Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) MattX


MattX
tag

Szevasztok!

Kis help kéne! 12cm-s venti kéne vagy fekete, vagy kék ledes! A célom hogy halk legyen, minoségi, és jo légszállitásu! Van vkinek vmi tippje? Nem lenne rossz ha lenne 3 pines csatija hogy ne feltétlen progojon maxon! Koszi

(#10002) Symbio válasza Henk (#10000) üzenetére


Symbio
senior tag

AI Suite (legalábbis a P5Q-n)

(#10003) Henk válasza MattX (#10001) üzenetére


Henk
veterán

Scythe S-flex?
Az halk és minőségi,az egyik legjobb. :K

(#10004) bifa válasza Henk (#10000) üzenetére


bifa
csendes tag

Próbáltam már ugye amit mondtál, hogy cpu csatira a AC AF 12025 és ahhoz pedig a Freezert. De mivel csak a 12025 fordulatát méri és mutatja a cpu nem tudom mennyin megy. Van az a Cool and Quiet Utility de azzal nem lehet állítani amúgy sem semmit, meg aha nem látja a cpu ventit akkor......
Amúgy kíváncsiságból írtam az ASUS-nak, hogy mit tudnak mondani. :D
Már válaszoltak is. Majd meglátom mire jutok velük. :))
Ugye az az érdekes, hogy ha BIOS-ban Q-Fan enable akkor azon belül csak a legnagyobb fokozaton (performance) megy a venti. Pedig nekem a közepes (Optimal) lenne a jó még ha nem is szabályozna, de ott tartaná.
:R

bifa

(#10005) spln válasza bifa (#10004) üzenetére


spln
tag

Az AF12025 PWM-et dugd a 4tűs csatira, annak a kábelén lévő 4tűsbe pedig a CPU hűtőt.
Az AF12025 kábelén van még egy 3 tűs csati, amibe csak egy sárga vezeték van bekötve, azt pedig dugd rá egy üres 3tűs csatira a lapodon.
Így a CPU venti helyén lesz az AF12025 fordulata, a másik (pl chassis/power) helyén pedig a CPU hűtő fordulata.

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#10006) bifa válasza spln (#10005) üzenetére


bifa
csendes tag

Na ezt majd du. kipróbálom. :C
Köszi. :R

bifa

(#10007) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy kinek milyen tapasztalata van a laptop hűtőkkel kapcsolatba?(mar oylan sok van)
Itt arra gondolok, h mennyire zajos, mennyire praktikus(pl. csak asztalra lehet tenni vagy az ágyra is).
Jön a nyár és nem ártana vennem egyet! De arra nincs időm h személyesen megnézzem h melyik milyen, mennyire hangos!
Én erre gondoltam NotePal W2 (3 ventilátoros kivitel)
valami vélemény? ezzel az a baj h az alja nyitott es van pereme! Akinek van ilyene az menynire tudja hasznélni puha felületen? pl. ölben, vagy ágyban
Remélem tudtok segíteni!
Előre is kösz!
Pacman789

(#10008) sellerbuyer válasza bifa (#10006) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát mindenki melóból PH-zik? :DD :))

(#10009) sellerbuyer válasza pacman789 (#10007) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez a topic a barátod:

[link]

(#10010) bifa válasza spln (#10005) üzenetére


bifa
csendes tag

És működik! :C
Már csak az a kérdés, hogy így frankó e a dolog. Már úgy értve, hogy nem keveredik össze valami, jó lesz e mindkettőnek a szbályiozása. De rmélem igen.
Mondjuk azért elég érdekes megoldás! :DDD
Köszi! :R

bifa

(#10011) Henk válasza bifa (#10010) üzenetére


Henk
veterán

Össze nem fog keveredni mert ahogy melegszik a cpu úgy fogja emelni a fordulatot mindkét ventin azonos mértékben.Csak nem tudom ez a vga hűtőjén mennyire szerencsés,de majd meglátod mennyire melegszik így.

(#10012) bifa válasza Henk (#10011) üzenetére


bifa
csendes tag

Igen úgy néz ki, hogy jó működnek. A VGA hűtése is ok, mert ha nem játszok akkor frankón alacsony RPM-en tartja, de játéknál sem emeli 1100-1200 fölé. És az azért ok, mert ugye esetemben, ha külön volt rádugva egy chassis-ra és mivel csak Performance módban ment alapból 1200 körül járt (ha játszottam ha nem).
Úgyhogy egyenlőre úgy néz ki jó lesz így. :C
Köszi mindenkinek az ötleteket. :R :R

bifa

(#10013) spln válasza bifa (#10012) üzenetére


spln
tag

Valószínűleg külön csatira kötve az zavarta meg, hogy a vezérlési mód pwm-re volt állítva.
Ilyenkor a 3tűs csatik vezérlése nem az igazi. Legalábbis én Asus lapomon így van.

