Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) wesker24 válasza proci985 (#21900) üzenetére


wesker24
senior tag

Azt olvastam a tesztekben hogy van hozzá Manuális ventilátor szabályozó is amivel esetleg lejjebb lehet venni a ventik hangját !

Meg olvastam is hogy a gyári ventik elég hangosak de ki lehet őket cserélni másik ventilátorokra is amik azért annyira nem zajosak !

[ Szerkesztve ]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21902) proci985 válasza wesker24 (#21901) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oké, akkor nézd meg a tesztet leszabályozott ventikkel, úgy már mindjárt nem fog annyira jól hűteni.

másik ventit venni pénz, úgy meg már a 20k körüli kategóriában vagy, ahol már vannak sokkal jobban teljesítő megoldások is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21903) wesker24 válasza proci985 (#21902) üzenetére


wesker24
senior tag

Jah láttam a teszteket ha le van szabályozva akkor már nem képes annyira jól hűteni ahogy kéne ha meg maxon van akkor meg jól hűt csak rettentő hangos !

Ahogy elnéztem a teszteket:

Gyári hütövel 76 DB

Thermalright Archon 1Fan: 39 DB

Thermalright Archon 2 Fan: 44-46 DB

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21904) proci985 válasza wesker24 (#21903) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, erről van szó.

nem rossz, de van jobb is, ha meg ventit kell cserélni a 15k fölötti kategóriában, az már rég rossz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21905) wesker24 válasza proci985 (#21904) üzenetére


wesker24
senior tag

Akkor mégis milyen felső kategóriás CPU Coolert javasolsz ami minden tekintetben jobb ?

Vagy tartsam meg a jelenlegi Cooler Master Hyper 212 PLUS CPU hűtőmet ?

Jah gondolom a Noctua NH D14 lenne csak hát az eleve nem egy olcsó CPU Cooler.

És ezekről mi a vélemény habár ezek is elég drága CPU Coolerek.

Thermalright Silver Arrow
Noctua U12P SE2

[ Szerkesztve ]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21906) proci985 válasza wesker24 (#21905) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a háromból a Silver Arrow a legjobb. D14el egy árban szokott menni és egy picit jobb, főleg a venti miatt.

hyper212 mire nem elég, miért cserélnéd?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21907) wesker24 válasza proci985 (#21906) üzenetére


wesker24
senior tag

Na szóval nekem Core I7 920-as (2,66 GHz) procim van és jelenleg ugye a CM Hyper 212 Plus van rajta !

Jelenleg 3x 2 GB 6 GB van benne 2000 Mhz-es memóriák Triple Channel Kit

Szóval ha alapórajelen van akkor abszolút-e nincs gond ugye ami 1066 MHZ ilyenkor semmi gond nincs

mert 1066 MHz-en Idle-ben 35-38 fok Load: 54-56 fok

Na igen ám de 2000 Mhz-es memóriákat miért használjam csak 1066 Mhz-en ?

Szóval néztem őket 2000 MHz-en ahol már ugye a feszültséget is emelni igy nő a proci órajele is.

Igen ám Idle-ben még OK mert az 48-50 fok alapból de Loadban már 65-68 fok.

Néztem 1600 Mhz-en ott Idle 42-44 fok Load 60-62 fok.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21908) wesker24 válasza proci985 (#21906) üzenetére


wesker24
senior tag

Jah a Thermalright Silver Arrow-ról is sok jót olvastam de ott meg az a hátrány hogy olyan bazi nagy hogy eléggé problémás lehet néhány alaplapnál és a memória bordákat is eléri, és persze PC háznál , habár PC ház esetében egy nagyobb ház kell neki !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21909) proci985 válasza wesker24 (#21908) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

magas bordások a ramok vagy sem? nem tudod magasabbra állítani a bclk:ram ratiot?

csak mert 1600as FSB az már majd 50% procituning mellette, persze, hogy a hűtő kezd kevés lenni az i7 mellett. jellemzően első i7eknél ilyen magas órajelű ramokat kb a 200x20as beállításokkal szoktak használni, 10es BCLK:mem strappel. de oda is kellett rendes hűtő és ugyanolyan órajel. majdnem 100%os órajelemelés meg nem fog menni a procin semmivel.

más kérdés, hogy 1600 és 2000 között az a széria kb semmit nem profitált már a memóriasebesség emeléséből. viszont 200x20at nem mindegyik lap bírja huzamosan, eléggé megdobja a terhelést a fogyasztással

silver arrow nem magasabb, csak jóval szélesebb. de magasbordás ramokkal összeakadhat. lapokkal nem szokott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21910) wesker24 válasza proci985 (#21909) üzenetére


wesker24
senior tag

Köszi szépen nekem egy ilyen van most Apacer GIANT II Triple Channel Memory KIT 6 GB DDR3 2000 MHZ

Persze nem csak simán vannak az alaplapba hanem egy egy frankó memória hütö van rajta mind a 3-on.

