Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21701) Strix Aluco válasza icons (#21700) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

ASRock B75 PRO3 lap 18k, i3 3220 29k, ezek mellé nagyon hűtő sem kell, idle alatt csendes és aránylag hűs még a gyárival is.

(#21702) Chaser


Chaser
titán

UCTB12P enermax , ismeri-e valaki? Nem olcsó, de ha tényleg halk megérné. Tápba lesz, nagy hatásfokú FSP-be raknám. swif2-höz képest vajon milyen? az kb feleannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21703) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok. Lehetséges, hogy egy noctua nh-d14 cpu hűtőt micro atx lapra teszünk nem fér majd el a vga?
Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21704) jookomak válasza CsonkaImo (#21703) üzenetére


jookomak
őstag

Tudsz konkrét lapot mondani? Elképzelhető, hogy nem fér el, de az ritkább. Foglalat, és akörüli hely microatx lapoknál sem kisebb elvileg, mint a normál atx-nél. Nálam egy asus gene iv-en van egy thermalright macho, és simán elfér.

(#21705) CsonkaImo válasza jookomak (#21704) üzenetére


CsonkaImo
addikt

ASrock Pro3-M Elöbb vettem mint kérdeztem és már a bordától nem fér el a vga :DDD Nem tudsz valami jó lapot amin elférne?

[ Szerkesztve ]

(#21706) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Használ valaki noctua nh-d14 cpu hűtőt micro atx alaplapon? Érdekelne milyen lapon fér el vga-val együtt.

(#21707) jookomak válasza CsonkaImo (#21706) üzenetére


jookomak
őstag

Már említett asus gene IV, V mind megfelelő. Mindemellett a legfullosabb matx deszkák. Képek d14-el: [link]

(#21708) CsonkaImo válasza jookomak (#21707) üzenetére


CsonkaImo
addikt

gene IV lenne jó csak sehol nem lehet kapni

(#21709) Jester01


Jester01
veterán

Interneten mindenki azt írja, hogy a mai hőcsöveknek mindegy az orientáció (legalábbis amíg nem fejjel vannak). Az én Xigmatek Loki hűtőm függőlegesen 7 fokkal jobban hűt max terhelés alatt mint vízszintesen. A rögzítés elvileg rendben van, jó szoros és látszólag nem mozog. Abból is gondolom, hogy brutál módon rácsimpaszkodva megpróbáltam a függőleges helyzetben szimulálni a vízszintes helyzetben ható gravitációt de ettől nem volt változás.

Van valakinek tapasztalata e téren?

Jester

(#21710) szab.tam válasza Jester01 (#21709) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Abból is gondolom, hogy brutál módon rácsimpaszkodva megpróbáltam a függőleges helyzetben szimulálni a vízszintes helyzetben ható gravitációt de ettől nem volt változás"

ezt szeritnem rajad kívül senki sem érti. :)

szerk.
közben megértettem. a nyomatékot szimuláltad fekvő lapon.
csak írjál fekvő lapot, álló lapot.
mert abból érthetőbben következik a hűtő pozíciója is.
2 eset lehet:
- a lefelé lógó csövek, csőágak mégsem működnek olyan intenzíven, mint fekvő lapnál, ahol ugye mindenhonnan nézve alul van a hőforrás.
- vagy valamiért jobban átszellőzik. a fekvő lapos és az álló lapos helyzet minden mellékkörülménye ugyanaz volt? mert szerintem eleve nem is tudott az lenni. pl álló lapnál a venit eleve melegebb levegőt kapott alulról.

