Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22701) proci985 válasza canniball (#22700) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, passzív nehéz dolog.

hm... SPCR ventiteszteket nézted, hogy melyik zajkarakterisztikájú venti lenne a legjobb?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22702) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ha nem fér el pl. hdd hűtéshez 12cm venti, 8 vagy 9cm-esben kellene gondolkodnom? Melyik méretből van nagyobb választék? Nekem eddig úgy tűnik, hogy a 9-esből, pl. Arctic F9. Halk és hatékony ventikben gondolkodom (ez úgy értendő hogy le lesz szabályozva minimumra, úgy legyen halk de azért még mozgasson is levegőt). Aztán most megnézegettem webshopokat és 8cm-ből van több mégis. Tudtok valamit ajánlani, max. 2K/db környékén?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#22703) stickermajom válasza s3toraph (#22702) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen hőmérsékletű a HDD-d? Külön ilyen HDD-re szerelhető cuccra gondolsz?

(#22704) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok

Bevallom sokáig nem olvastam vissza a topicban, csak pár keresést nyomtam, de nem találtam pontos választ a kérdésemre.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen CPU hűtőt ajánlotok erre
CPU FM2 AMD Athlon II X4 750K

A cél hogy halk, de hatékony legyen, lehetőleg automatikus fordulatszabályozással, esetleg manuális szabályozóval.

Köszönöm a segítséget előre is.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#22705) stickermajom válasza .:GoliBali:. (#22704) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt egészen biztosan tudnak ebben segíteni :) Én is tőlük kaptam tanácsot anno.

[ Szerkesztve ]

(#22706) zsolabacsi válasza .:GoliBali:. (#22704) üzenetére


zsolabacsi
tag

Thermalright Macho akár passzivan ha befér esetleg a kisebb változata Macho 120.

További infoért a másik topicban bővebben...(megelőztek:)

[ Szerkesztve ]

(#22707) s3toraph válasza stickermajom (#22703) üzenetére


s3toraph
senior tag

Most a legmelegebb is 30 fok alatt van kicsivel, de nem ebben a gépbe kell, ennél van elöl kettő 12cm nekik. Tervezgetek egy házikót, és annál nem biztos, hogy odaférne nagyobb mint 8-9 cm, mert egy alsó rekeszben/szinten lennének, az alaplap alatt mint egy haf mx-ben, vagyis majdnem úgy.
A légszállításokat nézegetve, meg a lian-li házikókat, lehet maradok mégis 12cm-nél. Azért is megy a variálás mert minél kisebbnek kellene lennie úgy hogy minél jobban szerelhető legyen, plusz minél több minden bele lehessen pakolni (ventiszabályozó, hot-swap rack, stb.).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#22708) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Van egy Scyhte Ninja 3 hűtőm, a gyári helyett tudtok valamilyen ventit ajánlani, ami jobb, halkabb ?

(#22709) emiki6


emiki6
veterán

Kérdés1: Milyen 12 illetve 14-es kék LED-es ventilátort ajánlotok, alacsony, ~800 RPM-es fordulatszámra?

Kérdés2: A leendő alaplapomon (Asus P8Z77-M PRO) lesz 3 darab 4 pines ventilátor csatlakozó, de én 4-5 fant szeretnék rákötni. Egy Y kábellel ez könnyen megoldható?

Ha valaki tudnà: 4 pin --> PWM --> ?: kell e pwmes fant vegyek vagy az alaplap tud szabályozni fesz emeléssel - csökkentéssel?

Épp egy modon dolgozom:
- tápot és hddt ssdt oddt az alaplapi tálca mögé teszem --> a vga lentről kapja majd a friss levegőt.
Kérdés3: 2 db 12-est vagy 14-est tegyek alulra?
Kérdés4: oldjam e meg valahogy a vga meleg levegőjének elvezetését?
Kérdés5: milyen nyílást vágjak az 1cm-es plexire a ventiknek (fúróval / körkivágóval / reszelővel / stb.)
Kérdés6: Én lyukakra gondoltam, de egyenesen vagy ferdén fúrjam, kerekítsem e le az éleit?

A válaszokat várom, fontos és sürgős lenne! Köszönöm! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22710) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Vagy ezek csak manuális vezérlést tudnak?

[ Szerkesztve ]

(#22711) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

120 mm-es méretben milyen rendszerhűtő ajánlott? Szempont:
- hangtalan működés (láttam nem egy 10 dB/A érték alatti ventit)
- elegendő légszállítás

Amit néztem:

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=42749

Esetleg más, hasonló árban?

Köszönöm!

