Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) proci985 válasza kungzi (#21748) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

miért akarod cserélni a gyári ventijeit? ha meg halkság a cél nem lenne jobb hagyni a ventiket és inkább venni egy Fractal R3/R4et? (árban nagy különbég nem lehet, vagy? nem ismerem az aktuális magyar kiskerárakat).

az egyész konfig tippre fogyasztana vagy 250-300Wot nagyon maxon számolva, az meg azért annyira nem sok. viszont a procihűtőt amdnél általában érdemes cserélni a nagyobbaknál. jól hűt, kompakt, csak annyira nem halk.

kisfer: 120pk mennyibe kerülnek újonnan most?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21752) kungzi válasza proci985 (#21751) üzenetére


kungzi
veterán

nem jön be a kék led. engem nagyon zavar. az előző házamban sickleflow zöld színű ventije volt és baromira zavart :)

(#21753) bombibmw válasza kisfer (#21749) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem is megér,bár én inkább újat vennék+1000-ért(a kettő). :)
De ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#21754) proci985 válasza kungzi (#21752) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és az R4? alapból remek fehér ventik járnak hozzá, jól szellőzik, gépnek elég lesz. a CM69X széria alapvetően nulla hangcsillapítással rendelkezik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21755) kisfer


kisfer
aktív tag

Sztem 2500ft-tól indul +posta nekem.

Hát nemtom gondolkozok rajta még.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#21756) kungzi válasza proci985 (#21754) üzenetére


kungzi
veterán

a design-ja nem tetszik :(

(#21757) Raggie válasza kisfer (#21755) üzenetére


Raggie
őstag

Háát... a 3-pines (nem PWM-es) 2000+posta a PWM-es 4-pines 2400+posta per pillanat.

Határeset. Megbízható eladótól vennéd? Csak mert lehetnek megütve vagy csapágyasak az alatt a fél év alatt. Ha megbízható a fickó és PWM-esek, akkor megéri ha nem akkor nem. Szerintem.

@(#21756)kungzi: F12-ből találtam neked 3-pineset és ráadásul csak egy ezres! LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21758) Raggie


Raggie
őstag

Más: a CM 212 EVO-mra egy Ty-147-est raktam fel tegnap és SOKKAL jobb, mint a gyári venti. Swif2 120P is volt rajta az is jobb volt, mint a gyári de hangosabb is, mert 1800 RPM-ig is felpörgött terhelés alatt.
Ezzel a Ty-147-essel gyönyörűen halk és hűvös is. Csak ajánlani tudom. :))

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21759) nemtabo válasza kungzi (#21740) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A hőfokszabályzósok akkor fognak pörögni, ha felgyujtod a házat, Nekem Enermaxom volt, de beszéltem olyannak is, akinek a belinkelt fajta volt. Az enermax akkor kezdett fujni, amikor öngyujtóval melegítettem az érzékelőt.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21760) Raggie válasza nemtabo (#21759) üzenetére


Raggie
őstag

Ezt már én is olvastam több helyen. A saját hőfokszabályzósat nem ajánlotta senki.

Clint Eastwood FTW

(#21761) kisfer válasza Raggie (#21757) üzenetére


kisfer
aktív tag

Igen megbízható az eladó és PWM-esek, nagyon sokba van a posta azt nézem ha boltból veszem.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#21762) #98593280


#98593280
törölt tag

(#21763) tornas válasza #98593280 (#21762) üzenetére


tornas
őstag

Érdekes és jó kis teszt. :K

Ez a venti vajon hogyan teljesített volna nálad? Legfőképpen mennyire hűtötte volna le azt az i7 procit?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21764) #98593280 válasza tornas (#21763) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha el tudod juttatni hozzám a ventit, pár napig még le tudom mérni:)

(#21765) tornas válasza #98593280 (#21764) üzenetére


tornas
őstag

Köszi szépen, de sajna vidéken vagyok még vagy egy hétig, a cucc meg otthon. :) Szubjektív vélemény esetleg?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21766) #98593280 válasza tornas (#21765) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem tudom. Durva az a venti 220 CFM-el és 5300 RPM-el, ráadásul 38 cm magas.
Szerintem győzne, de kérdés mekkora zajon tenné ezt.

