Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21551) Pete55555


Pete55555
addikt

Erről mi a vélemény? Egész olcsó, és PWM-es...Vagy EZ ? Nagyjából ugyanaz, csak mégsem :F
12 centis venti az van, konkrétan a régi tápból lesz kiszerelve, ugyanis abban már egy házhűtő pörög, mert a gyári venti felmondta a szolgálatot benne.

...Szeretem leracsniztatni...

(#21552) proci985 válasza Pete55555 (#21551) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pro pwmet csak szívóba tudod berakni. szerintem jobbak a keretes megoldások, keret nélkül a légnyomás megsínyli

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21553) Pete55555 válasza proci985 (#21552) üzenetére


Pete55555
addikt

Áh, értem, köszönöm.

...Szeretem leracsniztatni...

(#21554) szente válasza easy...rider (#21547) üzenetére


szente
addikt

A vákumos dologban annyira nem hiszek, kipróbáltam a VGA mellett lévő ventit úgy, hogy szívjon, hát fele olyan hatékony sem volt.

A táp lefelé néz, hogy szívja le a CPU bordáról a meleget.

Most az az ötletem támadt, hogy a VGA melletti 92mm-es ventit le kéne cserélni valami 1500-2000 körüli halkabb PWM-es ventire. Aztán az UEFI-ben meg belövöm, hogy ha 50C° fölé megy a CPU hőfok, akkor tekerje maxon a ventiket. Aztán ha befejeztem a játékot akkor úgy is hamar vissza áll 50C° alá, és újra teljesen néma lesz az egész. Sajnos nem lehet neki beállítani fordulatot, hogy ha eléri a beállított hőmérsékletet, akkor milyen fordulatra álljon be, csak maxon elkezdi tekerni őket, és a mostani Scythe ventinek nagyon magas a fordulata. Maxon iszonyú szélzaja van. Így ha valaki mondjuk TV-zik a nappaliban, amíg én játszok, őt biztos, hogy zavarná. Így csak akkor lenne picit hangosabb amikor játszok, de akkor meg úgy se hallom a füles miatt, annyira meg nem lenne hangos, hogy mást zavarjon.

Ha jó ötletnek látjátok, akkor kérnék egy ajánlást 92mm-es ventire. :D :R

(#21555) proci985 válasza szente (#21554) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mekkora a lyuk oldalt, több venti elférne/lenne értelme? esetleg egy szem TY150 ha lefedné a lyukat?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21556) szente válasza proci985 (#21555) üzenetére


szente
addikt

2db 92mm-es elférne, és talán lenne is értelme, mert van olyan hosszú a GPU borda. Ez a 150 mm-és marha nagy, már erősen moddolni kéne a házat.

(#21557) proci985 válasza szente (#21556) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

scythenek vannak jóféle 92es ventijei pl.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21558) easy...rider válasza szente (#21554) üzenetére


easy...rider
őstag

Szerintem félreértettél. Itt egy gyors rajz hogy gondoltam.

nyilak a levegő iránya, ahol zöldel jelöltem ott kéne a házon lévő lyukakat leragasztani.

(#21559) proci985 válasza easy...rider (#21558) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

próbált ki papírral, ez működhet szvsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21560) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok
Arctis Cooling Accelero S1 rev2 VGA hűtőre szeretnék egy 12 vagy 14 centis ventit .
Olyan kelelne ami viszonylag olcsó, és nagyon kussban van. Mit ajánlottok ?

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#21561) zsole84 válasza ovecs (#21560) üzenetére


zsole84
senior tag

Coolink Swif1200? [link]? Ár-érték aránya nem rossz.

(#21562) easy...rider válasza ovecs (#21560) üzenetére


easy...rider
őstag

AC F12 PRO.
Sok ventinél gond ha felfele fújják a levegőt, mert a gravitáció kihúzza a forgó részt kicsit a helyéről ezért a tengely nem illeszkedik tökéletesen és elkezd csapágyhangot kiadni. A ventiket általában függőleges beépítésre tervezik, kivéve a tápventik, ezért fordul ilyen elő.
Az AC F12 PRO kivétel mert más a felépítése.

zsole84
Nem lesz jó a fent említett jelenség miatt. Tapasztalat mert pont így jártam egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#21563) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok TT frio procihűtőm van..ez ugye 120mm -es ventikkel van szerelve..de 3 pinesek a ventillátorai...nekem 4 pines ventik kellenének rá(nem molex)
Milyen ventillátortipus(okat)ajnlanátok?????

