Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22801) JanR válasza Raggie (#22800) üzenetére


JanR
addikt

Ilyenem van jelenleg, ez egy 12 mm-s venti. Ugyan úgy 12 mm-s kellene, de ennél halkabb típus, ami PWM-s. Nincs kifejezett 'cél' márka, csak nagyon halk legyen. Sajnos passzívan nem túl jó a radi.

(#22802) Raggie válasza JanR (#22801) üzenetére


Raggie
őstag

A kompakt vizesblokk típusára gondoltam, mert abból meg tudtuk volna határozni milyen venti van rajta pontosan
Nem csak a méret a fontos, hanem a légnyomás, fordulatszám, légszállítás értékek például.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22803) JanR válasza Raggie (#22802) üzenetére


JanR
addikt

Ennyit tudtam róla összeszedni: [link]

Ennyire azért nem értek a ventikhez :D

(#22804) Raggie válasza JanR (#22803) üzenetére


Raggie
őstag

Ez már elég! Ebben ott van a hűtő pontos típusa.
Egyébként az meg az Intel f@szsága, hogy nem adja ki az információt, hogy milyen ventit használnak rajta... :(((

Több helyen is a Silverstone AP121-et ajánlják radiátorra. Elég halk (asszem 20 dB alatt) és így is 60 cFm-et tol. Mondjuk az ára is olyan: 4-5ezer közett van mindenhol...

Clint Eastwood FTW

(#22805) JanR válasza Raggie (#22804) üzenetére


JanR
addikt

Köszönöm! Megnézem milyen ez a venti.

(#22806) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Kezdetleges paintolásom eredményét tenném közzé...piros nyilakkal próbáltam jelezni hogy épp merre tolják a ventik a levegőt..a kérdés az volna...hogy nemlehet vhogy megoldani hogy a vga hütés házhátuljához közelibb ventije ne a táp ventivel mérközön meg a számára beszívandó levegőért? Tápot nemtudom megfordítani..van 2bütyők/ emelés a ház azon részén ahol allul perforált..így nem csavarozható be a táp.
(Háztípus :HAF922, Táp: Corsair GS600)
Illetve mi lenne akkor ha teljesen megszüntetném az elöről hátra áramlást és kialakítanék egy lentről felfele szívó venti elrendezést..tehát táptól felfele dolgozna minden venti.
Próbált már vki ilyen megoldást?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22807) Raggie válasza Apollo_21 (#22806) üzenetére


Raggie
őstag

Hát... én csak a táp megfordítását látom járható útnak. Próbálj meg esetleg távtartókat beszerezni és avval együtt becsavarni a tápot megfordítva. Nem volna akkora gond ez ha nem volna ilyen kicsi a hely a táp és a vga között.

Nyilván a vga-t nem tudod fordítva betenni.

Alulra be lehet tenni egy ventit ami befelé szívja lentről a friss levegőt(hasznos is, nekem is van), de a vga-táp páros harcába ez nem nagyon szól bele...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22808) Apollo_21 válasza Raggie (#22807) üzenetére


Apollo_21
addikt

Próbáltam anno allulra ventit..de nemvolt érezhetően jobb..sőt..a másik hogy a ház alja és a föld( asztal ezen tartórésze) között van vagy 3centi vagy ilyesmi..tehát kevésnek tartom azt a teret arra h hatékony tudjon lenni ott a venti.
Ma ha hazaértem szétkapom az egészet és megnézem csak lentről felfele áramloltatott levegő dolgot...
Tré hogy 120as az egybevízem mert fellülre épp ezért felse csavarozom..nehéz is...max ha 240es lenne...de megnézem..tápot max addig átfordítom..bár akkor az én olvasatom szerint neki se lesz elég helye honnan szívjon levegőt...meglátjuk...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22809) bluyoo válasza Apollo_21 (#22806) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Nem fordítható meg a táp? Alapból úgy kellene állnia ....
De szerintem a hátsó venti is jobb lenne kifele fújónak. Legalábbis nálam az az elrendezés vált be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22810) Apollo_21 válasza bluyoo (#22809) üzenetére


Apollo_21
addikt

Azért nemtehető meg mert vmiért a bütyők a házon..úgy helyezhedik el h a hátsó 4csavar akkor a tápon sehogy sem jön ki..másik h mi értelme volna a tápnak h ledes..ha a földre világít?:D Persze ez egyéni..okosítás:P Ma megnézem még1x..de ugy akkor kuka a ledes táp..led részlegét tekintve:D
Radi ventik így hoznak extra 2-3fokot...ha kifele tolnak akkor melegebb a cpu.

