Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) jorden06


jorden06
senior tag

No, hát Gorneck23 után szabadon, én is eregetem szárnyaim :DDD első nekifutásból ennyit sikerült kihozni ( kép1,kép2 ) elég ferdén áll még, viszont a seek hang kb 90%-kal (!) halkabb lett, eleinte azt hittem, hogy tönkretettem a vinyót olyan szinten semmi, de úgy tűnik csak ennyire felerősítette a ház és a szoros keret. A búgó alapjárathang persze megvan még :(

(#6002) Tamoo válasza Gorneck (#5952) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hali! Linkelted ezt a HDD tartót. Venni akarok én is valszeg egy ilyet...
STB-3T4-E1-GP
STB-3T4-E3-GP
A kettő között sok különbség lehet? Halkíthat ez a cucc annyit a vinyón, hogy megérje megvenni? Csak az elsőt tudom beszerezni helyben, meg olcsóbb is. Az ugye elfér úgy, hogy a házon az előlapi takarólemezkek bent maradnak, és nem csúfoskodik ott a venti? (mondjuk amit adnak hozzá azt tuti lecserélném)

[ Szerkesztve ]

(#6003) Gorneck válasza Tamoo (#6002) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem hdd halkításra van kitalálva, hanem hűtés...
E3 porszűrős...de kb 1,5es az ára is...

Gorneck#1239

(#6004) Gorneck válasza Gorneck (#6003) üzenetére


Gorneck
titán

Uppsz...a venti az ott lesz...nem takarja el semmi...a drágábbik nem hiába kerül annyiba...

Gorneck#1239

(#6005) Henk


Henk
veterán

Hello.
Levegőáramlási szaktanácsot kérnék.Adott egy ház amiben van 3db venti.(elöl,hátul,oldalt)
Az első befújja a levegőt a hátsó kifújja ez adott.Az lenne a kérdésem,hogy melyik az ideálisabb megoldás,ha az oldalsó venti befele vagy kifele fújja a levegőt???

(#6006) Tamoo válasza Gorneck (#6003) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

de az E1-hez ugye nem kell kivenni az első takarólemezeket? azok nekem úgyis pont porszűrősek, az E1 is megfelelne.

Értem, h főleg hűtés, de azért csak nyelnek el azok a gumi cuccok az oldalán rezgéseket :F mert nekem most eléggé berezonál a ház a vinyótól...

MOD: ja látom válaszoltál... hát nemhiszem h úgy találták ki, h a ház elejében csúfoskodjon, nekem képről rövidebbnek tűnik az E3-nál... de nemtom :(

[ Szerkesztve ]

(#6007) Gorneck válasza Tamoo (#6006) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem biztos ki kell szedni. Porszűrős? Milyen házad van?

Nincs ilyenem így nemtom mennyire nyelik el...sztem semennyire...

Gorneck#1239

(#6008) Tamoo válasza Gorneck (#6007) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Remélem nincs igazad... ha ki kell szedni akkor a drágább kell :W

CM Elite 331
úgy porszűrős, hogy lyukacsosak a lemezek, és kis lyukacsos szivacs van mögötte/rajta. Én ezt porszűrőnek tekintem.

[ Szerkesztve ]

(#6009) Gorneck válasza Tamoo (#6008) üzenetére


Gorneck
titán

Hétvégén már többet tudok mondani...mondjuk drágábban (5k), de érkezik amit fentebb linkeltem...akkor meg tudom nézni neked...
Én eleve nem is oda szánom, no meg élből nem veszek ajtó nélküli házat... :D

Gorneck#1239

(#6010) Tamoo válasza Gorneck (#6009) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

na király, akkor még megvárom, hogy mit mondasz róla! :))

(#6011) Gorneck válasza Tamoo (#6010) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem viszont csúszkás az odd-s felfogatás...nem lehet fixre csavarozni...igazából könnyen le tudod mérni befér e a cucc úgy, hogy a porszűrős rész megmaradjon...az odd első felfogatási pontjától kell ~3 centi, hogy elférjen mögé...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6012) Tamoo válasza Gorneck (#6011) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hát igen, nagyjából kb pont ~3centim van :D

#6005: Ez engem is érdekelne... ugyan ezen gondolkoztam...fel akarok rakni egy oldalsót majd, és nemtom, hogy a videókarira ráfújja a levegőt, vagy inkább el onnan. (nem passzív a kártya) én valszeg kifelé fújatom majd, mert megreked ott nagyon a meleg, és a kártya is abba az irányba próbálná fújni

[ Szerkesztve ]

(#6013) Gorneck válasza Henk (#6005) üzenetére


Gorneck
titán

Ha áramlást akarsz akkor az oldalsót fel se rakod...3*12 esetén csak bekavar a légáramba...persze ez függ a 3 ventitől és a háztól...

