Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) Raggie válasza spleenszuru (#27000) üzenetére


Raggie
őstag

Ez több szempontból is egy nagyon rossz ötlet...
Fentről lefelé szeretnél betolni friss levegőt, ami ellene fog dolgozni a természetesen felfelé szálló meleg benti levegőnek, valamint a legtöbb ház (a tiéd is) úgy van tervezve, hogy elöl és alul be, hátul és felül ki menjen a levegő.

Ezt az irányultságot ajánlom mindneképpen.
Ha ez nem fér el, akkor az alkatrészeken kell változtatni, vagy végül magán a házon.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27002) spleenszuru válasza Raggie (#27001) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm.
Változtatnék én, ha a kb. egyetlen ajánlott ram típus nem lenne minimum 44 mm magas. :(

Házra meg sajnos nincs keret pluszban.

Malaka!

(#27003) Zamma válasza spleenszuru (#27000) üzenetére


Zamma
őstag

Fentről hideget szívni teljes zsákútca.
A vga-t főzőlapnak is használhatod, ha ezt megcsinálod...

Ha van ssd-d az is meleg lesz (ha hajlamos rá)

A házadat nem erre tervezték.
Vagy megbékélsz azzal hogy vízzel és meleg/hangos vga-val elboldogulsz, vagy veszel egy vízre kitalált házat. Sajnos én jobbat nem tudok. A ramot meg ne is említsük...

(#27004) Raggie válasza spleenszuru (#27002) üzenetére


Raggie
őstag

Egyébként hogyhogy nem fér el egy vízhűtéstől a RAM? Én ilyet még nem hallottam...

Clint Eastwood FTW

(#27005) spleenszuru válasza Raggie (#27004) üzenetére


spleenszuru
őstag

A házam nem egy drága típus, az LF2 radi meg tudomásom szerint kicsit vastagabb, mint a többi AIO-é.
Így a max RAM magasság, 42 mm, ami befér, mivel konkrétan az aio ventije felé lóg egy picit.

#27003Zamma
Mindkét m.2-ben van SSD, szerencsére, mostani felállással 50 fok fölé nem emelkedik.
Jelenleg a vga is jó így, 55% max P12 MAX PWM értékekkel, ez a másik felállás csakis a ram miatt lett volna.

Közben Fudi azt mondja, a másik, 42 mm magas modulokkal sem kellene problémának lennie, abban az esetben meg is oldódott a gond.

Malaka!

(#27006) Zamma válasza spleenszuru (#27005) üzenetére


Zamma
őstag

Bár tudom hogy nem egy hangos venti a a P12 Max, de 1200 RPM felett azért már megjön a hangja. Remélem az afeletti tartományt nem nyaldossa...

(#27007) Raggie válasza spleenszuru (#27005) üzenetére


Raggie
őstag

Kötve hiszem, hogy a RAM-ig leérne az LF2. Nekem is LF2 AIO-m van(csak 280-as), és az alaplap VRM bordáinál tényleg lehet bibi ,de a RAM-okig nem ér le.
Vehetsz bármilyen magas RAM-okat. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27008) spleenszuru válasza Raggie (#27007) üzenetére


spleenszuru
őstag

Pedig nálam rájuk ér, a képen a pirossal jelölt részeket, szemből nézve teljesen kitakarja.
A kép alulról készült.

Malaka!

(#27009) Zamma válasza spleenszuru (#27008) üzenetére


Zamma
őstag

Az kemény...

(#27010) spleenszuru válasza Zamma (#27006) üzenetére


spleenszuru
őstag

Oh, bőven felé mennek annak a max 55%-kal:
Venti RPM értékek
GPU hőmérséklet értékek

Ezek játék alatti értékek.

Már csak kíváncsiság miatt is, teszek majd egy próbát, hogy max 1200 RPM-en hagyom őket futni.
A minimum 20% most, ami 930-1000 RPM a fancontrol szerint legalábbis.

Malaka!

(#27011) Zamma válasza spleenszuru (#27010) üzenetére


Zamma
őstag

Nem semmi! Titkon te nem drónt fejlesztessz? Csoda hogy nem száll fel a masina! :D
A vga-val kell foglalkozni, az a HS-nál meleg - a ház ventik rpm-jéhez képest... Nem tudja hatékonyan elosztani a meleget, hiányzik a légmozgás.
Az előoldalon az alsó 2 ventit tökösebbekre kell cserélni, vagy a vga slotra mókolni egy ventit ami befelé, a kártyára szív...
Egy kis undervolt lehet hogy még jót tenne neki!

