Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) somasz válasza proci985 (#21599) üzenetére


somasz
addikt

A ház marad, örülök, hogy kínkeservesen kiválasztotta unokatestvérem... A többi egyszerűen nem tetszik neki.

E-ATX a méret, eddig a Supermicro X9DAi volt a kiszemelt, de ennek valami saját speckójú e-atx a mérete, máshol vannak a furatok a csavaroknak. A másik lehetőség az ASUS Z9PE-D8, de ennek meg az új féle gf-ok kezelésével van baj...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21602) proci985 válasza somasz (#21601) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, akkor vissza az előző kérdésre: zaj mennyire szempont?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21603) somasz válasza proci985 (#21602) üzenetére


somasz
addikt

Mivel terhelésen a vgák így is - úgy is hangosak, sztem nem akkora probléma, olyankor a teljesítmény a lényeg. Viszont jó lenne, ha szabályozhatóak lennének valahogy, hogy kis terhelésen ne legyen turbina...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21604) proci985 válasza somasz (#21603) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fő kérdés: munkagép lesz, vagy csak néha megy majd terhelésen?

lamptron panel kell erős venti mellett, egyébként én 1900as 140eseket raknék be. brutális lesz a hangjuk, de igazából figyelembe véve a lehetőségeket ez az "olyan mindegy" kategória a GPUk miatt. alternatíva valami olcsóbb EATX/kompatibilis lap lenne egy Mora3al szvsz a gpuknak, de az meg sokkal drágább lenne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21605) somasz válasza proci985 (#21604) üzenetére


somasz
addikt

Léghűtés marad mindenképpen, mert K5000 quadróra nincs tudomásom szerint blokk.
Munkagép lesz renderelésre, nem csak ritkán lesz maxon... ;)

Akkor ha jól sejtem, ezt ajánlod. Erről vagy erről vélemény?

Továbbá tudom, hogy ez nem az a topik, de proci hűtőnek mit ajánlasz? Nem szeretnék nagy batár D14-et rárakni, mert lehet, el se férnének egymás mellett. Valami 1 bordatest+1(-2) ventis megoldás kéne.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21606) proci985 válasza somasz (#21605) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az AP 38mili vastag, ha az elfér, akkor mindenképpen vegye azt.

milyen foglalatról lesz szó, attól függ, hogy mi menjen a procikra. Brocken/ Himalaya jó lehet, vagy ha a legjobb kell, akkor két Archon SB-E. már ha kompatibilisek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21607) somasz válasza proci985 (#21606) üzenetére


somasz
addikt

lga 2011.
Brocken ilyen jó? Nekem is az van a sajátomon.

a silverstone venti 38as, de mit jelent az AP?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21608) proci985 válasza somasz (#21607) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Brocken nem rossz, elégnek kell lennie. OC úgysem lesz.

AP az air penetrator, rövidítve is használják.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21609) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Érdeklődni szeretnék, hogy véleményetek szerint milyen programmal lehetne azt meg csinálni, hogy ha tölt le a gép vagy ugye idle állapotban van akkor a cpu hűtő ventilátorát le tudjam kapcsolni? Tehát álljanak mert akkor passzivban is elbírná, és akkor csöndesebb is a gép és az élettartama is nő a ventiknek! arra gondolok h pl kézzel garfikonon vagy valahogy meg lehessen adni a fordulatszám és hőfok viszonyát, pl 50fokig 0 és utána egy karakterisztikát beállítani és ha kész menteni és alkalmazni! És ha indol a windows akkor betölt és leszabályozza ennek megfelelően! Köszönöm előre is!

(#21610) Dr. Gonzο válasza Gtaati (#21609) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Speedfan. Róla itt.

