Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8701) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

LG 32LD565-ről van tapasztalata valakinek?

Aurea mediocritas

(#8702) nova001


nova001
senior tag

hello
van egy LT-32R90BU JVC tv-m...kérdésem hogy van benne DVB-C tuner mert én parabola antennával szeretném majd használni megoldható e ?

(#8703) kételkedem válasza nova001 (#8702) üzenetére


kételkedem
addikt

A JVC oldalán nincs róla érdemi információ, ezért könnyen elképzelhető, hogy nincsen benne DVB-T földfelszíni TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD sem nagy felbontású digitális DVB-C kábel TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8704) nova001 válasza kételkedem (#8703) üzenetére


nova001
senior tag

igen én is néztem azért kérdezlek titeket
most upc set top boxal megy...de odadnám rokonnak csak neki meg parabola antennája van...kérdés hogy jo lesz e neki ?

[ Szerkesztve ]

(#8705) Mlnr To'm válasza nova001 (#8704) üzenetére


Mlnr To'm
tag

ahhoz dvb-s tuner kell, ebben ha jól látom dvb-t van

dvb-c a kábeleshez való

[ Szerkesztve ]

(#8706) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Sziasztok!

HDD topikból küldtek ide, mondván inkább TV-s kérdés. Remélem Ti segíteni tudtok.

Külső HDD-t szeretnék vásárolni elsősorban HD filmek tárolására és közvetlen lejátszására 500GB-1TB kapacitás között. Samsung 40C650-es LCD tv-n mkv formátumban szeretnék lejátszani filmet közvetlenül a tv-re csatlakoztatva a hdd-t, az usb1 (hdd) csatolón.
Olyan külső vinyót keresek, amelyről ez gond nélkül megoldható. (Elsősorban azt nem tudom, hogy usb-n keresztül kap-e majd elegendő feszültséget a vinyo?)

WD 500GB My Passport Essential 3.0
SAMSUNG S2 Portable 3.0 500GB

Ezekkel meg tudom oldani amit szeretnék, vagy mást javasoltok? Esetleg van valaki akinek van tapasztalata ezzel a TV-vel és a HDD-ről lejátszással?

Segítséget előre is köszönöm!
redwhite

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#8707) nova001 válasza Mlnr To'm (#8705) üzenetére


nova001
senior tag

szval a parabolához dvb-s tuner kell....ez meg ritka akkor nem ?? alig van valamibe....ilyenkor mi van ?

(#8708) dh66e válasza nova001 (#8707) üzenetére


dh66e
veterán

Általában a tv gyártók a prémium lcd tévékbe pakolnak DVB-S tunert.
Sharpnál van 5 modell amiben van ilyen tuner ,de nem egy lg-samu árkategória nézd át a honlapokat biztos találsz olyat ami megfelel neked árban,minőségben.

(#8709) nightshadow válasza dh66e (#8708) üzenetére


nightshadow
veterán

"Általában a tv gyártók a prémium lcd tévékbe pakolnak DVB-S tunert"

A prémium helyett inkább a középkategória lenne szerintem a megfelelő szó.

(#8710) dh66e válasza nightshadow (#8709) üzenetére


dh66e
veterán

Az "általában" nem zárja ki az általad említettet,de alá is támaszthatod egy pár típussal így mindenki okosabb lesz,főleg az akinek erre van szüksége.

(#8711) knbs


knbs
senior tag

Kedves forumtarsak!

Ajanlanatok nekem par jo ar/ertek aranyu lcd/plazmat kb. 1000 euros osszegben. Van egy Samsung B650-m a haloban most a nappaliba kerulne az uj.
Neha jatszanek rajta PS3-al, jo lenne az USB-n keresztuli film lejatszas(.mkv HD, avi) van media lejatszom, de ha tudja magatol mint a B650-em az elony.
A meretet elonybe helyeznem mas tulajdonsagokkal szemben, szoval minnel nagyobb annal jobb a nappali meretei miatt. A 3D nem fontos, de neztem pl. ilyen 3D plazmat nagy meretben: [Samsung PS50C7700] Igazabol mar nem tudom kovetni mit erdemes megvenni, legyszi segitsetek.
Elore is koszonom!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8712) knbs válasza redwhite78 (#8706) üzenetére


knbs
senior tag

500 GB-s WD-m van nekem is 3 darab es tokeletesen szuperal a Samu vinyorol nem tudok nyilatkozni.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8713) nightshadow válasza dh66e (#8710) üzenetére


nightshadow
veterán

Pár DVB-S tuneres készülék:

Samsung LE-40C579 [link]
Samsung LE-40C679 [link]
Samsung UE-40D5700 [link]
Sony KDL-40EX505 [link]
Sony KDL-40EX605 [link]

[ Szerkesztve ]

(#8714) Imifej válasza redwhite78 (#8706) üzenetére


Imifej
senior tag

Szerintem a legtöbb menni fog, de inkább USB2-vel próbálkozz, mert talán az USB3 eszközök nagyobb áramot igényelnek. Én samsung S2 vinyót használok, de próbáltam már STORY-val is, igaz az külső tápos. Még a kártyaolvasókat is viszi.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8715) Dotcom


Dotcom
aktív tag

nekem akkor szóljatok, ha tudtok olyan 46-os tv-t, aminek
- matt panelja van
- van benne webböngésző
- jó a médialejátszója
- és 100Hz-es legalább

bár szerintem még korai a kérdés, talán egy-két hónap múlva többet lehet tudni az új modellekről, mert most sztem nem látszik ilyen..

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8716) sb válasza nightshadow (#8709) üzenetére


sb
veterán

A legtöbb DVB-S tuneres TV lehet, hogy "csak" középkat, de az ára prémium. :)

(#8717) nova001 válasza sb (#8716) üzenetére


nova001
senior tag

egy örögek otthonába kéne a tv...szval nem hiszem h mások is vettek akik már ott laknak 200ért tvt

(#8718) nova001


nova001
senior tag

elmentem megnéztem a samu le37c530 as tv hogy néz ki...más boltba ugyan annyiért van c550es... mivel másabb ?

(#8719) hekkerman válasza c41r0^ (#8700) üzenetére


hekkerman
tag

Köszi, megnézem ezeket, bár tetszik a samun, hogy van ethernet csati is. Ezzel lehet netezni, vagy éppen hálózatról lejátszani?

Szerintem maradok a 32"-nál, többre nem telli, de akkor abból nem a leggyagyibbat venném. :)

Illetve ha mondjuk 100hz-es a tv- akkor esetleg ki tudnám használni az nvidia 3-ds cuccát? Vagy azt csak 120hz-es monitorok tudhatják?

Előre is köszi a választ!

(#8720) c41r0^ válasza hekkerman (#8719) üzenetére


c41r0^
őstag

C550-en nincsen internet lehetőség, de LAN-on streamelt videoanyagot fogad (DLNA), tehát a beépített médialejátszója az ethernet porton érkező veideo és audiofolyamot dekódolni tudja, a médialejátszási képességei a legerősebbek az általam írt trióból

100Hz-es TV-k is csak max. 60Hz bemeneti frekvenciát képesek fogadni (kisebb felbontáson 75Hzet is esetleg, 640x480 vagy 800x600 esetében), a 100/120Hz a megjelenítő panel (kimeneti) frekvenciája... én nem tudok olyan TV-ről (még 3D-képes TV-ről sem), ami a bemeneti oldalon 100 vagy 120Hzes jelet fogadni képes (ilyen monitorok viszont már vannak, ahogy írtad is)

(#8721) c41r0^ válasza hekkerman (#8719) üzenetére


c41r0^
őstag

ja, azt majd elfelejtettem mondani, hogy a helyedben inkább minél nagyobb TV-t vennék - főleg, ha HD-ripeket, mkv-kat is néznél pl. PC-ről vagy USB-ről - , ha tudnál még egy minimálisat rászánni, akkor 113K-ért már kapható a 40C530, igaz ezen nincs ethernet csatlakozó és a médialejátszási képességei sem olyan jók, mint a C550-é, valamint eggyel kevesebb HDMI bemenet van rajta, de szvsz az elsődleges szempontnak a méretnek kéne lennie és csak utána a feature-öknek...

ha pedig mindenképpen elég a 32" (amit majd később bánni fogsz), de a legjobb ár/érték arányú és nagytudású TV kell sok feature-rel, akkor a 32C650 119K-ért a legjobb választás

(#8722) nova001 válasza c41r0^ (#8720) üzenetére


nova001
senior tag

és a LE37c550 es tud netezni és stremelni ?