****

csövek pozíciója.
totál káosz.

több tesztelési eljárásom volt.
lábas, forróvíz, állva beleállít, csővégek tapogat.
fejjel lefelénél a talpra csurgattam forróvizet.
ezzel csak rövid ideig lehet tesztelni, mert a lamellák felöl akár vissza is melegedhet a rossz pozícióban lévő cső.

de a tapasztalatom az, hogy a gyári cpu és vga hűtők mindenhogyan működnek.
ez a belső porózus kialakításuknak köszönhető, hogy fejen állva is mennek.

a külön megvásárolt csöveknél rossazbb a tapasztalatom.
pl. a méregdrága conrad csövek nem működnek, ha a felső végén van a hőforrás.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21711) tornas


tornas
őstag

Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy ilyen (keveset használt) ventihez: NIDEC VA450DC

Elég komolyak a paraméterei. :D

Kíváncsi lennék azon véleményetekre, hogy érdemes-e proci-hűtőnek használni ilyen ventit manapság (tekintsünk most el a hangjától)? Szerintem fölösleges lenne, de érdekelne a tapasztalataitok is. Használt már valaki közületek ilyen kaliberű ventit?

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21712) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyet beiktathatok a ventim elé, ha már amúgy is egy potméterrel szabályzom? Ugyanis 800 alá nem tudom levenni a fordulatot, remélem ezzel lejjebb mehetek, nincs szükség annyira, meg egy kicsit így hangos is.

mAtx4ever!

(#21713) Jester01 válasza szab.tam (#21710) üzenetére


Jester01
veterán

csak írjál fekvő lapot, álló lapot.

OK :)

pl álló lapnál a venti eleve melegebb levegőt kapott alulról

A fizika törvényei már csak ilyenek. Majd csinálok úgy mérést, hogy oldalról megfúvatom egy szobaventillátorral, az talán jobban kiegyensúlyozza ezt a hatást. Szétszerelés nélkül ennél jobb ötletem nincs. Mondjuk egy HD5770 van alatta, de alapjáraton.

Persze azért még a felfogatáson is próbálok állítani, mondjuk lazítok az alsó csavarokon és szorítok a felsőkön egy kicsit. Ha jól sejtem ez a helyes irány.

Jester

(#21714) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok!
Húzott E8400-asra kellene valami PWM-es, nagy légszállítású, de csendes (pontosabban a gyári Intelnél ne legyen hangosabb) kopter. A mérete is hasonló kellene legyen, ami 9 centis átmérőt jelent ez esetben. 10 centiset is rá tudok fabrikálni a bordára, mert az már rég nem a gyári, hanem egy termetes réz Zalman legyezőforma-klón. Tudtok valamit ajánlani? Nyugdíjas pillanatnyilag semmit nem hirdet a témában. Nem kell csicsa, led, stb, csak hatékony legyen és halk.
Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21715) szab.tam válasza Jester01 (#21713) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de a lényeget nem írtad le.
a 2 pozíció között volt még valami különbség?
simán elfektetted a házat, vagy fekvő lapnál az asztal tetején, pucéran volt a cucc?

szereintem a csavarokiat ne balanszirozd. tekerd be egyformán őket.
a hőmérséklet különbség a 2 helyzett közötti környezeti változók adják. 90%-ban tuti.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21716) Jester01 válasza szab.tam (#21715) üzenetére


Jester01
veterán

Simán elfektettem.
A ház oldala egyébként nincs rajta, tehát az is számíthat, hogy elfektetve fölfelé kiszállhat a meleg, míg állítva felfelé a 12cm-es tápventillátorral találkozik.
2 ventillátor van a bordán (push-pull) és a ramok felől hátrafelé megy a légáramlás.

Kihagytam még valami részletet?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#21717) szab.tam válasza Jester01 (#21716) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintm nem hagytál ki semmit.
(de ez fél 1-kor már nem is annyira érdekel.) :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21718) tornas válasza tornas (#21711) üzenetére


tornas
őstag

Na, szóval kipróbáltam ezt a PWM-es ventit önmagában és PWM nélkül.

