Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) 800.henrik válasza #90933760 (#22739) üzenetére


800.henrik
senior tag

Megvan, hogy miért hangos:

A táp szívja a processzorról a meleget, nem a hátsó ventilátor... Amikor 50-60 fokor a proc, akkor a táp 12v-ot ad a ventinek, ez a hangos. Hogyan lehet megcsinálni, hogy a hátsó venti fújja ki a meleg levegőt?

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22752) Raggie válasza 800.henrik (#22751) üzenetére


Raggie
őstag

Fordíts el 90 fokkal a procihűtőt! ;)
Amúgyis az a megoldás a jobb szerintem ha a procihőt hátrafelé vezeted ki (erősíti az előről hátra irányuló légáramlatot a házban).

Persze ha elfér!! (RAM-ok és hátsó venti közelsége tehet be ennek)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22753) 800.henrik válasza Raggie (#22752) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ha elfordítom, akkor szívja a prociról a meleget, és az a hátsó ventin megy ki :C Az a baj, hogy matx alaplapom van, a cpu hűtőt a videokártya tartja... Nem lesz baja?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22754) 800.henrik válasza Raggie (#22752) üzenetére


800.henrik
senior tag

Most láttam, hogy 90 fokkal, de úgy nem fér el :( A hűtő egy zalman cnps 8000 12cm-es ventivel.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22755) Raggie válasza 800.henrik (#22754) üzenetére


Raggie
őstag

Jaaa... ilyen hűtőnél nem számít az irány! Azt hittem, hogy oldalra fújós procihűtőd van.
(Pl ilyen )

Így kb csak a fordulat feljebb szabályozásával tudsz hűsíteni,vagy esetleg maga a ház jobb szellőztetésével (több házventi előra -hátra - felülre...

Clint Eastwood FTW

(#22756) 800.henrik válasza Raggie (#22755) üzenetére


800.henrik
senior tag

Most is csak 39 fokos a cpu. Hány fokig mehet egy pentium d 945 3,7ghz-n? Megpróbálom venti nélkül :U

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22757) Raggie válasza 800.henrik (#22756) üzenetére


Raggie
őstag

nem tudom, azt aszériát nem nagyon ismerem azt a Pentium szériát, de az én Core2Dou-m, még 60-70 fok körül is bírta simán anno.

A Phenom II-re meg azt mondják, hogy a 65 fokot már nem egészséges ha eléri...

Kérdezd meg egy CPU-s topicban, vagy egy tuningosban esetleg! ;)

Ha az a 39 fok terhelés közben van(amit mondjuk kétlek), akkor nagyon jó hőfoknak számít.
tolj rá egy jó kis Lynx-et vagy Prime95-öt és 3-4 perc után nézd meg a hőfokokat.:DDD

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22758) 800.henrik válasza Raggie (#22757) üzenetére


800.henrik
senior tag

Itt az van, hogy 75-78 fok normális :Y

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22759) 800.henrik válasza Raggie (#22757) üzenetére


800.henrik
senior tag

Egy perc Linx után 76 fok, de akitől vettem a procit, azt mondta, hogy mindig égett porszag jött a gépből, és a proc 83 fokos volt :Y

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22760) 800.henrik válasza Raggie (#22757) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ha ráraknám a socket a bordát a zalmanra, akkor jobban hűtené a cput?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22761) Raggie válasza 800.henrik (#22760) üzenetére


Raggie
őstag

??? :F

Egyébként simán lehet, hogy a 80 fok az még jó ennél a procinál. Az én i5-öm is szeret Lynx alatt 80-85re menni 5 percek után, de ez amíg 90 alatt van addig simán jó.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22762) 800.henrik válasza Raggie (#22761) üzenetére


800.henrik
senior tag

Van egy spire fridgerock hűtőbordám (socket a-s), ha azt ráragasztom (pl pillanatragasztóval) a zalman-ra, akkor jobban hűti a cpu-t?

