Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) szab.tam válasza Hauptmann (#15000) üzenetére


szab.tam
nagyúr

felül mindenképp kifelé, fölfelé kell tolja ki a házból a meleget. ha hátul is kifúj, akkor az oldalsó inkább befúvó kell legyen, hogy a vga és proci kapjon friss levegőt. elvileg. de ilyenkor tudnak olyan örvények kialakulni, amik lerontják a hatásfokot, növelik a szélzajt.

nehéz meló ez, csak a gyakorlatban való játszadozás során jön ki, mi a jó megoldás. és akkor ott vannak a kábelek, amik + örvényeket csinálnak.

de egy biztos: levegő elöl csak be, hátul és felül csak ki.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15002) Nordic válasza Hauptmann (#15000) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Érdemes kipróbálni mindent, de szerintem ilyen szellőzéssel(elől be, hátul/felül ki), felesleges az oldallapra tenni ventit. Csak plusz zajforrás, viszont talán 1-2 fokot nyerhetsz vele. De mint szokták mondani: "puding próbája az evés". Nekem nem jött be az oldalsó venti, de előfordulhat, hogy nálad meg sokat fog számítani.

(#15003) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Nordic, szab.tam,

Köszönöm az infókat, akkor majd eljátszok a dologgal. :)

(#15004) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ventis topicban nem igazán jött még kérdésemre értékelhető válasz, ezért ide is:

a feljebb bemutatott passszív gépemben ugye meghagytam egy zalman potira kötött s-fex 800-as ventit. nagy nehezen kijátszottam egy olyan állást, ahol a hangja minimális, (20-40 centiről fülelve érzékelhető csak), de még 0-ról elindul.

ventilapátra rakott fehér szigszalag, és zseblámpa segítségével, számolva a villogást, kb. 6 rps, azaz kb. 350-400 rpm az alja.
de teljesen felesleges. elég lenne egy 200 körüli fordulat, ami ugyan nevetségesnek tűnik, de már az is kb. 15 fokkal csökkentené a teljes passzív hűtéshez képest a hőfokokat, csak azzal, hogy besegítene a kéményhatásba.

zanzásítva:

mi a létező legkisebb fordulatú, s-flex szintű minőségű csapágyozású, 12-es venti?
vagy: gyári adattól függetlenül melyiken lehet potival a legalacsnyabb, még elinduló fordulatot elérni. (mert magas fordulatról potival tudom lejjebb is venni, de azona feszen 0-ról, gépinduláskor már nem indul el...)

idáig a NOCTUA NF-S12B ULN 500/700-at találtam.

más 5let?

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15005) bluyoo válasza szab.tam (#15004) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Noiseblocker Multiframe M12 S1 (5V 22,4m3 6,5db,377U/min)4,2V-ról már üzemel.
Scythe Slip Stream 120mm 500rpm
[link]
[link]
Nem mai tesztek de ....

Bazinga!

(#15006) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ismeri valaki ezt a hűtő ventit?
Illetve előre keresek ventit, ami behúzza a levegőt. Elég egy 800 rpm-es?

[ Szerkesztve ]

(#15007) szab.tam válasza bluyoo (#15005) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi. :R
jó kis táblázatok :K

amit nem értek: a Scythe Slip Stream 120mm 500rpm
a 800-as akar lenni 5v-on?

mert akkor szerinbtem ezzel kb. ugyanott leszek, mint a notua 500-assal.

de egyre jobban hajlok, hogy kiprobálok egy NOCTUA NF-S12B ULN. ott még a lapátok vége is be van igazítva. és ugye az még nincs benne ezekben a tesztekben.
célirányosan rákeresek. hogy az hol indul el, és miylen fordulaton. jó 3k-ért nem hinném, hogy jobbat találok.

de ha talánék egy s-felx 800 szintűt, ami elindul 200-on, nem sajnálnám a zsét...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15008) bluyoo válasza szab.tam (#15007) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem 800-as 5V-on elvileg 170-et forog [link]

Bazinga!

