Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Legyetek kedvesek help me! Tuti hogy én vagyok a láma, de nem tudok rájönni!
Vettem egy [Coolermaster]
ventit! Működik is rendesen viszont nem világít! Van rajta, a képen jobb alsó sarok, egy kéttűs csati! Azt hova kell dugni? Vagy mért nem világít?
Köszi előre is! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#5002) v.tom válasza Veriakilis (#4961) üzenetére


v.tom
őstag

RAID 5 esetében ha jól tudom van tárolókapacitás veszteség. Én inkább RAID 0 mellett állok. Ez a összefűzés. . Azaz ha két 80as vinyót RAID 0-ban használsz akkor kapsz egy 160-as partíciót. Tudsz használni két eltérő méretű lemezt is, de ebben az esetben a felesleg elveszik, pl egy 80 as és egy 100as is csak 160 lesz, mert a 80as meghatározó. Ez a módszer elég eredményesen használható sebességnövelésre, de viszont ha valamelyik vinyó elszáll, akkor minden adat veszett a másikról is.

(#5003) v.tom válasza toth_janika (#5001) üzenetére


v.tom
őstag

A linken a venti neve hogy led on/off fan, tehát a ledek kikapcsolhatók. Valószínűleg van egy csatlakozó a ventin vagy a tartozékain ahova be lehet dugni azt a kis 2 pines csatit, és az kapcsolja a ledeket. Nézd meg alaposan.

(#5004) kingabo


kingabo
őstag

Hali!

A gépemhez kéne valami jó procihűtő 10k alatt, ami elég halk.
A gépem: E6400@3200, de szeretném tovább rángatni, giga 965p-ds3, ha fontos a ház is: Codegen 6099 ( tudom, szar ház)

Előre is köszi a segítséget! ;)

(#5005) gardener válasza kingabo (#5004) üzenetére


gardener
senior tag

A 10k határeset,de egy Infinity vagy egy Ninja egy jó kis AC ventivel.
Persze a házat jólenne átszellőztetni.

(#5006) kingabo válasza gardener (#5005) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi az 5letet!
3 venti van most benne, csak 8 centisek...
De elegem van már a zajból, ezért elöbb-utobb veszek egy jobbat. Cm 690 van egyelőre kinézve, de kiváncsi vagyok a kistesóra az 590esre.
Néztem itt a ph-n teszteket, a GeminII meg is tetszett, de ahhoz még 2 venti is kéne... (igaz halk is lenne)

(#5007) gardener válasza kingabo (#5006) üzenetére


gardener
senior tag

Antec Nine Hundred házhoz mit szólsz?
Nekem ez van. Azóta kuss van és hideg.
Opcióként vastag zokni kell hozzá. :DDD

(#5008) kingabo válasza gardener (#5007) üzenetére


kingabo
őstag

Jó kis ház, csak picit soknak tűnik az ára nekem. :(

(#5009) gardener válasza kingabo (#5008) üzenetére


gardener
senior tag

Viszont öbbet nem kell ventikkel szenvedni..

(#5010) v.tom válasza kingabo (#5008) üzenetére


v.tom
őstag

25k-t megér ez a ház ujonnan. Ettől függetlenül nekem a favorit cooler master és lian-li. Sajnos az utóbbi elég ritka, és nem is éppen ingyé' van. :O Mondjuk most egy gagyi delux vagy milyen házam van, de kevés ember ismerne rá még tüzetesebb vizsgálat után se. ;)

(#5011) gardener válasza v.tom (#5010) üzenetére


gardener
senior tag

Igaz. Én is sajnáltam rá a 25k-t. Utólag viszont már abszolult nem.

(#5012) v.tom válasza gardener (#5011) üzenetére


v.tom
őstag

Sajnos még mindig sokan nme foglalkoznak a megfelelő minőségű házzal, pedig nagyon sok feleslegese kínlódástól lehet vele megszabadulni. Igaz hogy nme olcsó dolog, de viszont sokkal kénylemesebb.

