Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21051) proci985 válasza syl5 (#21050) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

140es noctuák nem annyira jók.

TY140 (nem 141), TY150, Phanteks remek 140es méretben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21052) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Akinek van tapasztalata a Be-quiet SilentWings USC 140mm (pontosan BL014 modell) ventivel [ez én enyém], az tudna nekem ajánlani egy motorhangmentes folyadékcsapágyas szintén 14 centist?
A tesztemben leírt legtöbb kritériumnak meg kéne, hogy feleljen, főleg áramfelvétel/feszültség tekintetében, csapágyazása meg semmiképpen nem lehet csúszó. Egy szétszedhetőnek örülnék, bár nem reménykedem, hogy ilyen jó specifikációkkal létezni egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#21053) jim bcs válasza Wind-Storm (#21052) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

pwm:
Alpenfohn 140mm Wing Boost PWM, BitFenix Spectre PRO PWM,

pwm nélkül:
Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PK1, PHANTEKS PH-F140TS, Corsair AF-140 Quiet Edition :)

a pwm-esek is rámennek a 3pinesre

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21054) Wind-Storm válasza jim bcs (#21053) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kösz a listát, bár nem írtad, hogy ismered-e a referencia BL014-est, de nézzük:

Ez a narancs verzió ebből a nézetből kísértetiesen emlékeztet a BQ-ra, tehát eléggé megnyerő már ránézésre is, kérdés mennyi az áramfelvétele.

BitFenix Spectre PRO PWM: Ránézésre bár annyira már nem megnyerő, legalább írják, hogy 0,4A az áramfelvétele. Túl sok a felfüggesztés, gyakorlatban nem lehet túl halk.

Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PK1: Elég becsapós az összkép. Szerintem túl van értékelve jócskán, nagyon nem megnyerő. Meghallgatnám, hogy igazoljam ezt az állításom. Fényes lapát 7 darabszámmal, nagy motor, semmi jó nem sülhet ki belőle.

PHANTEKS PH-F140TS: A 0,15A áramfelvétel ha igaz, akkor rossz nem lehet a színét leszámítva. Csak kérdés, hogy folyadékcsapágyas-e.

Corsair AF-140 Quiet Edition: Hivatalos oldalon a „Tech Specs: Warranty Two years" kiíráshoz, csak gratulálni tudok nekik.
Egyébként jól néz ki (esztétikailag a piros keretet leszámítva) A 11 lapátjának dőlésszögéből már látszik, hogy légszállítása elég magas.
Egy teszt alapján 0,1A-t- se éri el az áramfelvétele, akkor pedig rossz nem lehet.

(#21055) jim bcs válasza Wind-Storm (#21054) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ebből a szempontból a BQ másolta az alpenföhn-t az alpenföhn régebbi meg 1000x jobb, nekem van corsair csak a 120-a nekem bevállt, a noisblockernek van az új szériája (e loop fan [link] [link]) na az a tuti csak abból 120-s a legnagyobb még de lesz 140-es köztudott hogy a noisblocker a világ legjobb ventillátora és ez látszik az árán is, mindent összevetve és tapasztalat alapján és az mondom hogy Alpenföhn nállam gyakorlatilag hangtalanul üzemel [link] (2db 120-as nem jöhet szóba?)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21056) Wind-Storm válasza jim bcs (#21055) üzenetére


Wind-Storm
őstag

ebből a szempontból a BQ másolta az alpenföhn-t az alpenföhn régebbi meg 1000x jobb

Ezt mi alapján mondod? Még mindig nem tudom, hogy járt-e már valaha is nálad akár csak egy darab USC-s venti is a BQ-tól.

Amiket linkeltél videókon, a lapátjaik dőlésszöge alapján a légnyomásra hajtanak, ami nekem teljesen irreleváns. Illetve elég nyögvenyelős, hogy csak 4-5 volton indulnak próbálkozva, ez PWM vezérlésre kitalált elektronikára utal, akármilyen is legyen a csatlakozója.

köztudott hogy a noisblocker a világ legjobb ventillátora és ez látszik az árán is
Ezt én eddig még sose hallottam.
Csak azt, hogy a nexus a leghalkabb, a dobozára volt írva... Persze ez is hülyeség volt....

