Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22651) mszl


mszl
aktív tag

Szaisztok!

Tudnátok ajánlani egy-két jó légszállítású 92mm ventillátort?
Én a Noctua 92 mm-esére gondoltam elsőre.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22652) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Adott egy Xigmatek Asgard Pro ház a következő beosztással:

[link]

Elöl a 120-as gyári ventilátor szívja be a levegőt a HDD felé, alulról egy szintén 120-as PWM-es Arctic Cooling. Kifelé a CPU fölött egy 140-es PWM-es Arctic Cooling, hátul pedig a gyári 120-as. A CPU hűtő egy Alpenföhn Brocken egy Wing Boost ventilátorral.
HDD 28 fok körül van, a CPU alapból 33-36, VGA 30. Terhelve a CPU 56-58, illetve a videókártya 66-68. Mindezt egy ~25 fok körüli szobában. HWInfo szerint 900-950 RPM környékén pörögnek a gyári ventik, a többit az alaplap szabályozza. (Terhelve max 950-ig megy fel pl. a Wing Boost.)

Ha megjönnek a szilikon ventilátor rögzítő "csavarok", akkor a HDD felé irányuló venti helyére betenném a Brocken gyári ventijét, mert valószínűleg nagyobb a légszállítása.

Mi a véleményetek, mit tudnék javítani még rajta?

[ Szerkesztve ]

(#22653) Beretvás válasza stickermajom (#22652) üzenetére


Beretvás
addikt

ha a kábeleket hátul szépen elrejted akkor még sokat fog javulni a légáramlás, és még jobb lehet a hűtés..... :K

(#22654) stickermajom válasza Beretvás (#22653) üzenetére


stickermajom
addikt

Amit tudtam behúztam hátra :) Sajnos a tápból közvetlenül kijövő kábelek az alsó venti ötödét eltakarják, de azzal nem tudok mit kezdeni. Pár centivel előrébb kellett volna tervezniük azt a nyílást szerintem.
Esetleg még a sata kábelt kéne hátra raknom, mert az utólagos.

(#22655) Beretvás válasza stickermajom (#22654) üzenetére


Beretvás
addikt

lehetne azon még finomítani picikét hidd el..

(#22656) stickermajom válasza Beretvás (#22655) üzenetére


stickermajom
addikt

A VGA tápkábelére gondolsz?

(#22657) 2rda


2rda
tag

Sziasztok!
Most költöztetem át a konfigom egy Xigmatek Asgard Pro házba.
Gyárilag elöl és hátul van egy-egy 12es venti, illetve vettem pluszba még egy 12est amit felülre szánok.
Ugye így viszont marad 4 ventihely üresen(1felül,1alul, 2oldalt), érdekelne hogy ezeket érdemes leragasztani a túlzott porosodást megelőzően?
Illetve nem lesz kevés az egy befúvó a két kifúvóhoz? :)
A felső ventit hová érdemes rakni, közvetlenül a processzorhűtő fölé?
Későbbikben majd tervezem még két venti beszerzését, de 1-2 hónapig így futna a gépezet.
:R

(#22658) stickermajom válasza 2rda (#22657) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

Pár hsz-szel feljebb ott az én Asgard Pro elrendezésem. Én elégedett vagyok vele, illetve a kábelezésen kívül itt se említettek semmit.
Én semmiképp nem fedném be a szellőzőket, max valamilyen porszűrővel.

(#22659) lacek39


lacek39
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Vettem ma egy Prolimatech Megahalems (Red Series) hűtőt magamnak, a kérdésem az lenne, hogy egy AMD A10-6800K processzort nyugodt szívvel rábízhatnék-e, úgy, hogy nem teszek rá ventit?
/a ház egy Bitfenix Prodigy és előre láthatólag 2 db Corsair High Performance 12 cm-es ventilátor lenne benne/
Előre is köszönöm a válaszokat!

Laci

(#22660) proci985 válasza lacek39 (#22659) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

próbáld ki 5Vre szabályozott ventivel. ha úgy is még megfelelően hűvös teljes terhelés alatt (furmark + prime), akkor lehet érdemes elgondolkodni ezen. ki kell próbálni, de csak óvatosan.

viszont ha már amúgy is van házventid, akkor szvsz nincs értelme pont a legnagyobb hőtermelőt nem hűteni direktben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22661) lacek39 válasza proci985 (#22660) üzenetére


lacek39
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Valószínűleg nem fog ráférni a ventilátor, ezért vagyok gondba.
Talán ha 4 db venti kerül a házba, lehet, hogy sikeresebb lesz a projekt.
(előre kerülne 2db, egy a ház hátuljába egy meg a tetejére)
Reménykedem benne, hogy nem lesz gond.

