Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) proci985 válasza Bici (#23999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a venti szvsz mukodne, es szerintem lehet egy is leg ha hocsoves a borda. legalabb 20 fokot kene segitenie ha hotspor alakul ki a borda tulnyulasa alatt.

legterelo mar sokkal neccesebb

milyen lap egyebkent?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24002) Bici válasza proci985 (#24001) üzenetére


Bici
félisten

Fejből nem vágom a típusát.
Valami ASRock ***** Extreme3
Nem az enyém, csak én tartom karban. :B Nem hűcsöves.
A ventit ki fogom próbálni, de kissé gáz, hogy a bordák pont ellentétes irányban barázdáltak, mint ahogy a levegő haladni akarna. Kb. így néz ki, de szerintem nagyobb a borda és több kis tekercs van mellette (elvileg 8+2 fázisú, azt hiszem).

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24003) M0ng00se válasza Bici (#24000) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nekem is ilyen a bajom, megpróbálok rágányolni valamit ;]

V6

(#24004) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Légyszi segítsetek egy halk és hűvös tápegységet választani! A mostanim újkori paramétereinél hangosabbat és melegebbet nem akarok, de a keret szűkös. (Enermax Modu 82+ 425W) Ha a lista eleje már megüti a mércémet, akkor a legjobb. Szünetmentes táp mellé kellene. Sokat van bekapcsolva a gép, ez a márka a 24 órás üzemet is bírja a honlapja szerint.

A kérdések:

1. Melyiket milyen belsővel szerelték? (Azt olvastam, nem minden Enermax Enermax igazából.)
2. A listámról mind kompatibilis a legújabb gépekkel? (Intel Core i3 és Gigabyte B85M-HD3 alaplap)
4. Más javaslat, amit érdemes megfontolnom?

A jelöltek:

Enermax NAXN Advanced 80+ 450W / 550W
Enermax TRIATHLOR Eco 80+ Bronze 450W / 550W

Még nem döntöttem el, hogy a VGA-t akarom-e az elkövetkezendő 5-6 évben cserélni, de nem valószínű. Majd ettől a döntéstől függ, hogy a gyöngébb vagy az erősebb lesz.

Nem értem ezt a garancia-dolgot. A NAXN Advanced gyártói oldalán is annyi gari szerepel, mint amennyit a bolt ad. Ez világos. A TRIATHLOR eco gyári 3 év, bolti 2 év, a REVOLUTION XT gyári 5 év, bolti csak 2 év!!! Melyiknek kell hinni?

A REVOLUTION 5 év garanciája csábító, amennyiben nem marketingfogás, hogy egy halványabbra sikerült terméket elsózzanak, viszont az ára már közel sem annyira vonzó számomra. :B

Nekem a NAXN Advanced tetszene, ha a kritériumoknak a szakértők szerint is megfelel. Meg is adják hozzá a 3 év garanciát.

(#24005) Killer01 válasza C. s. (#24004) üzenetére


Killer01
őstag

hagyd az enermaxokat, szerintem túlárazottak...nem néztél más márkát? pl FSP, az aurum vonal nagyon jó..

(#24006) ΞΔGLΞ válasza proci985 (#23987) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Olvasva a sztrádát, eléggé rizikós, hogy az oldalát feltudjam rakni. De mivel ragaszkodás van ehhez - az amúgy szerintem is kitűnő szellőzésű - házhoz, mely nem olyan régen gyönyörű festést is kapott. Ezért inkább úgy döntöttem, hogy egy Cryorig R1 Universal-t rakok bele és az biztosan belefér, és szinte mindenhol 9 feletti pontszámokat kapott a 10-ből, (9.5, 9.8) és ugye itt a tuning ramok is simán elférnek.

(#24007) C. s. válasza Killer01 (#24005) üzenetére


C. s.
addikt

Hát ennyi pénzért már illik is jónak lennie (közel 40 ezer). :DDD Én kb. a felét-bő felét tudom rászánni. Szeretném 20-25 ezerből megúszni. Erre van valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#24008) Killer01 válasza C. s. (#24007) üzenetére


Killer01
őstag

nem mondtam, hogy a platinum vonalat nézd....a sima gold 500 W-os kb 20-25 k.