Be-Quiet sem az olcsó kategória, 5 ezer forint volt a 14 centis ha utánanéztél.

(2db 120-as nem jöhet szóba?)

Nem. Előre és felülre kizárólag 14-es megy és egy 12-es hátulra. De inkább csak a hiányzó 14 centist szeretném pótolni.

Egyébként 0 decibeles környezetbe kellenek, szóval a „nálam meg nála" nem jó viszonyítási alap. A teljes süketséghez képest szeretnék viszonyítást hallani.

Jó lenne egy olyan bolt mint ami a CM volt, kipróbálás szempontjából, bár a termékkínálata nem volt valami eget rengető...

[ Szerkesztve ]

(#21057) F34R válasza syl5 (#21050) üzenetére


F34R
nagyúr

Noiseblocker-t. Noctua-ert en nem adnek annyit.

Wind-Storm

Thermalright nem johet szoba ? Kar hogy Gentle Typhon-bol nincs 140mm-es mert az mehetne felulre.

(#21058) Wind-Storm válasza F34R (#21057) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Thermalright-ból melyik?
Gentle Typhon kb. bárhova menne, de még a gépem közelébe sem. Golyóscsapágyas (szerk.: rádadásul dupla!) és kialakítása révén a légnyomás az elsődleges szempont, nem a légszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#21059) F34R válasza Wind-Storm (#21058) üzenetére


F34R
nagyúr

TY-140

(#21060) Wind-Storm válasza F34R (#21059) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet jó venti, de a lapátszám és lapátkialakítás nem házhűtéshez passzol.
Az eredeti alapján leginkább olyan 9 lapátosokat keresek amik lapátjainak a dőlésszöge minél kisebb a tengelyre.

(#21061) F34R válasza Wind-Storm (#21060) üzenetére


F34R
nagyúr

kozben rajottem hogy egyik sem jo .... ~1,5mm H2O korul vannak ha olyan erdekel 2.2 meg nem is talaltam csak 120mm-esben

(#21062) Wind-Storm válasza F34R (#21061) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Irreleváns számomra a légnyomás, pont az a lényeg, hogy a mmH2O értéke minél kisebb legyen.

(#21063) F34R válasza Wind-Storm (#21062) üzenetére


F34R
nagyúr

kissebb ? :DDD

(#21064) Wind-Storm válasza F34R (#21063) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen. Olvass vissza ha nem figyelted volna a kérdéseim a legelejétől fogva.

(#21065) AVarice


AVarice
tag

Tudna valaki ajánlani, egy olyan 12 cm, vagy annál nagyobb átmérőjű ventit, amihez gyárilag van potméter?

(#21066) F34R válasza Wind-Storm (#21064) üzenetére


F34R
nagyúr

"Viszont a légnyomása csak 0.81 mm H2O, míg a 12 centisnek 2 mm H2O.
Nekem a légnyomása teljesen irreleváns, hisz teljes átjárhatóság van a gépházamban, elöl is és hátul is, nincs min keresztülpréselnie a levegőt.
"

en ebbol arra asszocialtam hogy nem eleg, a mondat masodik felebol ertheto amit akartal a linkes reszen atsiklottam..

nos vanna amik levihetok 0.45-ig volt is ra pelda a Phantek az egyik ilyen , masikat nem nagyon lehet talalni vagy ha igen akkor is turni kell / nem lehet kapni meg.
irtad hogy lapat kialakitas miatt nem jok nos a legtobb 7 lapatos sajnos.

(#21067) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.szeretnék 12cm-es piros ledes pwm-es ventit.venni ,ami kb 800rpm-en lenne járatva. A Cooler Master R4-BCBR-12FR-R1re gondoltam,mégpedig ebben a teljesen átlátszó verzióban[link] nem a fekete keretesben.[link]van valakinek tapasztalata mennyire hangosak ezek 800-1000rpm körül?Illetve tesztet sem találok róluk,ha valaki tudna mutatni nagyon megköszönném.vagy ha hasonló árban max 2500Ftig van jobb vétel,azt is szívesen fogadom.előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21068) syl5 válasza proci985 (#21051) üzenetére


syl5
őstag

Viszont ezek amiket most mondtál szinte beszerezhetetlenek.