(Azt nem tudja valaki, hogy a Cooler Master N200-ban milyen ventik vannak, és azok mennyire minőségiek?)

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#22712) Raggie válasza emiki6 (#22709) üzenetére


Raggie
őstag

1: Nincs sok tapasztalatom LED-es ventik terén, én egy Enermax TB Apollish 14cm-es kék ledeset használok. Halk, de csak közepes a légszállítása, mondjuk max 750 RPM-en forog. Feltétlenül fontos a kék led?!

2: Y kábel simán megy. Egy alaplapi csatira 3-nál több ventit nem kötnék, de addig okés.
4 pin az legtöbb esetben tényleg PWM-et jelent, de nem mindig (én lapomon van pl egy csati amin az egyik pin csak "reserve" tehát nincs semmi funkciója)
Nos, ha megnézed az alaplapod Manual-ját az ASUS honlapon szerintem a te lapod is feszültséggel szabályoz, csak a CPU venticsatlakozója ténylegesen PWM-es(2-26-os oldal a manual-ban). De mindegy, mert bármilyen ventit vehetsz, a PWM-es ventiket is lehet feszültséggel szabályozni, csak fordítva nem (fesszabályzósakat nem lehet PWM-esen)

3: ez elsősorban hely és légszállítás kérdése. Ha van elég helyed, mindenképp nagyobb ventiket raknék.

4: milyen konstrukciójú VGA lesz benne? Referencia hűtős? Aftermarket hűtős? Ha a házba fújja be a VGA melegét valahogyan gondoskodni kell arról, hogy ha nem is konkrétan a VGA levegőjét fújatod ki, de hogy mindenképp cserélődjön a házban levő levegő. (megfelelő helyen és mennyiségben elhelyezett ki- és befújó házventi).

5: 1cm vastag plexi??? Nem overkill kicsit? Egyébként szerintem teljesen vágd ki és egy porszűrőt tegyél be a venti és a plexi közé. Ha ez nem megoldható/nem tetszik, akkor sűrűn juggasd ki, éleket le lehet csiszolni, de ez csak esztétikai kérdés.

Remélem tudtam segíteni. :)

Clint Eastwood FTW

(#22713) Raggie válasza #90933760 (#22710) üzenetére


Raggie
őstag

(pont lejárt az öt perc... )

Elég új még a cucc, nem találtam róla normális review-t... A leírásból én arra következtetek, hogy négy hőmérsékletet tud kijelezni és figyelni (a hozzá adott hőmérsékletszenzorokkal) és kezelni meg csak manuálisan tudja a ventiket. De ez nem biztos, kéne olvasni valakitől egy leírást aki már használta is.

Szerk.: közben olvastam egy spanyol tesztet és tényleg csak kézzel lehet állítani a ventillátorok sebességén.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22714) emiki6 válasza Raggie (#22712) üzenetére


emiki6
veterán

Ez a terv hátsó nézetből:

A plexi 1 centi vastag matt kék és ingyé vót!
Nem furkálok inkább, hanem kivágok egy kört és kész.
2db 12-es teszek alulra és 1-1 14-est a macho mögé és elé.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22715) Raggie válasza emiki6 (#22714) üzenetére


Raggie
őstag

Hmm érdekes terv! Kérünk majd képeket is ha mér közel kész állapotban lesz! :)

Pár észrevétel(lehet hogy ezek közül javát már tudod, csak a biztonság kedvéért) :
-Tápok közül is több fajta van, de mindegyiknek kell két oldalán nyílás a házon! (egyiken a ventije szívja be a levegőt, a másikon a benti levegő távozik kifelé). Egyedül a passzív hűtésű tápoknak nem kell rés, de azoknak sem árt legalább egy.
-VGA: ha jól sejtem az elhelyezésből, akkor a rajzon a nézet oldalról lesz a csatlakozók kivezetése, tehát ott fog "kiérni" a VGA a gépház faláig. Ezesetben alulról kapja a levegőt az alsó házventitől, ez jó. DE, elég rendesen lefogja a levegőt a CPU hűtőjéről, alaposan teszteld ki, hogy nem fog-e túlmelegedni (bár ahogy látom elég méretes bordát teszel rá)
-egész ház hűtése: érdemes legalább egy kifelé fújó ventit is betenni, hogy tudjon teljes mértékben cserélődni a házban levő levegő. A te elrendezésedben a legalkalmasabb a procihűtő fölé betenni egy kifújó 12-es ventit.