"Danger! Avoid death!"

(#10014) Chaser


Chaser
titán

Nem tudjátok hol lehet hőcsövet kapni, vagy mivel lehetne helyettesíteni? Egy vnf102-be kellene, ugyanaz mint a vnf 100, csak nincs benne középen hőcső és fekete, elvileg 102 néven fut, bár nekem 100 van beleütve..de a lényeg, nincs középütt cső, és jó lenne :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10015) m4rc!


m4rc!
őstag

Erről az Enermax Magma ventiről tud vki vmit? Esetleg vkinek tapasztalata vele? Nem tűnik rossznak...

We are analog players in a digital world

(#10016) spln válasza Chaser (#10014) üzenetére


spln
tag

conrad.hu
"hővezető cső" néven keress rá :K

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#10017) Chaser válasza spln (#10016) üzenetére


Chaser
titán

:R Hinnye' nagyon drága :U Mivel lehetne helyettesíteni, valami tipp? Valami üreges vagy tömör rézcső nem jó ilyen célra? Talán azt könnyebben meg olcsóbban be tudom szerezni vmilyen barkács vagy fűtéstechnikai boltból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10018) spln válasza Chaser (#10017) üzenetére


spln
tag

Üregesnek nincs értelme ha csak simán nyitott.
A tömör rúd meg nem valami hatékony.
Viszont van saját topikja a heatpipe készítésnek, igaz elég halottnak tűnik.
Veriakilis kolléga otthon van a témában nála kérdezz rá szerintem

"Danger! Avoid death!"

(#10019) Henk válasza spln (#10018) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem ezek csak próbálkozások voltak és úgy tudom,hogy a gépéhez ő is csináltatta valahol.De mindenhogyan drága annyiért bőven lehet komplett hűtőt kapni és nincs vele macera.Szerintem,bár ha valaki a barkács miatt csinálja az más.

(#10020) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Az alaplapomra ( 770-UD3 ) az északi híd hűtőjére kellene egy 4-5 cm-es nagyon-nagyon csendes venti.
Mit tudtok ajánlani?

(#10021) Valty válasza m4rc! (#10015) üzenetére


Valty
aktív tag

Nekem Enermax Everest-ek vannak, de még nem volt időm beüzemelni őket, de egyet kipróbáltam csak úgy kíváncsiságból, és hát valami iszonyatosan halk, szeriem ez a magma sem lehet sokkal hangosabb :))

(#10022) spln válasza csiga8 (#10020) üzenetére


spln
tag

Hát ilyen ilyen a ma elterjedt technológiával nem igazán valósítható meg ;]
Mármint egy olyan kicsit ventinek nagyon sokat kell forognia, hogy értelmes légszállítása legyen, általában 5-6000 rpm körüliek (de 4000 minimum), és hát ugye ez már elég távol áll a "nagyon-nagyon csendes venti" kategóriától :)
Szabályozni nem tudom mennyire van értelme őket, egy próbát megérhet igazából nem drága jószágok.
Hangban pedig nem hinném, hogy sok különbség van bennük, legalábbis amiket eddig hallottam számomra egyformák voltak.

Szerintem jobb lenne ha az északi-híd bordáját lecserélnéd egy nagyobbra, például arról a legyezős zalman-ról egész jókat hallottam :K

"Danger! Avoid death!"

(#10023) csiga8 válasza spln (#10022) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi, majd valamit kitálok

(#10024) varsam


varsam
őstag

LC Power 550w-os tápomban egy 12 centis venti dolgozik, ami nekem egy kicsit hangos. Ha minden igaz, akkor egy Globe Fan típusú venti van benne, ami több mint 2000-et tud pörögni. Nem is a szélzajjal van bajom, mert azzal úgy sem tudok nagyon mit csinálni, hanem is kicsit mintha kopogna, kerregne a venti, elég minimálisan, de lehet hallani. Kérdésem, hogy tudok-e ezzel vmi csinálni, esetleg megolajozni, megzsírozni? Ha igen, akkor mit és hogyan?
Esetleg egy hasonlóan nagy légszállítású, de csendesebben járó ventit tudok ajánlani?

Légyszii ne mondjátok h vegyek egy normális tápot, már megbántam

(#10025) spln válasza varsam (#10024) üzenetére


spln
tag

Megírhatnád, hogy pontosan milyen típus a Globe Fan márkán belül, a matricáján ennek is szerepelni kell elvileg. Fontos lenne a légszállítását számszerűleg ismerni!

