Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Amugy már csak annyi kérdésem lenne hogy erre a hűtőre fel lehet tenni valami jobb minőségű ventit?

(#18002) xmasterteam


xmasterteam
tag

Visszaolvasva az előttem szólókat.. hogy sok embernek eléggé melegszik a gépezete ami elég érdekes. Így gondoltam ezek láttán megosztom veletek eddigi tapasztalataimat amibe egy kis barkácsolás is belekerült.
Egy régi szürke-grafit NoName gépházat szerkesztettem át egy csöppet. :) Ami leszedett oldallappal, 4db ventivel(2db 12cm-es 2db 8cm-es 5 volton), egy kicsi barkácsal egyáltalán nem melegszik a gépem... Úgy csináltam meg hogy előre semmilyen ventit nem lehetett berakni. Úgy faragtam bele 2db-ot 1-et felülre 1-et alulra. Így a HDD-t és egy kicsit a vgát is hűti. A fenti pedig pont a procira fújja a levegőt elég nagy nyomással. A vezetékeket is eltüntettem a gépház jobb oldalába beraktam őket, hogy ne legyenek útba így semmilyen levegő részecskét sem fognak fel. A többi módrol nem beszélek, mert azok csak apróbb átalakítások. A lényeg a lényeg hogy aki nem bánja kicsit átalakítani gépházát az szerintem a barkácsolást is próbálja ki, mint hogy egyből egy új jó drága gépháznál jutna ki..
Gépház oldala nélkül
Oldallal
ui: A proci megvan húzva 3,2ghz-re 1,3V-n megy.

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#18003) zsolthee válasza szab.tam (#18000) üzenetére


zsolthee
senior tag

dehogynem, elég :R
Bocs, csak nem figyeltem. :B
Köszönöm!

(#18004) Henk válasza Gyurma23 (#17996) üzenetére


Henk
veterán

Elrontani nem. Legrosszabb esetben ha kevés a fesz. instabil lesz vagy be sem boot-ol és pár próbálkozás után újraindul az előző megfelelő beállítással. De 1,2 V-al nem lesz ilyen gondod. Nekem 4 Ghz-en 1,23 V-ot kap, bios-ból. Azért az i7 topik első hsz-át olvasd el beállítás ügyben mert van pár dolog amire oda kell figyelni.

(#18005) Gyurma23 válasza Henk (#18004) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Rendben van köszönöm :) Elvileg ez csak egy átmeneti hűtés mert szeretnék egy komolyabbat amivel 4gigán meglehet hűteni rendesen

[ Szerkesztve ]

(#18006) szab.tam válasza zsolthee (#18003) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, és az egy xp-mnek a tálcája a képen... :U :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18007) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

vissza vettem a feszt és mindjárt nem 61 fokos vagyok ahogy betölt a win:)

[ Szerkesztve ]

(#18008) TaaT válasza Gyurma23 (#18007) üzenetére


TaaT
veterán

ez a képfeltöltés nemigazán sikerült :B

Give them hell Ukraine!

(#18009) Henk válasza Gyurma23 (#18007) üzenetére


Henk
veterán

Ugye, és biztos vagyok benne, hogy még lehet belőle faragni finomhangolással. Nem mintha le tudnám olvasni a hőfokokat a linkelt képről. :D
A Freezer 7 azért a 4 Ghz-hez már kevés, ha igazán meg van izzasztva azzal már nagyon elmelegszik.

(#18010) Gyurma23 válasza TaaT (#18008) üzenetére


Gyurma23
senior tag

http://www.4shared.com/photo/Mo0QnhcL/Nvtelen.html
pedig nekem rendesen beadja.....

(#18011) Gyurma23 válasza Henk (#18009) üzenetére


Gyurma23
senior tag

igazatok volt tényleg :) eddig ugye ahogy bejött a rendszer már volt hogy 60fokot is elérte most meg terhelés alatt60-63fokos:)

(#18012) TaaT válasza Gyurma23 (#18010) üzenetére


TaaT
veterán

nálam is beadja, csak ekkora a max képméret a linken: 800 px × 450 px... és hiába van 42"-os LCD-m akkor sem látok belőle sokat :DDD

szerk.: na vmi oknál fogva sikerült kinagyítani, van egy csomó magyar képfeltöltő oldal, legközelebb azokat használd... :C

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18013) easy...rider válasza Gyurma23 (#18010) üzenetére


easy...rider
őstag

Behozza csak talán nem ilyen háttérrel kéne küldeni az infókat!

