Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8401) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na megérkezett az LE40C650 a kalocsai cég jóvoltából.
Szépen összerakta a srác, kipróbáltuk. Pixelhiba témát felhoztam neki, de már a töke kivan vele h a "gyerekek" jönnek ezekkel a tesztprogramokkal, azzal teszik tönkre a tévét (ezt gariban a samsung 2perc alatt meg is állapítja -még azt is h melyik program volt- és ugrik a garancia). Magyarázat vmi ilyesmi volt: ezek a programok (amit plazma-hoz, meg talán ledeshez írtak) tönkreteszi a nagyon gyors villódzó váltásokkal a tévét. Azt mondta max képekkel nézzem meg, ezek közül is a piros+kékkel érdemes (de ne hagyjak egy képet 15másodpercnél tovább mert nem tesz jót nekik). Azt mondta garantálja h nincs pixelhiba mert már bekapcsolásnál meglátta volna, de nagyítózzam nyugodtan, van rá három napom.
Nagyongyorsban átnéztem (RGB+fekete fehér képekkel), nem volt időm ma már vele foglalkozni (és az elkövetkezendő 3napban nem is lesz), de úgy vagyok vele ha mégis van valami és nem szúrtam ki... akkor már nem is érdekel. Thinkpadomon is van egy halott pixel, még az se szúrta ki a szemem eddig. Valahogy túlélném. Ja és még azt mondta h a LED-esekre jellemzőbb, ez már elég kiforrott cucc. Egyébként hihetőnek hangzott amiket elmondott.

(#8402) Navika75 válasza Tamoo (#8401) üzenetére


Navika75
csendes tag

Képek lejátszásával hogy lehet tönkretenni egy tv-t?
15secnél tovább meg ne nézz egy képet mert "nem tesz jót neki"
Ez milyen marhaság már?

(#8403) Tamoo válasza Navika75 (#8402) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt mondta h beéghet mint a plazma... Eddig ilyet még nem hallottam, de én nem annyira értek hozzájuk.

(#8404) davidsone válasza Bandus99 (#8386) üzenetére


davidsone
addikt

hát nem nagyon értek hozzá, 20nm-es szobába mit ajánlanál? nekem a képminőség a legfontosabb a méret másodlagos...
:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8405) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
LG 32LD420 (90K) vagy Samsung C530(100K)?
Az üzletben az LG-t ajánlották az ára miatt. Kérdeztem, hogy igazából mi a külömbség, azt mondta, az LG nem játszik le pár dolgot USB-röl gyárilag, de ha kell, megtudják oldani.
Elöre is köszönöm!

szerk.: Xbox 360 és UPC ami menne rajta, esetleg pár film DVD-röl.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8406) nightshadow válasza Klemens (#8405) üzenetére


nightshadow
veterán

Én a Samsungot választanám a jobb fekete miatt, meg alapból van benne USB Movie, nem kell hackelni. Ráadásul a Samsung is 90k körül van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8407) Klemens válasza nightshadow (#8406) üzenetére


Klemens
őstag

Azért írtam árat, mert nekem az üzlet adott, hogy hol veszem meg. Elérhetö számomra, megfelelö hitelkonstrukció.
Jobb a feketéje, ott álltam mindkettö mellett, nekem külömbség nem volt közte. "Egyszerü, mezei paraszt" szemmel nézve.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8408) Bandus99 válasza davidsone (#8404) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

#8281 hsz alapjan beloheted, mekkora tv meret az idealis neked. Ez kiindulo alapnak mar jo.
Aztan nagyon fontos az arfekves, mennyit engedhetsz meg magadnak.
A topikot olvasgatva, samsung C650es sorozatat javasoljak sokan, ebbol a megfelelo kepmeretet nezd meg.
El kell donteni szukseged van-e, hogy halozatrol es/vagy usb-rol lejatszon filmeket, hasznalnad-e a tvn elerheto internetes tartalmakat, vagy "csak" tv nezesre hasznalnad?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#8409) sb válasza Tamoo (#8401) üzenetére


sb
veterán

Tehát a gyors képváltás, villódzás kiégeti a pixeleket a 15mp-nél hosszabb állókép meg beégeti őket. :) Akkor nem sok mindenre jó egy LCD TV. :DDD

Én továbbra is várnék fogyasztási adatokat C650-ről! Lehetőleg 55-ösről kellene, otthoni használatra beállítva (nem max fényerővel). De 46, 40 is érdekel, ha nincs más. :(

(#8410) Tamoo válasza sb (#8409) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem feltétlenül így mondta, nem vettem fel diktafonnal. A lényeg h szerinte a pixeltesztelő program tönkreteszi, a 15mp-nél tovább rajtahagyott állókép meg nem tesz jót neki. Én nem azt mondom h így van, csak azt h ezt mondta.

(#8411) misx válasza Klemens (#8405) üzenetére


misx
senior tag

Samut vedd, nekünk is olyan van, meg vagyunk vele elégedve! MKV-t is viszi mint a pinty.

