Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22401) proci985 válasza default. (#22400) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szabályozni is fogod akkor? lapod tud ilyet?

gondolom pwm elosztózni akarsz, vagy?

mindegy mihez képest
a te géped lesz, szóval neked kell tudnod, hogy mi az elfogadható. minőségi ventiknél egyenes arányosság van a hang és az rpm között.

a kérdés lehet fura, de eltérőek vagyunk, eltérő a fülünk és eltérő, hogy kinek mi elfogadható. én pl 650-700rpmmel tökéletesen jól elvagyok (120/140mmen is, zajcsillapított házban), de van a fórumon akinek 300-400rpm is nagyon sok. megint másoknak 800-1000rpm is elfogadható.

emiatt érdekes, hogy mit akarsz hűteni, mennyi extra hűtés kell, ill a szabályozást hogy oldod meg (ha meg tudod oldani). ezek függvényében lehet megvenni a ventiket.

pwmes venti jó kevés van. a Thermalright TY140/147 remek, de pwm módban annyira nem nagy a fordulatszámtartománya és a méretei miatt annyira nem optimális házventinek, nem mindig fér be.

Swif2-120p jó, de teljes fordulaton nagyon hangos, leszabályozva meg eléggé megkérdőjelezhető, hogy mennyi levegőt mozgat.

AC 12 Pwmeket lehet sorbakötni, de szerintem nem túl jók. a pro pwm se nem halk, se nem jó légszállításra, plusz nem mindenhova fér el.

Noctua pwmesek kicsit viccesek árazásra, kb két Gentle Typhoont nem érnek.

scythenek vannak még pwmesei. a kaze elfogadható, olcsó, és árához képest elfogadható, a 140es modelljeik állítólag jobbak.

elvileg a be quietnek vannak még pwmeseik, nagyon jó a csapágyazásuk, de alapvetően a tudásukhoz képest nagyon túl vannak árazva, a gentle typhoonok jobbak.

ha nem kell csend, akkor nem pwmesből az Antec 140 TwoCool jó, állítható kapcsoló is van hozzájuk. low módban elég halk. nem a legegyenletesebb, de egy TY140hez képest is teljesen vállalható házba építve. és olcsó. de 3pines.

az emlegetett gentle typhoon kb referenciapont most, hogy az sflexek végleg kivonultak. nidec servo, remek karakterisztikájú és nagyon kiegyensúlyozott ventik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22402) Freesia válasza default. (#22394) üzenetére


Freesia
csendes tag

ATX tapkabel? Lehet, hogy ez nem nekem szol?

(#22403) >Deego..


>Deego..
senior tag

Érdemes venni cpu hűtőnek egy Noctua NF-F12 PWM ventit?
Vagy van azonos képességű?

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22404) Freesia válasza proci985 (#22396) üzenetére


Freesia
csendes tag

Koszi a linket. Ott melyik a halk kategoria? Mert ott listas a 2TB Hitachi Deskstar 5K3000 (HDS5C3020ALA632), a zajszintje allitolag 44 dB, a WD blacke meg "csak" 33, de mar az is sok.

Az AF-es vinyokkal akkor van gond, ha 32 bites oprendszerrel akarna valaki formazni, olyat eddig nem olvastam, hogy a vinyo merete szamit, de tul jaratos en sem vagyok.

