Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) #98593280 válasza Henk (#14000) üzenetére


#98593280
törölt tag

Köszi!

(#14002) mithology


mithology
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy laptopot, és arra lennék kíváncsi, hogy ahhoz érdemes-e venni hűtő ventillátort, és ha igen milyet?
FJ V5535 laptopom van

Előre is köszi a válaszokat

Mithology

(#14003) Nobi23


Nobi23
csendes tag

Halihó!
Azt szeretném kérdezni, hogy szeretnék a corsair a70-es procihűtőmre egy új jobb légáramlatú és halkabb ventit venni aránylag olcsón!
Én az ipon.hu-n láttam egy coolink 12 centis ventillátort 11 lapáttal és 64-130m3/h a levegőszállítása, ha esetleg tudtok jobbat akkor várom válaszotokat!
Esetleg valami véleményt írhatnátok erre a coolink ventire!
Előre is köszi!

(#14004) Henk válasza Nobi23 (#14003) üzenetére


Henk
veterán

Az egyik legjobb venti. Szerintem ebben a topikban is rengeteg véleményt találsz róla, keresőbe írd be.

(#14005) szemtelen


szemtelen
tag

Sziasztok!
Sigma Luna házam van, szeretném a ventiket kicserélni 3 pinesre mert van egy 4 csatornás manuális venti szabályozóm.
Nem szeretném magam költségekbe verni olyan 5k körül gondoltam.
Kellene ebben az árban 2db 12es venti és egy ledes (kék v fehér)8as, fontos a 3 pin vagy az átalakító a szabályozhatóság miatt.
Milyet javasoltok?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14006) szemtelen


szemtelen
tag

A Spire- márkát ajánlották, leszabályozva nem hangosak. stb, azok jók?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14007) Henk válasza szemtelen (#14005) üzenetére


Henk
veterán

Ha olcsót akarsz ami halk és még minőség is akkor az AC-ket nézd meg. Spire szerintem nem igazán jó.

(#14008) szemtelen válasza Henk (#14007) üzenetére


szemtelen
tag

Köszi a választ, már épp rajt voltam a spire projekten. :D

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14009) szemtelen


szemtelen
tag

Olvasok ám vissza 1000rel, hát bizony egy fajta 12es ventit dícsértek , nem is lenne drága, csak a kiszállítás az kemény money.
Látom a ledesek nem a legjobbak, de ha egyszer olyan szép a házamon az a plexi a leddel... majd jól leszabályozom.
Most 62 fokos a proccom (q9300) nem sok az egy kicsit?
Van valami bolt v tag akinél érdemes venni ventiket?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14010) Henk válasza szemtelen (#14009) üzenetére


Henk
veterán

Jól leszabályozva szinte minden venti halk csak kérdés, hogy bírja a szabályzást meg mennyi lesz az élettartama. A ledes ventik általában nem a halk kategóriába tartoznak, ha meg jó akkor drága is. 62 fok gondolom terhelve a proci, bár még úgy is sok, milyen cpu hűtőd van? Mert azok a házhűtők nem sokat javítanak, főleg kis fordulaton hajtva.

(#14011) szemtelen válasza Henk (#14010) üzenetére


szemtelen
tag

A procin egy "régi" full réz zalmann, ilyen kék ledes (azt hiszem 7000cu lehetett a neve) van , lehet h ez kevés neki, terhelés nélkül olyan 50fokosak a magok.

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14012) Henk válasza szemtelen (#14011) üzenetére


Henk
veterán

Az is nagyon sok. A hűtő sem egy quad-ra való kategória. Mikor volt újra pasztázva? Mert lehet az is segítene valamennyit.

(#14013) szemtelen válasza Henk (#14012) üzenetére


szemtelen
tag

Régen volt pasztázva, kár a hűtőért, nagyon szép , igazi műemlék , de akkor lassan megválok tőle.

