Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15001) BBéci válasza intuicio (#14999) üzenetére


BBéci
titán

Nehéz kihúzni belőled az információkat.
Hány méteres az a kábel? Ha nem hosszabb kettőnél, akkor rendben lehet, de egy próba erejéig betennék helyette másikat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15002) intuicio válasza BBéci (#15001) üzenetére


intuicio
aktív tag

1.5m a kábel. Panasonic boltba vettem, szval sz@r nem lehet :) Van egy Onkyo-s erősítőm Onkyo HTS-R380 is rákötve a TV-re, ennek a HDMI is kipróbáltam, de ugyanaz a tapasztalat :(

(#15003) BBéci válasza intuicio (#15002) üzenetére


BBéci
titán

Passz!
Mint említettem, filmek lejátszásához nem használok PC-t, csak célhardvert. Éppen az ilyen bosszantó jelenségek miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15004) jercsi válasza dabadab (#1) üzenetére


jercsi
tag

Sziasztok
Tudna esetleg valaki segíteni nekem van egy Grundig Cinaro 32 Lxw 82-6612 REF televíziom ...egy nagy kék képernyő látható rajta és annak közepén egy fehér ablakban számok jelennek meg ... esetleg javítható e ...vagy lehet e csinálni belőle egy egyszerű kijelzőt ...állítólag drága lenne a javítása ezért kaptam meg ingyen ...

(#15005) Rubelly


Rubelly
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy lehet ebből az LG 32LD350 TV-ből valamiképp hangot kicsalogatni?
Úgy értem, analóg jelet valamelyik RCA kimeneten.Szeretném egy külső erősítővel hallgatni, de egyelőre akárhová dugom, csak a nagy csönd. Ha kikapcsolom a TV hangszóróját, akkor is csak csönd van. Mit nem csinálok jól?

(#15006) BBéci válasza Rubelly (#15005) üzenetére


BBéci
titán

Feltehetően azok nem ki, hanem bemenetek. Tegnap éppen ez volt a téma a Samsung topikban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15007) pite4


pite4
tag

Ma találtam ezt a "["tv választó"] oldalt. Bocs ha volt már.

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#15008) McCoy20 válasza pite4 (#15007) üzenetére


McCoy20
tag

Végigpötyögtem, és mit hozott ki? Hát persze hogy Panasonic-ot :D TC-L42U30 (majdnem TX-L42E30) :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15009) TheStigKrisz


TheStigKrisz
tag

Melyiket választanátok?
Philips 42pfl7606h
Samsung UE40d6510
Lg 42lw4500

(#15010) Rubelly válasza BBéci (#15006) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Akkor ezen nincs is kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#15011) benvolio válasza Rubelly (#15010) üzenetére


benvolio
őstag

Ha ilyen a hátulja, akkor egy ilyet dugj bele és RCA-val kösd az erősítőre és lesz hang, de csak a TV adásának, ha minden igaz.
Üdv!

(#15012) Rubelly válasza benvolio (#15011) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Igen, így néz ki.
Van hasonló scart dugóm. Annyival különbözik, hogy 3 rca madzag (piros, fehér, sárga) lóg ki belőle. Holnap megkeresem és kipróbálom.
Mondjuk én többnyire műholdas vevőt nézek rajta. Lehet az továbbra sem fog szólni? No majd kiderül.
Köszi a tanácsot, segítséget!
:R

(#15013) benvolio válasza Rubelly (#15012) üzenetére


benvolio
őstag

A lényeg, hogy "out" állásba legyen, és úgy tudom így csak a TV tuner hangját adja ki, minden mást csak optikain vagy a fejhallgató kimeneten /azzal is összekötheted végszükségbe/.

(#15014) Rubelly válasza benvolio (#15013) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Ok. Köszönöm. Majd beszámolok, hogy mit sikerült...

(#15015) diegho válasza pite4 (#15007) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem ezt dobta ki: VIZIO E320VP :F

(#15016) TheStigKrisz


TheStigKrisz
tag

Erről a típusról írna valaki tapasztalatokat: Samsung UE40d6510
Clouding? Utánahúzás? 3d hatás mennyire jó? Felkonvertálás jól működik-e? Stb.

(#15017) BBéci válasza Rubelly (#15010) üzenetére


BBéci
titán

De van: OPTICAL DIGITAL AUDIO OUT.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15018) kbencee


kbencee
aktív tag

Sziasztok,

ezt a két tévét néztem:
LG Electronics 42LV570S
LG Electronics 42LV5500

Szerintetek a kettő közül melyik a jobb választás? Megéri megvenni?

