Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) Peetyaa válasza Raggie (#22850) üzenetére


Peetyaa
tag

Ilyen van a proci hűtőmön ha jól nézem! :K

(#22852) wwhy


wwhy
veterán

Gyári HP tápegységben a Delta AUB0912VH nagyon hangosnak tűnik :U Cserélhető-e a Coolink SWIF2-921-re illetve milyen más halk venti lenne az ideális?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22853) Kacsa75

Szervusztok Urak!
Segítsetek kérlek Benneteket abban,hogy a Haf 932-es házamban felülre kellett tennem a tápom,(Enermax 1250 Revolution 85)mert a lapom szélén lévő harmadik slotba szeretném tenni a GTX650Ti PhysX-nek használt vga-t,és a táptól nem fért volna el.
A 23cm-es ventit ki kellett venni,és a táp a szellőzési terület felét lefedte.
A gépbe hamarosan GTX780 Sli fog kerülni.
Az lenne a kérdésem Kedves Urak,hogy a felszálló meleg nem lesz sok a tápnak úgy,hogy a maradék vantit nem szeretném járatni a házban?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!
Isten áldjon meg Titeket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#22854) jookomak válasza Kacsa75 (#22853) üzenetére


jookomak
őstag

780 sli el fog férni, ha alulra kerül vissza a táp, nem?
Másrészt meg hagyd a dedikált kártyát physx-ezéssel együtt a francba. 2-3 játékért nem éri meg egy plusz hő és zajforrás a gépbe.
Most amd cf mellett van még egy nv kártyád a gépben?

(#22855) Kacsa75 válasza jookomak (#22854) üzenetére

Szervusz Uram!
Először is köszönöm a segítséged.
Nemrég adtam el a GTX690-es kártyát.
A PhysX témával kapcsolatban Uram nálam az a helyzet,hogy a kedvenc játékom a MafiaII,ami a saját teszteim alapján igényli a PhysX vga-t,jelentőssen több fps-t kaptam,ha volt segéd kari.
Próbáltam ráterhelni a cpu-ra,vagy a GTX690-es valamelyik gpu-jára,és bizony lefogta a teljesítményt.
Még egyszer köszönöm Neked!
Isten áldjon!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#22856) fere750


fere750
csendes tag

Üdv.Nem ez a legjobb ahová írok de hátha.
Nekem egy 12 v-ról működő fűtésre lenne szükségem,ilyet szeretnék csináltatni valakivel mert boltban nemigen kapni.
Ha értesz ilyenhez kérlek jelentkezz.

(#22857) Killer01 válasza fere750 (#22856) üzenetére


Killer01
őstag

Prescott D :DDD

(#22858) #90933760 válasza fere750 (#22856) üzenetére


#90933760
törölt tag

Milyen fűtés? Mekkora teljesítmény?

(#22859) fere750 válasza #90933760 (#22858) üzenetére


fere750
csendes tag

Autóba kellene egy 70ah-ás akksiról müködne (ezt akár lezabálhatja nem az autóé)
Van 20X20 as ventim ehhez kellene szerintem valamiféle fűtőszál.

(#22860) #90933760 válasza fere750 (#22859) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Itt segíteni fognak. De több szempontból is nehézkes az elképzelés amúgy.

(#22861) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Tiszteletem!

Így néz ki a házam. Egyesek szerint túlzsúfolt. Nem vonom kétségbe őket, feltehetően igazuk van. Két nyolc centis, gagyi, és lassú veni van benne házhűtésnek.

Így néznek ki a hőmérsékleteim, 23 fokos szobában, leszedett egyik oldallappal.

Sok ez? Ha igen, hogyan tudnám csökkenteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#22862) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#22861) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, AMD FX 8320.

Aquila non captat muscas.

(#22863) hermanyi válasza Hegyirabló (#22861) üzenetére


hermanyi
őstag

Kábeleket kicsit összeszedni (rendezni ,mert eléggé kaotikusan néz ki )
Hőfokok szerintem rendben de pörögnek is a ventik becsülettel .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22864) Hegyirabló válasza hermanyi (#22863) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát most már annyi infot kaptam, vegyek új házat, új hűtőt, sok, kevés. Végképp nem tudom, kinek higyek! :)

Aquila non captat muscas.

