Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Henk válasza ChRiS_RS (#6997) üzenetére


Henk
veterán

Ja bocs,ezt benéztem. :B

(#7002) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Hi!

Cooler Master Cool Viva Pro SE (RV-UCH-P7U2-GP)

Erről a vga hűtőről van valami infótok? HD3870-re tenném, ezt tudok gyorsan, jó áron szerezni...gondolom nem egy Accelero S1 rev.2. 12cm-es ventivel...szal véleményeket kérnék!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#7003) Blero2 válasza S.Y.S. (#6995) üzenetére


Blero2
tag

Igazán nem tudom miért döntöttem mellette, talán mert azt gondoltam, hogy egy nagy légszállítású ventivel majd még huzatosabb lesz a ház. Bíztam benne, hogy majd a videokarit os hűti kicsit, és akkor a kari ventije alacsonyabb fordulaton is mehet majd (40 foknál már kezd megjönni a hangja).
Kivágtam előle a fémrácsot a házból, most már csak az előlapon kell átszívnia a levegőt, ami meg tiszta lyuk (szóval nem lehet neki gond)
A teljesítménye meg is nőtt ettől a kis beavatkozástól, már 5 cm-ről is érezni ahogy szív és belül is jobban keveri a levegőt, de everesttel mérve terhelésmentesen fokokban nem mérhető a különbség.
Majd megnézem játékok alatt is, csak most végeztem az átalakítással :)

Ami fura, hogy az elvileg 1200as venti 1400on pörög mióta kivettem előle a fémrácsot. :Y

[ Szerkesztve ]

(#7004) Blero2 válasza Dubmaster (#7002) üzenetére


Blero2
tag

Próbáld meg itt is feltenni a kérdésed, a sok 3870es tulaj lehet tapasztalatokkal is tud szolgálni.

(#7005) S.Y.S. válasza Blero2 (#7003) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

pedig leirtam az ezzel a ventivel tapasztaltakat :D

Asztalon 1200, gépben 1300 körülit pörög, nem igazán értem miért. :F

(#7006) Blero2 válasza S.Y.S. (#7005) üzenetére


Blero2
tag

Tudom :W

Úgy gondoltam azért emelkedik a fordulat, mert nehezebben szív, de miután megkönnyítettem a dolgát, mégjobban emelkedett.
Fura dolgok ezek.
Én mindenesetre nem vágnám meg a helyedben a házadat.

(#7007) Dubmaster válasza Blero2 (#7004) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

KÖsz, betoltam a 3870 topicba is a kérdést!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#7008) S.Y.S. válasza Blero2 (#7006) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Pedig el kell végeznem a beavatkozást kb. e miatt. Rontani nem rontott, inkább csak javított a helyzeten.

(#7009) S.Y.S. válasza S.Y.S. (#6957) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az 1.0-ás teszt megérkezett. :D

(#7010) szubence


szubence
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni hogy konkrétan az alábbi konfigot hogyan lehetne halkítani:

Táp: Coolink AP-400X
Alaplap: Gigabyte GA-965G-DS3
Processzor: Pentium D 820+ 2.80 GHz
Intel gyári hűtővel
Memória: 2 x Kingmax 1 GB DDR2-800
Videókártya: Asus EAX1650XT 256 Mb
Winchester: Samsung HD160HJ SATA 160 GB
IBM Deskstar 41 GB 7200 RPM
DVD: Pioneer DVD-RW DVR-108 ATA
Samsung CD-RW/DVD SM-332 (ez most nincs bekötve mert csak 1 IDE portom van)

A ház valami ősrégi midi ATX torony, azt mindenképpen cserélni akarom, erre is várnék tippeket.
Első hallásra nekem úgy tűnik hogy a videokártya ventillátora a leghangosabb.

