Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8351) Rick4 válasza Sontir Fel (#8348) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, én nem vacakolnék vele... Nem igazán van eltérés szemre, persze pénzből minden megoldható. Tegyük hozzá én nagyon keveset játszom, tehát nem preferált semmilyen dolog ami nagyon keveset hoz a konyhára nagyon sok pénzből.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8352) BBéci válasza Sontir Fel (#8342) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, mit értesz PC kép alatt? A ráküldött filmeket mindegyik 100 hertzes tévé képes 100 hertzen megjeleníteni, hacsak ki nem kapcsolod ezt a funkciót. A pulldown-t most hagyjuk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8353) Sontir Fel válasza BBéci (#8352) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Kimondottan játékra gondolok. Ha a vsync be van kapcsolva akkor max 60 fps, anélkül pedig fölé is menne.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8354) -=RelakS=- válasza Sontir Fel (#8353) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

szerintem semmi nem képes 60fps feletti frekvenciával venni a jelet full hd-ban. Bár cáfoljon meg az, akinek van olyan masinája, aminek a specifikációja magasabb frissítést is enged. (a 100Hz-es tv-m csak 60Hz-es képet fogad videókártyától)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8355) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
nyah van egy ilyen tv-m:panasonic megfordult a fejemben, hogyha el tudnám adni a vételi árhoz közel, akkor vennék egy másik tévét, lehet h használtan:D bár nem tudom h mennyire érdemes használtan tv-t venni.
egybként ez ugye nem full hd-s nyah most a vidikártyámról elvileg fullhd-t küldök ki rá tehát 1920*1080-at és max felbontásnak is azt adja meg. akkor most h van ez?
mert ha nem full hd-s akkor viszont meglepően szép képe van főleg normális forrással, mert ahol láttam ilyen árban fullhd-s samsung-okat meg hasonlók mikor nézelődtem, szebb képe volt az enyémnek de mind1:D
nézegettem a márkán belül tv-ket és láttam h ez a panasonic mindenhol le van árazva most. na most nagy előrehaladás lenne? vagy ha tetszik a mostani inkább hagyjam a fenébe.

(aki tud segíteni nekem tv-s elektronikába vagy kicsit jobban vágja lécci írjon egy privit:D kéne egy kis segítség:D)

[ Szerkesztve ]

(#8356) Khaal válasza Khaal (#8278) üzenetére


Khaal
őstag

Szétnéztem a használt tv hirdetések között, így egy kicsit konkretizálnám a kérdést.

Samsung 910MP
Philips 20PF7846
Samsung LE19R86B
Samsung 940MW
LG M1921A
LG M227WD
LG M228W
Samsung 710MP

Ezek között van olyan amire érdemes lenne lecsapni, vagy felejtős mind, inkább spóroljunk még egy kicsit és vegyünk valamit újabb típust?

Csak analóg kábel tv-re kell, nem lesz rá számítógép, dvd-lejátszó..stb kötve, és 22"-nál nagyobb sehogy se férne el a szobában.

(#8357) c41r0^ válasza Sontir Fel (#8353) üzenetére


c41r0^
őstag

én megértem a problémádat, egyet is értek vele részben, meg nem is, mert vegyük pl. a Counter-Strike 1.6-ot, ahol KELL a fix 100 fps (fegyverszórás, crosshair visszaszűkülés miatt), és még vannak olyan online játékok, ahol a nagyon magas FPS-ből előnye származik az embernek, és ha mindemellett a vsync-et is be akarja kapcsolni az ember, akkor valóban max. 75Hz a limit jelenleg (kisebb felbontáson), ami pl. CS-ben is bugos DVI-HDMI-n (sarkok felé nézel, akkor egérlagg), én is 640x480@60Hz-en tolom emiatt, pedig 800x600@75Hz-re is képes a TV-m bemeneti oldalon (a 640x480-on ne szörnyülködjön senki, a játék motorja kívánja meg ezt a felbontást, mert így adja be a lövést legjobban a modellnek)

