Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) jookomak válasza smiti (#21093) üzenetére


jookomak
őstag

Vinyócsere előtt próbálj ki egy ilyet: [link]. Lehet beesik a hangja az ingerküszöböd alá.

(#21102) Wind-Storm válasza jookomak (#21101) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az idle-t lehet, hogy csillapítja némileg, de a seek hangot jól felerősíti cserébe.
Pont green-es tapasztalat. ;)

(#21103) smiti válasza jookomak (#21101) üzenetére


smiti
addikt

Volt ilyenem, de sajna elfogyott az 5.25"-ös helyem. Összesen ugye 2 db van a házamban. Illetve a hangot csillapítaná de a hőfokon meg buknék. :B

(#21104) F34R válasza Wind-Storm (#21102) üzenetére


F34R
nagyúr

hat azt sajnos semmi nem tompitja el :DDD

(#21103) smiti

kiveve ha megcsinalnad vizes blokknak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21105) Krisz79 válasza F34R (#21100) üzenetére


Krisz79
őstag

Oké.
Aida 64 a gépemen.
A házam tipusát sehol nem találom,de talpai vannak a háznak és az összeillesztés is rendben van.
Belül:
Alaplapom: [link]

Videókártyám: Nvidia GeForce 9600 GSO

Merevlemez:Maxtor 250 Gb Sata.
250Gb Pata.
Memóriám: 2Gb.

Táp: Spire sp-atx-420wtn-pfc
[link]

Proci: Dual Core AMD Athlon 64 X2, 240 MHz (12x200) 4600+
Ezen van 1 AMD ventilátor.
ami véleményem szerint eléggé hangos.

Alaplap: 36C
CPU: 26C
1CPU /1mag: 26C
1CPU /2mag: 35C
Aux:38C
Maxtor:37C
Maxtor:37C
Hűtöventilátorok: CPU:1749 RPM
Burkolat:2116 RPM

Illetve a ház tetején 1 ventilátor.
A tápban és a videókártyán.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21106) Dr. Gonzο válasza Krisz79 (#21105) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

AMD gyári hűtése általában eleve hangos, ami az idő múlásával csak fokozódik.

(#21107) Krisz79 válasza Dr. Gonzο (#21106) üzenetére


Krisz79
őstag

Tudok tenni valamit ellene?
Vágjam ki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21108) Dr. Gonzο válasza Krisz79 (#21107) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha megtisztítod a hűtőt az talán segít valamit. De gondolom ezen már túl vagy.
Régen én egy 6000+-al voltam így. Hangos volt és mégis forró! Egy Scythe Mugen 2-vel megtámogatva, hangtalanná és hűvössé vállt. Jelenlegi procimon is ezt használom, megelégedve.

(#21109) Krisz79 válasza Dr. Gonzο (#21108) üzenetére


Krisz79
őstag

Ha leveszem,vigyem el magammal,hogy egy ilyen méretű hűtöt kérek?
Aztán ezt repitsem ki az ablakon?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21110) Dr. Gonzο válasza Krisz79 (#21109) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A felfogatás elsősorban a lényeg! Méretben nagyobbat vegyél a hűtés teljesítmény fokozása érdekében.
Pár gondolat a Mugen 2-ről.
Nem utolsósorban további bővítéssel is használható marad. Bár ennek már van Mugen 3-as verziója is...

[ Szerkesztve ]

(#21111) Darko_addict válasza Dr. Gonzο (#21110) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha jól néztem, [Socket AM2] ez a proci. Érdemes megemlíteni neki, hogy, ha nagy ventit akar venni, lehetséges, hogy ki kell vegye az alaplapot is, hogy fel tudja helyezni, s neki, mint kezdőnek, ehhez lehet nem lenne kedve. Tekintve a prociját és a mostani hőfokokal ilyen gyenge hűtés mellett, semmiképp sem beszélném rá egy nagy Mugen 2-re, már csak a sporólás lehetősége miatt.
A gép nem termel olyan sők hőt. Én hátra mindenképp tennék ventit, ami kifújja a levegőt. Mivel a fenti közvetlen a gépház tetején van, sokat dobhat a hangosságra. Egy ilyen rendszerhez, lehetőség szerint egy push 'n pull kiépítést csinálnék. Elől befúj, hátul ki, a proci pedig kap egy szolidabb, de csendesebb és minőségi hűtést.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21112) Krisz79 válasza Darko_addict (#21111) üzenetére