Gorneck#1239

(#6014) Henk válasza Gorneck (#6013) üzenetére


Henk
veterán

Csajomnak raktam össze egy gépet és ilyen házat vettem neki:[link],mondván jól szellőző ház kell mert szekrényben van a gépe.
Az oldallapon 2db venti hely van de azt túlzásnak érzem.Azért gondoltam,hogy előre,hátra oldalra 1db.Annyira gondoltam,hogy ma reggel meg is jött a 3db. :DDD
Akkor oldalra egyáltalán nem kéne?
Amúgy 3 AC-t hozattam.
Arra gondoltam az oldalsót szabályozva használnám és kifelé fújva.
Első meg a hátsó mehetne 12v-ról.
Hülyeség?

(#6015) Gorneck válasza Henk (#6014) üzenetére


Gorneck
titán

Ki kell próbálni mi a legjobb az alkatrészeknek...AC nem tol szabályozva annyi levegőt, hogy át tudja járatni a házat...szal vmi hasonló kéne amit írtál...monitorozz 1 óra hőmérsékletet...majd befele és kifele fújva az oldalsó ventivel is vmi hasonlót kéne.
Ha ez meg van akkor a mért értékek eldöntik, hogy a legjobb...Én így csináltam anno...

Gorneck#1239

(#6016) Henk válasza Gorneck (#6015) üzenetére


Henk
veterán

Ja akkor ez lesz csak gondoltam van rá valami bevett trend és akkor nem kell vele babrálnom.
Na akkor majd este teszt.
Köszi. :R

(#6017) Gorneck válasza Henk (#6016) üzenetére


Gorneck
titán

Érdemes kipróbálni...bár Én sose teszek oldallapra ventit...1-2 fok miatt nem köll még1 zajkeltő...

Gorneck#1239

(#6018) oliba


oliba
őstag

Hali!

Éppen vízhűtés van a gépembe, de nagyot csalódtam benne. Még szerencse, hogy 70-et adtam ki érte, de ezennel meg is válnék tőle, de ugye kéne helyére valami jófajta kis lég :)

Gondoltam és cpu és a vga hűtésére. Gondoltam én már mindenfajta hűtőre, Thermalright Ultra-120 extreme, meg TR HR 05 GT, csak nem tudom, hogy beleruházzak-e? :S
Nem vagyok milliomos, szóval szíven ütne ez a pénz, amit leszívna. Vgara más hűtésben nem is nagyon gondolkodtam, mert nem tudom, hogy mi lenne még igazán jó. A halkság fontos, nomeg a teljesítmény. CPU-ra gondoltam még CM Hyper Z600, vagy Hyper 212. CM690-es házba fog talán majd belemenni egyszer, így akár passzív megoldások is érdekelhetnek, mivel a ház tetején van egy venti, amihez elméletileg szinte hizzá fog érni. Ötleteket még szívesen fogadok

Üdv

(#6019) Gorneck válasza Tamoo (#6012) üzenetére


Gorneck
titán

Megérkezett a cucc...holnap jelentkezem képekkel...

STB 3T4 modelről van szó...[link]

Gorneck#1239

(#6020) ¤Demes¤ válasza Gorneck (#6019) üzenetére


¤Demes¤
tag

Raptor miatt kell a hűtő,vagy csak hidegen szereted a winchestereket?

Mert most szinte 0 légmozgással nekem 55 fok körül szokott lenni,elég egészségtelennek tartom.

(#6021) Gorneck válasza ¤Demes¤ (#6020) üzenetére


Gorneck
titán

Az oka egyszerű...csend és hűtés...jelenleg csak a hűtés megoldott...holnap remélem már mind2 megoldott lesz...

Gorneck#1239

(#6022) DeadMeat válasza oliba (#6018) üzenetére


DeadMeat
veterán

MIert csalodtal benne?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6023) jenei92


jenei92
senior tag

Szerintetek AC Frezzer vagy CM hyper tx2?
Mind2tő 92mm-es ventivel megy?
melyik teljesít jobban és melyik a halkabb?
A tapasztalatokat ha lehet.... :R

(#6024) Tamoo válasza Gorneck (#6019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:)) oké, várom...

(#6025) Gorneck válasza Tamoo (#6024) üzenetére


Gorneck
titán

Nos, szépen elfért a takaró műanyagok mögé a cucc...sztem nálad is el fog. Mondjuk Én amennyire lehetett hátra építettem be. Elvileg ez nálad is adott...

Hűtés:
4pines Molex csatis venti van rajta két érrel. 12V-os bekötésből gyorsan csináltam is 5V-ost így elég halk lett a venti. Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy ez az egy 12es hűvösebben tartja a HDDim, mint a 2db 9es.