Arra gondoltam, hogy hátulról fogom a levegőt benyomatni a házamba, mert a gép mögött csak a fal van, és hátul van a videokari, proc, táp, elöl meg csak a vinyók , és a dvd.
A hátulról bejövő hűvös levegő felmelegszik a gépemben max a vinyókat melegíti, de ott is van egy venti előttük, amivel elszívatnám.
Azért gondoltam erre mert a gép eleje a szobám felől van és ott mindíg melegebb a radiátor miatt a levegő.
Vagy ez baromság?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14014) degu


degu
senior tag

Egy Feel-V-os /eleg regi/hazban van egy AM2-es X2-es 5000+-os proci,gyari hutovel
/dobozos darab/ Siman felnyomtam 3 Ghz-re,ami normal hasznalatnal 54-56 fokot jelentett.
Egy komolyabb 3D-s jateknal ot perc utan kikapcsol.
Milyen hutovel lenne erdemes probalkozni,ami a legolcsobb,de lenyeges javulast hozna?
/Nem szannek ra 2-3 rugonal tobbet :( A procicsere nem johet szoba!/
Van ilyen megoldas egyaltalan?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14015) Henk válasza szemtelen (#14013) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem általános a hátulról előre szellőztetés egy házban. A Lian Li-nek van ilyen háza de abban elöl van a táp. Ha felső tápos házad van akkor azért sem szerencsés mert a táp azonnal kiszívja a friss levegőt amit a venti hátul betol. De amúgy is a cpu hűtőre is hátulra tennéd fel a ventit, hogy előre fújjon? Meg a vga-n nem olyan a hűtő, hogy hátul tolja ki a meleg levegőt? Mert ezen megoldások mellett szerintem célszerűbb az elöl-alul be és hátul-felül ki szellőzés.

degu: 2-3 k-ért újat nem kapsz ami érdemi javulást hozna. Esetleg az apróban nézz egy freezer 64 pro-t vagy tx3-at.

[ Szerkesztve ]

(#14016) szemtelen válasza Henk (#14015) üzenetére


szemtelen
tag

MEgnéztem a proci hűtőm, zalmann 7500Cu led , elvileg el kellene bírnia a procit, de meg kell pasztáznom, az tény és való.
Megrendeltem 2db Coolink SWIF 12es ventit a házra, elérhető áron és jó tapasztalatokal hemzsegő hszktől mámorosan :D

Jövő héten jön meg . jajj úgy várom már :D

Egy nyolcas ház hűtő még kell ledes fehér vagy kék ledes (Sharkoon 1400ért?)

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14017) Henk válasza szemtelen (#14016) üzenetére


Henk
veterán

Proci hűtőt pasztázd újra aztán meglátom mire elég. Sharkoon ventivel nincs tapasztalatom de ha úgyis szabályozva lesz nem hiszem, hogy nagyon hangos lenne.

(#14018) nolika


nolika
aktív tag

Srácok lenne egy kérdésem

Van egy laptopom, HP 6735S
Turion X2 proci van benne, elég erősen alulfeszelve(1,250V-ról 1,0375, ha 2GHz-en jár).
viszont a következő van vele:
Ha egy ideig óráig ideoda mozgatom(pl táskában) és használom, a hűtése bekrepál. Értem ezalatt hogy nem hűt hatékonyan, a levegőt kifújja, de nem meleg. És ha mondjuk a processzor nem aktív, akkor is hamar felmelegszik, és a hűtés aktívabban jár
További jelenség az, hogy ha magam felé fordítom a gépet, akkor kattog. Nem, nem a merevlemez, hanem a hűtés...A gépet kb 4x már darabokra szedtem, e pillanatban is a hűtés maxon jár, és nem tud lehűlni(most is pörög a venti benne). Ha magam felé fordítom egyértelműen kattog és a meleg levegő távozik. Viszont ha nem fordítom magam felé, akkor csk eléggé langyos levegő távozik. Nem poros, ki van rendesen tisztítva, és idegentest sincs a hűtés útjában!
Maga a hűtés teljesen stabil, a ventillátort sem akadályozza semmi.
Továbbá olyan is van, ha az ellentétes irányba fordítom, akkor ellentétes: a hűtési hatékonyság csökken!