Krisz79
őstag

Az ötlet jó lehet.
Szóval?
Hogyan tovább?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21113) Darko_addict válasza Krisz79 (#21112) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nézve a géped alkatrészeit és összértékét, sokat nem szabadna ráköltened.
Mérettől függően 8 vagy 9 centis házhűtőkre lenne szükséged; 1000-1500,-Ft-os kategóriában az Arctic Cooling termékeit szokták ajánlani: F8 vagy F9 jelöli a keresett terméket.
Prociddal szépen elbírna egy másik Arctic C. hűtő:
pl. Arctic Cooling Alpine 64 PLUS / Freezer 7 / Freezer 13 <- Ez olyan, mint az előbbi, csak nagyobb. Ez a 4-6e,-Ft-os kategória. Ennél vannak olcsóbbak is, de ár/érték arányban szerintem korrekt termékek.
Házventiből is vannak ilyen áron más márkák, de sosem olvastam róluk, nem használtam őket.
Ha nézel bármit is, akár használtan, vagy mások által ajánlottat, esetleg egyedül keresel: AM2 kompatibilitás kell, ezt ne felejtsd el figyelni! Én spec. egy gyors keresést futtattam, és szinte csak AC-ket találtam, ezért is lettek ezek felsorolva az előbb.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21114) F34R válasza Krisz79 (#21105) üzenetére


F34R
nagyúr

igy elsore egy cpu hutot vennek , meg elore he be lehet tenni egy hutot.

(#21112) Krisz79

kb azokat amik lent szerepelnek , felsorolt a kollega , egy Scythe Shuriken hasznaltan is nagyjabol ennyi en meg azt tennem bele max.

(#21115) Dr. Gonzο válasza Darko_addict (#21111) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Teljesen igazad van, a jelenlegi procija egy kisebb hűtővel is megelégedne és spórolás gyanánt olcsóbb megoldással is beérné mint a Mugen. De ha viszont egyszer majd fejleszteni akar akkor jobb, ha most vesz nagyobbat. Hosszútávon ezzel spórolna.
De ezt Neki kell eldönteni. :)

(#21116) embe válasza Krisz79 (#21109) üzenetére


embe
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe az aláírásom! Minden ma elterjedt procihoz jó. Ha esetleg platformot váltasz sem kell kidobnod.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21117) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Ha csak egy ventit szeretnék beszerelni a házba (hátra, kifújás), ez egy AC F9 Pro vagy Pro PWM legyen? A sima Pro-t is szabályozza az alaplap, PWM pedig csak akkor kell, ha több ventit szeretnék összekapcsolni?

De most olcsóbban tudom megvenni a PWM-et, ezért lehet mégis ez lesz, ez egymagában használva is OK?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#21118) embe válasza gurabli (#21117) üzenetére


embe
nagyúr

Persze egymagában is jól használható.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21119) fecke78


fecke78
senior tag

Üdv el szeretnék adni egy proci hütöt (Asus silent square pro )
illetve egy videokártya hütöt (Artic Coling Accelero Twin Turbo II) garis
hol tudnám meghirdetni
Ja meg Lenne egy számitógépházam is Thermaltake armor jr
Köszi
:Y

(#21120) cool13 válasza fecke78 (#21119) üzenetére


cool13
őstag

Itt megpróbálhatod. A megfelelő helyet kiválasztva.

(#21121) dni


dni
őstag

Sziasztok,

2,5 cm-es standard ventinél vékonyabb 8cm átmérőjű ventit keresnék egy E350-es lap fölé, egy LC-1320mi házba.

