Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) Cancer válasza proci985 (#21148) üzenetére


Cancer
senior tag

Miért gond az alulnyomásos ház?

Jó az egyáltalán?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21152) embe válasza 용 Bob (#21147) üzenetére


embe
nagyúr

Én mindenképpen az alaplapi 3 pinesre tenném, hisz így lehet a biosból vezérelni a ventit. beállíthatod pl., hogy terhelés függvényében változtassa a fordulatszámát.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21153) 용 Bob válasza embe (#21152) üzenetére


용 Bob
senior tag

Konkrétan van egy ilyen alaplapom és hozzá egy ilyen házam, amiben van alapból 2 db 3PIN-es házventi, de ezeknek Y-elosztóval meg van oldva, hogy molex-re is lehessen rakni őket.

A kérdésem végül is az, hogy nekem a Chassis fan 1 és 2-re érdemes akkor tenni a házventit. Illetve a PWR connector mi akar lenni? :F

Ha valaki tudja a választ megköszönném.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#21154) embe válasza 용 Bob (#21153) üzenetére


embe
nagyúr

" Chassis fan 1 és 2-re "- erre kösd, ezt tudod szabályozni a biosból.
A PWR connector leadja a max feszültséget, így a ventid maxon fog mindig pörögni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21155) 용 Bob válasza embe (#21154) üzenetére


용 Bob
senior tag

Venti csatlakozókból most már eloszlott a köd.

Ezer köszönet! :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#21156) embe válasza 용 Bob (#21155) üzenetére


embe
nagyúr

Nincs mit. Ha nem boldogulsz, akkor megnézem a lapod kezelésijét majd.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21157) embe válasza 용 Bob (#21155) üzenetére


embe
nagyúr

Csak megnéztem.
[link]

Amiket bejelöltem a képeken, azokat kapcsolda atomatára. Így terhelés függvényében fog változni a fordulatszám. Már ha jól emlékszem. Volt ASRock lapom korában nekem is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21158) peter0117


peter0117
tag

Üdv mindenkinek! Nekem egy olyan problémám van hogy a Asus Eeepc 1005PE laptopom és a cpu hőmérséklete terhelés nélül 70'C körül van terheléssel meg felmegy 90C fölé. mitől van ez. nemrég takarítottam ki .nem poros belülről. miért van ez. és teljesen belassul emiatt. nem pasztáztam mert vmi gyurma szerű anyag van közte. és paszta nem is volt.

(#21159) Dr. Gonzο válasza peter0117 (#21158) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A gyurma szerű anyag a paszta. Régit letörlöd, újrapasztázod. Azért forró, mert nincs paszta közte és nem fekszik jól fel! Én nem használnám így!

(#21160) peter0117


peter0117
tag

de az a gyurma szerű anyag most is közötte van. ha nem lenne közte össze sem érne a proci meg a réz hűtő. 3-4mm kis gyurma kocka. veszített volna a hőátadási képességéből hogy megfogdostam vagy ilyesmi?

(#21161) F34R válasza peter0117 (#21160) üzenetére


F34R
nagyúr

attol biztos nem , en a helyedben ujrapasztaznam.... nomeg megneznem a ventit is.

(#21162) peter0117 válasza F34R (#21161) üzenetére


peter0117
tag

A veni jól működik és tiszta is. és honnan vegyek olyan gumis anyagot? mert nem sima hővezető paszta az tuti. kb 3mm es kis gyurma. mindenhol csak pasztát találok.

(#21163) waithEard válasza peter0117 (#21162) üzenetére


waithEard
őstag

Hátha ez segít:thermal pad, több fajta.
Én vettem már, és elég jó.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#21164) F34R válasza peter0117 (#21162) üzenetére


F34R
nagyúr

egy szilikonos noctua paszta is jo lenne ala.
Isopropyl Alcohol -al letisztitod es akkor a lentebb ajanlot gep is megmarad rajta.