A red nem a RAID-es gepekhez ajanlott? Meg NAS-hoz? (Bar ez utobbirol azt se tudom, hogy eszik vagy isszak.) Vagy attol "normal" modu hasznalthoz is jo?

~~~ ~~~ ~~~

Mas!

Ma fordult a kocka! Teljesen uj gep lesz! :DD Csak a haz es az optikai meghajto marad, es talan a tapegyseg, de ez majd a tobbi cucc aratol es energiaigenyetol fugg. Meg jon majd 1 vagy 2 SSD (rendszer + talan nagyobbacska jatekok) es egy szunetmentes tap is, termeszetesen a HDD tovabbra is kell. Ki vagy melyik topikban tudna nekem abban segiteni, hogy tenyleg halk gepet sikeruljon osszeallitani? Tehat mostmar az AF is johet, mert Win8-at tervezek venni ra. Csak a "vajtfuluekre" szamithatok hangero teren, mert a legtobb ember nem nagyon foglalkozik ezzel a kerdessel. Sajnos nem talaltam kulon topikot a kulonfele halk alkatreszeknek. (Ugy tapasztaltam, az atlagnak mast jelent a halk.)

Szoval, ha utbaigazitana valki, nagyon boldogga tenne! Elore is koszi!

(#22405) proci985 válasza >Deego.. (#22403) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

TY147et ne cseréld rá, gyengébb lenne.

Freesia: továbbra is jó helyen vagy.

RED a raid edition, alapvetően 7/24ben járó hálózati dobozokba vesznek olyat. vagy azoknak még jók, akiknél sokat megy a gép.

decibel értékek változóak, kérdés hogy meg milyen távról mérik. 44dbA lehet halk, ha a mikrofont beletolják a motorba, 33dbA pedig 50centiről kb egy 1600rpmen menő vinyónak felel meg, ami nem feltétlenül elfogadható. valós 44dbA egyébként van, a legelső szériás, legendásan hangos és meleg WD Raptor volt olyan hangos, de az egy 10.000 rpmes szörny volt. aminek az átviteli sebességét lassan egy 5400as vinyó is hozza.

a "halk gép" pedig továbbra is tényleg egy eléggé tág fogalom, hogy kinek mit jelent:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22406) >Deego.. válasza proci985 (#22405) üzenetére


>Deego..
senior tag

Nem szeretném cserélni. 2db van, ami mindenképpen megtartok sys. fannak.

Most a gyári 100mm slim van az AXP-100-on.
Ezt szeretném cserélni egy 120mm NF-F12 Pwm-re. Vagy hasonló képességűre.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22407) proci985 válasza >Deego.. (#22406) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem ty140/147. ha elég nagy a borda akkor a méretéből adódóan a TY bármelyik 120ast leveri.

tetejében a noctuák szerintem nagyon durván túl vannak árazva a konkurenciához (SFlex / Gentle Typhoon) képest.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22408) Freesia válasza proci985 (#22405) üzenetére


Freesia
csendes tag

Koszi!

Annyira uj meg az uj gep megalmodasa, hogy nem is volt alkalmam utananezni semminek. Mostanaban egyaltalan nem vagyok kepben. Tulajdonkeppen azt sem tudom, hogy mennyibol lehetne kihozni egy "tudasilag" kozepkategorias, normalis minosegu alkatreszekbol allo gepet. Vagy, hogy a hozzavalokbol milyen markakat keressek es keruljek el, ezek pedig milyen arfekvesben szamitanak tudasilag kozepkategorianak. Tudnal segiteni ebben is? (alaplap, Intel proci, memoria, HDD, SSD, tapegyseg, szunetmentes tap-ami nem zajong, mert a haloszobaban lakna)

Ha veszek kb. 35-40000-ert egy Win8-at, akkor azt kesobb, ha alap- vagy procicsere lesz, meg hasznalhatom? Vagy csak egyetlen konfiggal mehet, hiaba vagyok en (a vevo, aki fizet) ugyanaz?

(#22409) proci985 válasza Freesia (#22408) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

dobozos win8 elvileg mehet tovább, de ehhez a részhez annyira nem értek.

van általános milyen gépet vegyek topik, én ott kezdenék körbenézni általában, hogy kb mire lenne szükséged. szünetmentes talán a tápos topikban releváns: mivel van tápod, ez fix rész.

