Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok.
1-2 órája vettem egy AC F12 pro pwm-et, és beraktam a konfigomba. Bekötöttem, az egy PWM-es 4 pines csatira, ahogy a leírásban van, el is indult, 400-800 között pörgött, viszont most nem akar elindulni, ha el is indul, akkor is leáll, 10-20 mp után.
Mi lehet a baj ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#21952) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Azt hiszem tönkre tettem az egyik ventit. Méghozzá a VGA hűtő ventijét. Nem tudom pontosan mi történt, csak cserélgettem a csatlakozókat 7 és 12V között. Elosztóra van rákötve, amin ez a két feszültség választható, ki akartam próbálni menet közben egy másik ventit. Nem is figyeltem a VGA ventijét, csak később lett gyanús, hogy már nem pörög.
Mi történhetett vele? Melyik topikban kérdezzek???

(#21953) DBob


DBob
őstag

Hi.
Szükségem lenne egy 3x5.25"-ös helyre építhető ventilátorra (több infó itt).
Van valakinek tippje hogy milyet és merre?

(#21954) Cheesy válasza proci985 (#21946) üzenetére


Cheesy
őstag

Többszöri hallgatózás után (levetett oldallappal, 10-15cm-ről füllel) ki merem jelenteni, hogy a legnagyobb zajt a vinyók keltik.

HITACHI HDS721050CLA362 (500GB)
SAMSUNG HD103UJ (1TB)

Illetve az Alpenföhn ventit is lehet hallani, azt is le fogom cserélni.

A két vinyót meg lehet kiváltanám 1db-al (WD15EARX)

Ventinek melyiket ajánlanátok? Noctua?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#21955) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek egy közel 3 éves HD5850 es vidikarinál már érdemes lenne újrapasztázni? Hamarosan kitisztítom az egész gépet aztán gondolkodom lehet újra kellene pasztázni. Nem igazán melegszik soha nem melegedett igazán max 60 fok csak érdemes e.

[ Szerkesztve ]

(#21956) Kingfisher1 válasza Kingfisher1 (#21952) üzenetére


Kingfisher1
tag

Megoldottam!

(#21957) xysdrtz válasza kmisi99 (#21955) üzenetére


xysdrtz
tag

Mindenképp! Egy újrapasztázás nem fog neki ártani, megérdemli azt a 10perc gondozást az a 3éves kari :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21958) proci985 válasza Cheesy (#21954) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

attól függően hogy használod a vinyót szerintem egyszerűbb berakni bootnak egy SSDt, a win meg legkapcsolja úgyis a többit amíg nem mennek.

ventiket tudod szabályozni? Alpenföhnök annyira nem rosszak.

Noctua jó, de a Scythe SFlex hajszálnyival általában jobb és főleg sokkal olcsóbb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21959) Pete55555 válasza proci985 (#21958) üzenetére


Pete55555
addikt

És a BitFenix Spectre-ről mi a vélemény ?
Ahogy olvastam, jobbnak írják ezt is, mint a Noctuakat

...Szeretem leracsniztatni...

(#21960) Cheesy válasza proci985 (#21958) üzenetére


Cheesy
őstag

A Win7 egy 40GB-os Intel SSD-n lakik.
Installnak, ahova telepítek van egy Samsung 128GB-os SSD.

És ezek mellé szeretnék egy csendes, csak adattárolásra használandó HDD-t.
A vinyók rezgéscsökkentő fészkekben laknak, nem a rezonancia, hanem a "motorhang" ami hallatszik belőlük.

Noctua-t csak azért írtam, hogy annak a neve ugrott be elsőre a csendes ventikről... bár a legdrágábbak közé tartozik.

www.vakbelmutet.hu

(#21961) proci985 válasza Pete55555 (#21959) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha ez az ami a ghostba is van, akkor az SPCRnél hangra meg voltak vele elégedve.

