Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22601) cerkas


cerkas
csendes tag

Üdv!
Ide is berakom, ez a topik jobban pörög:

Powercolor HD4670-emen [link] tönkrement a venti.
Milyen korrekt hűtést tudnék rárakni helyette ?
Kösz a segítséget!

(#22602) Stigma.HC válasza cerkas (#22601) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Ha jól látom jelenleg is egy AC hűtő van rajta. Hasonló mint ez, lehet meg is egyeznek a matricát leszámítva:
[Accelero L2 PLUS]

[gyártó honlapja]

Gond nélkül fel lehet szerelni.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#22603) Dr. Gonzο válasza cerkas (#22601) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Accelero S1 Rev. 2. Ha nem bízol benne passzívan, akkor ráteszel egy db 12 cm-es halk ventit és hűvösre teszi a kártyádat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22604) cerkas válasza Stigma.HC (#22602) üzenetére


cerkas
csendes tag

puttonyos, Stigma.HC: tisztelettel köszönöm a gyors válaszokat :R

Esetleg tudtok webshopot, ahonnan érdemes rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#22605) Dr. Gonzο válasza cerkas (#22604) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Hírtelen ilyet csak itt találtam, de ez túl sok érte. Nem sokkal többért már Accelero S1 plust kapsz pl itt.
De aprón biztos találsz olcsóbban S1 Rev2-öt is. Ezt sajna nem linkelhetem...

(#22606) cerkas válasza Dr. Gonzο (#22605) üzenetére


cerkas
csendes tag

Köszi, körbenézek a "piacon"...

(#22607) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Van egy ilyen gépem és megszeretném kérdezni ,hogy a hűtéssel minden rendben van-e?
Elég neki ennyi? Vagy vegyek több ventilátort? Esetleg házat?

[link]
[link]
[link]]

Komoly alkatrészeket vettem bele és azért kérdezem ,mert a HDD jelenleg 40-45fok körül ingadozik.
CPU: AMD Athlon 740 X4 3,2GHZ
Videó kártya: Geforced 450GTS GDDR3 1GB
ezt a két alkatrészt cseréltem

Hálás lennék ,ha segítenétek :)

[ Szerkesztve ]

(#22608) Stigma.HC válasza starpeter (#22607) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Szép kis kábel kavalkád van benne :) A processzor és a videokártya nem egy túlzott kazánház, azok miatt annyira nem aggódnék, HDD viszont lehetne kicsit hűvösebb is. Igaz elnézve a házadat hiába raknál előre egy ventilátort, nem érné a levegő mozgása így sokat nem javítana.
Én azért ezt a konfigot beleraknám egy kicsit jobb házba. Pár hete szereltem egy [ilyen] házba. Egész kellemes volt az árához képest. HDD 32 fokos volt benne.
pcx-nél jelenleg 8000 forint.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#22609) starpeter válasza Stigma.HC (#22608) üzenetére


starpeter
senior tag

Sajnos anyagilag nem tudok venni új házat :(
Egész biztos ,hogy új házat kell vennem,
Máshogy nem lehetne megoldani?
4000Ft-ért mit tudnál javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#22610) hermanyi válasza starpeter (#22609) üzenetére


hermanyi
őstag

Tedd ki a rendszert a házból az asztalra . és gyüjtöges még a 4000 mellé legalább még 4 et .

Anno én is ezt csináltam mikor beleugrottam a mostani konfigba , igaz nekem a VGA nem fért el a házba ezért volt az asztalon . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22611) starpeter válasza hermanyi (#22610) üzenetére


starpeter
senior tag

Miért?

(#22612) Stigma.HC válasza starpeter (#22609) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Legegyszerűbb megoldás lenne előre és hátra is rakni egy-egy ventit megnézni mit javít a hőmérsékleten, de így nagyon lutri. Nehogy fölösleges pénzkidobás legyen miközben lehet hogy nem javít sokat a helyzeten. Mindenhol kábel lóg be ami keresztezi a levegő útját és még nem is éri a HDD részt.

