Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8951) canniball válasza Sami22 (#8950) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor várjuk a (garis) tapasztalatokat ha esetleg erre jár valaki aki be tud ilyenről számolni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8952) Dzsano válasza Billy76 (#8938) üzenetére


Dzsano
tag

LG - 32LD450, LG - 32LD420, Samsung - LE-32C530, Philips - 32PFL3605H

Pontosabban: ezek közül egyik sem tudja a 100 Hz-t.

Ez az LG, 100.000 Ft alatt, már igen: LG 32565

Vagy eza Philips, kissé drágábban:

Philips 32PFL5405H

[ Szerkesztve ]

(#8953) HDlor


HDlor
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok!Van egy Samsung LE46C750-es TV és hogy ennek mennyi lenne a válaszideje?Mert én ezt sehol nem találtam meg!3D-ben és 2D-ben egyaránt menylik lenne a az a 3D ledes Samsung TV,amely ennek a megfelelője?

(#8954) GeneraL_XTX válasza prime_adam (#8948) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szervíz? Nem hinném h beletartozik a garanciális esetek közé h egy madár nekirepül a tv-nek....szerintem nem lehet vele sokat kezdeni, szokd meg :(

(#8955) anrab válasza HDlor (#8953) üzenetére


anrab
addikt

beszélgetni akarsz, vagy tv-zni? egyébként az elsőre várhatsz :D
viccet félre. a mai tv-knek már mindnek jó a válaszideje, főleg ebben a kategóriában.

philipsesek!
a 42"8694-esemre tavaly a 8. hóban volt utoljára frissítés!
nem tudjátok hogy a mostani 8xxx-es széria tudásából kapunk valamit? vagy ne is álmodjak ilyenről.
nagyon pipa vagyok a philipsre mert semmit nem fejlesztett ezekre, /2009/ pedig hardverileg szerintem nem nagyon változtak a philipsek.

(#8956) nightshadow


nightshadow
veterán

Nem talált véletlenül valaki hivatalos infót erről a tévéről, elvileg ez a C650 utóda: LE-40D670 [link]
Végig néztem jó pár ország hivatalos Samsung oldalát, de sehol nincs, olyan, mintha nem is létezne ez a típus.

(#8957) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#8956) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

gondolom a CCFL már szinte nem is létezik a samu számára annyira nyomatják a LED-et :DD

viszont ha jól látom az árán kívül nem sokat változott a C650 óta :))

(#8958) nightshadow válasza anrab (#8955) üzenetére


nightshadow
veterán

nagyon pipa vagyok a philipsre mert semmit nem fejlesztett ezekre

Lehet, hogy már nem is nagyon fog fejleszteni, mert a tévégyártást eladják a kínaiaknak: [link]

(#8959) nightshadow válasza GeneraL_XTX (#8957) üzenetére


nightshadow
veterán

A D550-et ki tudták rakni a honlapjukra.

(#8960) Turbobacsi válasza anrab (#8955) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"pedig hardverileg szerintem nem nagyon változtak a philipsek" --> pedig de

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8961) prime_adam válasza GeneraL_XTX (#8954) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Hát azt gondoltam sajnos :( Valami fizetős megoldás se lenne rossz, csak gondoltam hátha van már valakinek tapasztalata az ilyenről. Azért szerdán megy majd a telefon a szervízbe, hátha tudnak valami okosságot mondani.

(#8962) humax


humax
senior tag

Samsung LE46C750 vagy le46c650?
a hugy tududm 3d meg 200 hz kivol mas kolonseg nincsa 2 tv kozot.
arban a 750 kicsit dragab mint 650.
mit ajanlatok?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8963) humax


humax
senior tag

a c750 van wifi? az van irva hogy:
Vezeték nélküli LAN előkészítéssel (WIFI-Ready)
az mit mit akar?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8964) Mlnr To'm válasza humax (#8963) üzenetére


Mlnr To'm
tag

vehetsz hozzá usb-s wifi-t és tudja használni, egyébként engem is érdekelne a 750-es

(#8965) humax válasza Mlnr To'm (#8964) üzenetére


humax
senior tag

238 az ara a c650 meg 225 nincs nagy kolomseg.
most akcisan 2 szemuvegel 245.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8966) anrab válasza nightshadow (#8958) üzenetére


anrab
addikt

igen ezt olvastam. sajnos nekem is ez az érzésem. nem hiszem hogy ne lehetne ugyan azokat szoftveresen felpakolni erre is mint a mostaniakra.

(#8967) anrab válasza Turbobacsi (#8960) üzenetére


anrab
addikt

esetleg linked van?