Lehetséges hogy a hűtőfolyadék ami benne van, az így tudjon kattogni? mert pl olyannyira kattog h a kezemmel érzem akár.

(#14019) jayboss


jayboss
csendes tag

A Cooler Modding/Tuning lényege ugyebár az hogy beviszem a hideg szellőt és másik helyen pedig kiszívatom a meleg levegőt!!!

A gépemet moddingolom(ezért is kell a plexi az oldallapba) és az oldalába vettem egy Asus kék ledes 12cm-es Házhűtőt az elejébe pedig terveztem egy Revoltec 8cm-es kék ledes hűtőventit! (úgymond az utolsó két optikai meghajtó reteszhez tenném,a 2db retesz előlapját kivágom és abba becsavarozom)!

Csak az a kérdés hogy hogyan tegyem be a ventiket? hogyan tudom azt meg hogy merre fúj és merre szív a venti? sajnos ahogy odateszem a kezem ,csak a szellőt érzem az irányt nem! :F :Y :O :(

jayboss! Öntsünk tiszta vizet a pohárba... De ha a pohár nem tiszta?

(#14020) degu válasza jayboss (#14019) üzenetére


degu
senior tag

Eddigi tapasztalataim szerint van rajta egy nyil-valahol,ami vagy az aramlas iranyat,vagy a forgasiranyt jelzi!
Keress! :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14021) #25954560 válasza jayboss (#14019) üzenetére


#25954560
törölt tag

szinte mindegyik a venti szabad oldala felol sziv a 'keretes' oldal fele (tehat ami tartja a motort)

(#14022) degu válasza Henk (#14015) üzenetére


degu
senior tag

Hat sajna az apron nem talaltam az Altalad ajanlottak kozul,de tobb Phenom hocsoves hutot is arulnak 2-3eFt-os aron.Valoszinuleg fel lehet tenni az AM2-es procira is,de van -e akkora kapacitasa,hogy megoldana a gondomat?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14023) WolfheartGR válasza jayboss (#14019) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Jesszumpepi. Nézd meg merre forog a venti, a lapátok állásából meg illene rájönni merről húzza és merre tolja.
De amúgy ha hagyományos kialakítású ventilátort veszel, mint fentebb írták a tartókkal megtámogatott oldala felé fúj és a szabad oldala felől szív.

szemtelen:Sztem hallgass Henk-re, az elől be hátul ki nem mahaság ám. Meg aztán ez a Henk sem egy hülyegyerek. A tápról is vesz le terhelést, mivel a meleg levegő egy részét ez dobja ki, ezáltal (valszeg) a tápod is hosszabb élettartamú lesz.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14024) szemtelen válasza WolfheartGR (#14023) üzenetére


szemtelen
tag

Bizony látom hogy itt Henk süti a pecsenyét, olvasgattam vissza is. Szeretnék egy nagyon halk gépet használni.

Kíváncsi leszek a két Swifre, mennyit halkít, illetve beszerzek egy szabályozható 8as ventit is de kell az a világítás, annyira feldobja...

Viszont azt nem montam h a 8as plexi venti és a proci venti között van egy "műanyag kürtő) ami ráfújja a proci ventire a levegőt (most néztem meg az irányt :Y ) :W nem kéne megfordítanom, hogy elszívja onnan?

Na majd lesz időm elkezdem tesztelgetni mert a vga ventije lent van és lefelé fúj nem a proci felé.

