Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9651) Dani82


Dani82
senior tag

Samsung LE46A557 - 46" LCD TV

lenne egy ilyen tv, 115-ért használtan 1 év garival. Nem sok mindent találtam erről a típusu tvről, nekem igaziból xboxhoz es sima tvzeshez kellenne.
Szerintetek?

Szerk: Ja és úgy ,hogy kb 3,5 méterről nézem a tvt, tehát relatíve messze, de félek hogy egy 50"-es hd ready már minőségileg gyengébb képet adna, illetve hogy túl nagy,

[ Szerkesztve ]

(#9652) canniball válasza dh66e (#9648) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem értek egyet ezzel a támogatásra várással bizonyos esetekben. ... Ettől függetlenül kell a támogatás bizonyos rétegnek az biztos"
Persze, én sem úgy gondoltam hogy mindenkinek. Ezért is írtam hogy a rászorulóknak.

laszlo168!
No igen, nem sietik el. Én a 2015-re se mernék fogadni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9653) gyury_23


gyury_23
csendes tag

Sziasztok! Van egy Samsung 32C4000PW típusú LED tv-m. Van vele egy problémám. Bekapcsolom, elmentem a üzemmódot, színt, kontrasztot stb., és kb 20 perc múlva visszatér az eredeti állapotához! Ha valaki tudna nekem segiteni h h tudnám elmenteni v vmi megköszöném!:)

(#9654) ovecs válasza Dani82 (#9651) üzenetére


ovecs
senior tag

A figyelmedbe ajanlom, nehogy otthon erjen kellemetlen meglepetes...
NEM ÚJ, HANEM HASZNÁLT TÖBBSZÁZ ÓRÁT ÜZEMELT BEMUTATÓ, VAGY VISSZAVETT JAVÍTOTT TÉVÉKET ÁRUL, VISSZACSOMAGOLVA!

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#9655) laszlo168 válasza gyury_23 (#9653) üzenetére


laszlo168
senior tag

A tv-d üzleti módban van, vissza kell álitani otthoni módra, vagy valami ilyesmi.

(#9656) Dani82 válasza ovecs (#9654) üzenetére


Dani82
senior tag

Hűha! Köszönöm szépen az infót, valóban ő lett volna az eladó! :Y :Y

(#9657) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ha valaki szeretne egy jó olcsó ,elegáns Sony lcd tv-t ezt ajánlom figyelmébe[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9658) BBéci válasza Dani82 (#9651) üzenetére


BBéci
titán

3,5 méterről az 55 colos sem túl nagy, aki azt a Samut árulja, éppen akkorát vett helyette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9659) kpal


kpal
veterán

Érről a Philips LED -röl mi a véleményetek [link] kis szobába kéne max 2 m-röl lenne használva ?
Igaz a plazmát jobban ;) csipem van is egy 50"-os csak ezekben a LED-es cuccokban nem vagyok otthon

[ Szerkesztve ]

(#9660) Joy001


Joy001
tag

Tegnap döntöttem, elmentem megvenni a Pana TX-L32E30 LCD-t.
Mivel a Mindig TV nincs rajta külön kimatricázva, és a mindig honlapon sem szerepel, CI ide, vagy oda elvittem kipróbálni biztonság kedvéért a saját modulomat, kártyát (amit hónapok óta használok).
Boltba próba, majd megdöbbenés. A kódolatlan adások jók voltak, a kódolt adásoknál nézhetetlen kép, kockaháború. Az eladó srác rendes volt két E30-on is kipróbáltuk, ugyanaz.
Több mint egy hónapja bújom a teszteket, próbálgatom a TV-ket. Elegem lett.
Vettem egy C650-et (S-PVA paneles).

Majd írok írok róla.

