Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22551) donmackó válasza Kal-El (#22550) üzenetére


donmackó
őstag

Ha leveszem az oldalát egyáltalán semmi hangja nincs.

Release the cable hounds!

(#22552) hermanyi válasza donmackó (#22549) üzenetére


hermanyi
őstag

És ha a másik két ventit szabályzod be lassabbra ? Hogy ne legyen akkora túlnyomás a házban ( nehogy eldurranjon mint a lufi) .
Vagy a hátsó két ventid mögé tegyél be távtartót ne közvetlenül a házra csavarozd fel ,

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22553) donmackó


donmackó
őstag

Képek:
Első venti: [link]
Oldalsó: [link]
Belső: [link]
Hátsó venti: [link]
Rács sűrűség: [link]
Szabályzó: [link]
Hátsó rácsok: [link] <------- (nem saját kép)

Ez van a gépemben. Minden venti a minimumon kivétel a két hátsót (azok 100 rpm-mel többet pörögnek).És minden venti gyári zalman szilikon felfogatóval van felrakva.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#22554) BomiBoogie válasza proci985 (#22541) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, megoldottam úgy, hogy rákötöttem 3 egyforma ventit és a procihűtő ventijét, nagyszerűen működik és így csaknem hangtalan a gépem. :)

(#22555) anytime válasza BomiBoogie (#22554) üzenetére


anytime
őstag

Tehat megvetted? :C

(#22556) BomiBoogie válasza anytime (#22555) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Meg én. :K

Most van három egyforma AC 12-es ventim, meg egy 9-es a procihűtőn. Alapesetben (pl. most) csak utóbbit járatom, azt is csak 1500-ös fordulaton, így tényleg minimális a gép hangja, a hűtő (mármint a konyhai) simán elnyomja, úgyhogy asszony-aggodalomra/nyugtalanságra/álmatlanságra sincs ok.

Az volt még cseles, hogy ugye sípolt az alaplap, mert nem oda volt dugva a procihűtő, de szerencsére a BIOS-ban rá tudtam venni, hogy "ignore"-álja ezt az állapotot. :C

[ Szerkesztve ]

(#22557) anytime válasza BomiBoogie (#22556) üzenetére


anytime
őstag

:C es elegedett vagy, ezt orommel olvasom :)
Epp ma irtam a Thermalright-nak, megkerdezven, mikor akarjak mar vegre kidobni a TY142-ot, szoloban? Na, en arra szeretnek valtani, de nagyon es azt visszaszabalyozni az elolapival, mikor nem kell a szelvihar :)

(#22558) proci985 válasza anytime (#22557) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

142 mit tud / melyik ventije?

BomiBoogie: remek, nálam is így indult, csak én nem tudtam aludni;)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22559) anytime válasza proci985 (#22558) üzenetére


anytime
őstag

A Macho PCGH Edition ventije, ami max 800 rpm-el tudja ua-t, mint 147-es, azert az nem rossz, legalabbis szerintem.

Elso korben 1-et biztos veszek es cserelem a cooler-en, marcsak a kivancsisag vegett is! :)

Jobb szeretem, ha a cooler ventije megy, de ha visszaveszem a feszt a mostani 147-en 500 rpm-re (ott mar nem hallok semmit), akkor boot utan nem indul a venti es jon a veszsipolas.

Igy most no cooler venti, helyette megy a ket Nanoxia, jateknal meg megy a poti maxra, mindenutt.

(#22560) proci985 válasza anytime (#22559) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

140ek nekem 5V / 300rpmen még indulnak gond nélkül.

800 szerintem picit alacsony maxra, bár ott végülis még jól hűt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22561) #00137984 válasza donmackó (#22553) üzenetére


#00137984
törölt tag

A ventikkel is van egy kis apró gond, az hogy 120mm-es csak a front oldalon van. A 80mm-esek meg nagyon zajosak álltalában. A ventik tipusát nem tudom, ezért nem mondhatok róla véleményt. Enermax volt még az utolsó aránylag halk darab, de már elosztogattam minden 80mm-es ventimet. A CPU és a hátlapi ventilátor is hajlamos összezajosodni. A CPU-ról a levegő a hátsó ventik lapátjain szélzajt okozhat. Ez sem teljesen kizárható dolog esetedben, ezért egy kis vizsgálodást megér.