És azért 20-25 ezer Ft-nál nem nagyon akarok többet rászánni, a cél nem is hangtalan, csak halkabb gép lenne.

köszi

(#7011) spln válasza szubence (#7010) üzenetére


spln
tag

Üdv!
Szerintem procira egy CM Hyper TX2 jó lenne, esetleg egy AC Alpine 7 vagy Alpine 7 Pro (ez a kettő teljesítménybe kb ott van, mint a gyári csak halkabban).
Vga hűtőkkel nincs tapasztalatom, de egy szellős ház + 1-2 ház venti vga-nak is tuti jót tesz (egy jó ház amúgy is sokat halkíthat a gépen).
Egy új 12-es ventis tápot is érdemes lehet megfontolni, mondjuk FSP 400PNF (talán 350PNF is elég lehet) vagy Gigabyte Superb 460
nekem pl. Superb van, nagyon halk és most csak 7k körül van ;]

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7012) spln válasza Neo76 (#7000) üzenetére


spln
tag

Hát ahogy néztem képeket arról a házról a wincsik előtti venti a proci felé már nem sok levegőt juttat.
A procihűtő ventije vízszintesen vagy függőlegesen szállít?
mert ha a hátsó ventire merőlegesen akkor lehet, hogy a kettő csak egymás hatását rontja.
Amúgy nagyobb fordulat szám nem feltétlen jelent sokkal nagyobb légszállítást is, de persze rosszabb eredményt semmiképp nem kellene hoznia..
A hűtőt gondolom levetted a venti cseréhez, talán lehet hogy nem érintkezik jól a procival a hűtő :F vagy mennyivel rosszabbak az eredmények?

S.Y.S.:
és mivel végezted a "beavatkozást" ? ;]
csak mert én is gondolkodom ilyesmin..

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7013) horitomy válasza Blero2 (#6986) üzenetére


horitomy
tag

Képet nem tudok a 331-es házamról linkelni most de: Én kivágtam a 12cm-es gyári ventinek a rácsot teljesen a gép hátulján. Közel 2x nagyobb lett a légszállítása! Az alaplaptól kezdve a prociig mindennek csökkent a hőfoka.
Nekem ez az egyetlen gyári 12cm-es venti van csak a gépben, mely maximálisan elég, hiszen most, hogy az emeleti szobámban 31-32 fok a szobahőmérséklet, valamint van a gépben 3000-en járatott dual core, a sütőnek is nyugodtan nevezhető hd4850-ről már nem is beszélek, ennek ellenére soha nem volt melegedési problémám. A hdd igaz nem 30fokos hanem 35-36. A kánikula ellenére idleben a proci nem éri el a 40fokot.

Füstölőt szoktam gyújtani a légszállítás ellenőrzésére. A füstöt a gép elejétől 4cm-re már beszívja bármilyen magasságából, mely igaz a gép oldalán lévő rácsnál is.

Tehát feleslegesnek tartom egy jól szellőző háznál a ventilátorokkal való telepakolást.

Vágd ki a rácsot a gép hátulján! (Ne az elején!)

(#7014) S.Y.S. válasza spln (#7012) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A vastagabb lemezt flex-el kinagyoltam, dremel-el és reszelővel pedig igazitottam az iveken, majd sorjáztam.

(#7015) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

A gondom a következő, a Hyper TX2 ventillátora 2 hét alatt megadta magát, letört a ventiből egy darab fogalmam sincs, hogy hogyan csak egyszer el kezdett zörögni, levettem az oldalát és csodálkozva néztem hogy ott ficereg egy nem kis darab a ventiből. Félek, hogy nem cserélik ki gariban, szerintetek...!? Járt már esetleg valaki így!?

(#7016) Neo76 válasza spln (#7012) üzenetére


Neo76
tag

Szia!

Hétvégén kicsit tesztelgettem a ventik elhelyezését, és arra az álláspontra jutottam, hogy az 1600-as Scythe marad a TRUE120-on, a wincsik előtti helyre ment a korábbi 1200-as.
Az elhelyezkedése a hűtőnek pedig olyan, hogy a ramok felől fújja a levegőt a bordára, tehát a legtöbb képen látható elhelyezkedés szerint van.
Úgy olvastam, hogy az a jó, ha a ház túlnyomás alatt van. Minden ventit alapon hagytam, így az összes befelé áramló levegő (cfm-ben) 85, az összes kifelé áramló pedig 78.
A kérdés az, hogy a ház aljában lévő ventillátor levegőjéből mennyi jut az alaplap környékére. Érdemesebb-e nagyobb túlnyomást előidézni, mondjuk a wincsi előtti 1200-as 1600-ra cserélésével?

