Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) enginev3.0 válasza CoolBoy323 (#20000) üzenetére


enginev3.0
félisten

ja, hogy molex van rajta

akkor igen, tudsz venni átalakítót, nekem volt, de valamelyik nap vágtam szét :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20002) CoolBoy323 válasza enginev3.0 (#20001) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:DDD

és milyet vegyek? mert ugye akkor van molex fiú és lány is (gondolom itt is így hívják :D)

amit linkeltem, az jó lenne?

(#20003) blasko92 válasza CoolBoy323 (#20000) üzenetére


blasko92
őstag

Ja, hogy sima molexből csináljon 3 pint? Olyat lehet venni

(#20004) enginev3.0 válasza CoolBoy323 (#20002) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elvileg amit linkeltél az tökéletesen rossz

Mert ha jól látom akkor a hdd-s hűtőn "molex anya" van, és az átalakítón is amit linkeltél
Ha minden igaz ez kell neked [link]

De szerintem adnak magához a venti szabályzóhoz is, ha megnézed alul hogy mi van a csomagban akkor található benne ilyen is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20005) CoolBoy323 válasza enginev3.0 (#20004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

amit adnak hozzá az nem magának a szabályzónak a tápja csak?

ilyen átalakítót a 3t-nél nem látok basszus... mehetek másik helyre olyat venni XD

(#20006) enginev3.0 válasza CoolBoy323 (#20005) üzenetére


enginev3.0
félisten

vagy barkácsolj egyet otthon aztán meg van oldva :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20007) CoolBoy323 válasza enginev3.0 (#20006) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

és mégis hogy? :D biztonságtechnikai kábelem van csak :D forrasztgassam erenként őket össze meg a szabályzót? :DD

(#20008) enginev3.0 válasza CoolBoy323 (#20007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem van egy olyan átalakítóm

Az egyik ventimet úgy vettem, hogy alapból volt rajta molex és sima venti csatlakozó is

Na most
a molex anya csatlakozójából jön ki két kábel (piros fekete), és ez a két kábel megy egyből a venti csatlakozóba és meg is oldották a dolgot

ha kéred lefényképezem holnap, nem nagy ördöngősség 2 kábelből megoldható

vagy megtaláltam a molex csatlakozómat

egyben anya és apa is, egyetlen csatlakozó, és oldalt kilóg belőle 2 kábel, amihez hozzákötöd a venti csatlakozó két kábelét és kész, ez már tényleg csak két egyszerű összekötés, meg egy centi szigetelőszalag
ha kell elküldöm neked postán

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20009) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#20008) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na ilyenem van [link] csak nekem el van vágva a kábel, tehát nincs rajta venti csati de a kábel kis része megvan amihez hozzá tudod kötni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20010) CoolBoy323 válasza enginev3.0 (#20009) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Koszonom, nem nagy tetel, beruhazok ra :)

Koszi a segitseget!!!!

(#20011) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Az NH-D14-es hűtőt több féle képen is fellehet rakni a cpura?

Mert nekem nem biztos hogy elfér a ramjaimtól nézek róla képeket és van ahol hosszában és van ahol szélességében néznek a ventik a ramokra....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20012) Tothgera30 válasza hitman, (#20011) üzenetére


Tothgera30
Ármester

2500k-ra? Ja!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20013) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nemrég vettem egy Cooler Master Silencio 550-es házat, infóért: katt. A gyári ventiket szeretném lecserélni, sok rosszat olvastam róla, hogy elég karcsúak. 2x120mm front és 1x120mm rear ez a max, amit bele lehet zúzni.
A keret kb 2-2,5k / venti, amit hajlandó vagyok fizetni.

Melyik venti most a best-buy, illetve mit ajánlanátok?

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#20014) hitman, válasza Tothgera30 (#20012) üzenetére


hitman,
őstag

Igen arra tenném!

Csak magas ramjaim vannak és nem tudom hogy férne el egyáltalán ha el is fér valahogy...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20015) Tothgera30 válasza hitman, (#20014) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem elférne magas bordás ramokkal is. Szerintem max. az első venti kell nélkülöznöd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20016) hitman, válasza Tothgera30 (#20015) üzenetére


hitman,
őstag

De annak meg nincs értelme ha veszek egy ilyen jó hűtőt és egyből leszedem róla az egyik ventit....