ááá, nem tudom mit vegyek.
Az a baj, hogy csak élőben tudnám eldönteni.
Halkság, jó légszállítás 800 rpm-en motorhang nélkül, ami kéne. Kettő 14-es, és egy 12 pwm.

Most amiket kinéztem
Be Quiet shadow wings
Noctua

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21069) F34R válasza syl5 (#21068) üzenetére


F34R
nagyúr

multkor meg a spectre pro is draga volt :DDD

noctua nem eri meg az arat, 120mm-s rol miert tertel el egyaltalan hova akarod oket tenni?

(#21070) syl5 válasza F34R (#21069) üzenetére


syl5
őstag

Igazából úgy vagyok vele, hogy nem akarok melléfogni. Annyi cuccot cserélgettem mostanság a gépemben, hogy igazán csendes legyen, aztán mindig megszívtam valamivel.

Eredetileg is két 14-es volt tervbe, meg legalább egy 12 pwm. De plusz még egy sima 12-vel lenne az igazi.
Noctua 14 egyik helyen van 4,5-ért, meg 12 pwm 5,5. Az nem jó?

De lehet a sprectre pro lesz, nem tudom.

Tényleg a lényeg az jó légszállítás mellett hangtalanul működjenek. Az ilyen folyamatos kerregés meg tud őrjíteni, meg a motorhang.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21071) Wind-Storm válasza F34R (#21066) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amiket felsorolt nekem jim bcs, azok között van egy-kettő, csak hallani kéne őket... csak vásárlással tudnám, így ha mégsem jó, vissza kéne vinnem, macerás...

(#21068) syl5

A bq shadow wings ventit mindenképp érdemes lenne annak megvétele nélkül meghallgatnod, valószínűleg egy rossz csalódás lesz.
Amióta megszüntették az USC szériát, azóta szerintem motorhang nélkül működő ventik nem léteznek a kínálatukban.

Ez meg a másik: „Bearing type: Rifle˝ jó lenne tudni mi is ez... csúszóra tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#21072) syl5 válasza Wind-Storm (#21071) üzenetére


syl5
őstag

Te mit ajánlanál?
Meg a többiek is!

Végre megszületett a végleges elképzelés. Eladom a vezérlőmet, és kicsit többet szánok a projektre.
Max 15k, és ebből kéne kihozni ezeket:
- 1 140mm PWM
- 1 140mm 3pin
- 1 120mm PWM
- 1 120mm 3pin

Most a Spectre Pro-k vannak terítéken, meghallgattam youtube-on, egész jók! 140mm hallgattam meg, csendesebb a Noctua-tól.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21073) Wind-Storm válasza syl5 (#21072) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Te mit ajánlanál?

Megvétel nélkül kipróbálásra az elsőt és az utolsókat, na meg a shadow wings-t is. [link]
Rosszak nem lehetnek.

Egyébként ez a fele PWM fele 3pin miért ennyire hangsúlyos? Árban úgy sincs nagy különbség...

Videókat nem szeretem. A turbulencia az egy dolog, de a motorzaj nem feltétlen jön át.

[ Szerkesztve ]

(#21074) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Teljessen fű kezdő vagyok a témában.
A gondom,hogy a procim hűtőventije nagyon hangos.
Erre szeretnék tanácsot kérni,hogy mi alapján cseréljem másikra.
Mi alapján kell a sebességet választani?
Illeteve mi az ideális hőmérséklet amit érdemes a házban megpróbálni tartani.?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21075) proci985 válasza Krisz79 (#21074) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

milyen hűtőd van? milyenek a hőfokok, milyen a házad? többi komponens?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21076) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
A Házventik topicban már feltettem a kérdést, de sajnos úgy néz ki, hogy elég kihalt arrafelé az élte, remélem ti itt tudtok segíteni és sorry a dupla postért. Tehát:

Most raktam össze a tesómnak egy új konfigot, főleg írásra, netezésre használja, munkára. Semmi tuning, de sokat van használatban.

