Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22151) NORBl válasza N.Ferry (#22150) üzenetére


NORBl
aktív tag

Arra kéne, csak nagyon megtetszett, hogy 3-om venti van rajta, meg gondolom hűtés szempontjából se lehet rossz neki... :D

(#22152) N.Ferry válasza NORBl (#22151) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Persze,hogy nem rossz sőt!,csak felesleges egy 2500k-ra szerintem.
Ezek amúgy se nagyon melegednek,de ha egyszer én is cserélek mondjuk egy i7-3770k-ra arra nemárt egy ilyen batár hűtés,bár ebben az esetben elgondolkodtató a víz,de aki csak ennyit akar max. cpu hűtésre költeni,annak bőven megfelelő.

Walking Dead

(#22153) NORBl válasza N.Ferry (#22152) üzenetére


NORBl
aktív tag

Értelek ! Rendben ! Igazad van ! Köszi :DD

(#22154) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Gondolkodom 2 Coolink SWIF2120P ventilátor beszerzésén,kérdés hogy mennyire felelnének meg proci hűtésre ezek a ventik?
Van valakinek tapasztalata?

Walking Dead

(#22155) emiki6 válasza N.Ferry (#22154) üzenetére


emiki6
veterán

http://shellkretor.hu/index.php/ventilator-teszt/venti-teszt-cpu-bordan-2013

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22156) N.Ferry válasza emiki6 (#22155) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszi,nagyon hasznos link! :R :))

Walking Dead

(#22157) jookomak válasza N.Ferry (#22156) üzenetére


jookomak
őstag

Cpu-ra nem való, nem fúj át egy sűrűbb bordát. True mögé odatettem a kezem max fordulaton, és kb. semmi légmozgás nem volt.

(#22158) atish15


atish15
aktív tag

Üdv. Van valakinek tapasztalata Bitfenix spectre 120mm ventikkel? A pro-t probáltam de az eléggé hangos volt.

(#22159) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
van CM HAF 922 házam, aminek a van olyan funkciója hogy a ventilátorok ledjeit ki/be lehet kapcsolni, ezt főleg a CM Mega Flow ventilátort lehet, az volna a kérdésem hogy erre a funkcióra több ventilátort is lehet dugni?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22160) Kal-El válasza Akcok94 (#22159) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem ezt inkább egy házakkal foglalkozó topicba kéne írni. Itt sokkal kevesebb ember fordul meg.

(#22162) atish15 válasza Akcok94 (#22159) üzenetére


atish15
aktív tag

4pines akkor ki lehet

(#22163) Akcok94 válasza atish15 (#22162) üzenetére


Akcok94
senior tag

3pin plusz a ledek kapcsolója.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22164) atish15 válasza Akcok94 (#22163) üzenetére


atish15
aktív tag

Akkor elképzelhető ha rákötöd a ház vezérlőjére akkor ki lehet kapcsolni. Mondjuk én hasonló dolgon elmélkedem hogy lehet e szabályozni még plusz ventiket azokon kívül ami a házban van.

(#22165) Akcok94 válasza atish15 (#22164) üzenetére


Akcok94
senior tag

ventilátor szabályzó

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22166) atish15 válasza Akcok94 (#22165) üzenetére


atish15
aktív tag

Van a házban gyárilag

(#22167) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Végre megjött a két Wing-em,de dilemmába estem,hogy-hogy rakjam fel a 2.at?
Az is menjen szívásra?
Mert mögötte meg ott van a ház venti,ami meg tolja kifele a meleg levegőt.

Walking Dead

(#22168) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Tippeket kérnék venti elhelyezésre a házamba.
Amik vannak:
2db coolink Swif 120p pwm
3db be quiet silent wings usc
A ház egy Antec p180
és van egy Scythe kaze master ace vezérlő
A cpuhűtő CM 212+

Itt a kép a jelenlegi állásról , a be quiet és a scythe friss, még nincs benne. A bekarikázott részekre lehet ventit rakni (alulra előre nem fér be, nincs hely, csak a hdd és a táp közé egy szívó.)
Van fent egy pwm CM és alul egy néma 800as, középen elöl meg egy Antec tricool.. szerintem ezeket nem használnám már.

