Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22201) emiki6 válasza Kal-El (#22200) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor kölcsönadnék egy Nanoxia DS 12 és talán egy 14-et is csak szólj!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22202) westcoastog


westcoastog
veterán

cm690II-be raknék felülre két ventit pluszba, csak nem tudom hogy a házból kifele fújja-e a levegőt, vagy befelé fújja-e. Tudom, a meleg levegő felfelé száll, csak ha meg fújom befelé akkor kapnának a vrm-ek is szellőt jobban mint jelenleg.
Van most 1 venti elől az befelé fúj, meg egy hátul az kifelé.

(#22203) jookomak válasza westcoastog (#22202) üzenetére


jookomak
őstag

Előre is lehet kettőt tenni a házba, nem? Akkor nosza. Fölsők, hátsók kifelé, elől, alul be. Oldalt csak legvégső esetben, és befelé.

(#22204) westcoastog válasza jookomak (#22203) üzenetére


westcoastog
veterán

Előre csak egy 12-es fér, pedig van sok furat rajta, biztos radinak vagy nem tudom minek.
Oldalra nem akarok tenni, akkor felsők is kifelé? Vrm-nek az jó ha a levegő nem megy rá hanem csak húzzák ki a házból? Nincsen rajta borda, lowcost asrock deszka.
Nem kazán a gépem egyáltalán, csak szeretném ha minél jobban át lenne szellőztetve. :)

[ Szerkesztve ]

(#22205) emiki6


emiki6
veterán

Nanoxia DS2-ben 2 12-es elöl. Kérdés: alulra 14-es, hátra 12-es vagy fordítva?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22206) Kal-El válasza emiki6 (#22201) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem BP-en lakom. Tehát sok idő, akár 2-3 hét is eltelne míg vissza tudnám adni.
De még amúgy sem 100% a dolog idén.

(#22207) NORBl válasza Kal-El (#22200) üzenetére


NORBl
aktív tag

Szerintem ha 40-50 %-on mennének, kb mind1, hogy mit raksz be, hűtés szempontjából már más a kérdés... ShellKretor jó pár ventit tesztelt, vagy te másokban gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

(#22208) parkr


parkr
őstag

Sziasztok! valaki meg mondaná nekem mi a neve annak a cuccnak (kis darab kábel) amit egy venti és az alaplap/táp csatlakozó közé kell berakni, hogy lekorlátozza a fordulatszámot?
akarok egy ilyet de nem tudom hogy hívják :) van aminek 3 tűs csati van mindkét végén esetleg?

(#22209) Raggie válasza parkr (#22208) üzenetére


Raggie
őstag

Gyakorlatilag egy ellenállást kell bekötni oda ami csökkenti a ventire jutó feszültséget, tehát kisebb fordulaton fog pörögni.

ezen a képen láthatsz egy ilyet: IMG
Itt két féle csatlakozás van: 12V-os és csökkentett 5V-os.

Itt egy részletes link: LINK.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22210) emiki6 válasza parkr (#22208) üzenetére


emiki6
veterán

Ha nem akarod állítani, akkor ellenállás.
Ha akarod állítani, akkor potméter.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22211) parkr


parkr
őstag

köszi! :R

(#22212) Kal-El válasza NORBl (#22207) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igen másokban is.
Ő csak olyan ventiket kapott, amit a szponzor cég adott neki, mást nem.
És azért van még pár ígéretes venti. De lehet hogy lesz még időközben tesztje és akkor többet tudhatunk meg.
Egyébként 40-50%-on is ugyanolyan különbségek vannak ventik között, mint 100%-on. Csak átrendeződik a mezőny, mivel alacsony fordulatszámon más adottságok kellenek egy ventinél.

(#22213) Hooper


Hooper
őstag

Egy, az alaplapon lévő szabályozható fan connector csatira hány ventit lehet kötni?
A lap Asus p9p67 deluxe.
3 vezérelhető csati van a lapon (mondjuk eddig azt hittem hogy csak a 4pines vezérelhető)
De itt írja hogy a cpu és a cha fan 1 és 2 is vezérelhető, pedig az utóbbi csak 3tűs.