És ugye a memória hűtök miatt ugye egy kicsit magasabb lett szóval lehet a memória hűtök miatt már össze akadna a Thermalright Silver Arrow-val.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21911) proci985 válasza wesker24 (#21910) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát ezek mellé esélytelen, hogy bármilyen nagyobb cooler beférjen. Alpenföhn Himalaya, Thermalright Archon, Prolimatech Armageddon ami elférne, meg a Thermalright HR02 Macho, de utóbbi inkább halkságra való.

egyébként szerintem ha csak ennyi az indok, hogy a ráírt órajelen akarod használni a memóriát, procituningra meg nincs szükséged akkor hagyd a géped ahogy van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21912) wesker24 válasza proci985 (#21911) üzenetére


wesker24
senior tag

Nekem a Bios-ban van egy ilyen Opció hogy Extreme Memory Profile (X.M.P)

Ha Defaulton van :

CPU Clock Ratio: 20x (133x20 2,66 GHZ)

BCLK Frequency: 133

Memory Frequency: 1066 MHz

Dram Voltage: 1,5 V

Na szóval ha Profile 1-en van :

CPU Clock Ratio: 20x (143x20 2,86 GHZ)

BCLK Frequency: 143

Memory Frequency: 2002 MHz

Dram Voltage: 1,65 V

[ Szerkesztve ]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21913) proci985 válasza wesker24 (#21912) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

2.86ot bírnia kéne azért a 212plusnak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21914) wesker24 válasza proci985 (#21913) üzenetére


wesker24
senior tag

Hát jah Bírja is de gondolom az is közrejátszhat hogy kis PC házam van és kissé túl van benne zsúfolva minden !

Gondolom egy sokkal nagyobb PC házban már nem lenne ilyen gond !

Már úgyis venni akartam egy nagyobb PC házat mert a mostani már évek óta megvan.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21915) proci985 válasza wesker24 (#21914) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

milyen házad van? milyen ventikkel?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21916) wesker24 válasza proci985 (#21915) üzenetére


wesker24
senior tag

HKC 3022 DR PC házam van 40 cm magas 17 cm széles és 37 cm mély !

És persze egyedül csak a hátulján van 2 db 8 cm-es ventinek való hely sehol máshol nincs.

Most is csak 2 db 8 cm venti van benne hátul azt kifújt.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#21917) proci985 válasza wesker24 (#21916) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, egy jobb ház tud segíteni. pl fel tudod rakni az oldalát.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21918) mestery


mestery
csendes tag

Hi!

Fujitsu Siemens Amilo Xi 2428

Szeretném a ventit maxra felpörgetni. Hogyan lehetne?
SpeedFan-al nem tudtam.
(Win 7 64 bit)

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#21919) proci985 válasza mestery (#21918) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

biosban nincs lehetőség a szabályozását állítani?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21920) mestery válasza proci985 (#21919) üzenetére


mestery
csendes tag

sajna nincs :(

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#21921) janika226


janika226
csendes tag

üdv
Corsair H100 vízhütésre keresek 2db nagyon halk ventit aminek jó a légszálítása
ki mit javasol

(#21922) proci985 válasza janika226 (#21921) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Scythe Gentle Typhoon szériából valamelyik halkabb tökéletes lenne a célra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21923) Raggie válasza wesker24 (#21916) üzenetére


Raggie
őstag

A régebbi i7-es szériát nem ismerem, de szerintem annak sem lehet olyan nagy gond a 65-70 fok Load hőmérséklet... Ez még simán jó. (IB i5-ösöm húzva 80 fok körül van Lynx alatt, de simán oké)

De valaki javítson ki ha nem jól sejtem.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21924) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Arctic F14 PWM ventijeim vannak, de sajnos az alaplapom nem tudja megfelelően szabályozni őket, csak az egyik csatlakozóról..

Két kérdésem lenne konkrétan:

1, Hány ventillátort lehet/ajánlott sorba kötni ugyanazon csatlakozóra?