Láttam olyat is ahol a ventik megvoltak cserélve rajta....mármint a felfogatási pontok de akkor meg úgy tom a ház hátuljából szív és a ház belseje felé fújná a levegőt épp fordítva ahogy kéne, de úgy simán beférne

Így gondoltam...így elférne a túloldalon a ram[link]

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20017) Tothgera30 válasza hitman, (#20016) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor vegyél használtan, venti nélkül. Amúgy a gyári ventiket én egyből ledobálnám róla, nekem hangosak voltak, egy SS140-el vagy TY-140-el többet érsz, és 400-600-800rpm bőven elég mindenre egy ilyen kategóriájú hűtőnél! A másik pedig hogy egy venti bőven elég rá!

...vagy mögé rakod a ventit...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20018) hitman, válasza Tothgera30 (#20017) üzenetére


hitman,
őstag

Ez kicsit gáz azért, hogy egy felső kategóriás nagyon híres hűtő és le kell cserélni a ventiket rajta mert hangos....

És valami hasonló kategóriás hűtő ami könnyebben befér és halkabb, vagy nem kell levenni róla ventit?

Esetleg: Thermaltake FrioOCK CLP0575?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20019) Tothgera30 válasza hitman, (#20018) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van akinek nem hangos, nekem érzékeny fülem van az ilyesmire. Olyan hűtő ami tökéletes, na olyan nem lesz, a D14 elég jó, szerintem (nem egy-két darab járt már a kezeim között). Csak a Frio-t ne, borzasztóan magas fordulaton pörögnek a ventijei!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20020) hitman, válasza Tothgera30 (#20019) üzenetére


hitman,
őstag

És a Be Quiet! Dark Rock PRO BK016 hűtő?

Ugyan az a felépítés mint a D14....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20021) proci985 válasza hitman, (#20018) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Thermalright Archon, vékonyabb, halkabb, kérdés be tudod e szerezni. FRIOockt ne, az hangos.

egyébként a kevésbé jó megintcsak relatív, noctuák azért nem rosszak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20022) hitman, válasza proci985 (#20021) üzenetére


hitman,
őstag

[link]

Nem is olyan vészes az ár....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20023) proci985 válasza hitman, (#20022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van ennek egy RevA verziója is, de azt szerintem Magyarországon nem lehet kapni. vékony, nem takar le sokat, és teljesítményben csúcson van.

a ventijét se kell cserélni, alapból nagyon jó hár hozzá. picit magas, de azt meg le lehet vásárlás előtt mérni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20024) hitman, válasza proci985 (#20023) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm! :R :R

Szerverházam van a magasság nem gond.....

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20025) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Adott a konfig, ezt kéne lehűteni:

LAP ASROCK B75 Pro3-M
CPU Intel Core i5 2400 BOX
RAM 4GB 1600MHZ DDR3 KHX1600C9D3B1/4G
HDD Hitachi Deskstar 1TB 32MB 7200 rpm
ODD Sony AD-7261S
VGA MSI R6850-PM2D1GD5/OC
TÁP Chieftec CTG-500-80P
HÁZ Xigmatek Asgard Pro

Ugye az Asgardba van alap 1 venti elöl és 1 hátul.
Azt mondták, vegyek még 2 Arctic Cooling Arctic F12-őt felülre, egyet alulra (meg vmi elosztót, mert nincs annyi csati az alaplapon).

Kell ennyi? (nem fölösleges?)

És amit alulra teszek, attól nem lesz tiszta por belül? (nem tudom 2-3 naponta portalanítani...) Nomeg elég neki annyi nyílás a padlótól, amennyit a ház lábai tesznek lehetővé?

Remélem érthetően fogalmaztam :)

Várom a válaszokat! :R

Köszi előre is!

(#20026) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Kezdek begolyózni, nem tudom mi a szart kellene állítsak, vagy mit hova dugjak, hogy a PWM-es ventik jól működjenek...

Adott egy Asus Rampage 4 Formula lap, Noctua D14 hűtő, és 3 db ház venti.

A Noctua ventillátorok 3 pines csatival vannak gyárilag, ami nem PWM-es, az Arctic ventik pedig összefűzhetőek. Az összes pofil a BIOS-ban silent, mégis a CPU ventik 1200-at forognak, a házventik meg 1500-at, és emiatt nagyon hangos a gép.

A ventiket úgy kötöttem be, hogy a ház felső részében lévő venti van összefűzve az első processzor hűtővel, a hátsó ház-ventilátor meg a második CPU ventivel van összefűzve. Az Arctic hűtők 3 pin-es csatlakozója pedig az üresen marad alaplapi csatlakozókra van feldugva, a leírás szerint így lehet szabályozni a fordulatszámukat.