[ Szerkesztve ]

(#9661) Blitz23 válasza BBéci (#9642) üzenetére


Blitz23
tag

Árgép.hu-n 107eFT az LG42LD450:))(akciós)

[ Szerkesztve ]

(#9662) Blitz23 válasza dh66e (#9643) üzenetére


Blitz23
tag

Oké,köszönöm szépen!:)

(#9663) misi190


misi190
csendes tag

Sziasztok!
Van egy prendrájvom és filmeket akkarok rá teni hogy a tv-én vigye hogy lehet tömörítteni rá?

(#9664) canniball válasza misi190 (#9663) üzenetére


canniball
nagyúr

Kicsit bővebben: mit akarsz tömöríteni? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9665) misi190 válasza canniball (#9664) üzenetére


misi190
csendes tag

filmet :avi dvix

(#9666) canniball válasza misi190 (#9665) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem kell azokon semmit tömöríteni, átmásolod a pendrive-ra, rádugod a TV-re és (ha kezeli őket) örülsz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9667) rocket


rocket
nagyúr

Valakinek van itt Sony Bravia KDL-40EX720 3D TV-je?
A kerdes annyi lenne lejatsza-e a TV media lajtszoja a .mkv fileokat, vagy kulso lejatszo kell hozza.

Tamogatott formatumokban nincs benne, van olyan oldal ahol meg azt irjak tamogatja, de jo lenne egy tulajdonostol informaciohoz jutni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#9668) Joy001 válasza rocket (#9667) üzenetére


Joy001
tag

Nem játsza le (egy volt Sony tulaj :) ).

(#9669) rocket válasza Joy001 (#9668) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#9670) junior11


junior11
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni LCD TV vásárlás ügyében. Jó áron tudnék hozzájutni egy Sony KDL 40HX800-as LED LCD TV-hez, s ebben szeretném véleményeteket kérni.

Mit gondoltok erről a készülékről? Olvastam róla több tesztet, véleményeket, de nem juttam nagyon előre.

Gyengéi közé sorolják a betekintési szöget, néha a felhősödést s a tükröződő panelt, amúgy képminőségileg nagyon jó.

Mi a véleményetek? Milyen panellal lehet? Samsung vagy Sharp?

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9671) Nova96


Nova96
őstag

Üdv egyik ismerősömnek kéne egy jó tv xbox 360 -hoz 750$ a keret. :R

(#9672) Joy001


Joy001
tag

Nemréginen találtam a fórumon egy C650 magyar nyelvű teszt linket. Elolvasná ismét, de most az istennek nem találom.
Ha valaki ismeri a linket pls. írja meg.

(#9673) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

#9404-re esetleg valaki?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9674) psg5


psg5
veterán

lcd-knél még van utánhúzó effektus? TV vásárlás előtt állok és nagyon sok sportközvetítést nézek, vagy szempont, hogy a gyors mozgásokat is szépen jelenítse meg a tv.

F.K.T.

(#9675) don dante válasza Joy001 (#9672) üzenetére


don dante
aktív tag

Itt egy magyar [link] :K Samsung c650-LCD TV-hez

[ Szerkesztve ]

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#9676) Joy001 válasza don dante (#9675) üzenetére


Joy001
tag

A tesztet keresem.

(#9677) dh66e válasza Ace Ventura (#9673) üzenetére


dh66e
veterán

Ez szerintem mindenkinek egyedi.Amennyiben nem túl jó a szemed akkor más beállításaival sem lesz jobb a kép.

(#9678) BBéci válasza psg5 (#9674) üzenetére


BBéci
titán

A plazmák mozgóképfelbontása 900-1080 soros, a 100 hertzes LCD tévéké 600 körüli, ezért nem tökéletes a gyors mozgások megjelenítése. Hogy ez számodra mennyire zavaró, azt nem tudhatom. Én biztos nem vennék sportközvetítések nézésére (filmekhez sem) LCD tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9679) psg5 válasza BBéci (#9678) üzenetére


psg5
veterán

Hát nagyon úgy tűnik, hogy én sem fogok :)
Köszi.

F.K.T.