(#22865) proci985 válasza Hegyirabló (#22861) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

uresben ezek teljesen jo es elfogadhato hofokok.

talan kabelekkel tudnal valamennyit nyerni. hangja gondolom terhelve eros.

szerk: ez nekem egy jobbfajta codegennek tunik, a csicsasabb gamer hazak olyan 15k hufig minosegben semmivel sem jobbak (CM690 vs 4slotos codegen sajat keseru tapasztalat), kabelmanagement meg alapvetoen inkabb esztetikai problemakat old meg. ami elnezve a geped nem cel.

a gyari huto meg a VRMek korul is mozgatja a levegot, tehat egy AC Freezer7 rev2 ilyen szempontbol nem biztos jobb, bar hasonlo hutest halkabban kinal.

a vinyoknak nincs aktiv hutese, engem kb csak ez zavarna. de ha nem nyuzod oket, akkor elegnek kell lennie. viszont en 10krpmes es 24/7ben meno vinyokon is szocializalodtam, amik hutes nelkul meg asztalon is forroak voltak:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22866) bluyoo válasza Hegyirabló (#22864) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból a leszedett oldallap mellett nem sok értelme van a házventiknek. :)
De szerintem sem ártana egy jól szellőző ház 12cm-es ventilátorokkal , jó kábelmenedzsmenttel. És azt hiszem a 3600-on forgó AMD gyárit sem szeretném hallgatni! :DDD Szóval egy jó CPU hűtő sem ártana az Fx-re. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22867) hermanyi válasza Hegyirabló (#22864) üzenetére


hermanyi
őstag

kérdés mennyi pénzed van.
ha a hang nem zavar ami szerintem jelentős (főleg terhelés alatt) akkor vegyél nagyobb kuckót neki ha lehet kábel menedzsmentest
vagy ha zavar a hang és a kinézet nem akkor vegyél egy normálisabb bordát rá.
Bordával csökken a zaj jelentősen ,mert nem 3000 felett fog pörögni csak 800-900 körül ,hőfokaid kb ugyanitt lesznek alapon ,terhelésnél sem fognak magasra kúszni.
Új kuckó , rendezettebb belső tér ,megmaradó hangzavar (minimális javulás)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22868) Hegyirabló válasza proci985 (#22865) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én is kodegányra tippelek, de legalább 10 éves lehet, ha jól emlékszem.

A háromból két vinyónak van aktív hűtése, egyiken HDD hűtő van, a másikra én gányoltam rá egy ventit (lásd a képet), szerintem tök jó, viszonylag jól is hűt. A harmadikra az egyik gagyi házventi fúj némi levegőt.

(#22867) hermanyi

Hát ez az! Most fizettem ki 90 ezret a gépre, és még nincs megvéve az új VGA. Legfeljebb 10-em lenne egy új házra.

Aquila non captat muscas.

(#22869) proci985 válasza Hegyirabló (#22868) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

milyen uj vga lesz?

namost: volt itthon ilyen codegenem kisse tweakelve (papst ventik, dual 80 mod hatul, elol alul 120as venti a lyukon, 3 5x25 helyen 120as venti, vinyok felkoltoztetve ay 5.25os helyekre), huzott q6600 (+AC7 pro) volt benne egy HR03GTvel szerelt 3870 OCvel. a haz kesobb cserelve lett egy Fractal R3 USB3ra: hofokokban nem lett jobb a helyzet, cserebe a Fractal legalabb 6 decibellel halkabb, ami azert szamottevo kulonbseg. csak az a haz akcioban volt 20k.

10kert meg max hasznaltan mazlival lehet kifogni valami jot. ez a codegen ami neked van sajnos semmivel nem rosszabb a jelenlegi belepo "gamer" hazaknal. lehet nincs belul lefestve meg atgondolatlan picit, cserebe annyira nem papir a vaza.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22870) Hegyirabló válasza proci985 (#22869) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egy 7850 vagy egy 7870, attól függ, tudom-e jóárosítani.

Aquila non captat muscas.

(#22871) proci985 válasza Hegyirabló (#22870) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha keves lesz akkor eszre fogod venni.

terhelt ertekeket tudsz mutatni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22872) Killer01 válasza Hegyirabló (#22868) üzenetére


Killer01
őstag

Ha ezt a házat szeretnéd "feltuningolni" hűtés szempontjából, akkor minimum a 2 8 centis ventit cserélned kell valami komolyabb fordulatszámú (2000-2200) 8 centisre, hogy legyen esélyük átszellőztetni a házat. A két venti ára kb 5000 Ft.... és a hangorkán megmarad, csak nem a procihűtő nyomja (jobb esetben), hanem a 2 házhűtő. Anno volt Codegen házam szintén 8 centis ventikkel, előre egy ötletes tölcsérszerű kék műanyag átalakítóval sikerült 12 centist raknom (nem tudom létezik-e még, valami ilyesmi: [link]). De ezzel már megint + kb 1500 Ft.... Te döntöd el mit csinálsz, de a helyedben elfogadnám, hogy ehhez a rendszerhez (főleg ha megy bele 7870 is) normálisabb szellőzésű ház kell. A jelenlegi házadat nem ilyen alkatrészekhez tervezték.