(#22562) donmackó válasza #00137984 (#22561) üzenetére


donmackó
őstag

A 120-as egy Zalman Fan ZM-F3 LED, a 80-asok Zalman Fan ZM-F1 LED.Azért csak 1 120-as van benne mert ilyen gyárilag a ház én meg nem kókányoltam még rajta semmit csak az első ventinél cseréltem a fekete lyukacsos lemezt egy ventirácsra mert annak is szép hangja volt .Alapjáraton a ventiknek nincs hangja,amit hallok az egyértelműen a levegő haladásának a hangja mintha bele ütközne valamibe. Szerintem az a rács sűrűség túl sűrű. Némi hallgatózás után jöttem rá hogy a hátsó ventik a ludasok, és ha lefogom a proci ventilátorát a hang akkor is megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#22563) #00137984 válasza donmackó (#22562) üzenetére


#00137984
törölt tag

A CPU hűtőn a ház hátulsó feléhez közeli venti lapátjait lefogtad, akkor csak a hátsó ventik maradtak a vétkesesek. A hátsó ventiket megpróbálhatod kivülről a gumis gyors rögzitőkkel felszerelni, vagy a rácsot modolni.

[ Szerkesztve ]

(#22564) donmackó válasza #00137984 (#22563) üzenetére


donmackó
őstag

Én is a moddolás mellet vagyok csak én kompletten kivágnám a rácsozást és ilyesmit -> [link] raknék oda a ventik elé. ennek így van értelme?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#22565) #00137984 válasza donmackó (#22564) üzenetére


#00137984
törölt tag

Zavar a ventik zaja, ezért kérdezted. A végeredményt neked kell kideritened, mert ha nem csökken a zaj jelentősen, akkor is legalább megpróbáltad. Engem a magas hőmérsékletek és csak részben a kis ventik zaja zavart. Én nem gondolkodtam sokat, házat és ventiket cseréltem majd 20000huf értékben (+ 12000huf CPU hűtőre). Most aránylag elégedett vagyok a hűtési teljesitménnyel és csak a videokártya hangoskodik ki néha a gépházból, de számomra ez nem vészes.

(#22566) >Deego.. válasza donmackó (#22564) üzenetére


>Deego..
senior tag

Pontosan szűrd ki mi okozza a legnagyobb zajt a házban.
Én szerintem, a venti rács nem és az általa keltett szélzaj sem nem okoz olyan nagy zajt.

Nálam is csak 1 zajforrás van, mert a többit sikerült kiszűrni illetve cserélnem.
Az én zajforrásom a HDD, amivel nem tudok mit csinálni max cserélni majd.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22567) Silancer


Silancer
csendes tag

Üdv!
Meglévő konfigomhoz szeretnék új házat és hűtőket venni. (2 éves, 560gtx + fx-6100 proci)
MIDI ATX házat keresek valamint abba 3 db jól hűtő de halk ventillátort, esetleg proci hűtőt is.
Az ok amiért cserélem az hogy régiek a ventillátoraim, ennek köszönhetően hangosak és nem is jó a hűtésük.

A keretem 25e Ft. lenne, ebből 20.at gondoltam a házra.

With obedience I owe only to Death.

(#22568) Susi


Susi
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani 80-as PWM ventiből halk típust? Ebbe a házba lenne: Silverstone ML03 (2 db.-ra lenne szükségem).

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel: SilverStone Suscool 81

illetve a be quiet! SILENT WINGS 2 megéri az árát?

Köszi,
Susi

(#22569) Joker88


Joker88
őstag

Ilyen házat kaptam a gépnek..

Kérdésem az lenne, hogy hova lennének ideálisan rakva a ház 12 cm-es ventillátorai ?
Három darab venti van, az egyik abból elöl van a házon, befele húzza a levegőt.. gondolom,hátra is illene, az meg kifele,hátra fújná a levegőt,de a harmadik hova menjen ? alulra hogy szívja a levegőt befele , vagy oldalra,hogy szintén húzza be a levegőt ? felülre nem tudom rakni,mert épp hozzáér a memória-rögzítő fülekhez..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22570) BomiBoogie válasza Joker88 (#22569) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vagy alulra rakd vagy felülre. Oldalra nem, mert csak belekavar az elölről hátra áramlatba.

Alulra szerintem necces lesz a tápvezetékek miatt, ha be is tudod rakni, minden a levegő útjában lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22571) proci985 válasza BomiBoogie (#22570) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

így igaz.

annyi a kiegészítés, hogy multigpunál / 200Wos gpu fölött viszont érdemes oldalra berakni a ventit, amit bekavar oldalról azt visszahozza a segítség a GPUhűtésnek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22572) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van olyan oldal ahol sok 14 cm házventi zajszintjét meg lehet nézni? köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#22573) proci985 válasza JoolsNOS (#22572) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

spcr itt nézz körbe.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22574) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata 22cm -es EKL ventikkel? 2db -ot szeretnék használni, 1db szívót, 1db fújót. Zajosság és légszállítás szempontjából hogyan teljesítenek?