(#27012) Raggie válasza spleenszuru (#27008) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen ház ez basszus...
Most megnéztem a képeket róla a gyártó honlapján és sajnos tényleg nagyon kicsi a hely az alaplap fölött... ez sajnos kifejezetten csak léghűtésre való ház.
Nem tettem volna bele egy AIO-t... főleg nem AF2-t, mert az még a gyakoribb AIO-knál is vastagabb.

Clint Eastwood FTW

(#27013) Zamma válasza Raggie (#27012) üzenetére


Zamma
őstag

Ezt írtam én is, a házát nem erre tervezték...

[ Szerkesztve ]

(#27014) spleenszuru válasza Raggie (#27012) üzenetére


spleenszuru
őstag

A házat vettem meg legelőször, akkor még nem tudva semmilyen apró részletet. :)

Egy dupla tornyos léggel, plusz felső ventik kombó is lehet már szintén zenész, aztán be sem fért volna.

Amúgy az X3D miatt kapott vizet, sok helyen olvastam, hogy nem lehet lehűteni léggel, aztán végülis nem sokkal jobb vízzel sem a globál vélemény, na de már mindegy, nem tudok jó ideig mindent kicserélni sajnos.

Malaka!

(#27015) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok milyen 120mm /140mm ventit ajanlanatok alulra a pc hazba? A lenyeg hogy csendes legyen. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27016) Raggie válasza mSchumi87 (#27015) üzenetére


Raggie
őstag

Szia, pontosan milyen házba, pontosan hova?
DC vagy PWM-es kell?

Clint Eastwood FTW

(#27017) mSchumi87 válasza Raggie (#27016) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Fractal Design Define R4, alulra a tap utan hogy hideg levegot fujon a graf. kartyara. Szeretnem majd regulalni a fordulatot Asus Fan Xpert-el. Nem tudom melyiket erdemes DC vagy PWM ahogyan azt se hogy 120mm vagy 140mm erdemes oda alulra mivel csak egy fer be

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27018) Zamma válasza mSchumi87 (#27017) üzenetére


Zamma
őstag

Tegyél be egy ventit alulra, de tegyél egy másikat is a vga alatti slotokra belülre gyorskötözővel +porszűrővel.
Alulra pénztárcádtól függően ezeket javaslom:
ARCTIC P12 Max - 2500 Ft
ADATA XPG VENTO PRO 120 PWM - 6 100 Ft
Hátulra lehet hogy csak kisebb fér, de ha a 120-as elfér akkor az olcsóbb P12 Max mehet szintén, vagy a sima P12 PWM PST - 1800 Ft-ért
További 120-as olcsóbb ventik itt:

Az apache még ajánlható, halk!

Erősebb áron szintén 120-asok itt:
Itt a Silent Wings Pro 4 nagyon erős, hatékony

140-esek (hang/hatékonyság szempontból nem feltétlenül jobbak!):
A Kaze Flex 140 Square erős és halk

(#27019) mSchumi87 válasza Zamma (#27018) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi a választ, en amikben gondolkodtam az ezek:
Be quiet! Shadow Wings 2 140 mm PWM
Noctua NF-A14 ULN

Jelenleg a házban is az eredetiek vannak 2 intake 1 exhaust
[link]
érdemes ezeket is lecserelni?

Ami a legjobb erdekel az az, mennyire segít az also venti a graf. kártya huvosen tartásan es ezzel a graf. kártya venti kevesebb használatan?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27020) Zamma válasza mSchumi87 (#27019) üzenetére


Zamma
őstag

A vga-ra szó szerint nagyon kell nyomni a levegőt!

Amiket néztél azok gyengék lesznek mind légszállításban, mind statikus nyomásban.

Látom te is szereted a csendet... én is ilyen vagyok.
Az általam javasoltakkal jelentős javulást fogsz tapasztalni, én is megcsináltam ezt... :D

A P12 Max Best buy erős és még halk is!
Az Apache nagyon jól teljesít, halk, viszont csak 1300-ig pörög.
Az XPG VENTO PRO kvázi egy Noctua szint fele áron!
A Silent Wings Pro 4-el nincs kompromisszum, simán a Noctua felett van, csendben tolja brutális nyers erővel a levegőt!

