Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22901) Rypejakten válasza 800.henrik (#22900) üzenetére


Rypejakten
addikt

ez, bár nem vagyok benne biztos, hogy ledes, kérdezz utána.

[ Szerkesztve ]

(#22902) 800.henrik válasza Rypejakten (#22901) üzenetére


800.henrik
senior tag

:R

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22903) seniman válasza Hegyirabló (#22874) üzenetére


seniman
addikt

6ezret forgó venti :Y
Anyám borogass,egy honda vti megirigyelné :) biztos meghülyülnék tőle

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22904) hermanyi válasza Dr. Gonzο (#22895) üzenetére


hermanyi
őstag

TY-140 töl 147- ig Ha máshol nem találsz akkor innenHalkak és van légszállítás is .

Szerk :nem neked akart menni hanem fs-zsoci nak

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22905) bluyoo válasza smiti (#22896) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Kapcsold be a házventiknél az Allow-Fan Stop funkciót így IDLE egyik sem fog működni csak a terhelés alatt ... [link] bár nem a 2-es de jobban látszik: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22906) anytime válasza Rypejakten (#22897) üzenetére


anytime
őstag

Tamogatom, nekem egy pici hazikoban sincs semmi gond. Efy darab venti van hatul, amikor jatszom.

(#22907) smiti


smiti
addikt

Na kérem szépen, bluyoo fórumtárs tanácsára beállítgattam ezt az Auto fan Stop funkciót, és terhelés nélkül tényleg gyönyörűen lekapcsolgatja a ventiket. Most egyedül csak a CPU cooleren megy és ha játszok akkor meg beindítja a többit.

(#22908) bluyoo válasza smiti (#22907) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kár lett volna ezért szétszedni a vasat! :DDD
Mondjuk én végül visszakapcsoltam őket mert ugyan olyan halk maradt a vas bekapcsolt ventikkel is. Szerencsémre a házhoz kapott BitFenix Spectre ventiknek ~480RPM -el semmi hangjuk.

Bazinga!

(#22909) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#22884) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, vettem új ventiket a régi gagyik helyére.
Most így néz ki: [link] [link] [link]
Igazából halkítás lett volna a célom, de sajnos az lett a vége, hogy hangosabb lett (full terheléskor) ennek ellenére jobban melegszik minden, mint az eredeti felállásban.
A változás igazából csak annyi volt a venti típus cserén kívül, hogy a proci hűtőn egy venti volt a RAM-ok felől.
Most, ha leveszem a másik ventit, akkor kb. ugyan ott vagyok, mint a kezdetkor, vagyis valamelyest javul a hűtés hatásfoka. Az lehet, hogy a Hyper 212 borda túl keskeny a 2db ventihez? (túl közel van a kettő) - talán az első venti szele beleütközik a második ventibe, még ha az is azonos fordulaton, azonos irányba fúj?
Ha a CPU hűtőn rajta hagyom mindkét ventit, viszont kiveszem a hátsó 9 cm-est, akkor megint javul a helyzet, kb. a kiinduló állapot szintjére. (gondolom ez is azért lehet, mert a procihűtőről levágódó levegő beleütközik a kis 9-esbe, így jobb, ha az inkább benne sincs)
Ehh... mit lehetne kezdeni ezzel a gagyi házzal? (cserén kívül!)

-= Pancsermeste® =-

(#22910) hermanyi válasza Pancsermeste (#22909) üzenetére


hermanyi
őstag

Sajnos a swif ventik 800 felett behangosodnak. és légnyomásuk is elég csekély :( házból kifelé jók de CPU hűtőre én nem is javasoltam volna őket ,mert nem tudják áttolni a bordán a levegőt rendesen. Én levenném a hátsó kis ventit mert szerintem ö csak akadályoz .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22911) Pancsermeste válasza hermanyi (#22910) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, végül kivettem a hátsó kicsi ventit, viszont az oldallapra betettem még egy 800 rpm-es swifit befelé, így most Idle az összes venti 1000 rpm vagy az alatt dolgozik, a zaj is elviselhető és a hűtés is elfogadható.
A gond akkor van, mikor a proci elkezd izzadni és a két swifi a hűtőbordán beindul. Játék közben mondjuk nem annyira zavaró, és a proci hőmérséklet sem vészes, de mondjuk Prime közben azt hiszem fel akar szállni a gép, és így is felmegy 70 fokra a CPU. - persze a Prime egy hülye "játék" nem is játszom többet! :N