(#21611) Thronks.90


Thronks.90
tag

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem/kérésem, hogy halkabbá szeretném tenni a gépem. Egy Cooler Master Elite 332 házban, az adatlapomon szereplő konfig van beépítve. Ma jön meg a procihűtőm, egy Xigmatek darab, mert most még a gyári van rajt :)) . Van a gépben egy venti elöl, egy hátul, az első közvetlen tápról kapja az áramot, a hátsó az alaplapról, viszont csak 3eres, így nem szabályozható. Speedfan szerint ~1300körüli sebességen forog. Az elsőt kipróbáltam egy adapterrel, 12V-ossal, nem hangos. A gép oldalán 2db 80mm- es van sorbakötve (ez rezeghet, délután megnézem). Én a táp ventijére gyanakszom, valamint a hátsó ventilátorra. Ugyan a gép nagyjából fejmagasságban van külömböző esztétikai/helytakarékossági okokból, ráadásul a hátuljaq néz felém, jólenne ha halkabb lenne. Max, Délután megpróbálom letenni valahova, de kérdéses hogy elérnek- e a kábelek minden eszközhöz. Köszönöm a segítséget!

https://www.twitch.tv/thronks_

(#21612) proci985 válasza Thronks.90 (#21611) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

próbáld ki egyenként a ventiket és próbáld megtalálni a zaj forrását, ez legyen az első lépés.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21613) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

Van egy 4pines ventillátorom (videokártyán, tehát nem lehet simán alaplapi foglalatba tenni) és ugye molex átalakítóról csak maximumon tudna menni. Esetleg ha alaplapon valamelyik rendszer hűtő helyére átalakítóval rá tudom rakni, akkor speedfanban tudom irányítani például úgy, hogy a "ház hűtő" függ a videokártya hőmérséklettől? Az átalakító is kérdéses egyébként, hogy hol lehet ilyesmit szerezni, mert csak molex-ről láttam sok helyen.

alaplap

Üdv

(#21614) swado


swado
tag

Hali!

Meg tudná valaki mondani. hogy az alsó tápos házaknál, miért van lehetőség fejjel lefelé is beszerelni a tápot? Miért jó ha a házból szívja a levegőt?

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#21615) Thronks.90 válasza proci985 (#21612) üzenetére


Thronks.90
tag

Tegnap kicseréltem a procihűtőt sokkal jobb lett viszont meg mindig zajos. Megnéztem és a tap ventije a ludas a dologban. Egy FSP Saga II. egyszer szetszedtem kipucolni és sima két eres kábel van a ventije. mire erdemes kicserélni? meg egy kerdes. Milyen szivaccsal és miként lehetne hangszigetelni?

https://www.twitch.tv/thronks_

(#21616) proci985 válasza kenyerr (#21613) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem használd fixen egy kellően halk ventivel ami még furmarkolni is elég. egyébként nagyon macera beállítani, általában alaplapokon ilyenre nincs lehetőség.

swado: alsótápnál annyi a trükk, hogy a táp nem a proci melegét szívja, tehát halkabb tud lenni (pár modellnek szinte mindegy, de azok jellemzően 25 felett kezdődnek). szívjon kívülről, az a jobb megoldás speciális esetektől eltekintve (pl vga nélküli gép ATX méretben).

Yoshaki: pici a borda a sagában, emiatt kell az erős venti. YLek meg sajnos nem rosszak, megsütni meg gondolom nem akardo. tápcsere szvsz jobb megoldás ilyenkor.

milyen a házad? zajcsillapítás nem old meg mindent, bár néha segít. általában egyszerűbb a zajforrást eliminálni. (kivételek itt is vannak, nekem is zajcsillapítottam van)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21617) Thronks.90 válasza proci985 (#21616) üzenetére


Thronks.90
tag

Cooler Master Elite 332. Nem rossz ház, táp sem rossz, ha cserés akkor inkább legyen hangos :DD nem akarok megválni tőle annyira.

https://www.twitch.tv/thronks_

(#21618) proci985 válasza Thronks.90 (#21617) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a házzal az a baj, hogy pl fractal árul normális hangtompítós készletet, de amennyiből behalkítanád, annyiból a jelenlegid eladásával megállna egy CM550. esetleg talán használtan egy Fractal R3 is. azok meg lényegesen komolyabb versenyzők.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21619) kenyerr válasza proci985 (#21616) üzenetére


kenyerr
tag

Ok, kösz!
Szerintem akkor próbálkozok tovább a 2pines apából 4pines anyába átalakítóval, mert egyébként összedrótozva tökéletesen működik a videokártya saját szabályzójával, csak ugye nem a legstabilabb. Ha sehogy se bírom rátenni normálisan akkor szerzek egy halk ventit rá.

