Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) S.Y.S. válasza ImI87 (#7998) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ha van időd vele foglalkozni itt találsz néhány leszabályzott venti fordulatszám és feszültség adatot.

(#8002) C@rbon válasza S.Y.S. (#7997) üzenetére


C@rbon
senior tag

Így utólag kiderült, hogy 92mm-es :)
Igen megvan mindene és tényleg van több féle csavar is :DD

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#8003) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Ilyen ventiből akarok 4-et e házamba: AF8025 PWM

Viszont olyan problémám merült fel, hogy ugye 4 pines áramellátója van (4 pin socket for CPU cooler or second fan), na most akkor a cpu- ventis alaplapi áramellátómba 6 venti fog csatlakozni. Ez nem jelent problémát? Mindegyik menni fog ettől még? Illetve,hogy nem létezik valami nagyobb volumeni ilyen 4 pines molex elosztó, mert ha ezeket egymásbatűzdelném, akkor kb 10 cm magas tornyot kapok. :D

Illetve a másik gondom a 3 pines csatlakozójával van. Már csak egy szabad 3 pines csatlakozó maradt az adatlapomon. Oda sem ártana valami elosztó. Nem tudtok ilyenről, hogy létezik -e ilyen? Vagy hogy lehetne megoldani ezt a dolgot?:)

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#8004) z0d1AK válasza dangerzone (#8003) üzenetére


z0d1AK
veterán

lehet venni 3pines csatit, amit tápcsatira tudsz rákötni

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8005) Nyugdíjas válasza z0d1AK (#8004) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

dupla, sorry :B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8006) Nyugdíjas válasza z0d1AK (#8004) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

PWM-es 4pin-ről beszélünk :)

Egyébként össze lehet fűzni hatot simán, nagyon csodálkoznék, ha gond lenne belőle.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8007) dangerzone válasza z0d1AK (#8004) üzenetére


dangerzone
addikt

Ilyet találtam 3 pines átalakítóból.. De ez édes kevés, mert nekem még 3 ilyen kéne. 3000-ret meg nem akarok rákölteni ilyen szarra. 4 pineset meg csak nem is láttam. :D
AC ventikhez nem adnak szerintetek átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#8008) z0d1AK válasza dangerzone (#8007) üzenetére


z0d1AK
veterán

van oan is, amin 2db 3pines csati van

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8009) Nyugdíjas válasza dangerzone (#8007) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem adnak,de a PWM-es ventiket össze lehet fűzni, pont ez az (egyik) lényege. Nem is értem a problémádat :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8010) z0d1AK válasza Nyugdíjas (#8006) üzenetére


z0d1AK
veterán

én is tom...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8011) Henk válasza dangerzone (#8003) üzenetére


Henk
veterán

Ilyen elosztót lehet kapni ezzel 2 ventit tudsz dugni 1 alaplapi csaitra.De ebből 4 pines nem létezik szerintem mert a lap 1 csatlakozóról nem tud egyszerre 2 ventit vezérelni,még fordulatot mérni sem.Meg van ilyen átalakító,de ebből 2db 12v-os ,2db meg 5v.
Amúgy mennyi ventit akarsz összesen rádugni és hány venti csati van a lapon?
Nyugdíjas:nem ismerem a pwm-es ventiket.Olyan a csatija,hogy többet is egymásba lehet dugni? :U

[ Szerkesztve ]

(#8012) dangerzone válasza Nyugdíjas (#8009) üzenetére


dangerzone
addikt

Ok , a 4 pineseket össze lehet fűzni. De ezen elvileg van egy másik , 3pines,csatlakozó is, ami elvileg jelet közvetít az alaplapnak, vagy mi a fene. És ahhoz kéne elosztó.
Vagy most elég ha csak egyik csatlakozó van beüzemelve, és én keveredtem meg? :)

(#8013) dangerzone válasza Henk (#8011) üzenetére


dangerzone
addikt

4 pinesből 1 darab. 3 pinesből 3 darab. De abból 1 már foglalva van a vga hűtőnek. Szóval helyesbíteném a korábbi írásomat, nem 1, hanem 2 szabad 3 pines csatlakozóm van.

4 ilyen ventit akarok venni a házba. (pár hsz-szel előbb linkeltem )

Ja, a pwm-es ventik csatlakozója olyan, hogy kettőt lehet bele dugni.