Olajozást meg lehet próbálni, de ha nem túl régi a táp (1-2év) akkor nem valószínű, hogy segít rajta. Kivéve a ventilátort valamelyik oldalt a matrica alatt egy műanyag/gumi kupak zárja le a csapágyazást. Ez alatt a tengely végére kell egy max két csepp olaj. Lehetőleg minél finomabb olajat használj (pl varrógépolaj).
A hosszabb távú megoldás a ventilátor csere. Erre Scythe vagy Noctua csendes ventilátorai a legalkalmasabbak.

"Danger! Avoid death!"

(#10026) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok
Erre valaki okosat? :))

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10027) sellerbuyer válasza Peti78 (#10026) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Okosat nem tudok írni, csak elméletet. Ugyanilyen szabályzóm van. Elvileg ha két egyforma ventit kötsz rá, semmi gond nem lehet. Mármint egy-egy potira két-két ugyanolyan ventit...

[ Szerkesztve ]

(#10028) Peti78 válasza sellerbuyer (#10027) üzenetére


Peti78
őstag

2 db noctuát és 2 db revoltecet kötök egyre, azt mondták, ezek együtt nem okoznak galibát

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10029) spln válasza Peti78 (#10026) üzenetére


spln
tag

Simán fog működni, még akkor is ha nem egy formák a ventilátorok. Csak ebben az esetben a fordulatszámuk az azonos feszültség ellenére is különböző lehet.
A rákötött teljesítmény összeadódik, a Zalman honlapja szerint ez maximum 7 W-t lehet.
Az 12V-on 0,58 A-nek felel meg. Ebbe a Revoltec-ből 5 db, a Noctua-ból 6 db fér bele. A Sharkoon és Zalman ventiknél a linken nem szerepelt a teljesítmény, de azoknak sem lehet sokkal nagyobb áram igénye, szóval egy 3-4 db azokból is simán belefér.

Szerk.:
2 db Noctua + 2 db Revoltec -> 0,4 A -> 4,8 W szóval bőven jó :K

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#10030) Peti78 válasza spln (#10029) üzenetére


Peti78
őstag

Vagyis azt akartam mondani, hogy a Noctuákat egyre, és a Revolteceket is egy másikra. Így azonban méginkább előnyös amit írtál

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10031) sellerbuyer válasza Peti78 (#10028) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szerintem sem.

(#10032) Peti78 válasza sellerbuyer (#10031) üzenetére


Peti78
őstag

Akko rneki is esek a vásárlásnak..:D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10033) crosgals válasza varsam (#10024) üzenetére


crosgals
tag

egy csepp olaj csodát tud művelni......... :)

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#10034) Baboon válasza crosgals (#10033) üzenetére


Baboon
senior tag

Szeeeeervusztok gyerekek!

Egy olyan érdekes kérdésem lenne hogy hol lehet kapni 25-30cm-es házventillátorokat? Árgépbe csak 1 db-ot találtam ami 25cm-es, de jó lenne látnom vhol vmi választékot.
Ja és egy ekkora ventinek is elég 1 molex csati vagy ez már kettőről tolja?

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10035) Baboon válasza Baboon (#10034) üzenetére


Baboon
senior tag

ennyi? ejj emberek...
Ez a léghűtős topic :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10036) Symbio válasza Baboon (#10035) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem akarlak én is elkeseríteni, de nincs belőle választék. Egyes házakba beszerelik, de cserélni már nem tudod :O

(#10037) Baboon válasza Symbio (#10036) üzenetére


Baboon
senior tag

Az nem nagy öröm sajnos.
A ventillátor gyártók hülyék, de még a ventillátor szabályozó gyártók is mert olyat ami ki is tudja kapcsolni s nem csak 5-12v közt szabályoz kb csak az irreális árkategóriába van...

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10038) spln válasza Baboon (#10037) üzenetére


spln
tag

Az ilyen nagyok is csak egy molexről mennek, olyan sok kakaó azért nem kell nekik ;]

A szabályzóval az a baj, hogy mikor lentebb szabályozod, akkor már túl sokat kellene disszipálnia a potiknak. A drágább potik plusz költségét meg rendesen rátolják az árra...
Én ha akarnék használni inkább összeraknék egyet magamnak. Persze úgy több szívás van vele, de legalább testre szabott lesz.

A nagy ventilátorokból meg tényleg nincs választék :( aprókban néha feltűnik pár darab, de elég ritkák.

"Danger! Avoid death!"

