Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

régen jártam erre.
némi kihagyás után beindult újból a fantáziám, lesz megint pár új kreáció. :))

elsőként most ez: (kicsit bővebben.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21452) ViZion


ViZion
félisten

szab.tam: ismét egy látványos hűtő! :R

Elmondom a bánatom, azt'án majd mondjátok a véleményt...
Konfig az adatlapomon, új házikóba beköltözve. A Fractal Design Core 3000 amúgy is jól hűt, a terv az volt, hogy elől 1×14 cm és 1×12 cm venti szűrőn át befúj (ennyi a max amit lehet ide), alsó ventihely nem szűrős, oda hangelnyelő szivacs. Hátsó 12 cm ventihelyre befújásra 1 venti, ráirányítva a VRM-re (elég forró ezeken a lapokon), fenti két 14 (lehet 12 ventit is rakni ezekre) helyek egyikére az egybevizes Asetek 12 cm-es radija, rá egy 12/14 venti és kifelé fúj, másik hely üresen marad. Ház oldalán 14/12 cm hely, bezárva, oldalon hangelnyelő szivacs. Ventik leszabályozva, szépen halkan... :D

Probléma: fentre nem akar elférni a radi. Első helyen az ODD-vel ütközik, hátrébb a venti nem megy rá az alaplapi csatiktól. OK, elvileg nem is ide való...
Hátra felfelé álló csövekkel alig fér, ráadásul ha itt kifúj, akkor márnem lesz olyan jó chipset hűtés -gondolom. Befújva meg jönne be a radiról a meleg...
Esetleg rakom hátra kifújóra, és kap oldalra egy lassú 14 cm-est ami a deszkára fúj...

Mivel az egybevíz nem légmentes, és sokan már megbontották, lehet kintre rakom a radit, esetleg a tetőn a 14 cm-es venti fölé...

Ki hogy használja, melyik a hatékony és halk? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21453) proci985 válasza szab.tam (#21451) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

intel gyárihűtő-pogácsa?:D

még némi réz kéne bele, és eléggé steampunkos lenne a kinézete. jól látom, hogy három 8milis csöve van?

ViZion: oldallapra esetleg befújónak segíteni a VRMek körül a légmozgást?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21454) szab.tam válasza proci985 (#21453) üzenetére


szab.tam
nagyúr

olyasmi. :)

csak 2*3 db. 6-os cső az alap.
kopasztott ekl.

****

(#21452) ViZion :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21455) designer81


designer81
csendes tag

Sziasztok!
Adott a köv.konfiguráció: Alaplap: ASUSTek P5KPL-AM IN/ROEM/SI
Intel Core2 Duo E7500 2.93GHz CPU
RAM:4GB DDR2
NVIDIA GeForce GT220 1Gb
Seagate ST 3640323AS ATA 640GB
LG HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 DVD-író
Macseréltem tápot egy Zito 450W-ról Be Quiet Straight Power E9 400W-ra,de csak nem lett halkabb a gépem....Cseréljem ki a proci hűtést is de milyenre?Mondjuk a egy CoolerMaster Hyper TX3 EVO segítene rajta és a videókari gyári hűtése helyett mit ajánlatok?
Nézelődtem ház témában is,ez a konfigurácó beszerelhető a Cooler Master Silencio 450 vagy az 550-esbe?

(#21456) ViZion válasza designer81 (#21455) üzenetére


ViZion
félisten

Miért nem halk? Ventihang, vagy rezonál esetleg vmi?
A ventiket külön halgasd meg, külső táppal adj neki 12 V-ot, kiderül ott van-e a baj. Ha nem túl meleg a cucc, akkor lehet szabályozni is a ventiket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21457) designer81 válasza ViZion (#21456) üzenetére


designer81
csendes tag

Ventihang,elég idegesítő és rezonál is...Valami megoldás?

(#21458) ViZion válasza designer81 (#21457) üzenetére


ViZion
félisten

Venti csere, szabályozás, gumi alátét ha szükséges...
A házon is sok múlik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21459) designer81 válasza ViZion (#21458) üzenetére


designer81
csendes tag

Jó,de milyen ventiket?