Köszönöm

(#22575) Kal-El válasza nzozz (#22574) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nagy ventit szerintem ne nézz, ha halk gépet szeretnél. A 12cm-esnél nagyobb ventik legtöbbször lényegesen zajosabbak, mint több kicsi.

(#22576) nzozz válasza Kal-El (#22575) üzenetére


nzozz
aktív tag

Hát ez így elég furcsa, mert eddig az ellenkezőjét mondták. Túl sokat se szeretnék rá költeni, hogy egy rakás minőségi ventit vegyek.

(#22577) BomiBoogie válasza nzozz (#22576) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyi az a rakás? :)

(#22578) Kal-El válasza nzozz (#22576) üzenetére


Kal-El
senior tag

Figyelj ez az egész zaj téma elég szubjektív, mindenkinek más az ingerküszöbe. Úgyse fogja tudni senki megmondani, mi a legjobb neked. Csak tények alapján megpróbálhatják következtetni. Próbálj ki több dolgot is. Aztán később meg majd a tapasztalatból lesz konkrét képed, hogy neked mi felel meg zaj terén. Ráadásul a többiek is csak a saját tapasztalatukból és meggyőződésükből adnak tanácsot, ebben is nagy eltérések lehetnek. Nincs abszolút igazság. 3-4 venti meg nem hiszem, hogy olyan hatalmas mennyiség lenne. Ha spórolni akarsz a ventiken, akkor meg eleve halott ügy a csendes működés.

[ Szerkesztve ]

(#22579) nzozz válasza Kal-El (#22578) üzenetére


nzozz
aktív tag

Nem mondtam, hogy nincs igazad. Mivel úgy gondoltam, hogy az a 22cm EKL halk (főleg hőmérséklet függvényében szabályozva) 4000Ft -ból meg lett volna a venti kérdés, jó légszállítással, alacsony zajszinttel. De ha ugyanehhez pl. 4db 2000Ft -os venti kell, az nyilván dupla ár. Normális vezérléssel, rezgéscsillapítással, stb nem "halott ügy" a csendes működés kicsit spórolósabban se.

BomiBoogie: 4db 12cm -es vagy 2db 22cm körüli. Viszonylag nagy, egyedi házba lenne.

(#22580) >Deego.. válasza nzozz (#22579) üzenetére


>Deego..
senior tag

2 db 22cm, hisz tudod is majd vezérelni.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22581) nzozz válasza >Deego.. (#22580) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ez tapasztalat? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22582) >Deego.. válasza nzozz (#22581) üzenetére


>Deego..
senior tag

Mondhatni annak is.
Rendelkezek egy 20cm ventivel és leszabályozva is elég jól teljesít.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22583) nzozz válasza >Deego.. (#22582) üzenetére


nzozz
aktív tag

Az jó! És milyen típusú?

(#22584) >Deego.. válasza nzozz (#22583) üzenetére


>Deego..
senior tag

Aerocool Silent Master 200mm

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22585) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

valaki használ vagy tud ajánlani nekem 12cm-s slim pwm ventit?

(#22586) nzozz válasza kungzi (#22585) üzenetére


nzozz
aktív tag

Helló!
Mennyi pénz van rá?

(#22587) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Adott egy Xigmatek Asgard Pro ház, i5 4570, GTX 760. Az első 12 cm-es ventillátor szívja be a levegőt a winchesterre, hátul a processzor mögött fújja ki. Játék közben érezni, hogy mind oldalt, mind felül áramlik ki a meleg. Arra gondoltam, hogy alulra a VGA alá/táp mellé tennék egy 12 centis PWM-es Arctic Coolert befelé irányítva, hogy a kártya is kapjon friss levegőt, illetve a ház tetejére egy 14 centiset, hogy fújja ki. Jó ez az elgondolás, vagy inkább oldalról kéne megfújni a VGA-t?

Illetve processzorhűtő beszerzés előtt állok és jól gondolom-e, hogy hátra irányítva kéne betenni. Így a hátul levő venti rögtön ki tudná fújni a meleg levegőt.

(#22588) JoolsNOS válasza stickermajom (#22587) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az összes variáció helyes. Ki kell próbálgatnod őket, melyik nálad a legjobb. Ha a zaj és pénz nem számít mehet mindenhova.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#22589) stickermajom válasza JoolsNOS (#22588) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszönöm a választ!