(#22662) nzozz válasza lacek39 (#22661) üzenetére


nzozz
aktív tag

Slim venti se férne el?

(#22663) jookomak válasza lacek39 (#22661) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem rá fog férni, netes képeken van, ahol macho-t raknak bele. Nem lóg túl az alaplapon egyik irányban sem a hűtő, max a ramok fölött lesz a venti. Akkor lehet gond, ha magas bordásak a memóriák.

(#22664) anytime válasza jookomak (#22663) üzenetére


anytime
őstag

A Macho befer, allithatom :K

(#22665) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok!

Szeretnék egy új procihütöt a Core 2duo E6550-eshez mert a jelenlegi Thermaltake TR2 M13 SE hangos nekem! Foglalat Lga 775!
A lényeg hogy minél halkabb legyen! :R

(#22666) proci985 válasza lacek39 (#22661) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szívóba se fér rá?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22667) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Van egy aerocool s9 pro házam, és a 40cm-es ventilátor hangos rajta... Hogyan halkítsam?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22668) Beretvás válasza 800.henrik (#22667) üzenetére


Beretvás
addikt

leszabályozod ellenállással vagy 5 voltal, bár nem hinném , hogy 5 volton elindul, másik meg veszel egy ventilátor szabályzó panelt.

(#22669) 800.henrik válasza Beretvás (#22668) üzenetére


800.henrik
senior tag

Csak 12v-on indul el :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22670) Beretvás válasza 800.henrik (#22669) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor olyan szabályzót kell vadásznod ami 12 volton indít, és utána áll át arra amit beállítottál rajta..pl nzxt sentry 2

(#22671) lacek39 válasza jookomak (#22663) üzenetére


lacek39
csendes tag

Corsair Vengeance, szóval mondhatni magas a memória.

(#22672) nzozz válasza lacek39 (#22671) üzenetére


nzozz
aktív tag

Én is a Vengeance miatt raktam át a Mugen 2 -m másik oldalára a ventit, a jelenlegi gépház megoldásom mellett ez tökmindegy.

(#22673) Stunts666


Stunts666
őstag

Sziasztok.

Konfigurációm megtalálható az adatlapomon. A házban (CM HAF 912 Plus) jelenleg elöl egy 20cm CM venti tolja be a levegőt. Felül egy 20cm CM, hátul egy 12cm CM és oldalt egy 14cm CM ventillátor tolja ki a levegőt. Plusz a proci hűtő ami Artic fujja hátra fele a hőt. [Gép belseje] Vajon ez a legjobb hűtés vagy tudok jobbat csinálni ezekkel a ventikkel???

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#22674) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,

A Tápokba a ventilator a maximumon pörög mintha a táp a maximumot adná le emiatt hiába van 12 cm-venti mert csak szól , de én soha sem fogok több mint max 1ooW-ot kiszedni egy 4ooW-os tápból, akkor nem lehetne hogy betegyek 1 kis szabályozót azok biztos 2 szálas ventik. Csinált-e valaki közületek ilyesmit ?

(#22675) proci985 válasza brugo (#22674) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha a tápban a venti folyamatosan maxon megy, akkor az egy jel arra, hogy a tápot kéne cserélni, nem abban a ventit.

milyen tápról van szó?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22676) tornas válasza proci985 (#22675) üzenetére


tornas
őstag

Vannak olyan tápok, amikbe semmilyen venti-fordulatszám szabályozás nincsen. Alapból max.-on mennek és ez nem hiba ebben az esetben. Viszont ez inkább a fos minőségű tápok sajátja szokott lenni, ezért mégis +1 a tápcserére.

Meg aztán a maxon pörgő venti előbb pusztul meg (előtte felhangosodik, ahogy gyorsabban kopik a csapágya), fölöslegesen "hangosabb" és ha úgy vesszük, akkor még fölöslegesen is többet fogyaszt (még ha nem túl számottevően is).

brugo: Én nem raknék az ilyen tápba semmilyen szabályozót, mert sokat kockáztatsz vele. Pl. tüzet stb... :N

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22677) proci985 válasza tornas (#22676) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, ha maxon megy a venti, akkor vagy hulladék kategóriájú a táp, vagy nagyon régi (azaz csereérett), vagy hibás.