hűtést szerintem utánna lenne érdemes elgondolni, hogy kb tudod mennyit szánsz rá, milyen teljesítményt akarsz, és abból már kb lehet hőtermeléssel és ebből adódóan hűtési igénnyel számolgani. ill jöhetnek az olyan kérdések, hogy oké X videokártyát, de melyik típust.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22410) Freesia válasza proci985 (#22409) üzenetére


Freesia
csendes tag

Koszi szepen, hogy segitesz attekinteni. At fogok kukkantani a tobbi topikba a napokban.

(#22411) wolandino válasza proci985 (#22396) üzenetére


wolandino
tag

polimatek nekem elég hangosnak tűnik. Legalábbis nem halkabb ennél:
scythe
Ami nem halkabb a fractalnál

Erről mit gondoltok:
PWM-es ventik közül spec alapján nekem ez a leghalkabb.
meg mondjuk ez se rossz:
BQ

nem PWM-esből ez nagyon jónak tűnik, de ez lehet a király

Minezeket a specifikációk alapján írom, szóval ha ott hazudnak, akkor én is :DDD
Szakik, mit gondoltok?

(#22412) default. válasza Freesia (#22402) üzenetére


default.
őstag

nem, az téves link volt, de már látom, megoldódott :)

(#22413) Ribi válasza wolandino (#22411) üzenetére


Ribi
nagyúr

Papír dB-k semmit sem érnek. Vannak akik lehazudják a csillagot is neked. Teszteket kell nézni inkább, persze lehet nem lesz meg minden venti ugyanazon tesztből, de több értelme van.

(#22414) default. válasza proci985 (#22401) üzenetére


default.
őstag

- az alaplap tudja, igen. vannak 4 tűs csatik, meg egy szoftver amivel lehet őket szabályozni.
- pwm elosztó mire kell? nem jó megoldás ha veszek 3db pwm-es ventit ? (a lapomon van 3 4tűs csati)
- azt a ventit szeretném megvenni, amelyik a megadott kereten belül (6-7k) a leghalkabb, elsősorban "nyugalmi állapotban"

köszönöm előre is!

(#22415) wolandino válasza Ribi (#22413) üzenetére


wolandino
tag

tudsz linkelni tesztes oldalt?
de azt is megköszönöm, ha leírod a saját sorrendedet:)

(#22416) Ribi válasza wolandino (#22415) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itt van pár
De más oldalak is vannak, csak többet meg kell nézni, hogy egymáshoz képest mit hoznak. Mert ugye mindenkinél más a teszt metódus.

(#22417) jookomak válasza Freesia (#22410) üzenetére


jookomak
őstag

Én ha most raknék össze csendes gépet, az kb. így nézne ki:
Ház: Fractal design define r4
táp: valami gold, esetleg platinum, mondjuk fsp aurum, seasonic, enermax, vagy valami hasonló belsős corsair
cpu hűtő: thermalright macho
vga: valami asus direct cu2 hűtésű
hdd: wd green amekkora kell
ssd mindenképpen.
Maradék ventinek meg thermalright ty széria,

(#22418) proci985 válasza wolandino (#22411) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fordulatszámot nézz és teszteket. fordulatszámon nem lehet csalni specifikáció szerint tehát az a mérvadó.

jookomak: tápból fsp aurum se halk igazán.

videokártyából se feltétlenül az asus a leghalkabb, directCU tekintetben modelltől függően elég nagy a szórás, lowendek nem feltétlenül olyan jók mint aminek kinéznek elsőre.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22419) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Van egy ASUS H87I-PLUS alaplapom. Ehhez az alaplaphoz tartozik egy Fan Expert program, aminek a segítségével tudom változtatni (szabályozni) a CPU és házventilátorok fordulatszámát.

Jól gondolom, hogy csak a 4 pin PWM-es ventik fordulatszámát tudom csak ezzel a programmal szabályozni?

Azért kérdem, mert a házamban - BITFENIX Prodigy - van két darab BITFENIX Brushless DC Fan 3pin molex házventilátorom. Ha ezeket egy elosztóval az egyetlen egy 4 pin csatira tolom, akkor azok csak fix fordulatszámon fognak pörögni?

