Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8751) canniball válasza canniball (#8744) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor amíg erre jár valaki aki tud ebben segíteni nézzük az "érem másik oldalát".

Az utód egy Samsung LE40C530 lenne. Tudom nem egy extra darab, de erre van keret, cserébe (azt hiszem) az igényeim sem nagyok: DVB-T/C tuner, kártya foglalat, a jelenleginél nem rosszabb képminőség (esetleg egy LAN csati még nem jönne rosszul, de ennyi pénzért nem álmodozok).
Néhány kérdés:
- van-e esetleg olyan hibája a készüléknek, ami miatt jobb elkerülni?
- HD jeleknél (gondolom) nem kérdés hogy jobb lenne a jelenleginél, de milyen az analóg tuner benne, illetve SD forrásoknál (kb. 4 méterről) nem teszi-e "élvezhetetlenné" az élményt hogy fullHD?
- a kártya foglalattal abszolút nem vagyok képben: csak egy típusa van vagy több is, utóbbi esetben kompatibilissé tehetők-e?
- az útmutató szerint egyszerre tudja kezelni az analóg és digitális TV jeleket is, ezt hogy kell elképzelni: egymás után/keverve vannak a csatornák, vagy választani kell hogy melyik forrást akarom nézni, vagy máshogy? Illetve csak egy helyről jöhetnek ezek vagy létezik valami megoldás arra, ha pl. az analóg kábel TV-t és a földfelszíni digitálisat is be akarom küldeni?

Guglival sajna nem messze jutottam, csak a 32"-os kistestvéréről sikerült némi infót találni, azt ár/érték arányban nem hozták rossznak, de nem tudom ez jelent-e valamit erre a típusra nézve.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8752) dh66e válasza canniball (#8751) üzenetére


dh66e
veterán

110k összegért az egy "jó" tv a méretét is figyelembe véve,de én összeguberálnék hozzá még egy 20k és vennék egy C550-t és megvan a lan csati is.Persze ha nincs rá több akkor nincs.

Analóg adás elfogadható rajta pláne 4m távolságból.A kártya fogadó valójában egy modulfogadó(CI foglalat).Mondjuk veszel egy Extra kártyát( Mindig tv)+egy conax modult és ezt dugod abba a kis nyílásba és élvezed a digitális csatornákat.Kábelnél hasonló a helyzet ,de az szolgáltató függő milyen kártya modul páros kell a tv-hez ill.hogy engedi e a cég a kártya külön használatát.
A digitális ill.analóg adást természetesen külön forrásról-és nem keverve-nézheted.Amennyiben analóg ktv+digitális földfelszíni adást szeretnél nézni felváltva akkor elballagsz egy antenna boltba és veszel egy közösítőt erre a célra van spéci cucc tehát ne tescoba meg auchanba próbálj vásárolni.

(#8753) canniball válasza dh66e (#8752) üzenetére


canniball
nagyúr

"...én összeguberálnék hozzá még egy 20k és vennék egy C550-t..."
A samsung.hu szerint a következő az eltérés a két típus között: pár mm-rel nagyobb méret (mivel a képátló azonos ez gondolom a kávában mutatkozik meg), +1HDMI, +LAN. Van esetleg más is vagy tényleg ennyi?

"...és megvan a lan csati is."
Azt nem tettem hozzá, hogy ez a (szerveren lévő) zenék/filmek hálózatról történő lejátszásához jönne jól, ugye ezt tudja?

"Persze ha nincs rá több akkor nincs."
Elég szűkös a keret, de végül is minden attól függ mennyiért lehetne eladni a jelenlegi készüléket, erre esetleg van tipped?

"...és veszel egy közösítőt erre a célra van spéci cucc..."
Tehát megoldható, nagyszerű!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8754) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hali!

Nem tud valaki egy olyan programot ami egy DTS hangásvot tartalmazó 1080-as mkvnak a hangját átalakitja ac3-ba?

Esetlegesen egy linket is kérhetek?