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#14025) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Az a kérdésem, hogy (jó)pár hónapja volt fent az oldalon egy videóteszt (youtube-s linkkel) egy újabb típusú ventilátorról. a lényege annyi volt, hogy a levegő nem terült szét a venti túloldalán, hanem oszlopszerűen haladt. (dobozból füstöt "szivattyúztak" vele...

Ha valaki megtalálna a linkjét, nagyon sokat segítene vele.

Köszönöm!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14026) WolfheartGR válasza vegyszer (#14025) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tessék.

Itt pedig meg is veheted.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14027) WolfheartGR válasza szemtelen (#14024) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem hiszem, hogy meg kellene fordítanod, így rásegít úgy meg egymás ellen dolgoznának a ventilátorok. Azért dobhantál egy akár telefonos képet is, hogy pontosan miről is beszélgetünk, könnyebb lenne a megértése. :)

Elnézést a dupla hsz-ért, kifutottam a szerkesztési időből.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14028) Henk válasza nolika (#14018) üzenetére


Henk
veterán

Elég érdekes jelenség de, hogy a folyadék kattogjon azt kizártnak tartom.A hp-ban lévőre gondolsz amúgy vagy vízhűtéses a laptop-od? :)

degu: teljesítményben valószínű, hogy jobb lesz valamivel a hp-os megoldás de hangban nem hiszem.

szemtelen: a gyári cpu hűtőnél a venti a bordára fújja a levegőt, az oldalsót is úgy tedd be, hogy befele fújjon a tölcséren keresztül a cpu hűtőre.

[ Szerkesztve ]

(#14029) vegyszer válasza WolfheartGR (#14026) üzenetére


vegyszer
addikt

KÖSZÖNÖM!!!

el sem hiszed mennyit kerestem...
csak az ára kicsit barátságtalan...
de ha ez kell, akkor ez kell..

van más venti is, ami ilyen koherens légnyalábot bocsájt ki?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14030) WolfheartGR válasza vegyszer (#14029) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hagy érdeklődjem meg (pofátlanságilag), miért szükséges, hogy ilyen pontosan lövöldözd te a levegőt? :D
Tudomásom szerint nincs, ez is az utánterelő miatt tudja.

Hát én kb 30 sec-et keresgéltem egy elgépeléssel együtt, beütöttem jutyúbnak, hogy silvertstone fans és ez volt a második találat. ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14031) vegyszer válasza WolfheartGR (#14030) üzenetére


vegyszer
addikt

mert nemklasszikus felhasználásra szánom.
egy tükrös távcső 20 cm átmérőjű tükre feletti meleg levegőt kellene lefújnia.
a tükörre merőlegesen, minél messzebb kellene elhelyezni (kb 30-40 cm) hogy még a levegő nyalábban érkezzen,

én csak arra emlékeztem, hogy a keret hátulja sok vékony, a lapátokéval ellentétes irányú rést tartalmaz. meg a füstösvideó...
semmi más nem volt meg.

még filózok rajta, hogy tényleg ez kell-e, de megéri.

(a tükrös távcsövek képalkotását erősen befolyásolja a tükör felszínén felgyülemlő meleg levegő. mint a forró aszfaltút felett laposan végignézve, úgymond forr a levegő. sajnos ez van kicsiben is a távcső belsejében is [1°C hőmérséklet-különbség már baj, nekem meg néha 5-10°C is meglehet], és ezt szeretném vele szétoszlatni.)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14032) degu válasza Henk (#14028) üzenetére


degu
senior tag

Koszi a tanacst! :R
/Engem a zaj speciel a gepnel nem zavar./

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14033) nolika válasza Henk (#14028) üzenetére


nolika
aktív tag

Valószínű hogy egy consumer laptop vízhűtéses :DD

De valóban, eléggé hihetetlen. Garantáltan komolyan semmi mozgó alkatrész nincs ott, többször ellenőriztem...