Megmondom őszintén a gép így is működni fog, szóval azért annyira nem vészes az a 40-45 fok. Nem fogja bemondani az unalmast 1 hónap múlva csak hosszabb távon jelentheti az élettartam csökkenését.
Ha tudsz várni és gyűjteni pénzt, akkor később is vehetsz egy kicsit jobb házat, ez lenen a legjobb megoldás. Addig is el lesz így a gép.

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#22613) starpeter válasza Stigma.HC (#22612) üzenetére


starpeter
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
Most megpróbálom elkötözni a kábeleket ,hogy kapjon levegőt a HDD :)
Amúgy ,ha játszok akkor a HDD van ,hogy felmegy 50fokra és egy kicsit be pánikolok ,mert pirosan jelez a
Hard Disk Sentinel nevezetű program :)
Nagyon örülök ,hogy segítettél :) Szerintem gyűjteni fogok egy új házra (elég lesz csak egy új ház?) nem kell más ventilátor féleség?

(#22614) Stigma.HC válasza starpeter (#22613) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Előre és hátulra egy-egy venti általában elég. Ez a vaya ház csak egy példa volt, elöl fel van szerelve egy 12-es ventivel de hátulra még lehet rakni egyet, mert csak hely van kialakítva.
[milyen házat vegyek?] topikban mikor vásárlásra kerül a sor, sok házat tudnak majd mutatni ami már megfelelő lehet számodra.
Legtöbb ház felszerelhető többel is ha később szeretnél még rakni bele.

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#22615) starpeter válasza Stigma.HC (#22614) üzenetére


starpeter
senior tag

Ha meg is lesz a ház még plusz költség a beszerelés ,mert én nem tudok még szerelni :(

(#22616) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv. Lenne egy kérdésem:
Gépemet, most egy 12cm-es venti hűti előröl, oldalról is egy 12cm-es, és hátulról egy 8 centis viszi ki a levegőt. Az oldalsó 12-es 1200rpm-es, a hátsó 8-as pedig 2500. Ha lecserélném az oldalsó 12-eset egy 14-esre (1200rpm) , és a 8-asat 9,2cm-esre (2000rpm), akkor lenne érdemi különbség?

V6

(#22617) anytime válasza M0ng00se (#22616) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Saját tapasztalatom egy régi Barebone háznál az volt, hogy az oldalsó csak bekavart a légáramlásba és érdemben szinte semmit sem segített. Ez a csere szerintem, max. 1-2 fokot jelenthet, talán ha és egyáltalán.

A hátsó 80 mm-est nem tudod csak 92-re cserélni? Gondolom, igen. Ha netán van lehetőség, akkor törekedj a 120-140 mm-es ventik alkalmazására.

Fent van hely? Ha igen, azzal lényegesen többet érsz, mint az oldalsó venti alkalmazásával / növelésével.

Milyen házad van? Netán egy kép az elrendezésről, menedzsmentről? Az utóbbit azért kérdeztem, mert a légáramlást jelentős mértékben javíthatja a kábelek megfelelő kötegelése és jó / jobb elrendezése.

(#22618) M0ng00se válasza anytime (#22617) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Sharkoon VS3-S ház.
Hátulra sajnos csak 92mm-es fér. Felül nincs hely.(de a táp is kiviszi :)) )

V6

(#22619) Stigma.HC válasza anytime (#22617) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Oldalsó ventilátorral nekem is ez a tapasztalatom. Jelenleg gyárilag van bele építve egy 20-as az oldalára. Ha kikapcsolom akkor csak 1-2 fokot romlik a videokártya és hőmérséklete. A többi alkatrészre nálam nincs nagy hatással. Így inkább járatom minimum fordulaton.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#22620) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Míg edzettem véletlen úgy hagytam az everest testet a procin

Azt hiszem ötösre vizsgázott a Noctua NH-D14 4 magosított Phenom II-n :)
41 fok majd 3 óra terhelés alatt, szép! :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22621) anytime válasza M0ng00se (#22618) üzenetére


anytime
őstag

Hazcsere?

