Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) stvnppp válasza sinya85 (#21350) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ugyanolyan tengelynél olyanra gondoltam, mint amit (#21347) Krisz1000-nél van, de ezt is megválaszoltad. "Mindig a bordára fúj." Akkor ha vele szemben van egy venti az oldallapon, akkor annak befele érdemes fújnia...
Köszi! :R

(#21352) ohway válasza xtevo (#21309) üzenetére


ohway
tag

Hol tudom leszabályozni? Nekem csak profilokat enged állitani..

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#21353) szacsee válasza Krisz1000 (#21347) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mintha a P4-es konfigom látnám. :))
Zalman CNPS 7000 CU, Zalmann szenyó hűtő Radeonra, csak nálam gyári zalman hűtő volt rajta.
P4P800 E Deluxe lappal 9800 Pro-val 3Ghz-es Prescott rezsóval és 2x512Mb rammal. :)

(#21354) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó mindenkinek a 940-es AMD-s foglalatra rámennek az újabb hőcsöves AMD hűtők?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21355) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni veti cseréhez.
A tápomba szeretném kicserélni a ventit egy jóval halkabbra.
Sajnos a kört szűkíti, hogy csak a következő méret jó bele: 80x80x15.
A táp amiben cserélni szeretném: DSI-200P.

Szerintetek mire lenne érdemes cserélni?
Minél halkabb ann)ál jobb.

Üdv.

(#21356) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello!
annyi kérdésem van hogy a ház oldalára szerelhető ventilátor befelé vagy kifelé fúja a levegőt?
a két videokártya-ra fújna levegőt illetve ki.
melyik a jobb megoldás?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21357) Blizzardking válasza Akcok94 (#21356) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem az ha be.

zsolt320i: szétszerelted már? Milyen van benne? Az alapján könnyebb lenne választani.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21358) Akcok94 válasza Blizzardking (#21357) üzenetére


Akcok94
senior tag

csak azért mert olvastam olyat olyan a kártya hűtés hogy alá fújja a meleg levegőt akkor jobb ha kifelé megy, mert ha nem akkor megreked a levegő főleg a 2 kártya között.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21359) zsolt320i válasza Blizzardking (#21357) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szevasz.

igen már szétszereltem, de nem fényképeztem le.
Valamilyen kínai gyártmány van benne.
Annyit tudok hogy a mérete 80*80*15 mm
Ilyen méretben mit tudsz ajánlani?
(halk és jó hűtés)

Zsolti

(#21360) Blizzardking válasza zsolt320i (#21359) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem - hogy úgy mondjam - nem a különböző venti fajták a fő erősségem :DDD
Elméletben tudom hogy ilyen esetekben a statikus nyomás ugyanolyan fontos paraméter mint a légszállítás, lévén nem üresbe fújja a levegőt hanem bordára, de a típusválasztékot vannak akik nálam sokkal jobban ismerik. Csak arra gondoltam hogy ha bármi alapján be lehet azonosítani a gyári ventit, akkor a légszállítás, a statikus nyomás és az átmérő és a fordulatszám alapján el lehetne igazodni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21361) Blizzardking válasza Akcok94 (#21358) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát, fene tudja. Ez a kép a Coolermaster-től van, ez pedig a Thermaltake-től, és mindkettő a kék nyilat befelé mutatja a házba, oldalról. Én ez alapján mondtam. :) Ahhoz hogy kifelé menjen, valahol befelé is kell mennie, és ha oldalt kifelé fújná, akkor elöl szívná be a teljes légmennyiséget ami a cpu és a vga meleg levegőjének elszállításához kell. Hiába megy ki 5 nagy helyen ha csak egy kicsin szívja be. Ezért az ábrán jelölt módon oldalt és elöl szívja be, és átöblítve a vgat és a proci hűtőt, hátul és fölül fújja ki.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21362) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem ajánlani Phenom 955BE maximális tuningjához megfelelő hűtőt?
Kritérium a 162mm-es magasság és használtan max 8k, újonnan max 10k-m van rá.

Amiket konkrétan nézek a különböző Scythe hűtők.

Samurai ZZ Rev B.
Shuriken Rev B.
Kozuti
Grand Kama Cross Rev B.

Főleg a Samurai ZZ érdekelne, meg persze a többi is, illetve persze más hűtők is érdekelnek amik beleférnek a kritériumokba!

Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21363) zsole84


zsole84
senior tag

Tudna valaki segíteni, hogy aprón ilyen Y kábelt be lehetne-e szerezni?

Webshopokat néztem, 350 Ft körül lenne is, viszont a posta/futárköltség miatt nem érné meg.