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#21564) easy...rider válasza zolee5016 (#21563) üzenetére


easy...rider
őstag

Az alaplapod nem tudja szabályozni őket? Mert attól még hogy nem PWM a venti, a legtöbb lap tudja szabályozni.

Scythe Glide Stream 120, SY1225HB12M-P.
Swif 2 1201
Alpenföhn 120mm Wing Boost Plus

van még pár csak tudni kéne a költségvetést :)

(#21565) zolee5016 válasza easy...rider (#21564) üzenetére


zolee5016
őstag

A p67 sabertooth-on mindkettő procihűtő ventialjzat 4 -es.....ha 3 pineset teszek rá ugat,meg nem akar indulni a rendszer.....most csak egy 80mm es azért van a gépben,hogy induljon a gép.......Mindent megtettem,de ugye ezekben van egy Thermal Armor nevű hűtéspajzs,és annak az érzékelőit stb vezérlő progi...akkor meg az keresi ész nélkül a procihűtést.Minden verzióban próbáltam már 3 pin-es ventivel,és folyton ugat...vagy el sem indul,csak a bioson keresztül......Valamiért nem hajlandó elmenteni,hogy én akarok uralkodni..és egy ujrainditás után újra benyögi...CPU Fan' error....DE Ha egy 4 pinest ráteszek,arra a fordulatra állitom amire akarom,azt teszek amit akarok......csöndbe van és indul egyből. :R
kb 2-3k/db -ot szánnék rá,

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#21566) easy...rider válasza zolee5016 (#21565) üzenetére


easy...rider
őstag

akkor szerintem a felső kettő közül válassz. a Scythe Glide Stream jól sikerült, igaz még nem terjedt el annyira, meg drágább is, de tesztek alapján szimpi. Szerintem 1db is elég bőven ;) Nem kell kettőt venni

Mod: elírtam fentebb a típust, a 120P a PWM-es én nem az 1201, ha végül a Coolink mellett döntenél vagy csak ez beszerezhető

[ Szerkesztve ]

(#21567) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Olivier találta nekünk valahol, és felrakta a FanlessTeech-re:

ezt a nézetű képsorozatot most látom először a thermalright sentinel-ről.
a régi képek csak oldalról és felülről voltak.

itt a 3. képen jól látható a turpszság. a blokkban élire el vannak lapítva a csövek, ezért fér el 10 db, egy sorban.
(ugye a max idáig 8 db, pl. k2...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21568) proci985 válasza szab.tam (#21567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az az egyik, nézted hogy hány ponton csatlakoznak egymáshoz a csövek?

elnézve annyira nem is tartom meglepőnek, hogy bemutatódarab maradt "ezt is tudjuk" felkiáltással, őrülten drága lett volna a sorozatgyártás, ha egyáltalán megoldható lett volna.

múzeumba vele kb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21569) szab.tam válasza proci985 (#21568) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"hány ponton csatlakoznak egymáshoz a csövek"

ezt egyáltalán nem értem.
van 10 db, nagyjából U alakban meghajlított cső. (+ pár kisebb kanyar.)
a blokknál el vannak lapítva, hogy egymás mellett elférjen 10 db.
(mert kereken hagyva 8 db. a maximum.)

a csövek milyen egymáshoz való csatlakozására gondolsz? :F

***

ha a lapos és a kerek rész találkozására gondolsz, az egyben van. csak a megmunkálás, (lapítás, hajlítás), miatt néz ki így.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21570) proci985 válasza szab.tam (#21569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lamellákra gondoltam, nem a csövekre :B. szóval előző sztornó, a lamellákat néztem, hogy mennyire össze vannak passzentolva (ugye oldalt egymáshoz rögzítve, plusz belül a kivágások miatt)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21571) szab.tam válasza proci985 (#21570) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.
sok hűtőnél itt vannak egymásba akasztva a lemezek. (nekem ez macera is a kopasztásnál.)
itt ugye ez többszörösen kötelező, különben elmozognának. ennél nyilvánvaló, hogy valami kézi eszközzel csinálták, de különben automatizálható.
semmi gond nem lenne a gyárthatósággal.

