Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21651) eszakas válasza bluyoo (#21650) üzenetére


eszakas
senior tag

Ez a venti az ami nem akar jól viselkedni :) .
Valahogy a fordulatszám kijelzés sem egyezik az Aidában kijelzettekkel.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21652) szab.tam válasza eszakas (#21647) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Nekem 0-1300rpm között működő ventijeim vannak"

én még nem is hallottam ilyen ventiről, ami képes percenként csak párat forogni.
(160 rpm alattiról már hallottam, de a kezemben 300-350 rpm elindulási minimumost tartottam.)

pontos típust, linket, specifikációt légy szíves. thx. :U

***

ja, közben már látom:
"Fordulatszám: 0 (+200 rpm) - 1300 rpm (+-10%)"
tehát nem 0-1300, hanem 200-1300.
igaz, a kérdésed szempontjából mindegy. :)

****

közben elkészült az új hűtőm.
és pár, jobban sikerült nappali kép...
(csak azoknak, akik nem járnak a barkács topicban...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21653) eszakas válasza szab.tam (#21652) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát komolyan veheted a nullát, mert a Mugen2 aminek ez a ventilátora most egy kisebb procit hűt. Gyakorlatilag nem forog a ventilátor csak néha néha mozdul egy kicsit.

Viszont a hűtőd az brutál :) egy pink házban nagyon megállná a helyét.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21654) szab.tam válasza eszakas (#21653) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

***

én értem. a 0 az, ha nem kap áramot. de a spec szerint az elindulási minimuma 200 rpm- tehtát pl. 50-et nem fog forogni. a specifikáció szerint, de a szeritnem valóságban is.
(már szemre is a 200 nagyon kevés.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21655) eszakas válasza szab.tam (#21654) üzenetére


eszakas
senior tag

Igen, 60-at nem kb.160rpm ahol indul prime95 alatt és mikor leállítottam a prim95-öt 185rpm volt a minimum utána vissza leállt.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21656) bluyoo válasza eszakas (#21651) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ilyen hangosak a Scythe ventik? A több éves Coolink SWIF2 -im még mindig halkan teszik a dolgukat 800RPM-en is. ;]

(#21652) szab.tam
Gratula az új projekthez! :C Békéscsabaiként a színére sem mondom hogy fura. :)

Bazinga!

(#21657) eszakas válasza bluyoo (#21656) üzenetére


eszakas
senior tag

:) 800-on olyan hangja van mint a swif2_120P-nek csak ez képes alá is menni :) és azt tudja 1300-on amit a swift 1700-on.

Swift légszállítás: 60.4-127.6 fordulat:800-1700

Slip Stream 120 PWM, légszállítás: 0-126 fordulat:0-1300

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21658) szab.tam válasza bluyoo (#21656) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

:D

***

(#21655) eszakas
értem

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21659) bluyoo válasza eszakas (#21657) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok! De akkor meg nem értem miért zavar a 800RPM ha nem hallod?
De ha tudja a ventilátor akkor biztos lejjebb lehet valahogy küzdeni. Sajnos az MSI lapokat annyira nem ismerem. Talán a MSI Z77 / H77 / B75 topic-ban tudnak segíteni.

Bazinga!

(#21660) eszakas válasza bluyoo (#21659) üzenetére


eszakas
senior tag

Nem a 800rpm az ami zavar hanem a légzaj. A rendszer többi ventilátora lentebb van /ők saját hőérzékelővel rendelkeznek kivéve a procit/ ezért hallom a levegő áramlásának a hangját mert házhűtőnek használom és a lyukakon keresztül áramlik a levegő :). Na mindegy, köszi a türelmeteket :) majd kitalálok valamit.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21661) G@ß!


G@ß!
őstag

Srácok,
4db s-flex 800rpm van a gépházamban, viszont elkellene még 2 db ventillátor.
Létezik ettől "halkabb" megoldás, vagy az s-flex viszi még a pálmát?

