Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) decibeldrag


decibeldrag
tag

Sziasztok!
Egy Ninja2-es hűtőt érdemes lenne egy Cooler Master V6GT hűtőre lecserélni?!
Köszönöm! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22452) Dr. Gonzο válasza decibeldrag (#22451) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én biztos nem cserélném le. De minek is?

(#22453) decibeldrag válasza Dr. Gonzο (#22452) üzenetére


decibeldrag
tag

Mert a dirt3 alatt rettenetesen melegszik,majdnem felmegy 70-re is! :Y

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22454) Dr. Gonzο válasza decibeldrag (#22453) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem hinném hogy a CM hűtője jobb lenne a Scythe-nél.
Esetleg paszta csere, BIOS-ban ráállítani a ventire...

(#22455) decibeldrag válasza Dr. Gonzο (#22454) üzenetére


decibeldrag
tag

Friss a paszta,és nem is rossz féle!
Bioszban,asus m599x evo 2.0-nál,hol-,mit kellen allítani?! :U

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22456) Dr. Gonzο válasza decibeldrag (#22455) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ezt az alaplapod topikjában tedd fel.
Segítenék, de nekem Asrock-om van.
Ha frissen van feltéve a hűtő, jól felfekszik a CPU-ra?...

[ Szerkesztve ]

(#22457) decibeldrag válasza Dr. Gonzο (#22456) üzenetére


decibeldrag
tag

Onnan jöttem ide! :R :Y :B
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22458) >Deego.. válasza decibeldrag (#22457) üzenetére


>Deego..
senior tag

A házhűtéssel minden rendben?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22459) decibeldrag válasza >Deego.. (#22458) üzenetére


decibeldrag
tag

Egy gigabite posseidonban 310-esben lakik,elől-,hátul egy-egy egy venti,meg a tápon is egy 14cm-es :K

[ Szerkesztve ]

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22460) >Deego.. válasza decibeldrag (#22459) üzenetére


>Deego..
senior tag

Jól lett a cpu-ra helyezve? Milyen pasztát használsz? A gyári venti van rajta?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22461) decibeldrag válasza >Deego.. (#22460) üzenetére


decibeldrag
tag

Jól lett rá rakva,a gyári venti van rajta,a paszta típusa nem ugrik be,de nem gagyarász!

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22462) >Deego.. válasza decibeldrag (#22461) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ha van a közelben más 120mm-es venti szerintem próbáld meg azzal.
De gyanítom hogy a paszta lehet a ludas vagy a venti.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22463) decibeldrag válasza >Deego.. (#22462) üzenetére


decibeldrag
tag

Akkor felejtsem el a hűtő cserét?! :F
Paszta-,vagy a venti a baj 'csak'?! :F

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22464) >Deego.. válasza decibeldrag (#22463) üzenetére


>Deego..
senior tag

Még utána nézek ennek.
Nem jelenti azt hogy nem vehetnék másikat. Ami számodra a legmegfelelőbb.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22465) decibeldrag válasza >Deego.. (#22464) üzenetére


decibeldrag
tag

Köszönöm a segítséged! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22466) >Deego.. válasza decibeldrag (#22465) üzenetére


>Deego..
senior tag

Nah meg is találtam.

Bizony nem a paszta és a cooler a gond, hanem maga a hűtő.
Már a hűtő nem bír el egy ilyen cpuval. Itt olvashatsz róla a lap alján.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22467) decibeldrag válasza >Deego.. (#22466) üzenetére


decibeldrag
tag

:R :R :R
Akkor mi lenne a megoldás,szerinted?! :U

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22468) >Deego.. válasza decibeldrag (#22467) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ha sikerül eladnod jó áron és gondolom raktál is volna hozzá plusz pénzt, hogy megvehesd a Cooler Master V6GT-t. Akkor én összeraknám a pénz és érdeklődnék itt hogy a megadott pénz összegből mit lehetne kihozni.
De ha gondolom akkor segítek privátban is.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22469) decibeldrag válasza >Deego.. (#22468) üzenetére


decibeldrag
tag

Köszönöm,privit írtam! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#22470) Centre


Centre
aktív tag

Sziasztok,

Meghalt a laptopom a PWM körül valami, a konkrét hiba az, hogy már a BIOS se látja a a fanspeedet, s ezért a sleep módot leszámítva állandóan maximumon pörög a ventillátor.