Meg a procituningolós témakör nem ebbe a topikba tartozik. Ami linket küldtem ott minden infót megtalálsz, de gondolom nincs kedved olvasni, ezért kérdezel. Ha olyan kérdést teszel fel ami nem ide tartozik akkor legalább tedd OFF-ba.

Korábbi kérdésedre válaszolva, nem kell cserélned a ventit, mert jó venti van azon a hűtőn.

[ Szerkesztve ]

(#18014) Gyurma23 válasza TaaT (#18012) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Köszi!:)

(#18015) Gyurma23 válasza easy...rider (#18013) üzenetére


Gyurma23
senior tag

eddig még senki nem panaszkodott a hátterekre :D de rendben van beszúrom oda de én a hőfokok miatt irtam a kérdésemet:) :R

[ Szerkesztve ]

(#18016) easy...rider válasza Gyurma23 (#18015) üzenetére


easy...rider
őstag

A háttér nekem is tetszik, csak úgy érzem a PH kicsit másról szól :P

(#18017) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!
Valaki tapasztaltabb ember legyen szíves ajánljon nekem egy hűtőt GTX480 ref karira, amit nem főz el a kari már alapfeszes tuningnál is!
Alaphelyzetben egy Twin Frozr II hűtős, 1050mV alapfeszes MSI kariról van szó, aminek hűtését már a megvásárlás napján le akartam cserélni a vrm+vram rész gagyi hűtője miatt.
Az itthon már meglévő Prolimatech MK-13-am dobtam fel rá tesztként 2db 1500RPM-es 12-es ventivel, azonban még alapórajel alulfesznél is emelkedtek a hőfokok 1,5 óra furmark után is, szépen elfőzte a bordát 120 fokig is ment volna, ha hagyom. Egy elég hibás konstrukció a borda, a rohadt hosszú hőcsövek miatt a hűtő egyik fele tök hideg, a másik részen érinthetetlenül forró, nem tudja elvinni a hőt időben.
A tegnapi napon vettem egy Zalman VF3000F-et, amelynek a nyákbordája szuper, így azt tuti, hogy nem adom el a kariról!
Konyhai mérleggel mérve azonban szomorúan konstatáltam, hogy a magot hűtő borda a tfii-nél 410gramm, a zalminál "csak" 295gramm ventik nélkül. Tudom, h a tömeg maga, felület nélkül csak a felfűtési időt növeli, hűtőteljesítményt nem növel.
Ezzel a hűtővel az alulfeszes tesztek már szépen elfutottak, gyári ventivel 58 fokig megy fel 100% fordulat mellett, szemben a TFII 65 fokával.
Azonban alapfeszen legnagyobb órajel (850MHz) mellett a gyári MSI borda 79 fokig engedi a kártyát hevülni, ezzel megint csak 94 foknál még bőszen emelkedett volna a hőmérséklet.
A ventiket lecseréltem 2db 1500-as 12cm-es ventire (mint a prolima bordánál) és így már megáll 94 körül.
Nagyon nem vagyok megelégedve vele! Az MSI borda ugyanis hatalmas hangerő és fehér izzásban lévő nyákalkatrészek mellett, de tette a dolgát, mér 900-as órajel mellett is 83 fokon (!) tartotta a kártyát. nem tudom mi tévő legyek. :(
Előre is köszi minden építő jellegű, (remélhetőleg) tapasztalatra épülő hsz-t! :R :K

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18018) TaaT válasza kicsipapucs (#18017) üzenetére


TaaT
veterán

ha kombinálnád a zalman nyákbordáját egy Accelero Xtreme Plus hűtéssel lehet jobb lenne, bár nem túl sokkal... :)
a prolimatech viszont érdekes... azt mondod hogy a gpu-nál melegek a hőcsövek, a lamellák viszont hidegek? :F

Give them hell Ukraine!