(#8968) Mlnr To'm válasza humax (#8965) üzenetére


Mlnr To'm
tag

itt angliában ugyan annyiba kerül mindkettő, ezért is gondolkozom rajta

(#8969) GeneraL_XTX válasza prime_adam (#8961) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát gondolom az egyetlen megoldás a panel csere lenne, de ha azt te fizeted inkább vegyél egy új TV-t :DD

(#8970) GeneraL_XTX válasza humax (#8965) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én csak azt tudom mondani amit nekem tanácsoltak ebben a kérdéseben:

"A Samu 650 es 750 közt a legfontosabb különbség hogy az utóbbi tuti spva paneles az előbbi pedig mva ebben a méretben."

46colos verziókról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8971) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok,

elég érdekesnek találom a topikot, de mivel még kezdő vagyok a témában így több kérdésem is felmerült.

- A tv-n csak applikációk segítségével tudok internetezni, azaz nem úgy működik mint egy számítógép igaz?
- Melyik a jobb, ha a falban elhelyezett kábelekkel kapcsolom össze a tv-t a számítógéppel, vagy pedig elég a wifis kapcsolat is, mert valahol lejjebb olvastam esetleg a HD filmeknél ez annyira nem nyerő.
- felírat kezelésekben mennyire jók ezek a tv-k?
- az átlag led tv ha jól látom 100 Hz-en frissíti a képernyőt, ennél igazából nagyobb frissítés nem kell ugye?
- milyen csatlakozok legyenek egy tv, ami nagyon fontos és hol helyezkedjenek el, az oldalán vagy a hátlapon, mert vannak típusok amiknek az oldalán is van 1-1 csatlakozó, és ez nekem ha gyorsan akarok csatlakoztatni egy eszközt, jobbnak tűnik mintha minden csatlakoz hátul lenne. Esetleg érdemes a csatlakozókat egy hosszabbító kábellel kihozni a tv hátlapjától a könnyebb elérhetőség miatt. Így esetleg a csatlakozó sem megy annyira könnyedén tönkre, bár gondolom agyon nem használja az ember, de azért a számítógépem usb-je sem szereti annyira a ki-be tologatást érdekes mód, úgy 4 év után.

Még biztos lenne kérdésem, majd felteszem ha nem zavarok senkit ezzel a sok kérdezgetéssel.

U.i.: szerintetek egy galaxy tab p1000 csatlakoztatható simán egy dokkoló segítségével a tv-hez, vagy esetleg wifin keresztül is mehet a dolog?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#8972) humax válasza GeneraL_XTX (#8970) üzenetére


humax
senior tag

ertem, koszi
mivel spva pannel jobb akkor marad a 750

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8973) prime_adam válasza GeneraL_XTX (#8969) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Hát a panelcsere elég drasztikus megoldásnak tűnik :D Gondoltam van valami költségkímélőbb polír vagy előlapi üreg csere féle megoldás.

(#8974) GeneraL_XTX válasza prime_adam (#8973) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

végülis egy próbát megér :P

(#8975) Tomhun


Tomhun
csendes tag

LG - 32LD420 egy remek kis tv

(#8976) HDlor


HDlor
csendes tag

Szia GeneraL_XTX!
Megtudnád mondani nekem, hogy az s-pva panel a samsung eredeti panelje?Van ettől jobb? A C8000-ben is ilyen s-pva van?Milyen panelek vannak még és hogyan lehet kideríteni , hogy milyen van benne?Köszi a segítséget!

(#8977) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyik ismerősöm két tv között gondolkodik és tőlem kért segítséget. Mostanában már nem vagyok nagyon képben a Tv-k területén ezért is írok ide. Szóval a két lehetőség
1. Sharp LC-40LE810E
2. Philips 46PFL5605H

Nagyrészt Tv nézésre lenne használva. Néha 1-1 HD film, nagy ritkán Xbox.
A kettő körülbelül egy árban van. Én elsőre a Philipset ajánlanám már csak a méret miatt is.
Tudtok mondani valami előnyt vagy hátrányt, ami miatt egyiket érdemesebb megvenni ?
Köszi előre is a választ.

(#8978) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

mod:
mi a véleményetek a 85.000 és az alatti LCD TV-kről?

piadex2

(úgy értem, hogy 80cm-sek, és Full HD-sok)

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#8979) nightshadow válasza piadex2 (#8978) üzenetére


nightshadow
veterán

mi a véleményetek a 85.000 és az alatti LCD TV-kről?

Szerintem érdemes még egy picit hozzátenni, s venni egy normális készüléket:
32C630 [link]
32C650 [link]
32EX500 [link]

A fenti három készülék egyedül gyors játékokhoz (pl. FPS) nem ajánlott a magas input lag miatt. Ha inkább játékos monitornak használnád, akkor érdemes lehet ezeket megnézni:
32C530 [link]
32PFL5405 [link]

[ Szerkesztve ]

(#8980) mondomén


mondomén
őstag

Hello!