Cheesy: HDD hangban annyira nem vagyok otthon :B. CM Cosmosom van, ami HDD zajcsillapítás szempontból egy remek ház, szóval a saját 7200as Samsungjaimat is csak bekapcsoláskor hallom, hogy kattannak egyet.

laptop 2.5ösök között néznék körbe, azok a méretük miatt úgy hallottam halkabbak, ha ennyire kritikus a helyzet. vagy alternatívaként ha elég az is tempóra, akkor egy NAS ki az előszobaszekrénybe.

ventik közül Thermalright TY140 (/147), Scythe SFlex, Noiseblocker B12/M12 és a Gentle Typhoon ajánlott, esetleg a be quiet silent wings 2 (bár utóbbi a tudásához képest a noctuához hasonlóan drága). ha sok légmozgás nem kell, akkor az antec truequiet 120 pro és az új silverstone ap123 lehet még jó választás: ezek sok levegőt nem mozgatnak, de nagyon szép, kellemes, egyenletes hangkarakterisztikájuk van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21962) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani egy erős,magas légszállítással rendelkező,minőségi,megbízható,szép,okos,brutális,árban reális,120mm-es ventit?

Walking Dead

(#21963) ambushka


ambushka
aktív tag

Szóval a Xigmatek Lokim ventije kicsit hibás, alacsony fordulaton fütyülő+kattogó hangja van bizonyos pozíciókban (ahogy a gépben használom, úgy pont előjön ez a probléma...). Viszont ha egy kicsit jobban dolgozik a proci és felpörög a ventillátor, akkor megszűnik ez az idegesítő panasz.

Valaki tudna ajánlani valami olyan programot, amivel fel lehet tornázni 1-200 RPM-mel a venti alap RPM-jét? Próbálgatom a SpeedFant, de én ehhez buta vagyok és folyamatosan 3000-en pörög... (a proci így szinte folyamatosan 32 fokon van, ami persze nem baj, de nem kell mindig így futnia :) )

PSN ambushka8989

(#21964) xysdrtz válasza N.Ferry (#21962) üzenetére


xysdrtz
tag

Xilence Red Wing, Coolink swif2 120p

Relatív, hogy kinek mi a szép :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21965) N.Ferry válasza xysdrtz (#21964) üzenetére


N.Ferry
senior tag

A Xilence Red Wing-et csak viccnek írtad ügye?
Egyébként a szépsége az kb. a 4.ik szempont,a lényeg hogy magas légszállítású,relatív halk,pwm-es legyen,és proci hűtésre alkalmas legyen.
Viszont a Coolink SwiF2 jónak tünik,de sajna a színe nagyon nem illene a házam világába. :(
Én három fajtát néztem ki: Scythe GentleTyphoon,Noctua NFP12,Corsair Air Series sp.
Ezek közül melyiket lehetne nyugodt szívvel felrakni proci hűtésnek,ami elbírna egy hajtott i5 hűtésével?

Walking Dead

(#21966) xysdrtz válasza N.Ferry (#21965) üzenetére


xysdrtz
tag

Igazából nem viccből írtam a xilence-t Shellkretor oldaláról tájékozódtam.

Az a corsair elég babán néz ki :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21967) proci985 válasza N.Ferry (#21965) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Gentle Typhoon. Noctuák légnyomásra gyengék, CPUhűtőre általában nem valók, vagy csak mérsékelten. Corsair közepes minőségű ventiket gyárt, GT jobb.

milyen borda egyébként? milyen proci? mennyi a cél?

xysdrtz: szerintem azzal a méréssel valami nagyon rincs rendben. a xilence 1300rpmes, a swif2-1201 1200as, mégis 7dbA a különbség.

a swif2 alapvetően egy árában halk venti, a 800rpmes amit néztem hangra kb az SFlex 1200 környékén mozgott (hőfokokban komoly különbségek voltak a borda tekintetében, de az más dolog). kizártnak tartom, hogy ilyen hatalmas különbség legyen a kettő között hangban. szubjektíve kb hatszoros a különbség a logaritmikus skála miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21968) RoCGhost


RoCGhost
csendes tag

Sziasztok, egy i7 3770-es procira milyen hutot ajanlotok, es ra milyen vbentiket amik jol hutenek es relative halkak. Plusz meg gephaz tetejere/ aljara ti milyent raknatok ( kek ledes kene mindenkepp) ami jol dolgozik, de nem is hangos ? Cooler Master SickleFlow... ezzel szemezgettem csak sajnos nemtudom hogy az a 19db sok-e vagy keves, mert nem nagyon van hasonlitasi alapom, amugy egy cooler master 690 ii advanced gephazzal rendelkezek...
Kis osszefoglalokent, tehat provi huto kene 10-12 ezer forint korul + 2 vagy csak egy mert egyet adnak a hutovel ventillator ami nem muszaly led-es legyen de mindenkepp jol hutson+ halk legyen, es akkor 12cm es ventikbol milyen kek ledes relative halkat ajanlanatok ?