(#21165) Werkly


Werkly
őstag

Kérdésem lenne, hogy a ház tetején egy hűtőventi szív vagy fúj a házból?

És hova éri meg plusz hűtőt tenni? Oldalsó fal vagy ház teteje?

Egy Midgard II háznál a saját ventiszabályzót érdemes használni vagy az Asus alaplapi Q FAN-jait?

Kösz!

(#21166) Trebron09 válasza Werkly (#21165) üzenetére


Trebron09
őstag

1. Úgy kell berakni, hogy a tetején kifújja a házból a meleg levegőt..

2. Tetejére.

3. Szerintem a saját szabályzót.. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#21167) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok .Segítséget szeretnék kérni. Thermaltake Frio CLP0564 ről mi az általános vélemény?Mennyire jó hűtő ez,1 db ventivel? I5 2500K procim van,és lenne kb 10% tuning is.De ezt kb 1000RPM-en pörgő ventivel szeretném.Jobb lenne ez teljesítményben és hangban mint a Ninja 3 ,a Frio 1db,gyári ventijével?Az a gond hogy sehol nem találom mennyi a Frio lamellák közötti távolsága.tehát hogy mennyire szellős borda.A Ninja 3, 2,6mm.Tudna nekem ebben valaki segíteni? Tehát 1000RPM körül azonos ventivel Ninja 3 VS Thermaltake Frio CLP0564 .

(#21168) syl5


syl5
őstag

A Thermalright TY-141-el mi a baj?
Korábban nem ajánlotta itt az egyik kolléga.
Nagyon halk, jó légszállítással rendelkező, nem motorzajos ventit keresek.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21169) Locutus


Locutus
veterán

soon :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21170) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Van a házamban két gyári NZXT venti, amik kb. 4 hónapot bírtak és eszméletlen rezgést adnak a háznak. :W Megpróbálnám ezt a szilikonos dolgot, mert két szuperhalk, szuperúj venti 10x annyiból jönne ki, mint a sziló...
Írnátok pár szót, akik használnak/tak szilikon ventilátor rögzítőt? Hogy mik a tapasztalatok, milyet érdemes választani, ha egyáltalán érdemes.:)

Előre is köszi! :R

mAtx4ever!

(#21171) Wind-Storm válasza lukaszokni (#21170) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezek a leglágyabbak, ilyet próbálj meg szerezni mint ami ehhez a ventihez is jár. [link]
Englide is gyártott ilyet, egy csomag egy ventire volt csak elegendő és nagyon drága is volt.

(#21172) peter0117


peter0117
tag

Hello! Adott egy ilyen alaplap Abit-IS7-V2
Hova tudok felragasztani kis hűtőbordákat. van egy pár belőle és gondoltam ne álljon berakom . De hova tudom felrakni. Vki berajzolná a képen?
VAgy a videokarira ragasztgassam fel?

(#21173) Locutus válasza peter0117 (#21172) üzenetére


Locutus
veterán

Én oda tenném őket. Ezeket az IDE csatik kurván tudnak melegedni ezeken a múzeális abitokon. :U

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21174) peter0117 válasza Locutus (#21173) üzenetére


peter0117
tag

igen valóban nem a legujabb :)))) de én szeretem :) jolvan akkor oda rakok párat.
és egy ilyen videokártyám van. ez sem a legujabb :))) Erre érdemes valahova kis hűtőbordát ragasztani?

(#21175) Trebron09 válasza peter0117 (#21174) üzenetére


Trebron09
őstag

Nehogy oda rakjál már.. csak hülyült :DDD :Y

Elsősorban az IC-kre kell bordát tenni ugye.. én a lapon a déli hírda tennék..másra nem nagyon kell. (esetleg a fetekre, ha felfér).
A vga-n meg a memória IC-kre rakj, de vigyázz, hogy máshooz ne érjen a cucc mert abból gondok lehetnek. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#21176) peter0117 válasza Trebron09 (#21175) üzenetére


peter0117
tag

Pedig komolyan kérdeztem nem értem mért irta akkor azt. :((
De Neked köszi szépen.