Köszi!

(#21364) zsole84 válasza zsole84 (#21363) üzenetére


zsole84
senior tag

Probléma megoldva.

(#21365) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok!
Adott egy Xigmatek Praeton 964 hűtő a gyári 92mm PWM-es ventijével. A biosban sajnos nincs mód leszabályozni, csak disable(=max) és enable (auto, voltage és pwm) lehetőség van.
Mivel HTPC-ben van, célszerű lenne, ha elcsendesedne. Speedfanban nem tudom, hogy lehet leszabályozni, az egyik lehetőség ez lenne, mert alap fordulaton nagyon jó csendes. Egy link is elég, ami bemutatja, hogy mit mire kellene állítani, vagy egyáltalán milyen programot használjak, ha nem a speedfant. A lap egy Gigabyte A75N-USB3, a proci AMD A6-3500.
A másik lehetőség, hogy ventit cserélek rajta egy fix fordulatú halkra. Erre milyen típust ajánlanátok?
Köszönöm a segítséget!

(#21366) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Phenom2 x6ra milyen hűtést ajánlotok? Halk legyen, de azért hatékonyabb is mint a gyári hűtés. (de a hang a lényeg, mert a hőmérsékletekkel nincs gond) És persze álljon meg 10ezer alatt. És asszem 16centi széles a ház, tehát 140mm max magasság. Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#21367) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#21366) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezeket néztem így elsőre:
Cooler master: Blizzard t2
Hyper tx3
Hyper t4
Hyper 212 evo
Thermaltake cl p0598
Scythe katana 4

Ezek közül van amelyik nem ajánlott? Vagy célnak mindegyik megfelel?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#21368) peter0117


peter0117
tag

Hello! Egy msi 7364 PM9-V lapon van egy celeron 430 1.8Ghz proci. Terhelésnél az Everest CPUra 40C CPU diódára pedig 70C ot mutat. 30 fokos különbség nem sok egy kicsit? most takarítottam ki új paszta és jól is raktam fel. ugye teljesen mindegy hogy forgatom a hűtőt rajta? vagy mitől van? köszi

(#21369) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

4cm-es csendes, de nem vérszegény ventit keresek a mostani sikítófrász helyett, mit javasoltok?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21370) Wind-Storm válasza Mercutio_ (#21369) üzenetére


Wind-Storm
őstag

E kettő közül biztos jó lesz valamelyik: [link] és [link]

Mihez kell amúgy?

(#21371) Mercutio_ válasza Wind-Storm (#21370) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Asztali mediaplayerbe, a gyári zavar ha zenét hallgatok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21372) radi8tor válasza Mercutio_ (#21369) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Noctua

⭐ Stella

(#21373) Mercutio_ válasza radi8tor (#21372) üzenetére


Mercutio_
félisten

Árat elnézve azt hiszem maradok a Mini kaze-nél :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21374) radi8tor válasza Mercutio_ (#21373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, de nem is egy kategória a kettő.

⭐ Stella

(#21375) rbalint88 válasza radi8tor (#21374) üzenetére


rbalint88
addikt

Procihűtőn cserélnék légkavarót.[link]
Erre kellene valami értelmes venti. A6-3500-as procit kellene hűtenie. Egy kifele fújó 12es venti van még a házban. Ha van ugyanakkora, mint amekkora ezen van -tehát nem 25mm magas-, akkor az lenne a tutiság, mert a házban elvben 50mm cpuhűtő magassági korlát van, de ez egyelőre még nem szempont, csak így bukom a 3,5"hdd helyét.

nem válasz akart lenni, sry

[ Szerkesztve ]

(#21376) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

8cm-es slim és szuperhalk ventire lenne szükségem. Milyen lehetőségek vannak, a minőségibb cuccok közül?

(#21377) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

Egy halk, 6 cm-es, max. 15 mm széles (60x60x15 vagy 60x60x10), 3PIN-es ventilátorra lenne szükségem (NAS-ban cserélném a meglévőt halkabbra).
Előre is köszönöm a tippeket!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21378) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Szomorúan tapasztaltam ma reggel,hogy nem indult el a procihűtőmön a ventilátor.
Ez egy ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 hűtő.Van rajt a másik felén egy sima venti,ami befelé húzza a hideget.az pörög rendesen,de a gyári proci venti meg se mozdul.próbáltam több csatiban is,de semmi.
Esetleg lenne valami ötletetek?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#21379) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Érdeklődnék, h valakinek van-e Be quiet! Dark Rock Pro2-je? Vannak e vele tapasztalatok illetve valaki tudna-e hőmérsékleteket írni alap és húzott feszültségek mellett? Én vettem egyet core i5 3570-re alap órajelen fél óra intel burn test után 54 fok, húzva 4200mhz +feszültség esetén 64-64 fok, ezek mennyire számítanak jónak? Én kinézetre kidolgozásra anyagminőségre 1 osztályúnak tartom! Nagyon csendes és nagyon jó látványt nyújt! Valakinek véleménye adatai róla? Illetve kérdésem lenne h az alaplap hátúlján a merevitő lappal együtt mennyire kell meghúzni lehúzni? Köszönöm!:)

