Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Gorneck válasza izee (#12000) üzenetére


Gorneck
titán

1. Sehogy. Alkalmatlan ez a ház rá.
2. Kiszedheted, ha légáramot akarsz.
3. 13 centi alatt gondolkodj vagy alacsonyabb hűtőben. Így elsőre Mini Ninja amit beleraknék. Hasonló házam és erősebb nem nagyon van ilyen házba...
4. Ezt neked kell látnod, hogy férne oda bármi is.
5. Bele. De ahhoz mineképp olyan megoldás kell, hogy a prociról vmi hátra a rácsos rész felé tolja a levegőt és oda jó lenne vhogy ventit rakni...nincs kiképezve ennek ott hely biztos?
6. Okosan válogatod össze a cuccokat akkor még egy 5770 is elmenne, de inkább az 50es. A házamba Elite 360 van elég rendes légáram és ontja ki a hőt...nem csak a proci miatt.

Szal ilyen pici ház esetén én 100szor meggondolnám milyet veszek, mert egy rossz döntéssel a fejleszthetőségnek vége...vagy olyan kompromisszumokkal jár, mint dög meleg a házban.

Gorneck#1239

(#12002) Vasinger! válasza Mákdaráló (#11999) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én inkább hagynám, hogy összekötöd a 2 ventit, bár nem nagyon értem, hogy gondolod, de mind1 is.

A sys fan-ra teszel egy Y átalakítót (lap alja) és egy ventihelyből lesz 2, de így csak az egyik venti fordulatát fogod tudni, ellenben mindkettő venti 12 voltot kap.

2. eset: Veszel egy 3 pin-> molex (lap teteje)átalakítót és rákötötöd a tápodra a ventit, de így megint nem látod majd, hogy mennyin megy.

Egy kérdés: Előre miért nem teszel oda is 12-et? És a gyári venti annyira halk, hogy meghagyod? :F Ezt csak kíváncsiságból kérdem.

(#12003) darthimp


darthimp
csendes tag

Sziasztok!
Egy Asus Triton 81-es proci hűtőm van és szeretném kikapcsolni valahogy a ventik kék LED-jét? Lehetséges ez egyáltalán, és ha igen hogyan? THX

NGZ

(#12004) Vasinger! válasza darthimp (#12003) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem az a legegyszerűbb, ha veszel másik ventit. A másik, ha csökkented a feszt, egy idő után kikapcsol a venti lede, annyira leszabályozod, de akkor már a venti is alig fúj, vagy talán meg is áll.

[ Szerkesztve ]

(#12005) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Helló! Múltkor ajánlottat venti(Englide) megvettem beszereltem, viszont beszerelés közben szembesültem, hogy az elejébe nem lehet beletenni így a ház oldalára meg a hátuljába tettem! A hátsó venti fújja ki a levegőt az oldalsó venti meg szívja be! Így sztetek jó? Ezek a ventik alapjáraton maxon mennek vagy valamivel szabályoznom kell?

(#12006) Gorneck válasza matthew95(2) (#12005) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesen jó...

Ha a lap szabályozza a csatikat, akkor nem biztos, ha nem akkor fullon mennek...

Gorneck#1239

(#12007) matthew95(2) válasza Gorneck (#12006) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

És én honnan tudom szabályozni? BIOS-ból? Felnyomnám maxra, mert azt mondják úgy is elég halk!

(#12008) Gorneck válasza matthew95(2) (#12007) üzenetére


Gorneck
titán

Lapod alapján biosból tiltod a ventiszabályzást és akkor maxon fog menni az összes venti...mármint azok amik lapra vannak kötve...

Gorneck#1239

(#12009) matthew95(2) válasza Gorneck (#12008) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Oks köszi!

(#12010) matthew95(2) válasza matthew95(2) (#12009) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Nagyon jó ez az Englide N zero hűtő mindenkinek csak ajánlani tudom, maxon megy és mégis iszonyat halk!

(#12011) V.Dave


V.Dave
senior tag

sziasztok a segitségeteket szeretném kérni

Megvan az új házam ( Aerocool QS-200) van hozzá 2 rendszerventillátor, bekötöttem 3tüs csatlakozoval alaplapra, forog meg világít addig ok, de mindkettő maxon pörög állandóan és kicsit hangos. Speedfannal %-okat allitgatom de frankon nem történik semmi. :W

Xiaomi mi 8 6/128

(#12012) Vasinger! válasza V.Dave (#12011) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Több féle megoldás is van.

