Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22951) etejedu


etejedu
őstag

8 cm -es halk ventit szeretnék vásárolni!
Tudtok ajánlani?

Persze lényeg hogy hatékony is legyen!

(#22952) Tazsam01


Tazsam01
tag

Sziasztok, segítség kellene mert elakadtam.

Jelenleg egy dög nagy sok éves chieftec házban (táp még felül) nyugszik a konfig.
Alaplap: Asus TUF Sabertooth R2
Proci: FX-8350
A gyári hűtőt be se indítottam, egyből kidobtam és rátettem a régi Silent knight 2-őt, elbírja és úgy ahogy van szeretem, ezzel a résszel nincs is gond, viszont a házhűtő ventilátorok már elég hangosak.
Egész pontosan 4 darabról beszélünk
- hátul valami noname 12es (mondjuk ez halk) fúj kifele.
- Oldalt 2 db Coolink SWIF-922 van felfogatva amik befele tolják a processzor hűtőre és a videó kártyára a levegőt
- Elől pedig a ház alsó részén helyezkedik el a chieftec ház eredeti gyári játékventilátora (ez talán 6 cm-es), ez szintén befele fúj.

A rendszer bevált szép és működik de lecserélném valami halkabbra, első körben a két Coolinket váltaná le két Noctua mert ezekről rosszat nem hallottam aztán meglátjuk, hogy vállnak be.

Viszont itt megállt a tudomány, jelenleg ezeket a légkavarókat valami trükkel tudja szabályozni az alaplap pedig 3 tűs csatlakozók vannak dugva a 4 tűs alaplapi csatlakozókra. Egyedül a CPU hűtő 4 tűs.

Innentől kellene egy témában jártas szaki aki rábök egy konkrét típusra a SWiFek helyett Noctuában, hogy azt kell vennem és el is magyarázza, hogy miért.

Jó ezeket keverni, hogy fele PWM a másik fele meg nem?

(#22953) anytime válasza etejedu (#22951) üzenetére


anytime
őstag

Altalanossagban mondom, hogy a 80-as es 92-es ventik, nem halkak.
Persze, mindenkinek mas az ingerkuszob, de ha elferne 120-as, nean 140-es venti, akkor fontold meg.
Milyen hazba kellene, vagy netan cpu bordara kell?

(#22954) etejedu válasza anytime (#22953) üzenetére


etejedu
őstag

Előre kell. De már vettem egy artic f8-ast. Az fér csak oda. Mármint 8 cm átmérőjű.
Búg ez a rohadt gép, persze van egy alap szélzaj de nem az a hangos.

cpu fanspeed 1400 rmp
vga is alap 1300 rmp egy palit gtx 560 ti , ha bedurvul akkor van hangja. De így alapból nem zavaró.
ac f8 as 2000 rmp korul de ez sem zavaró igazából.

Gondoltam a tápra, de füleltem semmi. Szét is szedtem semmi. (minek?)

Összességében lehet hangos a sok légkavaró meg "lukas"(pl.: dvd olvasó helye, hátul a pci kimenet helyeken). is a ház egy két helyen. Oldalfala lyukacsos gyárilag a háznak.

Hallok egy búgó cicergő hangot, de nem olyan hangos mintha csapágyas lenne valami.
Kb mikor bekapcsolsz bármi elektromos berendezést és van egy alaphangja. zug vagy mi. de mégis erősebb a kelleténél.

Lehet már a fülemmel van baj és beképzelem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22955) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

140mm-es, black-red, pwm-es ventit keresek. A hang annyira nem zavar, 1500rpm-et jó lenne ha tudna rendes légszállítással. Szívó oldalon NZXT FX-140LB, 2000 rpm, 98.3 CFM lenne, szóval ez pont a másik oldalra kerestetik. Amit így hirtelen találtam, az a AeroCool Shark 140mm Devil Red, vagy a Prolimatech 140mm Red Vortex. Itt van még a XILENCE 2CF Silent Red 140mm.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22956) Raggie válasza Tazsam01 (#22952) üzenetére


Raggie
őstag

Nem gáz, ha 3 tűs noctuá-kat raksz az alaplapra. Nyugodtan vegyél olyat, bár én ha lehet lecserélném a ventiket nagyobbra(12cm minimum), jóval halkabb lesz a cucc.