(#21662) canniball válasza G@ß! (#21661) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet még egyáltalán S-Flexet kapni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21663) proci985 válasza G@ß! (#21661) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

S-Flex EOL egy ideje, de még pár helyen lehet találni, ha mázlid van.

a Gentle Typhoon (2BB, nidec servo OEM) váltotta, állítólag hajszálnyival ez a széria jobb, bár pár ember nem bírja a 2BBt. Thermalright FDB egyezik az SFlex 120al, de abból meg nincs 800as és szintén EOL.

ha házhűtőnek lesznek, akkor Noctua 800asok hajszállal maradnak el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21664) szab.tam válasza G@ß! (#21661) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én már nem használok ventit.

de amikor még küzdöttem velük, akkor én is a 800-asokkal kezdtem.
de lecseréltem 1200-asokra őket. kitapasztaltam, hogy a zalman fanmate2 sazbályzóval, 12v-ra kötve, minimumra leszabályozva még pont elindulnak 350-400 rpm környékén. és így alacsonyabb rpm-en indulnak, mint a 800-asok.
és mintha azonos fordulaton kicsit halkabban morognának.
viszont mindegyiknél vannak kritikus tartományok. (500-600 rpm környéke.) ahol morognak. ezt ki kell játszani, tapasztalni.
és vésztartaléknak ott a full sebesség is.

ventigyűlölő vagyok, nem használom már őket, de nem véletlenül tartottam meg 3 db. s-flex1200 + fanmate2 párost...
apróban s-felxeket még lehet vadászni 1500-2000-ig, zalman fanamate2-t 1k körül.
és mivel 150.000 óra, (igen sok év) az élettartamuk, így ha nem kaptak pofont, valszeg túlélnek pár konfigot...

volt 1 db. típusszám elnézés miatt, tévedésből vett, (emlékeim szerint asszem), 1600-osom is. azzal nem tudtam mit kezdeni.

az is igaz, hogy sok új, talán jobb venti is van már, de azokhoz nem értek....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21665) proci985 válasza szab.tam (#21664) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

inkább 140esek között volt nagy előrelépés, TY140esek jobbak az SFlexnél a nagyobb méretük miatt szerintem.

Be Quietnek voltak még érdekes darabjai, Phanteksek is jók, SilverStone APk is elvileg eléggé jók hang/levegő arányban (bár halk felhasználásra limitáltan felelnek meg), illetve van egy új Noctua széria is. az egészben csak az a probléma, hogy erre a Ty 3000k körül mozog, a többi említett meg bőven 6k körül.

TY egyetlen baja, hogy olyan 650 rpm körül az is picit egyenletlenül jár, de csak ha azon a feszen is lett indítva, és csak az egyik a kettő itthoniból.

egyébként élettartamra FDB tényleg nagyon jó, van itthon a fiókban egy 5+ éves Papst 4412 F/GL (sintec sleeve, FDB jobb kenésű variánssa a Papsttól), 4 évig ment és gyakorlatilag semmit nem változott a karakterisztikájában.

mostani SFlexek / TYk csak lassan két évesek, de ennyi egy minőségi ventinek meg se kottyanhat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21666) szab.tam válasza proci985 (#21665) üzenetére


szab.tam
nagyúr

150000 : (365*24)=17.123...
(gyk: 17+ év.) :U

ezt azért nem tudom, mennyire gondolták komolyan, és hogyan jönnek ki ezek a számok, de jól nézne ki, ha 2-3 év után valami bajuk lenne.
aztán lehet, hogy a scythe egy 15 éves futamidejű projectcég. utána kalap-kabát. :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21667) proci985 válasza szab.tam (#21666) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

MTBF, átlagos idő meghibásodások között. azt pedig nem mondták, hogy hány fokon ;) , mert ugye nagyon nem mindegy, hogy 80as az ambient hőfok vagy csak 20as. projektorokba pl nem véletlenül csak 2BBt és FDBt raknak, egy csúszónak hiába 30-40ks az MTBFje, a meleg miatt nagyon hamar elhasználódna.

nálam pl intake szenzor olyan 20-22fok körül mozog, kilépőnél 35 fok is megvan (bordán a ventik meg tippre ennél is magasabb terhelésnek vannak kitéve, főleg terhelés alatt). ház tudna fix ambient +1es fokot, kilépőnél meg olyan +5öt, de ahhoz 11Vra kéne rakni a ventiket (annyit tud a zalman mfc1+), az meg hangos lenne :B

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21668) szab.tam válasza proci985 (#21667) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, persze. :)

ezek a gyártói adatok kb annyit érnek, mint a mobil aksiknál a 300h+, (stb.), készenléti idő. elengedett kéz, full térerő, 0 cellaváltás, stb...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21669) zack


zack
nagyúr

Tudnátok ajánlani brutál léghűtést FX 8350 + Crosshair V Formula laphoz?
Erős tuning lesz.