egyébként az egész ház 1cm-es plexiből lesz? Csak mert akkor jóó nehéz lesz! :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22716) emiki6 válasza Raggie (#22715) üzenetére


emiki6
veterán

Kéne még egy vaslemez hátlap, mert plexivel nem kivitelezhető...
Tehát: 1 14-es elöl fölül, 1 14-es hátul fölül, 2 12-es alul.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22717) #90933760 válasza Raggie (#22713) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor még gondolkozom rajta. De ha jól tudom az ilyen 7-10 ezres cuccok mind kézzel állítanak csak?
Mondjuk nekem olyan kellene ami tud 2 hőmérséklet alapján 3 fordulatszámot tartani. Ilyenek meg nem hinném, hogy léteznek. Legalábbis nem ennyiért. Mert szoftveres USBre dugható csodaizék vannak azt tudom, többszörösért.

Úgy értem, hogy X hőmérséklet alatt pörög mondjuk 500-at, X hőmérséklet felett 1000-ret és ha mégis eléri az Y hőmérsékletet akkor meg felpörög csutra.
Pont ahogy a Speedfan működik alapból. (Most nem a végtelenségig állítható advanced fan control részére gondoltam, hanem az alapra.) Na pont ugyan olyan kellene nekem.

[ Szerkesztve ]

(#22718) canniball válasza proci985 (#22701) üzenetére


canniball
nagyúr

Nézegettem a tesztjeiket, de mit értesz zajkarakterisztika alatt? :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22719) jookomak válasza canniball (#22718) üzenetére


jookomak
őstag

Vannak brummogós, vannak sípolós, cicergős ventik. Hiába nem hangosak decibel érték szerint, némelyiknek nagyon idegesítő hangja tud lenni. Más alacsony, normál, és max fordulaton.

(#22720) .:GoliBali:. válasza stickermajom (#22705) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Szia köszönöm a választ.

Akkor itt lehet arra a kérdésre tudátok jobban választ adni, hogy 15k alatt milyen olyan ház van, ami normális letisztult kinézetű, és nagyon jó a hőmérséklet-zaj viszonya, tehát jól szellőzik, de azért a hang is bent marad. Vagy ahhoz hogy megfelelően halk legyen, minden házban le kell cserélni a beépített ventilátorokat?
Most olvastam ezt a lengyel csodát SilentiumPC Gladius M40, erről mi a véleményetek. A cikk szerint alacsony fordulatszámon alig hallható a gép.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#22721) jookomak válasza .:GoliBali:. (#22720) üzenetére


jookomak
őstag

Kötve hiszem, hogy ez egy jó ház lenne. Teszt szerint 1500 rpm házventik mellett fülelni kell. Na persze. Szerintem a prémium kategóriás ventik olyan 1000, de inkább 800 rpm alatt válnak "hangtalanná".

Amúgy van konkrét házas topik. De 15k alatt nem kapsz zajszigetelt, vagy igazán jó ventikkel bíró házat. Akkor már 18-ért egy fractal 3000. Az már jó.

(#22722) canniball válasza jookomak (#22719) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Na ilyenről szó sem lehet! :N Volt pár éve egy Samu vinyóm, annak volt "kellemes" magas frekvenciás sípolása, állítólag ezt nem mindenki hallja de engem veszett módon zavart, amint lehetőség nyílt rá le is cseréltem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22723) anytime válasza jookomak (#22721) üzenetére


anytime
őstag

Egy TY147-es ventim van 600rpm-es fordulaton jaratva, egy bitfenix prodigy-ben. Na erre mondom, hogy elfogadhato, legalabbis szamomra :), igaz, a hazikot kibeleltem egy kis hangszigetelessel :)

(#22724) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, esetleg tudjak hogy az ml/h es a cfm kozott van e valtoszam vagy egyenloe? mert nemtudom eldoteni melyik venti lehet a jobb, ugyanzon hang melett.

(#22725) jookomak válasza Fail3D! (#22724) üzenetére


jookomak
őstag

Gyári adatnak nem hiszünk. Írd le melyik kettő, és megmondjuk. ;)

(#22726) Fail3D! válasza jookomak (#22725) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat pedig a gyari adatnak hittem eddig:) kb 1000-1200 rpm vizhutes radijat kell atfujnia, swif120p, corsair 120 sp high performance. Hang es cfm erdekelne ezekre az ertekekre. Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#22727) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Sziasztok!