(#18019) kicsipapucs válasza TaaT (#18018) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Accelero+zalman borda jó 5let, de faragni kéne a nyákbordát, Pala kolléga annó már meg akarta csinálni, de lemondott róla. Meg kéne egy accelero, ami még+10k alsógangon, ennyiből ár vizezni lehet...
Nem úgy van, ahogy te értetted, hanem: a gpu-val érintkező hőcsőrészekhez közeli lamellák forrók, a hőcsövek magtól (nem fizikailag, hanem a hőcsövön nézve) legtávolabbi lemellákra már semmi hő nem jut. Nagyon hasonló (99%-ban ugyan olyan) az Alpenföhn Peter-je, minden részletet koppintottak Prolimáéktól (ventitartó, méretek, kiegésíztők, stb...), azonban ők így csinálták a bordát: [link]
A borda felülete nem nagyobb, mint az mk-13-nál, azonban itt a gpu mind2 irányába kihozták a hőcsöveket, de mind2 irányba mehet a hő egyszerre, noctua nh-d14-nál is lévő "duplatorony" rendszert hozva létre (csak ráhajtogatva a vga-ra). A Peter-t a legjobb hűtőként emlegetik. (tesztekben veri a Shamant, Accelerot, mindent) Ennyit számít egy kis tervezési hiba. :U

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18020) TaaT válasza kicsipapucs (#18019) üzenetére


TaaT
veterán

megnéztem egy bemutatót róla, tényleg komoly hűtő :C

Give them hell Ukraine!

(#18021) easy...rider válasza kicsipapucs (#18017) üzenetére


easy...rider
őstag

Szerintem rosszul tetted fel a Prolimatech MK-13 bordát.
tedd fel úgy hogy egy papír lapot teszel a borda és a kártya közé mielőtt felcsavarozod, aztán ha röggzítetted húzd ki a lapot. ha könnyen kijön akkor minden OK, viszont ha nem, akkor valahol felfekszik a borda a kártyára. Ezért nem érintkezik rendesen a GPU-val.

Vagy nézted hogy nincs e ilyen?

(#18022) kicsipapucs válasza easy...rider (#18021) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A prolimát még a gyári kuki vrm bordával néztem, tuti, h nem akadt fel sehol. Megvolt a kontakt, bizti!
(Prolima sztem szimplán gyenge már ehhez a karihoz, 460-am is volt, azt simán 50 fok körül tartotta a legmagasabb stabil órajelekkel+emelet feszekkel) Az a baja, hogy ha elfogy a hűtő, akkor nem szépen emelkedik a hőfok, hanem felforr szépen lassan, fokonként a teszt alatt. Egy 460-560 pedig még max Afterburner fesszel és kimaxolt órajelekkel sem rendelkezik akkora hőteljesítménnyel, mint egy 480.
Na, hoppá rézimi, hogyan tovább? :DD

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18023) Vikkk21


Vikkk21
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni ahhoz, hogy miként tervezzem meg a házam hűtését?
A ház: Bitfenix Merc Alpha. Gyárilag van benne 1 db 120-as, és további 7 db hely van a bővítéshez: 2 db elől, 2 db felül, 2 db oldalt, 1 db alul.

Ami majd a hőt termeli: xD

i5 2400, gts450 1GB DDR5, SSD, WD 1TB 7k, lap pedig ASUS P8H67, 8 GB RAM, ehhez egy 500 W-os táp párosul majd

Két ventilátort néztem ki:

A opció

B opció

Első kérdés, hogy hányat érdemes szerintetek még venni bele? Én a gyárival együtt max 4-ben gondolkodtam eddig, de cáfoljatok meg nyugodtan!

Továbbá milyen elosztás lenne ideális, hogy a hideg-meleg levegő megfelelően cserélődjön? Hova szereljem az újakat?

Ha a szabályozhatót veszem, akkor egy panelre is lenne szükségem hozzá. Tudtok ehhez ajánlani valamit?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#18024) szab.tam válasza kicsipapucs (#18017) üzenetére


szab.tam
nagyúr

elképzelni nem tudom, hogy nálad mi van.
tuti, valami user error....

a számtalanszor belinkelt képem:

a vf3000f-en a 9 centis fix 400-on, a 12-es 400-1200-on, állíthatóan. általában minimumon. de furmarkon feltekertem. már pontos értékre nem elmlészem, de valahogy max 74-76 körül ha volt talán.
de minimumon, amikor mindkett 400-on tekert, akkor sem ment 85 fok fölé.
mx2 pasztával....

egy szétszedés után kísérlet képpen a nagy hűtő szerelésekor használt kommersz pasztával, max ventin is gyorsan felment 85 fokig. ott lelőttem, és ment vissza az mx2....

vagy te rontasz el valamit, vagy a gyári kupak nem érinkezik jól a gpu-val.