6cm-es ventit még csak nem is láttam ! :D

Clint Eastwood FTW

(#22957) anytime válasza etejedu (#22954) üzenetére


anytime
őstag

Összességében lehet hangos a sok légkavaró meg "lukas"(pl.: dvd olvasó helye, hátul a pci kimenet helyeken). is a ház egy két helyen. Oldalfala lyukacsos gyárilag a háznak. - természetesen a ventilátoroknak van hangja! Az, hogy számodra mennyire zavaró, az már ugye egyéni ingerencia kérdése. Én, megőrülök tőlük :), ezért nem is megy, csak a VGA ventije - 10%-on, de a játékok miatt ugye, ezt nem igazán tudom megúszni.

Lehet már a fülemmel van baj és beképzelem. - nem hinném, elszomorítalak, jól hallod!

Hallok egy búgó cicergő hangot, de nem olyan hangos mintha csapágyas lenne valami.
Kb mikor bekapcsolsz bármi elektromos berendezést és van egy alaphangja. zug vagy mi. de mégis erősebb a kelleténél.
- van dVGA a gépedben? Ha igen, akkor ezt a hangot az adja, hisz azért ez egy elektromos eszköz. Idő kellett nekem is, mire rájöttem, de az. Ha van a gépedben dvga és igp is, akkor próbáld ki, hogy igp-vel dolgozol, lehúzod a pci-e csatit a kariról, hogy ne is kapjon áramot és lőn csoda, nem fogod hallani. Ha mégis, akkor az a tápod!

(#22958) etejedu válasza anytime (#22957) üzenetére


etejedu
őstag

Ok, ezt kipróbálom. :R

(#22959) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok. Milyen ventiszabályozó progit ajánlanátok nekem? A leírásban látható alaplapom van.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#22960) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok!

Valaki ajánlana 2db 9cm-es pwm-és halk ventilátort ? processzorhűtőre kell.
Ha lehet akkor infolex-ből vagy merlin-től.

(#22961) anytime válasza etejedu (#22958) üzenetére


anytime
őstag

Eredmeny?

(#22962) Tazsam01 válasza Raggie (#22956) üzenetére


Tazsam01
tag

Na de akkor felvilágosítasz, hogy mire van a 4 tű?

(#22963) Henk válasza Tazsam01 (#22962) üzenetére


Henk
veterán

A 4. tű a pwm vezérlésre szolgál, a 3 tűset csak a fesz. változtatásával lehet szabályozni.

(#22964) Tazsam01 válasza Henk (#22963) üzenetére


Tazsam01
tag

Én lennék szőke ha lenne még hajam, de minek a pwm-es szabályozás ha egyszer szabályozható így is?

(#22965) Henk válasza Tazsam01 (#22964) üzenetére


Henk
veterán

Mert nem minden lap képes a fesz. változtatásos szabályzásra. Meg nem biztos, hogy hitelesen le tudnám írni a pwm szabályzás mikéntjét de keress rá és szerintem az segít a megértésében, pl. itt egy rövid leírás.

(#22966) etejedu válasza anytime (#22961) üzenetére


etejedu
őstag

Tápnál van a bibi, lehet egy venticsere megoldja problémám!

(#22967) Tazsam01 válasza Henk (#22965) üzenetére


Tazsam01
tag

Értem és olvastam is korábban, csak azt nem fogom fel, hogy akkor minek vannak a 4 tűs csatlakozók a deszkán.
Illetve akkor egy konkrét típust megköszönnék, hogy mire váltsam a jelenlegi 2 db 92mm-est

[ Szerkesztve ]

(#22968) anytime válasza etejedu (#22966) üzenetére


anytime
őstag

Értem, bár mintha azt írtad volna, hogy már megnézted korábban és a táp okés volt, de lehet, hogy rosszul emlékszem?