[ Szerkesztve ]

(#8723) nova001 válasza nova001 (#8722) üzenetére


nova001
senior tag

+ ezek mennyire számítanak ??? mert nem tudok dönteni a kettö tv között

(#8724) hekkerman válasza c41r0^ (#8721) üzenetére


hekkerman
tag

Nekem ez a keretem, többet nem nagyon tudok szánni rá, akárhogy erőltetem magam. :)
A "tv-zős" szoba kb 10 nm, ebbe szerintem elég lesz, ha meg bánni fogom, akkor legalább mondhatom, hogy más megmondta. :DDD

Ha monitorként lesz használva, akkor meg 1 méterről csak nagyobb lesz, minta 22-es monitorom. :D

Ezt a bemeneti, kimeneti hz mizériát vágom már, akkor ez az, ami beilleszt új kockákat a meglévő közé.

Mindenesetre meglátom még, mi hogy lesz. Köszi a leírtakat. :)

(#8725) c41r0^ válasza nova001 (#8722) üzenetére


c41r0^
őstag

szerk. előttre válasz: a +1 HDMI bemenet miatt, és a jobb (USB-s) médialejátszó-képessége miatt drágább, ami plusszban DLNA-képes is

szerk. után válasz: csak a 6-os szériától kezdve érhető el az Internet@TV, de az 550-től már van DLNA

a linkelt összehasonlító képen minden elírás, a panelek tulajdonságai megegyeznek (persze attól függ eleve, hogy milyen panelről beszélünk, mert egy típusba is többféle kerül)

[ Szerkesztve ]

(#8726) nova001 válasza c41r0^ (#8725) üzenetére


nova001
senior tag

értem
szval az 550es jobb és megéri...ha kifogok egy nem táp bugosat :)

youtube megy azért az 5ös szérián csak netezni nem lehet akor nem inkább a lan miatt van az RJ45 csati?

[ Szerkesztve ]

(#8727) BBéci válasza c41r0^ (#8725) üzenetére


BBéci
titán

Orbitális baromságokat tudnak összehordani az üzletek adatlapjain. Rendszeresen leírjuk, hogy CSAK a gyártók honlapjairól szabad tájékozódni, de hiába. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8728) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Mikor fognak kijönni 2011-es modellek tévékből?
Nyáron? Nyár végén?

Ilyesmire várnék már.
"2011-ben az LG azt tervezi, hogy egyesíti erőit az internettel, azaz DLNA, USB felvétel, és a TV-ellenőrzés egy teljes megoldását, a Smart TV-t."

Egyáltalán érdemes várni usb record-os tévére?
Vagy jobban járok a külön box-szal, plusz hdmi a tévéhez?
Lesz olyan "okos" ez a felvevő funkció, mint külön boxban?

[ Szerkesztve ]

(#8729) BBéci válasza nfsu17 (#8728) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem lehet mondani, hogy tájékozott vagy tévé fronton.
Már lehet kapni idei tévéket, egyes Panasonic és Samsung modelleket az Auchanok 0 %-os THM hitellel árulnak.
A tavalyi tévék között is vannak szép számmal USB-n csatlakoztatott külső merevlemezre felvételt készítő példányok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8730) nfsu17 válasza BBéci (#8729) üzenetére


nfsu17
veterán

Én vagyok a hülye.
Nem mondtam árat.
Max 150k.
Így is olyan sok az alternatíva?
Az LG.com-on néztem a "newest" modelleket és mind ismerem típusra őket, úgyhogy azok biztos nem ideiek.
Mellesleg valóban nem vagyok agyontájékozott, különben mit keresnék itt?

(#8731) vtb válasza nova001 (#8704) üzenetére


vtb
csendes tag

Nem nagyon érdemes DVB-S tuneres TV-t venni csak a műholdas vétel miatt. Amennyivel drágább a DVB-S-es TV a sima DVB-T/DVB-C tuneresnél, annyiból már tudsz venni egy jó minőségű HD műholdvevőt, amit HDMI kábellel összekötve ugyanazt a minőséget kapod, mint a beépített tuneres TV-ken.