Jelenleg TRUE 120 Black hűti a Q9650-et 2db Noisblocker 120 m3/h 14cm ventivel. Ennél ha lehet erősebb kombót keresnék. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21670) jookomak válasza zack (#21669) üzenetére


jookomak
őstag

Nincs mese, csak a csúcskategória játszik. Alpenföhn k2, noctua d14, thermalright silver arrow, phanteks ph-tc14. Lehet megtartanám a true-t, jó az még arra.

(#21671) G@ß!


G@ß!
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#21672) zack válasza jookomak (#21670) üzenetére


zack
nagyúr

Jó a TRUE AM3+ ra? :Y Biztos? Csak mert nem tudom a lefogatás mennyire univerzális. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21673) proci985 válasza zack (#21672) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha van asszimmetrikus H Typeod, akkor jó, egyébként lehet külön kapni. AM2 jó AM3+ra is, meg FMekre is, furattávok nem változtak.

meg van külön AMD felfogatás, illetve az IFX10 backplate megoldása is kompatibilis AMDvel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21674) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. :R
Picit zajos a gépem és szeretném, ha halkabban működne. Három ház ventilátorom dorombol (1 db 12 cm hátul, 2 db 8 cm oldalt és elöl)
Ezeket le tudnám szabályozni hatékonyan/biztonságosan (a tápot tekintve) egy ilyennel?

(#21675) proci985 válasza kekkec (#21674) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

táp milyen? ventik milyenek? cpuhűtő milyen? videokártya milyen?

táp vezérléséhez nem fogsz hozzáférni. ilyenkor első kérdés a zaj lokalizálása, avagy oké, de mi hangos?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21676) kekkec válasza proci985 (#21675) üzenetére


kekkec
aktív tag

Táp: Chieftec 550 W
Ventik: oldalt siper, elől és hátul... :F fekete... :DDD (nem vágom milyen típusúak)
CPU cooler: C2D E6600 gyári cooler
VGA: Asus GF210

Hallom hogy a ventilátorok "hangosak", ez nem kérdés.

Szerk.: Cuccokhoz less be, ;) ott részletesen le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#21677) proci985 válasza kekkec (#21676) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mi van ráírva a ventikre?

elvileg ez a panel jó lenne, de csak egyszerre tudod őket állítani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21678) kekkec válasza proci985 (#21677) üzenetére


kekkec
aktív tag

Nem tudom sajna, és most ezért nem kapom szét a gépet, de valószínű vmi noname vacak.

(#21679) szab.tam válasza proci985 (#21677) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"mi van ráírva a ventikre?"

hangosak vagyunk, forgunk, pörgönk, miegymás.
megyek aludni...

:U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21680) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Szeretném halkítani a gépemet némileg,de olyan szempontok alapján,hogy a lehető legkisebb ráfordítással a lehetőségekhez képest 'jóval' halkabb gépet
!Ami biztos egyenlőre házat nem szeretnék cserélni,ezért a ventilátor méretéhez képest a legjobb-ár- teljesítményű ventilátorokra gondoltam!

A gép adatai és ventik:
Alaplap:Asrock 970 Extreme 3! Hány PWM-es ventik kezelhet?
Proci: FX:6300,amit 4Ghz-en használok,és egy teljes fordulatú TX3-as hűt!Ezt leszeretném cserélni két darab PWM-es 9cm-es Artic ventire [link]
A Ház szellőzést pedig egy 120-as Swif2 (ami marad) és 2 db 8cm-es Artic fix fordulatú venti végez,és ezeket is cserélném ilyenre [link] !

Tudom ezek is pici ventik,és alacsony a légszállításuk,de úgy gondolom,azért csak nyernék velük vmit,és tényleg nem is sokat kellene ráköltenem,mert a mostani fixes ventiket vinnék!

[ Szerkesztve ]

(#21681) nemtabo válasza kekkec (#21678) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Van a laphoz biztos vmi ventivezérlő, ami pld. Q Fan, AI Suite, Fan Xpert azzal a házventiket tudod kisebb fordulatra állítani, ill. a hőfok függvényében beállítani a magasabb fordulatszámra kapcsolást. Ezzel jó esetben a proci hűtést is kordában tudod tartani. Asszem BIOS-ban engedélyezni kell.
A magnuális megoldás, hogy leszeded az oldallapot, egyenként lefogod a ventiket a motornál egy pillanatra, és amikor nem hallod a zajt, akkor a hangos ventit fogtad le.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#21682) proci985 válasza Dark KillerX (#21680) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szabályozni nem tudod a Tx3mat? szerintem az a fő hangforrás.