de az világos, hogy nem lesz sosem széria. a vevők miatt sem. sok idióta gyökér egyesével hajlítgatná az ágakat, amíg le nem törnek. komoly garanciális probléma forrása lenne...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21572) proci985 válasza szab.tam (#21571) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, jobb hűtőknél többszörös rögzítés a szokás. itt inkább az automatizálhatóságon belül a költségekre gondoltam, de amit mondtál teljesen jogos, már csak a garis rész miatt se lenne érdemes gyártani. pedig tényleg nagyon jól néz ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21573) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Procihűtőn cserelnék ventit. Érdeklődnék él-e valaki BitFenix Spectre Pro PWM 14cm-es ventivel együtt.
A képe szerint a fekete rendelkezik 12cm-es felfogatólyukakkal is, kérdezném, hogy az életben is hasonlóan van-e.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21574) easy...rider válasza nemtabo (#21573) üzenetére


easy...rider
őstag

(#21575) nemtabo válasza easy...rider (#21574) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Jé tényleg. Nem is vettem, észre nagy hirtelen, köszi.
Kicsit bizonytalan lettem 3,3 és 4,3GHz-en a corei5 2500K-t a bordán egy corsait AF120Quiet Edition és egy Noiseblocker eLoop 120-as majd a gyári hűtő szintjére hűtötte holott 24 és 5 m3/h-el és 1,18 és 0,64mmH2O-vel kisebb a légsz és nyomás.
A Spectre Pro PWM 120 picikét (1fokok) jobban hőtőtte mint a gyári, holott 27m3/h és 1mmH2O-val többet tug.
A 140-es nyomása gyakorlatilag ugyanannyi, a légszállírása 87m3/h-val több. Kérdés, hogy a 4.500.-Ft-ért lessz-e valami eredmény, vagy ez a borda maximuma.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21576) easy...rider válasza nemtabo (#21575) üzenetére


easy...rider
őstag

A gyári értékeket én sose nézem meg. Ott hazudnak, meg úgy számítanak hogy nekik jó legyen. (tisztelet a kivételnek, de még ők is szépítenek :D )

Találtam egy nagyon jó kis oldalt, itt sok venti fent van. Igaz Olasz, de guglitranslate angolra és akkor olvasható.
http://www.coolingtechnique.com/recensioni/74/1136.html?start=6

Még hasonló jó a computerbase.de

Ezekről szoktam keresgélni. De gondolom nem akarsz 2 napot rászánni hogy átnézd :) Sajnos nem ismerem a ventit, az ára miatt sose néztem nagyon utána, de jó lehet. Alternatívának az Alpenföhn Wing Boos PLUS is nagyon jó még ebben az árfekvésben. Hátha találsz valami összehasonlítást, már ha érdekel másik venti is. Mert ezt tudom hogy még nagyon jó. Aki nem ért egyet mondja nyugodtan! ;)

[ Szerkesztve ]

(#21577) jookomak válasza nemtabo (#21575) üzenetére


jookomak
őstag

Eszembe nem jutna 140-es ventiből ty-141/147-en kívül bármi mást venni. Best buy a kategóriájában.

(#21578) Dr. Gonzο válasza jookomak (#21577) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én éppen 140-es ventit böngészek. A SCYTHE Slip Stream Kazemaru2 miben marad el a TY 141-től?

(#21579) nemtabo válasza jookomak (#21577) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Tudom, hogy jó de 1 db. kell, így az árat nem szándékozom bevonni a döntésbe, és hasonlóan a zajt sem, mert ha fülhallgatós játék mellett nem baj ha zajois a gép. A Noctua NF-F12 PWM 5,000-nél drágább, innen kezdtem a keresést. A TY-141-nek statikus nyomását sehol nem találni.