viszont amiért nem értem a problémát, az az, hogy fps-nél a "vsync on" pont, hogy hátrány, mert az egér laggol kicsit a video szinkronjelhez való igazítás miatt, így pont, hogy ajánlott vsync off mellet játszani pl. a CS-vel is, mert a precíz egérmozgás ugye nagyon számít célzásnál és ha "laggos, smooth mozgást" végez az egér, az nagyon nem jó...az új grafikai motoros játékoknál meg elég a fix kb. 40-50FPS, hogy folyamatos legyen a kép

egyébként én azt hittem, hogy a 3D TV-k már a bemeneti oldalon is képesek lesznek 120Hz-es képfrissítéssel küldött jelet fogadni (aztán ugye kiderült, hogy a kimeneti 120 Hz-et osztja kétfelé 60-60 Hz-re a szemüveg egyik-másik "lencséje" felé) mondjuk pl. egy VGA-tól, azt nem tudom, hogy ez valóban így van-e, a sejtésem az, hogy nem... olyan gamer LCD monitorok már vannak, amik 120Hz frissítési frekis jelet képesek a bemeneti oldalon is lekezelni és 120 Hz-en is adja vissza a panel a képet, de olyan LCD TV-ről nem tudok, ami a bemeneti oldalon 75Hznél (kisebb felbontásokban!) nagyobb képfrissítést magára engedne úgy, hogy utána kép is jelenjen meg azon

[ Szerkesztve ]

(#8358) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Erről vkinek tapasztalat? Sony KDL-46EX500
:R

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8359) joe5


joe5
csendes tag

Sziasztok!
A Samsung topikba betettem, de itt talán többen tudtok véleményt mondani egy programról.
Találtam egy képernyő diagnosztizáló és kalibráló szoftvert plazma, LCD és projectoros TV-khez. Mi erről a véleményetek, használta-e már valaki?
Elnézést, ha lerágott csontot dobtam be.
PixelProtector 2.0 DVD (ISO), nem kell telepíteni.
http://www.forumpakistan.com/dvd-pixelprotector-2-0-t31338.html

(#8360) j0zsef válasza nightshadow (#8292) üzenetére


j0zsef
tag

Köszi a válaszokat BBéci, koma106, nightshadow fórumtársaknak!

I will not buy this record, it is scratched!

(#8361) Dollface válasza Joe bácsi (#8358) üzenetére


Dollface
tag

Nekem ilyenem van 3 hónapja. Ha van konkrét kérdésed,szívesen válaszolok ha tudok...

(#8362) Sontir Fel válasza -=RelakS=- (#8354) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Esetleg talán plazma tv?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8363) Joe bácsi válasza Dollface (#8361) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Egy kb. 30-35 m2-es szobába lenne. Kb. 3,5 m-ről lenne nézve. Ezen és a 102 cm-es változatán gondolkozok, h. melyik lenne a jobb. UPC direct műsor menne rajta.

Tök kezdő vok az lcd tv dologban, ezért nem tudom, h. mit kérdezzek. :F

Minden hitványabb minőségű divixet kezel a tv? Megjeleníti a feliratok és stb...? (Külső dvd lejátszó lenne rá kötve.)

Van aranyozott végű olyan csatlakozó ami 3 színű? (sárga, fekete, fehér)

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8364) Sontir Fel válasza c41r0^ (#8357) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ne érts félre, nekem ez nem élet halál kérdés. Csak ha beszereznék még egy 5850et cross firenek, akkor szerintem 60 feletti fpst is kicsikarhatnék, és ha már ott van az a plussz akkor miért ne. Na meg nem voltam tisztában azzal, hogy ilyen tv nem nagyon van, és mielőtt ez kiderült azt gondoltam ha már újat veszek, akkor miért ne.

