Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Atomgeszi válasza ANT (#3992) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem! Régen ez volt a neve, rudiék annó ilyen néven kapták, azóta átlett keresztelve. Viszont még mindig nem értem, hogy 65-70 (max)fok körül nagyon akad a gép. Most játszottam a COD4-vel és 57-58 fok volt a proci. Viszont egy idő után már lejjebb esett az fps, meg néha beakadt.

(#4002) Oibacsi válasza devillike (#4000) üzenetére


Oibacsi
őstag

a rivatuner tud logolni és ott vissza is tudod keresni, de szerintem jó lesz az...

(#4003) ANT válasza Atomgeszi (#4001) üzenetére


ANT
őstag

Télleg, ezt benéztem! :B A hűtő ugyanaz, csak más venti van hozzá.
Az akadás a Thermal throttling nevű jelenség miatt van. Ezzel védi saját magát a proci - túlmelegedéskor csökkenti a teljesítményét. Úgy rémlik, mintha ki lehetne kapcsolni biosban ezt a funkciót (bár ez nem 100%), viszont ezzel hosszú távon kinyírod a processzort. Inkább a hűtést kell rendbe rakni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4004) fdisk válasza Ribi (#3976) üzenetére


fdisk
őstag

Az én megoldásom. :) (silentmax)
sufnituning :DD

Kifele szívja a levegőt,kb 5-7 fokkal hidegebb a vga és a cpu is. :))

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#4005) qdak válasza fdisk (#4004) üzenetére


qdak
addikt

na majd én lefotozom az én sufnimat :) egyenlőre képzelj el 1 gépház vázat :) fullra lekönyitve

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4006) revisor


revisor
csendes tag

Nemt találtam jobb topicot, hogy feltegyem a kérdésemet sry. Vadúj gépemmel semmi gáz (Gigabyte lap, 6000+ os AMD proci gyári hűtővel, 600 wattos Zalman táp) de: néha újraindítás után leállítja az amúgy tökéletesen csöndben és hatékonyan működő procihűtő ventit. Beállítottam a BIOS-t, szal jelez, s következő újraindításra már minden ok, s utána is. A probléma kb. minden 10. újraindításnál jelentkezik. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?

(#4007) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Proci hűtőt vennék az AthlonX2 5000 procimhoz. A leghalkabb hűtőt keresném amit lehet kapni, mivel a gyárilag hozzá adott hűtő rohadt hangos. Nem fogom tuningolni, így a teljesítmény másodlagos szempont.
Köszi a segítséget.

(#4008) m4rc! válasza birooo (#4007) üzenetére


m4rc!
őstag

CoolerMaster Hyper TX-et ajánlom, itt van róla teszt

We are analog players in a digital world

(#4009) birooo válasza m4rc! (#4008) üzenetére


birooo
tag

Köszi.

Ez a venti COOLER MASTER HYPER TX2 belefér egy asus m2v lapba?

(#4010) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Hi!
Vennék egy 5,25"-ös helyre beépíthető ventiszabályzó egységet, ZALMAN MFC1 Plusra gondoltam, de az csak 5-11V között szabályoz. Létezik olyan, ami 0-12V között tudja ugyanezt?

(#4011) csabooooo válasza revisor (#4006) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Próbáld meg frissíteni a biost. Hátha.

(#4012) TommoT


TommoT
csendes tag

Hello!
Szeretnélek titeket megkérdezni, h ti egy 2 magos procira milyen hűtést raknátok, ami hatékony de még a leghalkabb? Az ár annyira nem fontos, de mondjuk nem vízhűtést szeretnék kérni, mint tanácsot, mert macerás és az viszont már télleg drága. :)
Egyébként egy mai nem csúcs, de "jó" (vagy a kettő között) :) kategóriás gépbe milyen hűtést raknátok? Elég egy házhütő, egy procihűtő meg a vga hütője( ami alapból rajta van), vagy, ha a nyarat is figyelembe vesszük, mi kell még? Mert tudom, h vannak pl. wincsihűtők...de állítólag a samsung wincsik nem forrósodnak fel annyira.
Jah és télleg minél halkabban, egyszer kaptam úgy gépet, hogy a procihűtő hangosabb volt a hifinél...
Előre is NAGYON köszönöm a segítséget! :R
Üdv,