[ Szerkesztve ]

(#8014) Henk válasza dangerzone (#8012) üzenetére


Henk
veterán

Nincs erről valami képed?Mert ezt nem teljesen látom át,hogyan van egy ventin 2 csatlakozó.
Már majdnem értem. :DDD
De a pwm-es ventiket mindenképpen 4 pines csatira kell dugnod a lapon különben nem működik a pwm.Tehát akkor 4db ventit kéne rákötni 1db alaplapi csatlakozóra,mert 4 pines-ből csak 1 szabad csatid van.Ha jól gondolom.
A 3 pines alaplapi csatikat elfelejtheted mert ha arra dugod a pwm-es ventit akkor a pwm nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#8015) dangerzone válasza Henk (#8014) üzenetére


dangerzone
addikt

PWM amplifier integrated on motor circuit
4 pin plug for receiving power and PWM signal from motherboard
4 pin socket for CPU cooler or second fan
3 pin plug to send fan RPM signal to motherboard

Én ebből következtettem rá.

Amúgy van a vga-mon egy 12 cm-s venti, és azon is egy 4 tűs, valamint egy 3 tűs csati van külön.

(#8016) S.Y.S. válasza C@rbon (#8002) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Na megtaláltam tényleg 92-es volt, jól megkavartál. :D
De ha jól rémlik a lemez úgy van kialakitva hogy a 80-ast is rá lehet rakni. :U

(#8017) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Najó, nem olvasom el a hsz.-eket, mert csak belekavarodok.

Szóvall...

A PWM-eseket össze lehet fűzni, mert mindegyiken van anya, és apa csatlakozó is. Igy általában a CPU-fan-ra lehet kötni őket, tehát mindet a CPU hőmérsékletének függvényében egyszerre fogja szabályozni a lap (mint mondjuk a gyári hűtőt). Ez nem okoz semmi gondot neki, mert erre van a PWM-szabályzás kitalálva.

A 3pin-es csatikon, amit ezekhez adnak csak a ford.szám visszajelzés van bekötve, ami arra szolgál (gondolom legalábbis, még sosem próbáltam), hogyha szeretnéd ezeket külön monitorozni is., nem csak egyetlen fn-ként akarod látni a CPU-fan-on.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8018) dangerzone válasza Henk (#8014) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, találtam róla korrekt képet. Így talán értitek, mire is gondoltam. :)
Amúgy a 4 pineset nem akartam a 3 pinesbe dugni. :D

(#8019) Henk válasza dangerzone (#8018) üzenetére


Henk
veterán

Így már világos igen,de nem volt ilyen ventim és nem egészen értettem a dolgot.
Akkor viszont Nyugdíjas már feljebb vázolta a dolgot.Sorba tudod kötni őket.

(#8020) C@rbon válasza S.Y.S. (#8016) üzenetére


C@rbon
senior tag

Köszi!
Először megpróbálom egy ellenállással 1500rpm körülire szabályozni. Ha nem jön be akkor nézek valami jó ventit. Ajánlat esetleg?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#8021) S.Y.S. válasza C@rbon (#8020) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Itt kérdezz be a 'öreg'-nél mit ajánl. :D
Nincs tapasztalatom 80, 92-es ventikkel, az az egy Zalman-on volt, attól sem voltam elájulva. Scythe, AC, Noctua márkák voltak nálam, ezekből válogatnék. Ha van rá lehetőség, hallgasd meg őket, mielőtt megveszed.

(#8022) C@rbon válasza S.Y.S. (#8021) üzenetére


C@rbon
senior tag

Ok!
Köszi a segítséget! :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#8023) spln válasza C@rbon (#8020) üzenetére


spln
tag

A 92es AC nem rossz választás szerintem, árához képest jó kis venti.
Nekem a keretnélküli változat van a TX2-n, alaplapi szabályozással nekem elég halk (persze a 2500as max fordulaton már van hangja de ott már minek nincs). A normál keretes változat valamivel több levegőt szállít, meg kicsit lehet hangosabb is, de leszabályozva elfogadható szerintem.

Többiről nincs tapasztalatom, Scythe, Noctua biztos halk, de az árából 2-3 AC-t kapsz :))

"Danger! Avoid death!"