(#8755) canniball válasza canniball (#8753) üzenetére


canniball
nagyúr

Most látom csak hogy van Samsung LCD topik, azt hiszem inkább odavalók a LE40C530-cal kapcsolatos kérdéseim. Ha tudtok segíteni akár ott azzal, akár itt a Philips-szel kapcsolatban azt megköszönném! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8756) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Azt hogyan tudom kideríteni egy hirdetésben,ha nincs feltüntetve,hogy milyen a kijelzője,fényes v matt?Nekem ez utóbbira lenne szükségem de sehol nem láttam külön feltüntetve.Egy nagyon világos nappaliba lenne.Amit szeretnék az 55"lcd v full led Tv.
Ha valaki tudna segíteni azt előre is megköszönném.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#8757) dh66e válasza canniball (#8753) üzenetére


dh66e
veterán

-Igen ennyi ill.a médialejátszója talán több fájl típust kezel mint a C530-é.

-igen

-Próbáld meg felrakni a PH-n az Aprók közé ár nélkül kinek mennyit ér vagy viszonyíts az ottani árakhoz és kitalálsz egy összeget max. lejjebb mész ha nem viszik.
Azért a samu topicot is látogasd mert csak több infót kapsz ha olvasgatsz mint itt.

(#8758) dh66e válasza Scoobyka (#8754) üzenetére


dh66e
veterán

[link]

ako001

Amennyiben nincs fent a hazai képviselet honlapján hogy fényes e vagy matt akkor hívd fel őket vagy vmelyik kereskedést majd megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#8759) canniball válasza dh66e (#8757) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8760) Dzsano válasza canniball (#8753) üzenetére


Dzsano
tag

Ha már összeguberálnék még 20-25 ezret, akkor vennék egy Philips 42PFL5405H-t, kb. 135.000 Ft, DE 106cm, 100Hz, 2 ms. A médiapléjer meg úgyis kell majd.

(#8761) Scoobyka válasza dh66e (#8758) üzenetére


Scoobyka
addikt

koszi :R

(#8762) humax


humax
senior tag

sörgosen kell egy LCD

SAM 46C650
LG 47LD750
LG 47LD650
meilyik jobb? tapasztaltokat megkoszonom.

elore is :R :R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8763) XTaki


XTaki
tag

sziasztok Urak!

TV-t szeretnek valtani...10 eves 72cm Panasonic-rol egy 42 colos LCD-re.

Philips - 42PFL5405H

ez az amit kineztem magamnak, mint ami eleg olcso, de elso ranezesre mindent tud, ami kell nekem.

velemenyeznetek? alternativakat is adnatok?

elore is kosz!

XTaki

(#8764) forise


forise
tag

Sziasztok én is tanácsot szeretnék kérni tv vásárlás előtt. Konkrét típusról lenne szó,
mégpedig az ORION PIF 32-D -ről. Szerintetek megéri a 85k-t, mint megbízhatóság és
minőség szempontjából? Segítségetek előre is köszönöm.

(#8765) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Nekem ezek voltak a feltételeim:
- 46-os normál nem led-es lcd
- matt panelja van
- van benne webböngésző
- jó a médialejátszója
- és 100Hz-es legalább

Egyre inkább úgy tűnik nem lesz ilyen tv idén.
De ha kivenném a listából a netet, meg a média lejátszást, és ezeket külön kis htpc-vel oldanám meg, máris könnyebb lenne a helyzet, választhatnék a kifutó modellek közül most jó áron.
Pl Sony ex500, Samsung 630
Melyik lenne a jobb?

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8766) dh66e válasza forise (#8764) üzenetére


dh66e
veterán

Orionból a vidéki házunkban van egy mikró az szuper,de tv-t soha nem vennék töllük.Ezért az árért már kapsz neten ([link],[link]) is megbízható készüléket is,de használtból is nagyobbat az apróban.

(#8767) canniball válasza Dzsano (#8760) üzenetére


canniball
nagyúr

Sajnos a lehetőségek korlátozottak, de majd utánanézek, köszönöm a tippet! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8768) Turbobacsi válasza forise (#8764) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

az Euronicsban van most Philips 32PFL3605: 90e-ért, inkább azt

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8769) BBéci válasza Dollface (#8749) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes újítás, a gyakorlatban inkább hátrányát láttam, mint előnyét. Nekem sokkal jobban tetszenek a hasonló áron, vagy valamivel olcsóbban kapható Sonyk és Samsungok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8770) forise válasza dh66e (#8766) üzenetére


forise
tag

Köszönöm a tanácsokat dh66e és Turbobacsi. Gondoltam az ORION is egy jó márka mivel elég régóta gyárt tv-ket is.