(#21620) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy tudtok-e abban segíteni hogyan lehetne minél halkabbra csökkenteni a gépem működés közbeni zajszintjét ?

Jelenleg ami zajforrás lehet : 1db ODD, 1db HDD, 2db AC F12, 1db olyan venti ami a Brokenen van alapból, 1db PSU venti, 1db VGA venti.

Ház : CM RC-431
PSU : FSP 400 HEXA
VGA : Asus DirectCU nv GTX460

Hogyan tudnék rajta halkítani? (Esetleg lehetne-e telejsen passzivizálni? )

(#21621) trialboj


trialboj
őstag

ide jöhet szoftveres kérdés is?

A speedfan nevű átok programról lenne szó, és hogy miként lehet rákényszeríteni, hogy induljon a windowsal együtt, vagy legalább a beállított értékeket tartsa, restart után is.

Jelenleg, teljesen elfelejt mindent ha ujraindul a gép, és újból be kell állítani az advanced menüben, hogy software controlled, s csak utána lép működésbe

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#21622) Dr. Gonzο válasza trialboj (#21621) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

(#21623) Graphics


Graphics
Jómunkásember

halihó mindeenkinek.

HTPC-t építek, és a procihűtésről a ventit le akarom operálni / AMD hőcsöves /.

A ház hűtésével oldanám meg a meleg elszállítását, ehhez kéne nekem a leghalkabb venti.

Őt nézegettem első körben: Sharkoon Silent 8cm, elég kedvező az ára.

Mivel a lamellái a hűtőnek nem a ház hátulja felé mutatnak, így a hosszanti kereszthuzat kilőve. a rövidebb oldal felé lenne a hűtés megvalósítva lassan forgó ventikkel.

Vagy még felmerült saját cső építése, amellyel hátulról befelé szívatnám a levegőt rá a procihűtőre, onnan pedig két oldalról kifelé. vagy keresztbe.

A ház Codegen MX-31-es, Ötlet javaslat? vagy ne is bonyolítsam, vegyem le a venti erejét minimumra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21624) szab.tam válasza Graphics (#21623) üzenetére


szab.tam
nagyúr

légcsatornába szerintem bele se kezdj. nem a levegőt, hanem csak magadat fogod vele szivatni.
én próbálkoztam, de sehová nem vezetett.
hangosabb is lehet tőle. ha kanyart teszel bele, akkor elvileg csökkenne a hang, de nagyobb nyomású venti kell, hogy egyáltalán bevegye a kanyart a levegő, amitől megint hangosabb lesz, stb...

a ventit majd a többiek megmondják.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21625) Graphics válasza szab.tam (#21624) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor lehet egyszerűbb lesz keresztbe tenni valami gumibakon a ház oldalához rögzíteni 1-1 ventit, az keresztbe. hátulra meg egy 8cm-est

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21626) szab.tam válasza Graphics (#21625) üzenetére


szab.tam
nagyúr

majdnem. ne tegyél hátulra. az csak összezavarná a kereszthuzatot. olalt látom alacsony a perforáció. de emmnyire? oda is csak 8-as az ideális?

mert ha 9-es is bemenne, lenne egy javaslatom.
Noctua NF-B9
lehet kapni néha duplán is, y elosztóval, potival.
(Noctua NH-U9B SE2 hűtőhöz adták.)
széles tartományban vezérlehető, fix 5v-on már elindul. (vagy 12-ről, potival.)
nekem annyira bejött, hogy egy iyen párost megtartottam.

most nézem az adatokat: egy merő baromság. kb. 500-1600-ig lehet játszani a fordulattal...

***

rögzítés. patafix.
most nem találok képet, de ezzel rögzítettem már ventit.

***

erről van szó:

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21627) Graphics válasza szab.tam (#21626) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na majd nézegetem, kis költségvetéssel dolgozok, mert low-cost HTPC lesz, tehát minden olyanból ami itthon megmaradt :D, vagyis az olcsóság jegyében.