FSP már van 4-5k körül, azokban már van ventiszabályozás és a yate loonok bár nem világbajnokok, de azért az árért teljesen jól teljesítenek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22678) canniball


canniball
nagyúr

Sikerült beszereznem egy Big Shuriken 2 Rev. B proci-hűtőt és a ventit minimumra szabályozva végre elmondhatom: kb. ez az amit kerestem. :))
A teljesítménye viszont így letekerve elég kevéske, a procinak ugyan bőven elég de mivel egy Asrock FM2A85X-ITX lapon egyetlen ventiként dolgozik kéne helyette egy olyan ami hasonló 9-10dBA-n ennél több levegőt tol, hogy a környezetét is hűtse; egy Coolink Swif2 megfelelő lenne a célra?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22679) proci985 válasza canniball (#22678) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha ráfér akkor Thermalright TY140/147. ha csak 120as jöhet szóba, akkor Gentle Typhoon / SFlex.

Swif2 leszabályozva nem mozgat sok levegőt sajnos, bordára emiatt nem ajánlanám ha légnyomás is kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22680) canniball válasza proci985 (#22679) üzenetére


canniball
nagyúr

A TR nem fér rá, az S-Flex már kifutott (és elkövettem azt a hibát hogy anno hogy pont a D-ből nem vettem), a Gentle Typhoon pedig egy kicsit többe kerül mint amit rászánnék...esetleg valami tipp ~3k környékén? :B

"Swif2 leszabályozva nem mozgat sok levegőt sajnos..."
Mondjuk a gyári sem (21m³/h), a Swif2-120P viszont állítólag ugyanolyan hangon 3x annyit tol (60.4mł/h). Már ha a feltüntetett mł/h m³/h-t jelent.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22681) brugo válasza proci985 (#22675) üzenetére


brugo
aktív tag

A tápom 1 zsir új Antec VP35oP csak én nem tudom, hogy a tápokba is van RPM szabályozás ?
A procira tettem 1 Scythe KATANA 4 -es cooler-t az majdnem hangtalan és most a táp let az első.
Én csak aszt hittem hogy a tápokba a ventik sebessége fix.

[ Szerkesztve ]

(#22682) proci985 válasza canniball (#22680) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Swif2 papíron erős. a kulcsszó a papíron. restriktív helyzetben az SFlex nagyon csúnyán elverte a 800rpmen.

elvileg az SFlexnek van egy utódja, az milyen árban? Silverstone AP123 is elvileg remek karakterisztikára.

brugo: az Antec elvileg Delta beles, meglepne, ha 2013ban szabályozás nélkül adták volna ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22683) [HUN]Ryan623


[HUN]Ryan623
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
2 házon gondolkozok. Egyik a Cooler Master Cosmos SE, a másik a CM Storm Tropper.
Mind a kettőben elöl 2 darab 12 centis ventilátor van ami fújja be a levegőt és egy 14 centis hátul. Ez eddig oké.
A ház tetejére egy h100i-t szeretnék tenni és itt jön a gondom. Az első háznál csak úgy lehet betenni, hogy házon belül van a radiátor és fölötte pedig a 2 ventilátor és, vagy rajta keresztül befele fújja a levegőt, vagy kiszívja rajta keresztül. Én úgy gondoltam, hogy az lenne a legjobb, ha alulról tolná át a levegőt rajta, ezzel együtt a gépházból kifele, de ez nem lehetséges, mert nincs hely. A hátsó 14 centis maradna akkor a levegő kihúzására a házból, ha befele tolná.

Mit gondoltok ? Hogy lenne a jó ? Javaslatokat várok!

A másik háznál nincs ilyen gond, ott elfér bármerre. Csak az sokkal nagyobb.

(#22684) anytime válasza [HUN]Ryan623 (#22683) üzenetére


anytime
őstag

A Trooper-el valoban nincs ilyen gond :) hatalmas, epp most hirdetem :B .

(#22685) canniball válasza proci985 (#22682) üzenetére


canniball
nagyúr

"Swif2 papíron erős."
Azért meglepő hogy ekkorát lódítanak a számok...pedig ha jól emlékszem egy időben dicsérték a népek.

"elvileg az SFlexnek van egy utódja, az milyen árban?"
Nem tudom, hogy hívják? S-flex néven most nincs semmi az oldalukon.