(#21177) proci985 válasza syl5 (#21168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

magasabb az indulási fesze és fordulata. a TY140 lement 280-300rpmig (két példányos tapasztalat), 141ek elvileg 7V körül megállnak. viszont ha az ottani hangjuk még oké, a TY140 alapján ajánlottak, a 140esek tényleg remek ventik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21178) proci985 válasza peter0117 (#21176) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem felesleges hűtőbordákat ragasztani, nincs rájuk szükség általában. fetek szoktak melegedni, de azokhoz nem férsz hozzá.

na ez meg mehetett volna az előző szerkesztésébe, sorry. megyek is aludni

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21179) Wind-Storm válasza proci985 (#21177) üzenetére


Wind-Storm
őstag

141ek elvileg 7V körül megállnak

Akkora feszültségen már megállnak?! :F
Mert akkor elég gagyi motorjuk lehet... nem az a bajuk, hogy annyin nem indulnak el, de meglökve vagy csökkentve a feszt forognak?

[ Szerkesztve ]

(#21180) proci985 válasza Wind-Storm (#21179) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

passz, spcr fórumokon volt info és annyira nem volt megerősítve. nekem 140esek vannak, azok 5Vig biztosan mennek és ott indulnak is, ezzel kb a piacon lévő egyik legjobban lassítható 140esek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21181) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van egy Scythe Big Shuriken 2 proci hűtőm.
Kérdésem pedig az lenne, hogy az előző wint telepítésnél a biosban is az írta ki a wentinél hogy ilyen 40-50-100 rmp, most meg pörgeti folyamatosan 650 körül, amikor a proci 20 fokos, az első telepítésnél volt, hogy ilyenkor le is áll a venti, most miért nem ál le? Minden ugyan úgy van a biosba mint eddig volt.
De működés közben is ez volt, ha csak a tálca látszott vagy a program akkor szépen alig pörgött, most meg valamitől folyamatosan nagy sebességgel pörgeti magát. :U

(#21182) embe válasza cekkk (#21181) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem most mutatja a helyes értéket. A másik az szerintem nem reális.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21183) cekkk válasza embe (#21182) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor meg leállt, vár picit néha forgott stb, hangtalan volt, most meg észre veszem a hangját :B :W

(#21184) embe válasza cekkk (#21183) üzenetére


embe
nagyúr

Hány centis venti az, hogy 650-es fordulatnál hangja van?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21185) cekkk válasza embe (#21184) üzenetére


cekkk
veterán

Ez lenne, de nem is akkor van hangja, hanem amikor elkezdi pörgetni, de az előző wintelepítésnél soha nem pörgette így hogy hangja is legyen, azért csodálkozom most. :Y

(#21186) syl5 válasza cekkk (#21185) üzenetére


syl5
őstag

Energiagazdálkodásnál nézelődj. Hűtési házirend.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21187) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Házamban elől van egy 12-es venti porszűrővel, hátul egy 8-as, rögtön felette a táp 12-es ventije.
A házventik közül melyiket érdemes PWM-re rakni? A másik 5V-on menne.

"Csak úgy mondom"

(#21188) cekkk


cekkk
veterán

Tudtok nekem ajánlani egy progit amivel winből tudom szabályozni a ventilátort? :R

(#21189) Dr. Gonzο válasza cekkk (#21188) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

SpeedFan. Picit macerás beállítani, de rendben működik. Pár éve ezt használtam, tökéletesen tette a dolgát.

(#21190) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv.
annyit kérdeznék hogy mi számít hangosnak egy ventilátornál?
vennék egy 1900RPM-t minek a hangja 37.00dBa ez mennyire hangos?
és ebből vennék kettőt mert más nem fér be mennyire lesz hangos a gépem a mostani mellet?
most se a leghalkabb a Crossfire miatt.
és a ventiknek csak 5V adnék 12helyett?