ASUS P8B75-M LX
INTEL Celeron G540 2.50GHz 1155 BOX
Kigmax 8192MB DDR3 1333MHz CL9
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3
HDD: WD 2TB EARX

A ház egy kicsit régebbi Chieftec: nem tudom, hogy pontosan melyik, de 90%-ban ilyen LINK Hátul biztos, hogy 90-es venti kell, elöl viszont 90-es vagy 80-as, nem 120-as, mint a linkelt leírásban. Egy műanyag "foglalatba" kell belerakni az első ventit.

A tápegység szintén Chieftec (nem tudom, hogy pontosan melyik), de egy nagy 120-as venti van az alján.

Kérdés: szerintetek egy ilyen alap masinához kell egyáltalán plusz venti a házba? Olyan szép halk az egész, nagyon nem szeretném zajossá tenni telepakolt ventikkel.

Esetleg egy Artic Cooling F9 PRO PWM hátra kiszívónak? Ha igen, akkor PWM legyen vagy TC?

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#21077) Krisz79 válasza proci985 (#21075) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia.
Este meló után összeszedem az általad kért infókat.
Üdv.
Krisz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21078) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat a próbálkozásomról, hogy minél halkabb gépet építsek.

Az elmúlt 2 évben kb. 6 fajta házam volt, de valahogy sosem tűnt az igazinak az elért eredmény.
Most éppen egy Fractal Design Arc Midi házam van, benne az adatlapomon szereplő konfiggal.

A házban a 3 db gyári ventilátor dolgozik a beállítható legkisebb fordulaton ami 690 RPM. A Matterhorn-on lévő Wing-Boost Royal Blue pedig 390-re van leszabályozva az előlapi panellel.

A méréseket egy Samsung telefonra telepített Decibel Meter nevezetű alkalmazással mértem. Azt tudom, hogy ez nem a legpontosabb eredmény, de gondolom hogy az összehasonlításhoz megfelelő lehet.

A mérés ötletét az adta, hogy amikor az összes rendszerhűtőt lekapcsoltam és lefogtam a VGA ventilátorait akkor sem érzékeltem számottevő változást.

Itt kezdtem el gyanakodni a merevlemezemre, ami egy WD5000AAKX.

Mikor elvégeztem a méréseket az alábbi eredmények születtek:

Ha minden berendezés ki volt kapcsolva a környezetemben az alapérték 22,8 - 23,5dB között volt.

A gép bekapcsolása után a WD merevlemezzel 27 - 31dB

A merevlemez kikötése után mért érték pedig 26 - 27dB között állandósult.

Minden mérést úgy végeztem, hogy a telefon rá volt téve a gépház tetejére és mindvégig ugyanott volt.

(#21079) Krisz79 válasza smiti (#21078) üzenetére


Krisz79
őstag

Ennyire számit milyen házban van a gépem?
A ház tipúsát hol találom?
Mivel számomra is nagyon hangos a gépem.főleg a proci hűtőnek van nagy hangja.
Már egyre jobban zavar.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21080) smiti válasza Krisz79 (#21079) üzenetére


smiti
addikt

Nem csak a házon múlik, nagyban függ a beépített komponensektől is. Melyik ház típusát nem találod? Az enyém FD Arc Midi.
Ez még nem is a leghalkabb, mert tiszta lyuk a ház eleje és a teteje is.

Sajnos addig nem sok mindenben tudunk neked segíteni, amíg ki nem töltöd az adatlapodon a cuccaid vagy nem írod le ide.

A CPU hűtő cserét a legegyszerűbb megejteni főleg ha az zavar.

(#21081) F34R válasza smiti (#21078) üzenetére


F34R
nagyúr

decibelt nem igy szoktak merni .....