Mely típusokat tudjátok ajánlani és szívó vagy fújó üzemmódba érdemese beszerelni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#21122) fecke78 válasza cool13 (#21120) üzenetére


fecke78
senior tag

köszi

(#21123) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Remélem nem off.
Az érdekelne milyen hűtő pasztát érdemes használni egy átlag felhasználónak.Még ide tartozik,hogy "apró" tuning is van a láthatáron.
Nem igazán márka hanem az érdekelne,hogy szilikonos vagy fém alapu a hatékonyabb?Most szilikonosat használok /ajánlottak/ de nem igazán érzem/látom hatékonynak.Igaz csak egy ekl cold tower-em van.

[ Szerkesztve ]

(#21124) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nem akartam elrontani a 690-es házam elejét, na meg a kábelezést sem, így agyaltam hogyan kössem be a ventiket, és a Kaze Q ventivezérlőt.
Végül arra jutottam, hogy mivel sokat nem állítgatom őket, beépítem forditva, és ezzel mindkét gond meg van oldva. Örömmel jöttem rá, hogy a ventivezérlő szuper alapot ad, hogy berakjam az 5,25-ös helyekre a TY-140-es ventit, ami igy gyakorlatilag becuppan a helyére :DD

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21125) proci985 válasza seederking (#21123) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fémből ne legyen vezető.

arctic mx2 jó és olcsó, annál sokkal jobb nem igazán van a piacon, vagy elég magas árprémiumért figyelembe véve a különbséget.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21126) Dr. Gonzο válasza Malibutomi (#21124) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én a TY-140 -es ventit alulra raktam volna...

(#21127) Malibutomi válasza Dr. Gonzο (#21126) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Próbáltam alul, kb. nulla a hatása.
Így viszont kb 3 fokot csökkent a proci hőmérséklete terhelésen.

(#21128) syl5 válasza Malibutomi (#21127) üzenetére


syl5
őstag

Osztom, alulra felesleges ventit tenni.
Sőt én még elölre se teszek!
Fent 2, 1 proci kisegítő hátul, meg egy a procin. Én ezt tapasztaltam ki legoptimálisabbnak hang és hűtés tekintetében.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21129) embe válasza Malibutomi (#21124) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem ez már sok. Mármint a ventik száma.
Az enyémbe is lehetne pakolni, de minek. Most a CPU magok hőmérséklete 22 fokos szobában: 30-32 között van. Alaplap: 24. GPU: 31.

Ezt 2 db. ventivel érem el. 1db. 14 cm-es fújja be a házba a hdd-n és az ssd-n keresztűl a friss levegőt, egy 12 cm--es meg szívja ki a proci mögül.
[link]

Volt nekem is benne 4 db. de csak 2-3 fokot jelentett. Ezért nem éri meg. Csendesebb a gép. Nem feltétlen kel minden venti helyet beépíteni. Ez az én véleményem , ezen persze lehet vitatkozni. ;]

Én a helyedben elfordítanám 90 fokban a cpu hűtőt, hogy a ház vége felé fújja a levegőt, és ne a vga-ról szívja a már meleg levegőt. Így rásegítene a végébe épített venti is.
Most ott egy kis kavarodás van, mert egymás ellen dolgoznak a ventik.

A tetején csak egyet hagynék meg, ami a vége felé van. ( de ez is felesleges ). Az elejébe meg szintén egyet, ami a hdd-n keresztül fújná a levegőt. Bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21130) Malibutomi válasza syl5 (#21128) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem még azért is marad ott a TY, mert lehet hogy olyan hűtőt kap majd ami elölről hátra húzza a levegőt.