(#22969) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Kérdés.:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#22970) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Valakinek van tapasztalata 95W-os TDP-vel rendelkező (i7 2700k) CPU Noctua NH-D14 hűtő, pusztán házhűtéssel való hűtéséről, ez konkrétan két ventit jelentene, egy 800, és egy 400rpm-est.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22971) Henk válasza Tazsam01 (#22967) üzenetére


Henk
veterán

Mert a 4 tűset biztos, hogy tudja szabályozni a lap, a 3-at nem biztos, sőt. Ezért a cpu fan 4 tűs mert általában a cpu hűtőn van venti amit nem szeretne az ember folyamatosan max. fordulaton hajtatni. Ezen felül szoktak még egy sys fan csatiból 4 tűset használni amire egy házhűtő köthető és szintén szabályozni lehet. A többi venti csati 3 tűs a legtöbb lapon és ezek általában nem szabályozhatók. Tehát azért tesznek 4-es csatit a lapra mert ezzel garantálják, hogy tudod vezérelni a rákötött ventit.
92-es ventivel egyáltalán nincs tapasztalatom. A Coolink ami neked van az a swif2-es széria? Valamint abból melyik fajta?
Nekem is swif2 van csak a 120P de én azzal teljesen elégedett vagyok, az elég csendes kategória. Esetleg olyan ventit kereshetnél oda ami pwm-es és lehetőleg adnak is hozzá Y elosztót mert akkor 2 vagy akár több ventit is tudnál egy csatira kötni a lapon, mondjuk a cpu fan-ra és így mindegyik egyformán szabályozva lenne. Tehát ahogy a proci melegedne úgy emelné az összes venti fordulatát.
Esetleg veszel egy előlapi szabályzót és akkor szabadon variálhatod a ventik fordulatát ízlésed szerint, ennél pontosabb nincs, viszont ezt neked kell manuálisan megoldani.

(#22972) etejedu válasza anytime (#22968) üzenetére


etejedu
őstag

Valóban, de most működés közben jóbban megfigyelve ott "zörög" valami.

(#22973) Tazsam01 válasza Henk (#22971) üzenetére


Tazsam01
tag

Nah csak 4 tűs csatijaim vannak, emlékezetből mondom: Cpu; Cpu opt; CHA FAN 1-4
Tehát összesen 6
Mind szabályozható és mindhez profil rendelhető mind BIOSból (bocsánat UEFI) mind win alól megfelelő szoftverrel.
A SWIF-ek öregek több mint 6 évesek és mára oda jutottunk, hogy zajosak.
A házban minden hely ki van használva ahova ventilátor tehető talán egy nagy beférne felül az optikai meghajtók helyére de nem látnám sok értelmét.

Konklúzió: Nincs értelme előlapi szabályzónak hisz előre beállított profilokkal vagy menet közben egyesével is lehet szabályozni a 3 tűs ventiket jelenleg is (bár talán szoftveresen a CHA_1-3 egy csoportként szabályozható volt csak és a CHA_4 külön csoportként). Y elosztó szintén felesleges hisz minden ventilátor már most is külön csatlakozón van minek tenném egyre, több úgysem nagyon fér el, ha meg mégis akkor feltehetem a CPU_opt-ra ami még szabad.

Végkövetkeztetés:
Kellene egy link ahonnan két db 92mm-es lehetőleg pwm-es (bár ezek szerint mindegy) megbízható (lehetőleg noctua hisz erről mindenki csak jót írt) ventit vehetek, ugyanis ipo* és p*x a bejáratott boltjaim és jelenleg ebben a méretben ott nem láttam ilyesmit.

(#22974) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok Notebook hütéesel kapcsolatban.
HP Elitbook 8470P alá ez megfelelö lenne ?

Kösz
Kalo

(#22975) Tothgera30 válasza JKalo (#22974) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mi baj vele, nagyon melegszik? Csak mert a 15,6-os verzióját nézem, és komolyan érdekelne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22976) Henk válasza Tazsam01 (#22973) üzenetére


Henk
veterán

Így már világos, nem tudtam, hogy a lapodon ennyi 4-es csati van akkor nem ajánlottam volna szabályzót. De sajnos továbbra is ugyanaz a helyzet, sosem használtam 9-es ventiket, nem ismerem őket. Nézz körül Merlinnél hátha. Noctua-ból próbáltam 12-est de az egyáltalán nem tartozott a halk kategóriába, persze azóta abból is kiadtak egy csomó új típust.

