Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) szente válasza proci985 (#21500) üzenetére


szente
addikt

Na, hát meglátszik, hogy eddig arra terjedt ki a venti vásárlási tudományom, hogy megnéztem méretileg passzol e.
Azt hittem, hogy azért vannak a különböző lapát kialakítások, hogy csökkentsék a szélzajt.

Akkor ezek szerint vagy az 50 CFM-ről vagy a 10 dB(A)-ről (ami soha nem is létezett) kell lemondanom.

Most már abban se vagyok biztos, hogy le kéne e cserélnem a gyári ventit. :F

Te melyiket ajánlanád, hogy a passzív 7770-et és a félpasszív 65W-os alulfeszelt FM2-es Athlon II X4 740-et igen szűkös CM Elite 120 Advancedben megfelelő hőmérsékleten tartsam?
Kicsit használt S-Flexeket 2.000 Ft-ért tudnék beszerezni.

Azért lett az FSP, mert a "Melyik tápegységet vegyem?" topik első hozzászólásában a 6. helyezett a halksági sorrendben. A Corsair a negyedik. Nem hittem volna, hogy ekkora különbség lehet. Ez meg féláron volt a Corsairhoz képest.

(#21502) proci985 válasza szente (#21501) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, elvileg igen, gyakorlatilag a hatékonyság is kérdés. illetve ott a fő probléma, hogy oké, csökken a szélzaj, de teljesítményre ez mennyire nyomja rá a bélyegét.

légzaj egy dolog, egyébként meg ott a motor és kenési zaj. alapvetően felsőkategóriában (maglev, sony FDB variánsok, papst sintec sleeve, 2BB) csak a levegő marad, bár 2BBnél van aki kihall némi kattogást a Gentle Typhoonnál is.

50CFM 10 dbA létezik, mondjuk 2méterről asztal mögül;).

GLN a GHN utódja. nekem évekig volt egy 500GLNem, gyakorlatilag ezzel a konfiggal -még a 3870el és q6600al- még halkabb is volt, mint a Corsair CX400 (főleg megterhelve). a jelenlegi HX650 golddal kb fél-egy decibelt nyertem. ami mégiscsak egy félpasszív darab:). CXek egyébként megterhelve hangosak, a TX650/750től illetve a HX/AX szériától kezdődnek a tényleg nagyon jó Corsairek, de azok nem olcsóak. GLN egyetlen baja, hogy nagyon nem csökkenti a fordulatát 150W alatt sem (szemben a CXekkel, amik nagyon lemennek 100W alatt, de pl 180W fölött már az FSPk a halkabbak, 300W fölött pedig egyértelműen). fő kérdés, hogy miből jön a hang.

kicsit használt mit jelent? egyébként SFlexek jók, sokat bínak, nem hangosodnak, nekem nem véletlenül van négy olyan a házamban.

ja igen, halkítás: valami mindig hangos marad. egy idő után a vinyó, a táp elektronikája (már annyira nem jellemző), a monitor elektronikája... nem kell túlzásokba esni. adott esetben pedig paradox módon még 1-2 venti berakásával lehet jobb eredményt elérni (pl leszabályozással/kevésbé felpörgő ventik miatt). néha próbálkozni kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21503) szente válasza proci985 (#21502) üzenetére


szente
addikt

Van egy 800-as elvileg 2-3 hét üzemidővel, meg egy 1900-as ami többet ment. Ennyi az infó róla.

Most is a leghangosabb a HDD,de tervben van az SSD. Ettől függetlenül lehet hallani a gyári venti hangját is.Bár nem tudom, hogy szélzajt, vagy motor hangot hallok e. Gondolom, ha szélzajt, akkor az S-Flexnek is ugyan ekkora lesz a szélzaja azonos légszállítás mellett nem? Mert akkor elvileg felesleges cserélnem. Vagy a tápba jó lenne?
Elektromos zajt csak akkor hallok, ha le van véve a ház teteje, és fölé hajolok.

[ Szerkesztve ]

(#21504) proci985 válasza szente (#21503) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet a házventi, mennyin megy? próbáltad szabályozni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21505) szente válasza proci985 (#21504) üzenetére


szente
addikt

Most 1200-on. Ha leszabályzom 800-ra, akkor nincs hangja, viszont játék közben karcolja a 90 fokot a GPU. Így meg max 75 fok.