(#21767) proci985 válasza #98593280 (#21762) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

internal server error...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21768) #98593280 válasza proci985 (#21767) üzenetére


#98593280
törölt tag

Próbáld később, talán túl sokan nézik.
Majd reklamálok a szolgáltatómnál, vagy máshova költözök.

(#21769) stvnppp válasza #98593280 (#21768) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ezeket a teszteket akkor a logout-on már nem is teszed kinccsé? Elég sokat veszít így a ph!-s tudásanyag.

(#21770) #98593280 válasza stvnppp (#21769) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sajnos a logout-on nem lehetséges kellő mértékben reklámokat elhelyezni és linkeket. Ezenkívül néha heteket kell várni a megjelenésre. Ez is volt az egyik oka, a saját lap indításának. A LOGOUT-on is fogok megjeleníteni anyagokat a jövőben is, csak kevesebbet. A saját lapomon megjelentet meg nem tudom és nincs is időm rá, hogy a logout-ra is átfordítsam. Vissza könnyebb, ezért is került át már több régi tesztem a sajátomra.

Szóval a publikáció párhuzamos lesz, de érdemes ránézni néha a site-omra, mert hetente több friss hírrel is bővül folyamatosan. Ezenkívül egyébként ház bemutató videók is lesznek nemsokára, továbbá ITX cikkek.

[ Szerkesztve ]

(#21771) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Elég sokáig (5. éve) notebookot használok, és az ismerősök közül is egyre kevesebben adják a fejüket asztali építésére, (így már nem nagyon van tapasztalatom a pc hűtésében) de mégis inkább egy asztali gép vásárlásán gondolkozok a notebookos tapasztalatok miatt (nincs hordozva, zsanértörés, stb.)
Célom egy minél halkabb számítógép építése lenne, amiben szeretném kérni véleményeteket, tapasztalataitok megosztását. Kb az alábbi, általam hangosnak ítélt alkatrészek kerülnének bele:
processzor: valami i5
vga: ati hd7770, vagy azzal kb azonos teljesítményű
hdd: WD Scorpio Black notebook merevlemez (ez át lesz mentve a laptopból)
táp: még nincs ötletem
A kérdés az lenne hogy melyik alkatrész hűtésére lenne érdemes a gyáritól többet költeni, ha cél egy olyan pc, ami netezés-torrent közben 25 dB (max 30 ) fölé nem menjen? Elképzeléseim szerint a vga el lenne csendben magának, és inkább a processzorra kellene koncentrálni egy jobb hűtéssel. Valamint kérdésem lenne, hogy a másik topicban ajánlott, 10-13 k körül mozgó tápok mennyire hangosak, érdemes-e rádobni valamennyit.
Házból mondjuk eddig 13 k-s Xigmatek Asgardot nézegettem, de lehet, hogy ehelyett kellene egy magasabb árfekvésűt választani.
A hűtési projektre max 10-20 k körül szánnék a keretből (, de minél kevesebbet). Mire érdemes ezt elkölteni a csend jegyében?
Előre is köszönöm!
Üdv
István

(#21772) jookomak válasza stvnppp (#21771) üzenetére


jookomak
őstag

Ezek közül az alkatrészek közül egyértelműen a procihűtő lesz a legzajosabb, bár valószínű csak terhelésen. A vga alig eszik, ott típusfüggő a hűtés hangja. Sapphire-nak, asus-nak gigának vannak halk darabjai, azzal szerintem nem kell foglalkozni.
Szóval halk táp, és procihűtő. Tápból fsp aurum/raider széria elég csöndes, xfx-ek úgyszintén. Cpu hűtőnek meg xigmatek gaia a legolcsóbb 12 cm-es ventilátorral rendelkező. Később cserélheted a ventit valami jobb fajtára is. Más egyelőre nem hinném, hogy szükséges. Ebből a keretből ennyi.

(#21773) Topa00


Topa00
tag

Üdv!