(#21969) proci985 válasza RoCGhost (#21968) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Alpenföhn Brocken mehet a procira.

alul/felül mekkora ventihely van? mindenképp kék led kell vagy jó a piros is?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21970) RoCGhost válasza proci985 (#21969) üzenetére


RoCGhost
csendes tag

Mindenkepp kek, az egesz mar ugy van eleve kekesen osszeallitva, es 120 asok kellenek
amugy, masfajta proci hutot meg tudnal javasolni, mert Erdelyben lakok, es itt romaniaba ezt nem forgalmazzak...

[ Szerkesztve ]

(#21971) proci985 válasza RoCGhost (#21970) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha megfelel az a kék venti ami a CMbe van akkor vehetsz olyat még. levegőt jól mozgat, meg némi morgáson kívül más baj nincs vele.

igazán jó ledes venti meg nem sok van a piacon (pl a red vortex nagyon jó, de az 140es és piros)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21972) RoCGhost válasza RoCGhost (#21970) üzenetére


RoCGhost
csendes tag

Jah sorry 140 mm-es venti kene lentre meg fentre... a cpu colerre meg 120 as asszem meg egy, mert ha jol lattam 1 et szoktak csak adni ...

(#21973) proci985 válasza RoCGhost (#21972) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Brocken az egy gyári ventijével is jó lesz.

Antec 140 TC led pl kék és 140es. Enermax Vegasból is van olyan. Prolimatech Blue Vortexből is talán van egy kék ledes megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21974) RoCGhost válasza proci985 (#21973) üzenetére


RoCGhost
csendes tag

Koszi a valaszokat/. segitseget, am fenebb irtam hogy sajnbos itt felenk nem forgalmazzak azt a hutot es hogy tudnal-e mast ajanlani helyette ?

(#21975) proci985 válasza RoCGhost (#21974) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Scythe Ninja3, Mugen2, Thermalright True Spirit 140 esetleg?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21976) N.Ferry válasza proci985 (#21967) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Egy Brocken-re lenne i5-2500k-hoz,amit szeretnék 4.6-8 körül járatni.
Akkor azt mondod,hogy a Gentle Typhoon lenne a legjobb döntés?Egyébként őt néztem ki elsőnek,csak nem tudom hogy mekkora fordulatos lenne a legjobb? (én az 1850est néztem ki,de az lehet már túl nagy?)

Walking Dead

(#21977) proci985 válasza N.Ferry (#21976) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kérdés, hogy hogyan szabályozod, elvileg nem igazán van különbség a GTk között azonos fordulaton. én pl 1900as SFlexeket használok házhűtőnek 5Vn 650-700rpm körül.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21978) N.Ferry válasza proci985 (#21977) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Abból indulok ki,hogy elég sok fajta GT van,mármint fordulatszámra különböző.
Gondolom egy 500 rmp-s nem tudja ugyan úgy hűteni a bordát mint egy 1150 vagy 1850-es.
Kérdés hogy a legnagyobb fordulatú kell rá,vagy elég egy kisebb is?

Walking Dead

(#21979) proci985 válasza N.Ferry (#21978) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mi a cél, fogod szabályozni, milyen hangerőt viselsz el?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21980) N.Ferry válasza proci985 (#21979) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nem nagyon szeretném szabályozni,persze netezés közben nem kell tombolnia. :DDD
Load alatt viszont lényegtelen a hangja,a lényeg hogy tökéletesen tegye a dolgát. :))

Walking Dead

(#21981) proci985 válasza N.Ferry (#21980) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

120as ventiből hangra mi az amit még elviselsz? ha a lapod nem tud fesz módban szabályozni, akkor szerintem érdemesebb berakni egy halkat és hagyni, had tegye fixen a dolgát (GT nem pwmes).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21982) Cheesy válasza proci985 (#21961) üzenetére


Cheesy
őstag

Ott tart a dolog, hogy a HDD-ket lehúztam, ma így használtam a gépet, levettem az oldalfalát és itt van mellettem "fülmagasságban", kb. 1,25m-re.

A vinyók zaja egyértelmű, le kell őket cserélni egy 5400rpm-es változatra. Amit kinéztem: Hitachi 5K3000 (ajánlott széria) Holnap megrendelem innen.