(#8771) Dollface válasza BBéci (#8769) üzenetére


Dollface
tag

Nekem a színvisszaadással nincs különösebb bajom,egy kis állítgatással állítólag gyönyörű kép facsarható ki belőle. Inkább a felhősödés ill. a bevilágítás megléte érdekelne ezzel a szériával kapcsolatban.

Egy tesztkép egy kölfüldi oldalról,ill a hozzá tartozó jellemzés:

"Sharp LE820 has no clouding issues which is positive because some of the Edge LED models out there have. I was concerned that LE820 would actually be a step back compared to the LE705 with backlit LED that had almost perfect light homogeneity but LE820 really handles the light distribution well even though it has an Edge LED backlight. "

Tehát gyakorlatilag tökéltes.

Ugyanakkor ezzel szemben egy Quattron-tulaj tesztképe:

Hát...nem éppen egyforma a kettő...:( Ennyire darabfüggő lenne? Magyarul lutri hogy épp milyet hoznak ki a raktárból?

[ Szerkesztve ]

(#8772) vlevi válasza forise (#8770) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Gondoltam az ORION is egy jó márka mivel elég régóta gyárt tv-ket is."
Ez a nagy átb****s az ORION névben. Ez már nem az az ORION, nézd meg mi mindent "gyárt". Sajnos már nem több, mint bármelyik kínai összeszerelő üzem.

(#8773) dh66e válasza Dollface (#8771) üzenetére


dh66e
veterán

Az alsó kép pont olyan mintha egy samurol készült volna. :)Teljes fényerőn mindegyik ilyen vagy még rosszabb.A kérdés inkább az hogy a fényerő csökkentésével javul e a dolog vagy sem. Viszont az is igaz hogy az edge ledes megvilágítású tévéknél -tök mindegy melyik gyártó-eddig ez megoldhatatlan probléma volt.Tényleg kíváncsi leszek hogy mennyit fejlesztenek a gyártók a bevilágítás terén mert egy két darabot elnézve az edge led eddig a legrosszabb elképzelés,viszont mutatós egy lakásban a vékonysága miatt.

(#8774) BBéci válasza Dollface (#8771) üzenetére


BBéci
titán

Inkább a külföldi oldal hitelességét kérdőjelezem meg.
Nálam a 920-as volt, az is körülbelül annyira felhősödött, mint a képen látható.

(#8773) dh66e
Abban igazad lehet, hogy erősen felhúzott fényerőnél készülhetett a kép, de szerintem akkor sem elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8775) Dollface válasza BBéci (#8774) üzenetére


Dollface
tag

Hát akárhogy is van,elkeserítő,hogy egy 300-400 ezer forintos LCD tv így néz(het) ki...Gyakorlatilag ott tartok,hogy nem merek semmit venni,mert nem tudom,hogy mit fogok kapni otthon,este,sötét szobában. Arra pedig nincs lehetőség,hogy egy-két napig teszteljem,aztán döntsek a vásárlásról. Gondolkodtam Pana plazmán is,de a G20-ast meg láttam egy ismerősömnél. A kép 600Hz-nél zavaróan folyik,minden film úgy néz ki rajta mintha Szomszédokat néznék,illetve idegesítően zümmög. Plusz még be is ég,ha nem vigyáz rá az ember...Szóval én LCD felé hajlanék,de ezek a foltok,felhők,világító sarkok....elkeserítő...

(#8776) dh66e válasza Dollface (#8775) üzenetére


dh66e
veterán

Azért én ennyire nem félnék.Soha az életbe nem fogod teljes fényerőn használni azt a tv-t mert normál emberi szemnek az már zavaró kivéve ha függöny elhúz és a tv szembe a nappal vigyorog.Esetleg tényleg érdemes megvárni az új szériákat ha már ilyen tetemes pénz összeget szánsz rá vagy veszel back lit-es tv-t ha már ledes kell neked.Azért nem olyan bonyolult a csere megoldása 1-2 nap tesztelés után maximum némi plusz költséggel jár,ehhez persze tudni kell egy másik alternatíváról.