Segítségeteket kérném rendszer hűtő ügyben, nem vagyok már benne a játékos korszakban így nem nagyon vagyok képbe a hűtőkkel. Nem házba kellene a hűtő, hanem egy akvárium felső szekrényébe lenne szükségem 2-re, az egyik ami fúj a másik meg szívna. Tudnátok valami jó és halk hűtőt ajánlani? az ár elmehet úgy 5-6 ezerig is darabja, ja és
12 cm körüli nagyságú. Vagy 4 kisebb 8cm-es körüli jobb lenne? köszi a segítséget,

(#21774) stvnppp válasza jookomak (#21772) üzenetére


stvnppp
senior tag

:R köszi a gyors választ

(#21775) proci985 válasza stvnppp (#21771) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vegyél egy normális házat kezdésnek. Fractal R3/R4 már remek, esetleg CM650/CM550, vagy ha tényleg nagyon nincs pénz CM450. használtan egy Antec P180/182/183 is jó lehet.

hűtésből: EKL Cold Tower/Alpenföhn Sella elég, ha nem húzod túl.

tápból Be Quietek jók, korábbi modellek ára már szépen megy le.

7770 keveset fogyaszt, van belőlük csendes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21776) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Egy Cooler Master Elite 335-ös házam van: [link] Jelenleg elöl és hátul 12 centis ventilátor van és alul a négyzet alakú rácsnál felfogatva egy 8 centis PWM-es venti, ami az északi hídra fújja a hideg levegőt (kb. 10 fokot jelent, ha nincs ott ). Na most egy ugyanilyen 8 centis ventilátort szeretnék a processzorhűtő feletti nyílásra rakni, csak azt nem tudom, hogy a házból kifele, vagy a házba befele fújja a levegőt. Hogy lenne hatékonyabb?

(#21777) tornas válasza Nagynozi (#21776) üzenetére


tornas
őstag

A házból kifelé fújja, mert a meleg levegő elve könnyebb és felfelé száll.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21778) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Abban kérnék segítséget, hogy a proci hűtőm Noctua NH-D14 mért megy maxon. 2 venti van rajta ugye. Az elsődleges(4pin) maxon rója a köröket míg a másodlagos (3pin) 700 köröl folyamatos körhátrányba van. :) Szóval tudom, hogy kell beállítani a biosba és jól is van, de egy érdekességre jöttem rá. A minap benéztem a biosba és feltűnt, hogy mennyire pörög. Hm mondom jól van így megy ez már rég. Végül nem változtattam semmit a biosba és discard and exit-re nyomtam. Így folytatta a bootolást a gép. Miután betöltött látom ám hogy nem 1200-on pörög a venti hanem 6-700- köröl jajjj de jó mondom ezt is megéltük. Indítottam egy rendszer stabilitási tesztet, hogy megnézzem helyesen felpörög-e a venti maxra miután jól befűtök neki. És igen felpörgött és vissza is esett a fordulat (1-2 perc) amint a terhelés megszűnt.
Nos csináltam egy restartot és megint a régi dolog pörög maxon.
Egyébként a régebbi hűtőm is így volt beállítva annál nem ment maxon soha.
Bios a legfrissebb van rajta. De az előzőnél is így ment...

Nos egy kép, hogy van beállítva a biosba:

Tudna valaki megoldást erre a problémára? A configom megtekinthető a profilom alatt.

[ Szerkesztve ]

(#21779) lukaszokni válasza ЯΞD (#21778) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

nekem is asrock lapom van, volt hasonló probléma.
először is: az axtu nincs felrakva? nem lehet, h abból töltődik be egy profil?
illetve biosba ha bemész a "target fan speed"-be, akkor ott lesznek a választható levelek, illetve egy "custom" gomb, ha jól emlékszem. arra katt és kalibráld be magadnak, h mennyin peregjen. nálam 26ra van állítva a szám, fogalmam sincs mit jelent, de így pörögnek 600on a ventik. de fokozatosan menjél lefelé és tapasztald ki, h mi a megfelelő hangban és hőfokban. mellé a target cpu-t meg lődd be 45 fokra, így 45 foktól fognak elkezdeni gyorsulni, h lehűtsék a procit.
és magára a konkrét visszaállási problémára meg egy bios flasht javaslok, nekem az segített, mikor összevissza pörgött a venti.

mAtx4ever!