(#21131) Malibutomi válasza embe (#21129) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ha nekem is ilyen kis ledizzó fogyasztású cpu-m lesz, akkor biztos nem fog melegedni :)
Neked az egész konfig ehet vagy 140-150W-ot.
Igy hogy az FX-et 4-4,4GHz között is járatom kell a hűtés.

szerk.: AMD-n nem lehet elforditani a hűtők 99%-át.
Lehet hogy kap majd egy olyat ami hátrafel fúj, de ezen még gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#21132) embe válasza Malibutomi (#21131) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is húzva van egy kicsit. Mert a közhiedelemmel ellentétben lehet ezt is, maxra 3,7 GHz-re.
De amit javasoltam azt azért írtam,mert így a levegő útja jobban le lenne szabályozva. Lehet hatékonyabb lenne a légáramlás. Ha meg csak 3-5 fokot jelent, akkor többet ér a csend, mint a az a pár fok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21133) F34R válasza syl5 (#21128) üzenetére


F34R
nagyúr

jah ha 2 vagy tobb hdd-d van meg megsul mind :DDD

(#21127) Malibutomi

annak amugy is a vga-ra kell fujnia azert szoktak alulra is rakni.

(#21134) Malibutomi válasza F34R (#21133) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jaja tudom, de a VGA-m alapon 26 fokos, játékokban 55, szóval nagyon nem kell hűteni. A proci a forrófejű :D

(#21135) syl5 válasza F34R (#21133) üzenetére


syl5
őstag

Nyilván ez átlag felhasználásnál, és nálam igaz, ahol 1 vinyó, 1 ssd, viszonylag hűs proci, hatékony vga és mindez jól szellőző házban van.
32-33 fok felett sose láttam még ilyen felállásban a vinyóm, 33-34 felett az ssd-m még akkor sem, ha a vga befűt.

Amúgy visszatérve a venti vásárlásomhoz, most kirámoltam egész sok mindent a gépemből (DVD író, ventiszabályzó, 2 venti felülről, 1 hátulról), és meglepően jók így is a hőfokok!
jó 25-28 fokos szobában (távfűtés :O ) cpu hűtő 800-900 rpm, vga 1000-1300 rpm (load NFS Most Wanted)
CPU magok Idle ~30-32 fok, load ~52-60 fok
GPU Idle ~31-32 fok, load ~60 fok
SSD Idle ~28 fok, load ~36-37 fok
HDD Idle ~25 fok, load ~32-33 fok

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21136) embe válasza syl5 (#21135) üzenetére


embe
nagyúr

Itt is igaz lehet a "néha a kevesebb a több" mondat. Hiába van több venti, ha egymás ellen dolgoznak. Kevesebb venti, jó elosztással hatékonyabb lehet. Illetve a másik kérdés: érdemes-e a magasabb üzemi zajt bevállalni azért a pár fokért amit cserébe nyerünk. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21137) F34R válasza embe (#21136) üzenetére


F34R
nagyúr

en ugy gondolom hogy nem , illetve csak nyaron.... :DDD

(#21138) Krisz79 válasza Krisz79 (#21105) üzenetére


Krisz79
őstag

A házam lemaradt a múltkor:

Ilyen:
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21139) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit nézegettem a topicot, és kerestem HDD beépítő keretekre, de nem találtam összefogott gyűjteményt róluk, mit érdemes tudni, milyen típusok léteznek, stb.

Egy Chieftec midi toronyházam van (LCX). Reméltem, hogy ez a műanyag sínes HDD keret valamicskét enyhít a rezgéseken, de még hangosabb, mint a korábbi házamban volt (2 db 3.5-ös 7200rpm-es Samsung, szépen pulzálnak egymással, nem valami jó hangélmény, és gondolom nekik sem egészséges). A ház oszlopos Hdd kialakítása sem valami baráti, átadja a rezgéseket az egész háznak, szóval így ahogyan van nem jó (gumialátétezését még ki kell próbálnom, de be van szorítva a padló és a floppy keret közé).
Gondoltam rá, hogy kiszerelem az oszlopos nagy keretet, de a vinyók jelenleg sem a keretben vannak, hanem két-két beépítő sín tetején két-két gumiszalagon (XD). Még így sem jó.