Azt eszeltem ki, hogy belenyugszom a maximum fordulatszámba de veszek egy drágább, nagyobb, de csendesebb 5 voltos case hűtőt és beleépítem. Lenne pár kérdésem, amiben ti talán tudtok segíteni.

1) Nem tudjátok, hogy a 60 milliméteres helyre miért tesznek 50 mm-es ventilátort s hagynak ki egy csigavonalban vékonyodó 1 cm-es sávot? Feltételezem ennek áramlástani okai vannak s ti talán ezt jobban vágjátok mint odaát a laptoposok.

A terv az, hogy veszek egy 60 mm-es 5 voltos kis dc ventilátort s moddolok hozzá keretet abban a reményben, hogy az halkabb lesz, mint a mostani 50 mm-es.

2)amiket láttam az 7-16 légköbméteresek, 2000-4500-as fordulatszámon mennek és 26-30 db névleges zajszintűek. A 26-30 db mennyire hallható?

Úgy okoskodtam, hogy a golyóscsapágyasok a legjobbak mert azok magas fordulatszámon sem kezdenek el hirtelen nagyságrendekkel zajosabbak lenni. Jól gondolom?

3) Van ennek az egésznek egyáltalán így értelme? Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Az is megfordult a fejemben, hogy két ellenállással felezem a venti feszültségét ezáltal lelassítva azt.

Evercool 60x60x10 rpm 4000 30 db vagy ezek közül valamelyk

Azért is nagyon hálás lennék, ha csak a technikai jellegű kérdésekre tudnátok választ adni. Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#22471) default.


default.
őstag

sziasztok. szóval tudnátok-e nekem ajánlani 3db ventit ezek alapján:

- 1db 12-es, 2db 14-es kéne
- pwm elosztóról olvastam itt, az mire kell? nem jó megoldás ha veszek 3db pwm-es ventit ? (a lapomon van 3 4tűs csati)
- a rászánt kereten belül (6-7k) a leghalkabb (elsősorban "nyugalmi állapotban") ventit szeretném megvenni.
a keret a 3db-ra vonatkozik..

köszönöm előre is!

(#22472) proci985 válasza default. (#22471) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha tudod vezérelni őket:

2x Thermalright TY140 (nézd meg beférnek-e!)
1x Swif2-120p (ennél fontos, hogy tudd leszabályozni mert teljes fordulaton hangos)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22473) default. válasza proci985 (#22472) üzenetére


default.
őstag

köszönöm!

CM 690 II Advanced gyári hűtőinél mindenképp halkabb lesz a rendszer gondolom...

üdv!

(#22474) proci985 válasza default. (#22473) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a ház egy tésztaszűrő... mondjuk lehet jobban járnál a gyári ventik leszabályozásával.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22475) Tharkoul


Tharkoul
tag

Elnézést ha figyelmetlen voltam, feltételezem feltették már a kérdést korábban, azonban nem leltem rá.
Sejtem annak oka van, ha egy hűtőbordára két ventit tesznek, van haszna ha van olyan nagy a bordázat. Prolimatech Megahalemsem van, kipróbálnám, hogy milyen két hűtővel. Alpenföhn Matternhornt használva a plusz egy fantól 6 fokott csökkent a terhelt hőmérséklet külföldi tesztben.

Ami megtévesztett, az a ventilátor milyensége. Noctua komolyabb hűtőin is eltérő fanok vannak és nem egészen értettem meg, hogy miért, mindenki mást írt. Van aki azt mondja két ugyanolyat kell használni, van aki ennek az ellenkezőjét állítja. Most akkor mi az optimális? Feltételezem ha Noctua nem egyformákat használ, nem dizájn miatt teszi. (két Swif2-1200-ast tervezek rá amúgy az egy S-flex helyett)

(#22476) proci985 válasza Tharkoul (#22475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egy SFlex@800rpm szerintem egyedül leveri a két swif2 1200at.

egyforma venti a jobb, a Noctuánál talán a ramok miatt használnak 120+140 kombót, de ők az egyedüliek a cscskategóriában.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22477) Tharkoul válasza proci985 (#22476) üzenetére