(#5013) ANT válasza v.tom (#5012) üzenetére


ANT
őstag

Ha belegondolsz, sokan normális tápegységre is sajnálják a pénzt! Akkor majd pont egy drága deklit fognak venni?! :(

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5014) kingabo válasza v.tom (#5012) üzenetére


kingabo
őstag

Miben jobb az antec háza az általam említett cm házaknál? Felépítésben nagyon hasonlítanak az 590ben még a vinyó beépítés is hasonló keretttel lehetséges. Csak olcsóbb és több venti hely van benne. (én az általam lesett eddigi tesztek alapján ezeket vettem észre)

(#5015) v.tom válasza kingabo (#5014) üzenetére


v.tom
őstag

A CM házak is nagyon jók. Semmi gondom nem volt velük eddig.

(#5016) kingabo válasza v.tom (#5015) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor ok. Csak mert úgy érződött, mintha nekem is írtad volna...
Esetleg valakinek valami 5let még? Lehet megjátszom a geminiit 2 db 12cmes halk ventivel, még várok hátha kapok jobb 5leteket. :D

(#5017) k78chriss


k78chriss
tag

Nekem CM 690 van!
[link]
[link]
[link]

Nagyon jó a ház 12cm ventik vannak benne nekem 7db (8-ból) + a táp-é De nagyon halk mind.
A alaplapon pwm es csatik is vannak így nem megy mind mindig plusz a ház elején van a venti ford szám szabájzó ( ami már fekete).
A proci az E8400 es egyenlőre gyári hűtős, de szinte nem is megy. A proci így alapon 27fok körül van. A deszka is 28 fok körül van, a memóriák is húzva vannak és jó nekik a szellőzés. De a MSI 8800GTS 512Mb OC is meghálálja a szellőzést

[ Szerkesztve ]

(#5018) Pulsar válasza k78chriss (#5017) üzenetére


Pulsar
veterán

Nagyon jó ez a ház! Mikor átköltözem énis az enyémbe, hirtelen mindennek esett a hőmérséglete 6-8 fokot (akkor még léggel hűtöttem) Nem is gondoltam volna, hogy ennyit számít egy ház!

(#5019) toth_janika válasza v.tom (#5003) üzenetére


toth_janika
őstag

Nos a venti kérdésre megvan a válasz hála Rudinak! :R
Az a kis két pines csati nem más mint egy "be/kikapcsoló gomb"! Kell hozzá egy jumper amivel összekötöd a két pint és utána láss csodát, világít! :DDD
Még egyszer ezer :R Rudi!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#5020) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Én is venti után koslatok...2 db kéne, viszonylag tisztességes légszállítással, és elfogadható áron. Jah és nyilván halkan :D Nézegettem a Noctuákat, de a környékünkön (Szabolcs megye) nem igazán tudom beszerezni, postával meg szinte az összes boltból 7-8K körülre jönne ki a 2 venti. Annyit meg nem adnék érte. Nem kell LED meg efféle, plexi nélküli házban fog melózni. Porszűrőt tervezek hozzá.

Tudtok valami jófajtát ajánlani? :R

Mod.: a ventik a ház oldalán lapulnának majd, a proci és a vidkari magasságában. Elöl, hátul 2 12 centis Aerocool van, de lehet, hogy a hátsót megcserélem az egyik oldalsóval, ha olyan a légszállítása :)
NorthQ ventikről volna tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5021) Nyiscsák válasza Traxx (#5020) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Szerintem be tudják szerezni Nyíregyházán amit kérsz! Pl: 3 mérnök, Blue Comp. Én is onnan szoktam vásárolgatni :D

(#5022) Traxx válasza Nyiscsák (#5021) üzenetére


Traxx
őstag

Hát, a 3 mérnök árlistáját nézd meg, horror...Blue comp fehér folt...minibitbe szoktam még betévedni :)
De mondom: ha tudnának is Noctuát szerezni, szinte tuti, hogy 4K alatt nem úszom meg darabját. És ez nekem sok.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5023) Nyiscsák válasza Traxx (#5022) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Hát a jó árunak meg van az ára! Volt már a kezem között Noctua és le a kalappal előtte!