Ilyen lapom van, és a tápvezeték hozzáér a cpu hűtőhöz:

Nem fog elolvadni 80 fokon?

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22763) Raggie válasza 800.henrik (#22762) üzenetére


Raggie
őstag

Ha ilyen az amiről beszélsz, akkor nem nagyon látom, hogyan tudnád ráragasztani az előbb általad linkekt Zalman hűtőre...
mondom inkább tegyél be egy-két jó házventit.

Clint Eastwood FTW

(#22764) 800.henrik válasza Raggie (#22763) üzenetére


800.henrik
senior tag

Azért nem teszek be több ventit, mert így is hangos... Így ragasztom rá:

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22765) dodopek válasza 800.henrik (#22751) üzenetére


dodopek
addikt

Egyébként nem akarok okoskodni, de nem egyszerűbb egy profilt csinálni a táp ventinek, egy max fordulat meghatározással? Akkor nem lesz hangos, mert nem pörög fel. Igaz, a meleget sem szívja ki, de arra meg ugye ott a hátsó venti...

(#22766) 800.henrik válasza dodopek (#22765) üzenetére


800.henrik
senior tag

Milyen profilt? Codegen 400w táp

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22767) dodopek válasza 800.henrik (#22766) üzenetére


dodopek
addikt

Értem.Esetleg olyat csinálhatsz, hogy kiszeded a tápból a gyári ventit, veszel bele egy ugyanakkorát, kivezeted a csatlakozóját, és ha van cha fan szabadon az alaplapon, akkor arra rádugod.Ezután a biosban biztosan tudsz neki egy max engedélyezett fordulatszámot adni. Persze lehet, hogy a táp ventinek is, bios-a válogatja...

(#22768) Raggie válasza 800.henrik (#22764) üzenetére


Raggie
őstag

Ez így semmit nem érne, sőt még rontana is (jobban gátolja a házban a levegő áramlását).

Nagyon kis felületen érintkeznének a hűtők(csak a kis rézlap érintkezne a zalman bordáinak az élével), a Zalman nem tudna elég hőt átvezetni a másik hűtőre. hogy érjen is valamit.
Teljesen elvetélt ötlet.

Ha semmiképp nem akarsz házventiket, akkor még azt lehet esetleg megpróbálni, hogy egy jobb ventillátort rakni a Zalman gyári ventillátorának a helyére. Ha jól láttam, akkor ez egy 9cm-es venti. Namost ha nem a neki kialakított "lyukba" teszed a ventit, hanem csak simán felülről hozzárögzíted valahogy a bordákhoz, akkor egy 12cm-es venti is simán elfér rajta. Ezek jóval halkabbak és alacsonyabb fordulaton is több levegőt szállítanak, mint a 9cm-es ventillátorok.
Ugyanakkor távolabb is lesz a bordától a venti, tehát lehet, hogy nem lesz jobb a hűtési képessége....

Én leginkább vennék valami jobb hűtőt, vagy elfogadnám hogy annyi hangja van amennyi.

Clint Eastwood FTW

(#22769) 800.henrik válasza Raggie (#22768) üzenetére


800.henrik
senior tag

Most is 12cm-es van rajta, és veszek egy Cooler Master Hyper 212 EVO-t. Azt nem tudom, hogy az elfér a lapomon (asrock g41c-gs)? A zalman is csak fordítva ment rá...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22770) dodopek válasza 800.henrik (#22769) üzenetére


dodopek
addikt

+1 Nekem is evo van, és nagyon jól teszi a dolgát!

(#22771) #90933760 válasza Raggie (#22749) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egyforma feszt vagy pwm jelet kapnak, de extrémen eltérő ventiknél gáz lehet, ha az egyiknek még oda kell tekerni mert túl gyenge, de a másik meg már túl hangos.

(#22772) Raggie válasza 800.henrik (#22769) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem biztosan felfér rá a 212 EVO, és nálam is ő teszi a dolgát! :D Legjobb ár/érték arányú közepes hűtő szerintem!