(#15009) szab.tam válasza bluyoo (#15008) üzenetére


szab.tam
nagyúr

uhhh. :))

csak azért kissé ellentmondásos a táblázat is:

5v 170 rpm

feljebb meg: Kezdő feszültség 7.3

tehát 5v-on lehet, hogy csak visszatekerve megy, ha már forog. de 0-ról nem indul be. vagy a 7.3 a hivatalos, de 5-ön is megy.
de akkor is jó, mert 7v-on 270-et pörög.

köszönöm a jótanácsot. felhajtok egy ilyet. már csak a kíváncsiság miatt is.

az ilyen mindig visszahozza a hitem, hogy érdmes kérdezni. nagyon elharapódzott a szokás itt a ph-n, hogy nem rögtön ilyen érdemi válasz jön, hanem előbb 10 hülyén kell átverekednie magát az embernek, akik próbálják elmagyarázni, miért is baromság, amit keresek, mert nekem inkább egy win reinstallra van szükségem... :DDD

köszi :R :R :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15010) S.Y.S. válasza szab.tam (#15007) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Reklám helye :)
776-on pörög állandóan, hangja semmi, sokat nem fúj, de amire neked is kell szerintem megfelel. 12-esbe nem tudok hasonlót ajánlani.

(#15011) bluyoo válasza szab.tam (#15007) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Helyesbítek 5V-on el sem indul :B De 7V-on igen.
Később én is néztem hogy valami nem stim.
Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#15012) szab.tam válasza bluyoo (#15011) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jó kis videó. ha jól értem a jobb oldali műszer értéke x30 az rpm.
ez az induló 7 v-nál kb. 200, 8-nál kb. 300.
na, veszek egy ilyet, (ha kapni egyáltalán), és kipróbálom.

igaz, azt sem ártana pontosan tudnom, a msotani sflex amikor elindul, pontosan mennyit pörög. mert eza szigszalagos, megsaccolom megoldás elég téves is lehet. aztán lehet, ghoy vak vagyok, és 200 körül megy az is...

ha ennyire vágod a venti teszt linkeket: nincs véletlenül a tarsolyodban esetleg az sflex 800-ról is egy ilyen min. elidulási fesz, a hozzá tartozó rpm-mel című teszt, táblázat? :U

S.Y.S.
öö. nem igazán látom, mit is kéne néznem az adott linken. és semmilyen 7-800 rpm-es venti nem kell. nem hinném, hogy bármelyik jobb lenne a 800-as s-flex-eimnél.
most csak 1 cél van: jó csapágyozású venti, extrém alacsony rpm....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15013) S.Y.S. válasza szab.tam (#15012) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Akkor sorry hogy segiteni akartam. Itt a 800-as tesztje.

(#15014) szab.tam válasza S.Y.S. (#15013) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én kérek bocsánatot. :B :R

csak feljebb már leírtam, hogy mi a cél....

hm. a te általad linkeltben a Scythe S-Flex 1200rpm elindulási feszben, és min. rpm-ben veri a 800-ast. érdekes...

S1 - 4,05V (300rpm alatt, nem mérte a panel) (1200-as)
S8 - 6,54V (390-420rpm) (800-as)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15015) S.Y.S. válasza szab.tam (#15014) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Lehet nem a választ írtam, hanem egy lehetséges alternatívát, sorry!
800-as pont emiatt esett ki nálam. Meglepődnél milyen halk az n.zero, mondanám, hogy legyél fültanúja... :)

(#15016) szab.tam válasza S.Y.S. (#15015) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam elgurult már a bogyó.
az, hogy halk, rég nem elég. csak az az elfogadható megoldás, ami füllel nem érzékelhető...
és ahogy halkítja az ember a gépet, úgy jönek elő addig ismeretlen zajok, mert azt odáig elnyomta más.
a venti után következő elmebajom a 2 db. 22-es monitorom tápcseréje lesz... :DDD
idáig nem is tudtam, hogy azoknak is van hangjuk. (jó, ez nem igaz, éjszaka azért tudtam róluk készenlétiben.). de tegnap vettem egy 3-as elosztót, amit éjszaka lelövök. így a tv-vel együtt nem kapnak áramot.
de amikor előttük ülök, a csendben, már hallom őket... :((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15017) bluyoo válasza szab.tam (#15012) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán ez megfelel. :DDD

Bazinga!

(#15018) S.Y.S. válasza szab.tam (#15016) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Nem vagy egyedi eset. :D Amit ajánlottam az neked is megfelelne, ismétlem magam, legyél fültanúja. Nem véletlen nincs már desktop gépem. A monitor engem is zavar, ahogy az egérkattogás is.