Normális 12 cm-es ventiket keresnék olyan 2500ft környékén, kb 1200 rpm -en, mert leszabályoznám őket ~800-ra és csak nyáron tekerném feljebb. Házba lesznek, semmi extra (színes, világítós, stb) nem kell, csak végre ne ciceregjen/búgjon/kerepeljen ~1000-1200 környékén, mint az Arctic F12 "csoda"... :(

Ez mit mutatna szerintetek leszabályozva? Gondolom 8V környékén ez még lazán 1200-on teker...
Scythe Grand Flex 12cm 1600rpm

[ Szerkesztve ]

(#22728) jookomak válasza Fail3D! (#22726) üzenetére


jookomak
őstag

A kettő közül a corsair, mert a coolink nem jó bordára, nem fújja át normálisan. Viszont ilyen célra játszik még a scyhte gentle typhoon, silverstone ap123, mindegyik jól teljesít ilyen esetekben.

5ent1nel: Nagyon új venti, nem tudok olyat, akinek ilyen lenne, nézz kinti teszteket, vagy válassz egy jól bevált modellt. (amiket fentebb említettem)

[ Szerkesztve ]

(#22729) Fail3D! válasza jookomak (#22728) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat a 2 venti van a repertoarban csak valamelyiket eladom es 2xer ar kulonbozet van koztuk ezert kerdeztem.

(#22730) 5ent1nel válasza jookomak (#22728) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Ok! Köszönöm!

(#22731) Mandra


Mandra
csendes tag

Sziasztok!

Sharkoon Vaya házban cserélném az első ventit és vennék még egyet hátra, maradnék a piros ledesnél. Viszonylag halk, de magas légszállításút szeretnék 1500 -2000 Ft/db áron. Kinéztem hármat, de nem igazán tudom eldönteni, melyik lenne a legjobb választás:

XIGMATEK CRYSTAL 120 RED LED - 120MM
[link]
COOLER MASTER SICKLEFLOW 120MM RED LED
[link]
BITFENIX SPECTRE 120MM RED LED
[link]

(#22732) Beretvás válasza Mandra (#22731) üzenetére


Beretvás
addikt

harmadik jó lesz..

(#22733) wwhy


wwhy
veterán

Tud valaki 80x80x15-ös (nagyon) halk ventit? Tápba kellene ráadásul.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22734) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet teljesen lehalkítani ezt a gépet?

Pentium d 3,7ghz - Zalman cnps 8000 hűtő 12cm-es tápventilátorral
Gigabyte radeon hd 4650 - passzív zalman vnf 100 hűtő
Codegen 400w táp - kék ledes aerocool ventilátor

Ezek vannak hozzá:

socket a hűtőborda
3db 12cm ventilátor
40cm-es aerocool venti - hangos, ezért kihúztam :C
10x10cm-es szivacs - alaplap dobozában volt

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22735) tornas válasza wwhy (#22733) üzenetére


tornas
őstag

Milyen tápba és milyen volt benne eredetileg?

Egyébként itt van...[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22736) wwhy válasza tornas (#22735) üzenetére


wwhy
veterán

Dell 780SFF tápjába, az eredetit nem tudom, mert még nincs itt a gép :) Köszi a linket, de 3000RPM/30dBA nekem Q hangos :) Találtam Noisblockert, lehet, hogy az lesz, majd meglátom, érdemes-e beruházni egyáltalán.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22737) tornas válasza wwhy (#22736) üzenetére


tornas
őstag

Azért kérdeztem csak, mert a tápokba nem lehet csak úgy ventit cserélni. :N Fontos hogy közel azonos legyen az új venti paramétere a régivel. A venit címkéjén lévő típuskód ismeretében meg lehet szerezni a szükséges infókat (légszállítás CFM-ben, felvett legnagyobb áramerősség, statikus nyomás, indulási fesz ami minimum 5 V legyen).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22738) wwhy válasza tornas (#22737) üzenetére


wwhy
veterán

Ezzel tisztában vagyok :) csak egyáltalán nem találni normális 80x15-ös ventit, az a baj :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22739) #90933760 válasza 800.henrik (#22734) üzenetére


#90933760
törölt tag

Először is néz meg melyik venti hangos. Fogd le őket és amikor fasza kuss van akkor az a venti hulladék, át kell tervezni.
Az a baj, hogy a proci elég bika és termeli a hőt, meg gondolom a táp is pörgeti rendesen a ventit.

[ Szerkesztve ]

(#22740) 800.henrik válasza #90933760 (#22739) üzenetére


800.henrik
senior tag

Mindegyik :O Az a legjobb, amikor az összes áll... Nem lehet megcsinálni a gépet passzívra?

