Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8801) metron válasza gprspeter (#8799) üzenetére


metron
tag

A digitalversuson a teszteknel mindig a rosszabb panel tulajdonsaga szamit, elvileg.A rosszabb panelek szamai latszanak elvileg.
Itt van, hogy milyen Samsungokban milyen panelek fordulhatnak elo:
[link]

Itt meg egy masik link a C630 pva paneles es mva paneles osszehasonlitasa:
[link]

Kontrasztaranyban boven van kulonbseg..

(#8802) BBéci válasza Csaby25 (#8780) üzenetére


BBéci
titán

4,5 méterről nézve még a 40 colos is apró, 2,5 méternél messzebbről. elvész a full HD felbontás előnye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8803) BBéci válasza gprspeter (#8795) üzenetére


BBéci
titán

Matt kijelző és legszebb kép???
Ezek némileg ellentmondanak egymásnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8804) gprspeter válasza BBéci (#8803) üzenetére


gprspeter
senior tag

Matt kijelzőhöz képest legszebb kép? ;)

(#8805) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Milyen 37"-os, Full HD, Auto 3D LED TV-t tudtok ajánlani szemüveg nélküli 3D filmekhez?

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8806) Rhino666 válasza Rhino666 (#8805) üzenetére


Rhino666
őstag

Bocs, elnéztem a naptárt, még csak 2011 van... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8807) HF77


HF77
senior tag

hali
sagítsen aki tud mert egy dolgot nem értek......
nem minden full hd TV alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésu digitális televíziós műsorszórás vételére????
most akarok venni egy 94 vagy 102-es LCD tv-t ami full hd és tudja a digitális vételt!!mi jelzi a tv-n hogy tudja a digitális vételt??
köszi előre is!! :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8808) canniball válasza HF77 (#8807) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem mindegyik tudja, van amelyikben egyáltalán nincs digitális tuner, van amelyikben pedig mpeg2-es van (a hazai földfelszíni szórás mpeg4-es).
Az újabb készülékek tudják és általában ezt fel is tüntetik a tulajdonságok között.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8809) HF77 válasza canniball (#8808) üzenetére


HF77
senior tag

köszia gyors infót....!!!!
tehát olyat kell keresni amiben van digitális tuner vagy Mpeg4!!
köszi :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8810) canniball válasza HF77 (#8809) üzenetére


canniball
nagyúr

Egész pontosan mpeg4-es digitális tuner kell.
Vagy ennek meglétét szokták feltüntetni vagy olyasmit írnak oda amit az imént te is említettél: "a készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8811) HF77 válasza spiercell (#8800) üzenetére


HF77
senior tag

hali
hát ebből az öszegből max egy használt jönne ki....vagy esetleg egy noném gyári!!
én is most keresek de nem egyszerű a dolog.... :D

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8812) HF77 válasza canniball (#8810) üzenetére


HF77
senior tag

:R :R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8813) spiercell válasza HF77 (#8811) üzenetére


spiercell
aktív tag

Mit értesz azalatt, h noname gyári? Ezzel például mi a baj?

(#8814) #09634560 válasza spiercell (#8813) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Samsunggal nincs semmi baj,sőt,elég kicsi az input Lagja.
Noname gyári: nem ismert gyártótól származó,olyan gyártótól amely nem LCD-re szakosodott,pl.ez.

(#8815) HF77 válasza #09634560 (#8814) üzenetére


HF77
senior tag

így értettem...igen!! :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8816) YuBully


YuBully
csendes tag

Sziasztok, TV-t szertnék venni, és azért írok ide, hátha pár segítőkész és hozzáértő fórumozó segít eldönteni milyet vegyek.