(#8024) ImI87 válasza S.Y.S. (#8001) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi mindhármótoknak! :R

(#8025) z0d1AK válasza ImI87 (#8024) üzenetére


z0d1AK
veterán

nincs mit

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8026) dangerzone


dangerzone
addikt

a XILENCE 12cm-s hűtőkkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#8027) Nyugdíjas válasza dangerzone (#8026) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pontosan melyikre vagy kiváncsi? :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8028) dangerzone válasza Nyugdíjas (#8027) üzenetére


dangerzone
addikt

Konkrétan erre.

Kellene egy halk, 12 cm-s venti a házamba, ami jól fújja befele a levegőt. Tehát nem csak sokat, de nagy nyomáson is. Lehetőleg azért ne túl drágán. :)

(#8029) Nyugdíjas válasza dangerzone (#8028) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ez nem éppen egy hajjde erős venti, sőt nem is olyan nagyon halk. Persze ez mindenkinél teljesen szubjektiv.

Egyébként úgy imádom az ilyen kéréseket:
Halk legyen, meg sok levegőt is szllítson, plusz legyen nagy statikus nyomása is.

Őőőő, nem szeretnénk néha egy kicsit sokat?:U:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8030) spln válasza Nyugdíjas (#8029) üzenetére


spln
tag

Én olyat keresek ami legalább 70 cfm, 5 dB és ne legyen benne mozgó alkatrész, mit ajánlanátok? :DDD

"Danger! Avoid death!"

(#8031) Nyugdíjas válasza spln (#8030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

kb... :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8032) dangerzone válasza Nyugdíjas (#8029) üzenetére


dangerzone
addikt

A részinfót köszi, amúgy
énn is imádom a cinikus megjegyzéseket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8033) spln válasza dangerzone (#8032) üzenetére


spln
tag

Poénnak szántam, ha sértőnek találod, akkor bocsánat. :B

"Danger! Avoid death!"

(#8034) dangerzone válasza spln (#8033) üzenetére


dangerzone
addikt

Elsősorban nem neked szántam. :)

(#8035) Nyugdíjas válasza dangerzone (#8034) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én sem akartam sértő lenni, nade a fizikába azért gondoljunk bele, mielőtt kérdezünk akkor is :) :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8036) dangerzone válasza Nyugdíjas (#8035) üzenetére


dangerzone
addikt

Én csak leírtam, hogy milyen lenne az ideális venti. Tudom hogy kompromisszumot kell kötnöm, a venti tulajdonságai terén. Csak gondoltam hátha valaki tud ajánlani olyan ventillátort, ami a legkevesebb kompromisszumot kívánja.

No, ennyi lenne. Pusszz

(#8037) 8800gts


8800gts
tag

Sziasztok
Enermax UC-8FAB ventit keresek de sehol sem találok létezik ez kékbe meg liába is fordulatszámszabályozós kis kábelen lehet 1 potival állítani már 2 éve használom őket és semmi bajuk és elkélne még 1 pár darab
előre is köszi a segítséget

(#8038) Henk válasza 8800gts (#8037) üzenetére


Henk
veterán

9 meg 12-es kapható belőle.
Az nem fér el esetleg?

(#8039) dangerzone


dangerzone
addikt

A levegőszállítás összefüggésben van azzal a nyomással, amivel beküldi a levegőt a venti, ugye?

Amúgy most 2 12cm-s venti között vacilálok.
Thermaltake
Arctic Cooling

A thermaltake az böszmének tűnik, viszont a hangja is az, nameg 800-zal drágább mint az ac. De az összeget kibírom.
A cél az ,hogy a vga-ig juttasson nekem levegőt, hogy szellőztesse a bordáit.

Esetleg valami vélemény nyugdíjas kollegák?:D

[ Szerkesztve ]

(#8040) Henk válasza dangerzone (#8039) üzenetére


Henk
veterán

Thermaltake,az ilyen érdekes lapát kialakítások sosem szoktak jóra vezetni.
Min fordulaton(1300) annyi levegőt szállít mint az s-flex 800-on.Csak összehasonlításképpen írtam.Nem ismerem de biztos,hogy bazi hangos lesz.
Az AC jóval halkabb lesz viszont kevesebb levegőt is szállít.Meg kérdés,hogy elfér a házadban a 38-as venti?
Ha az a cél,hogy sokat szállítson akkor keresd meg a legolcsóbb legnagyobb légszállítású ventit aztán ennyi.Brutális hangja lesz arra készülj fel. :D
Arról nem is beszélve,hogy vannak ventik amik a kialakításuknál fogva szétterítik a levegőt és van amelyik koncentráltan egyenesen fújja.Neked az utóbbi lenne jó csak ezt nem tüntetik fel az adatlapokon,legfeljebb tesztekből lehet megtudni. :F

(#8041) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Segitség kellene házventi ügyben. (CM690). Jelenleg a gyári ventik vannak a házban , de szeretném lecserélni őket halkabra , de a jó légszállitás továbbra is fontos lenne. Ha már venti ügyben irok , a proci hűtőm egy ninja2-es , ezen is a gyári hűtő van, esetleg erre egy másikat tudnátok ajánlani. Egyszóval csendes de jólszellőző házat szeretnék megfizethető áron.