2, Milyen ventillátor szabályozót ajánlanátok, amire rá lehet kötni 4 pines pwm-es ventiket is? Amiket néztem, azoknak a hosszabbító kábeleibe csak a 3 pines ventiket lehet bedugni...

Köszönöm előre is a válaszokat

(#21925) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Sziasztok!
Nézegettem venti szabályzókat és közben azon gondolkodtam, hogy vajon mennyire fogom én azt használni. Elég hűvös helyen lakom, nyáron sincs 26 foknál melegebb .. inkább csak játék közben szoktam néha szoftveresen max-ra tolni a fordulatot. De jól néznek ki ezek a tekerők a gépen, megéri beruházni ilyenre? [link]

(#21926) kromatika válasza Kingfisher1 (#21925) üzenetére


kromatika
veterán

ha nem találod hangosnak a géped,és a hőfokokkal is elégedett vagy akkor azért mert."jól néznek ki ezek a tekerők a gépen"szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#21927) kenyerr


kenyerr
tag

Hello
Egy 60*60as ventit szeretnék ami max 15-20mm mély/széles és minél halkabb legyen. Ár nem lényeg amíg ár/érték arányban jónak mondható.
Előre is köszönöm az ajánlatokat!

(#21928) oldsaman válasza szab.tam (#15519) üzenetére


oldsaman
tag

:R :R :R

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#21929) LadaLord válasza wesker24 (#21901) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Helló Mindenki!

Remélem, jó helyre írok.
A helyzet a következő:
Adott egy Aerocool PGS Qs-200 kuckó, benne elől-hátul a két gyári ventivel. Elől szívja befelé, hátul fújja kifelé a levegőt. A procin egy Xigmatek Gaia hűtő tesz szolgálatot. Gondoltam egyet, és mivel ezek a gyári ventik túl hangosak, ezért innen apro-ról beújítottam két db Noctua NF-12S 800 ventit. Vagyis még nem kaptam meg, de úton vannak. Jelenleg idle 27-28-29 fokos a CPU. Ezeknek a Noctua ventiknek a légszállítása valamivel azért gyengébb, mint a mostani ventiknek, ahogy néztem a specifikációkat. Szerintetek észrevehető lesz ez a különbség a CPU hőmérsékletén? Ha igen mennyire? Abban bízok, hogy a hangszint különbséget azt azért jobban észre lehet majd venni.... :D

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv,
T.

[ Szerkesztve ]

(#21930) Raggie válasza LadaLord (#21929) üzenetére


Raggie
őstag

Sztem úgy jársz a legjobban, ha az érkező noctua-k mellé berakod a gyárikat is minimum fordulatszámra mondjuk oldalra befújónak. Úgy tuti nem lesz melegebb a procid és ha most nem minimumon mennek, akkor halkabb is lesz a gép.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21931) LadaLord válasza Raggie (#21930) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Oldalra a proci hütö miatt nem tudok màr rakni ventiket sajnos. Még arra gondoltam, h a proci hütö bordàjànak a hàtsó felére is szerzek vmi csendesebb fajta ventit, vagy nézek vmi potis szabàlyzót, és az 1ik gyàrit ràrakom, és leszabàlyzom, és az a venti is tolja hàtrafelé majd a meleget. Olcsó, egyszerü potis szabàlyzót nem tud valaki?

(#21932) Raggie válasza LadaLord (#21931) üzenetére


Raggie
őstag

Scythe Kaze 4ezer körül van és minden ventidet szabályozhatod vele.

Clint Eastwood FTW

(#21933) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Ebben a topikban is megkérdezném, hogy valakinek van tapasztalata erről a ventiről: [Cooler Master NCR-12K1-GP 12cm]?
Elvileg 1200 rpm, 19.0 dBa, és 44.72 CFM, de nem találtam hivatalos leírást.

Ennyiért veszek 3-4 db-ot, de nem tudom nem-e pénzkidobás. Esetleg jobb javaslat ezer ft körüli áron, 12 vagy 14 centis méretben?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21934) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok

Tanácsotokat kérném...
Enermax Ostrog házban jelenleg egy Alpenföhn Triglav hűtővel hűsen tartott i5 található, az alap gyári Alpenföhn ventivel.
A VGA egy Twin Frozr III-al ellátott MSI GTX660.
Két házhűtő: Y.S. TECH KM121225LS

Ezeket szeretném halkabbá tenni, ha kell teljes cserével venti fronton (a cpu hűtő azért szerintem elbírja a 3570K-t... nem hajtva). Mit javasoltok?
Fentebb olvastam, hogy olcsón hatékonyat lehet választani a XILENCE Red Wing képében, de ha picit drágább, nem gond.