Ha így van, akkor eladom őket és veszek a helyükre 2 darab Nanoxiát vagy Alpenfohn-t, 4 pin PWM .

Előre is köszi a segítséget.

Üdv:
A

(#22420) >Deego.. válasza anytime (#22419) üzenetére


>Deego..
senior tag

"Jól gondolom, hogy csak a 4 pin PWM-es ventik fordulatszámát tudom csak ezzel a programmal szabályozni?"

Nem.
Mert mivel az alaplapon 4 pines csati van így ha rákötsz egy 3 pines ventit ugyan úgy tudod a 3 pinest is szabályozni.

"Azért kérdem, mert a házamban - BITFENIX Prodigy - van két darab BITFENIX Brushless DC Fan 3pin molex házventilátorom. Ha ezeket egy elosztóval az egyetlen egy 4 pin csatira tolom, akkor azok csak fix fordulatszámon fognak pörögni?"

Attól függ milyen elosztót szeretnél használni.
Olyan elosztó célszerű ami 4 pines. Én 2 4pines elosztót használok(ilyet) egybetoldva és 1 db alaplapi 4pines csatin. Az az tudok 3 ventit egyszerre szabályozni.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22421) anytime válasza >Deego.. (#22420) üzenetére


anytime
őstag

Köszi!

Azt megkérdezhetem, hogy milyen házventiket használsz?

Most azon vagyok, hogy minél alacsonyabb fordulatszámon pörgő, a lehető legjobb csapágyazású (talán így a leghalkabb) házventijeimet megtaláljam.

Első körben rájuk gondoltam:

- Alpenföhn
- Nanoxia

Véleményed?

Köszi,
A

(#22422) >Deego.. válasza anytime (#22421) üzenetére


>Deego..
senior tag

2db Thermalright TY-147 és 1 db Aerocool Silent Master 200mm ventit használok.

Épp nemrég adtam el 2 db Alpenföhn 120mm és 1 db 140mm ventit.
Tapasztalatom: leszabályozva elég halk, 50%-on sincs zavaró hangja hangja számomra.

Nanoxiát még nem próbáltam, de elméletileg elég halk és megfelelő a légszállítása is.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22423) >Deego.. válasza >Deego.. (#22422) üzenetére


>Deego..
senior tag

Mostani

Régebbi

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22424) anytime válasza >Deego.. (#22422) üzenetére


anytime
őstag

A cooleren nekem is TY-147-es van, nagyon jó kis venti.
Na, az az igazság, hogy ennél még halkabbat keresek?
A gyakorlati tapasztalatodat szeretném kérdezni, az Alpenfohn halkabb volt, mint a TY147-es?

Az az igazság, hogy első körben szeretnék venni 2 darab házhűtőt, de a két gyártmányt nem szeretném keverni. Sajnos, a Nanoxiával még nem volt senkinek sem gyakorlati tapasztalata, lehet, hogy belevágok :) Azért a 10 évet :Y sem a semmire adják, gondolom én!

Szerk:

Szép kis installáció! :C

[ Szerkesztve ]

(#22425) >Deego.. válasza anytime (#22424) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én meglátásom szerint az Alpenföhn halkabb volt egy picivel.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22426) anytime válasza >Deego.. (#22425) üzenetére


anytime
őstag

Köszi az infót és a képeket is.

Azt hiszem, hogy első körben rendelek 2 darab Nanoxiát elosztóval együtt, így legalább az új utáni kíváncsiságomat is ki tudom elégíteni :)

Még egyszer, köszönöm a segítséget! :R

Ja, még egy ...

Ahogy ma próbálgattam a Fan Expert-et, a cooler-en lévő TY147 rpm értékét 540 6 perc alá nem tudtam vinni ...
Nem is lehet vagy csak én nem csináltam valamit megfelelően?

Köszi,
A

(#22427) >Deego.. válasza anytime (#22426) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én általában a BIOSban szoktam beállítani vagyis szabályozni a ventiket.
Beállítod manuálisan magadnak vagy adott opcióból választasz.
De egy kis segítség a FanXperts-hez.

Elosztónál figyel, hogy 4 pines legyen az összes vége.