(#9680) machow


machow
csendes tag

Sziasztok!
:W
Még mindig a segítségetekre várok!
Segítsetek dönteni, mert TV vásárlás előtt állunk és nem tudunk dönteni.
Jelöltek:
- Sharp 40LE810
- Philips 42PFL7665H
- LG 42LE5300
- LG 42LE5500

Ha valaki tudna segítene, azt megköszönöm.
Esetleg hol lehetne gyári garanciával jó áron hozzájutni?

[ Szerkesztve ]

(#9681) Damage


Damage
senior tag

Hello mindenkinek!

Kinéztem egy Samsung LE32C530 típusú készüléket. (Egyelőre) analóg TV nézésre, külső monitorként és PS3 mellé használnám. Tudom, hogy csak 50Hz-es, de nem szeretnék 80 ezernél többet költeni és fontos lenne a Full HD felbontás, az USB támogatás (mkv és srt kezelés is) és a 32"-os méret. Tudtok egyéb, jobb alternatívát vagy maradjon ez?

- Macbook mellé használnám külső monitorként (nem játékra)
- nem vagyok hardcore PS3 gamer, csak alkalmankénti szórakozás
- nem nézek focit (tudom, ebben az esetben jobb lenne a 100Hz)
- analóg (DIGI) TV adás, de hamarosan digitális (DIGI) lesz

Tudom, hogy már kismilliószor rákérdeztek erre a típusra, próbáltam rákeresni és utána olvasni (a PH fórumain belül is). Csupán megerősítést kérnék, esetleg olyan kritikát, ami tényeken alapul és más típust ajánl! Először a Sony KDL32X402-est néztem ki, de ellenére szólt a gyenge médiaképességek, +10-15 ezres ár, kevés beállíthatóság (fényképszerkesztésnél jól jön) és a relatív képminőség.
(tisztában vagyok azzal, hogy egy Apple Cinema Display-nek vagy komolyabb Eizo-nak a közelébe nem érhet, pedig ezeket TV-nek se használhatom)
A 80-90 ezres árért a legjobbat szeretném a kategóriáján belül!

Samsung LE32C530, esetleg valami más?

A válaszokat előre is köszönöm!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#9682) Turbobacsi válasza Damage (#9681) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ha ez még belefér, jobban jársz vele: [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9683) dh66e válasza psg5 (#9679) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kell mindent elhinni a plazma szakértőnek aki csak a hátrányait felejti el felsorolni. :) Mindig jókat röhögök ezen az után húzás szövegen.Persze hogy van dinamikus kontraszt bekapcsolásával esetleg,meg ótvar gagyi panel esetében.

(#9684) BBéci válasza dh66e (#9683) üzenetére


BBéci
titán

A fene se érti ezeket a hátrányokat, én egyet sem vettem észre.
Utánhúzás valóban nem jellemzi a mai LCD.ket, a gyors mozgások elmosódása annál inkább.
Semmivel nem értek jobban a plazmákhoz, mint az LCD tévékhez.
Tudom, szerinted egyikhez sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9685) dh66e válasza BBéci (#9684) üzenetére


dh66e
veterán

"A fene se érti ezeket a hátrányokat, én egyet sem vettem észre."
:Y

(#9686) psg5 válasza dh66e (#9683) üzenetére


psg5
veterán

Rendben.:) Ha focimeccset nézek nagyon jó minőségű lcd panelen, akkor biztosan nem fogom azt látni ma már amit a szomszéd 3 éves lcd-jén, hogy ha repül a labda vagy szaladnak a játékosok akkor -én utánhúzásnak nevezem, de hívhatjuk báminek- a labda után még egy pár labda repűl és a játékos sem egyedűl szalad a "bőrében".? Valamint, hogy tiszta pixeles a kép a gyors mozgásnál?

Valamint tényleg milyen hátrányai vannak a plazmának (ghoston, fogyasztáson kívűl), melyekkel szemben az lcd jobb.