Rakok be tesztet is, a csúcsventik a Noctua felett a Phanteks T30, Silent Wings Pro 4, P12 Max, XPG VENTO PR.
Ez a 4 visz minden babért:

Akadályozott légáramnál 39 dB-re normalizált eredmény, itt is ugyanezek a nyerők:

[ Szerkesztve ]

(#27021) mSchumi87 válasza Zamma (#27020) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Nagyon nem vagyok othon ebben a témaban :D lenne pár kérdésem ha nem baj.
Mi az a statikus nyomás? Legszálitásban mi számit jónak, milyen érték? :R

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27022) Zamma válasza mSchumi87 (#27021) üzenetére


Zamma
őstag

Itt vannak az alapfogalmak szépen csokorba szedve.

Viszont ha leírnád esetleg a pontos konfigod (cpu, vga) akár pontosabb választ is kaphatnál a hűtésedre... :U

(#27023) mSchumi87 válasza Zamma (#27022) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi
CPU: i5-12600K
GPU: RX 6700XT
PSU: 550W 80+ Platinum
CASE: Fractal Design Define R4
1xHDD, 1x NVMe, 1x SSD

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27024) Zamma válasza mSchumi87 (#27023) üzenetére


Zamma
őstag

A házadban előlről csak akkor tudsz normális légáramot generálni ha a vinyó konzolt kiszeded, és kinyitod/le veszed a ház ajtaját, ez a kettő nagyon betesz az áramlásnak. Porszűrőt viszont tegyél rá.
Ha nem használod a cd/dvd részt, akkor oda kéne rakni a meghajtókat és így kiszedhető a konzol.

Elölre vegyél és rakj be 2 vetit azokból amit javasoltam, azt a kettőt amit elölről kiszedsz rakd felülre, és ahogy te is gondoltad egyet szintén vegyél és tegyél a vga alá. Ha ez kevés akkor tegyél egy ventit a vga alatti slotokra belülre gyorskötözővel +porszűrővel.

Csak a vga-d melegedett vagy a proci is? Milyen hűtése van annak?

(#27025) mSchumi87 válasza Zamma (#27024) üzenetére


mSchumi87
senior tag

A Define R4 oldal- és előlapi ajtajai vastag hangelnyelő anyaggal vannak szigetelve a kiváló zajszűrés érdekében, igy az ajtaját nem szivesen szedném le, oldalrol huzza a levegot.
Kozépso konzol kivan szedve de gondolkodtam kiszedni az alsot is es ahogy te is mondtad átrakni a HDD-t meg SSD a CD/DVD rész helyére ha valahogy oda lehet csavarozni.
CPU huto az egy: NOCTUA NH-D14

Itt vannak a fokok idle álapotban:

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27026) Zamma válasza mSchumi87 (#27025) üzenetére


Zamma
őstag

A damper semmit sem ér ha eleve halk ventit használsz. Pontosan tudom hogy a házadat mire tervezték, de sok tapasztalt kolléga tudja velem eggyütt hogy az ilyen lefojtás a levegőáramot kerékbe töri. Az oldalbeömlés egy vicc kategória, nem mozdul komoly mennyiségű levegő ott át.

Ez a proci és vga kombó ebben a házban - ha nem csinálod meg amiket írtam - nem fog normálisan hülni, egyszerűen nem lehet, az is elképzelhető hogy némi kompromisszumra fogsz kényszerülni még így is.

Ne idle hőfokokat küldj, hanem játék közben vagy stressz tesztet futtatva, ezzel nem lehet semmire sem jutni.
HWinfo-val csináld és ha lehet angol esetleg magyar nyelven...

(#27027) Raggie válasza mSchumi87 (#27017) üzenetére


Raggie
őstag

Szia, nem egy mai modell már a házad, nem a jó légáramlásra lett tervezve sajnos.
Jó volna egy fotó a belső elrendezésről és a kábelmenedzsmentről, mert attól fog függeni, hogy életképes lesz-e nálad a dolog.
Ha a narancssárgával jelölt helyen túl sok a kábel, akkor nem fogja azokon jól átnyomni a friss levegőt az alsó venti és alig fog érni valamit. Ha viszont gyorskötözőkkel és szép kábelmenedzsmenttel elvezeted onnan a sok kábelt, akkor jól rá tudja vinni a kinti friss levegőt a VGA hűtőjére.