Nos, az 1600-os szerintem mégsem volt rossz döntés, és a korábban írt megállapítás is sokmendentől függött, hogy az 1600-os rosszabb lenne a procin, mint az 1200-as.
Most mindenképpen a procin hagytam a nagyobb fordulatú ventit, és a koóisebbet a wincsik előtt, mert ezzel tudtam elérni a legjobb zaj/teljesítmény értéket. Mivel a hőmérsékelt eléggé változó (akkor nagyon meleg volt, de pár fokos lehűlés is sokkal kisebb hőmérsékleti értékekeket produkált) elég nehéz fix eredményt hozni, de az előző mondatban írt jött ki legjobban nálam. Szóval egy kérdés maradt, amit írtam.

Üdv.,
Laci

(#7017) Neo76 válasza spln (#7012) üzenetére


Neo76
tag

Egy-két dolog kimaradt.

Olvastam, hogy az Arctic Silver 5 a hővezető paszták/zsírok között a legjobb teljesítménnyel rendelkezik, így most ezt használtam. A hűtőt csak ezért vettem le, amúgy meg nagyon vigyáztam a ventik cseréjekor, hogy a hűtő ne mozduljon el.
Biztosan jól érintkezik a hűtő a procival, mert ha nem így lenne, akkor a kiugró hőmérsékleti érték emelkedés már szemt szúrt volna.
Azt olvastam, hogy kb. 200 óra kell, míg a paszta "bejáratódik". Majd meglátjuk.

Üdv.,
Laci

(#7018) Henk válasza psykie (#7015) üzenetére


Henk
veterán

Én magam nem találkoztam vele,de egyik haverom ugyanígy járt.Egyre hangosabb lett a venti és elkezdte rázni a bordát is egy idő után.Leszedte a ház oldalát és azt mondta,hogy a venti elkezdett elrepedni a közepétől kifele.A garit nem tudom hogyan van rá,ő kicserélte egy másik ventire.

(#7019) Khaal


Khaal
őstag

Sziasztok, tudtok mondani olyan programot ami a GPU hőmérséklete alapján tudja vezérelni az alaplapra dugott ventit?

A helyzet az, hogy a cpu és a vga is passzív, és játék közben nagyon felmelegszik a vga, de mivel a processzor relatíve hűvös, nem pörög fel a gép hátuljába rakott (az alaplap cpu-hütő csatlakozójára dugott) ventilátor.
A cpu 30-45 fok között van, efölé nem is megy, viszont a gpu játék közben 85-90 fokot is eléri.

(#7020) Henk válasza Khaal (#7019) üzenetére


Henk
veterán

A helyedben inkább a passzív vga-ra tennék egy ventit.Sokkal többet érsz el vele mintha a házhűtő menne magasabb fordulaton.Amúgy nem tudom létezik e olyan progi ami tudja vezérelni a lapra dugott ventit a gpu hőmérséklet függvényében.

(#7021) Khaal válasza Henk (#7020) üzenetére


Khaal
őstag

Képet most nem tudok felrakni, de a lényeg az, hogy nem férne el már sehogy. A vga egy Sapphire HD3870 ultimate, aminek a gpu-val ellentétes oldalán, tehát felül van a hőleadó bordája, és aközött és a Ninja között nem igazán van hely.

Alapból internetezés, filmnézés közben nincs gond, úgy 46-48 fokos a vga, cpu 30 körül, hátsó venti 400-as fordulaton a táppal együtt elintézi a meleg eltávolítását.
Csak ugye játék közben melegszik be nagyon a gép. Sikerült belőnöm, hogy felpörgesse a hátsó ventit ahogy melegszik a cpu, de így is csak 700-800-ig megy fel a fordulatszáma (az 1500-ból), mivel a processzor nem igazán melegedik be játék alatt se (köszönhetően a Ninjanak).
Fixen max. fordulaton meg nem akarom járatni, mert ha nem játszom teljesen felesleges pörögnie, és úgy már eléggé hangos is (AC 12025 PWM a venti).

Most beraktam a Ninjahoz adott Scythe 12 centist hátulra, kiváncsi vagyok jobb lesz-e.

(#7022) Henk válasza Khaal (#7021) üzenetére


Henk
veterán

Hát akkor bekell szerelned egy potit amivel tudod szabályozni a hátsó ventit.
Esetleg lecserélni a ninja-t,hogy jobban melegedjen a cpu. :DDD (vicc volt)
Vagy egy nagyobb fordulatú halk ventit,aminek még nem zavar a hangja.