Beraktam pár napja egy Kaze potis vezérlőt, és 3 be quiet silent wings usc ventit dugtam rá.. de vhogy nem bízok benne

Meg mivel a régi 2 swif a házban a win alól van vezérelve az asus progijával, feleslegesnek érzem hogy még külön a házon is tekergessek pluszban

[ Szerkesztve ]

(#22214) Jim Tonic válasza Hooper (#22213) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A háromtűs is vezérelhető, de nem pwm-mel, hanem feszültségszabályozással. Egynél több ventilátort nem illik rákötni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22215) Hooper válasza Jim Tonic (#22214) üzenetére


Hooper
őstag

Szabad tudni miért nm illik? :)

(#22216) Jim Tonic válasza Hooper (#22215) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Háromtüskésnél különösen érzékeny, mert a feszültségszabályozót adott teljesítményre készítik. Egy-egy ventilátor áramfelvétele meglepően magas tud lenni.
A PWM-es megoldásoknál maga a szignál megosztható, de a tápot ott sem egy csatlakozóról kell venni, mert nem tudni, milyen vékony vezetővel oldották meg a nyákon a tápellátást.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22217) Raggie válasza Jim Tonic (#22216) üzenetére


Raggie
őstag

Hát azért kettőt bőven rá lehet kötni. Hármat-négyet már nem tanácsos, de kettőt simán el kell bírjon minden alaplapi csati.

(van olyan ventigyártó ami még készít is 4-es elosztós Y-kábelt...most nem emlékszem melyik, megpróbálom kikeresni)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22218) scope2007 válasza Raggie (#22217) üzenetére


scope2007
addikt

englide ventihez én kaptam

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22219) Jim Tonic válasza Raggie (#22217) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

AZ egyes ventilátorok között 2-3x-os eltérés lehet áramfelvételben. Amihez adnak elosztót, az általában valami alacsony fordulatú ventilátor. Egyébként felőlem mindenki annyit köt rá, amennyit akar, de én nem javasolom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22220) Hooper


Hooper
őstag

(coolinkhez is adnak)
Természetesen egy ágra csak azonos típust kötnék!

(#22221) Raggie válasza Hooper (#22220) üzenetére


Raggie
őstag

Egyébként miért nem a potis vezérlőt használod ha már vettél egyet? Sokkal megbízhatóbb, mint az alaplapi csatik, meg teljesen a kezedben van az irányítás. Én tuti azt használnám.

Clint Eastwood FTW

(#22222) scope2007


scope2007
addikt

szerintetek így jók a venti irányok?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22223) Raggie válasza scope2007 (#22222) üzenetére


Raggie
őstag

Tökéletes.
Ha majd esetleg lesz oldalsó ventid, azt kell kitesztelned, hogy ki vagy befújó irányban a jobb. (ez ház és konfig alkatrészek függő)

Clint Eastwood FTW

(#22224) emiki6 válasza scope2007 (#22222) üzenetére


emiki6
veterán

:K

(#22225): :Y

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22225) scope2007 válasza Raggie (#22223) üzenetére


scope2007
addikt

valóban!
az oldallapon is van egy nagy 230-as venti... asszem gyárilag befele van irányítva!

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22226) atish15 válasza Raggie (#22223) üzenetére


atish15
aktív tag

Nálam volt 2db Bitfenix spectre pro venti oldalra betéve. Úgy hogy befelé fújja a levegőt és igazából semmi különbséget nem tapasztaltam. Lehet hogy a légszállítási értékkel volt a probléma de nem volt sokáig nálam mert 100% elég hangos volt. Működhet úgy is a dolog hogy kifelé szívja?

(#22227) Raggie válasza atish15 (#22226) üzenetére


Raggie
őstag

Persze. Elsősorban attól függ, hogy melyik a jobb irány, hogy mi van a ventinyílások előtt és hogy a többi ki- és befújó venti összeadott légszállítása milyen.

Általános szabály, hogy jobb ha túlnyomás alatt van a gépház (a befelé áramló levegő több, mint a kifelé).

Clint Eastwood FTW

(#22228) Hooper válasza Raggie (#22221) üzenetére


Hooper
őstag

deluxe lapban azért megbízok :D
potis vezérlő - nem tudom még vívódok.. most bent van, a cpu hűtő kivételével mind a 4 azon van, tényleg jó hogy csatornánként lehet vezérelni, azonban ha az elektronikában elszáll valami..zárlat, kontakthiba valami.. észre se veszem csak azt h mire hazajöttem megfőtt a gépem :D persze lehet ennek az előfordulása a lehetetlen szintjét súrolja.
nyitgatni a ház ajtaját és 4 potit tekergetni macerásabb mint a winbe 2t kattintani (ha esetleg nem jó a beállított automata érték)

(#22229) atish15 válasza Raggie (#22227) üzenetére


atish15
aktív tag

Hát van benne 2db 12-es 1db 14-es és egy 20-as. De akkor valószínű a légszállítással volt a gond. Volt nekem swif2 1201 es ventik azok nagyon jók voltak csak ugye a színe :P

(#22230) Raggie válasza Hooper (#22228) üzenetére


Raggie
őstag

Pro tipp: ha az alaplapi ventivezérlő száll el ugyanúgy nem veszed észre ha nem vagy otthon... ;] És a géped sem feltétlenül veszi észre. Mindenesetre nem fog megsülni emiatt semmid. CPU-nál is van vészkapcsoló hőmérsékletre és az alaplapod többi eleme nem fog felmelegedni veszélyesre még akkor sem, ha egyáltalán semmi venti nincs a házadban. (dondolom nem avval szórakozol, hogy OCCT/prime-ot és furmarkot tolatod a gépeddel amíg nem vagy otthon, mert kb ez az egyetlen olyan amitől baja eshet a felügyelet nélkül hagyott gépnek).