Minden lehetséges ventillátor helyre tennék ventit (elöl és alul befelé, hátul és felül kifelé) egyébként és ahogy Zamma kolléga írta a HDD kereteket is mind ki kellene szedni legalább.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27028) mSchumi87 válasza Raggie (#27027) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hat kabelmenedzsmentrol nem nagyon lehet beszelni es igy belegondolva jobban jarnek ha a hazat cserelnem le mint a ventiket. Csak a kerdes van e manapsag ilyen haz ami csendes is es jo az airflow is.

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#27029) spleenszuru válasza Zamma (#27013) üzenetére


spleenszuru
őstag

Megfordult a fejemben levegős procihűtőre váltás a napokban..

Abban az esetben, mivel felszabadulna a hely fent, mi lenne az ajánlott felső venti setup?

3x120, vagy 2x140 mehet felülre. Előző kommentjeitek alapján, azoknak is mindnek kifelé kellene fújnia?

Malaka!

(#27030) Raggie válasza spleenszuru (#27029) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz,
Én mindenképpen a 140-es ventit ajánlanék, ha van rá lehetőség. Halkabbak és jobb légszállításúak mint a 120-asok. Azonos légszállításhoz bőven alacsonyabb fordulatszám kell nekik, ami miatt jóval kellemesebb hangjuk van(vagy épp hangtalanok :) ).
És igen, kifelé(felfelé) irányítanám őket.

Egyébként pont ezért én nem is ajánlok senkinek olyan házat, ahová hátra csak max 120-as ventit lehet tenni... már alap a 140-es inkább. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27031) spleenszuru válasza Raggie (#27030) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia :)

Köszönöm szépen. Közben átvándoroltam már a CPU léghűtés topikba is, párhuzamosan nézem pcpartpickert.
Van olyan emberke ott, aki "mindössze" egy ID-COOLING SE-214-XT hűtőt használ rajta 2 ventivel, és nincs gondja az 5800X3D-vel.

Malaka!

(#27032) Pakmara


Pakmara
őstag

Csak úgy érdekesség képpen:

Noctua NM-DD1 Direct Die Kit

(#27033) Zamma válasza spleenszuru (#27029) üzenetére


Zamma
őstag

Fent mindenképp kifelé fújó!
Nem is lehet kérdés... mivel ez a meleg levegő természetes áramlásának is az iránya.

Vannak komoly tesztek 140 kontra 120 mm témában, amelyek velem jöttek szemben ott a komolyabb 120-asok elpacsálták a 140-eseket.
Amit érdemes figyelni hogy adott dB-en milyen teljesítményt nyújt a tesztalany.
Mivel kifelé fújó ventikről beszélünk - és nincs számottevő akadálya az áramlásnak - ezért leginkább a minnél több légszállítás (flow rate) ugyanazon a hangerőn az ami neked ide kell.
Konkrét modelleket, ajánlást itt találsz: #27020

(#27034) spleenszuru válasza Zamma (#27033) üzenetére


spleenszuru
őstag

Na, akkor indulhat megint a struggle, hogy 2x140, vagy 3x120.
A vásárlós topikban érdeklődött Thoughfan 14, vagy amit írtál rá, Kaze Flex, jók választások lennének gondolom, ha végül 140 mellett döntök.

Malaka!

(#27035) Zamma válasza spleenszuru (#27034) üzenetére


Zamma
őstag

A 3x120 egyértelműen jobb, mint a 2x140. Egy az egyben lehet erősebb némely esetben a 140.
6300 Ft felett ne vegyél, vannak alatta bőven ajánlott vételek: #27018, de ahogy írtam a #27020 hsz-ben olvasható teszben [link] minden nagyon széően átlátható.

(#27036) spleenszuru válasza Zamma (#27035) üzenetére


spleenszuru
őstag

Kitalálom, mire eljutok a rendelésig. P12 max tuti nem lesz, elég abból a 4 db már.
Az XPG VENTO PRO szimpatikus.
A Kaze Flex 120 verziója is jó lehet? A szállítása magasabb, mint a Ventonak, tetszik, ahogy kinéz, max fordulaton meg úgysem használnám, félretéve ezzel a zaj részt.

Írtátok már többször is, hogy fent csakis kifelé, de csak megkérdezném, egy ilyennek nincs semmilyen lélekjelenléte? Az az 1 db fent, közvetlenül a procihűtőbe tolna be egy kis hideget, míg a másik 2 húzza kifelé:

[link]

Malaka!