(#24009) C. s. válasza Killer01 (#24008) üzenetére


C. s.
addikt

Ott csak az az 1 Aurum van, ami wattban is szóbajöhet. A másik ez. Viszont nem Aurum. Új nekem ez a márka, még nem volt időm körbejárni. Meg majd az is kérdés, hogy mifelénk mit tudok beszerezni. Ha az ED honlapján nem szerepel, meg sem rendelik nekem, hiába könyörgök. (Sajnos kipróbáltam már.)
Hangerőben milyen egy új 425W-os Enermax Modu 82+-hoz képest? És hőfokban?
Az FSP-t hol gyártják? Vagy fölösleges ilyen hülyeséget kérdeznem, mert ugyanott, ahol szinte mindent :) ?

(#24010) C. s. válasza C. s. (#24009) üzenetére


C. s.
addikt

Az FSP honlapja egy rémálom olyannak, aki nem vérprofi. Miután leszűkítettem a kört a PC PSU kategóriára, kezdtem örülni. De amikor rákattintottam, másképp állt a szám. Fölkínált 4 fura kategóriát, amiből semmit nem értek. Az Aurumot sem találtam, mindenhol csak "kódnevek" szerepelnek. Ezeknek fogalmuk sincs, hogyan kell bevágódni az átlagembernél. :O Jól fölhúztam magam rajtuk! :D (És most jól kiadtam magamból! Szóval bocsi, nem Neked szólt!)

(#24011) C. s. válasza Killer01 (#24008) üzenetére


C. s.
addikt

Megtaláltam az európai honlapot. Sajnos csak 5 SATA csatija van, ami nekem kevés. Legalább 6, de jobb, ha 7 volna. És még a házba épített ventiknek is kellene áram. Azt meg lehet oldani valami átalakítóval molexről vagy másképp? Fölülről pedig az anyagiakon túl még egy szünetmentes táp is korlátozza a lehetőségeket. (APC 550 VA, 330W) Épp most próbálom kideríteni, milyen erős tápegységgel birkózik meg maximum. Lehet, hogy többet kellene rászánnom. Ha molexből csinálok satát (átalakítóval), az mennyire teljesértékű megoldás? Még az is lényeges, hogy a házban a HDD-k oldalra vannak, nem "normálisan", emiatt az átlagosnál hosszabb kábel kell nekik. Tehát a csatlakozójuk a ház oldala felé néz. Fölsőtápos a ház.

Mi volna az, amit nekem találtak ki? Aztán majd emésztgetem az árát és meglátjuk.

(#24012) Rypejakten


Rypejakten
addikt

tanácsokat kérnék. adott egy Chieftec CD-01-BB ház, illetve egy nem túl nagy hőtermelésű konfig (i3 2100 gári hűtővel, HD6770, egy HDD). a házba 9cm-es hűtők szerelhetőek, két hely van - feltétlenül szükséges a két venti (a hang miatt kérdezem), vagy elég egy? előre vagy hátra?

köszi a tippeket,
R.

(#24013) Killer01 válasza C. s. (#24009) üzenetére


Killer01
őstag

1 bolt kínálata határozza meg mit veszel? :) A platinum a csúcs aurum, persze hogy horror az ára.... Nem állok neki guglizni melyik tápnak hány csatija van (ventit egyébként sem tápról hajtunk fullon az esetek 90%-ában, hanem vagy alaplapról vezéreljük vagy ventiszabályzóval...), azt rád bízom. Nálam az 500-as Aurum egy moduláris Enermax Liberty-t váltott, nagy megelégedéssel használom. Gyártónak még a Seasonic-ot tudom ajánlani, nekik is minőségi tápjaik vannak. FSP-nél a Hexa a középkat alja, aztán Raider (ez elég új család) oszt' Aurum.

(#24014) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Szükségem lenne egy 120mm-s ventire, a gép hátsó részére szerelném fel. Tudtok ajánlani valami jót? A Coolink Swif2-t például nagyon sokan dicsérik, de gondoltam, előbb megkérdezem itt is. Az előző gépemben arctic f12 ment hátul, az szuper volt. Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#24015) M0ng00se válasza Coccolino_O (#24014) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
12-esem most jön, egy cooler master sickleflow 12cm zöld ledes, remélem hogy király lesz :D. Eddig ami volt nagyventim és vettem, az 14-es arctic volt, gondolom a 12-es sem rossz.

V6

(#24016) Demertin


Demertin
tag

Sziasztok!

Adott egy Corsair 300R ház, amibe szeretnék további ventiket beszerelni. Alapból van 1 db hátul és 1 db elöl, és további 2 db fér el fent, 2 db oldalt és 1 db még elöl. Hova lenne érdemes rakni és milyen irányba fújjon.
( A HDD elé tuti teszek egyet, ez 100%, de a többinél segítséget kérnék.)