Nos, úgy néz ki nagyon nem megy, maxon forognak a házventik.

Ha van ötletetek, szívesen veszem. Kis segítség az elrendezés megértéséhez:

(#20027) Tothgera30 válasza Steady74 (#20026) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elrendezés nem rossz, bár a hátsó Artic venti felesleges, inkább tedd oda a D14 elején lévő Noctuát, akkor még az összkép is jobb lesz! Amúgy pedig adtak ehhez ULNA-t, azzal is használhatod, ha más nem, egy ventiszabályzóval belövöd. De valószínű hogy az alaplap nem tudja vezérleni, az itt a hiba. Szerintem ne fűzögesd össze a ventiket, csak dugd rá egy 3pin-esre és nézd meg Silent módban, ha úgy nem megy, akkor állíts rajta. Tuti hogy kisebb fordulaton fognak menni, bár szerintem oda kb. 500-800rpm bőven elég!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20028) proci985 válasza Steady74 (#20026) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

röviden: ha megvannak a gyári CM házventik (kép alapján ez egy Cosmos S), akkor rakd be azokat, az AC F12 Pro Pwmeket meg add el. a CPUhűtőnél meg használd az ULNAkat.

hosszabban:
az AC F12 Pro Pwm széria minden szempontból jóval gyengébb, mint a házhoz kapott ventijeid.

az F12PPk 1000rpmig mennek le 5Vn, ott a légszállításuk kb a bányászbéka feneke alatt van, cserébe olyan kenési/motorzajuk van, hogy ihaj. 7V és 1200 rpm között kb elfogadhatóak, fölötte szélzajuk van. namost: a CM gyári venti 12Vn megveri légszállításban, és lényegesen halkabb. mivel nem lassulnak jól, a CMegy leszabályozva is jobbak, csak azok még valamennyi levegőt is szállítanak.

saját tapasztalatok alapján a Cosmos gyári ventik (A12025-12CB-3bn-f1 típusra) sokkal jobbak az ACknál. az előny leszabályozva is megmarad.

alaplapot nézd meg tudja e szabályozni a ventit voltage módban. ha nem, akkor használd a CPUhűtőn a hozzáadott ULNAkat, esetleg szerezz be egy szabályozópanelt. Cosmos Sbe befér minden, szóval nem kell úgy besüllyesztgetni, mint nálam a Cosmosba.

ha alternatív venti kell a házventik helyett: Swif2 széria kb zaj/légszállításra a gyári CM szinten van. Cosmos nagyon utálta, ha a gyárinál kevesebb légmozgás volt benne, Cosmos Sem nem volt, de gyanús a dolog. SFlex/Papst 4412 széria lényegesen jobb, de drágább. alternatíva TY140, ha befér, hátsó ventihelyre nem hinném, de ha felül is megvannak a 140es helyek úgy, mint a sima Cosmosba, akkor azok bemennének.

legolcsóbb szabályozópanek, ami nem nyekeg, nem nyihog és nem kerreg, az a scythe 4pontosa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20029) hermanyi válasza Steady74 (#20026) üzenetére


hermanyi
őstag

Mielőtt begolyózol cseréljünk konfigot :DDD
A kicsi családodat is óvom így a zajforrástól és téged is .Ati kártyáddal meg majd megpróbálok megbékélni ;) Race on hoz úgyis fölös :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20030) Steady74 válasza hermanyi (#20029) üzenetére


Steady74
addikt

:R :DDD

(#20031) proci985 válasza drahotab (#20025) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

namost: amíg össze nem rakod a konfigot, addig ha megoldható, ne vegyél extra ventiket. alulra ha szőnyegen van ne tegyél, ha Budapest belvárosában szintén ne. szmogosabb területeken (pl XI, körút) nagyon macera a por.

ha úgy érzed, hogy megreked bent a meleg, akkor lehet értelme, egyébként felesleges. de ennyi cuccal egy 120 be egy 120 ki + táp elégnek kell, hogy legyen.

ha jók a hőfokok terhelve is, megint felesleges. AC F12 széria egyébként annyira nem jó, mint amennyire páran el vannak tőle ájulva. 1000ért nem rossz, de az ár/értékük leginkább azért jó, mert olcsók.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20032) Steady74 válasza Tothgera30 (#20027) üzenetére


Steady74
addikt

Köszönöm a post-okat.