(#21780) GergoHD válasza lukaszokni (#21779) üzenetére


GergoHD
tag

Sziasztok felteszem ide is kérdésem mert igazából nem tudtam eldönteni hogy igazából hova való tehát:
Szeretném bedugni a videókártyám hűtőventilátorát az alaplapba mert rossz a kártya ventilátorszabályzása.
Egy ilyen kábelt néztem hogy esetleg jó lehet: katt. De haverom azt mondta hogy a VGA 4tűs csatlakozója nem megy rá az Y elosztó csatlakozójára mert más a méretűk bár az én szememnek ugyanakkorának tűnik. Akkor most mi is az igazság?

(#21781) proci985 válasza GergoHD (#21780) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

videokártyáknak általában tényleg kisebb a csatlakozójuk. milyen típusú a kártya pontosan?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21782) GergoHD válasza proci985 (#21781) üzenetére


GergoHD
tag

Egy MSI 7870.

(#21783) proci985 válasza GergoHD (#21782) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez kisebb annál. ventivezérlésre nem lehet az afterburner kavart be?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21784) ghoszty


ghoszty
tag

üdv mindenki!
tudna nekem valaki ajánlani olyan ventiszabályzót amivel tudom szabályozni a ventik teljesitmenyet (6db) és ki is tudom kapcsolni őket? minél olcsóbb annál jobb :) :DDD

(#21785) GergoHD válasza proci985 (#21783) üzenetére


GergoHD
tag

Lehetséges holnap az lessz az első amit kipróbálok. Bár ez a hiba jellemző az MSI 7870-esekre.

(#21786) Raggie válasza GergoHD (#21785) üzenetére


Raggie
őstag

BIOS frissítés esetleg?

Vagy állíts be te saját ventiprofilt MSI AB-ben azt kész. Akkor olyan lesz amilyet te akarsz! :DDD

@ghoszty: hát én maximum 5 ventiset láttam még.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21787) anytime válasza ghoszty (#21784) üzenetére


anytime
őstag

Azt nem tudom, hogy forgalmazzák-e még, de ez 6 csatornás.

(#21788) proci985 válasza ghoszty (#21784) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

scythe valamelyik kaze master/server 5.25öse elvileg tud adni 0Vt is.

zalman mfc1/mfc1plus hat csatornás, de ott 5-11V között állíthatóak csak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21789) bunga


bunga
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek NB ventilátoros hűtéssel tapasztalata??? Következő a problémám: Az alaplap egy ASRock 990 fx extreme3 és az NB n van egy passzív hűtő. És mivel a hangkártya pont fölötte van és a gép is elég jól be van építve nem igazán tud hűlni.De voltak már melegedési bajaim ezért kicseréltem a ház és prociventilátort 2000 rpm es legnagyobb légszállítású CM ventilátorokra plusz vettem egy 5 csatornás előlapi ventilátor panelt de üzem közben az NB hőmérője 75C fokot mutat és a lézeres hőmérő szerint is 69 fokos :O
arra gondoltam lecserélem a passzív hűtőt egy vga hűtőre tudnátok valamit ajánlani??? a magassága nem lehet 14 mm nél nagyobb nagyon köszi

(#21790) proci985 válasza bunga (#21789) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

thermalright HR05 SLI sem férne el? az talán a legjobb a célra ha elfér oldalra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21791) bunga válasza proci985 (#21790) üzenetére


bunga
csendes tag

Hát ezt is néztem de nem fér el sajnos :( Ezt találtam http://www.titan-cd.com/Y_product_C_vgacooler_e.php?id=217 ez az egyetlen ami méretre beférne szerinted elég lenne?

(#21792) Teemo91


Teemo91
csendes tag

Sziasztok. Van egy ilyen:[link] házam amiben van hátul egy 12 es venti ami szívja kifele a meleget, van elöl egy 12 es venti ami kintről szív friss levegőt, meg a proci bordán van 2 venti 1 fúj, 1 szív. Azon gondolkodtam, hogy mivel a második venti a cpu bordán nem hozott nagy csodát a cpu hőfokán ezért átrakom valahova máshova. Mivel elég kicsi a ház és kábel menedzsment nuku ezért a VGA elég meleg szokott lenni... ha rajta van az oldala akk crysis 3 ba 85 fokos is volt oldallap nélkül meg max 73... arra gondoltam hogy az oldallapra ha felszerelném azt az egy 9 cm es ventit akkor pont a VGA mellett lenne és a meleg levegőt ki tudná szívni a kártya körül. Hülyeség lenne így megvariálni a ventiket? Vagy valami javaslat hogy lehetne hűvösebb a gépházban?