(#22873) Killer01 válasza proci985 (#22871) üzenetére


Killer01
őstag

lemaradtam a szerkesztésből.... az a probléma, hogy felrakott oldallappal majdnem maxon pörgő procihűtővel is 45-47 fok a proci idle-ben. A terhelt állapotban keletkező hőt így nem képes már lekezelni véleményem szerint. Ha jól látom a képeken asztalban van a gép helye (ez önmagában nem gond, nekem is ott van), de az oda berakott gép még levett oldallappal is risk-es terhelés alatt ilyen gyenge házszellőzéssel.

(#22874) Hegyirabló válasza proci985 (#22871) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez a terhelt, oldallap nélkül, lappal, berakva a bútorba nem próbáltam még.

Aquila non captat muscas.

(#22875) Hegyirabló válasza Killer01 (#22873) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bocsánat, kimaradtál a válaszból. Igen, ebben Killernek sajnos tökéletesen igaza van.

Aquila non captat muscas.

(#22876) proci985 válasza Hegyirabló (#22874) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezek terhelve még mindig teljesen elfogadható értékek szerintem.

oké, valszeg hangos, szellőzés szempontjából pedig sokkal jobb is lehetne, de egy 10k körüli házzal szvsz semmivel nem lennél előrébb.

Killer01: ez így sima, de codegenben 250-300Wot megfelelően kialakítva még meg lehet fogni. az a baj, hogy a belépő házak 10 körül sajnos ennél a felállásnál nem igazán jobbak, mint amit megoldott szvsz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22877) Killer01 válasza proci985 (#22876) üzenetére


Killer01
őstag

Nem értek egyet, pl Xigmatek Asgard pro: [link] igaz, ez 13 k......de értelmetlennek látok 5-8 k-t "kidobni" erre a házra, hosszú távon a 10-13 k-s kiadás új házra jobban megéri. Mi lesz ha belerakja a 7870-est? Nekem is az van, azért tud belőle jönni a meleg.

(#22878) hermanyi válasza proci985 (#22876) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem egy bitfenix Merc Alpha házban van a konfigom amit 10 ért sem vettem és jó a szellőzése. :)
De ha csak 10 van rá akkor CPU hűtőt vennék inkább

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22879) proci985 válasza Killer01 (#22877) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alapvetoen azt mondom, hogy varja ki a 7870et, aztan annak fuggvenyeben mennyire van meleg csereljen. addig csak talagatni lehet.

nagyon sokat en se koltenek ra, de az olcso CM ODMek vazszerkezete es festesminosege par eve meg semmivel nem volt jobb a Codegeneknek (CM Elite szeria es 690 alapjan). CMnek vannak tenyleg minosegi hazai, de nem 40 USD MSRPert.

hermanyi: en is, de nem azzal kezdte, hogy zavarja a venti:D. ha ugy kezdte volna teljesen mas lenne a velemenyem.

akkor valszeg a "kezdj el sporolni es vadassz le egy Fractal R3/Antec P180/182/183 hazat + CM212hutot" lett volna a hsz lenyege.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22880) hermanyi válasza proci985 (#22879) üzenetére


hermanyi
őstag

igen egy új hardver főleg VGA bele tud szólni a hőfokba de én 3-5000 res venti fordulattól biztos megörülnék .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22881) colker


colker
tag

(#22845) Raggie hozzászóláshoz válaszoltam,véletlenül nem válasz gombra nyomtam

Még csak most tudtam képeket feltölteni.
[link]
[link]
[link]
[link]

Hömérsékletek: [link]
(vga:-ati 4850 1gb 256bites,a burkolat pedig a vga hűtő fordulatszámát mutatja)
Jelenleg a gépház oldalapi venti nem megy még azt nem kötöttem be.(kell-e egyáltalán?Jó helyen van ott?)

