Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) Zoltn válasza szab.tam (#19480) üzenetére


Zoltn
senior tag

Hehe, ez lehetne az én Ninja Minim is. :)

"Music is your only friend. Until the end!"

(#21252) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

A profilomban lévő konfigba keresek 2db 120 mm-es Cooler Master ventit (igen, csak ez a márka jöhet szóba), lehetőleg kék LED-es legyen, illetve az egyik lehet nem világítós, cél a minél nagyobb légszállítás, szempont a halkság is természetesen. Árhatárt nem szabok.

Köszi a segítséget előre is! :R

(#21253) Locutus válasza xtevo (#21252) üzenetére


Locutus
veterán

A sickleflow-k elég jó noise/cfm arányúak, és van belőle több színben is ledes.
(nekem lesz két zöld eladó pár hét múlva, mert AP15-re cserélem őket, de gondolom nem használtra vadászol)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21254) xtevo válasza Locutus (#21253) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi. Ez aztán a pech én kék led-esre vadászom... :D :(((

(#21255) Dymeix


Dymeix
csendes tag

Üdv, a lapom Asus P5Q3, és csak egy pwm-es csatlakozóval rendelkezik, amelyik a processzoré. A ház egy CM690, amelybe 6 ventilátor van most, fele a gyári, és nagyon hangos a gép. Ezért terveztem, hogy vennék 6 darab AC 12 PWM ventit, és őket sorba kötve arra az egy csatira tenném, majd bekapcsolnám az automata szabályozást. Egy venti 12 V és 0.25 A, ami ugye azt jelentené, hogy a csatlakozónak 1.5 Ampert kellene elbírnia. A kérdésem a következő lenne: megoldható ez, tehát a lap kibírná?
Ha valamit esetleg nem pontosan fogalmaztam, gondoltam, kijavítható.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21256) laca500 válasza Dymeix (#21255) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.
Nekem is CM690 II-es házam van. Nem tudom neked mi hangos a gyári 3 ventin? Én elég vájt fülű vagyok, de ezek a ventik tök csendben vannak, bios-al szabályozva. Max fordulaton lesz minimális hangjuk. Szerintem nálad az lehet a gond, hogy egyáltalán nincs szabályzásuk. De most nézem a lapod leírását és van másik szabályozható csati is rajta. De szerintem mindegyik csatin szabályoz, csak a bios-ban be kell állítani. Így pedig van +3 csati.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#21257) laca500


laca500
aktív tag

Lejárt az idő.

Nekem is kellene egy kis segítség.
Adott az adataimnál lévő konfig.
Alapjáraton 800 rpm fordulattal 34-35 fokos a CPU. Ha felemelem max.-ra, 1700 RPM, akkor is csak 31-32-re megy le. Tudom, hogy nem túl magasak ezek az értékek, de egy ilyen hűtőtől nem ezt várnám. Nem beszélve arról, hogy ha prime95-el leterhelem, felmegy 55-57 fokra. Ha egy kis tuningot teszek rá (4.2GHz) 64-66 fokra is fel megy. A hűtőt leszedtem és újra pasztáztam. Semmi változás. A képen jelölt fetek és diódák meg olyan forrók, hogy nem lehet megfogni. Lehet ezeknek a hűtésén valahogy javítani?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#21258) EneMy84


EneMy84
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó topikba írok de azért megkérdezem.
van egy 1366 lefogatásu cpu-hűtő és fel lehet tenni egy 1155-re?
ennyi volna. :R

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#21259) Dymeix válasza laca500 (#21256) üzenetére


Dymeix
csendes tag

Na igen, bár nekem a régebbi verzió van a házból, meg a 3 gyári mellett van még benne 3, felül 2 14-es, + az oldallapon 1 12-es, és ezek is hozzájárulnak. Illetve nekem a pwm tűnik jónak, mert az a procié, és így annak hőmérsékletétől függően tekeri fel a fordulatszámot.

(#21260) Dymeix válasza EneMy84 (#21258) üzenetére


Dymeix
csendes tag

google szerint nem, az 1155 csak az 1156-tal azonos lyuk kiosztású.

(#21261) laca500 válasza Dymeix (#21259) üzenetére


laca500
aktív tag

Ha a bios-ban a Chassis Fan 1/2 Speed-et beállítod, akkor a CPU hőfokához viszonyítva állítja a ház ventik sebességét is. Bár nekem teljesen más alaplapom van, de ezen így van. Valószínű, hogy a tieden is így lesz.