(#15019) szab.tam válasza bluyoo (#15017) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaja. :R
és úgy néz ki,kb. jól saccoltam meg a szigszalagos, zseblámpás, számolós próbálkozásomban, hogy kb. jó 6-ot pöröghet mp-én a 800-asom, az elindulási határ fölött.

már fel is adtam a kereső hirdetést az 500-asra.

ha nem kapok a hétvégén, majd megrendelem jövő héten bótbó'...

S.Y.S.
most már megnézem azt az 500-ast, és belövöm kb. 200-ra.. :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15020) proci985 válasza szab.tam (#15004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ventis eléggé kihalt.

egyébként ami még talán érdekes lehet: pwmes ventiknél nincs indulási feszből adandó határ, innentől általában eléggé alacsony fordulatra is képesek. egyetlen probléma, hogy általában a lapok csak a cpu foglalatra kötöttet tudják vezérelni pwm módban, de elvileg egy kisebb házban rendesn állítható rpmnél ez is megoldható.

viszont sajnos elég kevés gyártónak vannak FDBs ventijei.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15021) szab.tam válasza proci985 (#15020) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"FDB"

ez mi is? :U

nálam ugye szabadon van a cpu fan hely. csak úgy lenne jó, hgo belőni valami fixre. tehát ne ingadozzon magától a proci hőjétől függően. meg ne kelljen hozzá + segédprogit futtani a háttérben....

de most már akhor is megnézem a slip stream-et....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15022) bluyoo válasza szab.tam (#15021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Fluid Dynamic Bearing
FDB felépítésű csúszó csapágyazás, amely speciális olajréteget használ.
"Hatalmas áttörés a ventilátorok által keltett zaj csökkentésében és az élettartamuk növelésében. Ez a megoldás jelentősen csökkenti a súrlódást a csapágyban, így az emberi fül számára hallható szint alá szorítja a zajkibocsátást. Egy plusz beépített mágnes gondoskodik a mágneses mező tökéletes egyensúlyáról, hogy a rotor egyenletesen forogjon, így még tovább csökkentve a felesleges zajokat."

Bazinga!

(#15023) proci985 válasza szab.tam (#15021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

s-flexnek ilyen csapágyazása van. sony licensz, 2BBt váltotta, jellemzően a ball bearinges ventik masszivitását ötvözi a csúszócsapágyasok kedvező akusztikai paramétereivel.

na ja, segédprogram szerintem mindenképp kellene (easy tuner 6), hogya gyári szabályozást felüll tudd írni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15024) szab.tam


szab.tam
nagyúr

aha. :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15025) szab.tam válasza bluyoo (#15022) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még 2 dologban, ha segítenél.

nem vágom, hogy a Slip Stream SY1225SL12SL milyen csapágyozású?
látom, elég nehezen lesz eérhető. 1-2 listán rajta van ugyan, de kérdés, hogy valóban rendelhető-e...

éppen ezért nézem ezt is:
Scythe Gentle Typhoon
D1225C12B1AP-11 120 mm 500 rpm 31 m³/h 5 dBA
erről valami vélemény? :U

de hiába goglizok, nem találok róla olyan adatot, videót, ami megmutatná, mi az elidulási fesz, rpm határ...
és jól látom, ez golyós?

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15026) szab.tam válasza szab.tam (#15025) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"A Gentle Typhoon High RPM egy-egy stabilizátor gyűrűvel kiegészített speciális dupla golyóscsapágyat kapott (Nidec Servo), mely kombináció minimális vibrációt és 100,000 órányi problémamentes működést garantál."

ez sem lehet nagyon rossz.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15027) proci985 válasza szab.tam (#15026) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg 2BB továbbfejlesztés, majdnem annyira masszív a Nidec féle, mint az FDB.

cserébe vízszintes helyzetbe sem kopik el hamar.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15028) szab.tam válasza proci985 (#15027) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mert ezt talán előbb fogok kapni. csak jó lenne tudnom ennek is a minimum induló rpm-jét. mert ha nem valami 200 körüli, akkor nem jó...

csak lassan hanyagolom itt a témát, mert átmegyünk léghűtés topic-ból "szab.tam ventillációs vergődései 7 felvonásban"-ba.... :DDD

szerk:
találtam egy táblázatot:
[link]

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15029) proci985 válasza szab.tam (#15028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és az miért baj?:)

ventikkel relatíve kevesen foglalkoznak itt a ph!n, emiatt elég kevés is a tapasztalat.

első hozzászólás érdekes
SPCR leírás
Megahalems, 65 ventivel
xbit

egyébként az említett magyarázósokat ventikkel én is megéltem, csak nekem akkor épp erős venti kellett:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15030) Nova96


Nova96
őstag

Nem tudom hogy jó helyre írok e
Van egy compaq presario cq56 laptopom és hamar melegszik és le is áll. Valami notebook hűtő kéne de valami nagyon jó. :R 3k max. 6k

(#15031) Nordic válasza Nova96 (#15030) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt a kettőt tudnám ajánlani.[link], [link].