A ventiket ez alapján fűztem össze, korábbi rendszeremnél is így volt, akkor minimum fordulatszámon pörögtek az AC ventik, és szinte teljesen hangtalanok voltak.

Viszont fura, hogy a Noctua hűtő ventijei is csak 3 pin-esek, és nem pwm-esek. 1200-at forognak, mikor ennél kevesebb is elég lenne. A Mugen2-es hűtőn, ami korábban szolgált pwm-es venti volt, alapból 300 körül forgott, hang nélkül.

Proci985: sztem nincsenek meg. Nem tudom honnan jön ez az 1000 érték, ugyanebben a házban, másik konfiggal szépen, 400-500-as fordulattal forogtak ugyanezek a ventilátorok. Ezért nem értem mi a rák van most...

(#20033) Steady74


Steady74
addikt

Proci, Erre gondoltál? Este megmérem befér-e a házba, ha igen, és nem sikerül semmit alkotnom az AC-kal, akkor lehet csere lesz.
Azt tudjátok, hogy vajon miért nem PWM-esek a ventik a Noctua D14-es hűtőn? simán járhatnának a venti 300-400as fordulattal.

(#20034) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok...
Na most olyan gondom van ezzel a házikóval hogy, a felső hátsó ventilátort nem tudom berakni, mivel ott van a CPU 4 pines csatlakozója, van ilyen????
egy másik topickban is felraktam a kérdést de nem irtak.. :(


Ami gyárilag hátul volt benn, az ami kéken világitott, igaz halk volt de lassu is, most hátulra tudtam szerezni egy ARTIC F12 ventilátort, ami halkabb a gyári thermaltake tol is, és nagyobb a teljesitménye, a chieftec amit vettem az hangos, igy azt oldalra tettem be,de felüre is akarok, de nem fér el a 25mm vastag. ahngot is meg oldottam lecseréltem a CPU hűtőt is, a többi ventilátort egy zalman ventiszabályzóval halkitom le amikor filmet nézek, amikor játszok akkor felvan tekerve mert akkor nem zavar a hang de akkor sincs nagy hangja,
Köszi a segitséget
:R

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#20035) steve24 válasza steve24 (#20034) üzenetére


steve24
aktív tag

A CPU és a VGA maradt a pwm es zsabályozással. ahoz nem nyultam, a CPU hűtőnek elég a 800 fordulat ezért is nincs hangja, de mikor 1400 ra megy fel akkor is halk,
ezeket a hőmérsékleteket mértem teszt előtt és után
szerintetek?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#20036) Ribi válasza proci985 (#20028) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az F12 PRO kb 4-500-at pörög 5V-n. A sima pörög 1000-et 5v-n, maxon meg 2500-at.

(#20037) drahotab válasza proci985 (#20031) üzenetére


drahotab
tag

Köszönöm!

Az lesz: először csak gyári ventik.

Terhelés alatt mi számít jó hőfoknak? (max.)

Köszönöm megint!

(#20038) Steady74 válasza Ribi (#20036) üzenetére


Steady74
addikt

:R tisztelet :R

(#20039) ldave


ldave
félisten

Sziasztok, héten veszek egy Thermaltake Element T házat és olyan kérdésem lenne, hogy az oldalakon található rácsos rész "lezárására" milyen szivacsszerű anyagot tudtok ajánlani, amivel felfoghatom a por beáramlását, de a levegő azért nagyrészt zavartalanul járhasson.

A Slime draws near! Command?

(#20040) enginev3.0 válasza ldave (#20039) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vannak itt hardveraprón különböző porszűrős cuccok, nem vészes áron, meg van nekem is itthon az egyik fajtából, megvettem de még nem használtam, ha kell meg tudjuk beszélni a dolgot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20041) proci985 válasza Steady74 (#20033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra bizony. olcsó, minőségre is remek (enyémek egy éve üzemelnek szépen, de mivel azóta vannak piacon, 3-4 éves tapasztalatok még nincsenek), sflex viszonylatban is.

noctán azért nem pwmek a ventik, mert régebben volt egy plusz zaj a pwm vezérlés miatt, highend ventiket meg az ember annyira nem szabályozza. ill egyszer kell őket beállítani, aztán úgyhagyni.