Amúgy a CPU hűtőbordára milyen ventit / ventiket lenne érdemes beszerezni, ami jobban hűtené és lehetőleg halkabb is lenne mint a Swif2?
Eddig egy csicsás LED-es Enermax volt rajta, mindenféle kapcsolható fény effekttel, de kevésnek bizonyult a hűtésre, és max.-on az is durván hangos volt. Ilyen: Enermax UCAPV12A
Szóval ennél és a Swif2 120P-nél halkabb és jobb hatásfokú ventit tudnátok ajánlani, amit fel tudnék applikálni a Hyper 212 bordára?

-= Pancsermeste® =-

(#22912) Raggie válasza Pancsermeste (#22911) üzenetére


Raggie
őstag

Ty-140/147

Clint Eastwood FTW

(#22913) Pancsermeste válasza Raggie (#22912) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez jónak néz ki, de nem nagy ez a CM Hyper212 bordára? Hogyan tudom felrögzíteni?
És ebből csak egy kellene rá, vagy kettőt is érdemes lehet?

-= Pancsermeste® =-

(#22914) anytime válasza Raggie (#22912) üzenetére


anytime
őstag

147-es van a bordamon, amit 600-ig tudok visszaszabalyozni, ott mar nem is hallani.
Ha meg ki akarod tolni a hazikobol a levegot, nezz ra a ty143-ra. Brutal cfm, ebbol nekem ketto van bent, es meg sok is :), igaz, csak jatek kozben hasznalom oket.

(#22915) Killer01 válasza Pancsermeste (#22913) üzenetére


Killer01
őstag

A 14 centis thermalright-ok szvsz nem felrakhatók a procihűtődre (illetve biztos megoldható valahogy, csak nem a szabvány gyári rugókkal). A helyedben ezeket nézném meg (bár egyik sem olcsó, ezek a ventik kifejezetten ajánlottak bordák hűtésére): Noctua NF-F12 vagy az NF-P12; Corsair SP 120 /High Static Pressure/

(#22916) Raggie válasza Pancsermeste (#22913) üzenetére


Raggie
őstag

Teljesen jól felmegy az EVO 212-re. A TY-147-es 14cm-es venti de 12cm-es ventifuratai vannak. Simán, ugyanarra a rögzítőre rácsavarozod és kész. Akár kettőt is berakhatsz, de ha a házadat nem hűtöd valahogy akkor nem sok értelme van, mert csak a benti meleg levegőt keringetnék át a hűtőbordán. Én inkább egy venti a bordára és egy/két jó házventi kombinációjára szavaznék.
Nekem is CM 212EVO-m van ugyanilyen TY147-essel. :K

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22917) Killer01 válasza Raggie (#22916) üzenetére


Killer01
őstag

Akkor nem szóltam :D

(#22918) Pancsermeste válasza Raggie (#22916) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm... nekem nem EVO-m van, hanem még a régebbi 212 Plus, de úgy gondolom, sok különbség nincs a venti rögzítéssel kapcsolatosan. Viszont akkor nem vágom, hogy hova is csavarozom fel? Nem rémlik, hogy furat is lenne rajta, most is rugóval vannak a ventik rögzítve. :F