(le kell szedni) :U :DDD
úgysem láttam még olyat... :))

"Na, hoppá rézimi, hogyan tovább?"
mit is csinált aza gyerek hogy lesérült? mert valami fura dolgot asszem. régen volt, nem emlékszem...
neked viszont a luggert javaslom. drága ugyan, de utána garantáltan nem fogsz itt szenvedni... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18025) kicsipapucs válasza szab.tam (#18024) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nade gyári TFII-vel meg müxik, ezzel meg nem?
Van 2db 75 grammos mx2-m párszor újrakenhetem belőle. :DDD
Tessék szab.tam, aszontad nem láttál még ilyet: [link]
Ja még 1: neked a nyákbordád mennyire melegedett fel furmark alatt?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18026) szab.tam válasza kicsipapucs (#18025) üzenetére


szab.tam
nagyúr

passz....

150gr mx2? nyami...
én 30gr-osat vettem subcoolin-tól annyiért, mint engustól a nagyot kaptam volna. nem néztem szét rendesen... :(((
és most fogok venni egy befőttesüvegnyi, 2.25 kilónyi, 1.6 sűrűségű kommerszet.
nagy teveim vannak. csak hát még idő. és majd kellenek delinvensek, akiknek kísérletezésből önkölcségi áron passzizálhatok.
így tudok majd költséghatékonyan tervezni, fejleszteni, sorozatgyártásra alakalmas darabok előtti koncepciómodelleket kikísérletezni...
csak hát a q* csövek nem jönnek.... :((

linket köszi. mentettem...

vékony a bőr a kezemen. így a "pont meg tudom fogni" kategória volt mindig.
a mostani paszív hűtő tf2 nyákbordára rakott alubordákkal jobb kicsit helyzet, mint a ventis, de lapos megoldásoknál.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18027) DoxaM


DoxaM
aktív tag

Sziasztok,

EGy kis segítséget szeretnék kérni én is..cpu hűtéshez :) Jelengel egy CM Hyper TX -em van, ezt szeretném valami jobb hatásfokúra lecserélni.Scythe-nek van értelme?mugen 2 vagy ninja-ra?Vagy vannak jobbak hasonló árban?Még kérdés, h mi a legjobb hőmérsékelt figyelő progi?És melyik hőmérsékleteket kell nézni?A core-okat külön külön, vagy a CPU-t egyben? :R

(#18028) easy...rider válasza DoxaM (#18027) üzenetére


easy...rider
őstag

Itt egy teszt, itt a Standardmodus nevű grafikont figyeld meg.

A Ninja 3 elég jó, ha kicsit spórolósabbra számod akkor a Arctic Cooling Freezer 13 Pro is jó, de erről nincs még összehasonlításom. Ebben az árban nem sok jobbat tudok, 11000Ft körül a Ninja 3 jó.

Hardveraprón van még egy EKL hűtő, ami még jó, de nem tudom mennyire éri meg az árát.

[ Szerkesztve ]

(#18029) kicsipapucs válasza DoxaM (#18027) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Szia!
Cpu hőfokának monitorozására a 2 legjobb program a core temp és a realtemp nevű progik, én az elsőt ajánlom, mert ez a videt alapból mutatja és nekem jobban bejön. A magokat nézd, onnan is mindig az aktuálisan legmelegebbet. Több hőfokot nálad a lapodnál alacsony kategóriája miatt nem igazán lehet monitorozni. Amit még nézhetsz: vinyók hőfoka, vidkari hőmérséklete és alaplapi hőmérő dióda hőfoka.
A Scythe egy nagyon jó gyártó, de neki is vannak jó és rossz cuccai.
Mugen 2 vagy Ninja és ehhez hasonló árban jobbak? Az egész kérdés nem elég konkrét...
Hányas Ninja (van belőle 3 változat+ a rézből készült és a különböző revíziók), valamint mennyiért tudod ezeket szerezni? Mert ha "okosba" 3-ért van pl. ninja 3, akkor nem ajánlom neked 15 ezerért a thermalright vmeik hűtőjét, nem jobb annyival, h ilyen versenyben felvegye a kesztyűt, de ha 20-ért vesztegetik neked a mugen 2-t minden extra nélkül, akkor nyilván lebeszéllek, mert sokkal jobb termékek is kaphatóak ennél? Egyszerűbben: Mi a keret, amiben ajánlani kell hűtőt?
A mostani hűtőddel milyen hőfokokat produkálsz?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18030) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