(#21507) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Egy B75M-ITX lapon elférne egy Contac 21 a dVGA mellett?

(#21508) malacka87


malacka87
senior tag

Hello tudnátok ajánlani nekem 2-14cm-es meg 3-12-es ventit? Meg 1 jó szabályzót! Köszi

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#21509) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Az létezik, hogy 2 éve pasztáztam a processzoromat, és most megnéztem, és ugyanannyi van rajta?
Nem is csináltam vele semmit, mert az egész be volt fedve.
Ilyenkor érdemes újrapasztázni? Mert én úgy tudom, hogy csak akkor kell, ha már alig van rajta.

(#21510) proci985 válasza szente (#21505) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

CM ventik légnyomásra nem gyengébbek az SFlexeknél, utóbbiak motorzaj miatt jobbak. videokártyát meg tudod segíteni valahol egy ventivel?

MATEO6600: jobb paszták bírják az időt.

malacka87: mennyiért, mire kellenek?

DiceBlade: gyártói honlapon kell lennie méretspecifikációnak, méregetni kell, hogy mennyi fog e. tippre lehet top-down hűtő kellene inkább.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21511) malacka87 válasza proci985 (#21510) üzenetére


malacka87
senior tag

Ház tetejébe 2 14 centis menne előre 2 12-es hátra meg még 1 12 ha lehetne fehér ledes! Gyáriak zörögnek kicsit!
Hát ár nem tudom mondj párat aztán meglátom!:-)

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#21512) szente válasza proci985 (#21510) üzenetére


szente
addikt

Hát max kívülről a ház oldalára. De az szarul is néz ki, meg kéne egy 30-40 centis kábel kéne hozzá, hogy az alaplapra tudjam dugni. A gyári CM ventiknek is olyan jó a légnyomása?

(#21513) proci985 válasza szente (#21512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Cosmos házventit teszteltem anno, SFlex teljesítményét hozta azonos sebességen. persze, SFlex halkabb (meg leszabályozva sem morog), de a CMek meglepően jól teljesítettek.

malacka87: Thermalright TY140/143/147 ha elférnek, Fractal amit az R4hez adnak, Scythe Kama Flow, Scythe 140esek, Scythe Gentle Typhoon, Silverstone Air Penetrator 120/140, Be Queit modellek, Swif2 1200/1201/120p. igényektől függően.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21514) riedgras


riedgras
tag

Szép jó estét mindenkinek!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan tudnám megoldani az alaplapról történő szabályzását 3db AC F12 Pro PWM ventilátornak?

Azt tudom, hogy szépen sorba lehet kapcsolni őket, de ezen a lapon csak egy 4 pines csatlakozót látok, az is a cpu hűtőé. Hogyan lehetne kihasználni a PWM funkciót?

Jönne még a gépházba 3 sima F12. Ez is érdekelne, hogy PWM-eset vegyek, vagy felesleges, mert úgyis külön ventilátorszabályzót kell vennem?

Előre is köszönöm! :R

(#21515) proci985 válasza riedgras (#21514) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a négypines mellett van egy négypines anya csatlakozójuk is, tehát sorba tudod őket kötni.ld itt

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21516) riedgras válasza proci985 (#21515) üzenetére


riedgras
tag

Igen, azt tudom. De alaplapon csak a cpu cooler helyére tudnám kötni ezt a kis "csokrot", nem?

(#21517) proci985 válasza riedgras (#21516) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha nincs más pwm csati, akkor oda.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21518) riedgras válasza proci985 (#21517) üzenetére


riedgras
tag

Értem. Akkor kénytelen leszek venni egy szabályzót :U

:R

(#21519) Blue@X


Blue@X
senior tag

Négy ventillátort szeretnék egy Thermaltake MS-I házba rakni(max 120mm-es), a lényeg a halk működés alapon és magasabb légszállításnál se legyen hangos. Eddig 4 típust néztem ki, az árkategóriát maximalizáltam 4,5k-ban. Ha esetleg ezen kivűl másnak van ötlete szívesen várom. Szabályozni pedig egy Syzthe Kaze Q-val fogom őket.

Zalman ZM-F4 (130mm-es de 120mm-es felfogatási pontokkal
NOCTUA NF-P12 1300RPM
NOCTUA NF-S12B FLX
NOCTUA NF-S12B ULN

(#21520) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok!