A CS-t jó pár éve befejeztem, már csak BFezni szoktam, a Bad Company 2ben nekem nem tűnik fel, hogy késne az egér vagy laggolna, de ezek után ki fogom próbálni vsync offal, lehet látványosan javulni fog a statom :C

Amúgy igazad van, a BC2 720pben minden fullon 40-60 fpsben teljesen élvezhető.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8365) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Van valamely fórumtársnak tapasztalata a Samu LE40C530/550 készülékekkel? Nem igazán találok komolyabb tesztet/reviewt róluk. A hdtv.co.uk -nál higly recommended.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8366) nightshadow válasza Joe bácsi (#8363) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt egy teszt róla: [link]

(#8367) snefftamas válasza Sontir Fel (#8365) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

Pont most nézem! LE40C530 Nagyon ajánlott főleg ha SQ-t fogsz ki belőle ez is az amit nézek!

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#8368) Dollface válasza Joe bácsi (#8363) üzenetére


Dollface
tag

Én is kábé 3 méterről nézem,innen nekem tökéletes.Szerintem kicsi lenne a 102-es,én pont 102-est cseréltem erre,szóval szerintem ezt vedd.

Némelyik divx-et viszi,némelyiket nem,nem tudom mi alapján szelektál...
Feliratot felismeri,legalábbis amikkel én próbáltam mindnél működött...
Sárga,fekete,fehér csatiról nem tudok...esetleg kék,piros,zöld,nem? Olyan van rajta,igen.

(#8369) Mlnr To'm válasza Joe bácsi (#8363) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Sárga piros fehér van rajta.

(#8370) tdos válasza Khaal (#8356) üzenetére


tdos
csendes tag

Analóg kábelre, ebben a méretben vegyél új képcsövest. Amiket felsoroltál azok felejtősek, főleg ennyi pénzért.

(#8371) csonti07


csonti07
tag

errőlmondjatok már vmi véleményt:D már tűkön ülök.

[ Szerkesztve ]

(#8372) sb


sb
veterán

Van vkinek 55C650-es Samsungja?
Ebben is figyelni kell a panelre? Ill. az érdekelne, hogy átlagban milyen fényerő beállítással használható és úgy mennyit fogyaszt. A gyári adatokból nem nagyon lehet kiindulni akkora a szórásuk...

Pl. szülőknél most lett beüzemelve egy LG 42LD450, amire gyárilag 190W van megadva, tesztben 90W-os kalibrált fogyasztást láttam, de épphogy visszavéve kicsit a fényerőt (cska annyira, hogy ne égesse ki az ember szemét) 65-70W körül fogyaszt.

(#8373) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

A napokban szeretnék egy 32"-os FullHD LCD tévét venni, és nem tudok dönteni, illetve lenne pár kérdésem.

Ami fontos lenne:
- 32 col
- 100 Hz
- okos USB-s médialejátszó, ami szinte mindent lejátszik
- laptopo-on lévő filmek (divx, bluray, mkv) lejátszása HDMI-n keresztül, és legyen hang is

Érdemes LED TV-t venni? Az energiatakarékosságon kívül vannak előnyei?

Szinte minden TV-n van optikai hangkimenet. Megoldható-e az, hogy laptop-ról vagy v.milyen USB-s eszközről lejátszanék olyan filmet, amiben van 5.1-es DD vagy DTS hang, és ezt ne a TV-n szóljon sztereóban, hanem a hang az optikai kimeneten menjen tovább az erősítőbe, aminek van saját dekódere, és valódi 5.1-ben szóljon a hang?

Eddig ezeket néztem ki (nem LED-esek):
Samsung LE32C630 (121K)
Samsung LE32C650 (128K)
LG 32LD650 (118K)
LG 32LD750 (121K)

Melyiket érdemes megvenni, és mire kell figyelni vásárláskor? (Olvastam, hogy nem mindegyik egyforma panellal van szerelve, stb......)

(#8374) vlevi válasza ImI87 (#8373) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Érdemes LED TV-t venni? Az energiatakarékosságon kívül vannak előnyei?"
A 40"-s Samu UE40C6000 (ez a LED-s) 73W-ot fogyaszt, ha be van állítva. A nem LED-es (LE40C650) pedig hasonló beállításokkal 81W-ot. Szerintem elhanyagolható a különbség. Az árkülönbözet nem térül meg a villanyszámlában.
Másfelől inkább hátránya van, mint előnye, az alsóbb (olcsóbb) szegmensben mindenképp. A fénycsöves megvilágítással már jó közelítéssel homogén feketét tudnak csinálni (jó-jó, tudom, ez sem egy plazma), viszont a LED-esek még foltosak. Talán pár év, és megoldják, vagy nemtudom.
Amiről még nincs információ, az az, hogy mennyire tartós a fénycsöves, és mennyire a LED-es megvilágítás.