"Silverstone AP123 is elvileg remek karakterisztikára."
Azt is kb. Gentle Typhoon árban mérik. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22686) proci985 válasza canniball (#22685) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a népek még mindig dícsérik, de az AC ventiket is. saját tapasztalat (open bench, lapped q6600, lapped IFX), hogy a Swif2-1200 nagyon elvérzik restriktív bordán. hangkarakterisztikában viszont fülre hozza az SFlexet.

Grand Flex azt hiszem.

hm, Noctuak? Thermalright FDB? Papst 4412 F/GL vagy F/GLL?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22687) brugo válasza proci985 (#22686) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm a segitséget .

(#22688) Stunts666


Stunts666
őstag

(#22689) jookomak válasza Stunts666 (#22688) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem ez teljesen jó. Max akkor tehetnél többet, ha lecserélnéd a ventiket azonos méretből valami jobbra. 20-as kategóriát nem igazán ismerem, nincs is túl sok jó teszt, talán a bitfenix-ek lehetnek jobbak a cm-nél. De elég nagy anyagi ráfordítás lenne, és minimális hőfok valamint hangerőcsökkenés lenne az eredmény. Következő lépcsőnek én cpu hűtőt cserélnék valami 12 cm-es darabra.

(#22690) Stunts666 válasza jookomak (#22689) üzenetére


Stunts666
őstag

Ha az oldalsot atforditanam befelere, hogy kapja a vga a friss levegot azzal rosszabbul jarnek? A vga porog sokat ami zavar. Gondolkodtam mar egy alpenfohn brockenen.

[ Szerkesztve ]

(#22691) jookomak válasza Stunts666 (#22690) üzenetére


jookomak
őstag

Hopp, efelett elsiklottam. Az oldalsó jobb, ha befelé fúj. De tán jobb lenne, ha alulra tennéd. Azt hiszem a házadban ott is van hely. De amúgy meg próbáld ki, mérd le, lehet egyik, vagy másik nálad jobban beválik. Brocken jó választás, de kicsit kezd eljárni felette az idő, új ára drága, annyiért inkább egy Scythe ashura.

(#22692) stickermajom válasza Stunts666 (#22690) üzenetére


stickermajom
addikt

Én egy 12-es ventit próbáltam oldalra tenni, de nálam nem jött be. Egyrészt a valószínűleg nem túl nagy anyagvastagságú házamnak köszönhetően nagyon hangos lett, másrészt 1-2 fokot emelkedett a VGA hőmérséklete. Az utóbbi elég érdekes :D Valószínűleg bezavart a gyári áramlásba.
Az alulra tett ventilátor viszont bevált. Az eredeti hőfokhoz képest 2 fokot javult.

(#22693) canniball válasza proci985 (#22686) üzenetére


canniball
nagyúr

A Grand Flex ára kb. OK, továbbiak lejjebb.

Noctua-ból volt NF-P12-m, de bordára helyezve idegesítő (már nem emlékszem pontosan, talán sustorgó?) hangja volt. "Bordán kívül" csendes volt, de ez nem vigasztal...
A többit nem ismerem, de ezek sem az olcsóságukról híresek.

A Thermalright FDB-ből az 1300rpm-t találtam boltban, de az 24,1dBA. :N

A Papst meg az eddigi ajánlatok közül a legdrágább.

Közben felraktam az S-Flex-et (1200rpm) hogy lássam hogy muzsikál ebben a helyzetben: szintén 30%-ra szabályozva mondom rá azt hogy perfekt, de így semmivel sem tol többet mint a gyári venti.
Az adatokat bújva a következőkre jutottam:
- a gyári venti a legkisebb fordulatra szabályozva 9.32dBA - 12.13CFM/21m³/h, ezt kb. igazolja ez a mérés is
- az S-Flex SFF21E-re 400rpm mellett 10-13CFM-t mértek
- ergo olyan kéne nekem ami leszabályozva ~10dBA mellett több mint ~10CFM/20m³/h-t tud, de hogy legyen némi tartalék alapjáraton kb. 15dBA mellett toljon minél többet, hangosabb ne legyen mert úgy látom azokat a ventiket nagyon vissza kell fogni hogy elfogadható hangjuk legyen, akkor viszont erejük nincs.
Amiket találtam kaszáséknál:
1. GentleTyphoon D1225C12B3AP-13 (1,150 rpm) - 16dBA/63 m³/h - nem kapható (de a GT-ok amúgy is többe fájnak mint amit tervezek rákölteni)
2. Kama Flow 2 120 SP1225FDB12L (900 rpm) - 11dBA/52m³/h - nem kapható