Eladó Samsung LE32B550
Tudom nem itt van a helye, de hátha észre veszi valaki akinek pont ilyen kell.:)

(#8981) eeXaa


eeXaa
addikt

...helo!
Tudna valaki ajánlani 32-es full hd-s tv-t 100 000-ig, aminek, a fényerejében, és kontrasztjában biztosan nem csalódok.. Jelenleg egy toshibám van, de azzal nagyon elégedetlen vagyok ilyen téren...

(#8982) BBéci válasza Cyrin (#8944) üzenetére


BBéci
titán

Az is szempont lehet, hogy melyik üzlet ad hologramos Samsung garanciafüzetet és melyik csak boltit. Az említettek között ez az egyik különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8983) BBéci válasza obiwankenobi (#8946) üzenetére


BBéci
titán

Az EX700 és a 715 nagyon jó tévék, de az említett felhasználások nem indokolják, hogy LCD-t válassz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8984) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy TV-t a következő felhasználásra:

50% konzol játék (Xbox 360) heti 2x5 óra
30% SD Tv adás
20% DivX, DVD

2-3m-ről nézném.
A Plazma topikban kaptam már tanácsokat, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Plazma nekem megfelelő lenne (a többnyire konzolos felhasználás miatt).

A 40-42"-os kategóriában milyen TV-ket ajánlanátok?
Igaz, hogy a Sonynak, Sharpnak van a legjobb panelje, majd utána Samsung, LG?

(#8985) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok,

110e körül a Samu 40C530-nak van valami alternatívája? Nem kell 100Hz, de viszint kell a jó USB Movie támogatás. Méret: 32es kicsi, 37-nél búgáspara van, szóval ettől felfele. Vagy vegyem meg a 40C530-at és örüljek (ha nem romlik el gyorsan...)?
Köszi,
üdv

Avanti Roma

(#8986) BBéci válasza sasa134 (#8985) üzenetére


BBéci
titán

Annak örülj, ha gyorsan romlik el, még a garanciaidő alatt! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8987) canniball válasza sasa134 (#8985) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vagy vegyem meg a 40C530-at és örüljek (ha nem romlik el gyorsan...)?"
Miről maradtam le? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8988) sasa134 válasza BBéci (#8986) üzenetére


sasa134
addikt

Mondjuk igen - ez megközelítés kérdése. Több helyen olvastam funkcionális gondokról ezzel a típussal kapcsolatban, bár lehet , hogy mivel direkt ennek olvastam utána, jobban érzékennyé váltam a panaszokra.

Tehát akkor nem nagyon van kihívója ebben az ársávban és hasonló tudásban, ha jól gondolom.

Avanti Roma

(#8989) obiwankenobi válasza BBéci (#8983) üzenetére


obiwankenobi
csendes tag

BBéci, köszönöm szépen a válaszodat!

Több tucat hozzászólásodban olvastam, hogy inkább a plazma technológiát részesíted előnyben. Most már magam is ez irányban hajlanék. Azt szeretném megkérdezni tőled, a 2011-es modellekkel kapcsolatosan vannak-e már tapasztalataid? Engem a 3D nem érdekel, inkább birizgálja fantáziámat a Pana 50G30, illetve ezek az 51"-os Samsung modellek. Tudom, a kérdés lerágott csont, de mennyire érzékeny téma még a szokásos plazma betegség? Igen, a beégésre, illetve a feketeszint gyengülésére gondolok. A szomszédom kábé fél éve vett egy 50 G20-at. Vigyázott rá, bejáratási idő, alacsony kontraszt, zoom és társaik, mégis az a fránya RTL-logó ott pofátlankodik. No nem nagyon, szinte észrevehetetlen, inkább fehér, vagy sötét homogén képek előtt sejlik elő, de akkor is, az ördög már ott a barátom tudatában. Egy másik haveromnak régebbi bútor, egy 50PS-10-ese van, hasonlóképp óvta tévéjét, mégis ugyanerre sorsra jutott, ráadásul még a feketék is jelentősen vesztettek brutalitásukból. Saját szememmel tapasztaltam az iméntieket, láttam mindegyikük tévéjét a vásárlásuk óta többször is, meg volt ugye némi melldöngetés is, hadd sárguljak.

Csak ezért érdeklődöm, mert hasonlóan nagy képernyős jószágot akarok majd vásárolni. S ha már az LCD kevésbé jöhet szóba filmek nézésre, pedig ez itt az LCD topic - de talán nem fujjolnak rám a tisztelt olvasók - tudnál néhány információval is segíteni.

Köszönettel, és üdvözlettel: Kenobi

[ Szerkesztve ]

(#8990) piadex2 válasza nightshadow (#8979) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

bocs, hogy visszakérdezek, de mitől nem normálisak a 85.000 forint alatti 81-82"-os full HD-s kijelzők. ja, és tv-zésre kell kizárólag.
kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#8991) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a laptopomat, hogyan tudnám összekötni a SAMSUNG C650 típusú televíziómmal? Kösz!!!