(#8777) Dollface válasza dh66e (#8776) üzenetére


Dollface
tag

Nem tudom,hogy milyen fényerőbeállításokkal készült a fotó,mindenesetre nem ez az egy kép van neten Sharp Le 8xx szériáról,ami durván felhős.Tavaly volt már egy Sony Ex710-esem is,azt egy nap után visszavittem,annyira zavart a sarkain látható bevilágítás.Szóval Sony-ban már csalódtam,ezért akartam Sharp-ot,de a képek erősen elbizonytalanítanak. Tudom,jön a 830-as széria, új desingal, 200Herzel,de az is Edge-Led lesz,local dimming nélkül. Szóval nem tudom,mi jót várjak attól...az ára ráadásul az egekben lesz,mint minden új modellnek.

(#8778) dh66e válasza Dollface (#8777) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem érdemes várnod nemcsak a Sharp rukkolhat ki valami nagy újítással.Az LE 820 kapcsolatban a hazai tesztek nem találkoztak ilyen mérvű clouding-al.Az áruház meg ugye nem ad lehetőséget a sötét szobában való ellenőrzésre.Nem egyszerű ma tutira menni egy edge ledes tévével.

(#8779) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali!!

Az LE55C650 az mindegyik sq paneles?

(#8780) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Neonos LCD vagy LED-es, ez itt a kerdes.
A kovetkezok kozul szeretnek donteni(ami meg arban belefer):

LED Samsung UE32C5000, 81 cm, Full HD
LCD Samsung 40C530 , 101cm, Full HD,

Arban nincs sok kulonbseg a ketto kozott, szoval kb. 4.5m tavolsagra lenne a tv, viszont ennek a LED 81cm tul kicsi, a kerdes az hogy inkabb hozzab kozelebb tv-t, vagy valasszam az LCD 101cm(Fokent FULL HD filmek lejatszasara hasznalnam).

Egy masik kerdes, jelenleg Geforce 9600GT kartyam van aminek nincs HDMI kimenete, ha atalakitoval hasznalom, ugyanazt a minoseget kapom a FULL HD filmeken(a hang nem erdekel, az a szgeprol fog menni)?, vagy nem ugyanaz a minoseg es akkor cserelnem kell videokarit is?

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#8781) dh66e válasza Csaby25 (#8780) üzenetére


dh66e
veterán

A távolság és a stabilitás miatt is egyértelmű: "Neonos" :) Az átalakítóval ugyanazt a minőséget éred el.

(#8782) Csaby25 válasza dh66e (#8781) üzenetére


Csaby25
senior tag

Koszi!
A stabilitast hogy erted?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#8783) gprspeter


gprspeter
senior tag

Nagyobbra szeretném váltani, az egyébként remekül működő Samsung LE40A656-os tv-met. ("S" Paneles)
200-300e közötti tv-t keresek.
Egy, amiben szeretném, hogy más legyen, a matt kijelző.
Én a Samsung LE46C630-at nézegettem...
Itt azt írják, hogy MVA paneles ebben a méretben... Ez valóban akkora para?
Ti mely típusokat ajánlanátok?
:R

(#8784) dh66e válasza Csaby25 (#8782) üzenetére


dh66e
veterán

Olvass vissza vagy üsd be a keresőbe hogy C5000.Az egyik legrosszabb edge ledes tv a homogén képmegjelenítés terén.

(#8785) XTaki válasza XTaki (#8763) üzenetére


XTaki
tag

Urak, ha megtennetek, hogy adtok tanacsot

Philips - 42PFL5405H
ugyben...

XTaki

(#8786) canniball válasza XTaki (#8785) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez alapján gondolom nem rossz. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8787) sb


sb
veterán

Philips 52PFL5605H-ről vélemény?
Backlit led, néztem egy tesztet, ott jókat írtak a homogenitásról.
Input lag 20-30ms.
Mkv-t tud ez lejátszani?
Ill. az érdekelne, hogy ugye nincs gond a Philipseknél az 1:1 pixel mapping PC módon kívül sem? Pl, ha a 100Hz (pontosabban a HD Natural Motion) be van kapcsolva.

(#8788) XTaki válasza sb (#8787) üzenetére


XTaki
tag

khm...mi az az input lag?