Az Alpenföhn ventit is megnéztem, menet közben finoman a közepén ujjal lefogtam, így kizárólag a táp és a vga ventijei működtek. Na ezek halkabbak, mint az Alpenföhn venti. Így ez is csere lesz.

Ventiből annyi infót olvastam ebben a topicban, hogy teljes nagy kavar van a fejemben melyiket érdemes választani. 3db-ot fogok venni, 1db megy a procira (erősen gondolkodok azon, hogy érdemes-e esetleg a hűtő mindkét oldalára felfogatni egyet), a maradék kettő pedig mehet felülre.

Amit kinéztem az a Coolink SWIF2120P. Ebből lenne akkor 3db.
Mellé még gondoltam egy adag rezgéscsökkentő szilikon venti rögzítőt. (Bár ezeknek nem látom, hogy hol lenne helyük a gépház tetején... át lehet-e húzni, mert csak méhsejtrács van)

www.vakbelmutet.hu

(#21983) proci985 válasza Cheesy (#21982) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

swif2höz jár sárga gumis rögzítés alapból.

kérdés: alpenföhn ventit tudod szabályozni? én először azt próbálnám ki, hogy lassítással nem javulna-e a helyzet.

egyébként a swif2 120p teljes fordulaton hangos, csak szabályozva érdekes, de úgy meg levegőt nem mozgat sokat. szerintem az a széria erősen túlértékelt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21984) N.Ferry válasza proci985 (#21981) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Basszus,és tényleg nem pwm-es a GT... :( (ez felett hogy siklottam el?)
A hang tényleg nem szempont,nekem az a lényeg,hogy ha felcibálom a procit 4.8-ra pl.,akkor a leghatásosabban tegye a dolgát.
Nekem erre kellene egy venti a standard Brocken venti helyett.

Walking Dead

(#21985) proci985 válasza N.Ferry (#21984) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

proci topikjában mit mondanak, mennyire kell nagy hűtés a kívánt órajelhez? lehet tudni, hogy kb hány Wt fogyaszt, erősebb léghűtők mennyire boldogulnak vele?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21986) N.Ferry válasza proci985 (#21985) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Igazából a Brocken-hez adott ventivel se lenne különösebb bajom,csak nem illik a lila led a gép színvilágába. :DDD
Ezért akarom lecserélni,és ha már cserélem akkor lehetőleg valami erősebbre. ;)

Walking Dead

(#21987) proci985 válasza N.Ferry (#21986) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

viszont, ha már ott van, megnézted, hogy mit tud azzal a ventivel a Brocken? annak függvéynében lehetne elkezdeni keresni az utódot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21988) N.Ferry válasza proci985 (#21987) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Igaz! :R
Holnap utána nézek. :K

Walking Dead

(#21989) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem :K
Egy alaplapi CPU (4 pin-es) venti csatlakozóra biztonságosan hány ventit lehet elosztóval rákötni?
Jelenleg 2 db Coolink Swift 120p van rajta, a ventihez kapott elosztóval.
Az alaplapomon van 2 db 4 pin-es venti csati, de sehogy nem tudom beállítani úgy a biosban, hogy a rákötött egyforma ventik (Coolink 120p) azonos fordulatszámon menjenek. A proci hűtőmre szerelt, közös csatiról hajtott 2db 120p 1100 rpm körül pörög, míg a ház hátsó falára rakott 120p (ez a harmadik ilyen venti) másik csatin csak 600 rpm körül jár...

(#21990) Cheesy válasza proci985 (#21983) üzenetére


Cheesy
őstag

Tudom szabályozni, de 800rpm alá nem akar menni (alapjáraton 800-850 között változik).
Nem szélzaja van, hanem "rotorzaj", berregés, vagy hogy is írjam :)

Nem ragaszkodok a Swif2-höz, ha létezik ennél jobb ár/érték arányú venti.

www.vakbelmutet.hu

(#21991) N.Ferry válasza proci985 (#21987) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Utánanéztem,a Brockenhez járó ventinek 101,4 m³/h a légszállítása :Y
Az elég durva szerintem,tehát minimum olyat kell keresni ami megüti ezt a mércét. :D

Walking Dead

(#21992) The Lord


The Lord
tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek a Cooler Master Hyper 212 EVO hűtőről?! Egy I5-2500k-t hűtene!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#21993) proci985 válasza Cheesy (#21990) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

amíg hűtés kevésbé szempont, addig a swif2 ár/értékben jó. ha a csapágy/motorzaj kizáró és még hűteni is kell, akkor marad a gentle typhoon és az sflex bordára. esetleg egy noctua.