[link]
[link]
Sziasztok urak!
Ez a két venti érdekelne engem, mennyire zajosak, mennyiben hasonlitanak ezek az alpine pro-n használt ventihez (mert annak nagyon tetszett a hangja), Illetve melyik a jobb a 2 közül? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18031) easy...rider válasza gordonfreemN (#18030) üzenetére


easy...rider
őstag

Melyik Alpine PRO-ra gondolsz? mert van belőle pár fajta :D
Meg az első linked nem jó.

(#18032) gordonfreemN válasza easy...rider (#18031) üzenetére


gordonfreemN
addikt

sorry, itt egy jó: [link]

Alpine 11 pro rev 2. [link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18033) easy...rider válasza gordonfreemN (#18032) üzenetére


easy...rider
őstag

Az F12 PRO venti az ugyan az a technológia, csak az Alpine 11 PRO-n kisebb van.
Mivel nagyobb az F12, ezért ugye több levegőt szállít, és a szélzaj az nagyobb. Ez ellen nincs mit tenni, ha légszállítást akarsz, akkor lesz szélzaj. Maga a venti az jó, a hátránya annyi hogy csak "fújó" pozícióba tudod beszerelni.
A sima F12 is jó venti.
Az F12 és F12 PRO az árához képest ezeknek nem nagyon van vetélytársuk. Ha kicsit többet költesz akkor Coolink SWIF 2 amit érdemes venni. Szóval nyugodtan vaheted az F12-t és az F12 PRO ventiket, amelyik szimpi, nem fogsz csalódni :)

(#18034) TaaT válasza easy...rider (#18033) üzenetére


TaaT
veterán

"az árához képest ezeknek nem nagyon van vetélytársuk."

nem tudom máshol mi a helyzet de mifelénk úgy felkúrták az Arctic ventik árát hogy az F12 TC annyiba kerül mint az Swif2 :o
pedig én a nyár közepe/vége fele még 1100ftért vettem az F12 TC-t, múlthéten meg már 1950ft volt a havernak... :W :W :W

Give them hell Ukraine!

(#18035) oz82 válasza TaaT (#18034) üzenetére


oz82
senior tag

:))

Rossz helyen laksz...

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18036) TaaT válasza oz82 (#18035) üzenetére


TaaT
veterán

ezt eddig is tudtam :DDD

Give them hell Ukraine!

(#18037) easy...rider válasza TaaT (#18034) üzenetére


easy...rider
őstag

Sajnálom :(

Én olyan 1400Ft körül látom őket, de a Swif 2 meg 2000Ft körül mozog tudtommal.

De ha a te boltodban ez a helyzet, akkor Swif 2-t kell venni ;]

[ Szerkesztve ]

(#18038) nagyarpad


nagyarpad
csendes tag

A véleményeteket szeretném kikérni erről a ventilátorról. Vagy a processzorhűtőre (Corsair A70), vagy pedig a ház hátuljába szerelném, ezt még nem döntöttem el. A lényeg, hogy elegendő légszállítása legyen és ezt ha lehet, akkor halkan tegye és fekete, esetleg fekete és piros legyen (ez csupán a színösszeállítás végett számít).
Egy ilyen házban teljesítene szolgálatot, amelynek az elejében egy 18 cm-es ventilátor van és az alacsonyabb fordulaton szeretném működtetni, ami a gyári adatok szerint 18 dB (AP181).
Ha tudtok jobbat, ami megfelel a kritériumoknak és az ára is elfogadható, azt írjátok meg.
Segítségeteket előre is köszönöm!

2009. április 16-án megszületett Hanna kishúga, Tessa. Hurrá...

(#18039) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

(lehet hogy kicsit off-topic lesz)
Milyen paszta javasolt egy laptop teljes hűtési rendszerének újrapasztázáshoz?