(#5024) zeros válasza k78chriss (#5017) üzenetére


zeros
tag

hát igen hasonlít rá az Antec ház... :D
CM Stacker jó

(#5025) zeros válasza Nyiscsák (#5023) üzenetére


zeros
tag

silverstone... az ász...TJ10 nagyon ottvan 2007 az év háza a minap szerltem 1-t ijenbe nem occsű majdnem 90 rongy.. de nagyon pattent.

[ Szerkesztve ]

(#5026) Pulsar válasza Traxx (#5022) üzenetére


Pulsar
veterán

4k? Én annó szerintem 2k-ért vettem. Megnézem hol!

(#5027) Traxx válasza Nyiscsák (#5023) üzenetére


Traxx
őstag

De az mondjuk nem mindegy, hogy a 3 mérnökben az általam kinézett E6550 42 rugó, iponban meg 35...a Q6600 meg pl. 65 (a múlt héten még 67 volt :U ) a pesti 55-tel szemben. Bluecompnál ugyanez 39 és 60, tehát nagyon nem pár ft...

Tudom, hogy a Noctua nagyon jó. De mint mondtam, nekem most drága. És olyat keresnék, ami alacsonyabb árkategóriában is mutat valami hasonlóan jót.

Pulsar: 2K-ért nagyon jó lenne...megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5028) Gorneck válasza Traxx (#5027) üzenetére


Gorneck
titán

Artic Cooling. ;)

Gorneck#1239

(#5029) Traxx válasza Gorneck (#5028) üzenetére


Traxx
őstag

Láttam olyan boltot, ahol úgy hirdették azokat, hgy Artic Cooling (Noctua)...csak így harmadakkora áron. Szóval fejvakarós szmájli...
A procihűtőjük mindenesetre korrekt...meg az Accelero is...szal a házventijeik is finomfajták? :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5030) Oibacsi válasza Traxx (#5029) üzenetére


Oibacsi
őstag

nagyon jók....alig van a noctuatól lemaradva, nekem több is volt

(#5031) Pulsar válasza Traxx (#5027) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem olcsóbb ha megkérsz valakit, hogy vegye meg neked pesten a bármit, és küldje el futárral :)

Még nincs infóm. Ha lesz szólok!

[ Szerkesztve ]

(#5032) jorden06


jorden06
senior tag

hali!

a [4976-os] számú hsz.ben beszámoltam arról, hogy a csendről híres Noctua ventim erős motorzajt ad ki, amikor a [Revoltec előlapi ventiszabályzóval] csökkentem a ventik feszültségét. Furcsáltam mert ezelött nem csinálta.

Mai nap más okból kifolyólag szét lett szedve a ház, így kipróbáltam más ventiket is (Zalman CPU/ Zalamn VGA hűtő, régi golyóscsapágyas ventik) hogy mi történik ha rákötöm. És láss csodát, mindegyik venti motorzajos volt :Y Volt egy Zalman Fan Mate2 szabályozóm, azzal szabályozva pedig még a leghangosabb venti is motorzaj nélkül ment min. hanggal.

Ez, hogy lehet? Van még vki aki hasonlót tapasztalt? Tudtok esetleg ajánlani vmi rendes előlapi szabályozót? Előny lenne, hogy ha a ventiket teljesen ki lehetne kapcsolni. :R

(#5033) Gorneck válasza jorden06 (#5032) üzenetére


Gorneck
titán

Xar a revoltec szabályzó...elektronikához hüle vok...

Zalman MFC1.