1. Vagy veszel egy másik, halkabb ventit, ami PWM-es és azt biztos tudja szabályozni a lapod ha ismeri a PWM-et a lapod.

2. Veszel egy előlapi szabályozót, bár annak akkor lenne értelme ha több venti is lenne a gépedbe.

3. Veszel egy állandó értékű ellenállást pl ilyet: Zalman MC-1. Bár ez a tápból szívja az áramot és csak 2 5V és 2 12 V-os ág van rajta. De még itt is vannak ellenállások:link.

4. Veszel egy egyszerű potmétert és avval leszabályozod. Pl.: Fanmate 2, Hátlapi panel

[ Szerkesztve ]

(#12013) Shodan


Shodan
addikt

Szerintetek mivel érdemes próbálkozni vincsit halkítani?
Az a baj hogy a házamban ilyen módon vannak rögzítve a vincsik
, így quiet drive, himuro és társai kilőve, vagy létezik olyan ami 3,5 HDDket fogad és befér 3,5 helyre?
Vagy tömgödjek közé szivacsot?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#12014) Gorneck válasza Shodan (#12013) üzenetére


Gorneck
titán

Cserélj HDD-t...

Gorneck#1239

(#12015) Vasinger! válasza Shodan (#12013) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ilyen winyó rögzítést sem látni mindennap. :S Nem valami halk.

Olyan winyórögzítő tudtommal nincs a boltokban, ami 3.25-ös helyre megy, de 5.25-re biztos van.

Én máig egy szivacson tárolom a winyómat, eléggé halk és hűvös és rezonanciamentes megoldás. :K

(#12016) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Helló! Ahogy írtam megvettem a 2 Englide hűtőt így max. 46C-ra megy fel terhelés alatt a winchester 56C helyett, alapban 41-42C! Én ezt még egy kicsit sokallom! Tellhetetlen lennék? Sztetek érdemes külön winchestert venni vagy ezek az adatok már jók?

[ Szerkesztve ]

(#12017) Henk válasza Shodan (#12013) üzenetére


Henk
veterán

Olyan hűtés nem létezik ami 3,5-es vinyót fogad és befér a 3,5-es helyre. De az 5,25-ös helyre nem fér már be a vinyó mondjuk egy QD-ban? Én is úgy oldottam meg. Neked még jobb is lenne mert akkor kikerülne onnan a vinyó és az első venti légáramlata jobban érvényesülne.
Egyáltalán mi a gondod a vinyó hangos vagy rezgeti a házat és attól? (mondjuk utóbbit kizárnám)

Vasinger!: A Lian Li-ben ilyen a vinyó rögzítése és nincs is ezzel gond csak a hangját nem csillapítja, mint ahogy semmilyen vinyórögzítő.

matthew95(2): ez még olyan határeset de lehet attól van, hogy eleve melegedősebb vinyód van. Ha veszel külön vinyóhűtőt azzal nyersz még pár fokot de az + egy zajforrás, már ha ventis megoldásra gondolsz. Passzívat ne vegyél mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#12018) Sonja


Sonja
veterán

9600GT-re szeretnék egy hűtőt, ami a lehető leghalkabb! Hűtésileg elég, ha a gyári teljesítményét hozza, de tényleg a lehető leghalkabb ventis hűtés legyen. Ja, és kb. bele kellene férnie 10eHUF-ba. :B Én egyelőre a Xigmatek Bifrost VD1065 hűtőt néztem ki és a ventik 5V-ra kötve. Ellenben nem tudom, hogy a gyakorlatban ez milyen halk lenne. Más ötlet? :R

Szerk.: Másik ötletem egy Arctic Cooling Accelero S1 Rev 2. + Turbo modul. Esetleg valami vékonyabb (10mm-es) ventit ráfogatni. 25-ös már nem férne el. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12019) Henk válasza Sonja (#12018) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom 5V-on elindul e a Bifrost ventije, az S1-el biztos olcsóbban kijössz esetleg egy slim ventivel ha csak az fér el.