Nézd meg a hűtők oldalán az oldalnézeti kis ábrákat:
CM 212 EVO: LINK
Zalman 8000: LINK

(Mindkettőn a középső kis képet nézd, a Zalman egyből a CPU magasságában kiszélesedik teljes szélességre, a 212 EVO meg először magasodik kicsit a hővezető bordákkal és csak utána szélesedik ki teljes szélességre)

A nagyobb kérdés az, hogy belefér-e magasságban a házadba?! Milyen házad van? Csak mert ugye a zalman 66mm magas a 212 EVO meg 158mm!

Clint Eastwood FTW

(#22773) 800.henrik válasza Raggie (#22772) üzenetére


800.henrik
senior tag

A ház egy Aerocool s9 pro

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22774) dodopek válasza 800.henrik (#22773) üzenetére


dodopek
addikt

Mérd meg a házad szélességét. Nekem egy Giga X3 házban van, ami 184mm széles. és kb 1cm marad a ház, és az evo között. Szal, ha kevesebb a ház szélessége, mint 175, akkor kezdj aggódni...

[ Szerkesztve ]

(#22775) 800.henrik válasza dodopek (#22774) üzenetére


800.henrik
senior tag

197mm :))

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22776) Raggie válasza 800.henrik (#22773) üzenetére


Raggie
őstag

200mm széles, minden további nélkül belefér majd.

Egyébként az én CM 430 Elite házam csak kb 170 mm széles és még abban is röhögve elfér a 212EVO (sőőt, én még 14 cm-es ventivel használom ami túllóg fölfelé a bordán...) ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22777) dodopek válasza 800.henrik (#22775) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor mindenki egyetért abban, hogy vedd meg. :)

Amúgy a 4 magosított, fesz emelt Phenom 2-t simán hűtötte Prime alatt, meg sem kottyant neki... :)

(#22778) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Xigmatek Asgard Pro házban lenne értelme az első gyári 12 centis ventilátort cserélni egy Thermalright TY 140-re? Mennyit javulna a légáramlat? Több levegő jutna el a VGA-ig?

(#22779) Raggie válasza stickermajom (#22778) üzenetére


Raggie
őstag

Ahogy néztem ebben egy 750-1200 RPM-es 12 cm-ed venti van. A légáramlat nem fog jelentősen javulni(kicsit azért fog) de jóval halkabb lesz. Meg én a helyedben a kivett ventit is visszaraknám a házba, mondjuk oldalra vagy alulra.

Clint Eastwood FTW

(#22780) stickermajom válasza Raggie (#22779) üzenetére


stickermajom
addikt

Alulra semmiképp nem szeretnék ventit rakni. Próbáltam és nem tetszett a láncfűrész hang :D Alul meg már van.
De köszönöm a választ, akkor szerintem beruházok rá, ha halkabb lesz!

(#22781) Raggie válasza stickermajom (#22780) üzenetére


Raggie
őstag

Most akkor van alul vagy nem?! :D

Clint Eastwood FTW

(#22782) stickermajom válasza Raggie (#22781) üzenetére


stickermajom
addikt

Hm, úgy tűnik hosszú ez a nap :D Szóval oldalt hangos, alul meg már van :))

(#22783) Raggie válasza stickermajom (#22782) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ha hangos, akkor tényleg ne rakj! :)

Nekem oldalt CM Sickfelow 12 cm van, és ez elég halk(mondjuk minimumon van majdnem mindíg, csak tesztelésekre szoktam feltekerni a potit).