(#24017) Horvi válasza Coccolino_O (#24014) üzenetére


Horvi
őstag

A Swif2 jóféle venti. Nekem is az van a gépben pontosabban 3. Én meg vagyok vele elégedve. Csendes és jól teszi a dolgát.

Hello darkness, my old friend...

(#24018) Juliuska válasza Coccolino_O (#24014) üzenetére


Juliuska
senior tag

Hali, az én gépemben korábban (évekig) Swif2 teljesített szolgálatot, most meg F12. Mindkettő meglehetősen halk, kellően jó légszállítással. Bármelyiket is választod, nem fogsz bennük csalódni. Az én szubjektív véleményem az, h a Swif2 egy hajszállal jobb...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#24019) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok,

Adot egy itx-es konfig, Asus J1900I-C alaplappal. Az alaplapon 4-pines venticsatlakozók vannak és a laphoz kapott csomagban AI Suite 3, sima FanXpert V1.02.01-el. Ha jól sejtem ez 3 pines ventit nem fog tudni szabályozni, legalábbis sehol nem látok ilyen opciót.

A házba elvileg 40x40x10-es venti megy de úgy látom befér a 6cm-es is csak lyuk nincs neki, szóval valahogy 'felheggesztem'..

Tudtok nekem ilyen 6cm-es ventit ajánlani? Ha tudtok 4cm-est is, azt is megköszönném, hátha kell majd.. ki tudja

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#24020) C. s. válasza Killer01 (#24013) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a sok hasznos infót. Természetesen nem 1 bolt a döntő, de alig 1-2 boltot ismerek itt az ED-n kívül. A neten is találtam még párat, de sajnos kevés üzlet forgalmaz drágább tápokat. Rá kellett jönnöm, mekkora mázlim van, hogy ennyit is rászánhatok.

Az alaplapomon csak 1 ventinek van hely, a másiknak már nem jut. Vagy ez olyasmi, amit lehet osztani egy megfelelő elosztóval? Az volna a legjobb.

Sajnos nem kaptam választ a szünetmentes témában, hogy mit bír az én jószágom (APC 550 VA, 330W). Így azt sem tudom, hogy hány wattig mehetek el.

Ha molexből átalakítóval sata lesz, az mennyire jó megoldás? Vagy ha a sata ágat megosztom két HDD között? Jobb volna, ha egykék maradhatnának, nem?

(#24021) Killer01 válasza C. s. (#24020) üzenetére


Killer01
őstag

Szünetmenteshez nem tudok hozzászólni, sajnos nem vagyok otthon ebben a kérdésben. Ha csak 1 venti csatid van az alaplapon (milyen t.köm deszka az? :Y ) akkor 2 max 3 ventit leoszthatsz róla, többet nem ajánlott a részemről. Esetleg a prochűtő pwm csatiját is befoghatod erre a célra, ilyenkor célszerű kb ugyanolyan rpm venti/ventik beszerzése (létezik külön pwm elosztó kábel mielőtt rákérdeznél :) ) "molexből sata" és "sata ág megosztása 2 hdd között" mindegyik járható és gond nélkül használható megoldás, értelemszerűen normális minőségű kábelekkel elkerülendő a kontakt hibákat.

(#24022) M0ng00se válasza Juliuska (#24018) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Swif 2 alkalmas lehet procihűtő ventinek is?Mert ahogy néztem a légszállítása nem valami nagy.

V6

(#24023) Killer01 válasza M0ng00se (#24022) üzenetére


Killer01
őstag

A gyenge statikus nyomása miatt nem ajánlott bordára.

(#24024) M0ng00se válasza Killer01 (#24023) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Akkor még jó hogy nem vettem :) Pedig a zöld lapát csillagos ötös nálam :C

V6

(#24025) bluyoo válasza M0ng00se (#24024) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nálam egy Alpenföhn Nordwand-on egy SwiF2 120P van évek óta. Nem sokszor hallom felpörögni .... Legtöbbször 1000RPM alatt.
Ha netán cserélek én a Spectre Pro PWM-et néztem ki a CPU hűtőmre.

Bazinga!

(#24026) M0ng00se válasza bluyoo (#24025) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nekem hangerő nem lenne akadály :D Amúgy azok jó ventik, csak megkérik az árát.. Viszont pofásak :C

V6

(#24027) bluyoo válasza M0ng00se (#24026) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát teljes fordulaton a SwiF2 120P is nyomja a levegőt rendesen ....
Legalábbis nálam még soha nem bizonyult kevésnek, pedig négy éve szolgál ... :)
SWIF2 teszt CFM adatokal.