Ha jól értelmezem, akkor a normál-ra állítod akkor a hőmérséklethez viszonyítva szabályoz.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#21262) embe válasza laca500 (#21261) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet inkább a Chassis Q fan Controll-t kellene "ENABLE" állásba tenni. Ez jelentené az automatikus venti vezérlést. Szerintem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21263) Dymeix válasza laca500 (#21261) üzenetére


Dymeix
csendes tag

Igen, pont ugyanilyen a menü, be is van állitva a Q-fan enabled, és a normalon van, tehát működik, leveszi minimumra, és terhelésre felpörgeti, azt, amelyik a procihűtő helyett van rádugva, mert a CM z600 passzívan is jól hűt. A ventik pedig úgy mennek, hogy elöl, alul, oldalt 1-1 12-es venti befelé fúj, aztán fent 2 14-es, és hátul 1 12-es pedig kifelé a meleget. a hátulsó 12-es van a proci helyére kötve, ez a PWM-es. A kérdés csak annyi lenne a részemről, hogy a 1.5 ampert elbírná-e a lap, vagy tényleg mindenképpen használjam a nem PWM-es többi csatit. Az eddigi válaszokat azért köszönöm.

(#21264) Wind-Storm válasza Dymeix (#21263) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos, hogy túlterhelnéd.
Kipróbálhatod, hogy a táp egy 4 tűs (molex) csatlakozójáról táplálod az összes ventit, és egyedül a PWM szálat kötöd az alaplapra.
Ha egyformák a ventik, talán működni is fog, de lehet egyébként is, ugyanis a 3. venti tájékánál már jelvesztés léphet fel és PWM jelerősítőt kell betenni ami talán nem is létezik még mint dolog.

(#21265) Dymeix válasza Wind-Storm (#21264) üzenetére


Dymeix
csendes tag

Értem, ez a verzió lehet megérne egy próbát, ha majd meglesznek a ventik, mindenképpen megírom, hogy miként sikerült.

(#21266) EneMy84 válasza Dymeix (#21259) üzenetére


EneMy84
tag

Köszi

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#21267) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

Sziasztok. Remélem jó topikba írok!.

Következő bajom lenne. Felső tápos gépházam van, és a tápon alul van egy 12cm-eres ventillátor, ami bentről hátrafelé fújja ki a meleg levegőt. Namost következő a problem, a procinak a hűtője (Alpenföhn sella) szintén hátrafelé fújja a levegőt, a táp alá, és amikor elkezdek pl játszani, azt a meleg levegőt a táp beszívja (egyébként nem vészesen meleg a kifújt levegő 100% terhelés mellett sem, de azért érezhető, kézzel néztem), megmelegszik, és mindig rákapcsol a 12 centis venti a táp alján, és ilyenkor mindig baromira hangos a gép, és azért ez eléggé zavaró tud lenni egy idő után hogy 2 percenként bezajosodik. Mit lehetne ilyenkor tenni?

Gondolom az sem olyan jó ötlet, hogy egy kisebb ventillátort tenni a gép hátuljába, mert az meg elszívná a táp elől a levegőt. Arra gondoltam még, hogy esetleg a procin lévő ventillátort megfordítani (a ház házilag moddingolt, a tetején a táp előtt perforált lemez van, így arra ki tudna menni a levegő), viszont itt megint fennáll az, hogy csak a táp elől szívja el, vagy épp a proci nemtudna elég levegőt megforgatni és az melegedne nagyon. Vagy olyan is jutott már eszembe, hogy a táp ventilátorját megfordítani, kintről szívja be, és a hátuljára tenni egy kis ventillátort, ami pedig a táp és proci hőjét kinyomná belőle, csak ezis érdekesen jönne ki, mert a meleg felfelé megy, félő hogy amit kinyom a táp megint beszívná és ugyanitt vagyok.

Esetleg valakinek valami ötlet?:) köszönöm. :))

[ Szerkesztve ]

(#21268) embe válasza Hauserjoci (#21267) üzenetére


embe
nagyúr

A CPU ventije a ház hátulja felé fújja a levegőt. Ott esetleg mögötte legyen még egy venti, ami a házból szívja ki a levegőt, és a CPU hűtő mögül.
Valahogy így:

Ez is 400-as táp, ez is Sella hűtő. :DDD Az én korábbi gépem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21269) laca500


laca500
aktív tag

Bocsi, de erre lenne valakinek valami megoldása?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#21270) embe válasza laca500 (#21269) üzenetére


embe
nagyúr

A ház szellőztetése megoldott?