(#21460) designer81 válasza ViZion (#21458) üzenetére


designer81
csendes tag

Gumi alátét az már van...

(#21461) designer81 válasza ViZion (#21458) üzenetére


designer81
csendes tag

Ja és hogy tudom szabályozni a ventiket?Elég kezdő vagyok ebben a témában:)...

(#21462) szab.tam válasza designer81 (#21461) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a hozzászólás elküldése után 5 percig van aktív szerkesztés gomb. tessék használni. :)
(és üdv a ph-n.)
:))

rezonacia. sokan a ventire gyanakszanak, (legtöbbször az), de közben pedig a winyó is rezonálhat.
nincs a gépben véletlenül samsung hdd?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21463) szab.tam válasza szab.tam (#21462) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, most én futottam ki, mert megint belassult a ph motor...

folyt:
(jellemzően egy periódikusan erősödő, majd halkuló, mélyen búgó rezgést szokott adni. és elég sok van belőlük, nekem sem egy volt már...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21464) designer81 válasza szab.tam (#21462) üzenetére


designer81
csendes tag

Nem,az nincs,Seagate a HDD-m...Most akkor mitcsi?Mit ajánlatok?Cseréljem a CPU hűtést,VGA hűtést?No de melyiket és milyenre?

Ez nem erősödik,halkul,folyamatosan zúg....
Meg most akkor vegyem a Cooler Master Silencio 450 vagy az 550-t?

[ Szerkesztve ]

(#21465) szab.tam válasza designer81 (#21464) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem tudom, miféle alátétről beszéltek, igazából ez a szakszerű megoldás.

ha pedig feleslegesn nagy fordulaton megy a venti, (lehet, hogy elég lenne lassabban is), akkor le lehet szabályozni. erre szolgáló vezérlővel, amit a venti, és a közé iktasz, ahová most be van dugva.
ennek az egyik legyegyszerűbb verziója pl ez: Zalman Fan Mate 2.

ha a szilikontüskék után még mindig hangos, akkor lehet, hogy túl egyszerű a ventid. olcsón, jókat lehet kapni. de ebben majd a többiek segítnek, mert a ventikhez nem értek. (nincs egy darab sem a gépeimben...) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21466) ViZion válasza designer81 (#21464) üzenetére


ViZion
félisten

Első sorban az adatlapod töltsd ki.
Házról a ház topikban többet mondanak. Halk házba durva konfigot nehezebb hűteni, ezt is kalkuláld bele.
Keresel valami 12 V tápot. gép kikapcs, venti lehúz, táp rádug, fülel.
Csak el tudod dönteni melyik hangos...
Hány cm-es ventik vannak, mit lehet beszerelni?
Ha házat cserélsz, akkor mindegy most, ha kiválasztod, utána eldöntöd mennyi ventit, hova.
Ventiket szabályozod, ha nem, akkor hány V-on üzemelnek? Lehet csak átrakod 7 V-re és halkul, csak a hőfokot teszteld le utána.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21467) szab.tam válasza ViZion (#21466) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem írta, hogy kezdő a témában. nem biztos, hogy egy olyan komplett pc szerelést és diagnosztikát véghezvisz, mint az előbb itt elég lazán leírtál.
talán előszőr maradjunk a szilkon tüskéknél... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21468) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ma feltettem az MSI control centert. Szépen leszabályoztam a ventiket.
CPU venti 1100rpm
2x 23cm-es venti 340rpm
Nagyon szépen hűtik az alaktrészeket. Nemsokára egy Scythe Mine 2 hűtőt is veszek a jobb CPU hűtés érdekében. Talán ha jó lesz akkor passzívban is üzemelhet majd. Kitesztelem ha megérkezik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21469) designer81 válasza szab.tam (#21465) üzenetére


designer81
csendes tag

A ventim Be Quiet Straight Power E9 400W-os nem mondanám olcsónak és új,tehát azzal nincs gond...