Gorneck#1239

(#5034) jorden06 válasza Gorneck (#5033) üzenetére


jorden06
senior tag

és más előlapi szabályozó? A Zalman nem produkál ilyen jelenséget?

(#5035) Oibacsi


Oibacsi
őstag

De egyáltalán mi okozza ezt? Engem is érdekelne.

(#5036) jorden06 válasza Oibacsi (#5035) üzenetére


jorden06
senior tag

Tapasztaltad esetleg már te is?

(#5037) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Zalman mfc1 plus.
Igaz nem kapcsolja le a ventiket, de nálam tökéletesen csendben van a gép ha úgy akarom.
Én Xilencer ventiket használok, egy zalmi a kivétel. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
2db 8cm,1db12cm Xilencer+1 zalmi 12cm

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5038) jorden06 válasza WolfheartGR (#5037) üzenetére


jorden06
senior tag

és semmi motorzaj visszafojtás esetén?

(#5039) DeadMen


DeadMen
tag

Hali! Vízhűtésre váltottam,de a tápom léghűtéses(Zalman ZM500-HP). Elég hangos lett így a géphez képest. Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek egy s-flex ill valamilyen halkabb venti beszerelésével lényeges változást tudnék-e elérni?

(#5040) Oibacsi válasza DeadMen (#5039) üzenetére


Oibacsi
őstag

sokkal nem lesz jobb, mert ha nagyon lehalkítod, megsül...bár én beleraktam egy noctua-t egy 350-es fsp tápba, de a tiedbe kevés lenne, ha meg egy erősebb s-flexet raksz bele már az sem fullhalk

(#5041) Oibacsi válasza jorden06 (#5036) üzenetére


Oibacsi
őstag

még nem, pon ezért ill. revoltec-et akartam venni

(#5042) spammer


spammer
veterán

Xbox360-hoz szeretnék külső Ventit, mivel fúrás, faragás, gányolás szóba sem jöhet. (Garancia miatt)

A lényeg, hogy egy 80-as vagy 60-as elég lenne, de USB-ről kellene mennie. Milyet ajánlotok/hol ? Néztem 1-2 oldalt, de USB ventit nem találtam. Van egy "normál" 80-as ventim, esetleg abból lehet csinálni valamilyen átalakítóval USB-t? Vagy ez hülye kérdés? :)

köszi előre is a segítséget.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5043) spammer válasza spammer (#5042) üzenetére


spammer
veterán

Tárgytalan a kérdésem, közben már megcsináltam magamnak az usb csatlakozást :DD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5044) Gorneck válasza jorden06 (#5034) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem két zalmim van és nem...

Gorneck#1239

(#5045) Pulsar válasza DeadMen (#5039) üzenetére


Pulsar
veterán

Vegyél valami halkabb tápot, vagy vízhűtésest! :)

(#5046) Traxx válasza DeadMen (#5039) üzenetére


Traxx
őstag

[link]
:Y :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5047) WolfheartGR válasza jorden06 (#5038) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nálam semmi.
Mély csönd és hullaszag.
Viszont amióta +van, a 12-esek csak játék esetén vannak felpörgetve, mert éktelenül zajosak.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5048) v.tom válasza Traxx (#5046) üzenetére


v.tom
őstag

Így van, reflektáltam is.

(#5049) jodován


jodován
tag

3 pin-es alaplapi CPU hűtő csatlakozó tud 3 pin kompatibilis, de 4 pin-es csatlakozós hűtőt sebességszabályozni? [link]
Azt mondták CoreCentert kell telepítenem, de lefagy tőle a rendszer.
[link]

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#5050) Traxx


Traxx
őstag

Nna...mégsem olyan rossz város Nyíregyháza. Sikerült beszereznem Noctuát, darabját 3 K-ért :C Illetve csak pénteken jön meg, majd az azt követő héten történik a beszerelése.

Porszűrőt viszont nem kaptam volna, csak 8-ast...ilyen téren van valakinek tapasztalata, hogy milyet érdemes venni?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.