Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22501) anytime


anytime
őstag

Erre tudnatok valamit mondani?
Koszi,
A

(#22502) proci985 válasza CsonkaImo (#22500) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

én tudnám tekergetni, de mind be van állítva fix fordulatra. egyszer kell belőni és úgyhagyni.

anytime: kupak hőfokoknál a Tj érték szerintem 10 vagy 20 fokkal el van csúszva ránézésre.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22503) CsonkaImo válasza proci985 (#22502) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jobban szeretem, ha automatikusan mennek a dolgok. Mint pl amikor alaplapra kötöd. Játéknál nem zavar ha hangosak a ventik mert úgy is fejhallgatóval nyomom, és ha nincs terhelés szép fokozatosan csökken a ventik fordulata. Nehéz elhinni, hogy a gyártok nem látnak ebben fantáziát és nincs több ilyen termék.

(#22504) anytime válasza proci985 (#22502) üzenetére


anytime
őstag

Tehat 10-20 fokkal tobbnek kellene lennie?
A magok hofoka gondolom, ha hihetek a Speedfan-nak, akkor jok? Hihetek neki?

(#22505) anytime válasza anytime (#22504) üzenetére


anytime
őstag

Gondolom, akkor az AI III a kupak hofokot meri?

(#22506) proci985 válasza CsonkaImo (#22503) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jól belőtt rendszernél feleslegesen hangosodik. mondjuk ahhoz mindent túl kell méretezni és rendesen tesztelni. aztán minden komponenscserénél ezt újból eljátszani.

egyébként tényleg nem olcsóak, meg lapról elosztóval elég sok mindent meg lehet oldani.

anytime: kérdezz rá topikban, de jellemzően ha a magok a kupak (és főleg a szobahő) alatt vannak az minimum nagyon gyanús.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22507) anytime válasza proci985 (#22506) üzenetére


anytime
őstag

Bocs, melyik topicba menjek? Gondolom, ez azert a CPU hutobe tartozna.

(#22508) proci985 válasza anytime (#22507) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alaplap / cpu inkább. hűtősben kevésbé tudják az összes modell tjmaxát

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22509) CsonkaImo válasza proci985 (#22506) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Alalplap 3pin-es csatlakozójára lehet elosztót rakni? Ez még jó megoldásnak tűnik, ha van időd linkelhetnél pár ilyen megoldást. Köszi előre is!

(#22510) section9 válasza CsonkaImo (#22509) üzenetére


section9
őstag

Én 4pin-t osztom el majd, erre lehet 3 pint is kötni szerintem.
Elosztó

(#22511) anytime válasza CsonkaImo (#22509) üzenetére


anytime
őstag

Szerintem itt is elég sok minden van, ha nem boldogulsz, hívd fel a 30-as számot!
Értenek hozzá és nagyon segítőkészek!

[ Szerkesztve ]

(#22512) diox


diox
tag

Üdv. következő lenne a kérdésem, 2vinyó van egymás alatt,sajnos elég közel, az alsó vinyó hűtve van közvetlenül alulról, a felette lévő csak a ház elejében lévő 12-se ventitől kapja a levegőt, a felső sajnos el szokta érni az 50fokot ebbe a nagy hőségbe, Adjak neki valami maszek hűtést vagy még ideális az 50C?

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#22513) #00137984 válasza diox (#22512) üzenetére


#00137984
törölt tag

30-40fok közt érdemes hosszútávon üzemeltetni a HDD-t. Nálam is hűtve van a WD-m egy Enermax 80mm-es ventilátorral, de még igy is jó 4-5fokkal melegebb mint a Samsung merevlemezek, ezért tervezem a cseréjét egy 120mm-es CM-re.