(#12020) Sonja válasza Henk (#12019) üzenetére


Sonja
veterán

Megy 5V-ról, mert találtam tesztet, ahol ezt is megnézték. :) Hmm... Jobb lenne az Accelero, de a hely szűkös. Elméletileg elférne egy normál 12cm-es venti is, ahogy elnéztem most a képemen! Az USB-s kivezetést ne nézd, mert az az új házamban már nem oda fog kerülni! ;) Tehát a vidkari mellett lenne 3 hely. Ebből az Accelero lefoglalna 1 helyet és akkor még 2 hely maradna a 12cm-es normál ventinek. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12021) Shodan válasza Henk (#12017) üzenetére


Shodan
addikt

Úgy van, Lian Li. Vibráció, rezgés nincs. 2db WD5000AAKS egy tányéros van benne.
5,25-re a kábelek miatt, illetve hogy nincs venti nem akarom tenni. Az első venti pont ezt a részt hűti.
Az a gondom hogy nagyon kihallani, pedig levegővel hűtök. De ez a leghangosabb alkatrész a gépben.
Na majd valamit össze hegesztek.

Gorneck23: nemrég cseréltem vinyót.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#12022) Shodan válasza Sonja (#12020) üzenetére


Shodan
addikt

Ha tényleg nem lesz ott az USB, szerintem el kell hogy férjen, és ha nem középre igazítod a hűtőt az S1en, hanem a belső felére tolod, akkor még azaz alsó kártya sem fogja akadályozni a szívásban.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#12023) Sonja válasza Shodan (#12022) üzenetére


Sonja
veterán

Biztos, hogy nem lesz ott, mert átteszem az ezen a képen látható jobb oldali külön részre, ahogy ezen a képen is látszik! ;) Na, akkor már csak azt kellene eldöntenem, hogy milyen ventit vegyek, ami még belefér a 10eHUF-os keretbe és halk, de azért kellően hűt is! :K :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12024) Henk válasza Shodan (#12021) üzenetére


Henk
veterán

Nekem is ilyen vinyóm volt a QD-ban bár csak 1db, 2-nél már elég drága móka lenne. A QD-t nyugodtan lehet feljebb tenni annak nem számít, hogy van elötte venti van nincs. A kábelekkel való elférés már más kérdés.

Sonja: ha nem akarod szabályozni akkor olyan 1000 rpm körülit vegyél mert ennél magasabb már hangos lehet idle.

(#12025) Gorneck válasza Shodan (#12021) üzenetére


Gorneck
titán

Ezek emlékeim szerint Blue WD-k hááát nem a leghalkabb vinyák...egy 1 terrás green jobb választás lett volna...

Gorneck#1239

(#12026) Henk válasza Gorneck (#12025) üzenetére


Henk
veterán

Nekem volt olyan, qd-ből nem nagyon jön ki a hangja. Persze anélkül ez volt a leghangosabb a gépben azért is kellett a halkítás. :B

(#12027) Gorneck válasza Henk (#12026) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem ehhez nem kellett QD...azé adtam el...

Gorneck#1239

(#12028) Sonja válasza Henk (#12024) üzenetére


Sonja
veterán

5V-on akarom járatni, tehát eleve olyan kellene, ami működik 5V-on. Pl. Noiseblocker, Arctic Cooling mennek és talán még beleférne árban.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12029) Henk válasza Sonja (#12028) üzenetére


Henk
veterán

Az AC Arctic F12 asszem elindul 5V-on és jó árban van. De folyamatosan 5V-on járatni nem biztos, hogy nagyobb előny mint venni egy eleve kis fordulatú ventit és 12V-ra kötni. Persze ha potival szabályzod akkor jobb a nagyobb fordulatú mert marad benne tartalék ha kell. Viszont ha szabályzóval oldod meg akkor meg nem tudom miért fontos az 5V.

[ Szerkesztve ]

(#12030) Sonja válasza Henk (#12029) üzenetére


Sonja
veterán

Mert jóval halkabb 5V-on járatni. Ezt tapasztalatból írom. 12V-on egyik venti se halk, még a 9dB-nek írt Papst is hangos volt. :U Pontosabban volt neki egy furcsa zaja a motornak és baszottul idegesített. :(( Ezért adtam annyi pénzt akkoriban. Na mindegy. Ez olyan dolog, hogy nekem a 300W-os FSP Zen is baromi "hangos", pedig nincs benne venti. :D Csak a tekercsek idegesítő hangja... Egyébként nem szabályzóval oldom meg, hanem egy ilyen Zalman cuccal közvetlen 5V-ra kötöm. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12031) Henk válasza Sonja (#12030) üzenetére