Hang:
Csavarozni semmiképp nem csavarozd a HDD-ket...nekem elkezdett rezonálni az egész...hiába a gyári gumibakok. Fogtam és nemes egyszerűséggel gumi alátétre ültettem rá a vinyákat...így egész jó.

Egyébként lehet az lesz hogy berágok és száműzöm a HDDim a házból...1méteres sata kábelem van, tápkábel meg nem nagy cucc csinálni hozzá...:D esata kivezetésem meg úgyis van...lehet ez lesz a következő projektem... :)

Gorneck#1239

(#6026) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Nem is drágák a gyári heatpipe-ok a Conradnál, ha esetleg valakit érdekel a modding:

HŐVEZETŐ CSŐ 3 X 150 MM 2190,- Ft
HŐVEZETŐ CSŐ 3 X 200 MM 2390,- Ft
HŐVEZETŐ CSŐ 6 X 200 MM 2490,- Ft
HŐVEZETŐ CSŐ 6 X 250 MM 2790,- Ft
HŐVEZETŐ CSŐ 8 X 200 MM 2990,- Ft
HŐVEZETŐ CSŐ 8 X 300 MM 3290,- Ft
HŐVEZETŐ CSŐ 8 X 400 MM 3390,- Ft

Conrad

Csak be kell írni a keresőbe, hogy heatpipe, és már lehet is rendelni.

Aztán akár valami ilyesmi is kisülhet belőle... :D

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#6027) H_Adam


H_Adam
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen Coolink Anti Vibrations Tools cuccot. De fogalmam sincs ezzel, hogy lehet felfogatni a hűtőt? Mert én akárhogy próbálom átuszkolni nem megy... A hátulján pedig ilyet olvasok: "Easy installation and removal" Hát nekem az sehol nem easy, hogy negyed óráig szenvedek és úgy sem megy át rajta, pedig egy sima CM 12 cm-es venti az pedig nem valami különleges darab amivel nem passzolna. Szóval lehet, hogy én próbálom rosszul. Nincs ötletetek, hogy kell ezt rávarázsolni?

(#6028) Gorneck válasza H_Adam (#6027) üzenetére


Gorneck
titán

Először a ház lyukain kell áthúzni...utána a ventijén...nem nagyon értem ebben mi a bonyolult...

Tehát...lenről felfelé...gumi-ház fala-gumi-venti-gumi....

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6029) H_Adam válasza Gorneck (#6028) üzenetére


H_Adam
csendes tag

jó hát én is így próbáltam :D már alapból a ház lyukán küzdős áthúzni, de az, hogy utána a ventit ráerőltessem az tök esélytelen :Y használt már valaki ilyet? :D

ja és amúgy ennek is hasonlóan jól oda kéne fognia mint a csavarnak nem?

[ Szerkesztve ]

(#6030) Tamoo válasza H_Adam (#6027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

nem kell vele finomkodni, ha jól meghúzod majd csak átmegy rajta :DDD eleinte én is óvatoskodtam, de úgy nem ment.

(#6031) Tamoo válasza Gorneck (#6025) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

rezonál? :F akkor lehet nem ez lesz a legjobb választás nekem ... :((( meg a CM ventit úgyis cserélném noctua-ra ... lehet vmi olcsóbb zajcsökkentőt kéne vennem inkább...

(#6032) oliba válasza DeadMeat (#6022) üzenetére


oliba
őstag

Hangos és nagyobb teljesítményt vártam tőle. Szerelni nem tudok miatta nagyon a gépben, azért szoktam cserélgetni a cuccokat benne és most kilóméteres csövek lógnak ki belőle. Mikor mondták, hogy tök halk, meg sem lehet hallani a szivattyút, nagyon megörültem, erre bekapcsolom és üvölt, mint az állat. Na mondom király. Mondja, hogy a csöveket is jól lehet hajlítani. Hát köszönöm, két cső lóg ki az oldalán, mert olyan jól meg lehet hajlítani, hogy nem lehet házon belül, mert megtörik...

Ja most itt az apogee GT procihűtőmmel megszenvedtem. Három lefogatóba a menet félig szétment, pedig most csavaroztam fel először és jól csináltam, a 4. menet meg tönkrement. Azt a 3-at sem merem megtépni, mert úgyanúy elszakadna a menet. 1,55V-on szegény C2D-met levágta az alaplap túlmelegedés miatt...