Viszont, ha te továbbra is akarod nézni a UPC Direct adásait, akkor a kártyát be kell majd helyezni a TV-be rakott cryptoworks modulba. Innentől kezdve a rokkonaid nem fognak tudni mit kezdeni a nekik adott műholdvevővel, mivel az csak a kártyával működik. Ha viszont ők is elővizetnek a szolgáltatásra, akkor egyébként is kapnak egy set-top-box-ot.

(#8732) BBéci válasza vtb (#8731) üzenetére


BBéci
titán

Számomra, és sokan mások is így gondolkoznak, sokkal kényelmesebb, praktikusabb és energiatakarékosabb megoldás a tévé saját tunerjeit használni, mint egy külső eszközt.
A valóban jó kép és hangminőségű beltéri egységek (Humax, Kathrein, Dreambox, Vantage, TechniSat) ára 50-60000 forintnál kezdődik, ez sem elhanyagolható szempont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8733) canniball


canniball
nagyúr

Szöget ütött a fejembe a gondolat hogy le kéne cserélni a TV-t, de nem ismerem a "piacot" így kérnék némi segítséget!
A piszkos anyagiaktól sajna nem tudok elvonatkoztatni, így az első kérdés: mennyit kérhetnék vajon a jelenlegi Philips 37PFL5322/12-ért? Főbb tulajdonságai itt, gari sajna már nincs rá, de kifogástalan műszaki és esztétikai tulajdonságokkal bír.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8734) szilacska


szilacska
csendes tag

Sziasztok!
Segitseget szeretnek keri toletek. LCD TV vasarlasa elott allok, egy Samsung LE27S71B-t szeretnek lecserelni. Fokent PC-hez hasznalnam+ filmnezesre es F1+foci. Nem szeretnek rosszul donteni a keret is szukos es mifelenk az alabbi modelleket lehet kapni, ezert ezek kozul kell valasszak:

LG 42LD420
LG 42LD465
LG 42LD750
SAMSUNG 40C530
PANASONIC L42S20
PHILIPS PFL3604H
PHILIPS PFL3605
SONY 40BX400
TOSHIBA 40BV700

Hat ezek kozul kell valogassak, Plazma kiesik a sok PC miatt sajnos. Segitsegeteket es a velemenyeket szivesen fogadom es elore is koszonom!

(#8735) BBéci válasza szilacska (#8734) üzenetére


BBéci
titán

Filmekhez, pláne F1-hez és focihoz egyértelműen jobb lenne egy plazmatévé. Tartsd meg a régit monitornak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8736) dh66e válasza szilacska (#8734) üzenetére


dh66e
veterán

Neten rendelés nem megy?Nem vagyok samu fan,de jobban jársz ezzel.[link]

(#8737) szilacska válasza BBéci (#8735) üzenetére


szilacska
csendes tag

A gond az hogy a regi tv-t szuleimnek ajandekoztam a halo szobajukba es nalam nem igazan fer el ket tv. Ezert muszaly kompromisszumot kossek sajnos. En is gondolkoztam egy 127-es plazmaban de nincs ahova raknom. :(

(#8738) szilacska válasza dh66e (#8736) üzenetére


szilacska
csendes tag

Itt erdelyben a Samsung LE-40C650 atszamolva kb 37000 HUF-al dragabb az LG 42LD750-nel. Kerdes hogy ennyivel jobb-e tole! :U Amugy amiket irtam azok kozul nekem a favorit idaig az LG 42LD750.

[ Szerkesztve ]

(#8739) BBéci válasza szilacska (#8737) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak 50 colos, 127 centis plazmatévé létezik, hanem 42 és 46 colos is, ha csak az elhelyezéssel van problémád.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8740) szilacska válasza BBéci (#8739) üzenetére


szilacska
csendes tag

En ezt tudom hogy nem, de egy tv akarmekkora elfer es ha plazmat vennek akkor minimum 127 -est mert nagy a szobam. Csak az elrendezesbe nem fer el a TV meg egy monitor. Ha megis plazmara adom a fejem akkor szeintetek ezek kozul melyik a jobb valasztas:

LG 50PJ550
LG 50PK350
LG 50PV350
PANASONIC P50U20
SAMSUNG PS50C450

(#8741) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok, vennék tévét a közeljövőben és elkezdtem nézegetni, hogy mégis melyik lenne megfelelő. Találtam a Samsung LE-32C650 L1W-t, ebben van meg amire úgy gondolom szükségem van és az ára is belefér a keretbe, de azért érdekelne, hogy ilyen árban van-e olyan ami jobban megérné? 4HDMI mindenképpen kell és a DVB-T is.