Én az elsőre tenném le a voksom, mivel nagyobb a venti benne, és így lehet hogy elég lenne az alacsonyabb fordulatszám is, viszont abban nem vagyok biztos, hogy elég nagy a te laptopodhoz. Az utóbbi viszont biztos jó lesz méretben.

(#15032) Nova96 válasza Nordic (#15031) üzenetére


Nova96
őstag

De az látod a laptopon oldalt van ahol szívja a levegőt így jó? ha az alját hűtöd?

(#15033) Nordic válasza Nova96 (#15032) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Erre igazság szerint nem nagyon tudok választ adni. Az viszont biztos, hogy amit másodiknak ajánlottam, olyan van bátyámnak is, és neki bevált. Igaz én kicsit hangosnak találom, de hűt rendesen(és ha jól emlékszem, neki sincs alul szellőzés, csak oldalt).

(#15034) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ventimizéria. update n+1... :DDD

kiszereltem mindkét s-felx-et. a bal oldali kifúvó, (jó ideje pihent), került a mostani befúvó helyére. volt egy koncentrikus körös védőrács előtte, azt is levettem. úgyhogy most szabadon vannak alapátok, de oda úgysem nyúlkálok...

de a csere közben egy hosszú tápmadzagon a gépen kívül tesztelgettem. én úgy emlékeztem, hogy amikor megvettem őket, (lassan 3 éve), semmi hangjuk nem volt. ezek most ugyanúgy morognak, mint a többi mezei venti. csak hát persze nem annyira. valamiért az élt az emlékeimben, hogy a 800-asoknak csak szélzajuk van. legalábbis amikor vettem a cica utcában, sem ott, sem otthon az asztalra kirakva mintha nem lett volna zajuk. vagy rosszul emlékeztem, vagy a marketing 150.000 óra kamu. nem tudom.
na, mind1.

de a másik venti, amit most befogtam befúvóra, egyértelműen jobb. kevésbé morog, és alacsonyabb feszen elindul.

trükköztem. fehér szigszalag. de nem a lapátra, hanem a középső korong szélére. megvilágítottam. és a kb. 15 centire lévő, asztal belső oldalán leszámoltam a 15 mp alatti villogást, majd beszoroztam 4-el. stabilan, 0-ról biztos elinduló fordulat 350 rpm körül, de indulás után egész 240-ig vissza lehet venni. de még ott is hallom a hangját, ha 20 centire fülelek. azaz, amikor onnan letekerem 0-ra, hallom, hogy elhallgat.

tehát egyáltalán nem biztos, hogy jobban fogok járni egy 200-an járatott slip stream-mel, mert nem kizárt, ha gyengébb a csapágya, mint az s-flex-é, akkor 200-on jobban fog szólni, mint az s-flex 350-en. igaz, ezt csak úgy tudom meg, ha kipróbálom...

kicsit kezdem úgy érezni, mint a politikából ismert szlogenben, a "megcsináltuk"-ban.
megcsináltam a passzív gépet, de minek. ha járatok egy halk ventit, (ami 15-20 fokkal csökkenti a cpu, gpu, nb-t), a székben ülve már úgysem hallom. ráadásul próbálom még tovább halkítani, lehet, hogy meg is csinálom, de megint csak jön, hogy minek... :F

elmebaj. lehet, hogy holnap reggel fölkelek, kitisztul az agyam, és nem foglakozom a kérdéssel tovább...

egyébként nagyon pici apróságok sokat számítanak.
a befúvó venti majdnem a kezdetektől a házon kívülre lett felcsavarozva. amíg belül volt, túl közel került a cpu hűtőhöz, és egy fura, sípoló hang keletkezettt a lamellák között. amikor a házon kívülre kerül, megnőtt a bordáktól való távolság kb. 2 centivel, és ez pont elég volt, hogy a tünet megszűnjön...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15035) S.Y.S. válasza szab.tam (#15034) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Azt tapasztaltam, hogy 3-400-ra szabályzott S-Flex csapágya, mintha már nem folyadékon forgott volna, szépen zsirzsikelt. 2 lehetőség van, vagy az enyémek voltak rosszak vagy a tiéd túl jó. 600 alá nem mentem tartosan. A morgás viszont saját névjegye. :)