Tényleg nagyon nehéz dönti, nem is értem miért van kétféle eljárással készűlt tv...Ha pro-kontra egálra jönnek ki a végén...Mondjuk ha jól láttam van gyártó aki nem is csinál plazmát...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9687) vlevi válasza psg5 (#9686) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Tényleg nagyon nehéz dönti, nem is értem miért van kétféle eljárással készűlt tv...Ha pro-kontra egálra jönnek ki a végén...Mondjuk ha jól láttam van gyártó aki nem is csinál plazmát..."
Pont ezért. Mert van, aki hajlandó "beáldozni" bizonyos előnyöket a hátrányai miatt. Másrészt még a gyártók sem döntötték el, hogy mi legyen. Itt van pl. a tükröződés. Filmnézésnél nem számít zavarónak, mert úgyis sötétben nézünk filmet, no de meccset? És akkor már lehet, hogy el is úszott a plazmák jobb képe azon, hogy "bezzeg az LCD nem tükröződne..."
Harmadrészt pedig a 3éves LCD képe alapján ne dönts. Én sem gondoltam volna, hogy ennyit fejlődött a képminőség az utóbbi időben.

Lényeg a lényeg, nem akarlak meggyőzni sem az LCD-ről, sem a plazmáról, az ilyenek eldöntésére való a Media Markt. Vásárlásra már nem, de arra igen, hogy 25-30 féle tévét kipróbálj. Viszel magaddal pendriveon pár percnyi videóanyagot, és megnézed, melyik tévé milyen képet ad. Vagy, ha szerencséd van, akkor normálisan vannak bekötve a tévék, nem úgy, mint nálunk az MM-ben.

Végül pedig mi is az utánhúzás? Mert ne keverjük össze azzal, amikor már a felvett képen is elmosódás van. Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#9688) psg5 válasza vlevi (#9687) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Lépésről lépésre haladok, elöszőr : érdeklődés akinek van ilyen-olyan, másodszor: fórum guruk véleménye, harmadszor: személyes megtapasztalás új készülékekkel. Most vagyok a második lépcsőfoknál. :)

Tükröződés: mert annyira tükröződik egy plazma az lcd-hez képest, hogy még az utánhúzás "nemmegléte" is eltörpűl mellette?

Namármost az általad belinkelt kép akkor mire bizonyíték? A felvett kép elmosódása vagy az utánhúzásra?

F.K.T.

(#9689) vlevi válasza psg5 (#9688) üzenetére


vlevi
nagyúr

Természetesen ez a felvétel elmosódása. Létezik utánhúzás az LCD tévénél, én is láttam már párszor a sajátomon (Samu LE40C650) . Egyik akkor volt, amikor fekete háttér előtt szaladgáltak valakik. Ebben pl. gyengébben szerepel az S-PVA típusú LCD panel a többinél, az MVA panelnél kisebb ez a fekete utánhúzás, viszont az meg másban nem olyan jó. A másik utánhúzásos dolog pedig teniszmeccs közvetítés volt, akkor láttam egyszer, ahogy szervánál nagyon megnyúlt a labda. De ennél biztos benne volt részben az is, hogy már a tévéadásban is volt "motion blur", és még erre rátett egy lapáttal az utánhúzás. Ezért gyanítom, hogy plazmán sem láttam volna teljesen gömbölyűnek azt a teniszlabdát, mint ahogy a reklámokban mutatják.

Az, pedig, hogy a tükröződés mennyire zavaró, tényleg csak megtapasztalni lehet. Én úgy láttam, hogy jobban tükröződik még az Ultra Clear paneles tévénél is. De ezt már lehet, csak bebeszélem magamnak.
Természetesen a tükröződés nagymértékben kiküszöbölhető, ha a tévé nincs háttal az ablaknak, vagy este fényforrásnak. Munkahelyemen sajnos az ablaknak háttal kell ülnöm, és olyankor még a matt felületű monitor is zavaróan fénylik.