"a cooler-en lévő TY147 rpm értékét 540 6 perc alá nem tudtam vinni ..."
Mert gondolom automatikus vagyis az alaplap szabályozza.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22428) anytime válasza >Deego.. (#22427) üzenetére


anytime
őstag

Köszi!

A Fan Expert Auto tuningját elvégeztem, akkor valszeg ott indul el 540-550 rpm / körül, de megnézem este a BIOS lehetőségeket is.

Köszi,
A

Szerk:

a Fan Expert Silent beállításával tudtam ezt az értéket elérni, de olyat még nem találtam benne :B, hogy egy adott rpm értéket beállítsak.

[ Szerkesztve ]

(#22429) proci985 válasza anytime (#22428) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem a ty140ek 280-300rpmig mennek le. ott már tényleg bele kell fülelni a hubba hogy halja az ember őket. szvsz nem fogsz halkabb, nem álló ventit találni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22430) anytime válasza proci985 (#22429) üzenetére


anytime
őstag

BIOS-ban lőtted be?

(#22431) proci985 válasza anytime (#22430) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van két zalman mfc1plus a gépben, azokkal szabályozom az összes ventit. fix fordulat az én felhasználásomra jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22432) >Deego.. válasza anytime (#22430) üzenetére


>Deego..
senior tag

Egyértelműen nem tudod 500rpm alá vinni a fordulatot biosban.
A Silent menüpont meg szerintem tökéletes számodra.

De írd meg mik a választási lehetőségek az új UEFI biosban.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22433) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Üdv!

Egy jó 120-as ventit keresnék (3pines elég), aminek van légszállítása is, de halk és nincs elszállva árilag. Direkt nem írok konkrét plafont forintosítva, igazából a lehetőségeimre lennék kíváncsi... :)

Egy biztos: az AC F12-es némelyike igazi ipari hulladék! Megvétel után 2 héttel már komolyan kerepelő hangja van ha nincs leszabályozva, ráadásul ÁLLÍTVA vannak beszerelve, nem is fektetve - tudom, h azt nem minden csapágy szereti.

Szóval valami jó szállítású, halkan és emberi áron érdekelne (vagy a háromból kettő kritériummal! :D)

Köszönöm előre is! :R

(#22434) >Deego.. válasza 5ent1nel (#22433) üzenetére


>Deego..
senior tag

Már nemrég leírták. De parancsolj.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22435) 5ent1nel válasza >Deego.. (#22434) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Köszönöm! Remélem befér oda ahová szeretném :)

(#22436) >Deego.. válasza 5ent1nel (#22435) üzenetére


>Deego..
senior tag

Arra figyelj hogy mindegyiknek 120mm furattávja van.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#22437) 5ent1nel válasza >Deego.. (#22436) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Azzal nem lesz gond, egy Midgard II-be mennek, oda pl. felülre 140-es is szerelhető - a többi 120-as. :K

(#22438) hermanyi válasza 5ent1nel (#22437) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez mind 140 es söt kicsit nagyobbacska de 120 as furattal vannak .
Nekem 700 rpm en mennek és nem hallatszanak ki a házból. amikor elindul a HDD na az kihallatszik ,hál isten nem sűrűn dolgozik.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22439) proci985 válasza 5ent1nel (#22433) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja hát ac f12 pont annyit tud, amennyi az ára alapján elvárható.

ha befér nagyobb akkor TY széria, ha nem akkor apróból CM venti 800rpmen, Swif2ből valamelyik (1200/1201, 120p már 12vn hangos) vagy feljebb egy gentle typhoon/sflex.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22440) anytime válasza >Deego.. (#22432) üzenetére