(#21793) jookomak válasza Teemo91 (#21792) üzenetére


jookomak
őstag

Oldalra befújásra szokták rakni, de a legegyszerűbb, ha kipróbálod mindkét verziót, és megírod a tapasztalataidat. Amúgy föntre sem ártana egy kifújó, illetve alulra is tudsz még rakni, oda szintén befúvót.
Táp hogy áll? Lefele néz a ventije?

(#21794) Teemo91 válasza jookomak (#21793) üzenetére


Teemo91
csendes tag

Hát mivel ebbe a házba se felülre se alulra nem lehet rakni ventit ezért oda nem tudok rakni...felsőtápos a ház szal a táp is a házba fújja a meleget... Most gyűjtök új házra eddig két kiszemeltem van a Xigmatek Midgard II meg a FD core 3000 között vacilálok. Hűtésben talán jobb a FD úgyhogy valószínűleg az lesz a szerencsés befutó. Remélem valamivel halkabb is lesz a gépem mert most vettem ventiket valami Konig márkájúakat egy 12 centiset meg egy 9 eset de hát 80 Db es hangja van a gépemnek ami nem igazán mondható halk nak:D Az új házba szeretnék majd valamivel halkabb megoldást valakinek valami ajánlat, hogy milyen márkával járnék jól? Persze megfizethető áron max 2k 1 ventiért . Addig meg lehet nekiállok a gépháznak fúróval csinálok én rá lyukakat a felső ventinek:D

[ Szerkesztve ]

(#21795) Speed® válasza Teemo91 (#21794) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A táp nem fúj befelé..nézd meg a lapátjait vagy tedd mögé a kezed, ha nem lenne egyértelmű, miért. Hangos ventiket le is lehet szabályozni egyébként, nem muszáj fullon pörgetni őket..ritka kivételektől eltekintve így minden venti hangos.

(#21796) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!
Halk cpu hűtéshez kérnék tőletek javaslatot:
Chieftec BT-02B (105mm-t mértem magasságban) házban Asrock B75M-ITX + G1610 proci van (dVGA nélkül, alacsony rammal). Játék semmi, nem túl gyakran htpc + photoshop/illustrator + webdesign feladatok ellátására használnám. Nemrég olvastam egy tesztet a PH-n ahol az intel gyári hűtője 15db volt..én is is beállítottam ezt a fordulatot, de engem még ez is nagyon zavar:)

Előre is köszi mindenkinek!!!

(#21797) Raggie válasza RudiSteel (#21796) üzenetére


Raggie
őstag

LINK
Én egy ilyet vennék a helyedben. Elég jó hűtési kapacitása van, ezért nálad elég lenne közel minimum fordulatszámon járatni a ventit, ami egy rende 12cm-es venti ellentétben a legtöbb kis hűtő 8-9cm-es ventijeivel (sokkal halkabb).

Egyékbént az intel gyári hűtője sem ugyan az minden processzorához(típustól függ), tehát valószínűleg nem ugyan azt a hűtőt tesztelték, mint ami neked van...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21798) RudiSteel válasza Raggie (#21797) üzenetére


RudiSteel
tag

Köszi a javaslatot!!!
Megnéztem és nem találtam ilyet pesten..de találtam másik két variációt:
a) scythe shuriken hűtőborda + coolink swif2 venti
b) scythe samurai zz kompletten
Szerinted melyik lehet a "számomra praktikusabb"?
Köszi még1szer :R

(#21799) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Ha valaminek 35,6 dB a zajszintje 10 cm-ről mérve, az hogy változik 100 cm-es messziségből? Olvasgattam teszteket (VGA-król van szó ugyan), de eltérő távolságokban történt a mérés, ezért nehéz összehasonlítani korrekt módon.

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21800) proci985 válasza Darko_addict (#21799) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

leginkább sajnos sehogy. függ a teszt benchüktől is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.