Ventilátorok:Hátul a fehér lapátos egy ARCTIC COOLING F12 TC(a hőérzékelő a procihűtő bordái között van)
Elől van 2db 12cm-es venti 5volton üzemeltetve.(noname tápokból szedtem ki őket elég hangosak és hangról megítélve 12volton elé nagy fordulatuk lehet,5volton elfogadhatóak)
Hátul fent pedig egy szintén bontott 8cm-es ventilátor 5volton járatva.

Későbbiekben szeretném lecserélni az összes bontott ventit AC F12 TCre mivel hátul ezt jónak találtam.

Későbbiekben nem lenne gond ha mindenhol ez a ventilátor lenne?Gondolok itt arra hogy valahol kell-e nagyobb fordulatú ventilátor,valahova pedig kevésbé mert ugye így kb. mindenhol egységes fordulat lenne.
Esetleg érdemesebb pl. előre valami nagyobb fordulatú,légszállítású ventilátort választanom?

Köszönöm!

----
Linkesitettem.

[ Módosította: proci985 ]

(#22882) hermanyi válasza colker (#22881) üzenetére


hermanyi
őstag

oldalsó venti direkt szívóra van beszerelve?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22883) colker válasza hermanyi (#22882) üzenetére


colker
tag

Abból a megfontolásból lett szívóra beszerelve hogy a videokártya ventilátora pont az oldalsó ventire fúja ki a levegőt így gondoltam az oldalsó venti ezt szívatná ki. Rosszul gondolom?

(#22884) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
A számítógép házamat kellene beventizni, ebben szeretném a tanácsotokat kérni!
Nos, a ház már nem mai darab, felső tápos (12cm), hátul 9cm-es venti hely, előre befér 9-12cm venti, tetőre lehet tenni 9cm-es ventit. Egy Asrock 970Extreme4 lapról kellene vezérelni őket.
Én úgy gondoltam, hogy előre teszek egy 12-est, hátra egy 9-est. Erre kérnék hát konkrét típus javaslatot. A lapon van 2db 3 tűs és egy 4 tűs csati a ház ventiknek.
A másik kérdés a CPU venti lenne.
Úgy gondoltam, hogy a jelenlegi CM Hyper212 hűtőm alapja még megfelel az igényeimnek (nincs extra tuning), viszont ideiglenesen van rajta egy venti, ami nem a legjobb megoldás. Erre a hűtőre kellene tehát valami szuper jó kis venti, ami halk is, és hatékony a légszállításban.
Én konkrétan 2db halk ventire gondoltam, ami együtt talán jobban megfelelne, mint egy darab. A hűtő profilja viszonylag keskeny, így elfér rajta a két 12-es venti, csak konkrét típust nem tudok, milyet lenne érdemes beszerezni. A másik gondom, hogy egy PWM-es és egy 3 tűs csati van a CPU vezérlésre. Ezek és a topik cím figyelembevételével mit ajánlanátok nekem?

-= Pancsermeste® =-

(#22885) hermanyi válasza colker (#22883) üzenetére


hermanyi
őstag

Hát nem tudom . A sablon bevált venti elhelyezés elöl alul oldalt a házba be ,hátul felül a házból ki ,mivel a meleg a fizikai törvényszerűsége miatt felfelé száll alapból .
Én még nem nagyon láttam olyan VGA-t ami oldalirányba fújná a levegőt ,általában alulról felfelé vagy alulról a házból a nyákon végig hátul ki a VGA levegőszállítása. És ha van rá lehetőség akkor általában ezt szoktuk megtámogatni az oldalsó ventivel ,hogy kintről hűvösebb levegővel lássa el a VGA- t . Ennek néha viszont vannak nem várt turbulens hátrányai ,hogy bekavar a gépházban előre tervezett levegőáramlásba és a CPU 1-2 fokkal melegebb lesz mintha nem lenne oldalsó venti .

Nekem elöl van 2 db 12 es ami kintről szív befelé ,alul van egy 14 es ami szintén befelé szív + az oldallapon egy 12 es, hátul pedig egy 14 es felül pedig 2 db 12 es ventilátor szívja ki a házból a meleget .