(#8992) StLui


StLui
veterán

Sziasztok
Analóg módon, tetőantennával nézem a TV adást, M1, TV2, RTL-t 16:9-es samu LCD TV-n
M1 alul-felül fekete csík van, és csak széles nagyítással tudom eltüntetni. Úgy tudtam M1 16:9-ben sugároz. Keresgéltem google-val is, így találtam erre a topicra is, de válasz ott sem volt.
Köszönöm!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8993) StLui válasza StLui (#8992) üzenetére


StLui
veterán

Közben megoldódott, bár nem tudom mit csináltam, van a képopciók között külön méret és képernyő mód beállítási lehetőség (nem tudom mi a különbség a kettő között), ott hiába állítgattam amíg a menüben voltam nem sikerült, de kiléptem és amikor körbe kapcsoltam akkor vettem észre, hogy jó a kép és minkét beállítás 16:9-en volt. De szerintem a képernyő mód eddig is ott volt, a másikat (méret) meg körbe tudtam eddig is kapcsolni a gyorsgombbal.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8994) nightshadow válasza piadex2 (#8990) üzenetére


nightshadow
veterán

mitől nem normálisak a 85.000 forint alatti 81-82"-os full HD-s kijelzők

Nem arról van szó, hogy nem normálisak a 85k-ás árkategóriába tartozó tévék, hanem arról, hogy szerintem nem érdemes 50Hz-es tévét venni. Ráadásul a 100Hz-sekbe jobb panel, elektronika kerül, ezáltal jobb a képminőség, plusz a Samsungokba beépített mediaplayer a 6-os sorozatban több file formátumot ismer fel, mint az 5-ös sorozatban. Tehát összességében mindenben jobb egy 100Hz-es, mint egy 50Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#8995) vlevi válasza makaay2 (#8991) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt szeretném kérdezni, hogy a laptopomat, hogyan tudnám összekötni a SAMSUNG C650 típusú televíziómmal? Kösz!!!"
Attól függ, milyen laptop, milyen kimenetei vannak?
Van rajta HDMI? Ha igen, akkor nem kérdés, azzal kell. Lehet, hogy még a hang is átmegy. Filmnézéshez jól jön.
DVI nem hiszem, hogy lenne, az túl nagy csatlakozó egy laptopra. De ha lenne, akkor az is mehet. Esetleg itt is lehet DVI-HDMI kábelt használni.
Ha ezek nincsenek, akkor a 15 tűs VGA. Bár ez már mindenképpen rosszabb képet ad, mint az előző kettő.
RCA csatlakozó, bár nem hiszem, hogy ez lenne a laptopodon. Ahhoz nagyon múzeumi darabnak kell lennie.

(#8996) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, nem tudom mind két fórumba írjak vagy csak ebbe.
Házimozirendszer+led tévét szeretnének szüleim venni. 1200$ tudunk rá szánni ebből.
Ebből lehet e? :Y
UPC lesz rákövet,xboxhoz is használni fogjuk.
Előre is köszi. :R
Körülbelül nyár elején lenne megvéve.
30-35 colra gondoltunk.

[ Szerkesztve ]

(#8997) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Erről a Panasonic 42D25E-ről van valakinek tapasztalata? AV forums-on (excellent) és a HDTV Test-en(recommended) jókat írnak róla.

LED, 200hz,minimális felhősödés(csak a sarokban) szép, realisztikus színek - elvileg :DD

(#8998) piadex2 válasza nightshadow (#8994) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

na, de ha van egy dvd lejátszóm, ami viszi az összes divx, xvid stb filmet, akkor erre a tudásra nincs szükség. mindegy, a lényeg:
hogy Te azt mondod, hogy ha egymás mellé teszem a két kategóriát, akkor a drágább egyértelműen jobb képet ad? nem kell nagyítóval keresni a különbséget?

(most az "50 vs. 100 hz"-be nem tudom, hogy érdemes-e bele menni, mert ha jól tudom, akkor a TV adás 50Hz-es. nem tudom, hogy a 100Hz miért előnyös?)

kösz előre is a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#8999) BBéci válasza obiwankenobi (#8989) üzenetére


BBéci
titán

Gyere át a Plazma topikba!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9000) BBéci válasza piadex2 (#8998) üzenetére


BBéci
titán

Már megbocsáss, full HD tévét nem divix nézésére szokás használni. A DVD-játszód nem alkalmas még a 720p filmek lejátszására sem.
A képminőségbeli különbségeket nem kell nagyítóval keresni, ideális nézési távolságból is egyértelműen látszanak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.