(#7023) Khaal válasza Henk (#7022) üzenetére


Khaal
őstag

Na igen, én is erre gondoltam, csak a potit szeretném helyettesíteni valami szoftveres megoldással. Speedfant próbáltam, de valamiért nem tudom vele állítani a ventik fordulatát, na meg a gpu hőmérsékletet se képes kiolvasni.
Valami hasonló program kellene.

Pénzt már nem akarok többet kiadni ventilátorra, így is van két fölösleges, mert a házba csak hátulra lehet berakni egy 12-est, én meg vettem kettőt, mert nem tudtam hogy a Ninjahoz is jár egy, amire nem is lesz szükség.

Mondjuk nem tudom mennyire gond a gép számára a melegedés, ahogy olvastam a gpuk 110-120 fokot is kibírnak, mondjuk játék közben a táp is felmelegszik, mivel a hő nagy része arra távozik.
Internet, filmnézés közben így most lényegében hagtalan a gép, csak játék közben nem ártana valami plusz hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#7024) Henk válasza Khaal (#7023) üzenetére


Henk
veterán

A speedfan csak akkor működik ha kompatibilis a lapoddal,asszem.De a gpu hőmérsékletét nem fogja az sem figyelembe venni.Az a 110-120 fok nagyon sok,mégha kibírja is a gpu nem tesz neki jót és általában hibázik,fagy ilyen magas hőfokon.
Ha azt a maradék ventit a vga közelébe rögzítenéd valamilyen barkács megoldással a házban még az is segítene szerintem.Lényeg,hogy nagyobb légmozás legyen a házban.

(#7025) Khaal válasza Henk (#7024) üzenetére


Khaal
őstag

110-120-at nem éri el, csak valahol olvastam hogy akkor veszi lejjebb a vga a frekvenciát. Lényegében 80-85 fok körül szokott lenni játék alatt, de a max amit mértem HWmonitor progival az 94 fok volt (bár ki tudja, lehet hogy félremért).
Beraktam a gép elejébe egy 8 centis AC PWM-es ventit, de még csak a hdd-n se érezni a hatását, pedig pont rá fúj (igaz csak 600-800rpm körül megy).
Más ventibeépítési lehetőség nincs, elég szűkös a ház.

(#7026) mák


mák
tag

Üdvözlet!

Milyen procihűtő hűt le normálisan egy 4magos q6600-at mondjuk?
Esetleg egy kis tunnying is beleférjen.

köszi előre is

mákosnudli

(#7027) ¤Demes¤ válasza Khaal (#7025) üzenetére


¤Demes¤
tag

Néhány aktív hűtésű 3870-nek is akörül van a hőmérséklete terhelten, tehát bírnia biztos kéne. Egyébként ezen én is gondolkodtam, mert a procin nekem most Ninja Copper van, videókártyán meg a TR HR-03 GT, tehát az elrendezés pont olyan mint neked, de mivel én egy ventit is raktam rá, pár slottal lejjebb kellett raknom, mert nem fért volna el. Én úgy gondoltam, hogy ha már úgyis olyan közel vannak, Ninja-ra felülre rakni egy ventilátort ami lefele fúj, és talán eléri kicsit a videókártya hűtőbordáját is.

(#7028) Chalez válasza mák (#7026) üzenetére


Chalez
őstag

Xigmatek Red Scorpion, Thermalright Ultra 120;True, OCZ Vendetta 2 pl...

(#7029) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom , jó helyen járok-e... Vettek az egyik ismerősömék használtan egy Dell Latitude D600as laptopot és igencsak melegedős fajta... Fél óra haszálat után meglehetősen forró az egész és ennek lehűtésére kérnék valami lehetőséget tőletek... Nézegettem ezeket : [link] [link]
Ezekben a márkákban bízom... :) Mennyit használ egy ilyen "tepsi"? Van valami olcsó és jó ötletetek? Előre is köszönöm.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#7030) Khaal válasza ¤Demes¤ (#7027) üzenetére