Hangos lesz?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21191) cekkk válasza Dr. Gonzο (#21189) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Aki tud még ilyen ne tartsa magába :DDD

(#21192) sinya85 válasza Akcok94 (#21190) üzenetére


sinya85
senior tag

1részt elindul 5 voltal? más részt ha refhűtős atid van, nem hinném, hogy hangosabb lenne. de mértnem veszel valami alacsony fordulatú ventit?

ஜ۩۞۩ஜ

(#21193) jookomak válasza Akcok94 (#21190) üzenetére


jookomak
őstag

Nem győzzük elmondani, hogy a gyári db adatok kalap túrót nem érnek. Nem tudhatod, hogy melyik cég milyen ideális esetben méri le a ventijeit. Max egy független tesztoldal adhat valós képet, ahol mindig ugyanazokkal az eszközökkel, ugyanolyan körülmények közt tesztelik a ventit.

1900 az már elég húzós, bár ha játék, stb közben pörög így valami, az még okés. Idle-ben viszont megőrülnék tőle.

5V-on persze, hogy halkabb, viszont figyelni kell, néhány venti el sem indul 5V-on.
És még mindig nem beszéltünk a hangfrekvenciákról. Bizonyos esetekben egy hangosabb búgás elviselhetőbb, mint egy halkabb sípolás.

(#21194) Akcok94 válasza jookomak (#21193) üzenetére


Akcok94
senior tag

okés, de azt honnan tudom megnézni hogy elindul-e 5 volton vagy sem?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21195) Rémus


Rémus
csendes tag

Üdv!

Hőfokkal kapcsolatos kérdésem lenne.
(Mellékelem a cpuid-hwm screenshotot)

Kép

CPU-nál a Core Temp-et vagy inkább a CPUTIN-t kellene csekkolni?
A videokártya hőmérséklete elég magasra felmegy, mennyi az egészséges hőmérséklet?
Próbálom minél alacsonyabb hőmérsékleten tartani az alkatrészeket a hosszabb élettartam miatt.

Köszi!

(#21196) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Van egy fractal design arc mini házam és szeretném lecserélni a gyári ventiket noctua ventikre. Kérdésem pedig, hogy hova érdemes rakni? Arra gondoltam hogy kettő 120-as megy előre, egy hátra, oldallapra egy 140-es.Cpu hűtőnek egy D-14-est néztem ki és fölötte van még két 140-es hely. Érdemes kitölteni mindkettőt vagy elég csak az egyiket? Jó az elrendezés és a gyártó? Javaslatokat és ajánlatokat szívesen várok!

[ Szerkesztve ]

(#21197) CsonkaImo válasza Rémus (#21195) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Teljesen rendben vannak a hőfokok. Videókárytánál 80-90°C is előfordúlhat de az hosszútávon biztos nem jó. 57°C egyáltalán nem magas (persze ha terhelésről van szó), nekem 7850-em volt és több óra bf3 után se ment 65°C főlé nyáron.Ezekkel az értékekkel teljesen nyugodt lehetsz.

(#21198) Rémus válasza CsonkaImo (#21197) üzenetére


Rémus
csendes tag

Köszönöm a megnyugtatást! :)

(#21199) embe válasza Rémus (#21195) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem ez tökéletes. Így ahogy van. Gondolom az SSD vacakul mér, mert nem minden ssd mér normálisan. A többi az tökéletes. Sokan örülnének ilyen értékeknek! ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21200) Locutus


Locutus
veterán

Ha Y kábellel közösítek 3pin ventiket (egyformákat) akkor a fordulatszám még mérhető marad?

Mert pl van 3db AC F8 Pro PWM-em, aminek ugye saját továbbosztó kábelük van, és így egy csatira dugom mind a hármat, akkor szépen együtt futnak, de a fordulatszámuk nem mérhető, csak a külön bedugható egy eres csatin...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.