Ribi: neki F12 Pro PWM van a gépben, a keretnélküli. az voltage módban 12Vn 1500rpm, 5Vn 1000rpm.

drahotab: változó, függ hűtőtől meg az elfogadható zajszinttől. a 6950em pl felmegy 75fokig, ugyanakkor teljes terhelésen is halk marad. még előző félkonfigommal semmi nem ment 50 fok fölé, de nagyon túl volt méretezve a hűtés mindenen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20042) proci985 válasza steve24 (#20035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, hőfokok jónak tűnnek. nem hangos a VGAhűtőd?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20043) steve24 válasza proci985 (#20042) üzenetére


steve24
aktív tag

Igen ez az egy gond van. szinte csak a VGA hűtőnek lehet hallani a hangját. annyira nem idegesitő amikor 36% on van de mikor erőlködik akkor bizony van hangja, ugyhogy megy a kártya is a többi közé. már kinéztem egy csendest,
Csak nem tudok beszerelni még egy Hűtőt mert nem fér el ahova rakni szeretném , vagyis a helyére.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#20044) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Most készülök venni egy Cooler Master 370-es házat [link],és érdeklődnék felőle,hogy a gyári 12cm-es hátszó milyen hangos,vagy típus lehet?

(#20045) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok.

Most vettem egy Corsair Carbide 300R házat és a két gyári ventit le szeretném szabályozni valahogy.

Van egy 12cm-es és egy 14 cm-es venti olyan 1000-1200rpm-en mennek, mindkettő 3 pines.

Az alaplapom Asrock H61M/U3S3 amin van egy 4pines cpu_fan, egy 4 pines chasis_fan és egy 3 pines power_fan.
Most az egyik a power fanba van kötve fix 1200-on pörög a másik a chasis fanba az kb 1000rpm-el megy-ezt elvileg lehet vezérelni biosba de nem változik a fordulatszám semmit.

Hogy lehetne ezeket halkabbá tenni?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#20046) Ribi válasza proci985 (#20041) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor csak 1 kérdésem lenne, hogy a gyártó miért 400-1500-at ad meg?
Vagy ha nem pwm-el hajtod többet pörög? Érdekesen hangzik.
Van erről valami teszt akár más ventire?

[ Szerkesztve ]

(#20047) proci985 válasza Ribi (#20046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

PWMként vezérelve lehet lemegy 400rpmig, én csak voltagevel vezéreltem. illetve lehet 400rpmig leforog, de 5Von még 1000ret ment. lehet ha pwmben hajtom többet pörgött volna.

ha rákeresel a nevemre itt a topikban, akkor párat (kb 10 modell) teszteltem és néztem 5Vs értékeket is. a 2000rpmes UK2000nek volt még hasonlóan magas 5Vs értéke, de az szerintem valahol érthető:). 1900as SFlex pl 700 körül mozgott, 1600as Papst 660 körül, TY140 260-280 körül, Swif2-1200 400rpm, Scythe Kaze PWM 160-180rpm alatt megállt kb 5.5Vn:) engem is meglepett a dolog, PWMes ventik általában sokkal nagyobb határok között mozognak, mint 3pines társaik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20048) Ribi válasza proci985 (#20047) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajnos a keret nélküliről nem találtam tesztet, csak a másikról, de ez is kb annyit pörög mint PWM-el megadott értékek[link].

(#20049) proci985 válasza Ribi (#20048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehetséges, simát ezek után nem próbáltam. az F12 PPt is csak azért, mert sokat hallottam róla, hogy jó, és tényleg olcsó volt. a hydros TY140, a szindén FDBs SFlex és a sintec sleeve Papst 4412 után hatalmas csalódás volt, hogy a hasonló kenésűeket nézzük. motorzajra majdnem olyan durva volt, mint az UK.

alacsonyabb igényekre lehet ez a venti is megfelelő, de én csak akkor ajánlanám, ha tényleg 1000 huf alatt van, és tényleg fontos az összes venti CPU_headerről szabályozása. az 1700 körül kapható TY140 mellett szerintem nem érdemes mást venni Magyarországon (erre sajnos lényegesen drágább a TY).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20050) Ribi válasza proci985 (#20049) üzenetére


Ribi
nagyúr

edigiből rendeltem volna meg, mert oco, csak visszajelezték, hogy sokára érkezik meg. Ha szeretném akkor választhatok helyettesítő termékekből 5% kedvezménnyel. Mondom faja, lehet akkor másfélét rendelek. Erre felsoroltak 3db 8 centis ventit a 12-es helyett :W

Nekem halk 12-es venti kellene, biztosan 1000-es fordualt alatt, mert felette minden ventinek szélzaja van. Te mij javallanál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.