Full fordulaton olyan a hangja mint egy porszívónak és úgy fúj mint egy "ipari" hajszárító, de szó szerint. Álló helyzetben még fogni is kell, mert a légáramlás egyszerűen felborítaná a keretével együtt. :K

Szóval, az asztali PC-be való felhasználáshoz inkább nem használom fel. :N Alacsony fordulaton sem lehet használni, mert az indulófeszültsége 10 V. Egy biztos: nagyon hatékony, de sajnos, nagyon hangos is.

Eredetileg egy Gateway szerverben volt "hot swap CPU fan" szerepkörben PWM szabályozással és másodmagával.

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21719) Jester01 válasza tornas (#21718) üzenetére


Jester01
veterán

Az de durva ... 40W :Y
PWM-el nem is lehetne használni, csak ha trükközöl (a 12V-ot molexről szedni a PWM-et meg a 4 tűs csatiról).

Jester

(#21720) proci985 válasza tornas (#21718) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pwmről pedig tudnád szabályozni, csak arra ügyelj, hogy 12Vn több, mint 3At vesz fel. elvileg szépen lassítható PWM szabályozással 800 alá is.

ja, ezek az ipariak brutálisak. nekem egy 2800as Papstom van itthon légen benchelni, már az is elviselhetetlen... ez meg dupláját forogja:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21721) tornas válasza proci985 (#21720) üzenetére


tornas
őstag

A Gateway szerverben (Gateway E-9510T Intel SC5300)is PWM-mel ment (--> CPU hűtő) 20% és 100% közötti fordulatszám-tartományban. Egyébként tényleg durva, mert 12 centis (nem pedig 8 vagy 6 centis) venti létére forog 5300-at. :C

Jester01: Ez 4 drótos fajta ami nálam van, vagyis PWM-es, de így is trükközni kell vele (ahogy írtad) a 3,3 A-os áramfelvétele miatt. Nem láttam még olyan mezei alaplapot, ami több mint 3 A-t tudna leadni a ventinek egy csatlakozón (sőt, maga a csatlakozó sem bírná el a 3,3 A-t). Talán ha összesen kb. 3 A-t lehet levenni az összes venticsatiról egyszerre az alaplapon. A ventim tápcsatija is inkább egy módosított EPS tápcsatlakozó. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21722) geprombolo válasza geprombolo (#21714) üzenetére


geprombolo
senior tag

Erre valaki?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21723) icons válasza Strix Aluco (#21701) üzenetére


icons
addikt

Köszi!

Közben lehetőségem nyílt új gépet összerakni, úgyhogy ez a konfig lesz a nyertes :)

(#21724) proci985 válasza tornas (#21721) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, Nidec Servo. egyébként a Gentle Typhoonból is gyártanak 5400asat, bár az elvileg csak 25mm vastag:).

geprombolo: 92es scytheok között néznék körbe, esetleg Coolink is talán megfelelő lehet, vagy Noctua. 92es méretben nem igazán vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21725) Jester01 válasza geprombolo (#21722) üzenetére


Jester01
veterán

* (és Merlinnél persze) van fölösleges 92mm-es venti csak éppenséggel nem halk. :N

* A hirdetést kiszedtem.

[ Módosította: CoolMan ]

Jester

(#21726) geprombolo válasza Jester01 (#21725) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, remélem lesz valami sikerélményem. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21727) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok! kérdésem lenne EGy Zalman z11 plusban van midnehol ventim és kafa is 4,2-re alapon húzva megy az FX 8120-am egy alpenfohn Broken hűti. kérdésem az lenne ,ha vennék még egy alpenfohn ventit ugyan olyat ami a brokenen van akkor lehet egy kicsivel jobban hűtene a brokenem vagy még egy venti a bordára fölösleges?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#21728) xysdrtz


xysdrtz
tag

Sziasztok! Nekem is egy codegen házam van, természetesen nem voltam megelégedve a hűtésével és én is a léghűtés híve vagyok inkább. (CPU: FX 8320, Hűtő: CM 212 EVO, Alaplap: Asus m5a99x evo r2.0, VGA: Sapphire HD 6570)

A ház elejében, és hátuljában volt egy-egy 12cm-es ventillátor. Egy nap megelégeltem a magas cpu hőmérsékletet és az oldal lapra 2db 12cm-es ventinek való helyet "kifúrtam".