(#27037) Zamma válasza spleenszuru (#27036) üzenetére


Zamma
őstag

Nem bántásképp mondom, de szerintem sikerült jócskán ráparáznod a hűtés témára, lassan már csak neked válaszolok minden felületen. Azért a te konfigod lehűtése nem egy Mars űrutazás bonyolultsága...

A Kaze Flex 120-et maximum kifújónak ajánlom, beszívónak olyan kell, ami egészen a vga-ig benyomja a levegőt, arra viszont egyértelműen erősebb modell kell.

A lényeg ez:
Vegyél egy normális 2 tornyos hűtőt a cpu-ra, az halk is lesz és hűs (PA120, AK620, stb).

A kifújók a gyengébb ventik legyenek (P12 Max), egy hátra, 2 felfelé (látom nem nyugszik benned a kis ördög, legyen egyszerűbb az életed, a kérdőjeles venti nem is kell... :D) és jó napot! A Max amúgy csöppet sem gyenge, bőven sok ide az is...

Az erősebb ventik menjenek előre, főleg az alsó 2 legyen erős (ADATA XPG VENTO PRO 120 PWM, BQ! Silent Wings Pro 4).

A vga-d lehet hogy igényel majd még több figyelmet, de csak ott tartanánk már :U ... ugyanis ha nem kap a házban alulról luftot akkor marad a vga alatti slotoknál a mókolt beszívó venti.

(#27038) spleenszuru válasza Zamma (#27037) üzenetére


spleenszuru
őstag

Bocsi, ha túlzásba viszem, ez annak az eredménye, hogy mikor az elején terveztem, elkapkodtam.
Nem is fog megállni a projekt légre átállás után, ugyanis az utolsó, remélem végső fázis a ház lesz, és igen, alsó venti slotos. :DDD

Offot kitárgyalva, az XPG VENTO PRO 120 most, hogy utánanéztem, csak még jobban tetszik, ugyanis nem csak, hogy hosszú a kábele alapból, még extension vezetéket is adnak, ráadásul daisy chain kompatibilis, és alig eszik valamit, 3x0,16 A / 3x1,56 W, az aljzataim meg 1A/12W.

Malaka!

(#27039) Zamma válasza spleenszuru (#27038) üzenetére


Zamma
őstag

Ugye hogy ugye? :D
XPG VENTO PRO beszívónak mindenhova IS, P12 meg kifújónak és jöhet a nyári meleg! :K
A procihűtő mi lesz/lett végül?

(#27040) spleenszuru válasza Zamma (#27039) üzenetére


spleenszuru
őstag

Még semmi, mert most ramra ment el a pénz.
Szerintem maradok az AK620-nál, ott nem kell tologatni a ventit sehova.
Vagy, ha vásárlásig még mindig lesz amazonon PA120 Black, talán azt. Elvileg az alatt is elfér a 42-es ramom.

Malaka!

(#27041) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Úgy tűnik, a választott új házam a Lian Li O11 Air Mini lesz.

Ez ugye elől 2x140-el jön, hátul 1x120-al. A hátsót kicserélem majd igencsak a már meglévő P12 MAX-ra, a másik 3 pedig megy felülre majd.

Az első 2x140 elvileg jó minőségű alapból is, nem kellene cserélni. (?)
(120-asból is csak kettőt lehet tenni előre).

Alul terv szerint 2x120 XPG Vento Pro lesz.

A kérdésem az lenne, szerintetek lenne értelme a képen jelölt részre tennem még ventit?
Én úgy gondolom nem. CPU hűtő PA120.
[link]

A gyári oldalán lévő Air setup esetén oda is tettek ventiket:
[link]

Malaka!

(#27042) Zamma válasza spleenszuru (#27041) üzenetére


Zamma
őstag

Úgy gondolom ha csak a meglévő Maxokat és a házzal kapott ventiket jól felhasználod nem lesz hővel/hanggal gondod. Alulra és felülre tedd a Maxokat és hagyd a gyári ventiket a helyülön. Nézd meg így először, ha az mégis kevés lenne utána venném a Vento-kat.

(Felülre a P12 Max így is erős lesz kifújni (nyomásban és légszállításban is jó), oda elég a sima p12 is.)

Oldalsó légbetáp felesleges...
Vagy ha neked bejön az RGB akkor esztétikailag tunongnak elmegy.