Egyszer megpróbálok egy videót csinálni :))

(#14034) Tothgera30 válasza degu (#14032) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...majd fog :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14035) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

Egy Asus Arctic Square ben szeretnék cserélni ventit.Pár napja max fordulaton ciripelő hangot hallok most vagy nagyon rezonál és hozzáér a bordákhoz vagy a venti kezdi megadni magát.Fordulatszámot ha leveszem akkor meg halkan de zümmög, kicsit búg mintha rezonálna a ház valamely része de nem.
Egyértelmű a venti..
A venti maga ilyen speciális kialakitású kerek "keretben" van de megnéztem normál 92mm-es is simán belefér.
Mire tudnám lecserélni adott esetben ami ehhez ideális volna? 4pines csatlakozós kellene.
Maga a hűtő annyira jó hogy passzívan is elvinné de szerintem sima házventi megoldja.

Szerintetek is?

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14036) HartgeH3-2.8 válasza Tothgera30 (#14034) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

"...majd fog"

Régi gépemben nekem is vagy 10 venti dolgozott a házban az oldallapban meg a rossebb tudja még hol de még az északi hídon is pici kék világítós coolerMaster duruzsolt.

Most már azt mondom csöndet a fenébe is!!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14037) WolfheartGR válasza HartgeH3-2.8 (#14036) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem most is hat dolgozik mindent egybeszámolva, mégis csend van. :K

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14038) HartgeH3-2.8 válasza WolfheartGR (#14037) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nekem a mostani gépemben van 2db 12es Asus, plussz a proci meg egy apró a VGA-n, de basszus nagyon nincs csend hiába veszem vissza a fordulatokat :)
A Chieftec 560as aránylag csendben van, elsőre azt kezdtem szidni, de ártatlan.

Zalman ventiket használsz?

Drága jó 7700CU sose felejtem el..csak csöndben hűtöt és hűtött..
Kellett nekem a csilli villi Asus Arctic Square.. :D

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14039) WolfheartGR válasza HartgeH3-2.8 (#14038) üzenetére


WolfheartGR
őstag

2db 12-es xilence, 1db 12-es, 1db 14-es és 1db 20-as Nzxt +a tápé.
Mundjuk az utóbbi csapágyas, meg is jött hozzá a csereventi meg azóta el is passzoltam, épp kellett valakinek, majd lesz másik. :D

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14040) HartgeH3-2.8 válasza WolfheartGR (#14039) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Hmm értem, ennek a Xilence nek utána fogok majd nézni ha nem nagyon drága..

Tudnál nekem mondani olyan programot amivel az összes ventimet tudnám szabályozni olyan értékre ahova csak akarom? SpeedFan kilőve. :(((

Szerk Köszönöm a "Nőröl" szóló írásod.Tanulságos.Fel lehet használni publikálni?
Gépedhez pedig grat.Komoly szerkezet.Még látszatra is halk :D :D

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14041) WolfheartGR válasza HartgeH3-2.8 (#14040) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nincs olyan program. Nálam is hardveresen van ez megoldva egy Zalman mfc 1 plus-al.
Xilence ventillátorokat én azért használok mert rendkívül olcsón hozzájutottam. Másrészt pedig ahova nekem kell ezek is tökéletesen elegek. Ajánlani a mostanában erősen javalt Svifeket tudom én is csak, nemtudom abból van-e 9-es méret. Mindjárt utánaguglizok. :)

Persze használd fel bátran én is loptam.
Márt ne úgy néz ki. :) Beköltözött ebbe és elpirult a pronyóventi is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14042) HartgeH3-2.8 válasza WolfheartGR (#14041) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Azta de komoly kis házikó ez a fenébe is..ilyesmit kellett volna vennem nekem is.Régi vágyam hogy a plafonról is húzza ki a meleget.De ha meghallom a ventillátor szót nekem egyből a zaj jut már eszembe.Másik fele hogy a gépem a melegedést hírből sem ismeri..
Magok: 39 35 35 39 és a vicc hogy nyáron ugyan ez..Terhelve sem melegszik túlzottan.