[link]
[link]

Kritikát elfogadok :U

[ Szerkesztve ]

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21729) lukaszokni válasza xysdrtz (#21728) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ha jól látom, h a második linken az az oldallap belseje, akkor fordítsd meg a ventit, h friss levegőt fújjon be.
Am ügyes vagy, remélem segíteni fog, de ha nem, akkor gyűjts egy új házra. :U

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#21730) xysdrtz válasza lukaszokni (#21729) üzenetére


xysdrtz
tag

Ez egy jó fél éves kép, nem találtam újabbat :B Jelenleg a "fönti" fúj befelé az alsó ki van szedve :)

Köszönöm! :D 3-4fokkal segített a helyzeten.

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21731) geprombolo válasza xysdrtz (#21730) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én a procira szereltem egy légcsatornát, így a venti nem a gépházból rángatja a meleg levegőt, hanem kintről a frisset. Nyáron érezhető a legjobban a különbség, kemény fordulatszámokban. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21732) xysdrtz válasza geprombolo (#21731) üzenetére


xysdrtz
tag

Nekem egy hirtelen, gyors és jó megoldás kellett. Ezzel megvoltam 2óra alatt :D

[ Szerkesztve ]

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21733) Raggie


Raggie
őstag

Tudtok nekem a Swif2 120P-nél jobb (értsd kb hasonló légszállítás kisebb hang mellett) teljesítményű ventit ajánlani CM 212 EVO-ra? (egy közepesen megráncigált i5 3570k-t hűt egyébként)

Ha jól tudom rámegy a 14cm-es venti is ha van rajta 12cm-es rögzítő furat. Egy 14cm-essel jobban járnék?
(Noctua NF P14-ben gondolkodom jelenleg).

Vagy ha már ennyit költenék rá, akkor vegyek egy jobb procihűtőt? (bár én csak jókat hallottam a CM 212-ről)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21734) tornas válasza tornas (#21721) üzenetére


tornas
őstag

Kipróbáltam azt a NIDEC ventit 7 V-al (piros és sárga drót a PSU-n) és láss csodát, elindult. 1500 RPM körüli a fordulata és viszonylag halknak mondható ilyenkor, azaz házhűtőnek el is mehet. A légszállítása még ekkor is viszonylag korrektnek mondható, viszont 5 V-ról meg sem moccan a kicsike.

Vagy marad a trükkös PWM-es szabályozás, mert sajnos, a legtöbb alaplapon egy PWM-es ventilátorcsatlakozó van, az pedig a CPU hűtőé. A külön kapható, kiegészítő fordulatszám szabályozó egységek legtöbbje szintén nem bírja leadni ezt a 3,3 A-os terhelést csatlakozóként. Viszont ez esetben könnyebb trükközni, már ha PWM-mel szabályoz az egység.

Ez a venti inkább extrém tuningosoknak való... :K

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21735) Raggie


Raggie
őstag

Végül úgy döntöttem a topik olvasgatását követően, hogy egy Ty-147-est rakok a CM 212 EVO-ra. Más fórumokon is olvastam, hogy jól teljesít rajta.

Cooler Master Elite 430-as házam van, aminek az elejében van egy gyári kék ledes venti, de csak 12centis és elég hangos, szóval most azt is lecserélem.

Erre esett a választásom: LINK(Enermax T.B Apollish Kék LED-es 14cm-es).

Meglátjuk mennyivel lesz halkabb! :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21736) jookomak válasza Raggie (#21735) üzenetére


jookomak
őstag

Enermax helyett oda is egy ty-147-et tennék a helyedben. Az tuti halk, míg a másikról megoszlanak a vélemények...