Fő szempontok :
- Méret 40-42"
- Full HD
- 100 Hz

Használat (prioritási sorrendben) :
- Filmnézés számítógépről vezérelve (divx, mkv). Legfőképp 720p-s mkv.
- TV nézés
- számítógép monitor helyettersítés (játék, youtube, stb)

Árkategória : 100-180,000 HUF (140-150,000 körül terveztem alapban, szóval 150 fölé csak akkor mennék ha tényleg nagyon megéri)

Tudom hogy ebben az árban ilyen paraméterekkel belépőmodellt lehet csak kapni, nem is várok el csúcsminőséget, de szeretném a számomra legoptimálisabb vételt megejteni és egy jó/megbízható készüléket venni.

Jelenleg a következő modelleket szemeltem ki, persze ez változhat, nyitott vagyok minden javaslatra :

Philips 42PFL5405H - 42", 132,500 HUF, 2 év garancia
Ebben az a szimpatikus hogy 100Hz, 42", nagyon olcsó, es a Philips-eket sokan dicsérték már nekem hogy szép a képük. Ha most rögtön kellene döntenem, ezt választanám.

Sony Bravia KDL-40EX500 - 40", 174,610 HUF, 2 év garancia
Szintén 100Hz és Sony (amiről csak jókat hallok). Jóval drágább mint a fenti Philips, picit kisebb képernyő.

SONY KDL-40BX400 (160,000) vagy SONY KDL-40EX402 (150,000) - mindkettő 40" és 3 év garancia
A két TV technikai leírása teljesen megegyezik... egyelőre nem jöttem rá mi különbség van köztük. Szintén a Sony márkanév ami nagyon vonzó számomra, valamint a 3 év garancia is szimpatikus, bár ha jól értelmezem ezek nem 100 Hz-s modellek.

Ahogy láttátok elsősorban Sony vagy Philips érdekel, de más ajánlatokra is nyitott vagyok. A fő kérdéseim:
- mi a különbség a két Sony modell között amit a 3. pontban írtam?
- érdemes-e erre a felhasználásra (fent írtam) 100Hz-s TV-re többet költeni?
- érdemes lenne-e inkább egy olcsóbb LED-es (akár 37") TV-t venni ilyen célokra?
- a fent említett modellekkel kinek milyen tapasztalata van? esetleg tudtok-e ajánlani ebben az árkategóriában más TVket?
- jobb-s a Sony annyival a Philipsnél hogy 40,000-el többet költsek rá?

köszönöm a segítséget előre is

(#8817) BBéci válasza YuBully (#8816) üzenetére


BBéci
titán

- mi a különbség a két Sony modell között amit a 3. pontban írtam?
Nekem úgy rémlik, csak kivitelben, kinézetben van köztük különbség.

- érdemes-e erre a felhasználásra (fent írtam) 100Hz-s TV-re többet költeni?
A 100 hertz a legfontosabb képjavító "trükk", megéri az árát. Nélküle az LCD tévék mozgóképfelbontása csupán 300-350 soros.

- érdemes lenne-e inkább egy olcsóbb LED-es (akár 37") TV-t venni ilyen célokra?
A LED-eseknek semmi előnyét nem látom, hátrányát annál inkább.

- a fent említett modellekkel kinek milyen tapasztalata van? esetleg tudtok-e ajánlani ebben az árkategóriában más TVket?
Samsung C650, amíg még lehet kapni.

- jobb-s a Sony annyival a Philipsnél hogy 40,000-el többet költsek rá?
Szerintem igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8818) Sayan_


Sayan_
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. 2 napja vettem meg az új Samsung P2270HD monitor tv-t. Minden nagyszerűen működik, addig, amíg a sima (asszem D-SUB a neve) monitor kábellel van csatlakoztatva. Viszont vettem hozzá az ajánlott 1.3-as Hama DVI kábelt. Amikor azzal összekötöm, először van kép, tölt a WIN 7 logo, majd utána kb 1 mp-el beadja a következő kékhalál képet: [link]

És sehogy sem akar működni :(( Akkor most a gépen kellene valamit átállítani, hogy működjön pl biosba, vagy a gép, ill. a monitor lenne a hibás? A gép is viszonylag új, ez az 1. DVI-s cucc rajta. Még annyui, hogy amikor a DVI-vel kötöttem össze, természetesen kihúztam a D-sub-ot. A vid.kártya pedig egy i3-2100-as integrált Intel HD Graphics 2000 Remélem valaki tud segíteni, mert amennyiben a monitor lenne a hibás, még a 3. napon belül vagyok, ki tudnám cseréltetni. Köszönöm előre is!