Előre elnézést, ha már sokat tárgyalt kérdéseket feszegetek, de talán kicsit speciális a helyzetem, ezért böngészés helyett direktben teszem fel a hűtéssel kapcsolatos kérdésemet.
Szeretnénk összerakni egy egyedi, normál méretű álló házat egy régi, kiszuperált gép vázát felhasználva. A várható paraméterek:
-Szinte a teljes gépház burkolat perforált rozsdamentes acél lesz lábakon, ami így szerintem viszonylag jól fog szellőzni
-ASUS P8H61-MX R2.0 vagy ASROCK H61M-GS alaplap
-INTEL Celeron G550 proci
-Talán egy ősrégi HDD és egy 60gigás SSD, de ez még nem kiforrott

Ha a procin rajta lesz a saját hűtője, akkor elég az egészet felülről megfújni egy jó légszállítású 12 centis ventivel?
2-t néztem ki, de javasoljatok mást, ha jobbnak látjátok: COOLINK SWiF2 120P vagy COOLINK SWiF2 1200

Köszönöm a segítséget.

(#21521) Blue@X válasza Blue@X (#21519) üzenetére


Blue@X
senior tag

Már nem aktuális, végül 4db Coolink Swif2 1201 (elég szimpatikus a teljesítménye és az ára) és egy AEROCOOL X-Vision panel mellett döntöttem.

(#21522) szente válasza proci985 (#21513) üzenetére


szente
addikt

Akkor rövidre zárom a kérdést:
Te mit csinálnál a helyemben? :)

(#21523) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Csapágyas lett az oldalsó 3 pines ventim és mindjárt 4-5 fokkal melegebb lett az alaplapom és 2-3 fokkal a proci is.Nem is gondoltam volna,de ennyit számít az oldalsó venti is.
Szóval kellene nekem egy 3 pines 12 centis venti lehetőleg kék,vagy fehér ledes(inkább fehér).
Mit tudnátok ajánlani 2000-ig?
Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#21524) jookomak válasza szente (#21522) üzenetére


jookomak
őstag

14-esbe Thermalright ty-141, vagy alpenföhn wingboost, esetleg scythe slip stream, 12-be pedig scythe gentle typhoon, vagy kama flow 2. Be quietek és a noiseblockerek közt én bevallom nem igazodok ki, de van nekik is pár jó ventijük. Noctua annyira nem jó, mint amilyen drága.

bombibmw: fehér ledesek közül tán ez. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21525) proci985 válasza szente (#21522) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gpu és cpu közé egy venti befér? valahogy plusz légmozgás kellene a GPU környékén. esetleg képeket tudsz felrakni?

alternatíva: silverstone air penetrator, esetleg egy 120x38as venti. utóbbiból viszont nehéz halkat találni, talán a San Acék jók, de azok Európában kb beszerezhetetlenek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21526) szente válasza proci985 (#21525) üzenetére


szente
addikt

Az Air Penetrator azért lenne jó nekem, mert nem szerte szét fújja, a levegőt, hanem egy sugárban? Mert más extrát nem igazán láttam a tesztben a többihez képest.
Megnéztem a San Ace-ket, de szerintem az is hangos lenne.

Most nem igazán tudok képeket fel tenni, de CM Elite 120 Advanced házam van, benne egy Scythe Samurai ZZ hűtővel, szóval gondolhatod, hogy nem sok helyem van bent. :)

(#21527) proci985 válasza szente (#21526) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

San Ace egyik leghalkabb megoldás a piacon adott fordulat mellet. pl a Corsair AX/Silverstone X-560+ szériákban is az van.

hm... ventipogácsa, avagy két 120as venti egy fordulaton egymás mögött befújónak, ha elfér?:)

jaja, amiatt gondoltam a képet, hogy mit lehetne vele kezdeni. az a 90fokos GPU pl sok, de ha oldalra mellé van 10mm helyed a rácson belül, akár egy scythe extravékony ventit fel lehetne rakni. minimális légmozgás is ilyenkor még csodákat tud tenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21528) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok!

FM2-es foglalatban 65W-os processzorhoz milyen viszonylag halkabb hűtést tudnátok ajánlani 5-6 ezres árkategóriában?