Tudom nem komoly bizonyíték, de ebben a vinyóhűtésés "kisérletben" a 12 cm-es spectre pro pwm jobban meghűtötte a céleszközt.
Mint mondtam nálam ugyanez a 12cm-es spectre pro 1-1 fokkal túlhűtötte a gyári 12cm-es Noctua NF-P12-es 3 pines ventit.
A 14cm-es Bit a leírása szerint 207m3/h-t szállít és 2,8mmH2O a nyomása.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21580) nemtabo válasza Dr. Gonzο (#21578) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A Slip Stream alapvetően házhűtő, 3 pines ő sem adja meg a ventikhez tartózó statikus nyomás értéket, ami vszleg nem magas, mert mint egy kipufogó venti nem sok akadályba üzközik a levegő a házból távozáskor. Rá lehet tenni hűtőbordára is, de hiába a nagyonn légszállítás jobb eredményt nem várható tőle, nálam az 1200fordulatos fúj ki a házból, és a 111m3/h légszállítással kicsit lemarad a 12cm-es 1300fordulatos 97m3-es, de 1,68 nyomású Noctuától.
A TY-141 használatos procihűtön is jó eredménnyel, neki majd 126m3-es a szállírása és pwm-es, a lapátok alakjából is lehet következtetni, hogy nagyobb statikus nyomás van tervezve.

A különbség itt is tapasztalható.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21581) nemtabo válasza easy...rider (#21576) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Á köszi, ez nagyon jó. Szedtem mér ki sok venti tesztet, de ez üti azokat.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21582) Dr. Gonzο válasza nemtabo (#21580) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én házhűtőt szeretnék 140-est, 1-et alulra, 1-et felülre. Szabályozni is tudom őket, lényeg a halkság.

(#21583) nemtabo válasza Dr. Gonzο (#21582) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Nekem fenn van két Slip Stream 140mm-es 1200-as fordulatos. Garanciába került a Recon vezérlőm, így most alaplap tartja üresbe olyan 900 fordulaton, így nem vészes. Terhelésnél 1200-as fordulaton azért van hangja. Van 800 furdulatos is belőle, amig lehetett kapni 2200.-Ft dbja volt a hvkernél
Én azért vettem 1200-ast, mert az le tudom vezérelni 800-ra, de ha kell lehet még emelni a teljesítményt.
Most úgy látom 2500.-ft körül lehet kapni, akkor viszont olcsóbb a TY-141-es. Az Scythe 111m3, a TY-.141 126m3 levegőt szállít, és csendesebb is, itt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21584) Algol válasza nemtabo (#21580) üzenetére


Algol
senior tag

"A Slip Stream alapvetően házhűtő, 3 pines ő sem adja meg a ventikhez tartózó statikus nyomás értéket"

Mégis megtudhatjuk a statikus nyomás értékeket, mert a Scythe SY1225SL12 sorozatának van egy
SY1225SL12HPVC-V jelű darabja, ami csak a vezérlés módjában különbözik a többi darabtól és
itt van a gyári adatlapja.

Ebből rögtön két adatot is megtudhatunk, például azt, hogy az SY1225SL12SH (1900 RPM-es) ventilátor statikus nyomása:

1900 RPM-en 2,30 mmH2O,
1340 RPM-en 1,06 mmH2O.

És ha felhasználjuk azt, hogy egy adott ventilátor statikus nyomása (közelítőleg - nem extrém alacsony és magas fordulatoknál) a fordulatszám négyzetével egyenesen arányos, akkor például
(1600/1900)*(1600/1900)*2,30=1,63 alapján megkaphatjuk az 1600 RPM-es SY1225SL12H ventilátor statikus nyomását is:

1600 RPM-en 1,63 mmH2O.

Üdv: Algol

(#21585) nemtabo válasza Algol (#21584) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Én 140mm-es ventikről beszéltem, gondoltam te is erre gondolsz, és nem pwm-esről, ezért is firkantottam oda -3 pines-.
A 3 pinesek 900-1200-1700 fordulatosak, és sokat kerestem, és nem találtam sehol nyomásértéket.
Gondoltam az én ventim olyan 1mmH2O körül dolgozik.
Szerintem az is befolyásolja a nyomást, hogy a 3 pinesnél a feszülség csökkentésével szabályozunk, a pwm-es fix 12v-ot kapcsolgatja ki-be.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21586) Algol válasza nemtabo (#21585) üzenetére


Algol
senior tag

Akkor itt megint félreértés esete forog fenn. #21580-as hozzászólásodban valakinek válaszoltál, ráadásul egy helyen láttam benne leírva hogy 12 cm-es 1300 rpm-es Noctua, ezért gondoltam, hogy ezekről van szó.