(#15036) proci985 válasza szab.tam (#15034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mennyire meleg környezetben járattad őket? 150k óra lehet szobahőre vonatkozik, nem 40-50 fokra:)

800as Sflexek egyébként leszabályozva morognak. emiatt is szoktak 1200as ajánlani helyettük, ugyanaddig lassíthatóak, de nincs morgás.

székben ülve már nem hallod: akkor szerintem elérted a fair enough szintet :K szerintem ideje használni a gépet. az elején lehet fura lesz, hogy már nem kell mit bütykölni rajta, de elérted a célt.

apróságok egyébként tényleg számítanak, pl emiatt is szokták kivágni a ventirácsokat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15037) szab.tam válasza proci985 (#15036) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a vizsgált venti majdnem 3 éve megy, nagyrészt 12v elé kötött ellenállással, (szerintem 8 v körül kaphatott.) mert az 5-ös tápról ugye el sem indul. és friss szobalevegőt levegőt szívott.

"az elején lehet fura lesz, hogy már nem kell mit bütykölni rajta, de elérted a célt."

asszem a lényegre tapintottál. mivel elértem a célt, felbuzdultam, és szétkaptam a nagy gépet. h50 gagyi corsair hydro ki. alig ment, talán 200-300 órát, de legalább kerregett már a pumpája. mugen 2 be. hátra megkapta a felszabadult 800 s-flex-et. fix fodulaton maxra, biosban cpu fan ignored. linx alatt így sem megy 60 fölé...

tápventi marad. 1 aránylag halk 8(?) centis a vga-ra állítva. félig a ramokat, félig a nb-et fújja.

ha midnen igaz, du jön egy Zalman VF3000F a GTX480-ra.

utána tényleg hátradőlök... vagy nem. :U :DDD

S.Y.S.

játszottam minden fordulaton, de ahol most van, ott a leghalkabb. nem kezdem el számolgatni a fordulatot, de itt még 0-ról is elindul, és valahol 350 környékén lehet.
a zalman potit megjegyeztem, hol áll. ha picit lejjebb vagy feljebb tekerem, jön egy kis sípolás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15038) Danex válasza szab.tam (#15037) üzenetére


Danex
addikt

alaplapról nem tudod valahogy vezérelni a ventiket?, mert akkor azt is beállithatnád, hogy csak megadott hőmérséklet felett induljon el a venti

mert nekem is úgy van megcsinálva a gépem, hogy mikor elindul a gép bios elején ugye 2-3 secig 100%-on megy a fan, utána a boot-olás alatt lemegy 60%-ra, majd ha belépett a windowsba a speedfan-nal lerakom a legalacsonyabb forgási sebességre és csak akkor kezdenek el gyorsabban menni, amikor játék terhelés van(idle/internet a gépem 36/41fok, játékban 45-47), tehát csak ekkor kezdenek el pörögni. nálad meg, ha menne az egész lehetne, hogy csak 60foknál kezdjen menni a venti, mikor filmet nézel 300-as fordulaton film közben úgy sem hallani, ha meg csak megy a doboz nem megy a ventilátor

másik, hogy volt egy régi ventilátorom aminek már kicsit csapágyas hangja volt, felpattintottam a ventit, kiszedtem a lapátokat, átmostam az egyész tengely rész(tele volt egy kicsit ragacs, gondolom olaj+por vagy nem tudom), és mivel a ventilátor ezen része gumis fedővel volt lezárva gondoltam rakok bele kis étolajat, és működik :D , sokkal halkabb lett, és attól se féltem, hogy az olaj kárt okozhatna a gépben ha elfojna , mert láttam olyan olajhűtéseket amiket közvetlenül az olajba rakják a konfigot, tehát nem okozhat zárlatot