Pici apró ám de fura zajok jönnek a gép felől és kezdek megőrülni.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14043) WolfheartGR válasza HartgeH3-2.8 (#14042) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Frankón királyak azok a hőmérsékletek. :)
Eszerint PWM-es coolink swif van asszem az utolsó, de azért kérdezz meg mást is, hátha rosszul dekódoltam az oldalt. Pici apró fura zajok azok őrlik az ember idegeit. Nálam zaj összvissz szélzaj van, egy kicsi leszabályozva, igazság az ennyivel együtt kell tudni élni szerintem. Néha rákezd valami és rezonál a fél oldala a gépnek, csak még nem jöttem rá melyik alkatrészek alkotnak együtt egy "fémzenekart". Javarészt csendben van, sejtésem nem csal akkor a winyó rezgése és még valamelyik másik komponens együttes hatása okozza a rezonanciát nálam. De attól én is azonnal agyvérzést kapok.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14044) HartgeH3-2.8 válasza WolfheartGR (#14043) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Akkor üdv a klubban ami az agyvérzést illeti, friend list nincs PH-n :D

11,5 meg 16,2 dB?? Te jóó ég.. (WTF)
Nem rossz ahogy sejtettem nem olcsó :) Viszont van választék..
A házikóba én még ezt néztem ki magamnak..ha felviszi az isten a dolgom :D
[link]
Az adatok igen csak figyelemre méltóak..

De ez a Coolink brutál jó..

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14045) WolfheartGR válasza HartgeH3-2.8 (#14044) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ennek az adatai figyelemreméltóbbak. És olcsóbb is. ;)
Van belőle fix 1200-as és fix 800-as is. Utóbbi járt nálam. Teljesen hangtalan volt. Icipici kis szélzaj vagyis inkább surrogás és ennyi. Házba építve semmit nem hallottunk belőle.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#14046) HartgeH3-2.8 válasza WolfheartGR (#14045) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ez már talán a ventik Mercédesze :) Mindenképp köszönöm a tippet szerintem élni fogok majd vele.Ha ennyire nem melegszik a gépem fogok is tenni alacsonyabb fordulaton ténykedő ventiket bele.Kitaláltam a zaj nevét ami miatt hamarosan jöhet a muszáj dzseki.

Apró pici szél pötyögések..

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14047) degu válasza Tothgera30 (#14034) üzenetére


degu
senior tag

Nem hiszem!
/ A fegyverropogastol ugy sem hallom! :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14048) zoli03


zoli03
őstag

Cooler Master Centurion 590-es házam van, elöl egy Coolink SWiF-1200, hátul 1201 (az alaplap szabályozza, ez is 800 körüli fordulaton megy, 1200-on nekem hangos volt). Korábban a gyári ventilátor volt hátul (1200-on ment), azzal hűvösebb volt az alaplap meg a processzor is. Ezért felülre is akarok rakni még egy ventilátort. Vagy SWiF-1200-at, de mivel 140 mm-es is befér, még ezt a kettőt néztem: Enermax T.B.Silence Fan UCTB14 vagy Noiseblocker BlackSilent Fan XK1 (ha hangosak lennének, lehet, hogy 5V-on mennének). Melyiket lenne érdemes megvenni a 3 közül?

(#14049) chrisnagy13 válasza zoli03 (#14048) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A Noiseblockert, de szinte teljesen mindegy. Egyik se lenne hangos.

[ Szerkesztve ]

(#14050) Tothgera30 válasza degu (#14047) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...ha játék után egy kicsit netezel akkor már zavar, ha este tölt le a gép, akkor zavar, ha épp hagyom dolgozni (konvertál, dvd-t ír, másol, stb.) akkor is zavar, szóval ha nem játszol előbb-utóbb zavarni fog, és egyre kevesebb időd lesz játszani...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.