Látom meg: CM 690 II Advanced (USB 3.0 version) 3db. ventivel

CPU hűtőnek mit használsz?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21271) laca500 válasza embe (#21270) üzenetére


laca500
aktív tag

Be Quiet DARK ROCK PRO C1-et
Ilyen értékeket produkál, de így nem sokáig bírja.
[link]

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#21272) embe válasza laca500 (#21271) üzenetére


embe
nagyúr

Azzal az alaplapi általad magasnak mondott hővel nem tudok mit kezdeni. :F

A húzott procid maghőmérséklete max: 47fok
Alaplap 29fok

Szerintem ezek nem olyan rossz értékek. A proci hűtőd nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21273) laca500 válasza embe (#21272) üzenetére


laca500
aktív tag

Hát a maghőmérséklet az tényleg csak 47 fok, de viszont a kupak hő meg 64-65. És ez csak 4.2GHz. A 4.3-at már nem is akarja vinni, 73-74 foknál le áll az egész gép. Igazából ez lenne a problémám. Mert, hogy hasonló hűtővel és lappal másoknak 4.5 körül 68 fok környékén megyeget. Alapjáraton meg 26-28 foknak kellene lennie. Nekem meg ha meggebedek akkor sem megy 34 alá csak, ha max-on pörgetem a ventiket. De akkor is csak 32 a minimum ahová letudom szorítani.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#21274) Blizzardking válasza Wind-Storm (#21264) üzenetére


Blizzardking
őstag

PWM jelerősítő lehet hogy nem létezik, de pwm vezérlésű fordulatszám szabályzó biztosan.
Akinek sok 3 tűs ventije és kevés 4 tűs pwm csatlakozója van, annak jól jöhet. Na ezt nem könnyű túlterhelni :DDD

Ja és le is tudja kapcsolni a ventit ha erre van igény.

Van egy komolyabb, arról is keressek képet?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21275) Wind-Storm válasza Blizzardking (#21274) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hány wattot tud?
Azt hiszem valakinek anno kellett volna ilyesmi, csak lehet kisebb méretben.
A nagyobb mit tud?

(#21276) Blizzardking válasza Wind-Storm (#21275) üzenetére


Blizzardking
őstag

A kisebbik 3A-t tud, ami elméletben 36W. Nekem a 20 centis ventim teljes fordulaton 200mA-t eszik, leszabályozva olyan 80-at. Tehát abból kb 15 db-ot bírna el.

A nagyobb annyiban különbözik, hogy két csoport van külön, két végfokkal, de a bemenetüket egyazon pwm jel képezi. Ennek az az értelme (a dupla teljesítmény mellett), hogy akinek kétféle ventilátora van, vagy esetleg vízhűtésnél szivattyú és ventilátorok, az két külön szabályozási tartományt tud beállítani. Tehát a lap által kiadott minimális- és maximális szabályozási ciklushoz külön 2 féle kimeneti valós feszültség tartományt tud hozzárendelni. Megoldható pl, hogy a minimális ciklus esetén az egyik ágat lekapcsolja, a másikat meg még épp ne. Ezt a tartományt trimmer potival lehet állítani a hűtőborda alatt.

Bekapcsolásnál fél percig megküldi a kimenete(ke)t csutkán, de ez a funkció kikapcsolható csatornánként.

A mérete kb 6x6 centi a kisebbnek, 7x10 a nagyobbnak. Magasságuk kb 4 cm.

Arról (ami a hsz-ed eredeti lényegét képezte), hogy pwm jelet mennyire lehet osztani nincs pontos infóm. Azt tudom hogy lehet, de nem tudom mekkora áramot vesznek fel a ventik onnan, illetve az alaplapi pwm vezérlők hány mA-t tudnak leadni. De az ötlet remek, egy olyan kis pwm erősítőt ami csak a pwm jelet erősíti, nagyon kis méretben össze lehetne hozni. Ha valaki kipiszkálja a csatlakozóból a pwm vezetéket (most csak a példa kedvéért, a gyakorlatben persze szépen nézne ki a dolog), a táp vezetékekre rátené a 12V-ot, a pwm szálakat meg közösítve rátenné a kis pwm erősítő kimenetére, akkor így rengeteg ventit lehetne megmozgatni.