(#21470) ViZion válasza designer81 (#21469) üzenetére


ViZion
félisten

Venti? Ez táp. Illetve ha 400 W-os a venti a házban akkor bocs :D
Amíg adataid nem töltöd ki...
Ház ventik milyenek, hány V-on mennek és mennyi van? Amiket írtunk azt megcsináltad?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21471) KAMELOT válasza ViZion (#21470) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja hát úgy nehéz ha az adatlapja nincs kitöltve.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21472) malacka87


malacka87
senior tag

Hello kellene nekem 2db 140mm-es venti és 2db 120mm-es pwm-es kék ledes ha lehetséges!
Ebbe a házikóba kellene[link]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#21473) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Sziasztok!

guru3d-s léghűtős cikk !!
Ezt a Scythe Grand Kama Cross Rev. B nagyon dícséri mert viszonylag olcsó és nagyon jól hűt, valakinek van esetleg tapasztalata vele?

(#21474) kenyerr


kenyerr
tag

Hello,
MSI k8n neo4-f alap-hoz chipset hűtésnek ez jó lenne (kompatibilis)? arctic chipset cooler
Illetve a rajta lévő amd athlon 64 3200+ ra vegyek egy ilyet: alpine64 gt, vagy vegyek az árán egy ventillátort? Mert egyébként van egy jó hűtőbordám hozzá, csak a rajta lévő ventilátor hangos. Lényeg az, hogy halk legyen.

(#21475) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asrock B75M-ITX-re milyen torony CPU hűtőt ajánlanátok ami mellett elfér a dVGA is?

(#21476) jim bcs válasza DiceBlade (#21475) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Az attól függ mennyit szánsz rá, ugyanis elférnek a batár hűtők is.



[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21477) DiceBlade válasza jim bcs (#21476) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

max 5k-t szeretnék rászánni, használt is megfelel
és úgy álljon, hogy a házból vigye kifelé a hőt (azaz derékszögben a vga-ra, ezért nem fér el olyan sokminden)

(#21478) KAMELOT válasza DiceBlade (#21477) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindig kifelé viszi a hőt a venti. Kérdés merre? Hátra vagy felfele?

(#21476) jim bcs: Mini házban hardcore gép! :) Jó!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21479) DiceBlade válasza KAMELOT (#21478) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

hátrafelé

(#21480) jim bcs válasza KAMELOT (#21478) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#21478) KAMELOT : nekem alapból bejönnek ezek a kis erőművek, (mitx, matx) a következő gépem az matx után valószínű hogy mitx lesz méghozzá a nem tuningos részlegből, egy jó erős vga-val és egy jó erős sima procival, saját tapasztalatok alapján játékhoz rogyásig elég egy ilyen kis lap egy erős cpu meg egy bivaly vga, én úgy vettem észre hogy ez volt az utolsó K-s procim teljesen feleslegesnek érzem mert mire húzni kellene addig bőven platformváltás lesz amilyen gyorsan fejlódik a pc ipar

(#21479) DiceBlade : mindegyik kicsi,közepes és nagy hűtő intelnél csak hátra és kifelé fúj, amd-nél van 1-2-nél forgatási lehetőség

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21481) ViZion válasza jim bcs (#21480) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is mATX konfigom volt, néha ATX. Az a fura, h sokakkal beszélek, akik ITX méretű erőgépet szeretnének, pl. én is... De -főleg AMD vonalon- hiánycikk az ITX mobo, vagy nincs rajta PCIe ×16, vagy csak 2 ram slot... elég szopó sajna, árban is +20% körül van a kis méret... ezért van most is egy ATX deszkám.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21482) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

CM 690 II házba szeretnék a 14 cm-es helyekre ventiket venni. Nem kell nagyobb 1000 fordulatosnál nagyobb, de halk kell legyen. A kinézet nem számít. (12-es helyekre Coolink Swif 2-t vettem 800 fordulatosakat. Kár, hogy ezekből nincs 14 cm-es.)
Mit ajánlotok?

(#21483) jookomak válasza Dr. Gonzο (#21482) üzenetére


jookomak
őstag

Thermalright ty-141.

(#21484) proci985 válasza jookomak (#21483) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vagy 147, ha nincs 141.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21485) Dr. Gonzο válasza jookomak (#21483) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Köszi, ezek a típusokra én is gondoltam. Csak kérdés, hogy a 14-es helyet teljesen betakarják-e ezek a ventik? Vagy marad némi rés?