kekkec: legalább a fordulatszámukat tudni kéne. anélkül elég nehéz megmondani, hogy erősek és azért hangosak, vagy elhasználódtak és amiatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21683) Raggie


Raggie
őstag

Van valami tapasztalatotok külső potis venti szabályzókról? 3 db házventimet kéne szabályozni.
Valami megbízható, kultúrált kinézetű kéne, ne érintős hanem rendes csavarós potméteres. Ha világít, akkor lehetőleg kéken és ne reflektor erősséggel :D .
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21684) proci985 válasza Raggie (#21683) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

scythenek van relatíve olcsón ilyenje, teljesen jó az is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21685) kekkec válasza nemtabo (#21681) üzenetére


kekkec
aktív tag

Lehet hülyeség, de a lapom nem szívesen terhelném a ventikkel. (HW lista adatlapon, 1es konfig)

proci985: Elvileg max fordulaton, mivel közvetlenül a tápról mennek.

Még pár (hülye) kérdés felmerült bennem:
- "On the fly" is szabad állítgatni a fordulatszámot a már fentebb is linket szabályzóval?

- Bármilyen három ventit elbír a szabályzó és a táp 1 molex ága?

- Milyen ventit ajánlanátok cserére? (Azt hiszem a hátsó/első ventik molex csatisak, így mindenképp cserélnem kéne a szabályzó miatt)

- Az ilyen (rezgés elnyelő szilikon) cuccok hatékonyak a zajcsökkentésében?

[ Szerkesztve ]

(#21686) proci985 válasza kekkec (#21685) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

menet közben lehet őket szabályozni, a panel gyakorlatilag egy ellenállás.

szinte bármilyen otthoni felhasználásra szánt venti mehet. ipariakkal vigyázni kell, olyan 3W fölött a szabályozók eléggé melegedhetnek. 20Wos deltáknak spec panel kell.

párna annyira nem fontos, az árából lehet venni egy egyenletesebben járó ventit is. vagy ha több van, akkor egy jobb házat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21687) Raggie válasza proci985 (#21684) üzenetére


Raggie
őstag

ERRE gondoltál mondjuk?! Ez nekem is tetszik. Vagy igazából arra gondoltam, hogy ha van, akkor keresek egy potisat, amin egy poti szabályoz minden ventit. Előlapi felszerelhetőséggel is van ilyen?
(csak mert láttam az előző hozzászólásban azt a monocool megoldást, de az hátra megy a gépház hátuljára, aztán a franc akar oda hajolgatni ha állítani akarok a ventiken).

Clint Eastwood FTW

(#21688) canniball válasza Raggie (#21687) üzenetére


canniball
nagyúr

Amit linkeltél azt pont előre lehet szerelni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21689) kekkec válasza proci985 (#21686) üzenetére


kekkec
aktív tag

Plz mondj pár jobb típusú ventit 12 és 8 centisekben (kb. az 1500-2000 Ft/db árkategóriában).

Köszi a félvilágítást! :R

(#21690) Raggie válasza canniball (#21688) üzenetére


Raggie
őstag

Tudom, csak ez külön-külön szabájozza a 4db ventit. rájöttem, hogy igazából úgyis kábé egyszerre venném feljebb vagy lejjebb az összes házventit, tehát ahhoz elég egy potméter is... Mindegy jó lesz ez is. :D

Clint Eastwood FTW

(#21691) canniball válasza Raggie (#21690) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha egy potméterre sok ventit kötsz annak könnyen túlmelegedés majd elhalálozás lehet a vége.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21692) Raggie válasza canniball (#21691) üzenetére


Raggie
őstag

Tudom, de vannak direkt erre épített cuccok is. Mármint ami eleve több venti szimultán szabájzására van. Csak eddig még csak gépház hátuljára tehető változatot találtam, előre tehetőt nem.

Clint Eastwood FTW

(#21693) Raggie válasza Raggie (#21692) üzenetére


Raggie
őstag

Szori, de nem lehet már szerkeszteni!