Lenne egy kérdésem is: ezek ugye tényleges 100hz-es tévék? Ugye nem olyanok, mint az ötös Samsung széria, hogy kamu 100hz?

Köszi :R

(#15019) nightshadow válasza diegho (#15015) üzenetére


nightshadow
veterán

az USA piacvezető tévéje

(#15020) hoffman_ válasza nightshadow (#15019) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Eddig is tudtuk, hogy az amcsik sokszor hülyék ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15021) Quent1n válasza kbencee (#15018) üzenetére


Quent1n
senior tag

LV5500-ról jókat írtak LG topikban másikról nem tudok nyilatkozni.

Igen, ezek valódi 100Hz-es televíziók. Én LV5500-ast akartam de D5500-as Samu lett mert az volt, majd holnap kiderült megérte e :) Szerintem amúgy LG topkikba is kérdezd meg ezt.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#15022) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Egy Sony 32bx320-ra esett a választás, és látom, hogy van rajta egy PCMCIA foglalat. Ez mire jó?

Ha veszek egy CI modult hozzá, és abba belerakom a UPC-s settopboxhoz kapott kártyát, akkor simán betudom állítani a tv-n is a digitális adásokat? Vagy ilyet UPC nem enged?

(#15023) BBéci válasza passatgt (#15022) üzenetére


BBéci
titán

Jól gondoltad, egyelőre UPC csak a saját boxával fogható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15024) nightshadow válasza passatgt (#15022) üzenetére


nightshadow
veterán

UPC-nél jelenleg nem tudod kiiktatni a set-top box-ot.

(#15025) passatgt


passatgt
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezt a pcmcia foglalat egyelőre semmire nem jó?

Illetve ha veszek egy usb-s wifis adaptert, akkor szerintetek van esély arra, hogy a tv lásson hálózatot?

(#15026) dh66e válasza passatgt (#15025) üzenetére


dh66e
veterán

Mindig tv extra kártyát beledugod és azt nézheted vagy kábel szolgáltatót váltasz és annak a kártyáját dugod bele és nézed.Van azért alternatíva.Előbb utóbb a júpíszínek is váltania kell ez ügyben.
A tv akkor lát csak hálózatot wifin ill.lanon keresztül ha támogatja ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#15027) vattson007 válasza nightshadow (#15019) üzenetére


vattson007
csendes tag

A Vizio az nem rossz. A Samsung csak magyarország nagy tv-je., mert ez a régió nem érdekli a japánokat:)

(#15028) Ákos1111


Ákos1111
tag

Sziasztok!

szerintetek melyik lenne a jobb választás? Philips 32PFL4606? vagy LG 32LV2500 ?
vagy melyik tv-t ajánlanátok ebbe az árkategóriában?
előre is köszi
üdv Ákos

(#15029) vattson007 válasza Ákos1111 (#15028) üzenetére


vattson007
csendes tag

Én azt mondom philips, azt hiszem az valós 100Hz.

(#15030) BBéci válasza vattson007 (#15029) üzenetére


BBéci
titán

Milyen tévéd van?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15031) vattson007 válasza BBéci (#15030) üzenetére


vattson007
csendes tag

Jelenleg nincs tv-m. nincs időm rá. De napi 8 órában tv-vel foglalkozom:)

(#15032) BBéci válasza vattson007 (#15031) üzenetére


BBéci
titán

A hozzászólásaidból arra következtettem, hogy még nem láttál közelről sem plazma, sem LCD tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15033) dh66e válasza BBéci (#15032) üzenetére


dh66e
veterán

Na de Béci,már megint nem bírsz magaddal.Bokafogás. :)

(#15034) BBéci válasza dh66e (#15033) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, nem ismered az előzményeket, ami miatt kiakadtam. Nézz be a plazma TV topikba!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15035) PGabi válasza BBéci (#15034) üzenetére


PGabi
csendes tag

Milyen tv-t ajánlotok max 120k ig sima tv nézésre(digikábel digitális)?

[ Szerkesztve ]

(#15036) vattson007 válasza BBéci (#15032) üzenetére


vattson007
csendes tag

Lehet, hogy csak a keretet néztem. Bocsi:D

(#15037) Nippon


Nippon
őstag

32" LED TV-t keresek amit monitorként használnék, netezésre és játékra elsősorban, tehát fontos a lehető legalacsonyabb input lag, és jó képminőség.

Panasonic TX L32E30E
Samsung 32UED5000
LG 32LV5590

Ezek pl milyenek?

Köszi!