(#8819) vlevi válasza BBéci (#8817) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Samsung C650, amíg még lehet kapni."
Ezt én nem mertem írni :D

Az viszont igaz, hogy amióta (november) megvan a tévém, még egyszer sem volt olyan gondolatom, hogy esetleg jobbat is vehettem volna hasonló árban. Ezzelszemben, ha pl. Sonyt vettem volna, akkor még legalább egy 20-as lett volna egy olyan médialejátszó, ami le tud játszani olyat, amiért érdemes ilyen tévét venni.
Persze, ha majd nem tudom mire költeni a lóvét, akkor veszek egy Dune-t a samuhoz, de egyelőre nekem teccik a beépített lejátszó is.

(#8820) balu333


balu333
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, van egy ati hd 5770-es kártyám ezt majd leszeretném cserélni 6870-es kártyára, de ez nem is lényeg. Sajnos ezen a vga-n is csak egy hdmi kimenet van és ezt össze szeretném kötni egy lcd Tv-vel és egy monitorral, (mindkettő rendelkezik hdmi csatlakozással) ehhez kellene egy hdmi splitter ami mindkettőre ki tudja adni a full hd 1080p jelet. Ha valaki tudna ajánlani egy olcsóbb kategóriájú splittert, azt megköszönném, választ előre is köszi Balázs!

[ Szerkesztve ]

(#8821) vlevi válasza balu333 (#8820) üzenetére


vlevi
nagyúr

De azért van DVI kimenet, igaz?
DVI-HDMI átalakító, vagy rögtön DVI-HDMI kábel nem jó? Vagy azt akarod, hogy ugyanaz a kép menjen a tévére és a moncsira is? Az miért jó?

(#8822) balu333 válasza vlevi (#8821) üzenetére


balu333
tag

Sajnos Samsung monitoron dvi-d nincs csak d-sub meg hdmi :( . Esetleg még displayport to hdmi csatlakozóban gondolkodom, sztem azzal is megoldható és olcsóbb mint a hdmi átalakító! akkor hdmi-vel összekötném a tv-vel displayporton meg monitorral, gondolom megoldható ez is. De azért köszi a segítséget, még utána olvasok ennek valahol!

[ Szerkesztve ]

(#8823) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! Panasonic TX-L32D25TV-t szeretnék venni. Szerintetek ez a LED-es TV jobb mint a "hagyományos" TX-L32G20? Az új TX-L32E30 már E-LED-es, és ha jól értelmezem ennek nem olyan jó a feketéje. Mi a különbség a TX-L32D25 és a TX-L32D28 között? Én nem találtam semmit.

(#8824) vlevi válasza balu333 (#8822) üzenetére


vlevi
nagyúr

De a videókártyádon van DVI kimenet a HDMI mellett, igaz? Kéne lennie. DVI-HDMI átalakító pedig nem probléma. Talán adtak is a kártyádhoz, csak már félreraktad. Sőt, átalakító helyett használhatsz kábelt is.
Ahogy az árgépet nézegettem, a Displayport-hdmi átalakító drágább, mint a DVI-HDMI kábel.
Az előbbi legalább 1500ft, a másik pedig 600Ft, és a kábel is megvan egy ezres körül.

[ Szerkesztve ]

(#8825) dh66e válasza copperhead (#8823) üzenetére


dh66e
veterán

"Mi a különbség a TX-L32D25 és a TX-L32D28 között? Én nem találtam semmit."

Nézd meg a képeiket jobban és rájössz: Káva ,talp.Az egyik forgatható 15 fokban a másik fix.

[ Szerkesztve ]

(#8826) copperhead válasza dh66e (#8825) üzenetére


copperhead
aktív tag

Műszaki tulajdonságokra gondoltam. A 32D25-nek most levitték az árát. Ugyanannyi, mint a 32G20. Ezért szeretném tudni, hogy jobb-e a LED-es TV?