(#22977) proci985 válasza Tothgera30 (#22970) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha a 2600k ok a 2700knak is oknak kell lennie.

anno a q6600amat próbáltam passzívan open benchen egy hasonló méretű IFX14el, az ok volt, szóval az Antecben sem hinném, hogy túl fog melegedni. de ki kell próbálni, legrosszabb esetben meg mehet 5Vn egy TY140 rá és meg van oldva a probléma.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22978) Rendo84


Rendo84
senior tag

Szeretném átalakítani a Thermaltake Element T VK9000 típusú házam hűtését. A hátsó gyári venti hangos, ha megemelem a fordulatot. Ha leveszem, akkor viszont magasabbak a hőfokok, nem elég hatékony. Melyik helyre, milyen ventit ajánlanátok nekem, valamint hogy alakítsam át a hűtését a háznak? Fő szempont hogy teljesen halk legyen és hatékonyan hűtsön!!! Nem szeretnék tízezreket költeni rá, tehát ár-érték arány sem utolsó szempont.

(#22979) Raggie válasza Rendo84 (#22978) üzenetére


Raggie
őstag

Elölalul befújó, hátulfelül kifújó irányba rakd a ventiket.

TY-140/147-esekkel pakold meg mindenhol és kész. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22980) JKalo válasza Tothgera30 (#22975) üzenetére


JKalo
tag

Nem csak megelözésre gondoltam, ennyit megérne.
6930P-s évek óta dokkolon megy simán problémamentesen.

(#22981) Tothgera30 válasza proci985 (#22977) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Eddig egy Slip Stream 140-es volt a két torony között, 400rpm-en, most úgy lenne hogy fölötte egy Big Boy, mögötte meg egy Swif2. Szóval lesz légmozgás. De neten néztem, máshol valami i7 980X-et hűtöttek fanless, és azt 4,2Ghz-ig bírta, tehát egy 2700k elvileg röhej lesz neki, csak ugye kis ház, alul fűt a VGA. Nah, majd kiderül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22982) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#22981) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Itt van a Noctua NH-D14 és Thermalright HR-02 tesztje, ahol passzív rész is van:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22983) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Van valamilyen "olcsó" ajánlható potis ventilátor szabályzó? 4 ventilátort szeretnék rákötni: 2 db TY-147 felül, 1 db Arctic Cooling F14 PWM elöl és 1 db Arctic Cooling F12 PWM alul.

Jelenleg csak 1 TY-147 van felül, de most az új VGA gyakorlatilag kettévágja a házat és úgy érzem, hogy megreked benn a meleg levegő, mert a másik ventilátor helyén is áramlik ki, és olyan alkatrészek is melegednek a leadott hőtől amikre eddig nem volt jellemző. Pl. az SSD is az eddig megszokott 27 fok helyett 34-35 fokra melegszik, ami ugyan nem baj, de ebből látszik, hogy nem jön ki bentről az a fránya meleg.

Érdemes egyáltalán potis szabályzót venni, vagy megoldja a PWM? Elvileg az érkező TY-147-nek még van egy hely, szóval nem létszükséglet a szabályzó.

(#22984) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Van egy CM Hyper tx3 proci hűtőm, és behasalt rajta a venti. Ajánljatok már nekem valami nagyon halk ventit rá ami pwm-es.
Gyárilag 9cm-es venti volt rajta.

Köszi a segítséget.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#22985) Killer01 válasza Rogiii (#22984) üzenetére


Killer01
őstag

Én ezt raktam anno a TX3 hűtőmre: Noctua NF-B9 PWM Nekem nem ment tönkre a venti, csak zavart a hangja. Nagyon durva javulás volt, kb 6-7 fokkal hűvösebb lett a proci szinte hangtalanul. (ha kell az egyém eladó, cseréltem a hűtést Macho 120-ra :DDD )

(#22986) Raggie válasza stickermajom (#22983) üzenetére


Raggie
őstag

Scythe Kaze Q.