[ Szerkesztve ]

(#6033) oliba válasza oliba (#6018) üzenetére


oliba
őstag

Valaki? :(

(#6034) Henk válasza oliba (#6033) üzenetére


Henk
veterán

Keress cpu hűtő teszteket mert ott általában a legnépszerűbb típusok vannak összehasonlítva.Az eredményből eltudod dönteni,hogy amennyi pénzt szánsz rá abból melyik a legjobb választás.
Nekem egy TR HR-01 Plus van rajt.Megvagyok vele elégedve teljes mértékben,passzívan használom.Viszont elég drága.Zalmanok is jók de hangosak.Ezeket ismerem többiről nem tudok véleményt alkotni.
Vga-ra is én TR HR-03-at tenném,de az is drága.Ráadásul ezekhez meg kell venni még a ventit mert nem adnak hozzájuk,tovább növeli az árukat.Viszont jól hűtenek,hogy mennyire hangos az meg attól függ milyen ventit veszel rá.

(#6035) klambi


klambi
addikt

na nem a legszebb meg a képse de azért hűt és halk:DDD
a kép róla!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#6036) Gorneck válasza Tamoo (#6031) üzenetére


Gorneck
titán

Hát nem...Én buktam most 5k-t és annyira nem vok elégedett vele...többre számítottam...

Gorneck#1239

(#6037) Gorneck válasza H_Adam (#6029) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem volt ilyen...simán szereltem...szted miért nem értem mit bénázol vele...

Gorneck#1239

(#6038) Tamoo válasza Gorneck (#6036) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

akkor jobb lesz ha veszek egy ILYET és a hűtést megcsinálom magamnak házilag.

(#6039) Henk válasza Tamoo (#6038) üzenetére


Henk
veterán

Ezt a típust nem ismerem,de hasonlót vettem én is.Az viszont nagyon kemény gumiból van és így is rezeg. :((
Gorneck23:most rendeltem ilyen venti rögzítő gumi pöcköket,remélem össze tudom rakni nehogy ez is kidobott pénz legyen. :)

(#6040) Gorneck válasza Tamoo (#6038) üzenetére


Gorneck
titán

A rögzítést is...nekem volt ilyen...necces vinyákkal nem bír... ;) :(

Gorneck#1239

(#6041) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Max. 9.000 Ft-ig milyen léghűtést ajánlanátok?

Aminek a legjobb az ár/érték aránya.

Köszi

(#6042) Gorneck válasza nike_ (#6041) üzenetére


Gorneck
titán

CM Hyper 212.

Gorneck#1239

(#6043) nike_ válasza Gorneck (#6042) üzenetére


nike_
addikt

Aha, ezt én is néztem. Esetleg Scythe-ból milyet tudnál ajánlani? Eléggé bejönnek azok a hűtők, teljesítményükről is sok jót hallottam, de a CM is jó.

(#6044) Henk válasza nike_ (#6043) üzenetére


Henk
veterán

Scythe meg a TR nagyon jó,de árban jóval több mint a CM.
Ár/érték arányban talán az a legjobb.

(#6045) nike_ válasza Henk (#6044) üzenetére


nike_
addikt

Köszi!

TX2-t néztem még, jó árban van, csak azt mondják rohadt nehéz felszerelni, meg meghajlítja a lapot..

(#6046) Tamoo válasza Gorneck (#6040) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

óóóó nemjó semmi :((( :DDD

(#6047) Henk válasza nike_ (#6045) üzenetére


Henk
veterán

Szerdán raktam egy Tx2-t csajom gépébe.Nem volt nehezebb felrakni mint a gyári hűtőt ugyanaz a bepattintós megoldás.De megmondom őszintén nem néztem,hogy hajlította e a lapot vagy nem.Viszont olcsó és elég jól hűt.Ellenben a venti szabályzását a biosban auto-ra állítottam mert ha teljes fordulaton megy akkor azért van hangja.

(#6048) nike_ válasza Henk (#6047) üzenetére


nike_
addikt

Ok, köszi az infókat.

Főleg azért tetszik, mert baráti az ára (~4.500 Ft), ellenben elég jó az árához képest.

(#6049) H_Adam válasza Gorneck (#6037) üzenetére


H_Adam
csendes tag

akkor te hú de ügyes vagy. de simán nehezen szerelted..... mind1 megoldottam damilt kötöttem a végére és azzal húztam át a ventin ennyi.

(#6050) oliba válasza Henk (#6034) üzenetére


oliba
őstag

Radimon van most 3db 12cm-es venti, szóval nem gond, ha venti nélkül van, sőt jobb is, mert ha elromlik a venti legalább tudom cserélni. Zalmant alapból nem veszek. Átlagos teljesítményt biztos nem veszek méregdrágáért és még valóban nem is nevezhető halknak. Csak aztért kérdeztem ám ,hogy ti mi ajánlanátok, mivel 3 hónapig nem néztem utána rendesen a léghűtőknek és sok cég sok csúcsmodellel jött ki, amin csodálkoztam is. Xigmatek, CM, Noctua, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.