(#21486) jim bcs válasza ViZion (#21481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hát igen, intel vonalon se sok van, de úgy olvastam hogy a haswell-el rágyúrnak jobban az itx-re és elvileg több itx lap készül majd de ez a jövő nagy kérdése, ha mégse akkor marad az matx, az Asus P8H77-I már jó is lett volna ha nem via audio-val szerelik vagy árban ami elfogadható az az ASRock H77M-ITX csak itt az a baj hogy az alsó szegmensből az asrock-nál elég sok lap hullik el tehát itt is árban 30-40k körül kell nézelődni, ahogy írtad is egy minőségi ITX elég borsos árral rendelkezik és akkor már nem itx-et vesz az ember akármennyire is szeretne mert "relative" nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21487) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello! Érdeklődnék, hogy valaki nem-e tud olyan programot(Fan controller) amivel a cpu hűtőt le tudnám szabályozni úgy, hogy pl: ha mondjuk 50 fokot nem éri el a hőmérséklet akkor a cpu ventilátorok nem mennek tehát passzívan csak a borda hűtene és utána ez felet kapcsolna csak be a ventilátorok? Asus alaplap biosa illetve hozzá kapott szoftverrel(Fan expert) ezt nem tudom megoldani, egyáltalán van ilyenre lehetőség? Mert teljesen fölösleges h letöltéskor illetve netezés stb közben menjenek a ventilátorok így növelve a ventilátorok élettartalmát és nem utolsó sorban a zajszintet csökkenteni lehetne! Köszönöm!

(#21488) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
annyi kérdésem volna, hogy van a processzor hűtőm egy ilyen, és ahogy a képeken van ott a tetejéről szívná be a hidegebb levegőt.
Ezzel az lenne a gondom hogy nekem ott az oldal lap volna és azon nincs ventilátornak hely ki hagyva, vagyis van de az sokkal lentebb van, így a ventilátor nem igazán tud "frissebb" levegőhöz jutni.
Ez mennyire befolyásolja hűtését?
A házam egy Thermaltake MS-I, és kb a proci hűtő és a oldallap között 2cm van.
köszi előre is.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21489) Dr. Gonzο válasza Gtaati (#21487) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Speedfan, MSI Afterburner.

(#21490) ViZion válasza Akcok94 (#21488) üzenetére


ViZion
félisten

Elég ennek annyi rés, bár biztosan jobb lenne, ha frisset kapna. Én lecserélném, főleg ha tuningolsz is. Jobb, ha egyik oldalon fújja csak ki, mert a meleget akkor hátra vagy fel ki is lehet azonnal vezetni. Ez meg befűt a chipsetnek, meg a többi motyónak... Valami ventid van hátul ami kifúj?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21491) Akcok94 válasza ViZion (#21490) üzenetére


Akcok94
senior tag

felül, hátul van, meg egy alul fújja be meg elől meg oldalt,de az a videokártyákra megy.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21492) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Scythe Slip Stream ventikről? Konkrétan az 500 és a 800-as fordulatú érdekelne. A lehető leghalkabb venti kellene, de azért fújjon is valamit, mert a 7770-em passzívan, a CPU-m fél passzívan üzemel.
Kis viszonyítási alapként a halknak mondott Yate Loon ventivel szerelt FSP350-60GHN tápomból ki kötöttem a ventit és bekötöttem az 5V-os ágra, hogy számomra elég halk legyen.

A 7.50 dBA és a 24.50 CFM, vagy a 10.70 dBA és a 40.17CFM nekem nem mond sokat. :F

Köszi! :R

(#21493) xtevo válasza szente (#21492) üzenetére


xtevo
őstag

Ez szubjektíven:
Hallásküszöb 0 dB(A)
Légzés 10 dB(A)
Suttogás 2 méterről 20 dB(A)

(#21494) szab.tam válasza xtevo (#21493) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21495) xtevo válasza szab.tam (#21494) üzenetére


xtevo
őstag

:DDD

(#21492) szente
Hogy ne csak ilyen "konstruktívan" álljak a témához, ha Neked hangos volt a Yate Loon venti, akkor mindenképpen a halkabbat raknám be... Esetleg még a Coolink SWIF2 ventijeit ajánlom, 8,5dB 60m3/h.