(#21079) Krisz79

hogyne szamitana , legfokepp az szamit , ha egy gagyi lemez hazad van az felerositi az alkatreszek rezgeset
(nem fix a talaj nem gumirozottak a lavabak /vagy nincs is, oldallapok nem megfeleloen illeszkednek stb ) kis millio olyan dolog ami miatt hangos lehet a geped.
neked elso sorban a ventivel van bajod mert magas fordulatszamnal hangos. 2 dolgot tehetsz vagy olyan pwm-es ventit veszel ami alacsony fordulaton is jo legszallitasu, vagy a mostanit szabalyazod le valahogy.
Mivel semmi konkretat nem irtal igy nem tudok semmit. kellene egy idle hofok , meg egy aida stress test 30 percig jaratva legalabb (ezutani hofokok is erdekelnek ) utanna talan tobbet tudok mondani.

(#21082) smiti válasza F34R (#21081) üzenetére


smiti
addikt

Az lehet, de házilag csak így tudtam megoldani. Nem a pontos eredmények érdekeltek, hanem csak a változás merevlemezzel és anélkül.

(#21083) Darko_addict válasza smiti (#21082) üzenetére


Darko_addict
őstag

Válts 2.5"-re, én is ezt fogom tenni. A gép egy ideje már összeállt, ez maradt ki, nem volt már rá pénzem.
Nekem is a vinyó a leghangosabb jelenleg, minden tök néma. Öcsém gépének a zúgását hallom a szomszéd szobából, én néha azt is elfelejtem, hogy megy a gépem, mindig a LED-et figyelem, világít-e. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21084) smiti válasza Darko_addict (#21083) üzenetére


smiti
addikt

Most én is gondolkodóba estem, hogy ez a merevlemez megy a portáról és jön helyette egy SSD. Csak lehet luxus lenne, mert csak játékok vannak rajta. Ár-értékben biztos nem éri meg azt tudom, dehát a csend mindenek felett. :)

(#21085) gurabli válasza gurabli (#21076) üzenetére


gurabli
senior tag

Sziasztok! Erre valaki?
Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#21086) Darko_addict válasza smiti (#21084) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha sokat játszol, akkor az SSD drága lehet, mert nagy kell. Nekem csak Win7 van rajta, meg programok, elférek 60GB-n. Most speciel 2.5-ös laptop vinyóra gondoltam a cserénél. Az nem sokkal drágább, mint egy 3.5-ös, kivéve, ha több terásra vágysz vagy most olyanod van.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21087) jim bcs válasza gurabli (#21085) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, hát a hűtés nem árt teljesen mindegy mire használja (konfig függő), jelen esetben is számít én eladnám azt a házat, már 10k körül lehet kapni normálisat ami szellőzik is rendesen pl Fractal Design Core 1000

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21088) gurabli válasza jim bcs (#21087) üzenetére


gurabli
senior tag

Szia! Az eladás kizárva, mivel nem foglalkozik vele annyit, és azért az említett ház sokkal komolyabb az átlagnál. Ebből kellene kihozni a legjobbat.
Tegyek hátra kiszívónak egy AC 9 PWM-es ventit, az elég lesz?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#21089) F34R válasza smiti (#21084) üzenetére


F34R
nagyúr

vannak meg amikkel lehet csillapitani a rezgest ( a filemuveleteket sajnos nem tudod kompenzalni vele )
vagy belekerul egy nasba amit tavol helyezel el (ez meg igencsak draga ) 128gb ssd jateknak , egy hot-swap 5.25 hogy a hdd se szunjon meg , es amikor kell gyorsan becsattintod es elered ami kell neked.