Jelenlegi hűtőfelállás:
a részegységek hűtői a helyükön, a két házhűtőből 1 az alsó vinyószekciót hűti (nincs ott vinyó, mert zajcsillapító fészkekben laknak a felső részén a háznak), 1 pedig kifele fúj a cpu hűtő mögött.
Érdemes felülre is rakni ventiket?

www.vakbelmutet.hu

(#21935) aji453


aji453
csendes tag

Üdv.Nagyon tetszik ez a hűtő.:"Arctic Freezer A30"Néztem teszteket,videókat, és szeretném megrendelni egy fx 6100-esre,csak kétségeim vannak a méretei miatt hogy elférne-e, a magassága miatt.Thermaltake VN400A1W2N Commander házba menne 202 mm széles.Esetleg akinek ilyen házba van az írhatna hogy befér-e??Előre is köszönöm.

/Ez nem az én harcom.../

(#21936) Raggie válasza Kar07 (#21933) üzenetére


Raggie
őstag

1000 forint körül nem nagyon fogsz találni normális ventit.
Mire kell? CPU? Ház?

Clint Eastwood FTW

(#21937) Kar07 válasza Raggie (#21936) üzenetére


Kar07
tag

Ház hűtésre kellene 3-4 db. Ajánlottak Xilence Xpf120.R ventit, ami elvileg jó is. Az általam linkelt Cooler Master az adatok szerint kb. ugyanezt tudná elég olcsón. Csak nem találok róla semmilyen infót.

(#21938) Raggie válasza Kar07 (#21937) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, talán még az Xilence Red Wing jó ilyen olcsón, de a tartósságáról annak sem tudunk semmit...

Clint Eastwood FTW

(#21939) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Haveromnak építettünk egy gépet és egy AMD 8320-as proci van benne, amire egy Xigmatek Lokit szereltem. Nincs semmi baj a hűtővel, teszi a dolgát, de alap járaton - munka közben amikor pörög akkor nem - valamiért mintha kattogna. Kábel nem ér bele, megnéztem.

Valakinek volt ilyen problémája esetleg? Ha hazaértem megpróbálom felvenni a hangját telefonnal.

Esetleg lehet valamit csinálni neki, vagy új venti kéne rá?

Üdv

PSN ambushka8989

(#21940) Raggie válasza ambushka (#21939) üzenetére


Raggie
őstag

Próbáld meg kicsit megolajozni a ventit. Van fórumon is how to meg ha goolizol egyet találsz ezret. Hajvágógép olaj, vagy sima háztartási gépolaj is jó. Nekem vga ventinél volt hogy egy bizonyos forgási frekvencia tartományban kattogott, ez megoldotta.

Clint Eastwood FTW

(#21941) ambushka válasza Raggie (#21940) üzenetére


ambushka
aktív tag

Köszi, megpróbálom!

PSN ambushka8989

(#21942) proci985 válasza Cheesy (#21934) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

heló

az alap és első kérdés annak a lokalizálása, hogy mi a hangos a gépházban.

a két házhűtő ahogy nézem 1200as, ha 12Von mennek az már lehet zavarónak minősül. a kérdés az, hogy van-e lehetőséged állítani a feszültségüket valamilyen módon.

a triglavnak bőven elégnek kell lenni leszabályozott ventivel is, elvileg annak a ventijét tudnod kell szabályozni pl az alaplaphoz mellékelt programmal.

a videokártyát afterburnerből tudod változtatni.

a Xilence alapvetően egy eléggé közepes megoldás, nem hinném, hogy a jelenlegi YSeknél jobban teljesítene (bár személyes tapasztalatom nincs egyikkel sem).

tápvezérléshez nem férsz hozzá, de az alapvetően akkor problémás csak, ha minden más halkabb annál. ez ritka.

szóval kezdj el tesztelni és lokalizálni a zajt. ha az megvan, akkor lehet továbbmenni, hogy mi az amin változtatni kell, hogy a végeredmény halkabb legyen.

felülre érdemes lehet ventit rakni ha a végeredmény halkabb lenne, de ez függ a hőfokoktól is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21943) Cheesy válasza proci985 (#21942) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a választ, ha munka után hazaértem, felpakolom valahogy rendezetten (vagy 2 tömörített fájlba) a HWmonitor Pro által mért értékekről készült grafikonokat. (Az egyik kb. 2-2,5 óra hossza idle és netezés, a másik adag 1,5-2 óra hossza Diablo 3 alatt készült.) Ott minden értékre rá lehet nézni.