Viszont arra is gondolni kell, hogy a pwm-es ventik drágábbak, illetve bizonyos méretekben talán nem is léteznek.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21277) embe válasza laca500 (#21273) üzenetére


embe
nagyúr

A tuningra sosincs garancia. Az hogy másnak mennyit tud, hiába a Te procid is ilyen, nincs rá garancia, hogy a Te procid is vinni fogja azt az értéket.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21278) Wind-Storm válasza Blizzardking (#21276) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bekapcsolásnál fél percig megküldi a kimenete(ke)t csutkán, de ez a funkció kikapcsolható csatornánként.

Én eddig így külön eszközben a Scythe Kaze Server-ben láttam ilyen funkciót.

Amúgy én azt szeretem, ha egy venti stabilan indul a legalacsonyabb feszültségen is amin még működni képes. Pl. AC F12 is ilyen, 3V-on megállíthatatlanul indul, ha megállítod újraindul.

PWM-es ventiket nem igen szeretem, mert az áramkör miatt többet zabálnak és esetleg emiatt el se tudnának indulni akkora feszültségen, amin áramkör nélkül már forognának. Bár van olyan 3 tűs is amiben PWM-es áramkör van, erre gyanúm a Be Quiet USC ventilátorai alapján van, de ezek nem rosszak, a gyártó 3,7 V-ot adott meg starting voltage-nek, szóval van kivétel azért.

Viszont arra is gondolni kell, hogy a pwm-es ventik drágábbak, illetve bizonyos méretekben talán nem is léteznek.

Bár én nem keresem a PWM-es ventiket mint azt már sejthetted az előzőek alapján, de szerintem annyi van belőlük mint a szemét, különböző méretekben.

[ Szerkesztve ]

(#21279) Rover22


Rover22
csendes tag

Sziasztok!

Így karácsony felé közeledve, azon töprengtem, hogy meglepném a családot egy itthon asztali géppel, amit tudnak használni internetezni meg filmet nézni (senki nem játszik nálunk). Viszont az is eszembejutott, hogyha már egy asztali gépet szeretnék építeni, akkor egyúttal "megkönnyítem a saját dolgomat" is, és arra is kicsit optimalizálnám, hogy éjjel nappal képes legyen futni és mint egy "itthoni seed server" tudjon üzemelni. Természetesen az elmélettel kezdtem, ha nem számoljuk mennyit fogyaszt 7/24-el, illetve hogy mennyire stabil internetkapcsolat szükségeltetik hozzá, akkor a következő kérdés (legalábbis nálam) a hűtés kérdése.

Itt akadtam meg és ebben kérném a segítségeteket. :U

Szerintetek, egy kellemesen klimatizált szobába (valóban télen nyáron 16-20 fok van) mennyire szükséges egy ilyen gépet komolyabban hűteni, hogyha szeretnék az alkatrészeire vigyázni viszonylag (na azért nem 10 éves futásra gondolok, de nem szeretném 1 év után semmi esetre se cserélni) ? 1 merevlemezt szeretnék belerakni (legalábbis most, aztán később még bővíteni lehet ha úgy van), 3 terrásat konkrétan, az képes már akkora hőt termelni, hogy érdemes legyen egy komolyabb hűtéssel megáldani a szerkezetet?

(Nem terveztem semmi olyat belerakni, ami esetleg kirobbanó hőtermeléssel járna, elvégre internetezni meg filmet nézni nem kell egy atomerőmű ereje :U )

Köszönöm előre is az esetleges választ/válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#21280) embe válasza Rover22 (#21279) üzenetére


embe
nagyúr

A mai cuccok, ha nem játékra kellenek, emiatt nincsenek terhelve, akkor általában nem termelnek komoly hőt.
Egy venti azért szerintem mindenképpen ajánlott majd, hogy a házból szívja a levegőt ki - vagyis kitolja a külvilág felé.
De kérdés, hogy milyen házat akarsz, milyen platformban gondolkodsz ( intel vs amd )? Elég az integrált vga, vagy diszkrét vga-t akarsz?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21281) erikjoee


erikjoee
tag

Sziasztok! Egy i7-3820-as cpu-hoz j lenne egy coolermaster hűtő??? Még ötéve egy 775-ös foglalatú hoz vettem! Pontosan nem tudom milyen csak azt hogy coolermaster-két bordája van nagy ventilátorral az oldalán és kéken világít:D

(#21282) CoolBoy323 válasza erikjoee (#21281) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ennyi infó alapján vadászkutya legyen aki így megmondja

keress rá a CM oldalán, v gugli, nem lesz nehéz, hidd el :D

(CPU hűtő topik is van)

[ Szerkesztve ]

(#21283) Rover22 válasza embe (#21280) üzenetére


Rover22
csendes tag

Köszönöm a gyors választ elsősorban!