(#21090) jim bcs válasza gurabli (#21088) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor tegyél előre és hátra is valami normális ventit (viszont a 2 normális venti árát ha megdobod egy picit akkor én még mindíg azt mondom vegyél 1 házat és gond megoldva, az a ház nem fog soha normálisan szellőzni relative elavúlt de te tudod)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21091) Darko_addict válasza gurabli (#21088) üzenetére


Darko_addict
őstag

Egy plusz ventit mindenképp raknék be, és ha választani kell, akkor fújja ki a meleget a házból hátul, ahogy írod!
AC F9 jó választás lehet, vagy ebben a kategóriában, ha nem vagy csendmániás, sok jót találsz még. AC ár/érték arányban kiváló. Ilyen konfig nem sok hőt termel, nem kell sokat költeni a hűtésére, megúszhatod ennyivel.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21092) gurabli válasza Darko_addict (#21091) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, ez lesz, egy AC F9 PWM venti hátra, ami kifelé fújja a levegőt. Ez a konfig alapból, max terhelés mellett is, alig melegszik, a proci sem, a green WD HDD sem, ezért a hátsó ventivel már rögtön lenne egy kis légmozgás belül. Legtöbben egy ilyen konfighoz nem is raknak külön ventit.

Az AC F9 PWM-nél többet nem akarok rá költeni, elvileg ez a venti nem lesz hangos, a gyári Intel hűtő mellett.

A házat nem akarom lecseréltetni a tesómmal, mert neki kell a gép, nem cserélgeti állandóan hanem folyamatosan használja, munkára, és a meglévő konfig bőven elég neki.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#21093) smiti válasza F34R (#21089) üzenetére


smiti
addikt

Igazából nem lenne már szükségem erre a merevlemezre, a Win7 ugye SSD-n van, háttértárnak egy 1.5TB-os green-t használok.
Egyébként nem rezonál, engem az alap motorzaja zavar egy kicsit, ami eddig fel sem tűnt csak most hogy egyébként ennyire halk a gép.
Ezt egyébként úgy kell érteni, hogy a nejem Dell Vostro 1015-ös laptopjának zavaróbb a hangja.
Eddig csak azért tartottam meg mert nem akartam elkótyavetyélni.

Meg ha más nem a pályabetöltések profitálnak majd a cseréből és a fülem is kímélve lesz egy picit. :))

(#21094) robogos10


robogos10
aktív tag

UP az új topiknak :C

(#21095) smiti válasza robogos10 (#21094) üzenetére


smiti
addikt

Új? Mitől? 2006-04-29 22:26:40 -kor lett nyitva. Valamit benéztél csúnyán. :DDD

(#21096) embe válasza smiti (#21093) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem egy WD5000AAKS vinyó van.
Kikötöttem. Gyakorlatilag hangtalan lett a gép. Mivel felülről így néz ki, ha közel hajolok lehet hallani a ventik által keltett szélzajt. A CORSAIR Carbide 300R is lukad rendesen. :DDD De a gyári 14-es venti van elől, a gyári 12 cm-es a proci mögött a végében, a CPU-n meg egy Thermalright True Spirit 120.

Felülről így néz ki a ház. Van rajta hely hogy a zaj kijöjjön az tuti.

Akkor a következő csapásirány a hdd csere. Nézelődhetek, keresgélhetek. Tudom ez nem az a topic, de mit javasoltok háttértárnak, ami csendes, és jó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21097) F34R válasza embe (#21096) üzenetére


F34R
nagyúr

Seagete vagy Hitachi

azert ez nem gyengen tesztaszuros a teteje :DDD en felnek elmenni mellete egy pohar sor tarsasagaban :P

(#21098) embe válasza F34R (#21097) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!

Belülről:
[link]

Én a kávéval vagyok úgy. :DDD De nagyon csípem ezt a házat. Jól szerelhető, és jól átszellőztethető. Bár most nem egy melegedős konfigom van. :N

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21099) Krisz79 válasza F34R (#21081) üzenetére


Krisz79
őstag

Honnét kezdjem, melyik program amivel jól szét tudok nézni a gépemben?
Aida 32?
Csak mert tegnap Everest Home Editionnal próbáltam,de semmi nagy dolgot nem mutatott.
Hőfokot meg abszolút nem.

-Hazzaértem,megnézem a házam, procihűtőm tipusát.

Ezenkivül mit tudok még tenni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#21100) F34R válasza Krisz79 (#21099) üzenetére


F34R
nagyúr

ha ujabb geped van akkor aida64

hofokot a cpu resznel tudod kikeresni.

videokartya esetleg meg .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.