TommoT

TommoT

(#4013) Cyno válasza TommoT (#4012) üzenetére


Cyno
tag

Procira a fentebb is említett CoolerMaster Hyper TX tökéletes, mindössze 5k-ért.
Amennyiben a házad lehetővé teszi akkor a winchester/ek elé is egy venti.

(#4014) Cyno


Cyno
tag

Nekem is lenne egy kérdésem. Most készülök új házat venni, itt a PH-n is tesztelt CM RC-690-et. Az alap 3 venti mellé vennék még min. 2 db ventit. Erre a célra a noctuat néztem ki alulra és felülre. Kérdés, hogy a 800-ast vagy az 1200-ast válasszam a 12 centisk közül, mert árban semmi különbség. Valamint ugye a Noctu nem teríti valami jól a levegőt, szerintetek is jó választás ez a ház aljára, hogy felfelé nyomja a levegőt?

(#4015) Oibacsi válasza Cyno (#4014) üzenetére


Oibacsi
őstag

noctua jó választás, burtálhalk, ahhoz képest nyomja a levegőt is(s-flextől jobb), egyre kell figyelni: hogy túl nagy nyomást nem tud, magyarul sűrű prociborda visszafogja...

(#4016) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

1. 12 centis házventit keresek! Halk kellene és nem túl drága! Melyiket ajánljátok?

2. Az alaplapomra csak egy házventit tudok csatlakoztani, azt már tudom táphoz van átalakító második házventihez. Tudtok adni linket pontosan hogy néz ki és mennyibe kerül? (Bolt)

Köszönöm!

Géza

(#4017) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

akartam venni egy cooler master hyper TX2-es proci hűtőt, de a boltban csak TX-es van. Mi a különbség a két hűtő között? Megvehetem ezt is? Ugyanolyan halk?

(#4018) Cyno válasza birooo (#4017) üzenetére


Cyno
tag

A TX2 univerzális, míg a TX-nél figyelned kell a platformra.

(#4019) birooo válasza Cyno (#4018) üzenetére


birooo
tag

Ezt hogy érted? Létezik hogy nem lesz jó az AM2-es foglalatú procira?

(#4020) Oibacsi válasza birooo (#4019) üzenetére


Oibacsi
őstag

külön am2-höz kell kérned és csak arra lesz jó, 775-re nem, míg a tx2 mindre felmegy

(#4021) galatt


galatt
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy adott egy ház két beépített hűtővel: egy 25cm-es az oldalán és egy 12 cm-es az elején, viszont az alaplapomon (Gigabyte GA M56S-S3) csak 1 system fan csatlakozó van.
Mi ilyenkor a teendő??? :F

(#4022) thomeef válasza galatt (#4021) üzenetére


thomeef
őstag

Előbb kell gondolkodni;)
Amugy vagy ráraksz az adott ventire egy 12v-s tápkábelt, ha gyárilag nem lehet, akkor meg rendelsz egy átalakítót hozzá kb enniy tudsz csinálni, vagy lapcsere :P

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4023) Egzee válasza revisor (#4006) üzenetére


Egzee
őstag

Nekem is ue. volt a problémám, míg nem állítottam vissza mindent gyárira... azóta nem csinálja... Nekem is gigabyte de ez a 2. ami meghal... (rosz 1 pci csatolóm) Megy vissza a feladónak, és inkább veszek valami fasza alaplapot... lehet hogy am2+ lesz? ;)
Minden esetre nekem már nem csinálja!!! A procinál ne állítgass semmit!!!