MKV-t elvilekben tud.

a 3. pontot meg nem is nagyon ertem...

minden uj technika megvasarlasakor ki kell tanulnom a szakmat :)

XTaki

(#8789) forise


forise
tag

Sziasztok
Köszönöm a tanácsokat, így hétvégén nézelődtem a neten és a követező két tv-t néztem ki.
Szerintetek a kettő közül melyik a jobb választás:
Sony Bravia KDL 32EX402 vagy Samsung LE32C550

(#8790) vlevi válasza sb (#8787) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ha a 100Hz (pontosabban a HD Natural Motion) be van kapcsolva."
Az nem számít. Ez nem azt jelenti, hogy 100Hz-es a bemenő jel. A 100Hz-es megjelenítés esetén a tévé kiszámolja, hogy két képkocka közé milyen képkockát kell beszúrni, hogy folyamatosabbnak tűnjön a kép.
PC, vagy játék módban egyébként sem kapcsolható be a 100Hz.

(#8791) dh66e válasza sb (#8787) üzenetére


dh66e
veterán

[link]Itt biztos minden kérdésedre kapsz választ.

forise
Egy kategória kb,de ficsörökben erősebb a samu.

(#8792) forise válasza dh66e (#8791) üzenetére


forise
tag

Köszi, annyira nem számít a "ficsör", meg nem tudom hogy azt a 3k pluszt megérné-e. Igaz ekkora összegnél már nem sokat számít annyi összeg, bár a szállítási költség ha van, akkor meg lehet spórolni. Na majd holnap eldől melyik lett a nyerő, alszom rá egyet. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8793) sb válasza vlevi (#8790) üzenetére


sb
veterán

Tudom mi az a 100Hz. :)
Épp azt kérdeztem, amit a végén írsz...
"PC, vagy játék módban egyébként sem kapcsolható be a 100Hz."
Vagyis az érdekel, hogy ha be van kapcsolva a 100Hz (vagyis nem PC módban megy), akkor is megy-e az 1:1 pixel mapping.Mostanában majdnem minden TV tudja, de régebben "kifelejtették" ezt a feature-t én pedig így használnám PC-ről filmnézéshez... (PC-ről játékra meg ofc 100Hz nélkül, Game módban, 1:1 pixel mappinggel. De ezt már tényleg minden TV tudja.)

(#8794) sb válasza sb (#8787) üzenetére


sb
veterán

Vagy jobb választás lenne a Samsung 55C650? Már ha kapni még egyáltalán...
A mérettől eltekintve (ill. méretben az 52" jobb lenne most az én esetemben).
Médialejátszó biztos jobb a Samsungban, de az sem annyira érdekes számomra. Fogyasztásban jobb a backlit-es Philips. Kontrasztban is. A színhűségével voltak gondok a teszt szerint.
:F

(#8795) gprspeter válasza gprspeter (#8783) üzenetére


gprspeter
senior tag

Szűkül a köröm:
LG Electronics 47LD750
Philips 46PFL5605H
Samsung LE46C630
Szempont a matt kijelző és a legszebb kép... A többi lényegtelen.
Szerintetek?
:R

(#8796) Dotcom válasza gprspeter (#8795) üzenetére


Dotcom
aktív tag

Van még ez is Sony Ex500:
[link]
Én ezt javaslom.

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8797) gprspeter válasza Dotcom (#8796) üzenetére


gprspeter
senior tag

Hogy ne legyen egyszerű... :)
Köszönöm! :R
Ahogy olvasom az tutira PVA panel. Média lejátszóban gyengébb.
Az pont nem érdekel....

[ Szerkesztve ]

(#8798) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!!

Segítséget kérnék tőletek, csakúgy mint más is én is lapos tv vásárlás előtt állok.
Digitális kábel tv, pc, mkv film és később xbox360. A választásom mindenképpen LCD tv-re esett egyrészt konzol, másrészt mert világos szobába lesz rakva.

Az alábbiakat nézegettem:
-Samu 46C7000
-Sony KDL-46EX720
-Philips 46PFL7605
-Sharp LC-46LE820E
-LG 47LE8500

A válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R

(#8799) gprspeter


gprspeter
senior tag

Ebben az összehasonlításban, eléggé elvérzik a Samsung.
Ezek szerint 46" méretben csak MVA panellel rendelkeznek?
Valaki tudja? :U

(#8800) spiercell


spiercell
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék egy lcd tv-t venni magamnak. Mivel még sose volt, teljesen tanácstalan vagyok a típusszámozásokat illetően. Amire használnám az tv, hd filmek, és a laptopot is rádobnám néha egy kis játékra.

A keret 80, max 90k ebből ki lehet hozni valami értelmes 81-94cm-es full hd tv-t? Ha igen mit ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.