(#21737) Raggie válasza jookomak (#21736) üzenetére


Raggie
őstag

De abból nincs LED-es. Ha nagyon hangos lesz, akkor lehet hogy lecserélem. Vagy veszek egy ventiszabályzót.
(egyébként a mostani 12cm-esnél nem hiszem, hogy hangosabb lesz :) )

Clint Eastwood FTW

(#21738) kungzi


kungzi
veterán

hali

tudnátok nekem ajánlani procihűtőre fekete pwm-es halk, de mégis hatékony ventit?

előre is köszi

(#21739) nemtabo válasza kungzi (#21738) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Én a noctua NH-U12P SE2 bordára BitFenix Spectre Pro PWM 12-est, majd 14-est próbáltam meg, a 14-es kicsivel jobb volt, én azt tettem rá. A 12-es is nagyon jó volt. A 14-es csendesen 900-as fordulaton hozza a gyári 1300-as fordulatos 12cm-es teljesítményt. 1800-as fordulaton hangos, de én spe. fülesben játszok.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21740) kungzi


kungzi
veterán

a házba szeretnék venni 2-3 ilyen ventit, alapon mennének csak. Nem akarok 15-20k-t csak ventire költeni. Azért annyira nem állok jól anyagilag. A fehér szín viszont fontos lenne. :)

(#21741) proci985 válasza kungzi (#21740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Pro Pwmes variánsom van itthon F12ből. a csapágyazása eléggé hangos (egy SFlex - Sony FDB/Papst Sintechez képest), de egy ballnak még elfogadható lenne. olcsósága miatt jó az ár/értéke, bár majdnem 2kt nem biztos, hogy nekem érne.

ugye tudod, hogy hőszabályzósat linkeltél, tehát ez szabályozza magát?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21742) kungzi válasza proci985 (#21741) üzenetére


kungzi
veterán

tudom

(#21743) proci985 válasza kungzi (#21742) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oké, az alapon mennének csak miatt kérdeztem:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21744) kungzi válasza proci985 (#21743) üzenetére


kungzi
veterán

úgy látom ebből nincs is sima. és ha a pwm-set kötöm a 3 pines ventiszabályozó kábeléhez? még olcsóbb is :D

(#21745) proci985 válasza kungzi (#21744) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

úgy menne, de kelllennie belőle sima 3pinesnek is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21746) kungzi válasza proci985 (#21745) üzenetére


kungzi
veterán

de ebben a boltban nincs

és postáztatni meg nem akarnám, mert akkor már nem érné meg

szóval a pwm-es menne a ventiszabályzóval ugye?

az az igazság, hogy most építek egy új konfigot és minden fekete a házban, az alaplapon a bordák kékek(Asus), a ram is fekete bordás(Corsair)

nem tudom mi nézne ki jobban, full fekete ventikkel, vagy fehér ventikkel

az a baj, hogy nem találok neten ilyen gépeket, ahol így vannak felszerelve :(

[ Szerkesztve ]

(#21747) proci985 válasza kungzi (#21746) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

milyen ház lesz? milyen konfig?

vidkari is fekete lesz?

halkat akarsz, hűvöset, vagy a blingesség a fontosabb?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21748) kungzi válasza proci985 (#21747) üzenetére


kungzi
veterán

ház: COOLERMASTER RC-692B-KKN5 CM 690II
konfig:
FX8120
Corsair 2*4GB Vegeance fekete
ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 ez is fekete :)

jó lenne halk, az is jó lenne ha nem csak dísznek lennének a ventik :D

[ Szerkesztve ]

(#21749) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok

Sztetek megér 4k-t 2 db Coolink Swif2 120p ?
fél évet mentek,az egyik y kábel van meg és az összes gumipöcök.

Corsair Carbide 300r házba mennének.

[ Szerkesztve ]

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#21750) kungzi válasza kisfer (#21749) üzenetére


kungzi
veterán

szerintem meg :C ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.