Lap FM2-es AMD lesz, a proci még kérdéses. tápból belemegy a 12cm-es ATX táp, tehát ez adott volt. a notebookból kikerült slim-dvd megy bele, és még majd egy távirányítós megoldás lesz Chaser-től.

a Noctua híresen halk, ezt tapasztaltam, még hajlok esetleg a Swif2 felé, vagy még Gelid Silent lenne, mert ilyenem van 12-esben és nagyon leszabályozható.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21628) szab.tam válasza Graphics (#21627) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de hogyan teszel be oda 12-eseket, amikor alacsonyabb a perforációs sor? teli lapon keresztül nem fog szívni a venti. vagy kivágod?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21629) Graphics válasza szab.tam (#21628) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, a 12-est nem teszem bele, az csak példaként élt, hogy a Gelid ventik is nagyon jók, legalább én nálam halk és hatékony is.
Noctua párosa szép, nézelődök ,hátha találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21630) szab.tam válasza Graphics (#21629) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én asszem 3k-ért vettem. annyi, hogy a potit átraktam a tartójából a floppy takaróba.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21631) szab.tam válasza Graphics (#21629) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mivel elővettem a ventis dobozt, nosztalgiáztam egyet. úgyis akartam csinálni egy feltöltött csoportképet.
a többit több körben likvidáltam, de ezektől már nincs szívem megválni...
:N :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21632) Graphics válasza szab.tam (#21631) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A passzív átka :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21633) scream válasza scream (#21620) üzenetére


scream
veterán

Valaki esetleg ? :)

(#21634) jookomak válasza scream (#21620) üzenetére


jookomak
őstag

Talán a tápot kéne cserélni először, aztán vga hűtés valami arctic cooling modellre (vagy komplett vga), bár az asus direct cu-ja az egyik legjobb gyári hűtés. Hdd helyett ssd + valami 5400 rpm-es vinyó, cpu hűtő nem túl hangos, ac f12-k helyett ahova befér thermalright ty-141, vagy scythe gentle typhoon 1150 rpm. Házat nem tudom mennyire mozgatja a vinyó, de az is lehet zajos. Megoldás: jó minőségű, esetleg hangszigetelt ház, pl. Fractal design define r4.
Passzívval nem érdemes foglalkozni szerintem (nézd meg szab.tam alkotásait), egy jól átgondolt hűtésű gép is elég halk.

[ Szerkesztve ]

(#21635) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
A midgard 2-es házamba szeretnék venni 2db 140mm-es és 1db 120mm-es házhűtő ventilátort. A házban lévő hőfokkal nincs gond, ezért nem is kell nagy légszállítású venti, inkább legyen nagyon halk és lehetőleg minél olcsóbb. Milyen típusú "propellereket" tudnátok ajánlani? :)

Előre is köszi a segítséget!

(#21636) jookomak válasza r6man123 (#21635) üzenetére


jookomak
őstag

2 db thermalright ty-141 a 140-esek helyére, és egy scythe gentle typhoon a 12-esre. Gt helyett költséghatékonyabb egy Arctic f12.

[ Szerkesztve ]

(#21637) canniball


canniball
nagyúr

Tiszteletem!

Egy kis segítséget szeretnék kérni mivel PWM-es ventikkel 0 tapasztalatom van (eddig csak 3pinesek jártak a kezeim között) így most ezekkel kapcsolatban lenne kérdésem: lehet ezek között is válogatni halk darabok közül? Avagy: létezik-e olyan (netán több) 120x120x25mm-s példány ami leszabályozva cca. 50cm-ről nem hallható?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21638) r6man123


r6man123
senior tag

jookomak: Köszi! Biztosan a legjobb ár / érték arányúak, de árban felette vannak annak, amennyit rájuk szánnék, mivel különösebb probléma nincs a hőfokkal. A 3db venti árából már tudnék venni egy normális CPU hűtőt is.

Standard 4 pines ventiket hogyan lehet leszabályozni? A midgard2-es házamhoz alapból járt venti szabályzó, ami 3 ventilátort képes kezelni 3pin-es csatlakozón keresztül. Esetleg gányolással megoldható, hogy még pár 4pines ventit is tudjak velük hajtani / állítani?