[ Szerkesztve ]

(#22514) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Enermax T.B Silence UCTB12P venti helyett tudtok ajánlani egy erősebb,de ennél nem hangosabb ventit? :R

(#22515) CsonkaImo válasza anytime (#22511) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ezek az elosztók 1db 3-pin-es csatlakozóból csinálnak 4-et pl, de az alaplap képes szabályozni ezeket? Ha igen akkor ez nekem tökéletes megoldás lenne, csak a kábelelvezetéssel kell egy kicsit szórakozni de ez a legkisebb gond, nem kiállításra megy a gép. ;)

(#22516) hermanyi válasza CsonkaImo (#22515) üzenetére


hermanyi
őstag

Meg ,hogy az alaplapod elbírja e feszültségileg az 1 ágról a 4 ventit .
Én személy szerint max 2 ventit raknék 1 élosztóra .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22517) CsonkaImo válasza hermanyi (#22516) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Csak 1 példa volt, nekem is elég lenne a 2 venti.

(#22518) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Konfigom az adatlapon.

Jelenleg a cooler-en van egy TY-147-es TR, valamint elol es hatul is van 1-1 120-as Nanoxia. Jelenleg csak a Nanoxiak mennek < 300 rpm-el, amit egy Scythe Kaze Pro-val ertem el.

Hofokok rendben, hang zero!

A jovoben bekerulne egy HD79xx, ami ha dolgozni fog ebben a kuckoban, ott bizony meleg lesz. Ekkor mar termeszetesen ratolom a cpu cooler-re is a kraftot es a Nanoxia-k is maxon porognenek.

Fent meg ket ventihely van, amit szeretnek kihasznalni, arra az esetre, ha jatek van. Ha nincs, leallitom oket. Azonban a bent levo TR Macho miatt csak slim verzio fer el.

Mit tudnatok ajanlani, 120-as kivitelben?

A hang nem lenyeg, mivel csak jatek alatt menne, ekkor pedig ugyis rajtam van a fules? A lenyeg a leheto legnagyobb legszallitas, a megtermelt nagy mennyisegu meleg levego mielobbi kiemelese.

A Scythe-nak lattam, vannak 12mm vastag ventijei. Mi a velemeny roluk? Esetleg valami mas?

Koszi,
A

(#22519) proci985 válasza hermanyi (#22516) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

olyan 10W oké szokott lenni még alaplapi headerről.

ventivezérlő változik kb 5 és 20W között.

anytime: vedd meg a kártyát, aztán ha megjött akkor értékeld ki a helyzetet, milyen meleg van, mennyire hangos. ennek függvényében fejleszteném tovább a hűtést. addig szvsz felesleges ezen agyalni, mert nem tudod, hogy mégis mennyit kéne javítani a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22520) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni.

Egy a10-5800k procit kellene hűtsek egy vékony, fekvő mATX házban egy Xigmatek Praeton LD964 hűtővel.
A hűtőn szeretnék ventit cserélni,92mmes slim van rajta, ez sajnos hangos eléggé, alacsony fordulaton is.
Alapjában véve nem vagyok megelégedve a hűtési teljesítményével. Az AMD felfogatás elég körülményes, a gyári csavar nem stimmelt a gyári anyához, nekem kellett új menetet vágni rá, de ahogy nézegettem, az internet csak nagyon hasonló coolereket ajánl alacsony házba, 95W TDP-ig. Így talán van ráció ezzel foglalkozni kicsit, hamár a borda megvan.

Helyem lenne még magasságban, a proci felett kb 70mm fér el, így ha lehet, egy nagyobb szállítású, halkabb légkavarót tennék rá, akár normál (nem slim) méretben.
Lehetséges ez? Javítana hűtési teljesítményben? Sajnos így kánikulában eléggé melegszik...

Esetleg hagyjam ezt a hűtőt, és vegyek egy másik, nagyobb teljesítményű LP hűtőt? Tudtok ilyet ajánlani nem horror áron?

Köszi előre is! :R

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#22521) >Deego.. válasza CsonkaImo (#22517) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én egy 4pines alaplapi csatiról, szintén 4pines elosztóval szabályzok 3 ventit.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22522) anytime válasza proci985 (#22519) üzenetére


anytime
őstag

Rendben, köszi!
A

(#22523) #73173120


#73173120
törölt tag

Sziasztok!