(#21380) brekes


brekes
tag

Na mivelhogy most befaragtam ezzel a ge*i vízhűtéssel, visszatérek a hagyományos megoldáshoz..

Amim van:
intel Core i5-3570K 3.4GHz LGA1155 4 mag
8gb ddr3-as ram 1600 megahertzes
NVIDIA GTX 680 2gb videókártya
200gb ssd

ennyi lenne, ezt kéne lehűteni....
ajánljatok valamit

(#21381) rbalint88 válasza brekes (#21380) üzenetére


rbalint88
addikt

az se egy utolsó szempont, hogy milyen házban, menyit szánsz rá, stb.
házhűtésből ár-érték arányosan a swif2-vel jól jársz. ha nem húzod nagyon a gépet, akkor biztos elég a 800as fordulatú is, aminek gyakorlatilag nincs hangja. edigitalban 2e/db

(#21382) brekes válasza rbalint88 (#21381) üzenetére


brekes
tag

Házról töltök fel képet, árral ne törődjetek :PP :D

(#21383) zsole84


zsole84
senior tag

Ventilátort cserélnék a procihűtőmön. Jelenleg Scythe Slipstream PWM van rajta, de ez magasabb fordulaton ( 1300) nekem már hangos. Milyen más ventilátorra érdemes lecserélni, ami egyértelműen csendesebb?

Ezeket néztem eddig: Noiseblocker, Be quiet! ( utóbbinál nem tudom mennyi a min/max fordulat )

Köszi!

(#21384) hermanyi válasza zsole84 (#21383) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha merlin akkor Wing Boost
Size120x120x025mm
Rated Voltage12 VDC
Operating Voltage5 – 13,2 VDC
Noise19,7 dB(A)
Speed (12V)1500 U/min
Speed (7V)850-900 U/min
Speed (5V)500 – 550 U/min

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#21385) zsole84 válasza hermanyi (#21384) üzenetére


zsole84
senior tag

Nem feltétlenül merlin, csak ott nézegettem a ventiket. Wing Boost-nál nem jobbak/halkabbak, amiket linkeltem?

(#21386) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Asus p8p67-m alaplapom van,amin egy 3 pines,egy 4 pines procihűtő és egy 4 pines házhűtő csatlakozó.Rákötöttem a házhűtő csatijára 4 ventilátort y kábelekkel(3 db.).
A kérdésem az lenne ,hogy károsodhat-e ettől az alaplapom,vagy csak kevesebb lesz a fordulatszáma a ventiknek?
Sajnos a házventilátor csatlakozójáról nem találtam semmilyen adatot.
Egy-két adat a ventilátorokról:
Fordulatszám: 800-1700rpm
Légszállítás: 60.4-127.6 m3/h
Akusztikus Zaj: 8.5-27.1 dB/A
Bemeneti Teljesítmény: 3.96W
Bemeneti Áram: 0.33A
Feszültség ingadozás: 7-13V
Előre is köszi.

(#21387) hermanyi válasza zsole84 (#21385) üzenetére


hermanyi
őstag

Wing Boost az egyik legjobb leghalkabb 12 es venti és fele annyiban van mint amiket linkeltél .
be quiet shadow :
Dimensions (L x W x D), (mm)120 x 120 x 25
+SilentWings-
Fan speed @ 12V (rpm)1500
Air flow @ 12V (cfm, m3/h)50.5 / 85
Air pressure @ 12V (mm H2O)1.63
Noise level @ 12V (dB(A))18.9

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#21388) csirió


csirió
csendes tag

sziasztok kérdésem lenne venném ezt a hütöt szerintetek milyen aki ismeri??e-8400 as procira kéne csak nem ismerem ezt a hütöt!!halk-e és jol hüt-e?4ezer ft ért venném!irjatok privibe!vagy milyen hütüt vegyek?mert a gyári kevés neki

üdv csirió

(#21389) csirió válasza csirió (#21388) üzenetére


csirió
csendes tag

ja ezt a hütöt venné!!! Zalman CNPS 7700Cu

üdv csirió

(#21390) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Gigabyte GIGABYTE GA-EP45-DS4 alaplapom van, INTEL E8400 processzor és Cooler Master Hyper TX processzorhűtő ventilátor. A BIOS-ban a CPU fan szabályzás be van kapcsolva automatára. A hűtő csatlakozása 3pines. A fordulatszám 1900-on megy folyamatosan. Az nem lehet, hogy a BIOS nem szabályozza a ventilátort? Valahol azt olvastam, hogy át kéne állítani a biosban Voltage-re. Ha átállítanám a proci hűtés nem lenne rosszabb és instabilabb? Így mire szabályozna? Előre is köszönöm a segítséget.