Rosszul írtam, a proci mögött lévő venti nincs bekötve, így csak 1db YS Tech megy a VGA és a CPU cooleren kívül.
Az értékek amúgy 800 rpm körül mozognak, mivel BIOSban is alacsony fordulat van beállítva, és a házhűtő a SYS_FAN 1 -re van dugva, most fejből nem emlékszem pontosan, hogy ennek változik-e a fordulatszáma..

Amire egyre inkább gyanakszok, az a két vinyó.
Egy 5. éves 1TB-os samsung 7200-as (most keresek egyébként helyettest neki, egy megbízható 5400-as képében..)
A másik pedig egy Hitachi H3D5001672S 500GB 7200RPM (ez 1,5 éves).
A rendszer alatt egy Intel 40GB-os SSD van, install-nak meg egy 128GB-os 830-as Samsung SSD van.

Bekapcsolás után amúgy olyan néma a gép, hogy "öröm hallgatni", de a használat alatt valahogy kicsit felerősödik a "gépzaj".

RevoSleep nevű progival tegnap menet közben lekapcsoltam a vinyókat egyesével, de akkor ott füllel nem hallottam, hogy halkult volna a zaj. Csendes a szoba, nem mindig van rajtam fejhallgató, de szeretnék egy közel néma gépet :)

www.vakbelmutet.hu

(#21944) proci985 válasza Cheesy (#21943) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

esetleg húzd le a vinyókat és próbáld úgy is használni.

egy olyasmi samum nekem is van, szerintem elfogadható, bár a Cosmos vinyó szempontból az egyik legjobban csillapított ház.

akkor a fő kérdés az azt kideríteni, hogy a felerősödő zaj honnan jön.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21945) Cheesy válasza proci985 (#21944) üzenetére


Cheesy
őstag

Vinyók ügyében arra gondoltam, mi lenne, ha vennék nekik egy 2 bay-es NAS-t, így azt levinném a router mellé. Szerintem nem járatja a vinyókat 24/7...

www.vakbelmutet.hu

(#21946) proci985 válasza Cheesy (#21945) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kérdés továbbra is, hogy a vinyóktól jön-e a zaj. ha nem onnan, akkor a NASsal se lennél előbbre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21947) Cheesy válasza proci985 (#21946) üzenetére


Cheesy
őstag

Íme a hőmérsékleti értékek, a feszültségek, a ventillátor fordulatszámok alakulása az alábbi konfigban:
(azért írom le, hogy hátha a későbbiek során valakinek hasznos lesz, ha egy itt található komponensre keres rá a google-ban)
Enermax Ostrog
FSP 400W Aurum Gold
GIGABYTE Z77X-D3H
INTEL i5-3570K @3.60GHz (nincs OC)
Alpenfoehn Triglav (stock ventivel)
MSI GTX 660 2GB DDR5 N660 TF 2GD5/OC (stock Twin Frozr III)
KINGSTON HyperX 2x4GB DDR3

kieg:
PIONEER DVR-212DBK
Asus Xonar DGX 5.1

IDLE

LOAD

A zajok forrását tovább fürkészem, mindjárt fel is pakolom magam mellé az asztalra a gépet.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#21948) LadaLord válasza LadaLord (#21929) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Nah, beraktam a két Noctua ventit a gyáriak helyére, és az idle hőfok az egy 2-3 fokkal mintha magasabb lenne (kb 31 fok), de most már fél órája megy az Aida cpu stressztetszje, és az elején beállt 42-43 fokra, és azóta sem mozdul onnan. A gyári nagyobb légszállításos ventikkel is ennyi volt a hőfok terhelten... Tetszik most így a rendszer, mert most jóval halkabb, mint korábban, csak most nincs semmi kék fény a házban, ami azért dobott rajta eddig. :D De majd megoldom valahogy. Ha valakinek esetleg van egy 20 centis kék neonja eladó, az szóljon! :R

Üdv,
T.

(#21949) ambushka válasza ambushka (#21941) üzenetére


ambushka
aktív tag

Sajnos az olajozás nem működött. Ha egy kicsit meg van döntve a proci, akkor zajos, úgyhogy valószínűleg gyári hibás.

PSN ambushka8989

(#21950) Raggie válasza ambushka (#21949) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor sajnos az lesz. Gariztassad.

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.