Én ilyet használok és eléggé meg vagyok vele elégedve. Semmi extra, nincs kijelző meg anyámkínja, csak 4 poti és kész. 2,5"-os bővítőbe megy, kicsi, olcsó(3k-5k HUF), stílulsos.

Egyetlen érzékeny pontja van, a potik kicsik, ezért könnyen törhetőnek érzem őket (véletlen felülről rátenyerelés, stb), de ha vigyáz rá az ember tökéletes szvsz.

(én vennék a helyedben. jobb biztosra menni, te látod igazán, hogy mi mennyire melegszik és feljebb tudod csavarni ha kell egy kis légszállítás. A 770-es is kb annyit melegít mint az én 7950-esem, tapasztalatból mondom, jóval nyugodtabb vagyok mióta potis vezérlőm van! ;) )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22987) stickermajom válasza Raggie (#22986) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi a tippet, valóban jónak néz ki ez a cucc!

Közben azon gondolkoztam, hogy lehet húzok egy nagyot és az Asgard Pro házam megpróbálom eladni (egy ismerős lehet vevő lenne rá) és beruháznék egy Fractal Design Define R4-re :)) Valószínűleg azzal a hűtés és a hang problémáim is megoldódnának, és abban alapból van egy kezdetleges vezérlő. Mivel SLI-ben nem gondolkozom az a ház szerintem jó pár évre elég lenne.

Erre kell aludnom párat :DD

(#22988) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
CM Hyper 212-nél nem magasabb, ám hatékonyabb CPU hűtőt keresek egy FX-8320 procihoz, Asrock 970 Ext4 lapba.
A Hyper 212-nél nekem nem egyértelmű a magasság leírás. Most akkor 159 vagy 158,5mm magas? (a magassága hogy lehet kisebb a hűtőborda magasságánál) :F
Nagyon nem mindegy, mert ennél is éppen hogy rámegy a ház oldallapja.
Talán ez még jó lehet?? - ha tényleg max. csak 0,5 mm a különbség, akkor talán beletuszkolom... de ha nagyobb, akkor már tuti nem.
Esetleg tudnátok valami jó hűtőt ajánlani, ami megfelelne nekem méretben?

-= Pancsermeste® =-

(#22989) The Lord válasza Pancsermeste (#22988) üzenetére


The Lord
tag

159mm magas! Ez a teljes magasság, azért ennyi mert a hőcsövek túllógnak 0,5mm-t.Nekem ilyen hűtőm van egy I5-2500K-t hűt csendesen!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#22990) Pancsermeste válasza The Lord (#22989) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én is úgy gondolom, hogy 159 lehet, csak azt nem értem, hogy a Spec-nél miért ezt írja: "Dimension (L x W x H) 120 x 79.7 x 158.5 mm" - vagyis itt miért nem számol a hőcső túllógásra, mint a HeatSink-nél...?
Igazából nekem is ilyen van, de én nem igazán vagyok vele elégedett, halkabbat és hatékonyabbat keresnék, ám nem lehet magasabb ennél. :R

-= Pancsermeste® =-

(#22991) Raggie válasza Pancsermeste (#22988) üzenetére


Raggie
őstag

Esetleg EZ.

150mm magas és nagyobb a tömege mint a 212 EVO-nak. két 120-as ventivel biztosan jobban hűt, mint a 212.
Esetleg annyi még, hogy a memóriák felé jóval nagyobb ez a hűtő! vigyázni kell, hogy elférjenek!
Apropo: a 212-t próbáltad két ventivel?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22992) Pancsermeste válasza Raggie (#22991) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szuper! Máshol is pont ezt ajánlották, szóval úgy néz ki, ezt fogom kipróbálni! :R
Igen, próbáltam a 212-őt 2 db ventivel... jelenleg is 2 db Swif2 pörög rajta. A max. hűtési teljesítmény így kb. megegyezik az eredeti CM ventis megoldással, csak valamivel halkabban. Sajnos még így is határon van a max. CPU hőfokom, ezért szeretném a hűtési teljesítményt növelni, méghozzá lehetőleg halkabban.

-= Pancsermeste® =-

(#22993) Raggie válasza Pancsermeste (#22992) üzenetére


Raggie
őstag

Örülök, hogy segíthettem! :)
Kíváncsi leszek a különbségekre.