(#21496) proci985
Uh, tényleg ott a pont. Amikor a másodjára válaszoltam, már csak felszínesen olvastam el a kommentet, és csak egy halk ventire gondoltam, amit keres... mea culpa.

[ Szerkesztve ]

(#21496) proci985 válasza xtevo (#21495) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

FSPbe nem raknék coolinket, megsülhet. FSPnél nem viszik túlzásba a bordákat, ami meg szokott látszani módosított vezérlésű tápoknál egy idő után.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21497) jookomak válasza szente (#21492) üzenetére


jookomak
őstag

Scythe-ból az s-flex volt a tuti. Az utódja a kama flow 2 család. Az s-flexek 800 környékén átváltanak lopakodó üzemmódba. Fölötte sem vészes, de olyan 6-700 rpm-en az igazi. Egy 1200-as pedig simán lemegy addig. Megfontolandó lehet még a scythe gentle typhoon széria is.

Szerk: Azonos fordulaton, mondjuk 700-on ugyanolyan az 1200-as, és az 1900-as hangja? Mert akkor vszínű így skálázódik a GT, és a KF2 sorozat is.

[ Szerkesztve ]

(#21498) proci985 válasza jookomak (#21497) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

1200as 400ig ment le és indult is ott, szabályozóval az volt talán a legjobb modell. 600-700on tényleg jók, nekem annyin mennek az 1900asaim (ezek voltak akcióban és ennél kevesebb légmozgással beáll a házban a meleg).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21499) szente válasza jookomak (#21497) üzenetére


szente
addikt

& Mindenki:

A tápban nem akarok ventit cserélni, az egész konfig max 145W-ot vesz fel konnektorból játék közben. Így is éppen hogy csak meleg levegőt fúj ki a tápnál. Gondolom ekkora légszállítás is elég akkor neki(?).
Az lenne a lényeg, hogy este netezés közben a lehető leghalkabb legyen a gép.

Méricsgéltem egy kicsit. A gyári házventim 50CFM-et tud 1200 fordulaton 20dB(A) mellett. Ez éppen hogy csak hangos, de ekkora légszállításra szükségem lenne.
Most pl találtam egy ventit, ami elvileg 10.8 dB(A) mellett tud 52,85 CFM-et: [link]
Számomra eléggé ismeretlen ez a márka, viszont a tulajdonságai alapján jónak tűnik. Persze, ha nem kamuzzák be az értékeket.

Az 1200-as S-Flex is ~20 dB(A), a 800-as meg csak 33CFM-et tud. A GentleTyphoon és a Kama Flow 2 is elvileg kb ugyan ez.
A SWiF 2 1200 rpm kicsit leszabályozva, olyan 1000 RPM körülire talán elég levegőt szállít, csak nem tudom, hogy ott mennyire halk.

(#21500) proci985 válasza szente (#21499) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a léghűtés első szabálya: nem hiszünk a ventik specifikációinak. a léghűtés második szabálya pedig a léghűtés első szabálya.

ez egy 1000rpmes venti. 1000rpmen biztos, hogy nem 10dbA lesz, hanem minimum 20-21. kevesebb kizárt, az adat a legendás SFlexé, aminek csak légszállítási zaja van, tehát ez alá nem igazán lehet menni 120mmen adott fordulat mellett. az a duro bearing/japanese manufacturer valszeg a sony fdb lesz (lenne, de annak 100k MTBFet kéne bírnia, 2BB van 60 körül, ha sima sleeve akkor viszont a 60k is nagyon optimista). ami megint nem jelent semmit, FDBből is van zseniális (SFlex) és kegyetlenül szörnyű (AC F12 pro pwm) is.

SFlex teszt adatok itt, ami ennél 120x25ön méréshatáron kívül jobbnak van feltüntetve, az gyanús (értsd általában kamu).

swif2 légnyomása rossz, adott fordulaton restriktív helyzetben jó 30-35%al marad el egy hasonló sebességű SFlexel szemben.

ha tényleg max 145Wot vesz fel nem lenne jobb egy CX430? az ott még halk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.