(#15039) szab.tam válasza Danex (#15038) üzenetére


szab.tam
nagyúr

látom, elvetemültekből nincs hiány.... :DDD

nam szeretem a magától állítódó dolgokat. ez nálam eléggé alapkövetelmény. kicsit szembe megyek az értelemmel, de ez van.
a vírusleíró adatbázis frissítésen kívül nálam minden manuális.
hogy a venti nekem föl, le járkáljon. neeeeeem. :N

próbáltam már, (pont ma is a nagy gép cpu ventijét a hűtőcsere után), de 2 perc ibt futtatás alatt idegbajt kaptam. amikor befejezett egy kört, elhallgatott, majd 3-4 mp múlva újra beindult. ennél idegtépőbb nincs. a monton erős zajt jobban elviselem.

nálam a vga venti is fixen van. van az evga progiban 3 profilom, hozzá tartozó freki és rpmp%: alap, játék, fumark főzés.
most az új hűtővel ez nem tudom, hogy lesz. ott mintha lenne egy zalman madzagra kötött kis poti. lehet, hogy azt fogom majd tekergetni. azt sem tudom, milyenek a ventik.
majd ha felraktuk, (du 5 felé), kiderül ez is... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15040) proci985 válasza szab.tam (#15037) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"utána tényleg hátradőlök... vagy nem."

igen, ezért mondtam, hogy fura lesz, hogy nincs mit bütykölni. tapasztalat.

... én mondjuk megint nekiálltam, miután gép hangosnak tűnik. úgy is, hogy nagyon jól zajcsillapított a ház és a legerősebb venti talán 1000et forog jelenleg.

szóval felmerül a kérdés: Thermalright 1000 vagy 1600 (átmatricázott SFlexek, 450/7-800körül indulásival), illetve honnan kapok TR YL-140et, mert mégiscsak azok a legjobb 140esek... és ha az utódhoz azt adnak, akkor az IFXen is szárnyalniuk kéne. vagy pénzt félrerakni, és elkezdeni nézegetni 2x140es extreme radit?:) aztán belegondolok, és elküldöm magam a fenébe, TR ventik darabja 4k.

viszont Cosmosban minimum 250-300m3/h légmozgást fenn kell tartani, különben beáll a meleg (ez a nagy ház átka... cserébe azért nagyon jól hűt). vagy megvenni a 2000rest, és repkedhetnek az egerek... ja izé, halk kéne:DDD

meg bennem van a kisördög, hogy le kéne tesztelni a gentle typhoon 5400at...

és a vicc: a hűtés lassan két és fél éve kész (akkor került a 3870OCre a HR03GT... csak kicsit méreteztem túl:) ).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15041) szab.tam válasza proci985 (#15040) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, volt deicide kolléga, elhozta a Zalman VF3000F-t, és feltettük a GTX480-ra.
kicsit megküzdöttünk vele. rendes pali, egyedül holnap reggelig nézegettem volna a rajzot... :R

asszem ez ilyesmi hűtő van a zotac 480 amp!-n is... jó vastag.

hát mit mondjak: igencsak halkabb, mint a ref hűtő. van egy madzagos poti, (pont,mint a htpc-ben), amit minimumra tekertem. így 3d06 alatt felment a gpu 60 fokig. nem is fogom feljebb tekerni.

de miele most a házon belülre fújja a meleget, a procival futtattam egy kis ibt-t. amíg a vga ref hűtője kifújta hátul, addig a proci 60 fölé nem ment. az most 70 lett.

mérg meg kell oldanom, hgy valmi kivigye a meleget a házból. egy halk ventit még hátra betoldok. mert direkt házventi most nincs. az elkéesztő, ghyo házventi nélkül kapok iylen hőfokokat. azaz a cpu-nál nem fúvó venti van elölről, hanem a mugen22 hátára raktam az s-flex-et, így a ház hátától kb. 5 centire van. valszeg utána a házra teszek egy ventit.

pl. azt a 2. s-flex-et, ami felszabadul a kis gépből, ha kapok slip strem-et.

elég minimál költségvetésből sikerült a gépeket halkítanom. 24,5k az ssd-ért volt a legnagyobb tétel. a kis gépbe a 300-as zen, és most a vga hűtő. de ezt nagyon olcsón kaptam. vadi új, 10k-ért adta decide...

most lehet, hgy tényleg hátradőlök. és este végre játszom kicsit. nem kerregő vízpumpa, és visító vga venti mellett, hanem relatíve csendben...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15042) proci985 válasza szab.tam (#15041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

VF3000F nagyon jó hűtő, van olyan jó, mint a legendás zalmanok voltak a maguk idején.

