Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Mennyire bevett régi kodegány tápból kivenni a ventilátort és felhelyezni a házra? :)

(#21802) Raggie válasza RudiSteel (#21798) üzenetére


Raggie
őstag

Hát a Samurai ZZ nem biztos, hogy elfér a házadban (nem tudom, hogy melyik a magassága a 94mm vagy a 122mm), de egyébként is jobb a másik.
A Shuriken jó lehet, de én nem swif2t vennék rá. Ha már tényleg halkat akarsz, akkor egy Thermaltake TY-140/147-erst vegyél rá. Ez egy 14cm-es venti, de 12cm-es furatai vannak(rámegy a 12cm-es ventiknek való felfogatásokra). Én is ilyet használok és csodálatosan halk és jól hűt. mivel neked fekve lesz a venti, nézd meg előtte, hogy a hűtő magasságában (64mm) elfér-e. De szerintem el kéne férjen, az már a memóriák fölött van.

Ha mindenképp 12cm-es ventit akarsz, akkor inkább vegyél egy CM Sickleflow-t, kisebb fordulaton pörög, de halkabb is a swif2-nél. (ilyen kis procira meg amúgy sem kell a nagy fordulatszám).

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21803) Akcok94


Akcok94
senior tag

helló,
vettem ma egy NZTX Sentry 2-s szabályzót, 3 pines csatlakozók vannak rajta, de csak 2 tüske, min az áramot kapja, így a led-s ventilátoraim nem fognak világítani?
üdv, köszi Akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21804) Raggie válasza Akcok94 (#21803) üzenetére


Raggie
őstag

De fognak. Ugyan arról a pinről kapja az áramot a pörgető motor és a LED is. Nekem pl egy Y-elosztóm olyan ,hogy az egyik ágán csak 2 pin van, és mindkét rákötött venti LED-es. Világítanak rendesen.

Más: atz vettem észre, hogy megéri telepakolni a házat ventikkel, mert ha van legalább 3-4 ki-befújó venti, akkor lehet szépen az összeset minimumon hang nélkül pörgetni és így is nagyszerűen szellőzik a ház.
5-8 fokot javult pl a 7950-esem hőmérséklete +2 ventitől. :C

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21805) Akcok94 válasza Raggie (#21804) üzenetére


Akcok94
senior tag

értem, akkor mi a 3 kábel a ventilátoron.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21806) Raggie válasza Akcok94 (#21805) üzenetére


Raggie
őstag

LINK

A 3 Pin:
föld, +12V, fordulatszám visszajelzés.
Ez a harmadik nem feltétlenül kell, mert a ventiszabályzón te állítod a fordulatszámot a potméterrel. (bár a felsőbb kategóriások visszaolvassák és ki is írják a fordulatszámot)

Clint Eastwood FTW

(#21807) Akcok94 válasza Raggie (#21806) üzenetére


Akcok94
senior tag

akkor, nincs probléma csak meglepődtem, hogy csak 3 pines csak 2 tű van, akkor fog viágítani:D

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#21808) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Tervezem hogy mostanában kicsit nekiesek a gépházamnak és vágok rá lyukat alulra meg felülre ventiknek. Tudnátok ajánlani valami jó 120 mm es ventit ami halk , de azért ér is valamit és max 2-2,5 k ba kerül? Ezekkel együtt összesen 6 venti lenne a gépbe és mind a 6 ot közvetlen az alaplapra dugnám. A 600w os tápom elég a ventikhez meg a profilomon lévő konfighoz? Jah és az gáz ha 4 pines csatiba 3 pines ventit dugok?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#21809) Speed® válasza Anaren91 (#21808) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4 pines csatin fix 12V figyel, a 3 pines venti maxon pörög..kivéve, ha adott lap adott csatin Voltage módban is tud szabályozni. 600Wos tápra még pár ventit ráaggathatsz..jellemzően 1-2W terhelést jelentenek. Házhűtő ventinek ilyen kategóriában Swif2 120P és hasonlókat tudnám felhozni..de ha nincs szükség orkánra, olcsóbb AC PWM/PST ventikkel is okos rendszert lehet kialakítani a közös vezérelhetőség okán.