A CPU hűtőm AMD-s módra (pedig intelem van :D ) a VGA-ról szívja a forró levegőt a bordára és úgy távozik a házból . CPU hűtöm Silver Arrow

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22886) colker válasza hermanyi (#22885) üzenetére


colker
tag

Egy Zalman Vf700-Cu van a videókártyán.
[link] így nézz ki.
ahol a sok lamella van(a képen amik fentebb vannak nem a sok sűrűn rakott) arra felé távozik a levegő ami pedig oldal irányban a gépház oldala felé van.
Kezemet mellé rakva elég erősen érzem hogy arra távozik a levegő.
Nyilván ez után a videókártya mellett távozik gondolom a meleg levegő felfele.
Ezért gondolom hogy az oldalsó fenti pont hogy a távozó levegőt nyomná vissza ami esetlegesen nem tudna úgy és olyan gyorsan távozni.
Valahogy a levegő útját tudnám "tesztelni"?Mint ha valahol olvastam volna füstölős megoldásról.Az biztonságos megoldás lehet?

(#22887) hermanyi válasza colker (#22886) üzenetére


hermanyi
őstag

Én is füstölővel néztem a légáramot azért is tettem fel elforgatva a CPU hűtőt :)
Procim egy fokkal sem lett hűvösebb de nem kavarog bent a levegő hanem jól láthatóan irányított irányban halad .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22888) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

sziasztok!
I5 4570 re keresném a lehető legjobb teljesítményű és viszonylag halk hűtőt. Keret 7-9 ezer.
Sajnos a gyári hűtő elég hangos és a hőfokok is a 80 at súrolják játék után.

CoolerMaster Hyper 212 EVO a kiszemelt eddig.
Ennél akad jobb vagy ez a legjobb választás?
Hol most a legolcsóbb?

Köszi

(#22889) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy melyik topikban tehetném fel azt a kérdést, hogy ha adott egy gépház és szeretnék még bele hűtőket, akkor melyik cooler merre fújja a levegőt?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#22890) Dr. Gonzο válasza jolti05 (#22889) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Első, alsó ventik befelé.
Hátsó, fenti ventik kifelé.

(#22891) jolti05 válasza Dr. Gonzο (#22890) üzenetére


jolti05
őstag

Egy Aerocool RS9-es gép hazám van.
Elöl és hátul van 1-1 centi; annak megfelelően áramoltatják a levegőt, amit leírtál. Az oldalára és a tetejére lehet még tenni 2-2 12/14 centis ventilátort és kissé tanácstalan vagyok, hogy mindezt milyen elrendezésben tegyem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#22892) Dr. Gonzο válasza jolti05 (#22891) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha mindenképp tenni akarsz még bele, akkor a tetejébe tegyél lassú fordulatú (így halk marad) 14 cm-es ventiket. Ezek kifelé dolgozzanak.
Oldalsó ventikről megoszlanak a vélemények. Már ha nagyon kedved van oda is tenni...
Mivel Neked nincs alsó ventid, én befelé áramoltatnám velük a levegőt oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#22893) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, melyik a leghalkabb 12cm-es kék ledes ventilátor?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22894) jolti05 válasza Dr. Gonzο (#22892) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm!
A tetejére szeretnék majd tenni, oldalra egyelőre nem.

(Szer.: 14es ventiből valami halakat és olcsót tudnál esetleg ajánlani?)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#22895) Dr. Gonzο válasza jolti05 (#22894) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Olcsót nem tudok.
Én ezt, illetve ezt találtam hirtelen.

(#22896) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem tanácsot adni? Az adatlapomon látható konfigot szeretném minél csendesebbé tenni. Jelenleg így néz ki belülről a gyári hűtéssel:

A hőfokok kb. így alakulnak a Thermal Radar2-vel szabályozva idle:

Nem olyan vészes a hangja, de volt már ennél halkabb is a konfigom. Ezért lecserélném az összes ventit valami halkabbra, de nem szeretnék sokat bukni a hőfokokon és egy vagyont sem költenék rá.

(#22897) Rypejakten válasza smiti (#22896) üzenetére


Rypejakten
addikt

kapásból kivenném az összes Fractal házventit, és meglesném úgy a hőfokokat.

(#22898) smiti válasza Rypejakten (#22897) üzenetére


smiti
addikt

Csak a CPU hűtőn hagyjak szellőztetést?

(#22899) Rypejakten válasza smiti (#22898) üzenetére


Rypejakten
addikt

persze. a HDD-rekeszt azért enm hűteném, mert (ha jól látom) a Green amúgy sem melegszik, az SSD-knek pedig nincs számottevő hőtermelése, a VGA-n pedig combosnak tűnik az a TF hűtés, illetve szerintem a Macho is elbírja 1 ventivel az i5-öt.

egy próbát megér.

(#22900) 800.henrik válasza 800.henrik (#22893) üzenetére


800.henrik
senior tag

?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.