furmark + primeot azért nézzél, házba beálló meleg csúnya dolgokat tud csinálni. pl stalker furmarknál jobban terheli a rendszert (2 mag +99.5% vga). egyébként házba fújó hűtéssel nekem sokkal jobb eredményeim lettek (25-30fokot nyertem a visító gyártihoz képest a HR03GTvel, valamint nem melegedett fel maga a kártya sem), viszont az én kártyám kb 110Wt eszik.

azért nem vagy gyenge, hogy halk gamerbe GTX480at raksz:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15043) szab.tam válasza szab.tam (#15041) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mugen2
stream
ütögettem szépen. vissza kéne szoknom a vakon gépelésre, ha már gyakoroltam sokáig... :((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15044) szab.tam válasza proci985 (#15042) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jó, azért van hangja. de töredéke, mint akár még tegnap volt. hogy ennél halkabb legyen egy játékgép, új táp és komoly víz kéne. na most az viszont ennél a gépnél már nem lesz.

kidobásra került:
kerregő vízpumpa, visító vga venti, és a radiátort szendvicsbe fogta 2 db, nem éppen halk hulladék venti. és bekerült a zalman vga hűtő és egy sflex. meg a mugen2.
ez azért egyszerre komoly lépés volt.

nem furmárkolok többet. nincs értelme. felesleges kínzás. semmi nem fogja úgy használni a vga-t.
a linxszel, ibt-vel már más a helyzet. az kötelező a tuning után (közben), ha valódi stabilitásra törekszik az ember. még úgy sem biztos, hogy nem lesz utána 2 hónappal, ami 1x csak megfekteti, de annak akkor is meg kell lenni. :K

és úgy nézem, hgy a nyári, légkonid nélküli + 10 fok is benne van még a rendszerben. de egy házvenit fog hátra kapni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15045) proci985 válasza szab.tam (#15044) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fur+smallFFT én max terhelésre is szoktam nézni. tápnak is van dropja, szóval az amiatti instabilitás szűrésére is jó. 15 perc bőven elég, ha valami nem teljesen stabil, akkor általában már 5 percen belül kibukik (tehát gyorsan detektálhatók azok a hibák, amik prime alatt is néha csak napok alatt jönnek ki).

milyen vized volt? h50/h70? nézd, a géped peaken eszik vagy 400-500Wot, szóval szerintem már a halk is nagyon jó teljesítmény. komoly víz meg... persze jó lenne, de szerintem töredékéből jöttél ki a mostani változtatásokkal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15046) szab.tam válasza proci985 (#15045) üzenetére


szab.tam
nagyúr

h50.

ha minden maxon zabálna, akkor lenne talán 450w..

de már érdeklődöm, hátha valaki elviszi hátlapi panel nélkül 8-ért. próbálkozni, gariztatni, mittomén. nekem nincs idegem hozzá, hogy szopassanak...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15047) proci985 válasza szab.tam (#15046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ventiken kívül még mi volt vele a baj?

hátlapit szerintem kap hozzá pl zalmant az ember fillérekért. 8kért meg akár valakinek vonzó is lehet (mert tud jól is hűteni attól függetlenül, hogy nagynyomású venti kell rá, gyenge a pumpája és szeret ereszteni).

450W se kevés. nálam 360 a max konnektorból, prime+fur terheléssel 3.6@1.46al. szóval ott csak a proci eszik 175Wt a táp után:D nem véletlenül jár 3.0án, 3.6hoz igazából 2x1900+os venti kell, hogy ne csak éppen legyen 70fok alatt.

szerk: szerintem ez itt még ha érintőlegesen is, de on

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15048) Winne


Winne
nagyúr

Üdv Urak!

Gondolkodom rajta, hogy lecserélem a házhűtésemen hatékonyra és halkra :D, és ez a kiszemeltem előre és hátra 12-esben. Mit gondoltok, jó választás?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15049) Winne válasza Winne (#15048) üzenetére


Winne
nagyúr

Sry kicsúsztam, mert végigolvasgattam pár dolgot. F12 Pro lenne, a PWM-esért érdemes darabjáért 300 felárat fizetni, vagy csak rádugom aztán had menjen? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15050) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Találkozott már valaki ezzel a légkavaróval Scythe Kaze ? Az adatai alapján nem tűnik rossznak .
Konkrétan a SY1225SL12SH (1,900 rpm version) modellre gondoltam .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.