Milyen házad van? Szellőzik rendesen? Csak mert ez is sokat tud ám dobni a proci hőmérsékleten.

Clint Eastwood FTW

(#22994) Pancsermeste válasza Raggie (#22993) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Sajnos csak egy gagyi noname házam van. Elől 12cm-es, hátul csak 9cm-es ventivel, valamint a PSU 12cm-ese szív még kifelé valamennyi levegőt. Oldalra viszont betettem egy 14cm-eset, ez azért sokat javít a helyzeten.
Alapvetően a 212-nek a talpával lehet baj, mert ez még a 212 plus típus, vagyis a hőcsövek nincsenek olyan szép síkban eldolgozva a talpazaton mint az evo-nál.... és érződik is, hogy bár a proci hőmérsékletre ~70 fokot kapok, a borda felül messze nincs olyan meleg, rajta bírom tartani a kezem.

-= Pancsermeste® =-

(#22995) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egy Xigmatek Elysium házikóban akarom belőni a léghűtést. Alapjáraton soha nem értettem az oldalsó ventit, ugye ezen is van oldalt egy 200mm-es. Nem is akartam beüzemelni, mert a proci hibrid vizet kapott, így a meleg fent távozik. Ellenben a VGA hűtése inkább oldalra, mintsem kifelé nyomja a meleget. Jó ötlet lehet a ventit megfordítani, hogy kifelé tolja a meleget? Csak azért, mert azt sem akarom, hogy pont ez levegőt szipkázzon el a VGA-tól.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22996) Raggie válasza MPowerPH (#22995) üzenetére


Raggie
őstag

Én nem tenném. Alacsony nyomás lesz a házban a túl sok kifelé fújó ventitől és beszáll majd a por.

Inkább befelé fújásra raknám be. Így kapni fog a vga friss hideg levegőt amit rá tud egyből tolni a hűtőjére, és a házban inkább túlnyomás lesz, ami kint tartja a port.

Clint Eastwood FTW

(#22997) tornas válasza Raggie (#22996) üzenetére


tornas
őstag

Érdemben nem lesz akkora túlnyomás a gép belsejében csak azért, mert az összes venti befelé fújja a kinti levegőt. És nem lesz kevesebb por a gép belsejében sem, mert a venti a külső levegőt a benne lévő porral együtt befújja a gépházba. A port a lakásban gyakorlatilag az emberi tevékenység állítja elő, így ha van valamilyen légáramlás a gépben, akkor az be is jut oda. Ami pedig a porszűrést illeti, minél jobban porszűrőzöd, annál inkább csak a finomabb por rakódik le a gépben.

A pormentes gépet gyakorlatilag csak teljesen zárt házban tudom elképzelni passzív hűtésű komponensekkel. Esetleg a zárt házban belső keringető venti(ke)t el tudok képzelni, mert az csak a benti levegőt mozgatná alulról fölfelé.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22998) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Adott egy ilyen Noctua hűtés a gépemben...
Nos , ez az előtét ellenállásos módszer nem annyira jön be nekem, arról már nem is beszélve ,hogy koránt sem olyan halk ,mint én gondoltam ,a színéről meg már ne is beszéljünk..(mondjuk ez a f*s barna szín egy matt fekete spray-vel orvosolható)
Kérdés: tudtok-e ajánlani valamilyen jó ,HALK, és tuti 14 cm-es 4 pin-es pwm-es ventilátort erre a bordára ,amit fel is lehet fogatni rá...
Én ezt nézegettem ,de egyrészt nem kapható ,másrészt szívesen venném a véleményeteket...
Köszi előre is... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#22999) Raggie válasza tornas (#22997) üzenetére


Raggie
őstag

Azért porszűrővel és egyel több befelé mint kifelé fújó ventivel elég kevés por megy be a gépházba (tapasztalat). :K

@(#22998) tailor74: TY-140/147 Legjobb ár/érték a 14cm-es kategóriában! (és a 147-es sima fekete-fehér, kultúrált színű :P )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#23000) tailor74 válasza Raggie (#22999) üzenetére


tailor74
őstag

:R
Utána nézek..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.