(#21810) #98593280 válasza Anaren91 (#21808) üzenetére


#98593280
törölt tag

A ventilátor tesztem alapján ezek jól hűtenek és halkak is:
XILENCE RED Wing, 3pin, 1000 Ft
Bitfenix Spectre PWM 4 pin, ~2000 Ft
Coolink SWIF 1201- 3 pin, ~2000 Ft

Most pedig éppen találtam egy 6-os venti elosztót is Neked:)

(#21811) Speed® válasza #98593280 (#21810) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ehh, az a 6os elosztó azért meleg..mennyit bír 1 csati a lapon..? Már csak azért, mert ventivezérlőből is volt olyanom, aminek a csatijára 3 ventit kötve szépen elmelegedett az adott IC..6 komolyabb venti már ~10W körül-felett lehet.

(#21812) #98593280 válasza Speed® (#21811) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem tudom mennyit bír egy csati az alaplapon. Én általában 2-3-nál többet nem szoktam rákötni egyre. Bár az Arctic Cooling PWM-es elosztóján is pl. 4 db csatlakozó hely van. Egyébként azt nem mondták hogy köss 9 db ventit egy alaplapi csatira, lehet azt másra is, pl. erre: ZALMAN FANMATE 2 Ez molex-ról megy, gond nem lehet, max elszáll :)

[ Szerkesztve ]

(#21813) proci985 válasza Speed® (#21811) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

1-1.5At szoktak mondani. lapokra. olyan 1A fölé szvsz nem nagyon szabadna menni.

gyakorlatban változó, egy lamptron kibír 1.5At tapasztalatok szerint, az itthoni zalman mfc1plus már 0.5Anál is melegedett érezhetően.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21814) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy http://www.494911.ru/product/8165067/ (codegen) tipusú házam ami már átalakítás alatt van.

Segítséget szeretnék kérni hogy hova/milyen ventilátort érdemes tervezni a hatékony hűtés érdekében.

Gyorsan csináltam egy móricka rajzot a ventilátorok lehetséges helyeiről.

Üdv:Viktor

(#21815) #98593280 válasza Viktoár (#21814) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hátulra kiszívós és előre befújós mindenképp. Amennyiben felülre is szerelsz kiszívósat, tovább csökkenhet a CPU hőfok is, talán alaplap is. Ha teszel alulra befújósat az hűtheti a vinyót, az alaplapot és a VGA karit is.
Ventinek pl. ajánlom a Xilence Red Wing-et, olcsó és jól hűt, halk.

(#21816) Viktoár válasza #98593280 (#21815) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi a ki/befújós tippet,én még arra gondoltam hogy 14cm-es ventikkel operálnék mert azokról jót lehet olvasni hang és légszállítás arányban.Esetleg ahova nagyobb fér oda nem érdemes nagyobbat tenni? :F

12cm-es ventijeim vannak jelenleg (5db noctua, p12 és s12 vegyesen) de szeretném leváltani őket ha már nagyobb házba költözik a gép.

Ha mindenhova teszek ventit nem lesz összevissza a légáramlás?

Célom a jó hűtés viszonylag halkan. A 14-es noctuak is olyan jól szerepelnek mint a 12-es társaik? :F Persze a saját kategóriájukban.

Üdv:Viktor

(#21817) #98593280 válasza Viktoár (#21816) üzenetére


#98593280
törölt tag

Teszteltem már pár 14-es ventit is, de nem érzek jelentős előnyt a 12 centisekkel szemben. A TY-141 pl. jó volt 14-esben, de ha van 5 db 12-es Noctua-d, azt szerintem teljesen felesleges leváltani.

A klasszikus légáramlás, elöl és alul be, fenn és hátul ki. Ezzel nem lesz keveredés.

(#21818) proci985 válasza Viktoár (#21816) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

legyen meg a légfolyosó. először kipróbálnám a noctuákat, ha azok is elegek hűtésre, akkor megállhatsz.

140es méretben a TY140/141/147 jó, 150esre TY150, nagyobbakat annyira nem ismerem. a Ty ugyan jobb a nagyobb mérete miatt, de akusztikusan a Noctuáknál nem leszel előrébb.

konfig ami megy bele kb mennyit fog enni (cpu/gpu)?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21819) Viktoár


Viktoár
addikt

ShellKretor : Igen halk a 12-es noctua de valahogy "nem érzem" hogy annyira nyomja a levegőt.
"A klasszikus légáramlás, elöl és alul be, fenn és hátul ki." - akkor ezzel meg is beszéltük a légáramlás kialakítását. :R

proci985 : Mindenképpen lesz "próba" a 12-esekkel mivel ennyi ventit lecserélni nekem nem olcsó mulatság. :N Mondjuk miből fogom észrevenni hogyha nem elég?