Bazinga!

(#24028) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Került hozzám egy Thermaltake Volcano 7+ féleség. Az a lényeg, hogy full vörösréz a borda, ami jól hangzik, de a ventilátorával elég hangos, stb. Mondjuk nem is használnám processzor hűtésre, arra ott a macho :DDD

Mit gondoltoktok, lehet hasznosítani valamilyen téren, passzív bordának?
Ilyen, csak egyben van az egész, nincs kettévágva a bordája:

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#24029) bluyoo válasza emiki6 (#24028) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ragaszd fel valami melegre hamar kiderül. :DDD

Bazinga!

(#24030) M0ng00se válasza bluyoo (#24027) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

bluyoo 120p az már valami , a 80cfm-jével :)

emiki6Hmm, én szétvágnám, két végére lukat fúrnék, és maszek VRM hűtés ;] (bár ez nem a gány topik :U )

V6

(#24031) emiki6 válasza emiki6 (#24028) üzenetére


emiki6
veterán

Megvan, egy Tt P4 Spark 7 volt, nem vulcano
Így néz ki teljes egészen, de továbbra is csak a bordát hasznosítanám :D
Ez az egyetlen kép amit a bordáról találtam:

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#24032) bluyoo válasza M0ng00se (#24030) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk ott már hangja is van. :)

(#24031) emiki6
Én egy gyári AMD hőcsöves hűtőnek kerestem hasznos helyet/funkciót, de maradt a polcon.

Bazinga!

(#24033) emiki6 válasza bluyoo (#24032) üzenetére


emiki6
veterán

Áhh, értem, akkor lehet leadom a MÉH-be, 1300 a réz kilója :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#24034) bluyoo válasza emiki6 (#24033) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Dobd fel apróra hátha lesz boldog gazdája. :)

Bazinga!

(#24035) C. s. válasza Killer01 (#24021) üzenetére


C. s.
addikt

Szünetmentes téren hátborzongató híreket kaptam. miszerint vagy beérem egy 250-330 W-os tápegységgel vagy új UPS kell. :W

Az alaplapom egy Gigabyte B85M-HD3. Félreérthetően fogalmaztam, mert úgy értettem, hogy be van dugva a procihűtő, és így csak 1 aljzat jut a 2 ventinek. Gyárilag szerelték a házba a 2 ventit, ránézésre különböznek (az előlapi világít, a másik normális), nem ismerem a fordulatszámukat. Mehetnek egy aljzatra, ha nem a prociéval közösködnek?

Megkönnyebbültem, hogy a molex-sata dolog megoldható. Mégiscsak nagyságrendekkel olcsóbb megoldás, mint egy platina táp. :DD

Köszönöm a válaszokat! (A föl nem tett kérdésemre is :) )

[ Szerkesztve ]

(#24036) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Új házat veszek (zalman z11 plus)

És kiderült hogy az egyik gyári rendszerhűtő nem fan csatis hanem molex.

Ezt most cserélhetem le az idióta zalman miatt.

A kiszemelt rendszerhűtő venti egy 12cm-es revoltec.
Nem ismerem ezt a márkát, tehát véleményeket kérnék erről a cooler márkárol.

Nem túl hangosak? Meddig szokták bírni?

XD alias IKSZDé

(#24037) Henk válasza honda 1993 (#24036) üzenetére


Henk
veterán

Lehet az a venti eleve olyan kis fordulaton megy, hogy élesben a tápról sem hangos. De lehet kapni ilyen átalakítót is amivel a lapra tudod kötni és ha tud a lapod fesz. alapján szabályozni akkor menni fog (azért nézd meg a venti csatiját, de asszem jó hozzá amit linkeltem). Nem tudom az utóbbi időben javult e a Revoltec márka, de régen nagyon hitvány volt.

(#24038) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!Szükségem lenne egy 8cmes ventire,párom procihűtőjére,mert a régi asus teljesen szétment!minél nagyobb teljesítménye legyen,nem számít a hang,csak a teljesítmény!kb 2-3.000ftot szánok rá!tudtok ajánlani?

(#24039) M0ng00se válasza Medocsabi (#24038) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
Merlinen találtam kemény 320ft-ért!max 3800rpm, de 9,2 cm-es. Ez az

V6

(#24040) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek,

Csak érdeklődésképpen teszem fel a kérdést, hogy jelenleg mi a legkapósabb 12centis venti a piacon? A 120P-nek van rendes ellenfele, persze ár/érték arányt is figyelembe véve?