Én a 12 cm-es ventikről írtam, ez a leírt típusszámokból nyilvánvaló.

A Scythe SY1225SL12 sorozat ventilátorai egyformák méretüket, alakjukat, lapátkialakításukat, csapágyazásukat tekintve. Csak a meghajtásukban és fordulatszámukban különböznek.

Most egy adott kialakítású ventilátor légszállítása, statikus nyomása csak a fordulatszámától függ.

A légszállítás a fordulatszámmal egyenesen arányos, a statikus nyomás a fordulatszám négyzetével egyenesen arányos.

Tehát kétszer olyan gyorsan hajtva ugyanaz a ventilátor 4-szer akkora statikus nyomást létesít. Az, hogy az adott fordulatszámot miképp tartjuk fenn, PWM vezérléssel vagy a ventilátor feszültségének változtatásával, lényegtelen, egyedül a fordulatszám számít.

Az idézett Scythe SY1225SL12HPVC-V ventilátor ugyanazt a légszállítást és statikus nyomást fogja produkálni, mint például a Scythe SY1225SL12SH, ha egyforma fordulatszámmal pörgetjük őket. Az első kombinált vezérelhetőségű - átkapcsolható PWM-mel vagy feszültséggel történő szabályozásra -, a második sima 3 pines, azaz csak feszültségváltoztatással szabályozható.

Mindenesetre az elsőről a gyártó a statikus nyomás értékét is megadja, ez az érték a sorozat többi tagjánál is ugyanennyi kell legyen, hiszen alakra, kialakításra teljesen egyformák.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#21587) nemtabo válasza Algol (#21586) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Mindösszesen arra irtam, hogy a hűtő gyári Noctua NF-P12 3 pines ventijénél (adatok a hozzászólásban) gyengébben hűtött a nagyobb légszállítású közel azonos fordulatszámú Scythe, gondolom a kisebb nyomása miatt.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21588) nemtabo válasza Algol (#21584) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ha jól értettem a számolást, akkor az NF-P12-es (900-1100-1300. max 1,68mmH2O) 900 ford-on 0,81 és 1100 ford-on 1,21mmH2O nyomást kaptam. A gyártó 900-on 1,21 mm H2O 1100-on 1,43mmH2O-t mért.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21589) Algol válasza nemtabo (#21587) üzenetére


Algol
senior tag

Ugyan hagyd már, nem neked kell bizonygatni, hogy mit írtál. Én néztem el valamit. Meglátva ezt a mondatot:

"A Slip Stream alapvetően házhűtő, 3 pines ő sem adja meg a ventikhez tartózó statikus nyomás értéket", eszembe jutott, hogy régebben én is kerestem a 12 cm-es Scythe Slip Stream ventilátorok statikus nyomás értékeit, elsősorban azért, hogy tápegységekben használhatók-e. A gyártó közvetlenül nem tüntette fel őket, de#21584-ben leírt módon mégis megtudhatjuk ezeket az értékeket.

Jó, most majd megpróbálom a 14 cm-es Scythe ventik nyomásadatait is kideríteni.

Üdv: Algol

(#21590) Algol válasza nemtabo (#21588) üzenetére


Algol
senior tag

Igen, jól számoltál. A számított értékek valóban jelentősen eltérnek a gyár által mérttől, különösen 900 fordulatnál. Itt inkább a gyár által mért adatokat kell elfogadni. Az eltérést nem tudom magyarázni.

Az emlegetett Scythe SY1225SL12HPVC-V-nél a gyár által két fordulatszám mellett megadott nyomás értékek, jól egyeztek a fenti módon számítottal.