(#22622) M0ng00se válasza anytime (#22621) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Most nem lehet, ez is nemrég jött :D

V6

(#22623) anytime válasza M0ng00se (#22622) üzenetére


anytime
őstag

Értem!

Persze, végre lehet hajtani az Általad írt cseréket, de érdemi javulást már ne nagyon várj tőle!

Egyébként hogyan alakulnak a hőfokok most a házadban?
Milyen eredményt szeretnél elérni, mivel lennél elégedett?
Milyen ventik vannak most beépítve?

Lehet, hogy annyira nem is olyan rossz a helyzet?

(#22624) M0ng00se válasza anytime (#22623) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

ASRock tuning utilty alapján a proci(amd a8 5600k) kicsi oc-val (4ghz, grafikus mag 950mhz) nyugalomban 34c° gyári hűtővel. Igazából szerintem ez elég jó érték, főleg gyári hűtővel. Csak szeretném kihozni a maximumot :D
Ventik: Elől gyári 12-es ami nem tudom hogy hány rpm-es, Oldalt 12-es cooler master 1200rpm-es, hátul cooler master 8 cm 2500rpm, de 2600-2700 körül szokta jelezni

[ Szerkesztve ]

V6

(#22625) uniplet


uniplet
csendes tag

Kérdésem, szerintetek lenne értelme az alu. cpu hűtőbordámat rézzel le galvánoznom?
Főleg a bordák alatti tömörebb részekre gondoltam, mivel a réz nagyon jól szállítja a meleget, az alu. viszont hamar leadja. Gondoltam javítok rajta, még ha csak 1-2 fokot is segít.

L.

(#22626) anytime válasza M0ng00se (#22624) üzenetére


anytime
őstag

Szerintem a gyari hutovel ez az ertek rendben van, nagy csodak szerintem mar nem varhatok, sot megkockaztatom, ha minden ventidet cserelned nagyobb legszallitasu peldanyra, nehany foknal tobbet nem javulna az Altalad irt ertek.

(#22627) M0ng00se válasza anytime (#22626) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hát, 1-2c° is jobb mint a semmi. Ha találok valamit olcsón, majd beruházok rá. Köszi a tanácsokat :)

V6

(#22628) Kal-El válasza uniplet (#22625) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem ezt itt nem sok ember tudja majd megmondani tapasztalatból. Ilyet nem sokan csinálnak. Itt próbáld meg megkérdezni.

(#22629) fulltime4wd válasza uniplet (#22625) üzenetére


fulltime4wd
tag

Vagy a gányolós topikban pl...... "szab.tam" kolega elég sokat kisérletezgetett már hűtésekkel és anyagokkal...
:K

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#22630) proci985 válasza uniplet (#22625) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem annyi pénzből kapnál egy sokkal jobb hűtőt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22631) nevyk01


nevyk01
csendes tag

Van egy GTX 560TI kártyám, és nem rég vettem a gépbe, egy CM T4 hűtőt, egy AMD A10-5800k-ra. Viszont nem tudom rárakni úgy a hűtőt, hogy oldalra legyen ventije, csak lefele vagy felfele lehet!

kép

Játék közben pl BF3 ( maxon fullhd) a proci megy 50 fokra kb, a vga pedig 60-65.

kérdés: okozhat gondot hogy így van a hütő vagy sem?

előre is köszi

(#22632) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Ilyesmit használ valaki a ventilátoroknál ezonancia csökkentés gyanánt? Van értelme?

(#22633) neko18 válasza stickermajom (#22632) üzenetére


neko18
senior tag

Minimálisan van értelme, de szerintem ha rezonál a venti akkor már rossz. Gyapágy tönkrement benne...stb

kdxsv

(#22634) anytime válasza neko18 (#22633) üzenetére


anytime
őstag

:K
Közel egy ezrest rátolni egy ventire, ha már rezonál ..., persze, nagy kérdés, hogy mennyibe került az a venti?
Egy igen jó venti 3-5.000,- Ft között mozog, így a ráköltés a venti költségének 20-33%-a, szvsz. még a drágább ventinél sem éri meg.