Egyébként nem tudom pontosan milyen potis vezérlőt vettél, de jóval nagyobb és biztonságosabb kondikat és ellenállásokat tudnak rápakolni, mint az alaplapra, mert ott nincs elég hely, egy ilyen vezérlőnél meg van bőven.

@(#22229) atish15: Nem tudom így nehéz megmondani. Ki kell tesztelni. Én általában az első be- és a hátsó kifújóra szoktam tenni a két legnagyobb légszállításút, majd sorban az alsó be- felső ki- és a legkisebbet az oldalsóra. Így egy elég masszív légáramlat megy elöl-alulról hátra-fel a házban. Az oldalsó csak ahoz kell, hogy középen a VGA is kapjon egy kis teljesen friss levegőt a bordáira.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22231) atish15 válasza Raggie (#22230) üzenetére


atish15
aktív tag

Igen pont a kártya miatt raktam én is. Mondjuk annyira nem vészes az sem. 1óra játék után 60%-os ventivel 60fok

(#22232) Hooper válasza Raggie (#22230) üzenetére


Hooper
őstag

jogos :)
Scythe kaze ace, de sztem cserélem server-re

[ Szerkesztve ]

(#22233) Raggie válasza Hooper (#22232) üzenetére


Raggie
őstag

Na hát egy ilyen Scythe Server(de az Ace is kb ugyan ez) legalább ötször később fog elpukkanni, mint az alaplapid. Bármilyen prémium alaplap is az. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22234) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Lehet nem lesz okos kérdés , de biztosra akarok menni :DDD .

Vettem egy Scythe Kaze Q 3.5-ös venti szabályozót. 3 ventit akarok vele szabályozni, ez nem kérdés, rádugom és már megy is. Viszont a 4.ik potival világítást szeretnék ki- ill. bekapcsolni. 12v-os led szallag, vagy 12v-os lcd tv világítás, még nem tudom melyiket használnám fel, van mindkettő (az lcd tvből való az jobban pirít :DDD , lehet az lenne)! Azt tudom 12v alatt nem világít, szal ez nem kérdés (megnéztem)! A kérdés működne-e és hogy lehet-e baja a ventiszabályozónak? Volna még egy kérdésem. Nem, ismétlem NEM pc tápegységgel szeretném üzemeltetni, hanem vele. A kérdés biztonságos lenne-e ha ilyen áramforrásról kapná az áramot? (lehet baja a venti szabályozónak?)
Köszönöm mindnekinek aki végigolvasta és aki válaszol!

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#22235) SRII


SRII
őstag

sziasztok, lehet itt kérni segítséget,? arra hogy 14 cm ventik érdekelnének,
halk, az átlagnál nagyobb légszállítással, PWM -szabályozható legyen, árban, hát, nem is tudom lehet drága is lehet olcsó ajánlás is és majd megnézem megéri a drágább.
köszönöm a segítségetek..

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#22236) superecneB


superecneB
őstag

Jelenleg a hőfokok a következő képpen alakulnak idle:
Alaplap 38°C
CPU 35°C @ CPU hűtő 994 RPM
HDD: 36 °C @ HDD előtti hűtő 426 RPM [ Érdemes lenne emelni a HDD előtti venti fordulatszámán? ]

A ház tetejében ugyan ki van alakítva 2db 140-es / 2db 120-as hely, de ide normál vastag ventiket alig lehet berakni, pl nekem csak úgy férne el, ha a proci 8 pines csatiját nem az alaplap mögött vezetve hozom illetve a CPU_FAN csatlakozóktól is csak 2-3mm-re van egy normál 120-as venti.
Hátulra (ahol gyárilag is van) érdemes lenne berakni 7V-on a Xigmatek gyári ventit, vagy felesleges mert hőmérsékletben 1-2 fokot nyerek +hanggal?

(#22237) Draven23


Draven23
csendes tag

Sziasztok!

Problémáim vannak a gép melegedésével remélem tudtok segíteni, kb. 15-20 perc BF3 után a hőmérséklet adatok ilyenek lesznek
szerintem ezek nagyon magas értékek vagy nem?