3. Grand Flex SM1225GF12SL (800 rpm) - 18dBA/51.8 m³/h - az a 18dBA elég soknak tűnik (pláne hogy az imént említett Kama Flow 11dBA mellett tudna ennyit tolni), nem tudom leszabályozva nem veszti-e el ez is az erejét.
4. Slip Stream 120 SY1225SL12L (800 rpm) - 10,70dBA/68m³/h - olcsó, cserébe csúszócsapágyas és MTBF: 30,000 Hours
5. Slip Stream 120 PWM - leszabályozva 7.05-9.8dBA/39-63m³/h - ami az előbbi + a max. teljesítménye egy hajszárítóéval vetekszik, nem tudom valóban olyan halk-e mint ahogy állítják.
Bármi ötlet / tanács / netán tapasztalat?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22694) proci985 válasza canniball (#22693) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tapasztalat: SFlexnél jobb 120mmes méretben zaj/légszállításra nem valószínű, hogy lesz.

a weboldalakon leírt specifikáció és a valóság néha köszönőviszonyban van, de nem feltétlenül. spcr saját magával szemben megbízható.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22695) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Érdeklődni szeretnék de előtte leírom a pontos helyzetet: adott egy 3570k kupaktalanítva, kupak alatt liquid pro, fölötte mx4, a hűtő egy Bequit Dark Rock Pro 2, a proci húzva van(4,5ghz 1,096v, 4,8 1,236v) a kérdés az lenne hogy mitől van az illetve mivel lehetne azon segíteni, hogy amikor kb 70 fokosak magok illetve ekörül a cpu is a hűtő talpa és a tövénél a hőcsövek kéz meleg vagy hidegebb. Két dologra tudok gondolni, hogy a hűtő ennyire le tudja hűteni magát(amit kétlek mert az egész borda hideg....), vagy a másik h a hő olyan mértékben még így sem kerül át a proci hűtő talpára, mert azért 60-70fokot kézzel igencsak kellene éreznem a hőcsöveknél illetve a cpu talpánál(pl a 7970-nél szinte sütnek a hőcsövek is meg a talpazat is) és gondolom ez fontos lenne hogy a hő megfelelően átkerüljön a hűtő talpára illetve a hőcsövekre hogy a hő által elinduljanak a folyamatok a hőcsőben és ez által emelkedjen a hatásfok. Ha valakinek ebben van ötlete segítsége azt szívesen meghallgatnám illetve köszönöm!

(#22696) canniball válasza proci985 (#22694) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig ezzel az 1200-as SFlex-szel úgy vagyok hogy kb. 50%-on tud annyit fújni ami kéne, de itt még hallom. Ugyan halk és leginkább csak este amikor csökken a környezeti zaj, de hallom. 30%-on már elég csendes ahhoz hogy ne halljam, de ott meg kevés a teljesítménye ahhoz hogy a lapot is hűtse. Gondolom egy 800-as SFlex tudná amit akarok de olyanom meg nincs...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22697) proci985 válasza canniball (#22696) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

800as 400rpmen se lesz halkabb, mint az 1200as 400rpmen.

Gtaati: IFX14 anno 175Wos valós procifogyasztásnál is hideg volt a bordáknál, szintén 60-70 fokos procival. a meleg lamellák azt jelentik csak, hogy elégtelen a lészállítás.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22698) canniball válasza proci985 (#22697) üzenetére


canniball
nagyúr

Valamelyik SPCR tesztben vizsgáltak azonos szériába tartozó (talán Slip Stream?) de eltérő fordulatú ventiket (is), ott a kisebb fordulatszámú azonos hang mellett valamivel több levegőt mozgatott meg - ebből indultam ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22699) proci985 válasza canniball (#22698) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

viszont a 800as SFlex azt hiszem nem indul 5Vn, viszont az 1200as 5Vn 400rpmig lemegy.

400rpm meg tipikusan a 30centiről fülelve hallható... akinek az is sok volt, az egy idő után általában áttér full passzívra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22700) canniball válasza proci985 (#22699) üzenetére


canniball
nagyúr

Az induló feszültség nem para, 12V-on kezd a lapom és utána szabályoz le.

A 400rpm meg mint írtam most is pont jó lenne (~70-80cm-re van a fülem a ventitől :) ), csak itt kéne kicsit nagyobb teljesítmény.
A full passzív...na igen, az lenne a tuti, de ár/érték/élettartam szempontjából úgy vélem jobban járok egy megfelelő ventivel; még akkor is ha esetleg néhány darabot feleslegesen próbálok ki amíg megtalálom az igazit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.