Egy ventillátort mindenképpen terveztem belerakni, de igazság szerint az érdekelt konkrétan amire meg is adtad a választ, hogy valami komolyabb hűtést kellen-e alkalmazni egy ilyen célokra tervezett összeállításban. Őszintén nekem is az volt a megérzésem, hogy gyakorlatilag ilyen felhasználásnál nem kéne semminek se akkora hőt termelnie, hogy komolyabb hűtést kelljen alkalmazni, de jobban szeretek több véleményt is meghallgatni. Az itthon lévő i7-es processzor se kifejezetten termel hőt internetezés közben (na persze ha használja az ember annál inkább ;) )

AMD-be gondolkozom konkrétan, bár igazából az Inteltől se vagyok elzárkózva, eddigi tapasztalataim szerint viszont az Intelek általában több hőt termelnek, de lehet csak kifejezetten olyan termékekhez volt eddig szerencsém. Házat se tervezek semmi komolyat, nyilván olyat amibe elfér kényelmesen, kettő beépitett\opcionális hűtővel. Persze jó lenne akár egy porszűrős,4-5 opcionális hűtővel rendelkező ház, de nem hiszem, hogy akkora hűtésre effektíven szükség lenne. Mindig lehetne jobb a hűtés, de itt az előbb említett ház is szerintem megállná a helyét, 16-20 fokos szobában főleg. :B

Integrált VGAt szeretnék, hiszen nincs kifejezetten szükség nem integráltra, semmi ehhez kötehető tevékenységet nem kell végeznie a gépnek. Ha csak egy youtube videó megtekintését nem minősítjük ide :U Az előző hozzászólásomba említett film nézésének lehetőségét, nem igazán a HD\FULLHD filmekre értettem, arra van külön média egység stb, itt kifjezetten Xvidre és társaira gondoltam, youtube videókra, amikhez szerintem elégnek kéne lennie az integrált VGA-nak. Persze nem kizárt, hogy tévedek :U

(#21284) embe válasza Rover22 (#21283) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem az adatlapomon szereplő cucc van. Ilyen hőmérsékletet produkál.

A vga pl. 60 fokosra megy csak fel a Heaven alatt. Pont ma néztem. Előtte egy i3-2100-es procim volt. Na meglepődtem az is milyen alacsony hőfokokat produkált. ha nem nagy játékos vagy, akkor egy ilyen proci szinte mindenre elég. Most meg ráadásul elég olcsón meg lehet ezeket venni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21285) Blizzardking válasza Wind-Storm (#21278) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Én eddig így külön eszközben a Scythe Kaze Server-ben láttam ilyen funkciót."

- Vannak jó drágán külső eszközök, amiknek saját program alapján meg lehet adni mit hogy csináljon, azok is tudják ezt. Pl. T-balancer, Aquaero. A Kaze Server nem rossz darab, és pofásan is néz ki. Az összes ilyennel az a bajom, hogy a saját hőszenzorait kell rátekergetni ide-oda, ami valamit mér, de szerintem nincs olyan jó mint az alaplapi integrált érzékelők, és csak telerondítják a gépet plusz kábelekkel. Mivel az alant látható darab a lap saját pwm szabályzására épül, ezért bekötni is egyszerűbb, nem kell annyi kábel, és pontosabb is.

Az induláskori letiltható felpörgetés azért fontos, mert sokan szivattyúkhoz is használják vízhűtésnél. A szivattyút muszáj meglökni az elején. Ventinél ha valaki azt akarja hogy lassan induljon, akkor leszed egy jumpert és ezzel kiiktatja a quick startot. Illetve ha valaki annyira lassú járatot akar ventihez, amin már nem indulna el, akkor is jól jön a quickstart. Személy szerint nekem is úgy van beállítva ahogy te mondtad, hogy azon a minimális feszen van használva amin biztosan indul.

"Bár én nem keresem a PWM-es ventiket mint azt már sejthetted az előzőek alapján, de szerintem annyi van belőlük mint a szemét, különböző méretekben."