Tharkoul
tag

Papírforma szerint Swif2-nek magasabb a légszállítása alacsonyabb fordulatszám mellett is (a mellett, hogy gyakorlatilag nincs hangja). Most 600-on forog az S-flex, így van kb ugyanakkora zaja, mint a Swif2-nek, viszont oda teszem a kezemet és kb egy tücsökszellentéssel ér fel az ereje. 1600 rpm-en (érintésre) annyit mozgat meg, mint a Coolink, azonban jóval hangosabb.
Elhiszem, hogy kompromisszumot kell kötnöm, vagy jó légmozgás, vagy alacsony zajszint, de jó lenne mindkettőt elérni. Én úgy gondoltam Swif2 eléri az S-flex szintjét, a mellett, hogy halkabb is lesz. Csalnának az érzékeim, valamint bedőltem egy papírfecninek?
(Swif2 8.5 dB @ 800rpm / 60cfm, S-flex 28 dB @ 1600 rpm / 63,7 cfm)

[ Szerkesztve ]

(#22478) proci985 válasza Tharkoul (#22477) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

saját tapasztalat. asztalon open air benchpadon, vízszintes alaplappal mérve, polírozott q6600 9x367 @1.38 (100-120W körüli fogyasztás csak a procin a P35-DS4 r2.1 alapján), polírozott IFX14. paszta mx2/mx4. ventik középen (ha egyedül voltak). eléggé restriktív borda, cserébe a mai napig az élvonalban van. más venti nem volt, vga passzívan ment egy HR03GTvel, táp a lehetőségekhez képest a legmesszebb, elforgatva hogy ne zavarja a teszteket.

az sflex 800rpmen 10+%ot vert deltaTben a coolinkre (ami a specifikált 800 helyett 900on járt ami ezen a szinten jelentős különbség).

másképp: bármit is mond a specifikáció, a swif2 nincs egy súlycsoportban az SFlexel. azonos fordulaton hangra hasonlóak, csak az SFlex levegőt is mozgat közben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22479) Tharkoul válasza proci985 (#22478) üzenetére


Tharkoul
tag

Értem. Most fő problémám az, hogy 3 S-flexből egy teljesen megdöglött, egy meg 1000-es fordulatszám felett erősen kerreg, részben ezért kell őket szabályozni (a mellett, hogy minél halkabbá szeretném tenni a gépet). S-flexet ha jól látom kapni már nem nagyon lehet, ha Swif2 mégse olyan jó, mit ajánlanál helyette?
(Elől maradna ez a 2 flex, úgyhogy akkor még 3, esetleg 4 venti kellene: hátulra, felülre meg 2 a bordára). Az nem baj, ha esetleg olcsóbb, mint Swif2 - amennyiben legalább olyan jó-, de 3000-nél többet nem nagyon szánnék rá /db. Kérdés most már igazából az, hogy mondjam -e le a megrendelést (ha már úgyse igazoltak vissza) a Swif2-kre, mert ha pl 2200 helyett ~3000-et szánnék rá, sokkal jobbat kapnék -e.

Ami részemről felmerül esetleg:
Arctic F12 (nem pro, nem pwm, nem tc), Scythe Slip Stream (nem slim, 1200 vagy 1600).

[ Szerkesztve ]

(#22480) proci985 válasza Tharkoul (#22479) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

thermalright ty140, ahova belefér mindenhova.

slfex utód elvileg a grand flex, de még szerintem nem kapható. alternatíva a gentle typhoon, de az se olcsó.

ac felejtős, sflexhez képest gyengébb sokkal.

slip stream ok lehet.

hány évesek voltak az sflexeid amik bedöglöttek?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22481) Tharkoul


Tharkoul
tag

4 év legalább, napi 12-16 óra használat mellett. Az a Thermalright nagyon jó lenne, én is szemeztem vele, csak sajnos az Antec P182-esembe nem tudom betuszkolni. :/ Talán még Megahalemsre felférhet, az is előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#22482) proci985 válasza Tharkoul (#22481) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

megára rá kéne mennie, 120as felfogatási pontjai vannak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22483) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok!

SCYTHE Gentle Typhoon 500-ra cserélném a már kicsit használt Scythe Sflex SFF21D-imet.
Mi a véleményetek, halkabbak lesznek?

Egy i3-2225 proci lesz egy silencio550 házban illetve egy Be Quiet! Shadow Rock Pro SR1-et tervezek, ha befér még bele. Ezen kívül green HDD 1,5 terrás és 2 ssd van benne.Dedikált videókártya nincs.
Szóval az lenne a kérdés, hogy 350-re le lehetne-e szabályozni a ventiket ilyen konfig mellett?

Köszönöm,
W.

(#22484) jookomak válasza wolandino (#22483) üzenetére


jookomak
őstag

Ha még működik, és mondjuk nem kattog, akkor ne cseréld le.
Házból inkább nanoxia deep silence 2, vagy fractal define r4, cpu hűtőnek pedig thermalright macho.