Összességében a táp mennyi meleget dob be a gépházba? lehet h ha szétberhelem az egészet..akkor egy takarólemezzel lezárom a gépház hátulján a lyukat....és kint hagyom a tesztig a tápot az asztalon....persze csak akkor ha azt mondjátok h nem számottevő amit termel + hőben a gépházba

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22811) bluyoo válasza Apollo_21 (#22810) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor elég érdekes az a HAF 922 ház (pedig pl. itt lefele van benne) ... nekem mindkét irányban fel lehet fogatni a tápot.
"másik h mi értelme volna a tápnak h ledes..ha a földre világít?" Alapból mi értelme van hogy világít a táp? :DDD
Viszont pl. megint csak a házammal példálózva extraként lehet hozzá világítást rendelni ami pont lefele világít :DDD :

"Radi ventik így hoznak extra 2-3fokot...ha kifele tolnak akkor melegebb a cpu." De minden más hardvernek befűt ... vagy tévednék? ;]
"Összességében a táp mennyi meleget dob be a gépházba?" Miért dobna meleget? Pont kifele tolja (szívja) a gépházból a levegőt!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22812) Apollo_21 válasza bluyoo (#22811) üzenetére


Apollo_21
addikt

Na itt! Ledes tápnak az az előnye h a vérb*** mint én megveszik:D Ennyi:)
Másik..miért nemfér be elvileg úgy a táp..azért mert a Corsair mérnökei is úgy gondolták mint a Cooler Master-nél h mibaj lehet ha kifele dudorodik vmi:D Namost a Tápon..a ventirács..kifele van hajlítva..így vagy leszedem a rácsot..és betudom tenni úgy a tápot ahogy mondod..vagy marad ventivel felfele:)
Radi elhelyezés..nemtudom fűt-e másnak..de felette..mellette már max csak a dvd iróm van..illetve a 2 felső szívó venti:D Tehát nemtud mit befüteni a befele fújó ventivel..sztem:D
Remélem kimerítette a kérdésköröket:)

[link]

Ittis ez a felállás van...ettől még lehet nálam user error:) De nem igen hiszem..az elején direkt ezzel pö..cs..em h miként fér be:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22813) bluyoo válasza Apollo_21 (#22812) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem is írtam hogy "user error" lenne max. rossz hardvereket válogattál össze! ;]
Hozzáteszem pont tegnap került szóba hogy megfordítom a tápot hogy belülről szívjon hogy ne kelljen az alsó porszűrőket egyfolytában takarítanom ..... az elsőt és felsőt sokkal könnyebb karbantartani.
"Tehát nemtud mit befüteni a befele fújó ventivel..sztem" Az biztos ha befele meleget tol a házba az nem lesz hűvösebb! De nekem mindegy hogy rakod :) ... csak megemlítettem.

Bazinga!

(#22814) Apollo_21 válasza bluyoo (#22813) üzenetére


Apollo_21
addikt

Másik megoldásnak..ha az alsó venti behelyezése lenne a "jó"..megoldható..az asztal azon részét ami fogadja a házat.már átkellett szabni a Haf miatt mert h 1.5x olyan széles mint a hely adta volna..tehát max az alsó fának csúfolt préselt izéken vágok ott szabad utat ahol a venti szív allulról..így már vagy majd 10centire lenne a földtől.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22815) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok! nem pc hűtésre, de kellene kb 12 cm átmérőjű, leghalkabb venti ami létezik. ha lehet fordulatszám szabályozós. nincs ebben tapasztalatom, mit tudnátok ajánlani? (költséghatékonyság is számít :)

illetve számít ezeknél az, ha nem 12, hanem 5V-ról vannak járatva? nyilván kevesebb a fordulatszám, de nem árt nekik?

illetve ha már a ford szabályozó eleve csak 5V-ot kap... nemtudom milyen IC van benne, elég neki az a tápfesz?

köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#22816) proci985 válasza Gicz (#22815) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Sflex 1200rpm 5Vn. Ha csak 12V van, akkor a leglassabb Gentle Typhonn 550rpm körül is jó kell, hogy legyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22817) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#22814) üzenetére