(#21529) szente válasza proci985 (#21527) üzenetére


szente
addikt

A ventipogácsa elférne úgy, hogy 2 vékony ventiből. Mennyit ér ez kb?
Sajnos max 1-2mm van a GPU borda és a ház oldala között.

Ha tényleg jó a San Ace, akkor ajánlhatnál valami konkrét típust, aztán megnézem E-Bay-en.

(#21530) szente válasza proci985 (#21527) üzenetére


szente
addikt

Na játszottam vele még egy kicsit. A Samurai ZZ hűtőjét felraktam oldalra a gyári lefogatójával. A gyári CM ventit betettem a vinyók elé úgy, hogy a előre fújja a levegőt. A gyári CM venti helyére, meg betettem egy 120-ast 5 V-on, az is kifelé fúj.
10 perc FurMark 85 C°.
Lőttem képeket is, hogy szerinted hova férne el venti:[link]

(#21531) proci985 válasza szente (#21529) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, ez így necces. a videokártya körül semmi nem mozgatja a levegőt. ötletnek talán egy venti rápakolása leszabályozva kívülről nagyon sokat segíthetne valami szép porszűrővel/ráccsal, de az a kábel miatt macerás.

San Ace se biztos jó lenne, azok 38 mili vastagok.

pogácsázni csak normál ventiből éri meg, jobb légnyomás érhető el úgy.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21532) zsole84


zsole84
senior tag

Antec TrueQuiet 120 [link] ventilátort használ/használt valaki? Mennyire ajánlott cucc?

(#21533) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Egy olyan keresztkérdésem lenne, hogy van az hogy a 12cm-es ventik több levegőt szállítanak mint a 14-esek azonos decibel mellett? Több tesztem is szembesültem ezzel, és nem tudtam rájönni hogy miért is :F

Tapasztalatok valakinél?

Azért érdekelne 14-es, mert azt szeretném hogy túllógjon a toronyhűtő bordáin, hogy az alaplapi VRM-eket is szellőztesse.

Például itt egy teszt:
http://www.coolingtechnique.com/recensioni/74/1136.html?start=5

Grafikonok a végeredményről:
http://www.coolingtechnique.com/img/rece/ventole-rheobus/scythe/glide_stream/dba-cfm-120-est.png
http://www.coolingtechnique.com/img/rece/ventole-rheobus/scythe/glide_stream/dba-cfm-140-est.png

[ Szerkesztve ]

(#21534) szente válasza proci985 (#21531) üzenetére


szente
addikt

Na felraktam a Samurai ZZ hűtőjét a házon kívülre, a GPU oldalára. Most max 80C°. Ez már jónak tűnik.
Viszont a CPU így több, mint 10C°-ot melegedett. Most max 65C° körül van, amit soknak érzek így, hogy a táp hűti.
Szóval most a tápba kéne valami jobb, néma venti. :DDD :W

SWiF 2 leszabályozva olyan 800 körülire?

(#21535) Dr. Gonzο válasza szente (#21534) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

SWIF2-ből van olyan ami alapból 800-on pörög.

(#21536) szente válasza szente (#21534) üzenetére


szente
addikt

Vagy, ha erre a feladatra sincs jobb alternatíva (persze csendben, hatékonyan), mint a gyári venti, akkor ez és a Yate Loon helycserés támadása?

puttonyos: Okés, fejből nem megy annyira. :)

[ Szerkesztve ]

(#21537) proci985 válasza szente (#21536) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

swif2 légnyomásra gyenge, tápba nem való. a 800as főleg nem.

hm, próbáld meg megfordítani az első ventit, hogy az is kifújjon. akkor elvileg az oldalsó perforáción át a gpun keresztül kéne levegőznie mindennek, talán az segítene és még házon kívülre se kéne ventit rakni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21538) szente válasza proci985 (#21537) üzenetére


szente
addikt

Azon már túl vagyok, nem sokat segített, csak pár fokot.
Eddig a mostani a legjobb megoldás (oldalt kívül a Scythe venti, ami befúj a VGA-ra). Csak azért gondoltam, hogy egy nagyobb teljesítményű venti kéne a tápba, mert akkor ugye a CPU is hűvösebb lesz, meg talán nagyobb lesz a huzat is, így még egy pár fokot nyerhetek a GPU-n.