-= Pancsermeste® =-

(#22919) hermanyi válasza anytime (#22914) üzenetére


hermanyi
őstag

Jah brutális cmf a TY-143 de 2500 as fordulat mellett ami elviselhetetlen:)
TY-140:
L152 mm x H140 mm x W26.5 mm
Fan Weight : 160g
Fan Speed : 900~1300RPM (PWM)
Sound Level : 17~21dBA
Airflow : 28.3 - 73.6 CFM

TY-141:
L152 mm x H140 mm x W26.5 mm
Fan Weight : 175g
Fan Speed : 900 - 1300 rpm (PWM)
Sound Level : 17 - 21 dB(A)
Airflow : 28.3 - 73.6 CFM

TY143:
L152 mm x H140 mm x W26.5 mm
Fan Weight : 170g
Fan Speed : 600 - 2500 rpm (PWM)
Sound Level : 21 - 45 dB(A)
Airflow : 31.4 - 130.0 CFM

TY-147:
L152 mm x H140 mm x W26.5 mm
Fan Weight : 160g
Fan Speed : 900 - 1300 rpm (PWM)
Sound Level : 17 - 21 dB(A)
Airflow : 28.3 - 73.6 CFM

Nekem 140 és 141 el van megpakolva a gép mert annyira rondák,hogy gyönyörűek ,és semmi hangjuk:DD

Szerk : Pancsermeste mivel 12 cm es ventirögzitö furatok vannak a TY sorozaton így elvileg a gyári rugósdróttal is felrakható . vagy szilikon ventirögzitövel igaz nem ismerem azt a bordát de valahogy biztos rá lehet applikálni másnem gyorskötözö :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22920) anytime válasza Raggie (#22916) üzenetére


anytime
őstag

:K , ahogy nálam is van, sőt, most már alulfeszelve a proci, játékon kívül már a cooler ventije sem megy.

(#22919) hermanyi - azt nem mondtam, hogy hangtalanok, nekem csak a játék alkalmával kell, de egyetértek, full-on, olyan, mintha a repülőgép melletted szállna fel :)

A 142-est várom nagyon a bordára, elvileg az 800 rpm-en tudja ua-t, mint a 147-es.

[ Szerkesztve ]

(#22921) Raggie válasza Pancsermeste (#22918) üzenetére


Raggie
őstag

Körülbelül így fog kinézni mint ez: LINK
(nem otthon vagyok ezen a héten, nem tudok képet készíteni az enyémről)

Kicsit túl lóg alulis és felül is, de nem gond (ha befér a gépházba). Akkor lehet gond nélkül rárakni, ha a műanyag ventillátor-rögzítős 212-ese van az embernek. Ha jól olvastam, akkor a rugóssal kicsit mókolni kell, de már régen volt amikor összeraktam a procihűtésem, nem emlékszem pontosan, de angol nyelvű fórumokon simán meg lehet találni.

TY-142??? ilyenről még nem hallottam... o.O Mi ez?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22922) Pancsermeste válasza hermanyi (#22919) üzenetére


Pancsermeste
őstag

És mi a különbség a 140-141-147-es között?

(#22921) Raggie: Köszi az infókat! :R

Ehh... kezdenek ezek a ventik kiidegelni, lehet hagyom a francba az egészet! Van egyáltalán lényegi különbség a hangosságot tekintve azonos méret és azonos légszállítás mellett? Én egyre inkább úgy érzem, hogy vannak alacsony RPM-es halk ventik, de csak azért halk, mert alig pörög, ill. az összes nagyobb légszállítású már hangos. Bár valahol érthető is. Nagyobb fordulat, nagyobb zaj.
Most összehasonlítottam 3, 12cm-es ventit (Enermax, Coolink Swif2, Titan). Azonos fordulatszámon nem nagyon észlelek különbséget, a hangjuk és a légszállításuk is kb. egyforma. 900 RPM-ig alig hallom őket, 1200 fölött megjön a hangjuk, de tényleg nem tudnám megmondani, melyik a legjobb, olyan minimális különbség van, talán csak műszerrel lehetne kimérni.