(#22485) wolandino válasza jookomak (#22484) üzenetére


wolandino
tag

a ház már adott, a proci hűtőben miért a machot választanád?

úgy kalkuláltam, hogy a proci 55W-os fogyasztásával nem termelődik majd nagy hő, ezért a SHADOW ROCK PRO SR1 szinte hangtalan lehet az alacsony 800 körüli fordulaton.

A gyártók specifikációjából kiindulva a SHADOW ROCK PRO SR1 tűnt alacsony fordulaton a leghalkabbnak.
Aztán persze akármit odaírhatnak:)

(#22486) proci985 válasza wolandino (#22485) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

specifikáció teljesen mindegy, azt írnak rájuk, amit akarnak.

vedd a Machot, jelenleg az messze a legjobb félpasszív borda, a ventije szintén remek.

SFlexeket amíg mennek ne piszkáld.

ha lassítani akarsz olcsóbb venni egy panelt, pl a scythe 3.5öse olcsó és befér az egyik vinyóhelyre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22487) jookomak válasza wolandino (#22485) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem is macho van, le lehet szabályozni egészen 500 rpm-ig, és full néma. Nagyon jó a hozzáadott venti.

(#22488) hermanyi válasza jookomak (#22487) üzenetére


hermanyi
őstag

TY-141 az egyik legjobb venti amit valaha csináltak . :D (TY-140-147-ig )

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22489) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Ha rendeltem már 4 pin PWM Nanoxia házventilátor-t, azokat nem tudom rákötni erre az előlapi szabályzóra?

Azért kérdem, mert azt olvasom, hogy erre csak 3 pin-es ventik mennek rá.

Köszi a segítséget! :R
A

Szerk: ja és a mostani TY147-et sem lehet akkor rákötni?

[ Szerkesztve ]

(#22490) section9


section9
őstag

Bitfenix Merc Alpha házba szeretnék ventillátorokat venni. Jelenleg egy Asus M5A78l alaplap, AMD Fx 8120 fut benne Thermalright Macho 120-al és egy MSI HD 6850-el. Nem a legjobb cucc kell, hanem olyasmi ami ár/érték arányban konvergál a tökéletességhez, de nem gagyi. 120mm-es ventiket támogat a ház és PWM-es ventit nem szeret az alaplap. Tudom, hogy kábé ajánljatok autót kategóriájú kérdés, de totál nem értek hozzá... :R

[ Szerkesztve ]

(#22491) hermanyi válasza section9 (#22490) üzenetére


hermanyi
őstag

ugyanez a házam van nekem is . az oldallapot kivéve mindenhol swif 2 . Oldallapon TY-140 és persze a SilverArrow-on TY-140 és 141

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22492) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan ventivezérlő, ami terheléstől függően automatikusan szabályozza a ventik fordulatát? Alaplapomon kevés a csatlakozó így gondolkozom egy előlapi panelen de jó lenne, ha nem nekem kéne tekergetni a szabályzókat amikor szükség van a nagyobb légszállításra.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22493) section9 válasza hermanyi (#22491) üzenetére


section9
őstag

Köszi, hány darabot érdemes venni elsőre? :)

(#22494) anytime válasza anytime (#22489) üzenetére


anytime
őstag

Megrendeltem! Holnap kiderul, de elvileg, igen.

(#22495) Kal-El válasza CsonkaImo (#22492) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ez érdekes kérdés, engem is érdekelne, hogy van-e ilyen szabályzó. Bár szerintem nincs :)

(#22496) hermanyi válasza section9 (#22493) üzenetére


hermanyi
őstag

nekem elöl van 1, felül 2, hátul 1 . oldalt pedig a TY

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22497) proci985 válasza Kal-El (#22495) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lianli tr3 pl ilyen, de eléggé limitált az alkalmazása.

vannak komolyabb, PLC alapú megoldások is, de azok nem olcsóak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22498) CsonkaImo válasza proci985 (#22497) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lian Li tr3-at árusító webshopot egyenlőre nem találtam. PLC pontosan mit takar? :DDD

(#22499) proci985 válasza CsonkaImo (#22498) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

programmable logic circuit. gyakorlatilag beágyazott megoldás.

mCubed T-Balancer széria 25k körül ilyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22500) CsonkaImo válasza proci985 (#22499) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hát igen ebből az árból 5db 12cm-es noctua ventit veszek, így ez a megoldás nekem felejtős. Marad a tekergetés. Köszi szépen az infot :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.