(#21539) proci985 válasza szente (#21538) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, esetleg a cpuhűtőre egy venti ami fúj a táp felé ezzel is segítve?

TY140/143/147/150 beférne?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21540) Celtis válasza Celtis (#21528) üzenetére


Celtis
veterán

Valaki tudna segíteni a 21528-ban?
Teljesen láma vagyok a hűtéshez, és nem találok jobb topicot, hiszen épp halk léghűtést keresek.

(#21541) proci985 válasza Celtis (#21540) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

CPUhűtés talán, de itt is jó helyen vagy.

AC7 pro rev2, CM Hyper TX3, EKL Cold Tower, Alpenföhn Sella kb a lehetőségek ebben az árkategóriában. esetleg használtan egy Scythe Ninja / Orochi, ha találsz ebben az árban AMDset.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21542) szente válasza proci985 (#21539) üzenetére


szente
addikt

Kb. 2mm hely van a CPU borda és a táp között.

Most megcseréltem a tápventit a házventivel. 10 perc FurMark és közben AIDA stabilitás teszt után GPU 76C° a CPU 56C°. Ez gondolom már jó érték nem?
A tápnak jó lesz így a CM venti?

(#21543) zsole84 válasza szente (#21542) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha a gyári tápventilátorral nagyjából azonosak a paraméterei, akkor jó.

(#21544) proci985 válasza szente (#21542) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, tápventi mennyivel hangosabb/erősebb a CMnél? pontosan milyen típusú YL ( gondolok itt A értékre pl)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21545) szente válasza proci985 (#21544) üzenetére


szente
addikt

Érzetre jobban jön most ki hátul a levegő és ugyan úgy néma, mint a Yate Loon leszabályozva.

(#21546) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok. Házhűtést szeretnèk berakni, az adatlapomon láthatò konfigba. A házon elöl, és hàtul van egy-egy 8centis, oldalt Cpu felett 8, vidkari felett 12 centis hely. Egy 8 és egy 12 centis ventit szeretnèk berakni (annyi elég lesz szerintem) csak nem tudom hova rakjam, ès, hogy merre fújjanak, ebben kéne egy kis segítség.
:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#21547) easy...rider válasza szente (#21545) üzenetére


easy...rider
őstag

Ezek az ötleteim lennének számodra:
1. ha befér 8cm-es venti a VGA felé (ha nem akad bele a tápba) akkor az segíthet ha oda szerkesztesz 1-2 ventit 5V-on.

2. szerintem ez jobb megoldás, ha vákumot csinálsz a házban. Bővebben annyi az ötlet hogy minden ventid kifele fújja a levegőt, ahol nincs venti ott belülről ragaszd le csomagolószalaggal hogy ne kapjon fars levegőt. Egyedül a VGA kártyádnál mehessen be levegő! ott is leragaszthatod egy részét hogy minél jobban a kártya kapja a beérkező friss levegőt. Remélem érthetően fogalmaztam és hasznos lesz a tanácsom :)

Pete55555
Milyen házad van?

[ Szerkesztve ]

(#21548) Pete55555 válasza easy...rider (#21547) üzenetére


Pete55555
addikt

Felső tápos (márkát meg nem momdom, noname, de azért nem a legalja) Még annyi, hogy 2 hét mulva kerül majd bele egy normálisabb táp is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#21549) easy...rider válasza Pete55555 (#21548) üzenetére


easy...rider
őstag

Tennék egyet hátulra, mivel 8cm-es a hely a Coolink Swif2 80-as ventit ismerem, ezt ajánlom, de lehet valami noname 8cm is kiszolgálna.
Meg még a VGA mellé egy 12cm-es ventit. Költségvetésfől függően AC F12, Coolink Swif2 1200 (vagy 1201), Scythe Glide Stream 120

szente
esetleg tápot megfordítani sem feltétlen rosz ötlet hogy elszívja a levegőt a Samurai ZZ-ről, és ezzel is nő a huzat :) meg a procit is szellőzteti.

MOD: Pete55555
Igen úgy ahogy mondod :)

[ Szerkesztve ]

(#21550) Pete55555 válasza easy...rider (#21549) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, én is valahogy így gondoltam :) Gondolom hátul kifele, oldalt befele fújjon. Köszönöm :R

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.