Ha Google-ban rákeresel a ventilátor méretezés, ventilátor tervezés kifejezésekre, akkor hamar megtalálhatod azokat a leírásokat, ahol az általam említett két összefüggés szerepel. Vagy a Wiki-ben is van ilyen cikk.
Mégis találsz majd olyan dokumentumokat is, ahol sokkal bonyolultabb módon modellezik a ventilátorok működését.

Eszerint ez az egyszerű számítás néha jelentős tévedéshez vezethet.

Üdv: Algol

(#21591) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok
Egy i3-2100at hajtok egy B75M-ITX lapban, és ma cseréltem a Slim X3-et egy TX3 Evo-ra
Az lenne a kérdésem hogy minimum fordulaton, egyenlőre nyitott térben normális-e az hogy a CPU hőfokra 54-et ír, de a maghőfokok csak 39 és 30
Nagyjából terheletlen, Youtube 720p meg egyéb internetezés megy csak
Leginkább az érdekelne hogy miből fakad ez a nagy eltérés a CPU és a maghőfokok között
Köszi!

(#21592) nemtabo válasza Algol (#21590) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A noctua honlapján a ventinél egy kis ábrán van a nyomás ábrázolva itt és 900-nál egy púp keletkezett.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21593) Algol válasza nemtabo (#21592) üzenetére


Algol
senior tag

Én azt látom abból az ábrából, hogy az NF-P12 nyomásértékei 600 és 900 RPM között nagyjából követik a négyzetes szabályt. Aztán 900 RPM-nél törés áll be a görbében és onnantól kezdve már csak lassabban emelkednek a nyomásértékek. Csak találgathatok, hogy ez mondjuk a cikcakkos lapátél kialakítás miatt van, ez jól csökkentheti a lapátok szélzaját, de cserébe olyan örvények alakulhatnak ki, melyek a nyomásnövekedés ellen hatnak. Az ilyen örvények csak bizonyos sebesség fölött alakulhatnak ki, ezért lehet 900-nál a törés.

Üdv: Algol

(#21594) ledan


ledan
csendes tag

Sziasztok!
A gyári Inteles hűtőt szeretném lecserélni a Core2Duo E8400-amról. A tápcsere óta halkabb lett a gép alapjáraton, de terhelve már elég hangos, valószínű a CPU fan miatt (2-3ezres RPM). Arra gyanakszom, hogy az új Chieftec táp 12 cm-es, lefelé néző ventije kavarta fel a gép szellőzését, mert épp a procihűtő fölé esik. Tudnátok ajánlani aránylag halk és a mostaninál hatékonyabb hűtést? Természetesen számít, hogy 10ezer alatt megoldható legyen.

(#21595) proci985 válasza ledan (#21594) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Alpenföhn Brocken. a venti mehet fix 5Vra szvsz azon a procin.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21596) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Lian Li P80N Armorsuit házba kerül egy dual xeon-os alaplap 3-4 vgával, erős procikkal munkaállomás céllal. Milyen 120(1db) és 140mm-es (5db) ventilátorokat javasoltok? Esetleg érdemesebb a 140-es helyekre is jóféle 120-ast tenni? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21597) proci985 válasza somasz (#21596) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ó, az de gyönyörű egy ház!

zaj számít?

TDPket kártyákra/xeonokra tudsz mondani? 25mmnél vastagabb ventik elférnek?

ha lehet 140es, bár vannak speciális esetek (de ).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21598) somasz válasza proci985 (#21597) üzenetére


somasz
addikt

Procik: 2 x 130W
quadro: 122W
gf: 2-3 x 195W

Venti vastagságról fogalmam sincs, még egyik alkatrész sincs meg. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21599) proci985 válasza somasz (#21598) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tehát kb 1100W.

hm, 140es ventiből az 1900as Scythek jók, kilépőnek meg mehet egy Delta/Sunon. esetleg ha befér, akkor 140x38as Sunon/Delta/San Ace is lehet.

alaplap form factorja milyen?

esetleg talán egy Raven01 is jobb lenne, max a 18as ventik helyett lehet erősebbek kellenének.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21600) kenyerr


kenyerr
tag

A válasz oda ment, de a második része inkább ide tartozik:
kérdés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.