- Lehet hogy picit lemaradtam venti választékot illetően, ezt te sokkal jobban vágod mint én. Mikor én vettem magamnak ventiket, a kifejezetten nagy 200mm-nél nagyobb szegmensben nem nagyon volt pwm-es. Nem néztem utána azóta, szóval ezt nem tudom. :R

Ezekből nekem ThermalTake és CM megaflow volt a kezem között, és mindkettő sokkal halkabbra leszabályozható mint amit maxon tud. Mindezek felett a TT brummogott, akármit csináltam vele. A CM ebből a kettőből nekem sokkal-sokkal jobban tetszett, minden tekintetben. Jelenleg ezt használom elöl a házon. Még a Bitfenix Spectre-t akartam kipróbálni, de a megaflow annyira bejött, hogy játszásiból nem akartam venni mégegyet. És van egy Corsair-em is, amit a házikóhoz adtak, de az túl gyors és hangos volt nekem. Légszállításra ez tudja a legtöbbet (a Bitfenixet nem próbáltam), de ezt is hangosnak ítéltem, és lelassítva ez is brummogott. A szélzajuk kb hasonló, de halk járaton olyan hangokat adtak ki hogy csak lestem.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21286) Wind-Storm válasza Blizzardking (#21285) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, ezek már komolyabbak.

A Kaze Server nem rossz darab, és pofásan is néz ki.

Rövid ideig birtokoltam egyet, de azt kell mondjam, hogy az beleépített LCD miatt nagyon kuka: betekintési szög, meg egyebek miatt ami csak egy rossz LCD paneltől kitelik.
Eladtam és vettem újra* egy Kaze Master ACE-t ami még mindig VFD paneles. Bár ennek is van hibája, a kék szín nagyon gyorsan amortizálódik, de ez legyen a legkevesebb, mert a panel analóg amit jobban szeretek, illetve értelmeszerűen áram alá helyezéskor nem pörgeti fel maxra a ventit ellenben a kaze serverrel amiben ezt a funkciót még kikapcsolni se lehetett....

*Eredetileg Kaze Master-em volt. Az elsők na jó, másodikak :D között lett ilyen panelem amikor megérkezett Magyarországra, kb. 2 évig használtam aztán akartam egy kicsit újabb kinézetű panelt, mert már amúgy karcos volt meg sárgult a gyárilag is hullámos előlap...
Ami még a design-t illeti, minek is tettek állapotmutatót a kaze server potméterére, hisz úgyis körbeforog mert digitális... :U Ezt is utáltam benne...

Ami ezeket az extra óriási ventiket illeti (140mm+):
Itt már lehet, hogy valóban szűkül a kínálat, de még csapágyazás terén is nem kapsz mondjuk már folyadékcsapágyasat.
A különböző méreteket inkább 80-140 mm-ig értettem.

Ha már így a venti favorizálásnál tartunk, akkor az én kedvenceim a Be-Quiet Silent Wings USC ventijei voltak, de sajnos már nem gyártják őket, helyette van az SW2 amiből kaptam egy teszt darabot, de nagyon letaglózott... max. 900RPM-en forgott a gyári megadott 1000 helyett, szörnyű motorzajos volt, illetve az elektronika is butított. Nem tudom a régiben PWM-es elektronika volt-e, de ha lefogtam a lapátját, leállította a hajtást az elektronika, majd némi eltelt idő után újra felpörgetni próbálkozott.

[ Szerkesztve ]

(#21287) Szőke_Farkas


Szőke_Farkas
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Shuttle SX58H7 PC. (ez egy barebone dolog..)

Egy igényes, 4 hőcsöves hűtő gondoskodik a processzor által megtermelt hő elszállításáról, melynek a bordáit egy brutális, 9 cm-es, PWM-es, max 4000-es fordulatú venti hűt vissza. A ventilátorról kokrétabbat nem tudok mondani, csak azt hogy baromi hangos, és nagy légszállítással bír.
Ezt szeretném én kicserélni valami halkabbra.

Röviden: a legjobb légszállítás/zaj arányú ventit keresem (9 cm-es legyen, és PWM-es)

Tudtok-e eselteg segíteni? Mit ajánlanátok?