(#18040) easy...rider válasza nagyarpad (#18038) üzenetére


easy...rider
őstag

Scythe Slip Stream :K
ebből tudsz kettőt is venni egy olyan árából amit linkeltél. Csendes és sok levegőt szállít

(#18041) easy...rider válasza aclandiae (#18039) üzenetére


easy...rider
őstag

Akármilyent használhatsz, de érdemesebb a minőségibbekkel próbálkozni.
Arctic cooling MX2 / MX3 / MX4
De olcsóbb coolink paszták is megteszik a dolgukat, kb harmad áron. (attól függ hol veszed)

(#18042) szab.tam válasza aclandiae (#18039) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pl itt több kiszerelésű Arctic Cooling mx2--t is találsz. el kell döntened, hogy mekkora kell. a 65 gr-os gazdaságosabb, de a te helyedben valszeg a 30gr-osat venném. tubusban sok évig eláll.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18043) TaaT válasza szab.tam (#18042) üzenetére


TaaT
veterán

"tubusban sok évig eláll"

nálam kicsit más volt a helyzet az mx2-vel :o

Give them hell Ukraine!

(#18044) DoxaM válasza kicsipapucs (#18029) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Aha, hát a többi hőfök nem is nagyon izgat.A proci a szük keresztmetszet.A mostanival prime 95 alatt 74-fokra felmegy a 1,2-es core a 3,4 pedig 68 fok...venti 1800-on, de be van állítva, hogy ha nincs terhelés alatt, akkor "csak" 800-on pörögjön (1.58V-1.6V-ot állítok biosba, load alatt 1.38-39-et kap a proci :o )
Nálunk faxé nincsennek [ilyen] akciók? Egyébként jaja, jó lenne egy ninja "okosba" vagy egy tuniq tower..igazándiból jó lenne, csak a hűtő maga, mert vennék rá inkább külön ventit, még az is egy jó kérdés lenne, h 2 ezer körül milyen venti érné meg?vagy akkor inkább maradjon rajta a saját ventije?2k-ért jobbat nem lehetne kapni?(scythe esetében..tuniq-nak nincs végülis,a zt tudom)

[ Szerkesztve ]

(#18045) gordonfreemN válasza TaaT (#18043) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na most ezt nem értem, tubusról volt szó, nem felkenve. Vagy felkented sok év után és ilyen lett?
Há' mi ezzel a baj? ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18046) TaaT válasza gordonfreemN (#18045) üzenetére


TaaT
veterán

felkentem és egy hónap után olyan volt mint a gyurma... :(((
nem hiszem hogy ilyennek kell lennie normál esetben...

Give them hell Ukraine!

(#18047) szab.tam válasza TaaT (#18043) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen. azt írtam, hogy "tubusban".
arra akartam utalni vele, hogy érdemes megvenni valamilyen nagyobb kszerelést.

ha felkened, akkor a hő hatására száradhat. pláne úgy, ha kis légzsákokat is bezár az ember. erre különösen alkalmas a direkt érintkezős csöves cpu talp. de attól még jól vezeti a hőt.
sehol nem írják, hogy a szétszedés után le lehet kaparni, és újra fel lehet használni.

nálad valószínű nem préselődött ki teljesen a levegő.

idővel nálam is begyurmásodik. tavasszal szedtem szét egy gépet 3 év 24/7-es üzem után. mx2-vel nálam sosem volt probléma. nem az állagával, hanem a hővezető képességével.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18048) gordonfreemN válasza szab.tam (#18047) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erre gondoltam én is, csak lusta voltam leírni :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18049) TaaT válasza szab.tam (#18047) üzenetére


TaaT
veterán

igen, a "teljesítményét" nem vesztette el, így gyurmásan is jó volt...
de inkább váltottam chillaramic-ra: olcsóbb, nem gyurmásodik be és teljesítményben megegyezik az mx2-vel :)

Give them hell Ukraine!

(#18050) proci985 válasza szab.tam (#18042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

30 grammos az azért hatalmas. én elvoltam két évig 4 grammal, pedig párszor újra lett pasztázva a cpu és gpu is.

szerk: persze felhasználásfüggő, de a Te felhasználásod még itt a ph!n is eléggé extrémnek számít.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.