(#8827) dh66e válasza copperhead (#8826) üzenetére


dh66e
veterán

Max kevesebbet fogyaszt,de képileg a ledes megvilágítás nem javít a képén egy tévének.Edge led esetén meg csak ront,de ez itt most nem áll fenn.Vedd amelyik tettszik.

(#8828) neevous válasza copperhead (#8826) üzenetére


neevous
tag

G20.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#8829) copperhead


copperhead
aktív tag

Köszi! Tudtok olyan 32" TV-t amiben S-PVA panel van? Megnézném a Panasonic vásárlása előtt. Úgy látszik, hogy a Panasonicnál is panel lottó van, és a D25 is Edge megvilágítású. Ha jól értem az IPS Alpha Panasonic gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#8830) brownus


brownus
veterán

üdv,

van valakinek tapasztalata ezzel a típussal: lg 32le5500 ?

(#8831) YuBully


YuBully
csendes tag

Ha egy TVn van HDMI es D-Sub bemenet, számítógépet szeretnék rákötni, amin csak DVI van, és kb 5 méteres távolságra vannak egymástól, mi lenne a legjobb megoldás.

Én egy 5 méteres HDMI-DVI kábelre gondoltam, van-e ennek bármi hátránya? Hangra mit javasoltok?

(#8832) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Ez a dlna úgy működik, hogy például gépen megosztok egy rakás filmet, és a megosztottakat tudom böngészni a tv-n?

[ Szerkesztve ]

(#8833) HF77


HF77
senior tag

sziasztok
Melyiket érdemesebb venni,egy LCD vagy Plazma TV-t,persze kérnék hozzá valami kész érvet is.....
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8834) BBéci válasza HF77 (#8833) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, mire használod tévénézésen kívül, és mennyire világos, napsütötte szobában helyezed el?
Nekem LCD csak akkor kellene, ha ingyen adnák. Na jó, negyedárat talán kifizetnék egy Sony NX820-asért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8835) copperhead válasza HF77 (#8833) üzenetére


copperhead
aktív tag

Plazmával az a gond, hogy világos felületen villog a képe, de mindenki veszi észre.

(#8836) Axel007


Axel007
tag

Kérem válaszoljatok a (#8798) hozzászólásomra.

Szerintetek melyik a jobb??

THX,

(#8837) bogarfull27


bogarfull27
tag

Hali!

Nagy az én gondom bánatom!
Ma kicserélték a zúgós 37c650-esem egy Sony kdl37ex500-ra! Az a gondom hogy erre rádugo a külső 320-as samu vinyóm és nem ismeri fel, pedig ez is tudja az USB moviet!!! Van valami ötlet hogy miért van ez??? Légyszi segítsen valaki!!!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8838) gprspeter válasza bogarfull27 (#8837) üzenetére


gprspeter
senior tag

És véleményed szerint melyiknek szebb a képe? :U

(#8839) balu333 válasza vlevi (#8824) üzenetére


balu333
tag

Szia! Az igaz tényleg, DVI csatlakozó videokártyán van természetesen, akkor pedig meg lehet oldani úgy is ahogy írtad, hdmi kábelem meg van amúgy is tartalékban, megnézem dobozában lehet van ilyen dvi-hdmi átalakító, köszi még egyszer a segítséget!

(#8840) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, én 100ezer Ft-ért TV-t keresek, és az lenne a kérdésem, hogy LCD-t vagy LED TV-t érdemes-e venni, azt tudom, hogy a LED TV kevesebbet fogyaszt, de drágább is.