(#21288) Blizzardking válasza Wind-Storm (#21286) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az a helyzet, hogy nekem elöl és fölül a házon volt 1-1 23 centis Corsair venti, ami a házhoz járt. A fölsőt nem használom, rajta sincs, de az első nagyon fontos, mert egy porszűrőn keresztül kap levegőt. Az egész téma úgy került napirendre, hogy a gyári Corsair-ek túl magas fordulatúak és hangosak voltak az én igényeimhez képest. Lehalkítva idlében volt az a hülye brummogó csapágyzaj, felpörgetve oké lett volna, a szélzaj olyan amilyen, illetve aki léghűtéssel nyomul, az fogadja el hogy játék/teszt alatt hangosabb a gépe. Nekem olyan venti kellett ehelyett, aminek kis fordulaton nincs csapágyhangja. Lehet hogy előbb kellett volna megkérdezzelek, megkíméltem volna magam némi próbálkozástól. Mindenesetre az összes látható dizájn elem (golflabdaszerű lapátok, repülőgéphajtóműalakú lapátok, cápafogazott szélű lapátok, freddy krueger balkeze-alakú lapátok) szart se érnek ha szar a csapágyazás, ugyanis nálam jobbára 3-400 körül mennek. A szélzaj akkor játszik ha felpörög, de akkor már a vga is felpörög szóval az már egy más környezet. Viszont minden alkatrészem idlében hangtalan, még a vincsi is, és szégyenletesnek tartottam hogy pont az volt kihallható aminek a leghalkabbnak kellett volna lennie. A megaflow kinézetre olyan mintha egy 140-est felnagyítottak volna. A falvastagságok, az arányok ugyanazok. Nincs úgy lekönnyítve mint a többi, aminek ha bekapcsolva megmozgatod körbe-körbe, belevernek a lapátjai a keretbe.

Kisebb ventikből én Scythe-ot használok. Tudom hogy sok jó venti van, de ez annyira bejött. S-flex rulez. Ott a lényeg ami nem látható, a felfüggesztésnél szvsz. És a Scythe ebben nagy. De tisztában vagyok vele hogy sokan gyártanak nagyon jó ventiket. Bequiet-em sose volt, de tetszik amit csinálnak.

Ebből a listából pl én kapásból a Bitfenixet és a CM-t szúrnám ki. Kiváncsi lennék a véleményedre.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21289) Wind-Storm válasza Blizzardking (#21288) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kisebb ventikből én Scythe-ot használok. Tudom hogy sok jó venti van, de ez annyira bejött. S-flex rulez. Ott a lényeg ami nem látható, a felfüggesztésnél szvsz. És a Scythe ebben nagy. De tisztában vagyok vele hogy sokan gyártanak nagyon jó ventiket. Bequiet-em sose volt, de tetszik amit csinálnak.

Felfüggesztés? Még ha rezgéscsillapítva lenne, de még csak az se.
Nekem egyszer volt egy 12 centis 1200RPM-es S-FEX-em, de elég is volt blelőle.
Az még hagyján, hogy otromba nagy közepe van és a 7db lapátjának dőlésszöge is nem a nagyobb légszállításra lett kitalálva. De hogy még motorzajos is legyen az már sok volt.
Mellesleg elég nagy feszültségen volt hajlandó csak elindulni ami szintén egy óriási negatívum.
Egyedüli dolog az a csapágyazása ami rendben volt.
Másnap vittem is vissza, aztán még a világítós korszakomban voltam és vettem egy 2db úgy ahogy elmegy 2db ilyet. [link]
Egyik kicsit motorzajos volt, a másik halkabb, és persze alig fújtak valamit....

Ebből a listából pl én kapásból a Bitfenixet és a CM-t szúrnám ki. Kiváncsi lennék a véleményedre.

Én meg [ezt].
Kicsiben biztosan nem vennék már olyan átlátszó anyagból világítós ventit, mert még maga az anyag is erősíti akusztikailag a rezgést. Nekem csak egyszer volt 25-ös ventim ebben a házban. [link]. Ami így beugrik, az a pár volt feszültségen indulás (jó motor) és a mély suhogós hang.
Ha egy 140 mm-nyi területét vennénk ennek a 25 centisnek ugyanakkora légszállításra állítva mint egy 140 mm-es ventit, kérdés melyik lenne a hangosabb. Szvsz. nagyobb, de több szélzajt is csap... amióta igazán halk gépet hoztam össze, azóta nem jártak nálam ekkora ventik, nem is hiányoznak

[ Szerkesztve ]

(#21290) oxalisz válasza Rover22 (#21279) üzenetére


oxalisz
tag

Ha a hatékony hűtés mellett a csend is fontos - hiszen ez a fórum e körül forog - akkor a cpu gyári hűtőjét fel se tedd. Kis terhelés mellett nyugodtan lehet passzív hűtőben gondolkodni.
Az "olcsó" házakban lévő "gyári" ventillátorok többnyire hangosak. Célszerűbb, vagy egy üres házat belakni, vagy pl. Fractal Design házat válsztani, illetve ilyen minőségű mást.
A ház, a táp, a monitor több konfigot kiszolgál, érdemes az elején - meggondoltan - választani. (Ez persze egy kicsit húzós lehet, de később megtérül.)
Sok sikert!