A nagy melegre való tekintettel némi hűtési tanácsot kérnék.

Volna egy Sharkoon T9 Economy házam. Jelenleg elől (legalsó helyen) van egy, illetve oldalt (az alsó helyen, vga feletti) és hátul még egy-egy 12 centis venti. Az első -értelemszerűen- befúj, az oldalsó is, és a hátsó ami hivatott kiszívni a meleget.

Nah már most két kérdésem lenne.

1.) Ha a frontra elhelyezek még plusz 2 ventit, tehát összesen három venti fog befújni, azzal érek valamit?

2.) Az oldallapon lévő ventiknek mi a jobb, ha szívnak, vagy ha fújnak?

Elől valami belépőszintű Cooler Master van(3 pines csatival), az oldallapon egy Coolink SWiF2-1200, hátul pedig Froze-n Silent W12.

Én arra gondoltam amúgy, hogy ha elől 3 venti fújna be, akkor hátul, és az oldallapon szívhatna ki.

Ami aggaszt, hogy ha ráteszem a kezem a gép jobb oldalára, a processzor magasságában, szabályszerűen süt, olyan meleg. Ennek nagyon nem örülök.

Vélemény?

A gépem adatai az adatlapomon megtalálhatóak, a tápom moduláris, szóval csak a minimálisan szükséges kábelek zavarják csak a légáramlást, hisz a ház is kábelmenedzsmentes. Most minden ventit felvettem a maximumra, és így is idleben 50 fokos a videókártya, és 42 fokos a proci. A szobában jelenleg 32 fok van :(((

Üdv. Viktor

(#22524) Raggie válasza #73173120 (#22523) üzenetére


Raggie
őstag

sztem inkább a CM Hyper TX3-at cseréld mondjuk 212 EVO-ra. Többet fogsz érni vele. Ventiből elöl egy, oldalt egy és hátul egy(vagy kettő) bőven elég.

Clint Eastwood FTW

(#22525) anytime válasza proci985 (#22519) üzenetére


anytime
őstag

Ha tegnap mértem volna este és nem csak írogatok, akkor láttam volna, hogy szinte nem is fér be venti fentre, mivel a Macho hőcsöveinek a vége már nem engedi:)

Egyenlőre marad a 3 ventis megoldás és ha meglesz a kártya, meglátjuk a hőfokokat!

(#22526) #00137984 válasza #73173120 (#22523) üzenetére


#00137984
törölt tag

A front ventillátorok (ide sorolnám az alsó táp melletti és az oldalsót a VGA feletti) helyek befelé fújnak. A hátsó és felső (CPU hűtésen) részen kifelé fúvatnak. :)) A ház belsejében a légcsatornában túlnyomást célszerű létrehozni. :)) Az oldalsó ventillátorhelyre csak szükség szerint érdemes ventit rakni, mert berezonálhat az oldallap, hamar elporosodik a VGA ventillátora vagy mint nálam nem mutatna jól a plexin egy venti. A CM Hyper TX3 az egy szem 92mm-es ventillátorral elég szerény légszállitással birhat, de még kettővel sem igazán hatásos a hűtő hőleadási képessége miatt... Nekem is mostanság volt CPU hűtőcserém. Asus Triton 70-et Xigmatek Aegir-re válltottam ilyen jellegű melegedési problémák miatt. Házon belül a CM-nek is vannak jó 120mm-es ventillátoros hűtői, de a magasságát nézd meg előtte, hogy belefér-e a házadba.

[ Szerkesztve ]

(#22527) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

ASUS H77-V lapom van. Egyszerű kérdésem az lenne, tudok-e rá olyan ventilátorokat venni, amelyek sebességét szabályozhatom, vagy akár ki is kapcsolhatom őket szoftveresen?

Jelenleg van hozzá 3 db 12-es Arctic Cooling, de ezek nem PWM-esek, és eléggé zúgnak.