Mondjuk szeretném minél halkabban megoldani a dolgot, ezért gondoltam pwm-es ventilátorokra, hogy csak terhelés alatt pörögjön nagyon, mert akkor úgyis fejhallgató van rajtam. Illetve sajnos nem végtelen a kassza sem. A gond az, hogy az alaplapon 2 ventilátor csatlakozó van csak, szóval elvileg 4-et tudok összesen a házba tenni :(((

[ Szerkesztve ]

(#22590) JoolsNOS válasza stickermajom (#22589) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én egy ilyet vettem. 4 ventit rá tudsz kötni, és kb 600-max-ig tudod szabályozni a ventiket. Én ezzel tartom kordában a hangot.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#22591) andree04


andree04
aktív tag

Sziasztok! HDD melyik részét kell hüteni hogy jó legyen a hőmérséklete?Házilag lenne hűtő rá helyezve! Köszönöm

(#22592) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Keresnék valami izmosabb 40 és 50mm ventit.(de azért nem kell sugárhajtómű hangban) Létezik ezekből esetlek 25mm magas verzió?
Valakinek ajánlata??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22593) mszl válasza mszl (#22592) üzenetére


mszl
aktív tag

Ha esetleg egymásra teszek 2 ventit az segít a szállított levegő mennyiség növelésén??
Próbált ilyet valaki??
Egy kis mini-itx házikóba kellene egy Asrock 330GC lapon procit hűteni gyárilag elég kis borda van rajta, a ház is nagyon szűk.

Holnap dobok fel képet majd, hogy érthetőbb legyek.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22594) nzozz válasza andree04 (#22591) üzenetére


nzozz
aktív tag

Nyilván a fém részeit, másol nem tudod. Leginkább oldala vagy teteje.

mszl: túl sokat ne várj olyan kis ventilátoroktól... cserébe hangosak és kicsi a választék belőlük. Ilyet találtam, 5x5x1cm.

[ Szerkesztve ]

(#22595) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!
Remélem jóhelyre írok.
Ventillátoros kérdéseim volnának:D
Most Alpenföen wing boost royal blue plus 140 es ventijeim vannak..elég halknak mondanám őket.
1100et pörögnek max...

Cserélném az összes többi ventim is..de nem ilyenekre..
A kérdés..Aerocool 20as ventijei megbízhatóak illetve a kisebb shark fan ventik?
trének tünnek..ilyen piszkafa; törős müanyagnak...bár jó emlékeim vannak régről.
Anno kellemes csalódás ért venti és cpu hűtés fronton is..

Kék-fekete dizájn-nal keresnék ventiket, lehet ledes..vagy csak sima kék müa. lapáttal rendelkező..
halkság fontos..bár inkább teljesítsen jól minth néma legyen.
Ha hihető a papírforma akkor ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik..19,4 dB(A) [1100rpm] 104,70 m³/h

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22596) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek esetleg van elfekvőben egy ilyen 60->40 mm adapter??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22597) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok! Remélem van valakinek tapasztalata kérdésemmel kapcsolatban. Venni készülök egy Asus m5a99fx pro 2.0 alaplapot. Jelenleg egy Alpenföhn K2 szorgoskodik a gépben. Mivel elég nagy és az alaplapon is szép nagy a hűtő nem tudom hogy elfér e. Nem találok semmit a neten erről. Valaki tudna segíteni? Vagy hogy tudnám ezt kideriteni?

(#22598) Kal-El válasza Pacy (#22597) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ez a kérdés nem túl pontos. Miről nem tudod, hogy elfér-e? A hűtő, vagy az alaplap?
Milyen a házad?
Itt van két topic, ahol biztos tudnak majd segíteni: Milyen alaplapot vegyek
Milyen processzorhűtőt vegyek

(#22599) Pacy válasza Kal-El (#22598) üzenetére


Pacy
aktív tag

Igaz elég bénán sikerült megfogalmaznom a kérdést. A proci hűtő az már megvan. Az alaplapot most veszem. Mivel az alaplapnak elég nagy a gyári hűtőbordája ezért kételkedem hogy a méretes Alpenföhn k2 rámegy e gond nélkül? Vagy esélyes hogy baj lesz.Nem találok erről infót sehol.

(#22600) Stigma.HC válasza Pacy (#22599) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

K2 A kupak és a borda alsó széle közt van 43,2 mm, nem tartom valószínűnek, hogy ilyen magas lenne a kinézett alaplapon a borda magassága.
teszt Ezen az oldalon ezt az alaplapot tesztelték egy Phanteks PH-TC14PE hűtővel. Méretre kicsit nagyobb is mint a k2, ha ezt felszerelték rá gond nélkül akkor szerintem felmenne rá a tiéd is. De jó lenne ha valaki megerősítené, nehogy benézek valamit.

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.