Még az érdekelne, hogy ennek a Samunak a távirányítóján miért van a record gomb? Legalábbis egy piros pont és gondolom az az. Lehet vele rögzíteni a műsorokat?

(#8742) drachos


drachos
tag

LG 42LH5700 Full HD LCD televízió 42"

vagy

Samsung LE-40C530 Full HD LCD televízió 40"

A jobb választás? LG papíron sokkal jobbnak tűnik, viszont Samsung TV-ről jókat hallottam, míg LG-ről annyira nem. Rákerestem az LG-re itt fórumon, de 0 találatot dobott ki:(

(#8743) BBéci válasza szilacska (#8740) üzenetére


BBéci
titán

Ezek közül ár/érték arányban a PK350, képminőségben az U20 a legjobb.
Viszont tavalyi modellek, tehát pillanatokon belül el fognak tűnni az üzletekből.

(#8742) drachos
A papír mindent elbír.
Én még sosem próbáltam tévé képminőségét műszaki adatok alapján megállapítani.

(#8741) Minstrel
Némi hekkeléssel rá lehet vennni a PVR (rögzítés) funkcióra, de csak a saját beépített tunerjei áltat fogott műsorral tudja megtenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8744) canniball válasza canniball (#8733) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha esetleg úgy könnyebb: 37"-os, HD-ready, csak analóg tuner.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8745) drachos


drachos
tag

És kiállított készüléket mennyire érdemes megvenni? Gondolom heteken(hónapokon?) át ment egész nap, ez mennyire rövidíti le az életét a készüléknek? 2 év gari van rá viszont.

(#8746) BBéci válasza drachos (#8745) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a rengeteg üzemóra miatt óvakodnék a bemutató daraboktól, hanem a dinamikus/kiemelt képmód miatt is, amin járatják a tévéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8747) drachos válasza BBéci (#8746) üzenetére


drachos
tag

Hát, eddig se nagyon akartam demo darabot venni, de bőven meg is győztél, hogy ne tegyem:) Hiába nagyon olcsó, nem 2 évre akarom venni még ennyi pénzért sem.

Viszont vannak elég jó árban kifutó termékek, most, hogy jönnek új modellek, lehet benevezek egyre. Gondolom azt nem teheti meg egyik bolt sem (helyesebben: remélem nem teszi meg egyik bolt sem) hogy bemutató készüléket újként ad el... mert ért már hasonló "meglepetés" műszaki cikk vásárlásánál :/

(#8748) nightshadow válasza drachos (#8747) üzenetére


nightshadow
veterán

Gondolom azt nem teheti meg egyik bolt sem (helyesebben: remélem nem teszi meg egyik bolt sem) hogy bemutató készüléket újként ad el..

Magyarországon? Hogyne tennék meg, itt nemzeti sport a másik átvágása. Én is jártam már így.

(#8749) Dollface


Dollface
tag

Esetleg van valakinek valamilyen személyes tapasztalata a Sharp Quattron szériájának( Le 810, Le814, Le820 stb. ) felhősödésével,bevilágításával kapcsolatosan? Mennyire hajlamosak erre? Mert olvastam már olyan tesztet is hogy teljesen jó és homogén a képe,de olyat is hogy totál felhős...Az áruházban nézegettem vagy egy órán keresztül,de ott a "neonfények pompájában" semmit nem lehet ebből látni...

[ Szerkesztve ]

(#8750) dh66e válasza szilacska (#8738) üzenetére


dh66e
veterán

:W Erdélyben :W
Annyival talán nem jobb -de ez szubjektív- a Samu főleg hogy kisebb is,veheted a LD750-t nyugodtan max veszel mellé egy jó kis médialejátszót ha nem akarsz pc-t használni filmezéshez.Plazmákról a másik topicban érdeklődhetsz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.