(#22635) stickermajom válasza neko18 (#22633) üzenetére


stickermajom
addikt

Vadi új hydro bearinges ventilátor, szerintem nincs baja. Igazából a ház teteje nem egy merev dolog, főleg a lyukak miatt. Ha lefogom a tetejét, akkor elmúlik a rezonálás. Gondoltam egy ilyesmi megszüntetné.

(#22636) anytime


anytime
őstag

Hali!

A TY143-as (221 m3/h) ventikhez kepest tudtok meg nagyobb legszallitasu, DE NEM HANGOSABB hazventit ajanlani?

120 vagy 140-es johet szoba.

Egy Bitfenix Prodigy-be kellene 2 darab, a jatek ala.

Koszi,
A

(#22637) proci985 válasza anytime (#22636) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

annál nagyon nincs jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22638) anytime válasza proci985 (#22637) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Már nagyon vártam a válaszod :K és megerősítésed, rendelem is!

Köszi, :R
A

(#22639) proci985 válasza anytime (#22638) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:)

szerintem meg leszel elégedve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22640) anytime válasza proci985 (#22639) üzenetére


anytime
őstag

Majd beszámolok, a két Nanoxia-t meg elrakom a szekrénybe :) - 10 év gari van rá :Y

(#22641) dorrme


dorrme
csendes tag

sziasztok,ehhez a konfighoz ajánlanátok hűtőket,hogy milyet,hányat,mennyibe fog kerülni?

CORSAIR VS Series VS550
GIGABYTE GA-F2A85XM-D3H
AMD A8-6600K 3.90GHz FM2 BOX Black Edition
KINGSTON 8GB HyperX XMP Beast DDR3 2400MHz
TOSHIBA 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100

játéknál egy fél óra után nagyon felmelegszik és kikapcsol a gép...
előre is köszi

(#22642) stickermajom válasza dorrme (#22641) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen ház? Milyen CPU hűtő van benne?

(#22643) kungzi válasza nzozz (#22586) üzenetére


kungzi
veterán

szia

az most mindegy, mindenképp kell kettő :D jó mondjuk ne 10k legyen egy venti :DDD

(#22644) anytime válasza stickermajom (#22642) üzenetére


anytime
őstag

A kikapcsolás miatt ezt a kérdést kellene először tisztázni, meg azt leellenőrizni, hogy a cpu-hűtő jól van-e feltéve és milyen a pasztázás minősége.

Ha az ok, akkor jöhet az újabb próba, majd a házventik, szépen, sorban.

(#22645) nzozz válasza kungzi (#22643) üzenetére


nzozz
aktív tag

2500-3500Ft/db körül vannak. Cooler Master XtraFlo 120 Slim, Scythe Slip Stream 120 mm Slim (nem PWM -es), Gelid Slim 12 PL Blue. Leginkább ezeket találtam.

(#22646) kungzi válasza nzozz (#22645) üzenetére


kungzi
veterán

ok, ezeket hol tudom beszerezni itthon?

(#22647) anytime válasza kungzi (#22646) üzenetére


anytime
őstag

Ipon
Pcx
Aqua
Pcland
Bluechip
Merlin

Vegtelen a sor, ahol neked szimpatikusabb es jobb arakat adnak.

(#22648) nzozz válasza kungzi (#22646) üzenetére


nzozz
aktív tag

Cooler Master XtraFlo 120 Slim, Scythe Slip Stream 120 mm Slim, GELID Solutions Slim 12 PL 120mm. Tehát gyors keresgélésem alapján boltban csak a Scythe -okat lehet Magyarországon megvenni.

(#22649) anytime válasza nzozz (#22648) üzenetére


anytime
őstag

a google, csodakra kepes :)

(#22650) kungzi válasza nzozz (#22648) üzenetére


kungzi
veterán

ezeket én is tudom, mert rákerestem, csak azt hittem te tudsz valami olyat, amit én nem és betudnád szerezni itthon :D

de hát így? még lehet ebay-ről rendelem a CM ventit :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.