________________________________________________________
Csak akkor ha a fenti setup kevés...
140 ventik:

Toughfan 14 jó lehet, ha halkabb kell akkor a Kaze Flex 140 squire (ha lehet kapni)

"Alul terv szerint 2x120 XPG Vento Pro."
Aha, aha, jó cucc! :K

(#27043) spleenszuru válasza Zamma (#27042) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszi, jó ötlet költség nélkül, de bevallom, inkább tervezném túl kicsit, mint hogy ne legyen elég, és kaphatom szét megint. :D

A Ventokkal a helyzet, hogy már csak 1 boltban "olcsóbb", amúgy meg nagyon drágák.
Ezért gondoltam rá, hogy még most lehet érdemes venni, mielőtt elfogy a 6100 Ft-os.

(Már lementettem minden ventis képed :DDD ).

Malaka!

(#27044) AxBattler


AxBattler
félisten

The Scariest Fan ever attached to a computer
Nesztek léghűtés! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27045) Zamma válasza AxBattler (#27044) üzenetére


Zamma
őstag

(#27046) Pakmara válasza Pakmara (#27032) üzenetére


Pakmara
őstag

(#27047) Zamma


Zamma
őstag

#95577 d@minator kérdése átvezetve a Milyen CPU léghűtést vegyek? topikból, sokallja a magas hőt/kevesli az órajelet:

Cinebench R23 alatt 4C-vel jobb lett a hűtés (Core max 100 helyett 96) és picit az órajel is magasabb lett két ventivel, mint egy ventivel.

Egyelőre a CPU ventik a ház hátulja felé fújnak. Felül meg egy 20centis szív.
Nem értek az alulfeszeléshez de belőttem -0.15 offsetet és 190W power limitet mikrokód váltással.

(#27048) Zamma válasza Zamma (#27047) üzenetére


Zamma
őstag

Én úgy állítottam be az én Mugenemnél, hogy a hátsó venti hátulról szívjon (porszűrővel) és a proci is hátulról előlre mozgassa a levegőt - így nem fog meleget szívni a vga-ról!
Viszont a felülről befelé szívást forgasd kifújóra, mert akkor nem pont az lesz a hatás amit várnánk... :D

Próbáld ki, 2-3 fokot hoz kb. a procin és az ssd-n is, és halkabb is lesz!

[ Szerkesztve ]

(#27049) sulrol


sulrol
csendes tag

Sziasztok
AMD Ryzen 7 5800x CPU-hoz milyen hűtést ajánlotok? Most egy Cooler Master - MA410P TUF Gaming Edition - MAP-T4PN-AFNPC-R1 -es van benne, de nem az igazi 50-60 fok az átlag, Ha elindítom a Battlefield 2042-őt felmegy 90-95 közzé. A ház egy DeepCool MATREXX 55 MESH számítógépház, elől 3, fent 1, hátul 1 hűtővel. A videó k. egy Gigabyte RX 6650 XT EAGLE 8G, az alaplap GIGABYTE B550 Gaming X V2.
Lehetséges esetleg valami állítási hiba? A gép nincs 1 hetes, a Pcx-en vásárolt, gép összeszereléssel.
Mi lenne egy jó megoldás? (ami nem több mint 25e. Ft.)
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#27050) Zamma válasza sulrol (#27049) üzenetére


Zamma
őstag

Sajnos a cpu hűtő eleve kevés hőcsővel bír... inkább 6 kellene abból.

Mielőtt vásárolnár érdeklődj a szoftveres/bios állítási lehetőségekről a AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topikban, most is terítéken van ez a téma...
Ha így lehet pár fokot lejjebb menni akkor nem lesz keserű a szájízed.

Ajánlott CPU hűtők itthon:
DeepCool AG620 - 21 000 Ft - abszolút best buy! (a ventiket ha később lecseréled kettő P12 Maxra, akkor 27 ezerből veri a Noctua D15-öt!)
Az AK620, ami az AG620 nagy testvére (ami jobb ventivel van szerelve) van most az aprón, 2 hónapot használt, Alzás, 22-ért [link].
Német amazonról ezek a jó vételek:
Thermalright Peerless Assassin 120 - 41 euroért... [link] Ez eszméletlen jó hűtő, nagyon hatékony, sok tesztben ez a csúcs, 20 ropiból futárral meg van.
Fehér, RGB-s SE - 40! [link]
Thermalright Phantom SPIRIT 120 SE ARGB - 43 [link]
Ha más kell ítt mazsolázhatsz: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.