Khaal
őstag

Végülis nem is a vga miatt aggódom, azt akárhogy is nyúztam max 94 fokot sikerült elérnem, de az átlag 80 körül van. A gond inkább a tápegység, mert az elég rendesen átmelegszik. Mivel 12-es venti van benne, ezért a felülről fújó ventilátor nem lenne jó megoldás (meg el se férne).
Viszont azt még kipróbálom, hogy rárakok egy hátrafelé fújót a Ninjara, így a kereszthuzat talán hátra nyomja ki a meleg nagy részét, és nem a tápot fogja fűteni. Lehet a végén kell vennem egy alultápos házat.
Telefonnal csináltam egy képet, hogy mégis hogyan néz ki a ház belseje: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7031) S.Y.S. válasza S.Y.S. (#7009) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Kész a 2.0-ás teszt, lehet itt kellenne tovább rágni a témát. :)

(#7032) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Hello mindenki! Nem találtam ennél jobb topicot, csak annyi lenne a kérdésem, hogy a táp ventijét lehet valahogyan szabályozni? Kicsit hangos és idegesít!

Előre is köszi!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#7033) Khaal válasza Khaal (#7030) üzenetére


Khaal
őstag

Na felbigyesztettem a Ninjara a hozzájáró ventit, hátra meg beraktam a PWM-es AC-t. Idleben 4 fokkal hűvösebb a vga, a cpu pedig per pillanat 26 fokos. Kicsit átrendeztem a kábeleket is a jobb huzat miatt, de ha így se lesz jó, akkor azt hiszem el kell adnom a házat és venni helyette egy alultápos kialakításút.

(#7034) ¤Demes¤ válasza Khaal (#7033) üzenetére


¤Demes¤
tag

Hát igen. Bár elvileg egy táp ventilátornak előbb kéne felordítva max fordulatszámon pörögnie mint hogy hagyja hogy megsüljön a táp.

Szerk: Milyen venti jár hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#7035) Khaal válasza ¤Demes¤ (#7034) üzenetére


Khaal
őstag

Seasonic táp, csak tudják mi a még elfogadható hőmérséklet...
Ninja 2-höz valami Kaze-Jyuni Slipstream 1000rpm venti jár (legalábbis ez van a dobozra írva). Az Artic Cooling 12025L-hez tudom hasonlítani, mert az van itthon, kb egyforma hangjuk van.

(#7036) Tomate


Tomate
veterán

Nagyon durva lett a gépem, hang ügyileg :) Nincs benne számottevő VGA mert eladtam ezért voltam rákényszerülve az adatlapomon látható szörnyet beépíteni. Az 1db 12-es tápventi és a Silent knight (ennyi az össz venti a gépemben) olyan halk, hogy azt se tudom működik-e. Ha nem világítana a cucc, odamennék és beakarnám kapcsolni. Annyira nincs, hangja, hogy tök jó :DD Csak "sajnos" a 4850 elfogja rontani az örömömet.

(#7037) Neo76


Neo76
tag

Sziasztok!

Asus P5Q Deluxe, E8400 proci.
BIOS szerint alapon (3000MHz, 1.144-1.152V) -> 33°C ; emelve (4200MHz, 1.352V) -> 46°C
BIOS alatt szemlélve az értékeket mekkora terheléssel fut a proci? A szünetmentes táp fogyasztásmérése szerint kb. ugyanannyi a fogyasztás, mint win alatt teljes terheléssel, viszont a hőmérsékleti értékek nagyon eltérőek. (Win alatt a Real Temp sokkal magasabb értéket mutat mondjuk Prime95 futása alatt). Minek lehet hinni?

Apropó, a hűtés: Termalright Ultra 120 extreme, és rajta egy Scythe 1200rpm-es ventivel.

Köszi,
Laci

[ Szerkesztve ]

(#7038) Blero2 válasza Neo76 (#7037) üzenetére


Blero2
tag

Adtál a procinak +feszültséget, persze hogy megemelkedik a fogyasztása (nem a terhelés nő) és a hőmérséklete.

(#7039) ¤Demes¤ válasza Tomate (#7036) üzenetére


¤Demes¤
tag

Tetszik a tuningos videókártyád. :D

Egyébként egy Thermalright HR-03 GT-vel a 4850-et is le lehet úgy hűteni, hogy terheletlenül nem is kell hogy menjen a venti, terhelve meg valami halk kis venti is elég rá.