Szép napot! :R

gölmétcsül ©

(#24041) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

3db 120mm-es ventit kellene 12V-tal meghajtanom a házban, de nem találok hozzá Budapesten normális elosztót.
Ilyesmi kéne: Bitfenix Molex 3x 3-Pin Adapter 12V 20cm - fekete

Most ilyenem van, de ez ugye 2*12V+2*5V: Zalman ZM-MC1

Még ilyet találtam, de ezt nem tudom, hogy hogyan tudnám rögzíteni a házban:
Delock 25218 Distribution Board 6x fan 5V/12V

Illetve nem tudom, hogy ez most 2*12V?
Delock Tápkábel Molex 3pin female -> 2x Molex 3pin
Inline 3pin Y elosztó kábel

Ha tudtok valami hasonlót ajánlani, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24042) proci985 válasza AxBattler (#24041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az utolso ketto 2x12, a harmadik sarga a fordulatszam visszajelzo er, amire nincs szukseged.

Ricardo128: nem nagyon ha leszabalyozva csend kell, viszont legnyomasuk annyira nem jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24043) AxBattler válasza proci985 (#24042) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm. A Zalman esetében (a honlap szerint) a két fekete-sárga kábeles szár adja a 12V-ot, a két piros-fekete meg az 5V-ot.

Akkor ez egy kivétel? Más esetben, rendesen a piros-fekete a 12V?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24044) proci985 válasza AxBattler (#24043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem kivétel, csak a zalman a molexkábelt viszi át ahol a piros az 5v a sárga pedig a 12, míg amiket nézel pines ventit oszt el, ahol a piros a feszültség, a fekete a GND és a sárga a fordulatszám-visszajelzés miatt kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24045) AxBattler válasza proci985 (#24044) üzenetére


AxBattler
félisten

Vannak olyan bővítők, hogy két, egymáshoz közel lévő molex csati közötti kötegből kijön egy fekete és egy piros kábel, amik aztán eg 3pin-es csatiban végződnek. Akkor gondolom az is 5V-os.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24046) zoli94 válasza C. s. (#24035) üzenetére


zoli94
csendes tag

Nekem egy noname szünetmentes van bekötve, ami elméletileg 360W-ot képes leadni. Erre van rákötve nekem egy Dell U2212HM monitor + a gépem, amiben egy FSP 500-60 APN táp van. Vígan elvannak együtt. :)
Játék alatt is kb 5-10 percet megy akkuról.

De ki tudja, lehet csak nekem van szerencsém. :DD

(#24047) csiga8


csiga8
senior tag

Segítséget kérnék.

Irodai gép építése előtt vagyok, nagyjából már összeállt a gép, de kérdeznélek titeket, hogy

1., G3220 proci gyári hűtője mennyire hatékony, csendes? Asztal alatt rosszul szellőző helyen lenne a gép.
A lényeg, hogy nagyon csendes maradjon. Nem tudom milyen a gyári hűtővel. Ha érdemes lecserélni, akkor mire? ( ésszerűség határain belül)

2., Cooler Master n200 m-atx házba lenne a gép, abba vennék CSENDES szellőző ventillárotokat.
Mit ajánlotok elérhető árban?

3., A vinyó alá, (elé?) is valami csendes ventit keresek.
Mit tudtok ajánlani?

(#24048) Sephiroth83


Sephiroth83
csendes tag

Hali!

Érdekelne olyan ember véleménye aki már hosszú ideje használ MX-4-es pasztát, hogy valójában mennyire hajlamos a kiszáradásra. Egyébként szilikon alapú? Azt olvastam azok nem száradnak ki. Eddig Coolink Chillaramic-ot használtam, az két év után is olyan állagú volt mint amikor felkentem. Előre is köszönöm a segítséget.

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#24049) troll81 válasza Sephiroth83 (#24048) üzenetére


troll81
addikt

szia évek ota használom mx2 illetve 4 et nem száradt ki egyik sem nekem. általában félévente cserélem hobbibol meg nem évekre teszem rá a csere meg nem árt neki szerintem. meg vagyok elégedve mind a kettővel :K

(#24050) oravecz56 válasza troll81 (#24049) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Igy igaz eggyet értek a forum társal.Én MX 4-et használok.De fél évente én is cserélem cpu gpu .Takaritás portalanitás stb.
1 év mulva sem szárd be.Ha joltudom szén szencse tartalmú nem ezüst poros.

Oszika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.