(#8042) dangerzone válasza Henk (#8040) üzenetére


dangerzone
addikt

Ahm, értem. Köszi szépen a kifejtett választ. Akkor inkább választok vmi arctic cooling hűtőt, inkább legyen halkabb. :)
Amúgy a ház elejére akarom tenni a 12 cm-s ventit. Ott elfér a 38 cm-s.

(#8043) dangerzone válasza dangerzone (#8042) üzenetére


dangerzone
addikt

Vagy esetleg jobban járnék 2x8 cm-s ventivel előre? :)

(#8044) Nyugdíjas válasza tomic (#8041) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy kb. összeget irhatnál, mennyit szánsz egy ventire mondjuk :)
Mert ha kibirsz 3k-t/venti, akkor S-FLEX, ha meg olcsóbbat szeretnél, akkor az AC, vagy a YateLoon termékei közt kellene mazsolázni, légszállítástól függően...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8045) z0d1AK válasza dangerzone (#8043) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát az jóval hangosabb lenne

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8046) Henk válasza dangerzone (#8042) üzenetére


Henk
veterán

Hát a pwm-es venti nem lesz hangos,de amíg alacsony fordulaton megy a légszállítás sem lesz óriási.
Én azért szoktam a fix fordulatú ventiket favorizálni mert ott nincs zsákbamacska sem hang,sem légszállítás ügyében.
Azt mondtad,hogy a vga hűtését javítsa a venti.Attól függően,hogy melyik alaplapi csatira dugod a ventit,(de pwm általában a cpu tápcsati) a cpu hőmérsékletében fogja vezérelni a venti sebességét,esetleg system hőmérséklet.Ha van egy jó proci hűtőd akkor alacsonyabb fordulaton marad a házhűtő venti,de ettől a vga még melegedhet szépen.
Ez csak egy észrevétel mert sokan használnak elégedettem pwm-es ventiket.
Amúgy inkább egy 12-es mint 2db 8-as venti.Légszállításban kittudod hozni ugyanazt de a 8-asok hangosabbak szoktak lenni a nagyobb fordulat miatt.

(#8047) Henk válasza tomic (#8041) üzenetére


Henk
veterán

Jó lenne tudni a gyári ventik zajszintjét és légszállítását,akkor könnyebb lenne helyett választani.Az s-flex-ek valóban nagyon jó ventik.De azt ne felejtsd el,hogy egy bizonyos légszállítás felett már nincs halk venti mert a légszállítással a szélzaj is nőni fog.

(#8048) tomic


tomic
addikt

A gyári ventik 120mm 21dBA elől hátul. légszállitásukat nem tom sajna . 3-4e max amit rászánnék a csendre.A procin lévő 120mm 20,5dBA és 53CFM es.

(#8049) spln válasza dangerzone (#8042) üzenetére


spln
tag

AC-ből lehet jobban járnál az AF12025-tel, mert a keret miatt ennek szerintem koncentráltabb a légárama. Van ebből is pwm meg sima változat is.

"Danger! Avoid death!"

(#8050) dangerzone válasza spln (#8049) üzenetére


dangerzone
addikt

Ahm, lehet hogy igazad van. Amúgy a vga-mra is ilyen ventit maszekoltam rá. (AF12025 pwm)

Henk: Alaplaphoz kaptam valami easy tune pro programot, aztán azzal tudom szabályozni a pwm-es ventik fordulatszámát. Mondjuk ezzel csak az a gond, hogy max fordulaton a procihűtő már nem a leghalkabb. Max veszek egy 3 pines molex átalakítót (mert az alaplapomon már elfogytak) ,és rákötök egy fix fordulatszámú ventit.
Ezt még megálmodom, hogy legyen.

Köszi a segítséget. Sziasztok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.