Clint Eastwood FTW

(#22784) stickermajom válasza Raggie (#22783) üzenetére


stickermajom
addikt

Elég vékony a ház oldala, egyszerűen berezonál bármit csinálok vele. :( Pedig a VGA biztos örülne egy kis szellőnek oldalról :)

(#22785) Raggie válasza stickermajom (#22784) üzenetére


Raggie
őstag

Ilyet próbáltál?
LINK

Clint Eastwood FTW

(#22786) stickermajom válasza Raggie (#22785) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, és így is a zavaró szint fölött van bőven a dolog :( A ház alján és tetején megoldotta, de oldalt nem. Vagy én vagyok túl nehéz eset, vagy nem kellett volna a házon spórolni :D

(#22787) Raggie válasza stickermajom (#22786) üzenetére


Raggie
őstag

Pedig képek alapján nem tűnik rossznak az a házikó...

Clint Eastwood FTW

(#22788) stickermajom válasza Raggie (#22787) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem is rossz! Az anyagvastagságot leszámítva én tökéletesen meg vagyok vele elégedve. (Bármennyire nem is tűnik úgy :D ) Semmi csidicsudi design, USB3 elöl, kábelmenedzsment, táp alatt gumibak és porszűrő, kielégítő szellőzés. Méret problémák sincsenek, mert egy nagyobbacska CPU hűtő is elfért benne. Ár/érték arányban tökéletes :K

(#22789) Raggie válasza stickermajom (#22788) üzenetére


Raggie
őstag

Én egy még olcsóbb házat vettem, de én is meg vagyok elégedve vele. Kellett bele egy-két venti, de így már nagyon jól szellőzik.
Igazából nagyon sokallom a jó minőségű anyagokból készült házak árait. Nincs pl olyan ami nem árul tömérdek felesleges extrát "csupán" jó minőségű anyagból van, kábelmenedzsmenttel.

Najó Offolást befejeztem :)

Clint Eastwood FTW

(#22790) Zarbi


Zarbi
tag

Üdv!
Most próbálkozom először a speedfan-nal a ventiket szabályozni. GPU szabályozása tökéletes (ASUS 7790 DC hűtés). A prociét (gyári athlon 750k hűtő) valamiért nem tudom szabályozni. Hiába van neki beállítva a profil, ugyanúgy 3100-3300-as fordulattal pörög. Speedfan pedig azt írja, hogy le van szabályozva 37%-ra. CPU hőmérséklet nem megy 40 fok fölé. A rendszer hűtővel ami egy Arctic F8-as, ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#22791) Raggie válasza Zarbi (#22790) üzenetére


Raggie
őstag

Konfiguráció részletesen?

Biztosan jó helyre van bedugva a venti csatlakozója?

Lehet hogy ilyenkor a BIOS ban ki kell kapcsolni a venti vezérlést.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22792) Zarbi válasza Raggie (#22791) üzenetére


Zarbi
tag

ASrock fm2a75m-dgs lap
athlom x4 750k proci gyári hűtővel
kingston 8 gb 1333-as ram
asus 7790 dc2oc 1gb vga
thosiba sata3 500gb vinyó

Tuti jó helyre van bedugva a venti. Utólag nekem is eszembe jutott, hogy a BIOS-ban kellene beállítani a dolgokat, de van egy 10 gigás letöltésem, amit nem szakíthatok meg, így amíg az megy nem tudom kipróbálni :W

(#22793) Raggie válasza Zarbi (#22792) üzenetére


Raggie
őstag

LINK: http://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A75M-DGS/?cat=Manual

Itt ha letöltöd a User Manual-t és megnézed a 54-ik oldalt, ott írja, hogy a CPU Fan Control-nál tudod állítani a BIOS-ban (vagy mostmár UEFI-ben) a proci ventijét. Ez alapból Full On állásban van, ami gondolom maxon pörgeti. Ez amúgy elég fura, és hülye megoldás sztem, de mindegy. :D Ott kell Auto-ra állítani és akkor jó lesz. Nem kell Speedfan meg semmi irányító progi, egyébként nem is ajánlom őket, csak elcseszik a jó alapbeállításokat(eddig bármilyen lapom Volt az alapbeállítások voltak a legjobbak).