Alul 4 hely van, oda 2 HDD van most betéve a két szélére (meg egy SSD) a felső 2 helyre csak 1) -

Köszi! :R
Ja igen, szigetelt ház, és a hangtalanság a fő :)

[ Szerkesztve ]

(#22169) jookomak válasza Hooper (#22168) üzenetére


jookomak
őstag

Swif2-t föntre, többi helyre bq. Illetve ha a cpu hűtőn le tudod cserélni, akkor arra egy bq, előre, és a vinyókhoz lentre szintén bq, és a 2 coolinkot meg föl, és hátra. Bordára nem ajánlott a ződ venti, mert nem fújja át normálisan. Nálam az utód p183-ban elől 1200-as scythe s-flex, hátul szintén, alul a vinyók előtt, és fönt pedig szintén swif2 120p, procihűtő meg egy tr macho a gyári ty-140 ventivel. Kellemesen csöndes a gép. Néha hallom a monitor elektronikáját. :)

(#22170) Hooper válasza jookomak (#22169) üzenetére


Hooper
őstag

Köszi!

Mar szerelem is :)

A 3 HDDt be merjem rakni alulra?
Egy 103sj egy 2Tb Green es egy 3TB red van.
Csak h fent ne álljon semmi a bejövő levegő útjába.

(#22171) jookomak válasza Hooper (#22170) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem is 3 hdd van alul, 2 wd green, egy seagate "green", és egy ssd. Mondjuk itt már a vinyók előtt van a venti, kicsit lehet jobban hűti őket. Szerintem nincs akadálya, hogy odatedd. Meg kell mérni, ha nagyon melegek, akkor menjen föl.

(#22172) Hooper válasza jookomak (#22171) üzenetére


Hooper
őstag

Okes

Be quietnek elég fura felfogatasa es alakja van, nem tudom ismered e vagy látszik e a képen de nem igazán sikerül fel erőszakolni a cpu hűtöre. :S

(#22173) Hooper válasza Hooper (#22172) üzenetére


Hooper
őstag

Megoldódott.. Bocsi kicsit kapkodok :)

(#22174) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok de szeretek mindent előre megtervezni hogy ne kelljen utólag szervezkednem :D
Szóval :
Ház: COOLERMASTER SGC-1000-KWN1 Storm Enforcer
Alaplap: Asus V(I) gene( azthiszem a hűttő csatik ugyan úgy 3 mindkettőn)
Hűtő: BE QUIET! Dark Rock Pro 2
Vidkari: ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2
Táp: FSP Aurum Gold 500W
Na szóval, szeretném a lehető legjobb hűtést kihozni a házból a lehető leghalkabban. Még szeretnék annyi ventit bele tenni amennyit elbír a lap. Hányat kéne bele raknom és hogy kéne elhelyeznem a CPU hűtőt, és a többi ventit? :P

(#22175) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy most OFF-olni fogok az üzenetemmel, de segítségre lenne szükségem, és remélem ti tudtok valamilyen megoldással szolgálni. Hosszú az előzmény, azzal nem is untatlak benneteket, hogy mi vezetett ide, csak a lényegre hagyatkozom. Összeraktam egy félig-meddig új gépet (új ház, új alaplap, SSD, új procihűtő, új tápegység, a többi alkatrész a meglévő gépemből került át) egy fórumtárssal összeállva. De az oprendszert nem sikerült feltelepítenünk az SSD-re. Én nem értek hozzá, nem tudok hozzászólni ehhez. A fórumtárs sem tudta életre kelteni, pedig tényleg mindent megtett, ami tőle tellett. Nincs több ötlete, hogy hogyan tovább. :W Ezért próbálok ezúton egy szaki hozzáértő segítségéért esdekelni. :) Az a lényeg, hogy most itt vagyok egy egyelőre hasznavehetetlen géppel, és teljesen kivagyok, gépelvonásban szenvedek! Én magam egyedül nem merek hozzányúlni (távsegítséggel sem), mert tudom, hogy nem mennék vele semmire. Persze tisztességesen meghálálnám az önfeláldozását. Ha valamelyikőtök tudna megoldást, kérem keressen meg privátban. Köszönöm előre is. És mégegyszer bocsánat a nem fórumba/fórumhoz illő hozzászólásért. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#22176) jookomak válasza dauphin (#22175) üzenetére