(#10039) Baboon válasza spln (#10038) üzenetére


Baboon
senior tag

Milyen plusz költség? :D 5-12 + on/off állás vagy külön gomb... ez milyen plusz kültséget ró rám? :D Elmebetegek ezek a gyártók.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10040) spln válasza Baboon (#10039) üzenetére


spln
tag

Egy on/off kapcsolóval több, vagy olyan potméter aminek van off állása. Ez ugye gyártási költségben elenyésző plusz, de ezt az "extra fícsört" erőteljesen beleépítik az árba ráadásul általában még valamelyik nagy nevű gyártó matricáját is meg kell fizetni :U
Ahogy te is írtad "kb csak az irreális árkategóriába van..."

Apróban találtam egy kollégát, aki rendelésre készít paneleket nála próbáld meg: [link]

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#10041) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Tudna valaki ajánlani nekem halk 9cm-es ventit? Legyen azért elfogadható légszállítás mert procihűtőre lesz és PWM-es kéne.
A jelenlegi a leírása szerint:

Air Flow 52 CFM
Noise Level 20~28 dBA

(#10042) kircipeti válasza Baga1983 (#10041) üzenetére


kircipeti
senior tag

Arctic Cooling haza tajan kell korulnezned. Nekik van 9cm-es PWM-es ventijuk, igaz csak gyengebb.

(#10043) s1ru2


s1ru2
senior tag

Hali!

Tudnátok neken ajánlani valami 8 centis ventilátort ajánlani ami szabályozható, és viszonylag sok levegőt kavar meg ? Jó lenne ha alsó fordulatszámon kellmesen halk lenne, de leheten vele tolni rendesen a levegőt is ha feljebb állítom. Előre is köszi a segítséget. Ja és halehet ne legyen iszonyat drága, mert 3db kéne belőle vidkarira egyedi hűtést kialakítani.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#10044) kircipeti válasza s1ru2 (#10043) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hi!

Coolink SWiF szeria, nemelyikhez jar hatlapi potmeter is, olcsok, konnyen beszerezhetok (users,3t,edigital).

Iponban van egesz jo aron meg Noctua R8 ezt pedig a hozza adott ellenallasokkal tudod lassitani.

(#10045) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen karim: GV-NX96T512HP, de elégé melegszik. Az lenne a kérdésem, hogy milyen ventit ajánlanátok hozzá, amit valahogy rátehetnék? Egyáltalán 8-as vagy 12-es lenne jó ide?

A lényeg, hogy kicsit megmozgassa a levegőt, de legyen jó halk és viszonylag olcsó...
(Ha kábelkötegelővel tenném rá, az a műanyag nem olvadna meg a meleg fémen?)

Előre is köszi!

Üdv:
Mauzes

(#10046) kircipeti válasza Mauzes (#10045) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hali!

Ha jol latom a mereteket, akkor egy 9.2cm-es ventillator remekul ramenne a bordara. Egy Noctua B9 ventiben nem fogsz csalodni. A kabelkotegelos megoldas tokeletes ra.

szerk:
Ja, most olvasom, hogy viszonlyag olcso. Akkor Coolink SWiF 920.

[ Szerkesztve ]

(#10047) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv. Mindenkinek.
Kymera ( Ezúton is nagy köszönet a segítségéért ) kollégától sikerült szereznem egy P4 630 -as CPU-t egy Cerka 2,6-os helyett. A gépben meglévő gyári hűtés van raktam rá egy csövet, hogy ezáltal csak " hűvös " levegőt szívjon a venti, de így is alapból 50 - 65 C fok körül mozog a hője a speedfan szerint.
A masina: PM8M3-V H, 400W táp, 1,5 GB RAM, ATI 9600 / X 1050 VGA
+ van benne elől és hátul is egy-egy venti, hogy " huzatos " legyen.
Kérdés: Ez normális?
Ha vki kér megpróbálok képet felrakni.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#10048) Oibacsi válasza Blabcsi (#10047) üzenetére


Oibacsi
őstag

sokszor láttam már ilyen fokokat, de hosszútávon nem egészséges, a borda nagyon kevés

(#10049) alanwake


alanwake
tag

tudom hogy nem a témához kapcsolódik,de nincs időm megkeresni a megfelelő topikot a kérdésemre,túdna valaki ajánlani nekem egy jó kis progit amivel túdnám szabályozni a proci ventillátor sebességét?a ventim az egy asus silent knight 2-es.vagy lehet hogy manuális vent szabályzót kéne vennem,na és arról is kellene valami jó link hogy mennyiért és hol lehetne lehetőleg olcsón megvenni.köszi előre is a segítséget.

(#10050) kircipeti válasza Blabcsi (#10047) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jo lenne tudni milyen haziko, milyen ventik vannak benne, hol van a tap benne. Milyen pasztat hasznaltal a procihutohoz, nem-e raktal ra sokat stb

alanwake Speedfan hasznalatos szoftveres ventiszabalyzasra. Hardveres ventiszabalyzok pedig itt vannak jo aron sokfele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.