-= Pancsermeste® =-

(#22923) hermanyi válasza Pancsermeste (#22922) üzenetére


hermanyi
őstag

ezek közt csak szin . kinek mi jön be :D
Amúgy azt azért elellenőrizd le ,hogy befér e a kuckóba a venti ,mert nem ép kicsik .
Nekem az SA-n a két TY ful terheléskor sem megy 900 rpm fölé , a HDD-m kerregését simán kihallom a gépből.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22924) Pancsermeste válasza hermanyi (#22923) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na jó, hát akkora bordával....
Azért nem semmi ez a hűtő! :Y

-= Pancsermeste® =-

(#22925) hermanyi válasza Pancsermeste (#22924) üzenetére


hermanyi
őstag

igen igen így néz az ki csak más alaplapon . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22926) anytime válasza Raggie (#22921) üzenetére


anytime
őstag

Ez az HR02 PCGH Edition ventije, ami elvileg, kijon majd szolobanis, ha egyszer, talan ...

Egyebkent zep a belso, szep a menedzsment :C

(#22927) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó ár/érték arányú 14-es vagy esetleg 12-es házhűtőt?

Swif2 120P-k mellé menne, egyelőre alaplapi "Voltage" szabályzással.

A jelenlegi ventilátorokkal én elégedett vagyok, de amennyiben tudtok ajánlani olyat, aminek legalább ekkora légszállítása van, halkabb és nem sokkal drágább (swif2 120p-t 2400-ért tudok) az jöhet 14 illetve 12 cm-esben is! :R

(#22928) jookomak válasza Pancsermeste (#22922) üzenetére


jookomak
őstag

Azért ez a 3 márka messze van az elit ventiktől. Oda inkább a noctua, be quiet, noiseblocker, scythe egyes családjai, illetve a silverstone-ok tartoznak.
Nagy trükk egyébként valóban nincs, én azt vettem észre, hogy a jobbaknak kb 1000-1200ig van elviselhető hangjuk, a gyengébbeknek meg olyan 800-ig, viszont ugye itt már nem sok levegőt mozgatnak.

(#22929) hermanyi válasza jookomak (#22928) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem volt notua és nagyon nagy csalódás volt . Noiseblocker szerintem jobb nála 100x , be quiet-em nem volt hallani csak jókat hallottam róla de az árazása vicc, igaz ez az általad felsorolt ventik mindegyikére ,talán kivétel a scythe amiből szintén volt és azzal meg voltam elégedve ( SY1225SL12M )

Ár érték arányban szerintem a TY sorozat az amely maradandot alkotott .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22930) jookomak válasza hermanyi (#22929) üzenetére


jookomak
őstag

Noctuát sokan szeretik azért. Nekem is volt, semleges. Scythe s-flexnél meg sajnos azóta sincs jobb. Mondjuk lehet most kipróbálom a gentle typhoont, vagy a silverstone ap123-at.

(#22931) ViSAS


ViSAS
senior tag

Van annak a feltételezésnek alapja, hogyha van rá lehetőség, jobb 1 slotnyi helyközt hagyni 2 vinyó között a jobb hőmérsékleti értékek érdekében, vagy ez tévhit, nem számít ha van közöttük hely?

[ Szerkesztve ]

(#22932) Killer01 válasza ViSAS (#22931) üzenetére


Killer01
őstag

Én anno (mkor még több hdd-m volt) hagytam helyet, ne fűtsék egymást...

(#22933) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek az un. Thermo Controll ventillátorokról?

Aquila non captat muscas.