Henk
veterán

Ha egy 2000-3000 rpm-es ventit járatsz 5V-on nem biztos, hogy halkabb mint egy 700-800-as 12V-on. Másik hátránya, hogy nem minden venti indul 5V-on és soknál előfordul, hogy a kis fesz. miatt rázkódni kezd vagy leül a csapágy és időelött tönkremegy.
A Zen viszont lehet, hogy serceg de legalább drága. :DDD

(#12032) Sonja válasza Henk (#12031) üzenetére


Sonja
veterán

Jó, nyílván egy nagy RPM-es venti valóban hangosabb lenne, de én egy eleve 800rpm-es Noiseblocker-t kötnék 5V-ra (vagy AC F12 ventit, ami 1350RPM-es). ;) Sajnos abban igazad van, hogy hamarabb tönkremennek így, de eddig minden ventim kibírta 1 évig, utána kellett csak cserélnem. Ez nekem nem lenne gond. :K Na, de majd még meglátom. Ki tudja, lehet lesz egy hirtelen gondolatom és nem is veszek hűtőt (szoktam ilyet is csinálni :B). :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12033) Vasinger! válasza Sonja (#12032) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy 800-as Nb-t akarsz 5V-ra kötni? Biztos vagy Te ebben? :F

Egy házi mérés szerint, a 800-as S-FLEX 6,54V (390-420rpm)-en volt a vége.

[ Szerkesztve ]

(#12034) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#12032) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most mi a lényeg? Hogy minél lassabban pörögjön, vagy hogy csenben hűtsön?

Nekem voltak PWM-es AC ventijeim, PWM minimumán kb 300-400RPM-el tekertek, de levegőt se nagyon toltak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12035) Shodan válasza TESCO-Zsömle (#12034) üzenetére


Shodan
addikt

Ja nekem is most ilyenek pörögnek a VGA-n és a CPU-n. Ha újal lefogom, aztán be se indul magától, csak ha egy kicsit rásegítek. 450-500 körül mennek idleben.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#12036) Gorneck válasza Henk (#12029) üzenetére


Gorneck
titán

Háááát a Pro az nem akart...pont úgy, mint az előd...

Gorneck#1239

(#12037) Sonja válasza Vasinger! (#12033) üzenetére


Sonja
veterán

4,5V-on már elindul a saját oldala szerint. De egy százassal rosszul emlékeztem, mert 900 RPM-es.

#12034 - TESCO-Zsömle: "Most mi a lényeg? Hogy minél lassabban pörögjön, vagy hogy csenben hűtsön?"
Mind a kettő, de az lehetetlenség. Egyébként csendben hűtsön annyira, mint a gyári hűtő.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12038) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#12037) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szvsz felejtsd el a fordulatszámot, mert önmagában nem sokat jelent. Sok múlik a motoron, a csapágyon, a méreten és a lapátozáson is. Ne bonyolítsd túl! Csak 3 dolog érdekeljen! Zajzint, légszállítás, nyomás. A többi nem számít.

Ha a megfelelő zajszint mellett megfelelő légmennyiséget mozgat, mit számít, hogy mennyit pörög?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12039) Sonja válasza TESCO-Zsömle (#12038) üzenetére


Sonja
veterán

Én úgy gondoltam, hogy a pörgés (azaz az RPM) egy fontos tényező a zajszint (dB vagy Sone), és a megmozgatott levegőmennyiség mellett (CFM vagy m3/h). :B

Ellenben hiába a nagyon alacson zajszint, ha számomra mégis zavaró hangot "hallatt". Lásd a 9dB-es Papst ventit. Azt hittem, hogy tényleg jó halk 12V-on és közben zavaró hang (talán motor?!) jött belőle. Ebből a szempontból csak akkor tudom meg, hogy jó vagy sem, ha meghallgatom. :F Ez tényleg bonyolult így, hogy a fene essen bele. :(

Hmm... Akkor milyen lenne a megfelelő zajszint/légszállítású venti 12V-on? 1-2 példa kellene és akkor döntök. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12040) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#12039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A másik aranyszabály, hogy ne hidd el a * megadott adatokat. Keress objektív, és lehetőleg profi teszteket. A helikopter is néma, ha elég messze állsz tőle...

sz: *gyárilag

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12041) Henk válasza Gorneck (#12036) üzenetére


Henk
veterán

A pro valóban nem azért mondtam az F12-t. :K

Sonja: én a swif2-ket idle 800 rpm körül használom és erre még én is azt mondom, hogy elfogadható. :B

(#12042) Carte


Carte
tag

Üdv!
Remélem jó topicba írok...
Nemrég raktam össze új i5-ös konfigomat.
A "probléma" a következő:
A gép indul, viszont a cpu-hűtő nem pörög fel.