The Lord: ár/értékre egyik legjobb, hűteni is elég jól tud.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21994) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

Egy G1610 celeron procit hűthetek paszívan gyári hűtővel?
Alapból a hozzá kapott hűtővel win alatt 32 és 26 fokosak a magok.
Elvileg nem játékra lesz a gép, vga sincs benne, szóval csak alap dolgokhoz kell mint netezés, filmezés, office.

Ma kapom meg szervízből a 3770k boxomat. Ha abból teszem rá a hűtőt erre a cerkára az jobb lesz? Emlékeim szerint annak talán réz talpa van.

Csak a táp ventije vinné ki a levegőt, viszont hdd sincs benne csak egy ssd.
Amit észrevettem most egy nagyon gyors teszt alapján, ha linxel fölmelegítem és utána leállítom a progit, magától nem melegszik fel a végtelenségig. Tehát felnyomtam 75 fokig aztán kikapcsoltam és most egy 10 perc alatt lehűlt 63-ról 58 fokra a melegebbik mag. Gondolom pár óra 720p-s filmezés is alig vinné föl alapról a hőfokokat, igaz?

Köszi a segítséget!

Real life is just a hobby.

(#21995) xysdrtz válasza The Lord (#21992) üzenetére


xysdrtz
tag

nekem is volt hozzá szerencsém. az FX-8320amat 4Ghz-en még szépen lehűtötte. Neked se lesz vele gondod ;)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#21996) Raggie válasza The Lord (#21992) üzenetére


Raggie
őstag

+1 az ár/érték bajnoknak

Király kis hűtő, nekem az i5-3570k-t 4,3 GHz-en Lynx-AVX alatt is 80 fok alatt tartja huzamosan is! ;)
Játékok és valós terhelésnél meg 45 fok max. tehát tisztességesen hűt, főleg a méretéhez képest.

@(#21994) the dealer: teszteld le! :D
Ha nincs szabad 4-5 órád, akkor javaslom ezt:
Rakj be playlistbe két három HD filmet és állítsd be a kikapcsolást ha lejárt a playlist. Közben indíts el egy CoreTemp-et(vagy Aida64-t) hőmérséklet logolással. Sztem egyébként nem kéne nagyon melegednie.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21997) the dealer válasza Raggie (#21996) üzenetére


the dealer
tag

Na igen épp ezen vagyok. Egy 1080p sorozat részt rámásoltam a gépre, aztán néha amikor itt megfordulok a szobámban akkor megnézem a hőmérsékletet és visszakattintok a rész elejére. Most nagyjából több mint egy órája megy és 65 foknál megállt a melegedés. De még járatom egy ideig. A 3770k hűtőjével pedig csak jobb lesz, remélhetőleg. Más hátulütője nem lehet a dolognak szerintem. Ez a filmezés lehet az ami legjobban fogja hajtani a gépet. Amúgy unokahúgomnak lesz. Szerintem megmondom neki, hogy ha mégis valamikor játékra vetemedne, akkor ne felejtse el bedugni a cpu ventit. :DDD

Real life is just a hobby.

(#21998) jookomak válasza the dealer (#21997) üzenetére


jookomak
őstag

Én inkább bekötném. Eltévelyedik valami elcseszett weboldalra, és a flash meg a java kiakasztja az egész gépet, és már fagy is a történet a túlmelegedés miatt. Intel hűtő azért annyira nem zajos, el lehet azt viselni alapon.

(#21999) The Lord


The Lord
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkitől! :R Már meg is rendeltem a hűtőt! :DD

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#22000) the dealer válasza jookomak (#21998) üzenetére


the dealer
tag

Az a gondom, hogy ilyen lüktetően hangos, mintha pár másodpercenként beleerősítene egy pillanatra, pedig néztem biosban végig ugyan annyi rpm-mel pörgött. Engem nagyon zavar. Amúgy 10-15 oldalnyi waterfoxozás plusz 1080p sorozatozásnál 68 lett a max amit ki tudtam belőle hozni.
Persze lehet a 3770k hűtője nem ilyen, de arról is rossz emlékeim vannak és az a gond, hogy minimum fordulatszámon ott is.

Real life is just a hobby.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.