Apollo_21
addikt

Újra itt, kipróbáltam az általam jobb szellőzésnek vélt lentről felfele áramlatot..nos, 0eredmény övezte:D
Úgyanolyan értékek lettek mint normális házszellőzéssel.
Kivettem a tápot..lefedtem a réseket..oldallemezt mindent feltettem, hogy kiderüljön mennyire dolgozik a vga 1es ventije ellen...bár, 1-2 fokkal jobb érték lett nyugalmiba...betudhatjuk mérési hibának..stb..
Tehát összességében az elképzelés miszerint felhasználva a tényt hogy "a meleg felfele száll" semmit nem tesz hozzá ahoz hogy hüsebb legyen bent...nemvéletlen van kitalálva ez a házszellőzés úgyahogy:(

Tápkérdés bár nemide tartozik készítettem róla képet amin a "helyes" beillesztés látszik..és h úgy nemjönnek ki a csavarhelyek:)

3. kép
Itt az általam emlegetett "illeszkedő" felállás...ami maradt is. Tehát marad a fenti felfele nézve:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22818) tajcsi


tajcsi
senior tag

Slim, 92mm-es venti kellene, VGA hűtőre (T-Rad2), mit ajánlana a díszes társaság?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#22819) Oliverda


Oliverda
félisten

Hello!

Ilyesmi PWM-es kis leszabályzót árulnak itthon? Nem pontosan erre a típusra vágyom, jó lenne helyette valami hasonló is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22820) proci985 válasza Oliverda (#22819) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tipikusan ezekben egy ellenállás van.

zalman fanmate esetleg?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22821) Oliverda válasza proci985 (#22820) üzenetére


Oliverda
félisten

Időközben megoldódni látszik. :)

Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22822) Gicz válasza proci985 (#22816) üzenetére


Gicz
addikt

köszönöm a tippet, kipróbálom valamelyiket! :R

(#22823) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

I5 4570 procira milyen léghűtést ajánlanátok, ami halk, jól hűt, és maximum 7-8 ezer forint.
Emellett szükségem lenne 2 ház ventire, 1500-2000 forint körül max/db. ITT is az alacsony zajszint és a teljesítmény lenne a fő szempont.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy a Corsair Carbide r200 házba, melyhez gyárilag 2 venti járt, 1 előre középre és 1 hátulra felülre, hova lenne a legmegfelelőbb beszerelni a venti?

Fő ok amiért ventiken gondolkozom:

Asus R9 280x DC2 TOP Crysis 3 alatt 80 fokig is melegedik a venti ennek ellenére max 50%-on pörög, a proci szintén 80 fokig melegszik/mag a gyári hűtővel.
Pedig a ház elvileg jól szellőzik, bár a számítógép asztal elég szűkre fogja a rendelkezésre álló teret...

Köszönöm.

(#22824) Raggie válasza xyzikeee (#22823) üzenetére


Raggie
őstag

CM Hyper 212 EVO procira.

Ház ventik 12cm-esek? vagy 14cm-esek?

Clint Eastwood FTW

(#22825) xyzikeee válasza Raggie (#22824) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

12-esek, Carbide 200Rbe lennének.

Artic Freezer 13? Ilyenem a van a Phenom 2-esemen és 48 fok a max, elég jó cucc, csak gondoltam megkérdezem hátha van jobb, az általad ajánlott jobb?

(#22826) Raggie válasza xyzikeee (#22825) üzenetére


Raggie
őstag

LINK
212 EVO sokkal jobban hűt! ;)

Házba: coolink swif 120p ha mindenképp 12cm-es ventik kellenek. Bár én inkább Thermaltake TY-147-est javasolnám ha van hely (14cm-es venti de 12cm-es ventifuratokkal).

Clint Eastwood FTW

(#22827) djdaniel válasza xyzikeee (#22823) üzenetére


djdaniel
senior tag

ennyire melegszik a R9 280x ? :Y

(#22828) xyzikeee válasza djdaniel (#22827) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

valószínűleg a házam szerény hűtése/szellőzése miatt van ez, 76-78 fokig melegszik a kártya nálam játék alatt. Ha a ventiket manuálisan szabályzom akkor ennél lényegesen kevesebb hőfok is elérhető, nyilván ilyenkor hangosabb is.
Egyébként átlagosan az Asus 280x DCII tulajon 68-74 fokokról számolnak be nagy terhelés alatt. Idlébe 30 fok körüli. Ház, + hűtés függő.