Pl ilyenre gondolok: LINK

Csak az a baj, hogy ez már 9000 Ft itthon. Kicsit húzósabb, mint a 3000-4000... :(

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21694) proci985 válasza kekkec (#21689) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem először lokalizáld a zajforrást mielőtt elkezdesz vásárolni. tippre a táp és a procihűtő is gyanúsak, ha az a táp még a régi delta belesek egyike.

annyiért ha szabályzód is van Yate Loon, Swif2, esetleg Arctic Cooling jó. vagy apróról CM házventi használtan, leszabályozva pici hangjuk marad, cserébe rendesen szállítanak levegőt is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21695) Dark KillerX válasza proci985 (#21682) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Letudtam szabályozni azóta köszi egészen 1300-as rpm-ig,és így már jóval halkabb,és viszonylag hűtősebb is!

(#21696) icons


icons
addikt

Üdvözlet!

Van egy asztali gépem (profilomnál látható: AMD Phemom 955 BE, GTX460, 2*2GB DDR3 RAM, és hozzá egy gagyi ház). A gép eszméletlenül hangos. Viszont a jövőben nem lesz használva semmilyen teljesítményigényes dologra (internetezés, talán videók nézése YTn, ez a ma). Ergó a jelenlegi, relatíve erős hardverre sincsen semmi szükség, ezt még egy HD4000 is ki tudná szolgálni valami i3 mellett.

A probléma jelenleg a procihűtővel van, az adja ezt a hangot, de a házon sincsen értelmes hűtés.
Ami a cél lenne: gyors, netezős gép, ami még legalább 3-5 évig megfelelően fog működni.

Pár megoldás jutott az eszembe (mindegyik tartalmazza a +1ssd részt + új ház :) ):
1, pár nagy hűtővel, és egy jó procihűtő.
2, valami új APU, ami belemegy az alaplapba, 65W TDPjű (ellentétben a mostani 125össel:D), és akkor mehet a mostani videokártya is a levesbe.
3, intel alaplap + HD4000es alacsony TDPjű i3as pl. Ha jól látom 55W alá nem nagyon lehet lemenni HD4000essel, úgyhogy ez annyira nem játszik.

(#21697) Strix Aluco válasza icons (#21696) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

A10-5700 (HD7660D-vel, ami keresztbe lenyeli a HD4000-et) 65W max TDP, net alatt nagyjából 20-25 ez az érték. Hűtőnek mehet egy EKL Cold Tower, a házba két 12 cm-es Xilence venti előre és hátra, és lesz egy csendes, és takarékos konfigod.
De ehhez kell alaplapot is cserélned, mert AM3 tokozásban nem gyártottak APU-t.

[ Szerkesztve ]

(#21698) icons válasza Strix Aluco (#21697) üzenetére


icons
addikt

Nekem is ez a megoldás jön be a legjobban :) HD4000 ha jól tudom, már képes lejátszan ia FullDH videókat. Persze a több sose gond.
Az alaplapcserére közben én is részben rájöttem :(. Ez egy picit megemeli a költségeket, nemtudom megéri-e így. Hisz teljesítményben csak visszafele megyek, és mégis többet kell ráköltenem.
Lehet hogy simán egy jó procihűtő lesz és hozzá egy rendes ház megtámogatva valami nagy hűtőkkel (a proci sajnos jóval forróbbfejű, mint a Trinityk, de elég erős lesz ehhez a flehasználáshoz).

(#21699) Strix Aluco válasza icons (#21698) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Te döntesz. :) Én nem vennék Trinityt, ha a játék csírája is szóbajön, mert 5-6k-val drágábban már ki lehet hozni erősebb dVGA-s megoldást, mint amit az APU kínál.
Ha hd filnézés a az egyetlen elvárás, akkor egy T-s Intelt vegyél ami 35W-os fogyasztási küszöbbel van megáldva, vagy feszeld alul a nem T-s verziót.
Minden megoldás teljesítménycsökkenést eredményezne, de az fix, hogy a GTX460+Phenom enyhén szólva overkill netezéshez.

(#21700) icons válasza Strix Aluco (#21699) üzenetére


icons
addikt

A gond a T-s verziókkal, hogy csak HD2500 van bennük, amikról sokat nem tudok, de számozás alapján az SBs HD3000 alatt van, tehát fullHD videóra necces. De az alulfeszelt i3as jó lehet. (egyébként a 955ösnél is próbálkoztam alulfeszelésnél, de akkor kikapcsol a CnQ, úgyhogy a végeredmény csak rosszabb lett :) ).

Jaigen, ha már új alaplap kell, akkor inkább Intelt vennék, a teljesítmény/fogyasztás mutatóban jobbak! (és teljesítményben is elegendőek)

Köszi a segítséget! (utánaszámolok mennyiből jöhetek ki, és meglátom mi lesz :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.