(#4024) Egzee válasza galatt (#4021) üzenetére


Egzee
őstag

thomeef: Ha nem tudsz segíteni, akkor inkább meg se szólalj, mert írtó nagy hülyeséget mondtál...

2 van az alaplapon!!! Tudom, mert utánnanéztem egy képen, és mert nekem is Gigabyte van, csak egy nagyobbik tesó, és én sem találtam, de az alaplapi kiskönyvek nekem mindíg a kezemhez nőttek!!!

1 venti csati van az alsó Sata csatik mellett, amit gondolom te is felfedeztél...
A második már érdekesebb, mert az ATX tápkábel (a tápegység fő kábele, vastag és össze van fogva) és a memóriafoglalatok között helyezkedik el!

Az alsó neve asszem Power_Fan a felsőé pedig System_Fan, ha jól emléxem, de lehet hogy fordítva... De tök mind1, a problémád megoldva!

[ Szerkesztve ]

(#4025) galatt válasza Egzee (#4024) üzenetére


galatt
csendes tag

köszi, utánnanézek... :)

(#4026) thomeef válasza Egzee (#4024) üzenetére


thomeef
őstag

MIért mondtam hülyeséget mester? Nem néztem utána a lapnak, ennyi, én csak felvázoltam egy megoldást. Most egy hétig nem eszem az biztos, jujj mekkora hülyeséget mondtam :C :Y

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4027) Imkeci


Imkeci
csendes tag

Sziasztok!

Egy hatékony léghütés kialakitásához én feleslegesnek tartok plusz házhütő ventik felszerelését. Sőt, elegendő a táp ventije szellőztetéshez.

Mindössze annyit kell tenni, hogy a nagyobb hőforrásoktól (proci, vidkari, chipset) közvetlenül kell elszivni a levegőt és egy csatornán át kivezetni a házból. Ez azt jelenti, pl. a proci esetén, hogy a hütőbordát be kell burkolni, a ventit meg kell forditani és egy légcsatornán át kell kivezetni a meleget a házból. Igy egy ventinek kettős szerepe lesz. Egyrészt hűti a bordát, másrészt szellőzteti a házat. Sok vidkari hűtés ezt alapból tudja.

Volt olyan megoldásom is, hogy a házhütő venti vette át a procihütő venti feladatát egy légcsatorna kialakitásával. Itt is egy venti két feladatot látott el. :R

(#4028) Speed® válasza Imkeci (#4027) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, friss levegőt meg a 4. dimenzióból kapnak a bordák..lol.

(#4029) Geza26 válasza Egzee (#4024) üzenetére


Geza26
senior tag

Nem találom azt a másik csatlakozót... :O

Géza

(#4030) FireKeeper válasza Speed® (#4028) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

:DD lehet hogy a csöveken vannak nyílások. de akkor azok nem is csövek. most hogy is van ez? :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4031) Imkeci válasza Speed® (#4028) üzenetére


Imkeci
csendes tag

A csatornákon keresztül eltávozott levegö helyébe ömleni fog kivülről a friss! :) !

(#4032) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy videókártya memsünikből az Alu vagy a réz a jobb?
Valahol azt hallottam, hogy a zéz ugyan gyorsan átvszi a meleget, de csak lassan adja le, ezért az alu a jobb, mik erről vélemények?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4033) Gorneck válasza aginor (#4032) üzenetére


Gorneck
titán

Pl a Zalman/TR féle sünikre gondolsz?

Ha az emlékeim nem csalnak, akkor a réz hővezető képessége sokkal jobb mint az alumíniumé, de ez utóbbi jobban teljesít, ha hőleadásról van szó.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4034) aginor válasza Gorneck (#4033) üzenetére


aginor
addikt

Mondjuk erre gondolok: [link]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4035) Gorneck válasza aginor (#4034) üzenetére


Gorneck
titán

Igazából mind1 csak a felülete legyen jó nagy...mind2 anyagnál dolgozik a fizika...szal ilyen pöttöm vmi teljesen mind1 milyen anyagból készült...
Persze ehhez az is kell hogy ott is maradjon a helyén, mert nekem a Zalman simán lepotyogott (pedig az egy pille könnyű vmi), ahogy Macka is írta a VGA topikba.