A konfig a következő: ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 + AMD FX8350 + Cooler Master Hyper TX3 EVO, Corsair Vengeance — 16GB Dual Channel DDR3, ASUS HD7770-DCT-1GD5 x2 CrossFire, HDD Seagate 1,5TB 64MB SATA3, Chieftec Smart 600W GPS, Ház Cooler Master K350. 3 napja van összerakva!

Ventilátorok elhelyezése: Van egy a gépház elején befelé fúj, oldalt az is befelé, hátul kifelé, proci hűtő két ventilátoros elhelyezés a gép ház háta felé fúj mind kettő.

Mi lehet a probléma?
Válaszotok előre is köszönöm!

(#22238) Draven23 válasza Draven23 (#22237) üzenetére


Draven23
csendes tag

Ja még lemaradt hogy a vgak 70-74 fok között mozognak és a ház ventik 12cm-esek. Plusz még Win alatt ezek a hőmérsékletek

(#22239) superecneB válasza Draven23 (#22237) üzenetére


superecneB
őstag

Hirtelen ugrik a hőmérséklet? Jól fekszik fel a hűtő?

Szedd le, pasztázd újra, rakdv vissza első körben.

(#22240) Draven23 válasza superecneB (#22239) üzenetére


Draven23
csendes tag

nem hirtelen fokozatosan! a proci hűtő állása jó úgy mert el lehet fordítani?

(#22241) scope2007 válasza Draven23 (#22237) üzenetére


scope2007
addikt

húh ez tényleg sok...
nekem bf3ba ilyesmire megy fel

az a két VGA fűthet tényleg rendesen.. én ezért sose gondolkodtam crossfiren [bár tuti van erre ellenpélda is]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22242) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Van ez a HDD ventim:

Ezt a HDD elektronikára vagy a mechanikára kell szerelni? Úgy, hogy a HDD-re csapja a levegőt, vagy a HDD-ről szívja?

Köszönöm, előre is.

(#22243) Draven23 válasza superecneB (#22239) üzenetére


Draven23
csendes tag

meg csináltam a pasztázást semmi változás :(

(#22244) Jim Tonic válasza peter889 (#22242) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha ráteszed, meglátod. A HDD házára szereled, az alsó furatokba csavarozod. A lapátokból pedig látszik, hogy a HDD felé mozgatja a levegőt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22245) peter889 válasza Jim Tonic (#22244) üzenetére


peter889
őstag

Köszi. :R
A Maxtoromra rátettem a mutatott ventit és csoda történt: 27-28 fokos lett! Anélkül 41-45 lenne!
A szoba 32 fokos.
Az elektronikai részére fújja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#22246) NEMO1968 válasza LarsR (#22234) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Annyit nézz meg,hogy a világításod mennyi áramot vesz fel maximum.(mA vagy A)
Ha többet,mint a ventik,akkor könnyen lehet hogy elfüstöl(ne) a potid.
Egy kapcsolót biztonságosabbnak tartanák.
Abból nem lehet baj,ha egy olyan adapterre kötöd a ventiszabályzót.
Azért nagyon vigyázz a polaritásra.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#22247) LarsR válasza NEMO1968 (#22246) üzenetére


LarsR
tag

Köszönöm a tanácsokat, megfontolom még. Kapcsolók terén nem vagyok vastagon elengedve, igaz van 4db, azokat nem szeretném egymástól elválasztani (4 teljesen egyforma)

A polaritással nem lesz baj.

Köszönöm:R

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#22248) Zhewarr válasza peter889 (#22245) üzenetére


Zhewarr
csendes tag

Nem kötözködésből írom, és nem értek hozzá, de ha a szoba 32 fokos, akkor hogy megy le a vinyó hőmérséklete 28-fokra? Ja igen, említetted... csoda. :Y

Aztat bárki mondhassa...

(#22249) peter889 válasza Zhewarr (#22248) üzenetére


peter889
őstag

Szerintem jók a mért értékek. De nem csoda ez, a hűtőszekrény -20 fokra megy le. :) Nem így van?
De ha levenném a ház burkolatát, a hőmérsékletek feljebb kúsznának.

[ Szerkesztve ]

(#22250) Zhewarr válasza peter889 (#22249) üzenetére


Zhewarr
csendes tag

Jogos, de a hűtőszekrény sem a ventilátortól hideg, hanem a hőszivattyútól...

Gyakorlatilag, a ventilátor nem hideget csinál, hanem a meglévő hőmérsékletet keringteti, ezért nem lehet hidegebb egyik alkatrész sem a környezeti hőmérsékletnél... Szerintem...

Aztat bárki mondhassa...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.