A Samunak talán okosabb a lejátszója.

[ Szerkesztve ]

(#8375) ImI87 válasza vlevi (#8374) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, akkor nem veszek LED-est. A márkát illetően még kutakodok........
Van v.milyen konkrét bug vagy hiányosság Samsung és LG tévéknél?

(#8376) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok!

37-es Full HD kéne hétköznapi használatra plusz kis filmezés gépről. Leginkább HD anyagok.
130K-íg bezárólag. Tudtok valamit ajánlani?

(#8377) BBéci válasza ImI87 (#8373) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung tévék optikai kimenetéről az erősítőbe vezethető a hang, arra találták ki. Viszont csak az USB eszközről lejátszott filmek DD és DTS hangja lesz 5.1, amit HDMI-n kap a tévé, azt csak sztereóban küldi ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8378) sb válasza sb (#8372) üzenetére


sb
veterán

Senkinek nincs? :)
És 46-os?

(#8379) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Egy xboxhoz akarok venni lcd-t!Erre gondoltam:Samsung LE-37C530
Állítólag tűrhető az input lagja!
Jó választás?

(#8380) droti25


droti25
őstag

Hol tudom LEc650 tv-nél bekapcoslni a game módot ha pc-re van kötve hdmi1/dvi-re kötve?

(#8381) vlevi válasza droti25 (#8380) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jól el van dugva :)
A beállítások menüben az általános részben.

(#8382) vlevi


vlevi
nagyúr

Egészen pontosan a "fogaskerék"-en belül, az általános menüben.

(#8383) davidsone


davidsone
addikt

milyen lcd tv-t ajánlotok 120e körül?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8384) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, valaki magyarázza már meg nekem, hogy mitől függ az, hogy egy mkv filmet lejátszik-e egy tv vagy egy bd-lejátszó. Nem értem, miért van az, hogy az egyik filmet lejátssza, a másikat nem. Van egy LG 32LE 5300 meg egy Samsung BD-C5300. mkv-nál ugyanazokat a filmeket nem játsszák le, avinál a bd-lejátszó sokkal többet visz mint a tv. Mitől van ez?

(#8385) Khaal válasza tdos (#8370) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi a választ, képcsöves sajnos nem nagyon férne el, csak egy kis asztal fért be a szobába (35x35 cm), ráadásul arra is rálóg a függöny.

Közben megbeszéltük itthon a dolgot és 60 ezerre kibővítettük a keretet, hogy új tv is beleférjen, ennyit megér pluszba a garancia.

Sharp LC-19SH7E
Philips 19PFL3205H
Samsung BX2231
Samsung P2270HD
LG 19LE3300
LG 19LD320
LG M2262D

Ezek közül van olyan ami megéri az árát?

Esetleg az Orion, Hanspree, Technika...stb noname cuccok között van olyan ami nem hulladék kategória?

(#8386) Bandus99 válasza davidsone (#8383) üzenetére


Bandus99
őstag

kicsit pontosithatnad a kerdest, mekkora meretben gondolkodsz mit tudjon a tv, mert igy a kerdesedre max ennyit lehet valaszolni:
szineset.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#8387) Turbobacsi válasza Khaal (#8385) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

falra felhegesztve nem fér el nagyobb?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8388) BBéci válasza HellGreg (#8384) üzenetére


BBéci
titán

Rengeteg oka lehet, nincs értelme agyalni rajta, bele kell törődni, hogy csak a külső médialejátszók nevezhetők mindenevőnek, azok közül is csak a komolyabbak, Popcornhour, Dune.