Erre a TY141-re ráguglizok majd mert mindketten ajánljátok.

Nos igen a konfig,ami mindig változik egy kicsit. :D
Jelen pillanatban nem erőgép,talán indokolatlan is hozzá másik ház és jobb hűtés,de nyári használatra tervezem és egy tetőtéri szobába.Bizonyára tapasztaltátok hogy nyáron a tetőtér kész szauna. :U
Ezért szeretném ha lenne "kakaó" a ventikben.Amúgy leszabályozva menne ha nincs tikkasztó hőség.

Alaplap: ASRock 970 Extreme4
Processzor: AMD Athlon II X4 640
VGA: Ati Radeon HD 5770 (ez cserélődni fog valami jobbra)
Ram: 2x2Gb Kingston HyperX 1600mhz
Táp: Corsair VX450
Hdd: WD Black 1Tb , Seagate 500gb

Üdv:Viktor

(#21820) Raggie válasza Viktoár (#21819) üzenetére


Raggie
őstag

Teljesen megértem, hogy jó hűtést akarsz, minden alkatrésznek is jobb ha hűvösebb, meg amúgy is jobb érzés tudni, hogy tuti nem lesz melegedés gondod. Valamint egy jól hűtött házban a ventiket le lehet szabályozni ahogyan írtad, ezáltal nem csak hűvös lesz de halk is.

A Ty 140-147-eseket én is csak ajánlani tudom(ezek egyébként tök ugyanolyan ventik csak a színük más). Szintén fórumtársak ajánlására ruháztam be egyre és érezhetően jobb, mint egy 12cm-es venti ;) . (Swif2-vel és Sickleflow-val tudtam konkrétan is összehasonlítani)

Szerk.: nem olyan rossz konfig az. Az a proci ki tud hajtani egy HD7870-est is szerintem(főleg minimális tuninggal mondjuk), avval meg már egész jól lehet bármilyen játékot tolni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#21821) GergoHD


GergoHD
tag

Sziasztok ugye a közeljövőben szeretnék új házat+hűtést rakni a gépembe ami 4 cm sicleflow ventilátor lesz de ugye nincs túl sok 3pines/pwm port az alaplapomon és arra gondoltam ugye hogy veszek egy 3pines y kábelt. Az lehetséges-e hogy az Y kábel két végébe még 1-1 Y kábelt rakunk (mintha fraktálna) (bár utóbbi lehet hülye kifejezés rá de arra tudom hasonlítani). :F

(#21822) #98593280 válasza Viktoár (#21819) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem tudom melyik Noctua-d van, de a régebbi NOCHTUA NF-P12 -es az nagyon jól szállít levegőt, ebből a tesztből kiderül. Az újabb Noctua is jól teljesít, legalábbis CPU bordán. (NF-F12)

[ Szerkesztve ]

(#21823) proci985 válasza Viktoár (#21819) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha brutálisan magasak a hőfokok és a procihűtő/vgahűtő nagyon pörög, akkor általában nem elég.

de jók azok a 12esek, maglev bearing is nagyon sokáig bírja, én még megtartanám őket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21824) >Noname<


>Noname<
tag

Sziasztok megtudnátok mondani mi a külömbség az Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.1 és a Rev2 között? Mert arra rájöttem hogy a rev2 jó az 1155 és 1156 foglalatra míg a rev1 nem, de a tartozékok ugyan azok ezért nemértem minek ne lenne jó a rev1 is a töbi foglalatra.

(#21825) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!
Olyan ventillátorokat keresek amelyeknek nagy a levegőszállítása. Remélem jól mondom, nem értek hozzá. A cél, hogy gyorsan melegedő alkatrészeket tartósan hidegen tartsa, és ha kell akkor gyorsan. Tudom a ventiket általában erre használják.
Lehet 5v ill. 12v-os is, igaz a 12v-os ventit is max 5v-tal hajtanám.
Következő méretekben gondolkoztam. 80x80x10 , 70x70x10 , 50x50x10
10 mm -nél nem lehet vastagabb. Illetve nem tudom hogy van-e 9cm-es.
Elsődleges szempont a megbízhatóság. Procira és vga-ra szeretném rátenni!
Olyan lehetőség nem érdekel, hogy nézzek gyári komplett hűtést, nem kivitelezhető!!! Nekem csak ventillátorok kellenek! Remélem tudtok nekem segíteni.
Előre is köszönöm!