Amúgy nem látom értelmét egyik ilyen megoldásnak sem...

Gorneck#1239

(#4036) aginor válasza Gorneck (#4035) üzenetére


aginor
addikt

Én is erre gondoltam, mert amit a hűtőhöz adtak gyárilag, az a képen láthatóakhoz kápest csak kb félmagas, ezért gondoltam, hogy hatalmas öszegekért lehet kéne venni ilyan magasabb fajtákat.
Csak azt nem tudtam, hogy alu vagy réz legyen..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4037) Gorneck válasza aginor (#4036) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem annyit nem ér a buli...

Gorneck#1239

(#4038) Egzee válasza aginor (#4036) üzenetére


Egzee
őstag

Ha már egy akármilyen borda van a hűtőkön, akkor már azzal is sokat segítesz... Vannak cégek, akik hűtés nélkül hagyják a memóriáikat...

(#4039) KisBundi


KisBundi
őstag

Szerintetek mi lenne a legjobb és árban olcsó hűtő a jelenlegi konfigomhoz?
Így néz ki a hűtő de szerintem ez kicsi. Max-on bizony fölmegy 60 fok fölé szépen. Igaz csak 6 V-ot adok a ventinek, hogy halk legyen.

(#4040) KisBundi válasza KisBundi (#4039) üzenetére


KisBundi
őstag

Na valaki?

(#4041) Kombat válasza KisBundi (#4039) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem ezt inkább a "Milyen cpu hűtőt vegyek?" topikban kellene kérdezned, de szvsz egy hyper tx2 megfelelő lenne!

(#4042) KisBundi válasza Kombat (#4041) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen tom de már ide kezdtem el gépelni, amúgy kösz én is erre gondoltam. Egyébként mennyivel jobb ez a TX mint az AC Freezer 64 pro?

(#4043) Kombat válasza KisBundi (#4042) üzenetére


Kombat
őstag

Azt nemtudom, hogy mennyivel jobb, nem volt még tx-em!
Nekem freezer 7 pro van és teljesen elégedett vagyok vele!
A venti hangtalan és nagyon jól hűt, igaz én most passzívan használom (leszedtem róla a ventit :DDD ) , de a 3060 MHz-re húzott C2D 4300-am így sem megy 35-40 fok fölé 26-27 fokos szobában terhelés alatt! :DD

(#4044) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül hogy Debrecenben hol lehet 3000 körüli csiszolópapírt kapni hűtő polírozáshoz?

(#4045) Egzee


Egzee
őstag

LOOOOOOL Oibácsi!!! Bármelyik barkácsüzletben...

(#4046) Oibacsi válasza Egzee (#4045) üzenetére


Oibacsi
őstag

Azt csak hiszed....800 volt a max amit láttam úgyhogy semmi lol

(#4047) m4rc!


m4rc!
őstag

Asszem itt volt róla szó, de már nem emléxem: Melyik is az a hűdejó Arctic Cooling paszta?

We are analog players in a digital world

(#4048) tukko1 válasza Oibacsi (#4046) üzenetére


tukko1
aktív tag

Hát ja, nálunk is csak max 1000-est kapni, pedig egy normális polirhoz 2000 is kell!

(#4049) Symbio válasza Oibacsi (#4046) üzenetére


Symbio
senior tag

Más szakmákhoz kell fordulni: autó karosszériásoknál talál ilyet, és a fogtechnikusok is segíthetnek a polírozásban :K

[ Szerkesztve ]

(#4050) Oibacsi válasza Symbio (#4049) üzenetére


Oibacsi
őstag

apámnak is van polírműhelye, de nem a fényesség a lényeg:D de a karosszériás tippet köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.