anytime
őstag

Később megnézem, de azt hiszem, hogy a Fan Expert-el csak a négyféle beállítást lehet kiválasztani. De pontosat akkor később.
Indításkor belenézek a BIOS-ba.
Az az igazság, hogy az asztalon van, tőlem 30-40 cm-re és ugyan nem zavaróan, de hallom :)
Az a 200-300-as tartomány, amit Proci írt, az jól hanzik:)

(#22441) hermanyi válasza anytime (#22440) üzenetére


hermanyi
őstag

2-300 as ford szám mellett tényleg hangtalan szinte minden venti ,ez tény csak ,hogy el indul e ilyen alacsony ford szám mellett ? Nekem a TY-141 400-as fordulattól indul ha kevesebb feszt kap megáll :(

szerk : de a kérdés az is ,hogy 2-300-as fordulatszámnál egyáltalán ér e valamit ,nem e csak összezavarja a tervezet légáramlatot.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22442) anytime válasza hermanyi (#22441) üzenetére


anytime
őstag

Megnéztem!

A BIOS-ban négyféle lehetőség közül tudok választan:

- standard
- silent
- turbo
- manual

Ha az utóbbit választom, akkor megadhatom a max és min cpu hőfokokat és közte %-osan felosztja a gép.

Ezután megnéztem a Fan Expert mit mutat, de bizony 550 alá nem megy a fordulatszám. Jelenleg csak egy TY147-em van, ami fent van a cooler-en. A CPU hőfok 32C, tökéletes.

Egy bajom van, a TY olyan hangot ad, "mintha" csapágyas lenne és egy kicsit nyikorog, na, ezt hallom. :( Hozzáteszem, azért most, figyelek rá és itt van mellettem, 30-40 cm-re a gép, asz íróasztalon.

Jelentem, a helyzet nem rossz, sőt, eddig ez a legjobb konfigom és nagyon örülök neki, csak keresem a lehetőségeket.

Köszi, hogy elolvastátok és véleményeztétek!

Üdv:
A

(#22443) Freesia válasza default. (#22412) üzenetére


Freesia
csendes tag

Elt bennem a gyanu. :K

(#22444) Freesia válasza jookomak (#22417) üzenetére


Freesia
csendes tag

Szia!

Koszi az otleteket, majd utanuk olvasok. Most Enermax 82+ tapom van, ha birja szusszal az uj hardvert, megtartom, mert nagyon szeretem, hangjat se hallani. 5 eves. A haz is akkor lett veve, az egy Cooler Master, elol-hatul 12 cm-es ventivel. Egyelore az is birja. Nem hagosodtak be azota sem.

Meglestem a hazat, amit irtal. Jol nez ki, semmi csicsa. Az az, amirol volt egy cikk itt a PH-n is? A hangszigetelt haziko? Par napja olvastam. Nem volna rossz, de majd maskor.

A WD Greentol felek, mert sok negativumot olvastam rola. Azt irtak, sok meghibasodas van, meg folyton parkolgat ok nelkul, ezaltal rendesen megroviditve az elettartamat. (Ha neked ilyen van: Te hogy tapasztaltad? Miota hasznalod?)

(#22445) proci985 válasza hermanyi (#22441) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ty140 indul 5Vn, lejjebb a szabályozó limitációja miatt nem tudtam nézni. a 141 egy icipicit ilyen szempontból gyengébb.

anytime: bizonyos fordulatokat a 140 se szeret, nálam az egyik olyan 6.5V körül rezonál. próbáld picit emelni a fordulatszámot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22446) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Rendben, köszönöm a tippeket mindenkinek! :R
:)

(#22447) anytime válasza proci985 (#22445) üzenetére


anytime
őstag

Megnézem, köszi!

(#22448) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

tudtok nekem ajánlani 120mm-es PWM-es Slim ventit?

(#22449) saw1114


saw1114
tag

sziasztok! CM K350 házba milyen 12cm-es ventiket érdemes vennem?halk tartós megoldásra gondolok.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#22450) hermanyi válasza saw1114 (#22449) üzenetére


hermanyi
őstag

Alpenfohn 120mm Wing Boost szerintem halk és jó is

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.