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21826) proci985 válasza LarsR (#21825) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mi a nagy légszállítás? hova kéne beférniük és milyen célból? miért 5Vról hajtanád őket?

10mmes vastagságban túl sok alternatíva nincs, scythenek vannak emlékeim szerint ilyen megoldásai. de mivel nem túl vastagok, túl sok levegőt nem fognak mozgatni egy 25öshöz képest.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21827) Viktoár válasza LarsR (#21825) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát érdekes projekt lehet amit csinálsz de ezeket a 10mm-es ventiket ha lehet ne erőltesd.Nekem volt 12mm vastag 12cm-es ventim de nagyon kicsi a légszállítása viszont hangja az volt.A másik hogy 5V-ról meg sem mozdult de még 7V-ról sem.Gondolom azért mert a méretéből adódóan "kicsi" a motor (tekercsek) ergo gyenge.

Üdv:Viktor

(#21828) LazaPasi


LazaPasi
tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz keresném a lehető leghalkabb és legmegbízhatóbb tápot!

Alaplap: Gigabyte GA-Z77-DS3H (USB 3.0)
Processzor: Ivy Bridge: Intel Core™ i7-3770K Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz)

Memóriák: Corsair Vengeance® — 8GB Dual Channel DDR3 1600MHz Memory Kit (CMZ8GX3M2A1600C9)
Videókártya: ATI Radeon HD 5770
Hűtés: Thermalright Silver Arrow
Ház: Akasa Mirage-62 (Szálcsiszolt alumínuim fekete)

2 optikai meghajtóm van és 3 HDD.

Előre is köszi a válaszokat!

(#21829) proci985 válasza LazaPasi (#21828) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mennyi a keret?

Seasonic X400/X460, esetleg az új passzív platina tápjuk is jó. Silverstone Nightjar is remek. viszont ezekkel az a baj, hogy alapvetően alsótápos működésre lettek kitalálva, lehet megsülnének felső szellőzési lehetőség nélkül.

félpasszívot pl a Corsair HX/AX és a nagyobb Seasonic X modellek tudnak (és azok nem fognak megsülni sem). Be Quiet/Enermax tápokból a jobbak is nagyon jók akusztikusan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21830) LazaPasi válasza proci985 (#21829) üzenetére


LazaPasi
tag

40ig elmegyek max! Fontos,mert ma vagy holnap már venném is a tápot :)
Mindenki mást mond az a baj.... PAsszívban nem merek gondolkodni elég szellőzetlen helyen van a gép és nyáron 40-50fok se kizárt!

(#21831) proci985 válasza LazaPasi (#21830) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tápos topikban rákérdeztél?

ami fontos: Corsair TX/HXben Adda venti van, viszont a HX650 gold elvileg seasonic és félpasszív. de ha melege van felpörög. Neked overkill, de tényleg nagyon jó darab és nem zajong/csendes. Corsair AX szintén seasonic X beles, szintén félpasszív, de ezekben más San Ace a venti, ami egy fokkal jobb. Seasonic X560 már szintén kapott ventit (San Ace szintén). ami még jó ezekben, hogy a meleget eléggé jól bírják, minőségi darabok.

FSPket még szokták ajánlani, azokban Yate Loon van és üresben se halkulnak annyira, ami a konfiggal problémás lehet. Be Quiet is FSP beles, de eléggé meg vannak dolgozva, bár az utolsó 10es széria eléggé drága.

Enermax szintén nagyon halk lehet, csak éppen az olcsóbb szériáiknak kis túlzással semmi közük nincs a drágább modellekhez.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21832) LazaPasi válasza proci985 (#21831) üzenetére


LazaPasi
tag

Rárá ott toál mást ajánlottak és teljesen tanácstalan lettem...

(#21833) proci985 válasza LazaPasi (#21832) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alapvetően ott olcsóbb tápokat ajánlanak, amik még általános felhasználás mellett jók. anno nekem is volt FSP500GLNem illetve CX400 revBm, normál esetben nem ezek a szűk keresztmetszetek. a tápos topikban meg ahogy láttam jellemzően abból indulnak ki, hogy 10-15knál többet nem igazán szoktak az emberek tápra fordítani, a CTG400/500 meg innentől elég. mert oké, csendest meg jót akar, de 30nál többet elég kevesen adnak ki tápra.