Arra gondoltam, hogy rendelek ebay-ről ocsón ventiket, amiket lehúzok olyan fordulatra, ahol már nem hangosak.

(#21639) eszakas válasza canniball (#21637) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia!

Én ezt a ventit ajánlanám neked, alacsony fordulatszám nagy légszállítási teljesítmény.
Mivel a fordulat 0-1200rpm között állítható így egy alacsonyabb fordulaton is jó légszállítási teljesítményt produkál.

Ha kézzel akarsz szabályozni akkor ezt ajánlom.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21640) canniball válasza eszakas (#21639) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval nem halva született ötlet. Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21641) eszakas válasza canniball (#21640) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát ez a Mugen2 proci hűtő ventilátora. Nekem nagyon bejött halk is és az AMD-s lap nagyon jól szabályozta.

Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21642) bozig


bozig
tag

Sziasztok!
ANTEC Big Boy 200-zal van valakinek tapasztalata? Vagy tudtok ajánlani más 20-23 centis, nem LED-es ventilátort?

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#21643) Envo_


Envo_
aktív tag

Arra gondoltam, csinálni kéne valami moddingot, hogy elüssem az időmet, ezzel együtt gondoltam megoldom a venti kérdést is.
A ház elejére kellene nekem egy halk víztiszta plexi venti 10-12cm-es, amit egy RGB led sorral fogok megvilágítani, a gép hátuljára pedig egy szintén halk 8-9cm-eset, ez mindegy milyen színű, fajtájú, csak tegye a dolgát.
Tippek?

(#21644) proci985 válasza bozig (#21642) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha ez ugyanaz ami a p180 miniben van akkor itteni leírások alapján 400ra leszabályozva nem nagyon marad hangja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21645) eszakas


eszakas
senior tag

Hát Uraim rájöttem :) !

AMD alaplapok tulajaként soha sem értettem miért akarnak emberek külön venti szabályzókat betenni a jól
működő szabályzórendszerbe.
A napokban átálltam INTEL platformra. A ventilátor szabályozás egy nagy "nulla" ! Mi az hogy 50 % alá nem engedi a szabályzó a fordulatszámot? Normálisak ezek ott az intelnél? Hogy építsen így az ember halk gépet?
Egy halom pénzt kifizet nekik az ember és ilyen hulladékot adnak ki a kezük közül. :W
A többi intel lap is ilyen?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21646) bluyoo válasza eszakas (#21645) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem hinném hogy az Intel hibája lenne. Nekem például csendes a vasam. :)
Inkább lap és szélkavarófüggő a dolog. De 50% alatt sok ventillátor pl. el sem indul ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#21647) eszakas válasza bluyoo (#21646) üzenetére


eszakas
senior tag

Mi az hogy el sem indul?
Hát ha egy 600-1900rpm közti venti fordulatának nem 950rpm a közepe hanem a 600 és az 1900 közötti rész közepe. Így nem fogja leengedni 600-ra? Nekem 0-1300rpm között működő ventijeim vannak miért járatja nekem 800-on? Nem azért veszek ilyen hűtőt hogy a teljesítménye negyedét tudjam csak szabályozni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21648) bluyoo válasza eszakas (#21647) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem tudom ..... pl. nálam egy SWIF21201 (1200RPM) pörög elvileg 40%-on 560RPM-el ......ha a feszültségét (is) nézem durván tényleg 40% [link] .
[link] .
A CPU hűtőmön lévő PWM-es SwiF2 120P (1700RPM) már kicsit érdekesebb elvileg 20%-on pörög 850RPM-el a gyári min. fordulata 800RPM de a tesztekben mint fentebb láthatod 500RPM körülire is levihető lenne a gyári adatokkal ellentétben ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#21649) eszakas válasza bluyoo (#21648) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát hallod nem tudom, nekem nem akarja 800rpm alá vinni kézzel sem. Pedig elég jó légszállítása van a ventinek, és az se egyértelmű hogy melyik hőfokhoz szabályozza.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21650) bluyoo válasza eszakas (#21649) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig az MSI Control Center sem tűnik gagyi alkalmazásnak. Amúgy milyen ventilátorról van szó?

Bazinga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.