Tudtok valamilyen bevált tv-t ajánlani, az alábbi szempontoknak megfelelően?
-LG lenne elsősorban, (én abban a márkában bízok, és aránylag olcsó), de elfogadnék más tippet is, ami nem Samsung :DDD
-Full HD felbontás, mert a gépet szeretném rákötni
-Méret, minnél nagyobb :D, de 82cm-es már bőven elég.
A többi dolog már csak mellékes, hirtelen ennyi jutott eszembe, köszi az esetleges ajánlásokat :R :R

(#8841) vlevi válasza Unbaised-Ben (#8840) üzenetére


vlevi
nagyúr

"azt tudom, hogy a LED TV kevesebbet fogyaszt, de drágább is."
Drágább, de nem fogyaszt sokkal kevesebbet. 40"-ban kimértük, 81W helyett 73W-ot fogyaszt a Samu tévé. Az elenyésző különbség, kisebb méretben méginkább nem mérhető. Pl. lekapcsolt kijelzővel, amikor szinte csak az elektronika megy, akkor is fogyaszt 40-45W-ot a tévé. Számold ki, mikor jönne be a LED árkülönbözete, ha 8-10W-al fogyaszt kevesebbet. Soha. Drágább, de szarabb is a képe. Legalábbis az alsó árkategóriában. Millás tévékénél már lehet, hogy mást mondanék, de 100-150-200eFt-os árkategóriában még sokszor gond az egyenletes megvilágítás hiánya, az úgynevezett felhősödés. Mármint a LED-es tévéknél, mert a nem LED-es esetében már nagyjából megoldották. Legalábbis sokkal jobban.
És végül. LED, vagy nem LED, mindkettő LCD. Csak az egyiknél fénycső világít hátulról, a másiknál pedig LED, általában oldalt (ezért vékony), de néhány készüléknél, mint pl. 1-2 Phillips itt is hátsó megvilágítás van.
Ja, és mér nem Samsung? Nekem 40C650 van, és szerintem jobb, mint az LG. Legalábbis a MM-ban hasonlítgattam, és inkább Samut vettem. A képminőség szubjektív, de pl. a médialejátszója többet tud.

(#8842) bogarfull27 válasza gprspeter (#8838) üzenetére


bogarfull27
tag

A sony-é szebb! De nem értem a vinyós témát!!! Segítsetek!!!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8843) gprspeter válasza bogarfull27 (#8842) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ki kellene próbálnod egy másikkal is. Pendrive-al is...

(#8844) HF77 válasza BBéci (#8834) üzenetére


HF77
senior tag

filmeken nézni és xbox360!!!!
akkor inkább LCD...??

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8845) bogarfull27 válasza gprspeter (#8843) üzenetére


bogarfull27
tag

Próbáltam a telóm memcsikártyáját egy átalakítóval! Azt felismeri! De a vinyót miért nem! Foráztam is Fat és Ntfs formában is!!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8846) gprspeter válasza bogarfull27 (#8845) üzenetére


gprspeter
senior tag

2,5" vagy 3,5"?

(#8847) bogarfull27 válasza gprspeter (#8846) üzenetére


bogarfull27
tag

2,5"-os samsung s2 portable 320gb

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8848) copperhead válasza copperhead (#8829) üzenetére


copperhead
aktív tag

Valaki tudna 32" S-PVA-s TV ajánlani? :F

(#8849) Unbaised-Ben válasza vlevi (#8841) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Szóval felesleges LED tv-t venni ennyi pénzért :) Köszi
Samsungot azért nem akarok, mert érdekes módon csak nekem nem jött be az ismerős körömben :( , mindig van valami szokatlan gixer, például nehezen kapcsol be, meghülyül az elektronika, elmosódik a kép, és ezt értem mint lcd-tv monitor, mind tv-nél, az LG-k nálam tökéletesen működnek, úgy ahogy kell, ezért szeretem őket.
Amúgy, ha jól értem, azt írtad, készenléti módba fogyaszt 40-45W-ot a készülék? Azt mégis hogy?

(#8850) gprspeter válasza bogarfull27 (#8847) üzenetére


gprspeter
senior tag

Csak azt tudod csinálni, hogy kipróbálod másik kábellel, vagy másik külső HDD-vel.
Lehet, hogy nem kompatibilis a Samsung S2 a Sony tv-vel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.