(#22829) proci985 válasza xyzikeee (#22828) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

be tudsz rakni egy 1000-1200rpm körül ventit ami közvetlenül a kártyára tolná a levegőt? általában a direkt szellőzés segít.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22830) xyzikeee válasza proci985 (#22829) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Igen a ház oldala a kártya és proci környékén lyukacsos és 2 12es ventinek van ott hely.

(#22831) proci985 válasza xyzikeee (#22830) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

VGA fölé kéne szerintem. kicsit meglöki a ház szellőzését, de ilyen meleg kártyáknál szerintem ez a legjobb megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22832) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv, lehet olyat csinálni, hogy a ház ventilátoromat ami alapból molex csatis átalakítotom hogy rá tudjam dugni a vga-ra és azzal tudjam szabályozni?

(#22833) #90933760 válasza Kovbob (#22832) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha átforrasztod a csatlakozót akkor rá lehet dugni, de nem biztos hogy vezérelni fogja. Az alaplapok képesek pwm és fesz alapján is vezérelni, viszont a vidik általában csak pwm alapján szoktak, tehát ha rákötöd fix 12V-on fog menni. Nálam a 6870 pl. ilyen volt.

(#22834) Raggie válasza Kovbob (#22832) üzenetére


Raggie
őstag

De ezt minek?!

Clint Eastwood FTW

(#22835) djdaniel válasza Raggie (#22834) üzenetére


djdaniel
senior tag

ezt én sem értem :F

Kálmi2; mért nem veszel ventilátor szabályzót ?

(#22836) Kovbob válasza Raggie (#22834) üzenetére


Kovbob
senior tag

Mert a kártyán passzív hűtés van viszont a ház venti pont azt hűti, de így hogy mindig max-on pörög kicsit hangos.
djdaniel olcsón akartam megcsinálni.
Baltoafarkas köszönöm a segítséget akkor nem így oldom meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#22837) Raggie válasza Kovbob (#22836) üzenetére


Raggie
őstag

Vagy kösd rá a cCPU venti csatlakozójára (amikor dolgozik a kártya valószínűleg dolgozik a proci is, tehát jókor fog felpörögni a venti).

Vagy vegyél egy ventivezérlőt (3-4-5ezerért már vannak 4-5 ventit kezelő potis megoldások).

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22838) Kovbob válasza Raggie (#22837) üzenetére


Kovbob
senior tag

Köszi a segítséget.

(#22839) Raggie válasza Kovbob (#22838) üzenetére


Raggie
őstag

Csak ha van a procin is egy hűtő(amit sejtek), akkor kell hozzá egy Y-elosztó. De ezt is lehet már párszáz forintért kapni ha jól tudom.

Clint Eastwood FTW

(#22840) djdaniel válasza Raggie (#22839) üzenetére


djdaniel
senior tag

én vettem egyet régebben 500ft-ért és csak az egyik felén volt 4 pin, másikon csak 2pin, az egyik ment maxon más meg leszabályozva :W

Nanoxia 4-Pin PWM Y-Adapterkábel 30 cm 1 440 Ft, ennek mind a 2ő csatija 4pines és harisnyázott.
Nekem csak 1db kellet, így olcsóbban kijöttem mint a szabályzóval.

(#22841) Raggie válasza djdaniel (#22840) üzenetére


Raggie
őstag

Hm. tényleg. Erre nem gondoltam, hogy a proci ventije PWM-es...

Akkor marad a ventiszabályzó. :) Sztem ez a legegyszerűbb. Rá tudod kötni a többi ventidet is, és kényelmesen lehet szabályozgatni vele. Megéri azt a pár ezrest.

Én ILYET használok, egyszerű, stílusos kivitel. Botegyszerű beszerelés és működés. Pont amilyennek lennie kell sztem. 4k HUF-ért mérik.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22842) colker


colker
tag

Sziasztok!
Ventilátor elhelyezéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
A házam egy CM centurion 590.Elől befúj egy 12cm-es ventim a hdd tárolón(a videokártya a felezővonal tehát megy levegő a kártya fölé(cpu) és a videókártya alá,rá is.)
Jó így ahogy van?Gyárilag aszem teljesen lent van és a videokártya alá fúja a levegőt.
Ahogy néztem a videokártyám a gépház oldala felé fújja ki a levegőt tehát ha lent lenne a friss levegő bemenne a videokártya alá amit megforgatna a kártya majd a meleget kifújná az oldallapra amiről gondolom is én felmenne a cpuhoz.Ez így megy másnál is?Így működik egyáltalán ahogy elképzelem?
Hátul fent egy 12cm-es venti küldi ki a levegőt.