jookomak
őstag

Van ár totyik: [link] Amúgy szerintem ata-ahci mód állítása, boot sorrend babrálása. (és nem írok privátot, azért van a fórum).

(#22177) emiki6 válasza dauphin (#22175) üzenetére


emiki6
veterán

Ment Pü ;) ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22178) dauphin válasza jookomak (#22176) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen az eligazítást. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#22179) scope2007


scope2007
addikt

hali!

valaki tudna segíteni?
keresek CM Z600-hoz LGA1155 lefogatót [z77 sabertooth]
a régi gép eladásakor megmaradt.. de később haszálni szeretném! egyelőre AVC hercules megy fel próba képen.
nem nagyon találok :S

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22180) #00137984


#00137984
törölt tag

Xigmatek Aegir processzorhűtővel megért élményeimről rővidebb írásomat osztanám meg (Troppauer Hümér után szabad(láb)on :) Megtörtént, hogy cseréltem Cooler Master Elite 333-as házamat a CM K350-re, a jobb hűtés reményében. Amit elterveztem, Murphy tőrvénye áthúzta. A kábelmenedzsment hiányosan használható, ezt az alacsony árára tekintettel elnéztem. A hűtése cserébe elégtelen. Asus Triton 70 CPU hűtőm 50-75 fokig is engedte a magok hőmérsékletét (2 x 80mm, 2200RPM-es ventivel) játékok, konvertálás, 3D Benchmarkok közben. Valamit ki kellett sűtnöm, mert megfőnek a gépben az alkatrészek. A topikokban barangolva, megkérdezve a jó tanácsot azt ritkán, de a mások hardverének leszólása az nagyon megy. Mikor értik meg egyesek, hogy a nekik drágább és jobban használható komponensekből épített gépűket a tőbbség nem engedheti meg magának. A processzorhűtő csere kővetkezett. Tesztekből kinéztem a Xigmatek-et, bár magyar vonatkozású teszteket elvétve találtam, azok is több éves mérések és a hírősszefoglalókban néhány soros szösszenet az újdonságokról. Az alaplapról leszedtem a CPU lefogató keretet, mert a hűtőhőz sajátot mellékeltek. Gondok következtek. A méretek alapján alacsonyabb mint a Noctua, mégis túlért a házon. Értetlenség... A hibát az alsó felfogató keretben találtam meg. Leszedtem az összes ráragasztott vackot, bakelit és gumi alátétekkel kihézagoltam, hogy legyen elég távolság az alaplap és a hátlapi felfogató között. Felcsavaroztam a CPU lefogató csavarokat és felment az oldallap a gépre. Inditás és most hallok valami furcsát. A Xigmatek gyári ventillátorra 2200RPM-re képes max 30 dBA zajszintel (hát nem). A Rakéta pórszívó hangja a legrosszabb amit valaha hallottam. BIOS-ban vezérlés bekapcsol és elfogad. Még mindig olyan hangos. Ezek után törtek a ventik (három) halomra. Elsétáltam és vettem újakat. Elől CM SickleFlow 120 Blue. 2000RPM-en kicsit hangos, vezérelve 1100RPM-re hangtalan. Bitfenix 140 Blue alul rendben. Az Enermax 900 RPM (ez az egy megmaradt :) hátra. A CPU hűtőre CM BC120 Red 1200RPM került. Normális hőfokokat értem el, vagy még annál is jobbat. Köszönöm, ha végigolvastad.