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#21291) Blizzardking válasza Wind-Storm (#21289) üzenetére


Blizzardking
őstag

Na jó, ha legközelebb ventit veszek kereslek előtte :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21292) szacsee


szacsee
nagyúr

Kicsit régi és poros házról készült kép, de "olcsó"-n is lehet halkan üzemeltetni PC-t.
A VGA igaz még gyári coolerrel megy, ami nemsokára remélem változni fog.
Ház egy Chieftec Dragon (12Cm-es hátsó ventihellyel), alsó HDD keret tartó eltávolítva, helyére ventilátor tartót tettem. A ház szellőzéséért 2db TY-140 gondoskodik.
Poros házról tettem fel képet anno a házibarkácsban, de mióta szunyoghálót tettem az első oldallap mögötti lemezre elég jól fogja a port.
Az Archon-t az apróról vettem talán 1 éve 12-14K körül és elég jól teszi a dolgát, viszont széles ház kellett neki.
Esetleg javaslatok a VGA hűtésre?
Vízhűtésem volt abból is passzív, így tudom mi a csend, de még takarítani sem volt egyszerű eset a szobát végette. :DDD
Nézegettem pár hűtőt a HD6950-re (stock PCB), viszont ha később behalna, vagy cserélném, akkor gondolom a ramsüniket és egyebeket dobhatom ki... :F
Valami javaslat?

(#21293) Wind-Storm válasza Blizzardking (#21291) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nyugodtan. :D

(#21292) szacsee
AC s1rev2 vagy afféle nem jó rá?

(#21294) szacsee válasza Wind-Storm (#21293) üzenetére


szacsee
nagyúr

Accelero Extreme 3, Extreme 7970 és a Hybrid sorozat jó rá Arctictól.
Tudnék is szerezni lehet olcsón, de a baj az, hogy ha netán váltanék VGA-t újabb szériára, vagy lehal a jelenlegi, akkor gondolom kukázhatom a ragasztott bordákat. :F

(#21295) Wind-Storm válasza szacsee (#21294) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor passz. Problémás egy vga.
Esetleg a Thermalright cuccait nézegetted már?

(#21296) szacsee válasza Wind-Storm (#21295) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mindegyik aftermarket hűtőnél kell ragasztani ramsünit és VRM sünit ha jól tudom.
Egy megoldást látok, ha hatékony VGA hűtést szeretnék, hogy ha nyugdíjazom a kártyát, akkor eleve olyan hűtést veszek, ami nem ref és hűti az összes alkatrészt... pl 7950-70 Vapor-X

(#21297) Wind-Storm válasza szacsee (#21296) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Miért probléma a ragasztgatás?
Jó esetben ha leszeded, egyben rajta marad a ragacs is a hűtőn, rosszabb esetben újra ragasztasz kétoldalú hőátadó ragacsot az ilyen ragasztgatni valókra. :)

(#21298) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy ilyen házam: [link].
(Kép nem az en házamról van google)
Képen látszik, hogy hol van enne a 3 ventilátor helye kialakítva. Tápnak is van felül szellőzőnyílás vágva azt
úgy is tettem bele, hogy kintről szívjon magának friss levegőt. Ház oldala végig lyukacsos lemezből áll amin porszűrő van és 8-12cm is ventilátort lehet felrakni az oldallapra. A ház tetejébe és végébe 8cm ventilátor fér be, és az elejébe pedig 12cm. Az lenne a lényeg, hogy minél halkabb, de azért megfelelő hűtésű legyen a ház.
Abban kérnék a segítséget, hogy milyen ventilátorokat vegyek és melyik milyen irányba fújjon?
Árban nincs nagyon korlát de ha lehet akkor nem szeretnék 4000/db áron ventilátort venni. Az alaplapomon van
6 PWM-es ventilátor dugó.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21299) szacsee válasza Wind-Storm (#21297) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igazad van, lehet az lesz.
Kétoldali hővezető ragasztót hol lehet szerezni?

(#21300) Wind-Storm válasza szacsee (#21299) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Most épp itt találtam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.