emiatt is érdekes, hogy pl a be quiet 9est ajánlják, de nem a BQT P10 prot (az 550es elvileg még 40 alatt van). illetve ajánlott a Seasonic G 550, ami G az X széria nagyon olcsósított változata, terhelés alatt brutálisan felpörgő ventivel.

anno én fél éve jártam ebben a cipőben, nekem végeredményben egy HX650 gold lett, de abban benne volt az is, hogy leárazták 10kval 25re:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21834) LarsR válasza proci985 (#21826) üzenetére


LarsR
tag

A nagy légszállítás alatt arra gondoltam, hogy hűtsön mint állat. :DDD Szóval ha bekapcsolom akkor tolja kegyetlenül a levegőt, ne csak forogjon cél nélkül, arra ott a fejem :DD
Nincs más csak 5v, tehát csak ez jöhet szóba! Hogy hova kell? :D Lásd [itt] és meglátod miért csak 10mm.

Viktoár

Sajnos muszály eröltetnem, nincs túl sok választásom. Viszont jó tudni, hogy nem minden arany ami fénylik :))

Sokan azt mondják nem lehet más kárából tanulni, pedig szerintem ez nem így van. Ezalatt azt értem, hogy mások tapasztalata nagyon sokszor hasznos és megfontolandó. Köszönöm az észrevételeiteket!

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21835) proci985 válasza LarsR (#21834) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Scythek között nézz körbe, az kapható. másról ebben a méretben nagyon nem tudok.

b verzió, oldalak letakarása, aztán körbe 40x40x38as ventikkel pushpullban tolni/szívni a levegőt oldalirányba, mint az 1U magas szerverekben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21836) LazaPasi válasza proci985 (#21831) üzenetére


LazaPasi
tag

Hatvanan irnak hatvan félét ismét :(

(#21837) proci985 válasza LazaPasi (#21836) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nézd meg az E9et, az 135mmes ventit használ és olyan 750-800on pörög. zajban tehát kb ott lesz, mint a Silver Arrow ventijei olyan 7-8Vn.

alternatívának amiket én írtam, de azok szerintem drágábbak és a konfigodhoz kb duplán/triplán túlméretezettek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21838) LarsR válasza proci985 (#21835) üzenetére


LarsR
tag

Ez volt a másik variáció, viszont nem fér be 4cm-es venti :N 25mm-esekben gondolkoztam vagy max 30mm-esben. Ebben az esetben a venti vastagsága nem lényeges. Viszont csak a bordák végére lehetne rakni a ventiket, ami csak lefújná hosszában a meleg levegőt. Gondoltam ha több venti van a bordákon, vga-ra rámenne 2db 8cm-es, cpu-ra 4db 5cm-es, jobb lenne a hűtés foka. Persze a vga-ra is rá lehetne tenni 4db 5cm-est =).

Oldalakat a szerelhetőség miatt nem szeretném lezárni. Ha lezárnám sokkal jobban melegedne. Jelen pillanatban passzívan használom, ha lezárnám állandóan kellene hogy menjenek a ventik. :(((

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21839) proci985 válasza LarsR (#21838) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fújás kereszthuzatban elég lenne, de az nem biztos, hogy halk megoldás, mint pl itt. meg esetleg még olyat tudsz csinálni, hogy beiktatni szélre hőcsövekkel plusz bordákkal, de az már inkább a házi barkács topikba lenne való megoldás, mint ide:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21840) LarsR válasza proci985 (#21839) üzenetére


LarsR
tag

Azt hiszem megpróbálkozok 5v-os 3-4-5000 rpm-es ventikkel amiket rárakok a bordákra. Elválik majd milyen lesz a hűtés mértéke.

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21841) Viktoár válasza LarsR (#21840) üzenetére


Viktoár
addikt

Megnéztem a linkelt cuccot.
Az alsó burkolatnak milyen szerepe van az esztétikán kívül?

Üdv:Viktor

(#21842) #03482112


#03482112
törölt tag

Sziasztok!

Ezt a topikot tanácsolták, egy másikban. Szeretném , ha segítenétek. :R

Az egyik gyári házventim megállt sajnos. Ő:[link], házam CM Haf Mini 922.
Ha esetleg tudnátok ekkora méretben halkabbat ajánlani, az lenne az igazi.