(#22528) jookomak válasza BomiBoogie (#22527) üzenetére


jookomak
őstag

Tán inkább az alaplap topikjában kéne megkérdezni, de még ha tudják is szabályozni a nem pwm-es (3-pin-es) ventiket, akkor sem tudják leállítani. Én legalábbis még nem találkoztam olyan lappal. Asus IV gene-z van nekem, azzal mondjuk szabályozni simán lehet, de leállítani, főleg automatán nem tudja. Ahoz pl. egy scythe előlapi paneles ventivezérlő kell.

(#22529) BomiBoogie válasza jookomak (#22528) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Igen, én is úgy láttam, hogy leginkább 3 pines csatik vannak rajta.

Akkor meg egyszerűbb, ha csak kihúzkodom őket. :)

(#22530) jookomak válasza BomiBoogie (#22529) üzenetére


jookomak
őstag

Úgy tuti halk lesz, ezt garantálom! :)

(#22531) proci985 válasza BomiBoogie (#22529) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

esetleg apróba nézz körül, vannak olyanok akik építenek paneleket. szerintem meg tudod velük beszélni, hogy kéne egy állítható ellenállás (aka poti) és egy megszakító is minden csatornára.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22532) BomiBoogie válasza proci985 (#22531) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez jó ötlet. Igazából nekem csak egy kapcsoló kellene, amivel akár a jelenlegi, nem PWM-es ventiket ki-be tudom kapcsolni, akár a hármat egyszerre, mondjuk, játék előtt.

Tudsz esetleg konkrét személyt is ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#22533) proci985 válasza BomiBoogie (#22532) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem találom a hirdetést, pedig eléggé sokáig fent volt.

alternatíva: talán a scythenak vannak olyan szabályozópaneljei amik 0-12V között tudnak szabályozni, azoknak is működniük kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22534) BomiBoogie válasza proci985 (#22533) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, nem tudtam, hogy van olyan topik is. :K

(#22535) anytime válasza BomiBoogie (#22534) üzenetére


anytime
őstag

En Scythe Kaze Master Pro-t hasznalok, amivel ki is lehet kapcsolni a ventit!

(#22536) BomiBoogie válasza anytime (#22535) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ohohó, és ez négyes, 5,25-ös helyre beszerelhető, azt hiszem, ez lesz az én emberem. :K

Sajna nem könnyű kapni.

(#22537) BomiBoogie válasza anytime (#22535) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ömm, ez az?
Mert itt négyes, máshol viszont nyolcast találok. :F

(#22538) anytime válasza BomiBoogie (#22537) üzenetére


anytime
őstag

Hali!
En a mult heten vettem at, egy 6 csatornas Kaze-t, Merlin-tol! Nala ez epp volt raktaron es olcsobb is volt, mint az i betus!

Ha a 4 csatorna eleg, akkor en ot ajanlanam Neked! Sajna, nincs keszleten :(

Barmi kerdes, johet privatban is, mar "ismersz" :)

A

(#22539) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát:
Itt egy Scythe Kaze Server 5,25".

Ehhez nekem van 2 db ilyen AC 12-es ventim, meg a házban eleve egy adott,"ismeretlen" 12-es.

Ezeket vajon fogom tudni szabályozni vele rendesen, vagy inkább mind a 3 12-es ventit cseréljem le, de milyen típusra? :F

(#22540) Stigma.HC válasza BomiBoogie (#22539) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Ugyan ilyen panel van nekem is. Jelenleg 4 teljesen különböző venti van rákötve. Próbaképpen volt már rákötve 6 venti is elosztóval, 2-2 egyforma volt, csak egy tesztet csináltam de működtek még íg is. Szóval gond nélkül fognak menni hárman.