A másik kérdés pedig egy oldallapra helyezett venti elhelyezéssel kapcsolatban lenne.
Az oldallapomat plexisre cseréltem.A plexi egy régi gyári plexis gépházon volt így a plexin egy 8cm-es ventinek van hely.
Ezt én oda helyeztem ahol a videokártyám az oldallapra fújja a levegőt.
Itt érdemes kifelé szivatni a levegőt?Ez nem ütközne a fentebb leírtakkal?Mert az én gondolkodás módom szerint ami elöl bejön levegő az átáramlik a videokártyán majd kimenne a gépházon.A fenti részen pedig nem tudom a 12cmes végül is honnan kapná a levegőt egész pontosan.

Én is bele vagyok zavarodva ami látszódik a kérdéseimben,azért remélem valaki kitudja bogozni a dolgokat :)

Remélem tud valaki segíteni.
Köszönöm!

(#22843) hkc1337


hkc1337
csendes tag

Sziasztok!
Pár éve vettem egy PNY quadro 4000 es videókártyát, de amint azt időközben bebizonyította, a hűtése tökéletesen alkalmatlan a feladat elvégzésére, 90c+ okat hajlamos generálni már egy kis porosodás után is, és eleve a tisztítása is körülményes. Mivel a garancia már lejárt úgy gondoltam, hogy esetleg valami normálisabb hűtést kellene rátennem, de nem vagyok túlzottan tapasztalt ilyen dolgokban, és az iránt érdeklődnék hogy milyen fajta hűtést javasolnátok rá. a neten találtam 1 fajta hűtéssel megoldva a dolgot (prolimatek mk-13), de azt már nem lehet kapni. előre is köszi a helpet!

(#22844) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok. Házamban szeretném lecserélni a ventillátorok. Minden féle képpen halk és megbízható ventiket kersek. legalább 6db-ot szeretnék. sajnos nagy keretem nincs rá uh közép ár kategóriában érdekelne. sima letisztult fekete vagy fekete/kék venti érdekel. nem kell világítós. csak sima halk nagy levegtő mennyiséget szállító venti. nagyon szépen köszönöm :R

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#22845) Raggie válasza colker (#22842) üzenetére


Raggie
őstag

Képek sokat segítenének az elrenedzés megértésében. Elvileg működnie kell annak amit leírtál, az odallapra lehet nyugodtan kifelé fújó ventit rakni.

Clint Eastwood FTW

(#22846) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!

Az egyik venti (Cooler Master 12cm) nyikorog a gépemben. [link]
Egy idő után kb 10perc és elhallgat.
Valószínű a csapágy.
Még nem olyan idős, hogy cserére szorulna, valamit lehet vele csinálni?

(#22847) bluyoo válasza zeix (#22846) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát pedig ha zajos egy venti akkor az cserére szorul. Itt nincs nyugdíjkorhatár! :DDD
Próbálj egy kis kenőanyagot juttatni a matrica alatt lévő csapágyhoz ... talán segít.

(#22844) vadallat88
Min. 6db? Nem aprózod el .... :DDD Miről fogod vezérelni?
Nekem most van 2db 3pin-es BitFenix Spectre 120mm Black (~1700Ft). A ház tetején vannak és nem is hallom őket szóval halknak mondhatók. :) Van belőle PWM-es is (~2000Ft).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22848) zeix válasza bluyoo (#22847) üzenetére


zeix
senior tag

Ok, köszi!
Megnézem.

(#22849) Peetyaa


Peetyaa
tag

Sziasztok!
Kellene nekem ebbe a házba venti! Ha jól nézem mindenhova belemegy a 14centis, szóval kell 7darab nagyon csendes, de valamire való venti. Van valami ötletetek hogy mit lenne érdemes bele rakni? Eddig ilyen volt benne, de szegények megfáradtak kicsit, és már eléggé hangosal...

(#22850) Raggie válasza Peetyaa (#22849) üzenetére


Raggie
őstag

TY-140/147 .Olcsó, jó és halk 14 cm-es ventik. :K

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.