(#21391) proci985 válasza kisferi (#21390) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a különbség a pwm és a voltage között, hogy pwm módban a negyedik ér szabályoz (fekete szokott lenni a ground, piros a voltage, sárga az rpm visszajelzéshez kell), míg voltage módban direkt a feszültség lesz szabályozva.

háromeres ventit csak voltage módban lesz szabályozva (mivel a negyedik pwm érrel nincs kapcsolata, meg nem is tudna vele mit kezdeni).

a mire szabályoznát meglátod, de ez általában a pwm görbéhez hasonló.

nem lesz instabilabb, voltage mód ugyanolyan jó (kivéve ha nagyon alacsony a venti indulási fesze, de az ritka és jelen esetben nem fordulhat elő).

rosszabb nem lesz. bár a kisebb fordulat miatt lehet picit kevésbé lesz hűvös, cserébe halkabb lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21392) proci985 válasza bombibmw (#21386) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mind a négy venti ilyen, vagy csak a procihűtődön van egy ilyen 1700rpmes 4Wos?

alaplapi headerek túl magas áramfelvételt nem szeretik, olyan 20Wal már le lehet égetni, én 16Wot se kötnék rá. ilyen 800-1200asokból mehet négy, 1700asokkal én óvatos lennék.

szóval milyen típusú a négy venti/milyen házhoz voltak?

csirió: EKL cold tower merlintől annyiért sokkal jobb. a Zalman régi és nem hűt igazán jól. tetejében réz, ami ennyi idő után (szerintem van vagy 5-6 éves minimum) már oxidálódik, ha nem volt rendesen felületkezelve.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21393) kisferi válasza proci985 (#21391) üzenetére


kisferi
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet proci985. rendeltem 3 db-ot ebből a ventilátorból ház hűtésére, remélem jó lesz.
SCYTHE Kaze Slip Stream 12cm 800rpm .
- 120 x 120 x 25mm méret
- 800rpm fordulatszám
- 10.70 dBA zajszint
- 40.17CFM légszállítás
- 0.07A áramfelvétel
- 30cm kábel 3-pin csati
- SONY folyadék csapágy
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=258713

[ Szerkesztve ]

(#21394) bombibmw válasza proci985 (#21392) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Coolink Swif2 120p mind a négy.Cm Elite 430 a ház.
Most egy ideje átraktam az egyiket a Cpu fanre a procihűtővel y kábellel.
A másik hármat hagytam a Cha fan 4 pinesén 2 y kábellel.

(#21395) proci985 válasza kisferi (#21393) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, a slip stream is SFDBs? ha kb olyan jók, mint anno az előző SFDBs SFlex volt, akkor nagyon elégedett leszel velük.

bombibmw: elvileg 12W már nem lehet sok, főleg, ha le is szabályozod őket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21396) bombibmw válasza proci985 (#21395) üzenetére


bombibmw
veterán

:R

(#21397) kisferi válasza proci985 (#21395) üzenetére


kisferi
tag

Nem használtam még ezt a típust, ismerősöm ajánlotta.

(#21398) Danex válasza bombibmw (#21394) üzenetére


Danex
addikt

Mikor anno írtam üzenetet a Gigabyte-nak ,hogy mennyire terhelhető az alaplap CPU_Fan csatija akkor 1A-t írtak tehát 12W, nem mondom, hogy mindenhol ennyi ez az érték de ez egy alsó kategóriás lap volt.

(#21399) bombibmw válasza Danex (#21398) üzenetére


bombibmw
veterán

Az enyémnek 24W a Cpu fan csati és ez benne is van a kézikönyben.A Cha fan csatiját nem tudom,de szerintem 13,2W.
Így azt gondolom,hogy talán ez a megoldás jó lesz..

(#21400) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok.

A következő kérdésemmel fordulok hozzátok:

Szerintetek megéri lecserélni egy Corsair H80i gyári ventilátorait ?
Mondjuk erre, vagy erre ?
A lényeg az lenne, hogy minél halkabban, de viszonylag jól hűtsön.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.