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#22541) proci985 válasza BomiBoogie (#22539) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

különböző ventivel is kell mennie az összes panelnek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22542) donmackó


donmackó
őstag

Sziasztok!
Egy láma kérdés: érdemes a ház hátuljánál a ventik előtt a lemezt kivágni, hogy ez által csökkenjen a szélzaj?
Az elől lévő ventinél már kicseréltem a lyukacsos lemezt egy sima rácsra.
ami van: - 3db Zalman Fan ZM-F1 LED 8cm (1 oldalt befelé, 2 hátul kifelé szív)
- 1db Zalman Fan ZM-F3 LED 12cm (elől befelé szív)
- aerocool touch 1000 venti szabályzó

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#22543) donmackó


donmackó
őstag

egyáltalán ez okozhat szélzajt?nem értek a lovakhoz

Release the cable hounds!

(#22544) Kal-El válasza donmackó (#22543) üzenetére


Kal-El
senior tag

Okozhat minimálisat, de nem érdemes csak ezért kivágni. Még a porszűrő is okozhat szélzajt gyakran, de az is csak keveset. Sőt ha mondjuk a processzorra raksz egy ventit, ami szívja a levegőt az általában jóval nagyobb zajt csinál, mintha csak fújná. De ventije válogatja melyik mennyire zajos szívás esetén.

(#22545) donmackó válasza Kal-El (#22544) üzenetére


donmackó
őstag

Porszűrőm nincs, a proci hűtés pedig 2 ventis ( a memóriák felől szív és a hátsó ventik felé fúj). Legfőképp csak szélzaja van a rendszernek, mint ha valamibe bele ütközne a levegő. A vezetékek és kábelek rendezve vannak. Már azt hittem kihalt a topik és magammal beszélgetek. Csináljak képet róla hogy mi hogy van?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#22546) Kal-El válasza donmackó (#22545) üzenetére


Kal-El
senior tag

Felesleges. Én a helyedben nem vágnám ki a lemezt, pedig én is nagyon allergiás vagyok a zajra. Inkább azzal tudnál csendesíteni a gépeden, ha kisebb fordulatszámon használnád a ventiket (már amennyiben ezt megengedheted és nem melegszik túl a rendszer). Plusz ha nem sajnálod a pénzt rá, akkor azzal, ha a Táp+VGA+CPU hűtő hármast csendesíted. Meg ha a ventilátorokat lecseréled halkabbra, az is segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#22547) jookomak válasza Kal-El (#22546) üzenetére


jookomak
őstag

Pedig nem butaság, scythe egyik háza ilyen volt, nem volt ventirács. Más kérdés, hogy emelett nem volt egy jó ház. Sok modder is kivágja.

(#22548) Kal-El válasza jookomak (#22547) üzenetére


Kal-El
senior tag

Lehetséges, de magas légszállítás kell, hogy egy ilyen rács hangos legyen. Meg eleve oda nem is kell ventit rakni, elég a CPU-ra egy, ami ugyanarra a pontra fúj, mint ahol a rács van.
Mondjuk én eleve inkább passzív / fél-passzív rendszer felé hajlok, mint ilyenekkel foglalkozni. Sokkal halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#22549) donmackó válasza Kal-El (#22548) üzenetére


donmackó
őstag

A ventik teljesen le vannak véve/szabályozva (Aerocool touch 1000-es szabályzó). Cak abból gondolom hogy ki kéne vágni mert, ha a két hátsó venti nincs bedugva a szabályzóba (vagyis nem megy) akkor nincs szélzaj. De a probléma az hogy ha nem mennek akkor a másik két venti szinte felfújja a házat és olyan mintha szét akarná nyomni a levegő a házat. Bocs ha nem érthetően fogalmazok.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#22550) Kal-El válasza donmackó (#22549) üzenetére


Kal-El
senior tag

Próbáld meg, hogy leveszed a ház oldalát, hátha az csökkenti.
Plusz a hőmérsékletet is csökkenti a legtöbb esetben és akkor a ventik fordulatszámából is le tudsz még venni. Némely esetben nem :)
Meg a szélzajt azért is hallhatod onnan, mert ott nem zárt és ezért a zaj onnan hallható a legjobban. De valahol ki kell jönnie annak a levegőnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.