(#15038) BBéci válasza PGabi (#15035) üzenetére


BBéci
titán

Én annyi pénzből, tévénézésre, valamint HD filmekre kizárólag ezt venném.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15039) hoffman_ válasza BBéci (#15038) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt az Lcd Plasma Led Smart TV-t? :DDD Címsorban ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15040) BBéci válasza hoffman_ (#15039) üzenetére


BBéci
titán

A feltett kérdésre válaszoltam, méghozzá a legjobb tudásom szerint.
Mi a baj vele? A webáruház egy csoportba sorolta az összes tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15041) hoffman_ válasza BBéci (#15040) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Gondoltam megpróbálok elejteni egy aprócska viccet, nem sikerült :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15042) BBéci válasza hoffman_ (#15041) üzenetére


BBéci
titán

Fáradt vagyok, megyek, megnézem a hétfői Hacktiont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15043) diegho válasza BBéci (#15038) üzenetére


diegho
nagyúr

Most akkor mégis ajánlott a pana lcd is? Ugyanerre a felhasználásra, de 100k-ig és 32"-ban is panát mondasz?

(#15044) McCoy20 válasza hoffman_ (#15041) üzenetére


McCoy20
tag

:D

(#15045) Rubelly


Rubelly
csendes tag

Akkor elmondom, mire jutottam:
TV-be hátul bedugtam egy Scart csatlakozót, amelyiknek a másik végén piros, fekete, sárga RCA kimenet van. Ezt dugtam az erősítőm bemenetére. Volt is hang de valóban csak a TV hangja jön ki rajta. Ha a műholdas beltérit nézem, az már nem jön ki csak továbbra is az a TV csati, amit utoljára néztem. Lehet még a TV-n állítani az AV1 kimenet, akkor is jön a hang, kép nélkül.
Ráadásul a TV távirányítóval nem lehet szabályozni a hangerőt. :(
Másik megoldás, ami esetenként használható, az a fejhallgató kimenet. Ott ki jön minden. Igaz, az illesztetlenség miatt kissé „érdekes” a hangja, de végülis használható, míg nem sikerül beszerezni egy opto bemenetes erősítőt.
Egyelőre maradtam a műholdas beltéri RCA hang kimeneténél. Azt dugom az erősítő bemenetére. Csak ennek meg az a gondja, hogy nincs rajta hangszín szabályzás, beszédhang kiemelés...stb.

Fiúk, köszönöm a tanácsokat, segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

(#15046) hoffman_ válasza BBéci (#15042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

No problemo, remélem segített :D

Én nagyan magam alatt vagyok, tökéletes papírokkal és számokkal rendelkezünk, de 1 órája kellett volna legkésőbb visszahívnia a banknak, ha negatív a hitelbírálat(mire föl?), akkor nincs tévé. Kezdek aggódni...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15047) BBéci válasza diegho (#15043) üzenetére


BBéci
titán

A 15038-as hozzászólás linkjében nem LCD látható.
Ne vedd bántásnak, az igazság az, hogy 32 colosban nem tudok semmit javasolni, 40-es alatt rá sem nézek a képmegjelenítőkre, egyszerűen nincs időm rájuk.
Egyik moderátorunk, aki régebben sokat járt erre, gyakran ismételgette: a tévék 40 colnál kezdődnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15048) diegho válasza BBéci (#15047) üzenetére


diegho
nagyúr

Számomra túl nagy a 40". Tudom hülyén hangzik olyantól, aki bármilyen tv-t megvehetne (kp-ra, nem hitelre) de nekem nem kell 32"-nál nagyobb, ha kicsinek találok veszek nagyobbat, akkor 2 fog dobozban állni, nem 1.

(#15049) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv urak.

Multimédia kérdésem lenne, most kezdeném és nem vagyok benne profi.

1.) A PC felől egy HDMI kimenetes VGA az valóban 1080i-ben fog képet adni egy FullHD tévé HDMI bemenetére, hanggal együtt ?

2.) A PC felől DVI-HDMI átalakító alkalmazásakor, a HDMI bemeneten milyen felbontású képet ad a TV, hang nélkül ?

3.) Az 1-2 ponthoz képest A PC és a TV között analóg, képi összekötése monitor kábellel nagy minőség romlás ?

Segítsetek, hogy mit tegyek ? :R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#15050) Rubelly válasza diegho (#15048) üzenetére


Rubelly
csendes tag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy bánom mint a kutya aki hetet kölkedzett, amiért 32" -os FULL HD LG-t vettem.
Minimum 40"-nak lennie kellett volna, hogy legalább 4m-ről is lássam. De inkább 42-nek.
Persze azt tegyük hozzá, hogy 6X fölött más az ember látása :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.