(#22934) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Adott egy Raidmax Sagitta 2 gépház, amiben az elöl és hátul lévő 12 cm-es ventiket szeretném lecserélni, mivel elég hangosak. Mit ajánlotok, ami jól szellőztetné a házat, de ugyanakkor szinte nem is hallatszik??
Meg ugye ezek molex csatlakozósak, de az újakat már szabályozni is lehet, akkor azok milyenek?
Köszönöm előre is. :R

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#22935) djdaniel válasza bazsi0322 (#22934) üzenetére


djdaniel
senior tag

"de az újakat már szabályozni is lehet, akkor azok milyenek?"
pwm ( 4pines)

(#22936) bazsi0322 válasza djdaniel (#22935) üzenetére


bazsi0322
tag

Köszi. :R

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#22937) emiki6


emiki6
veterán

Ajánljatok valami jó 20 centis ventit. Lehet ledtelen vagy kék ledes. Köszi.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#22938) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziaszok!

Elfogyott a 4pines csatlakozó a lapomon. Mit lehet tenni ilyenkor?

Aquila non captat muscas.

(#22939) bluyoo válasza Hegyirabló (#22938) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Y kábellel meg tudod oldani hogy egy csatlakozón több venti legyen. Egyes ventilátorokhoz alapból jár pl. az én Coolink SWiF2 120P -mhez járt [link].

Bazinga!

(#22940) Hegyirabló válasza bluyoo (#22939) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:R

Aquila non captat muscas.

(#22941) bluyoo válasza Hegyirabló (#22940) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A link lemaradt ... :) [link] esetleg szemrevalóbb darab 3X annyiért [link]

Bazinga!

(#22942) bluyoo válasza Hegyirabló (#22940) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bár kérdezz rá merlintől mert most nézem hogy az olcsóbbik elosztón eggyel kevesebb kábel van mint azon amit kaptam a SWIF2 höz [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22943) Hegyirabló válasza bluyoo (#22941) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jó ez, jó ez, csak mire feljön Pécsről, + egy ezres. :N

Aquila non captat muscas.

(#22944) bluyoo válasza Hegyirabló (#22943) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok nem kötelező! :DDD Csak hirtelen ott találtam/tudtam 4pin-es Y kábelt.

Bazinga!

(#22945) ViSAS


ViSAS
senior tag

Véleményetek szerint melyikbe érné meg jobban befektetni? ;)
[1.] vagy [2.]

[ Szerkesztve ]

(#22946) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Sziasztok!

Mostanában hangosabb lett a gépem, a gyári Intel hűtőre gyanakszom elsősorban. (Nem vészes, csak én utálom!) Kb. 500-600 órányi használattal a háta mögött elképzelhető ez? Vagy inkább gyanakodjak az MSI GT 630-ra? (Egyidősek.) Mennyibe kerülne visszaállítani a korábbi hangerőt? Az nem baj, ha még halkabb lesz, de legalább azon a szinten legyen. A többi cucc rendben, a ház jól szellőzik. Szeretném minél olcsóbban megúszni, de csak "vadiúj" holmi jöhet számításba. LGA 1150- hez való kellene.

[ Szerkesztve ]

(#22947) Raggie válasza bolyhos bari (#22946) üzenetére


Raggie
őstag

Vegyél egy CM 212 EVO-t a procira azzal nem lőhetsz mellé. Halk és jól hűt. 9k körül van boltban újonnan.

Gyári hűtésnél minden szempontból jobb.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22948) hermanyi válasza bolyhos bari (#22946) üzenetére


hermanyi
őstag

Monitorozd ki a fordulatszámokat és a hőfokokat . Abból meg tudod ,hogy a CPU vagy a VGA a hangosabb.

GT630 MSI After tudod állítani a venti fordulatszámát, vedd visszább ha a hőfok engedi .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22949) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Raggie és hermanyi

Köszi szépen mindkettőtöknek!

(#22950) Kar07 válasza Hegyirabló (#22943) üzenetére


Kar07
tag

Hegyirabló és bluyoo:

Ha még aktuális, akkor itt is van hasonló kábel, és ez budapesti bolt, így már nem lenne postaköltség: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.