(#8385) Khaal
Szubjektív véleményem szerinte ezek nem tévék, hanem monitorok, felesleges pénzkidobásnak tartom bármelyik megvételét.
Többször, többen leírtuk, hogy a tévék 40 colnál kezdődnek. Nem csak a méretük, hanem a paneljük és az elektronikájuk minősége miatt is.
A 32 col egy elfogadható kompromisszum, bár ajánlani sosem szoktam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8389) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Véleményetekre lenne szükségem a következő LG tv-t illetően:

KATT

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#8390) Philipm0rris


Philipm0rris
csendes tag

Sziasztok!

LCD TV-t/monitort szeretnék venni a közeljövőben. Főként filmnézésre (akár laptoppal összekötve is megoldható a HDMI), XBOX 360-nal való játékra, legkevésbé pedig TV nézésre használnám. A FULL HD-t mindenképp szeretném.
Sokáig ezzel a Samsung monitor+tv modellel szemeztem:
Samsung SyncMaster P2470HD "Ecofit" LCD televízió-monitor.
Viszont, belegondoltam, hogy esetleg valamivel többért egy nagyobb képátmérőjű TV-t is vehetnék. Így jutottam el az LG 32LD450 LCD televízióig. Szerintetek a fenti felhasználási módokra, ár-érték arányban melyik lenne a jobb vétel? Ha az LG TV, akkor esetleg az LG 32LD550 tud-e annyival többet (válaszidő, képfrissítés), hogy megérje azt a plusz 10-20e forintot vagy a 450 is elég (gondolok itt főként a játék célú felhasználásra)?
Esetleg tudnátok jobbat, mást ajánlani? Felső árhatár 100e Ft körül.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#8391) Sontir Fel válasza snefftamas (#8367) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Köszönöm.
Picit jobban sikerült utána nézelődni, szerintem Ő lesz a befutó :K

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8392) Barthezz2 válasza BBéci (#1246) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

szerk.. ezt benéztem :D Hülye opera visszadobott valahogy pár 1000 hsz-el :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8393) djcsefa válasza BBéci (#8145) üzenetére


djcsefa
tag

:D Belefáradtam...

[ Szerkesztve ]

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8394) nightshadow


nightshadow
veterán

Felkerültek az idei Samsungok a samsung.hu-ra: [link]

(#8395) zsoltika29 válasza nightshadow (#8394) üzenetére


zsoltika29
tag

Mi az a Micro Dimming?
3D autocontrast?

Ezek szemfényvesztés vagy vajon tényleg ér valami?

(#8396) gejala válasza zsoltika29 (#8395) üzenetére


gejala
őstag

A Micro Dimming szerintem az Edge LED-es tévék local-dimming "szimulációja". Kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban milyen lesz, mert ha valami, akkor ez tud majd felhősödni, mint állat. :U
A 3D autocontrast úgy hangzik, mint amit alapból Off-ra kell tenni. :DDD

(#8397) zsoltika29 válasza gejala (#8396) üzenetére


zsoltika29
tag

Akkor megelégszünk a jól bevált c650-el, ha nem nem tiltják le a forgalmazását.

(#8398) Khaal válasza Turbobacsi (#8387) üzenetére


Khaal
őstag

Ha rajtam múlna vennék egy vetítővásznat és egy projektort, de az ugyanúgy nem férne el ahogy egy 26 colos lcd vagy egy CRT se férne el.
Ablak előtt lesz, egy 40x40-es kis asztalkán (amire rálóg a függöny), könnyűnek kell lennie, hogy anyám is odébb tufja rakni, ha ki akarja tárni az ablakot. És máshova nem lehetne rakni, egész egyszerűen akkora a szoba, hogy nincs más lehetőség.

(#8399) nightshadow válasza zsoltika29 (#8397) üzenetére


nightshadow
veterán

A C650 max. 1-2 hónapig kapható még szvsz.

(#8400) nightshadow válasza Khaal (#8398) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezeket nézted:

Sony KDL-19BX200 [link]
Árak: [link]

Samsung LE-19C350 [link]
Árak: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.