(#9690) junior11


junior11
veterán

#9670-re segítene valaki?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9691) BBéci válasza vlevi (#9689) üzenetére


BBéci
titán

Abból a 30-35 tévéből, amit a nappalimban néztem, teszteltem, egyetlen egynek a tükröződése zavart és az LCD-volt, méghozzá a Sharp tavalyi csúcsmodellje.

(#9690) junior11
A Sony HX800 azon kevés LCD tévék egyike, ami nekem is tetszik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9692) psg5 válasza vlevi (#9689) üzenetére


psg5
veterán

Hát akkor nagyon úgy tűnik, hogy rögtön a harmadik lépcsőfokra kell ugranom és megnézek élőben új lcd és plazma tv-n egy focimeccset és talán kiugrik a szög a zsákból az utánhúzásnál...

F.K.T.

(#9693) junior11


junior11
veterán

Amitől tartok a HX800 esetében, az elég gyenge betekintési szög s a tükröződő panel (s a felhősödés is, természetesen mint minden edgeLED LCD esetében).

Most azon gondolkodom, hogy HX800, vagy inkább megvárjam az EX720-ast (többször is láttam, nekem tetszett, matt panel, türhető betekintési szögek...), sajnos a HX800-ast nem láttam, csak a neten lévő tesztek s vélemények alapján tudom elképzelni hogy milyen.

Másik lehetőség lenne még a Panasonic TX-L42E30E (sajnos még ezt a modellt sem láttam).

Mi a véleményetek?

Köszönöm! :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9694) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Egy kicsit off, de bátorkodom megkérdezni itt, mert máshol nem kaptam választ:
1.4-es HDMI kábel használható 1.3-as helyeken? /Árban nem sok a különbség és azért venném az 1.4-est, mert ki tudja mit hozz a jövő, ne kelljen lecserélni az 1.3-ast ha úgy alakul./
Előre is köszi!

(#9695) BBéci válasza junior11 (#9693) üzenetére


BBéci
titán

Inkább Sony, mint Panasonic.
Nézd meg az NX sorozatot, az nekem még jobban tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9696) BBéci válasza benvolio (#9694) üzenetére


BBéci
titán

Visszafelé a HDMI kábel is kompatibilis, de tudtommal nem létezik az 1.4 elnevezés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9697) junior11


junior11
veterán

Az NX sorozat nagyon szép, de nekem már túl drága, s nagyon tükröződik.

Panasonic TX-L42E30E TV-ről van valakinek véleménye?

Nehéz döntenem: HX800 vs. EX720? :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9698) BBéci válasza junior11 (#9697) üzenetére


BBéci
titán

Ne foglalkozz a tükröződéssel! Egy átlagos, normális szobában észre sem venni. Kivéve a Sharpot, mert az brutálisan, szinte nézhetetlenül tükröződött, már egy állólámpától is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9699) ORCA58 válasza vlevi (#9689) üzenetére


ORCA58
addikt

Tv adásnál nagyon nehéz a készük tulajdonságait tesztelni. Már nem ritka a szaggató darabos kép az analóg adásnál sem. Mindez CRT tv-n. Sajnos az adások minősége sem a legjobb, utána pedig ki tudja hány kütyün megy át mire a lakásba jut.
Az egyik legmeggyőzőbb bizonyítéka a Forma 1 volt számomra. Magyaron szoktam nézni, ahol néha darabos, akad a kép. Most hétvégén az ORF1-en néztem az edzést. Mintha nem is ugyan azon a készüléken néztem volna. Szép folyamatos volt a kép sem akadás sem szaggatás.

40C650-es TV Vida kábeltv

(#9700) psg5 válasza ORCA58 (#9699) üzenetére


psg5
veterán

Orca, mint tapasztalati úton megismerő fogyasztót kérdeznélek, hogy : és hasonló tv adást nem láttál egész véletlenűl plazma megjelenítón is (csak az összehasonlítás végett)?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.