Kérdésem az lenne, mivel lenne érdemes próbálkozni, láttam a Scythe Himurot, de az inkább hűtérsre van, mint csillapításra, a Scythe Silent box ránézésre tetszetős, de nem találtam a boltok kínálatában, illetve jóval drágább volt a bevezető ára.

Házi praktikáktól sem riadok vissza (lsd a jelenlegi gumiszalagos megoldás), de nem bánnám, ha normálisan nézne ki.

Üdv!
Attila

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#21140) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok!

Olyan hűtőt keresek, amivel A8-5600K-tudok tuningolni, és AsRock alaplapon elférnek mellette magasított hűtésű Corsair Vengeance memóriák.
Max 13e Ft-ig.

Előre is köszi a segítséget! :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21141) proci985 válasza embe (#21129) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alulról szívó procihűtő nem feltétlenül rossz ötlet, ha a cpunál alapvetően van tartalék viszont a vidkari lehetne hűvösebb, akkor halkabban lehet tartani a rendszert. nálam is pl így van és teszteltem eléggé sokat.

optimális ventimennyiség megint változó, nekem pl 6 házhűtőm van és egész halk a gép.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21142) embe válasza proci985 (#21141) üzenetére


embe
nagyúr

Ok., elfogadom. De amire írtam, azt már túlzásnak tartom. 5 db. ház venti, ráadásul egymásnak ellen is dolgoznak. Szerintem nincs valami jól megtervezve a hűtése annak a háznak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21143) Cancer válasza proci985 (#21141) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem most azt ajánlották, hogy lehetőleg szívásra állítsam a ház ventiket, mert bejutni bárhol tud a levegő, de "irányítva" csak szívni lehet...

(szerk.:)

Tényleg, csinálni kellene a házakhoz is egy szélkamrát! Csumára telefújni füsttel és tesztelgetni, hogy merre száll a levegő. :)

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21144) F34R válasza Cancer (#21143) üzenetére


F34R
nagyúr

van ilyen video azert kar tesztelgetni

(#21145) Cancer válasza F34R (#21144) üzenetére


Cancer
senior tag

Pont erre gondoltam, hogy több házról összehasonlító videókat csinálni. Mert rendben, hogy a tesztekben odaírják, hogy ezzel a házzal meg ilyen-olyan hűtéssel terhelésmentese/terheléssel ennyi, annyi a proci, gpu hőmérséklet (ami ugye lényegi információ), de lehetne játszani, hogy mennyi, milyen irányű ventilátort raknánk a házakba és egyből látni is lehetne, hogy miért jó vs miért hülyeség...

Mert mi van, ha minden ventilátort szívásra állítunk be?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21146) dni


dni
őstag

Erre Vki?

(#21147) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv!

Gépet rakok össze és gyors kérdésem lenne, hogy ház ventim rendelkezik molex és 3PIN-es csatlakoval is.
Alaplapi 3PIN-re rakjam inkább, vagy molex csatira?

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#21148) proci985 válasza Cancer (#21143) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alulnyomás működik, de nagyon necces jól megcsinálni. piacon szívó ház nem is volt sok, videokártya miatt pedig a cosmost is átventiztem túlnyomásosra.

dni: scythenek vannak ilyenjei. fújóval szerintem jobban járnál.

mohoyoyo: ha fix 12Vról akarod járatni akkor molex, ha ipari venti akkor molex, ha a lap nem tud szabályozni akkor mindegy, ha tud és akarod is szabályozni akkor alaplap.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21149) Wind-Storm válasza proci985 (#21148) üzenetére


Wind-Storm
őstag

ha fix 12Vról akarod járatni akkor molex

kis kiegészítés: ha 12V-ról akarja járatni és akar fordulatszám-visszajelzést, akkor is alaplap.

(#21150) 용 Bob


용 Bob
senior tag

proci985, Wind-Storm köszi a válaszokat! :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.