Cooler Master Hyper 212 plus hűtő van rajta, pwm-es ugye.
Kikapcsoltam egyből, nehogy kárt tegyek a cpu-ban. Normális hogy nem megy, és esetleg később pörög fel, ha emelkedik a hőfok vagy a használat :F :F
Tehát alapbol nem megy, még a házhűtők mennek.

Gariztassam? Vagy vmi más megoldás esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#12043) TESCO-Zsömle válasza Carte (#12042) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kukkants bele a bios-ba és nézdd meg, miként van beállítva a CPU-venti szabályzása. Vannak lapok, amik ki is kapcsolják a ventit, ha kell.

sz: Vagy ami egyszerübb! Eressz rá egy kis prime-ot. Ha attól se pörög fel, akkor vmi nem kóser. A prociban nem tudsz kárt tenni, mert jó a hővédelme.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12044) Carte válasza TESCO-Zsömle (#12043) üzenetére


Carte
tag

Megtenném, de nem lesz baja a procinak??? Mármint ugye nem pörög a venti... nemistudom.
6éves gépet cseréltem, azon még egész máshogy voltak a dolgok. :U

Ha aztmondod nem lesz baja, megnézem.... ;]

prime-ot hogy küldenék rá? Az nem win-ben operál? ;] Full uj a gép, még oprendszer sincs rajta :K

[ Szerkesztve ]

(#12045) TESCO-Zsömle válasza Carte (#12044) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor a BIOS-tól várod hogy túlmelegítse a procidat? :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12046) veector


veector
senior tag

A Xigma 12-es ventijeiről tud valaki mondani valamit?
2 tesztet olvastam mind2 aszondja hogy halk meg jó a légszállítás de viszonyítási alap nincs

(#12047) Sonja válasza veector (#12046) üzenetére


Sonja
veterán

Én csak annyit tudok mondani, hogy alacsony fordulaton (800-900RPM) motorhangja van, ilyen "brummogós", ami a procihűtőmen van 12cm-es. :B :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12048) veector válasza Sonja (#12047) üzenetére


veector
senior tag

Mostani állapothoz képest az nekem egy fényévnyi előrelépés lenne.
Brummogósat meg jobban szeretem mint a sípolósat

(#12049) Henk válasza Carte (#12042) üzenetére


Henk
veterán

Van olyan venti vezérlés (legalábbis Giga lapoknál találkoztam olyannal) amikor nem egyből indításkor indul a cpu hűtő ventije hanem valamennyivel később, kb. mikor elkezd boot-olni. De belépsz a bios-ba és megnézed a venti vezérlését meg hány fokos a vinyó. Még ha nem is indul a ventije ennyi idő alatt mégcsak meg sem melegszik a proci. Aztán ha biztosra akarsz menni akkor kikapcsolod a venti vezérlést ekkor újraindításnál azonnal kell indulnia a ventinek és ha így működik utána már beállíthatod szabályzásra is akár mert szabályozni fogja a hőfok függvényében.

veector: ami az Achilles-hez van gyárilag az jó hangos, erős motorhangja van még a legkisebb fordulaton is.

(#12050) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Noctua NH-D14-ről tudtok valamit mondani? Tesztek szerint elég rendesen elkalapál most szinte mindent, kérdés, hogy milyen kompromisszumok árán... Első ránézésre a RAM és alaplapi blokkoknak reszeltek...

Vízhűtésről váltanék, és nem szeretném lejjebb adni a tuningot. Jelenleg a procim 135-145W-ot ad le max (prime-IBT), de ezek nagyon extrém értékek...

Jó volna valamit tudni a ventikről is, amiket adnak hozzá. Azt már láttam, hogy egyik sem PWM-es.

Tapasztalatokat és véleményeket kérnék.

Előre is köszönöm.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.