(#22181) #00137984


#00137984
törölt tag

(#22182) N.Ferry válasza #00137984 (#22180) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ezt akár blogba is írhattad volna ;) :)

Walking Dead

(#22183) #00137984 válasza N.Ferry (#22182) üzenetére


#00137984
törölt tag

Thanks. :B

(#22184) #00137984


#00137984
törölt tag

(#22185) Malamute


Malamute
tag

Császtok!

Tudnátok ajánlani valami halk, de nagy CFM-el rendelkező 12-es ventit?
Én most akasa piranha-t nézem.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#22186) Kal-El válasza Malamute (#22185) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szia!
Kezdjük ott, hogy nálad mi a nagy CFM és mi a halk?

[ Szerkesztve ]

(#22187) jookomak válasza Malamute (#22185) üzenetére


jookomak
őstag

Scythe gentle typhoon, coolink swif2, de ha befér, akkor a legjobb a thermalright ty-141/147.

(#22188) Kal-El válasza jookomak (#22187) üzenetére


Kal-El
senior tag

Hát ez erős túlzás, hogy Swif2-nek jó a légszállítása.
Inkább tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#22189) jookomak válasza Kal-El (#22188) üzenetére


jookomak
őstag

Házba jó az, főleg kifújóra, bordára valóban karcsú. (Fel is dobom apróra).

(#22190) Malamute


Malamute
tag

50 fölötti CFM és 26db alatt :))
és 12-es kellene

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#22191) jookomak válasza Malamute (#22190) üzenetére


jookomak
őstag

Milyen házba, milyen alkatrészek mellé, és főleg mi a keret? Hány darab kéne?
Gyári adatoknak ne higyj, nem ér semmit. Itt van pár ventiteszt: [link]

(#22192) Malamute válasza jookomak (#22191) üzenetére


Malamute
tag

cooler master elite 370 a ház
a gép így nagy vonalakban: i5 3450, hd 7850, msi z77a-g45, 8gb kingston hyperx ram naggyából ennyi a lényeg

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#22193) Raggie válasza jookomak (#22187) üzenetére


Raggie
őstag

Ty 140/147-re mégegy szavazat! ;)

Clint Eastwood FTW

(#22194) Malamute


Malamute
tag

de gondolom sajnos az nem fér be 12-es helyre :N

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#22195) Raggie válasza Malamute (#22194) üzenetére


Raggie
őstag

12cm-es venti furatai vannak, de maga a ventillátor kilóg a 12cm-es oldalú négyzet alakú helyből. Szóval, ha a venti mellett közvetlenül nincs semmi, akkor felrakható 12-es helyre. (nekem CM Hyper 212 EVO-n ez van ;) )

Clint Eastwood FTW

(#22196) Malamute


Malamute
tag

jó hát akkor előre az lesz, de oldalra? És h80i-ra? :DD mivel hogy a gyári eléggé hangos nekem

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#22197) Kal-El válasza jookomak (#22191) üzenetére


Kal-El
senior tag

Egyébként engem ez a teszt nagyon meglepett.
Bár én hiányoltam a Noiseblocker BlackSilent Pro PL1-et a tesztből. Eddig az volt nálam a favorit halkság terén.

(#22198) NORBl válasza Kal-El (#22197) üzenetére


NORBl
aktív tag

Igen, meglepő, hogy egy 1000 Ft-os venti jobban teljesít ebben a szituációban a profi cuccoknál... Valaki ruházott már be amúgy ilyen Xilence RED WING - re, mert mostanság készülök 5 db - ot beszerezni belőle...

[ Szerkesztve ]

(#22199) Malamute


Malamute
tag

hát szerintem én is azt fogok venni :))

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#22200) Kal-El válasza NORBl (#22198) üzenetére


Kal-El
senior tag

Én azon gondolkoztam, hogy beszerzek majd December környékén párat a leghalkabbakból, és akkor összehasonlítom őket. Aztán szelektálok mi maradhat, a többit meg felraknám apróra kicsit olcsóbban a kisker árnál. Bár nekem csak leszabályozva mennének, max 40-50%-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.