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22741) Killer01


Killer01
őstag

itt is feltenném a kérdésem, hátha van valakinek pwm-es SWiF2 ventije:
ha van a házban egy 3 tűs 14 centis venti és ezt rákötöm a PWM-es COOLINK SWiF2 120P Y kábelének 3 tűs kivezetésére, akkor mindkettőt vezérelhetem az alaplap pwm csatijáról?

(#22742) #90933760 válasza Killer01 (#22741) üzenetére


#90933760
törölt tag

Persze, de csak feszkóval tudod szabályozni és nem pwm-mel. Ezt tudnia kell az alaplapnak is hozzá. Elvileg szokták tudni, esetleg biosban át kell állítani.

Tápot semmiképp se tudod passzívra megcsinálni, de a procit se, mert túl sokat zabál. Kell rá venni bika léghűtőt és akkor azzal tudsz csendesíteni. Máshogy nem nagyon. De ha nagyon halkra akarod akkor egy konfigcsere is fog kelleni, direkt alacsony fogyasztású komponensekből.

[ Szerkesztve ]

(#22743) Killer01 válasza #90933760 (#22742) üzenetére


Killer01
őstag

Kösz, közben teszteltem az alaplapomat mit tud (eddig nem volt rá szükség, egy előlapi Hardcano 9-el vezéreltem a házventiket, viszont cserélem a házat a közeljövőben ajtósra, ott alaplapról akarom megoldani) és van egy 3 tűs cpu fan 2, ami a pwm-es cpu fan 1-el párhuzamosan működik (ha a terhelés miatt magasabb fordulatszámon pörög a proci venti, akkor ez is). Szóval milyen 12 centis 3 tűs ventik ajánlottak, amik jól hűtenek? Megnéztem 10-20 db-ot, és kissé gyanúsak az Artic F12 gyári adatai [link], ez tényleg ennyire jó venti?

(#22744) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Itt egy háztervem (kb. a hsz közepétől, képekkel), szerintetek a 2 különböző elrendezésben, mindkét esetben megállná a helyét a hűtőrendszer? Próbáltam csatornákat kialakítani, bár van némi nehézség benne a modularitás és a minél jobban összepréselés miatt. A ventik 12cm-es swif2 120p-k és arctic F12 pwm-ek lesznek (eedig csak a coolink van meg 2 db), ezeket minimumon leszabályozva, halk és hatékony de olcsó ventik közül az artic-ot találtam ami kb, megfelel.

A cél hogy lehetőleg néma legyen a gép, de azért járjon a levegő benne. A vinyók is rezgéscsillapítva lesznek.

Ja és a CF rendszer csak illusztráció, meg a sok vinyó, jelenleg IGP-t használok és van 2 db hdd és 1 db ssd, de később lesz dVGA is, valamint univerzálisra tervezem hogy mindenféle konfigot elbírjon, de kétkártyás rendszert minimum.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#22745) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Lett egy Gigabyte házam, amiben y kábellel van megoldva az előlapi, és a hátsó 12cm venti vezérlése.Ilyenkor ugyanúgy vezérli mindkettőt?Alacsony profilra van állítva,600rpm minimummal, jelenleg 685rpm-mel. Mivel egy alaplapi csatlakozóra van dugva, egynek érzékeli. De szinkronban vannak? Mert akkor így hagyom. De ha az egyik szabályzás nélkül, a másik meg a profil alapján forog, akkor inkább külön csatlakozóra kötöm. Minél halkabbra szeretném...

(#22746) #90933760 válasza dodopek (#22745) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha egy csatiról megy és Y kábellel akkor mindkettő egyformán van szabályozva. És egyformáén is mennek, ha egyforma a két venti. 3 vagy 4 pines az Y kábel? Mert az se mindegy. És a ventik?

(#22747) dodopek válasza #90933760 (#22746) üzenetére


dodopek
addikt

Mind a kettő Gigabyte 12cm venti, gyárilag a házzal adták, tök egyformák(látszólag). 3 pines a kábel, de eddig is az volt a régi ház CM 8cm es házventijén, az alaplap gyönyörűen szabályozza így is a fordulatot.

[ Szerkesztve ]

(#22748) #90933760 válasza dodopek (#22747) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor jó, egyformán megy mind a kettő. Az alaplap feszültség alapján szabályozza őket, és az Y kábel meg simán elosztja.

(#22749) Raggie válasza dodopek (#22747) üzenetére


Raggie
őstag

Ha nem egyforma volna a két venti akkor is szinkronban szabályozná a lap őket, csak max nem pont ugyanazon a fordulaton pörögnének. ;)

Szerk: nekem pl két különböző CM venti van egy Y-kábelen és pöpecül mennek!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22750) dodopek válasza Raggie (#22749) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.