(#7040) Tomate válasza ¤Demes¤ (#7039) üzenetére


Tomate
veterán

Fekszik itthon egy S1 rev2 azt fogom felbarkácsolni. De azért köszi!

(#7041) ¤Demes¤ válasza Tomate (#7040) üzenetére


¤Demes¤
tag

Az se rossz. ;) Barkácsolni=felrakni, vagy normálisan tényleg nem fog felmenni? :U

(#7042) Zoli1983 válasza ¤Demes¤ (#7041) üzenetére


Zoli1983
tag

Sziasztok! Multkor írtam, hogy Xigmatek S1283 lesz az új gépemben... De mivel a beszerző megszűnt magyarországon létezni :O Scythe Ninja rev2.0 lesz a gépemben. :K Kicsit félek tőle, mert ha minden igaz 1 kg-ot nyom a drágaszág. Nem kell valamivel felkötni vagy nem lesz vele baj? :F

(#7043) Zoli1983 válasza Zoli1983 (#7042) üzenetére


Zoli1983
tag

uhh, sry nem neked akartam! :U

(#7044) Henk válasza Zoli1983 (#7042) üzenetére


Henk
veterán

Nem lesz gond vele,másnál sem volt.De lehet kapni hozzá ilyen felfogató kit-et és akkor rendesen csavarozni tudod a lapra és nem a gyári pattintós megoldással felrakni.Bár azt mondják azzal sem szokott gond lenni.

(#7045) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Itt is megkérdem, mert elég sürgős lenne!
CM-690-es házam van, namost van-e értelme annak, ha mind a hét 12 centis ventihelyet megtöltöm ventivel, vagy elég csak 5-öt! ÉSzrevehető a különbség? Egy forrófej ATI 48XX-es vga-t vennék hozzá, amire nem nagyon akarok más hűtőt tenni, mint a gyári.
Jelenleg három van benne amit gyárilag adtak hozzá.
Használja valaki olyan sokkal?

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#7046) Tothgera30 válasza ész ventura (#7045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztos hohgy sokan raknak bele sok hűtőt. Én nem raknék 5 hűtőnél többet, mert nállam a gép hangja is számít. De szerintem a gyári hűtőket gyorsan cseréld ki valami komolyabb darabra/darabokra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7047) Brezo


Brezo
csendes tag

Üdv mindenkinek! Csak annyit szeretnék mindenkivel megosztani, hogy nagyon ajánlom az ASUS Silent KnightII hűtőt mindenkinek! P5Q Delux lap és E8400 win alatt 28 fok kb, terhelve game alatt sem megy fel 31-32 fölé 1050-es fordulaton, a max meg 2500rpm. A házban van 2db 12cmes venti, de 700-1000fordulaton mennek. A szobában most meg nem mondom mennyi fok lehet, de nincs hideg ezekben a melegekben az biztos.
Egyedül a pasztájával gyűlt meg a bajom (szürke gumis valami) amit végül sikerült felrakni és elég jónak tűnik a hőátvezető képessége. A súlya egyáltalán nem nagy, nem hajtogatja az alaplapot, nagyon nem bántam meg, hogy megvettem.
Tuningolni még nem volt időb, de ami késik nem múlik :D Sory, ha untattalak titeket, csak gondoltam hátha valkai ilyenen töri a fejét...

(#7048) Mans20


Mans20
addikt

Hi

Tud valaki 120mm es hűtőt ami 1800-2000 ret fordúl és halk,ja meg ledes?mert amit vettem Xilence az néma,csak légszállítás alig van,azt hittem hogy at 1400es fordulat az gyorsabb lesz,

(#7049) ANT válasza Mans20 (#7048) üzenetére


ANT
őstag

Sztem olyat nem fogsz találni. Ugyanis a ventiknél a három alap(?)tulajdonságból egyszerre mindig csak kettő igaz. Úgymint halk, jó légszállítású és csicsás (aka ledes). És ez nem vicc. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7050) sNiP3rFun válasza Mans20 (#7048) üzenetére


sNiP3rFun
tag

Link

1600RPM a max. hatásfoka +\- 10%...Bár nem tudom mennyire mondható halknak...Szépnek szép az biztos... :U

Amúgy tökéletesen együtt értek az előttem szólóval, az említett 3 dolog szinte soha nem valósul meg. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.