Vagy ha mindenképp állítgatni akarod a fordulatszámokat, vegyél egy potis ventiszabályzót. ;)

Clint Eastwood FTW

(#22794) Zarbi válasza Raggie (#22793) üzenetére


Zarbi
tag

Köszönöm a segítséget és a jó tanácsot! :R
Már csak 4,5 giga és be is állíthatom :D

(#22795) #90933760 válasza Zarbi (#22794) üzenetére


#90933760
törölt tag

SpeedFan - Configure - Advanced - Chip, kiválasztod azt ahol megjelenik a PWM mode 1, 2, 3 stb és ezeket átállítod Software Controlledre majd Remember it és leokézod.

(#22796) MC Pite


MC Pite
veterán

Táp melegedésre egy alternatíva:

Libertym van, és mint sok 12cm ventivel megvert társának, hátul van egy igen széles szellőző rácsa.

Évekig vizeztem, sosem érdekelt a szellőzése, hisz nem tudott másról meleget szívni. Ám tavaly(előtt?) visszaváltottam léghűtésre.
Nemrég primeoltam, és azt vettem észre hogy a proci nem igazán meleg, mégis hangosodik a gép. A ház teteje (Antec PV 1000 AMG) forró volt, hamar megnéztem a tápot - égetett a burkolat!

Hogy ne tudja a prociról a forró levegőt leszívni, egy plexi lappal még el is választottam a légteret (pedig hátrafelé fújó ventis hűtőt használok [link]).
Régebbi felállás:

A probléma az volt, hogy a hátsó rácson tolta ki a forró levegőt, majd újra beszívta, és így tovább, és így tovább...

Ma megfordítottam a tápot (szerverház lévén van egy 4 csavaros lap amivel könnyen megy, átlagos házakban marad a 3 csavarral megfogatás), a plexi)szerű) lapot átalakítottam, és beszereltem előre a 3 ventihelyes HDD tartót. Ennek annyi a szerepe hogy -ventik nélkül- porszűrős rácsként funkcionál a ház felső felében, mert az alsó és felső részt leválasztottam, úgy, hogy a táp hátsó rácsáról a levegőt 45°ban lefelé terelem (a tápnál meghajlítottam a vízszintes lapot)- így a házventik szívják ki ezt a meleg levegőt a tápról, a táp venti pedig csak kintről (5,25 helyről) kap levegőt.

Az eredmény: A korábban tűzforró táp két óra prime után is kellemes, alig kézmeleg levegőt fúj :C
szerk: Jah, ebben már coolink swif venti teljesít szolgálatot, a gyári venti már elhasználódott.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22797) Raggie válasza MC Pite (#22796) üzenetére


Raggie
őstag

A végleges megoldásról is kérhetnénk képet? Csak, hogy könnyebben el tudjuk képzelni.

Clint Eastwood FTW

(#22798) MC Pite válasza Raggie (#22797) üzenetére


MC Pite
veterán

A prototipus nem túl szép, de akkor este csinálok képet. A barna vonal a 'plexi', ami a táp és az 5,25 között választja el a felső és alsó részt; illetve a táp rácsáról lefelé, az alsó részbe viszi a meleg levegőt (45°ban meg van törve). Egy merevítő van a táp/5,25 illetve az alsó szekció között, erre/ebbe rögzítem.

És az egészre nem lenne szükség, ha nem maradna szélárnyékos rész a tápban, és nem kéne emiatt befelé tolnia egy adag meleg levegőt.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22799) JanR


JanR
addikt

Sziasztok!

Adott egy ilyen hűtő:

Ami rajta van venti pwm-s, de hangos (legalább is nekem), szeretném egy nagyon nagyon halk példányra lecserélni, de a kerete lapos. Tudtok nekem olyat ajánlani, ami hasonló felépítés, pwm-s és mocskos halk?

Köszönöm!

(#22800) Raggie válasza JanR (#22799) üzenetére


Raggie
őstag

Méret? Pontos típus? Vagy valami?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.