(#21843) LarsR válasza Viktoár (#21841) üzenetére


LarsR
tag

Az alsó burkolat védi a hűtőbordákat az esetleges külső fizikai nyomástól, ütéstől mozgatás, szállítás közben.
Az egész hűtés az alaplapon illetve a vga-n van rajta. Komolyabb fizikai behatásra repedhet vagy törhet. Nincs semmilyen közbeiktatott konzol.
Mivel megakartam őrizni a mobilitást a gépnél nem akartam hogy asztali pc legyen belőle. Azért alkalmaztam S1-t és Twinturbo-t az átépítésnél, mivel ezeket találtam a legslimebbeknek.

A hűtőbordáknál elsődleges szempont volt, hogy esetleges alkatrész cseréknél viszonylag könnyen szerelhető legyen. Igaz a vga hűtőt csak a billentyűzet felől lehet kicsavarni. Viszont ha ramot, procit vagy wifikártyát kell cserélni, akkor azt egyszerűen meg tudom tenni, a bordák között viszonylag kényelmesen befér a csavarhúzó.
Hdd cserénél nem kell eltávolítani egyik hűtőt sem!

Az alsó burkolathoz még annyi, hogy nem akartam semmi olyant alátenni, ami nagyon elcsúfítaná. Még mindig esztétikusabb mintha egy [tepsit] tettem volna alá :) Mondjuk a fül miatt könnyebb lenne megfogni :DDD
Az a jó benne, hogy pont ugyan akkora, nem kellett nyírbálni a széleket :DD

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21844) Viktoár válasza LarsR (#21843) üzenetére


Viktoár
addikt

Off-ba teszem mert eltérünk a topik tárgyától. :D Ha kb 1.5cm-rell hosszabb csavart használnál "távtartónak" akkor több hely lenne az alsó burkolat és borda között.Így 2.5cm-re nőne a távolság és ebben a vastagságban már sok ventilátor közül válogathatsz.

Macerás lenne kicserélni a csavarokat hosszabbra? Hányas csavarokat használtál?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21845) LarsR válasza Viktoár (#21844) üzenetére


LarsR
tag

5cm-eseket, teljesen szét kellene szedni, plusz nem férne bele a spéci táskába. maradnak a 10mm-es ventik

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21846) Viktoár válasza LarsR (#21845) üzenetére


Viktoár
addikt

Csavar átmérőre gondoltam mert létezik olyan hogy menetes szár toldó.
Ezzel meghosszabbíthatnád a csavart anélkül hogy szétszednéd a gépet. :)

A speci táskára per pillanat nincs ötletem.Esetleg mégspécibb táska. :D

Üdv:Viktor

(#21847) LarsR válasza Viktoár (#21846) üzenetére


LarsR
tag

Azt hiszem maradok a mostani konfigurációnál mivel maga az új táska kerülne annyiba, mint amennyit a gép sem érne. Nem akarom ilyen mértékben megváltoztatni a gépet

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#21848) jookomak válasza LazaPasi (#21836) üzenetére


jookomak
őstag

Csak hogy még egy vélemény legyen: hiába akarsz 40 ezres full csöndes tápot venni, nem az lesz a szűk keresztmetszet. Ott van a ház is, amiben ha a gyári ventiket használod, tuti zajosabbak, mint mondjuk egy fsp aurum táp, ami kb. fele annyiba kerül, mint az ajánlottak. 5770 régi kártya, az sem mindegy, hogy milyen hűtésű...
Szóval szerintem fölösleges egy ilyen géphez ennyiért tápot venni. Inkább vegyél egy jó házat, jó ventikkel, és kicsit olcsóbb tápot.

(#21849) LazaPasi válasza jookomak (#21848) üzenetére


LazaPasi
tag

Kikapcsoltam minden ventit és a táp a leghangosabb... A többi ventivel nincs gond nagyrészt Cooler MAster és Therlamright ventik alig hallani őket csak a levegő susogását hallani azt is alig :)
Köszönöm a véleményed! Szerintem Be Quiet lesz 20-25 ezer között... Az tuti halk és megbízható.
Bár ami 80+ os az csak jó lehet! Lehet drágább is belefér.

[ Szerkesztve ]

(#21850) Viktoár válasza LarsR (#21847) üzenetére


Viktoár
addikt

Rendben,akkor sok sikert a vékony ventikhez,de tényleg ne várj tőlük sokat. Nem véletlenül nem erőltetik a számítógépes szegmensben őket. ;) 80mm-es méretben az evercool-nak van 10mm vékony ventije ami 5V-ról üzemel. (EC8010LL05E) .Nagyobbról én nem tudok,de ez nem jelenti azt hogy nem létezik.

Üdv:Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.