(#8412) c41r0^ válasza Tamoo (#8401) üzenetére


c41r0^
őstag

úgy, ahogy van, ökörséget mondott, aki kiszállította a TV-t, az oka pedig az, hogy ne ellenőrizd tüzetesen, nehogy vissza kelljen nekik venni a TV-t (al)pixelhiba esetén (magyarul ne vedd észre, ha van hiba)

sokkal többet árt a TV-nek és ez tényleg valós probléma is lehet, ha a hidegből a meleg lakásba víve egyből beüzemeli azt, mert a pára kicsapódik és ugye az elektromos alkatrészek ezt nem igazán csípik... erről persze nem mondott egy kukkot sem gondolom... legalább 15-20 percet dobozból kibontás után állni kell hagyni minden elektronikai berendezést, ha hidegből lett behozva

a PC-ről futtatott pixeltester programok nem csinálnak mást, mint a képernyő felbontásához igazított teljes képernyőméretű, homogén képeket tesznek ki a képernyőre, ez ugyanaz, mintha egyenként legyártanád a képeket homogén háttérszínnel pl. egy paintben és azt néznéd, vagy ha egy pendrive-ra teszed a képeket és azon nézegeted őket

lehetetlenség utánanézni, hogy a "gyerekek" mivel tesztelték a kijelzőt, mivel a TV csak megjeleníti a kapott jelet (ez esetben a VGA-tól kapja), ez is csak "elrettentés" volt a részéről, hogy ne nézd meg

az, hogy a gyors képváltogatás tönkreteszi, szintén címeres ökörség, a kijelző arra van kitalálva, hogy megjelenítse a kapott jelet, ha ezek gyorsan villódzó teljes képernyős, homogén hátterű képek, akkor azt

beégés van LCD TV-nél szintén, mint ahogy a plazmáknál is, de nem 15 mp, ahogy emberünk mondta, hanem kb. egyfolytában 1 hétig kell ugyanazokat a pixeleket ugyanazzal a tartalommal meghajtani (ghostinghoz mondjuk elég lehet pár 10 óra is), szóval ez is a hülyeség netovábbja

(#8413) c41r0^ válasza Klemens (#8407) üzenetére


c41r0^
őstag

Az üzlet világítása miatt nem is igazán fogsz látni különbséget. Otthon, normális fényviszonyok közt viszont igen.

(#8414) Rick4 válasza c41r0^ (#8412) üzenetére


Rick4
félisten

beégés van LCD TV-nél szintén, mint ahogy a plazmáknál is, de nem 15 mp, ahogy emberünk mondta, hanem kb. egyfolytában 1 hétig kell ugyanazokat a pixeleket ugyanazzal a tartalommal meghajtani

Ez nálam mégse működik, pedig volt már jó pár lcd monitorom is, meg a sokadik tévét használom monitornak most is. ennek ellenére nem látszik semmi. Pedig ha akarna, látszana akár az asztal, akár a böngésző éles fehér széle, vagy bármi más. az nem úgy van, hogy a beégés a foszfor miatt keletkezik a plazmában? Merthogy az lcd-ben foszfor meg nincsen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8415) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Milyen LCD tévét ajánlotok 100000 Ft körül?

Az igényeim: 32", FullHD, USB lejátszás, 100Hz.
Felhasználási terület: FullHD filmek nézése, focimeccsek, talán PC játékok.

Hirtelen [Őt] néztem ki.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#8416) c41r0^ válasza Rick4 (#8414) üzenetére


c41r0^
őstag

de így van, a pontos beégés ideje egyrészt nincs definiálva (meg plazmáknál is változó), másrészt lehet, hogy 2 hónap az az 1 hét, csak azért írtam egy ilyen adatot hasból, hogy érezze a "szakemberünk" által megaszondott 15mp-hez képest a szakadékot

modern plazmáknál is kb. 4 óra után már előfordulhat ghosting, LCD-nél viszont nem szabad, hogy előjöjjön, csak irdatlan idő után

t256 - 100K körül 32"-es 100Hz-es csak az LG LD550 van, ami jó készülék, ekörül csak 50Hz-eseket kapsz (mint ahogy a kinézett EX400/402/403 is az), de a Samu 32C530/550 és ez a Sony is jó választás, ha elég az 50 Hz

125K körül a legjobb vétel, ami minden igényedet kielégítené, az a Samu 32C650

[ Szerkesztve ]

(#8417) gejala válasza Rick4 (#8414) üzenetére


gejala
őstag

Majd nézd meg a monitorodat 5 év múlva. A böngésző például minden egyes alkalommal gyönyörűen nyomot fog hagyni maga után sötétebb, homogén háttereken. Meg minden más statikus képelem is. ;)

"Merthogy az lcd-ben foszfor meg nincsen."
Már hogy ne lenne. Még foszfor lagjuk is van. :K

[ Szerkesztve ]

(#8418) dh66e válasza gejala (#8417) üzenetére


dh66e
veterán

Kíváncsiságból megnéztem 2db kijelzőn is mind a kettő elmúlt 5 éves és semmi ghosting nincs.Akkor most ezek gyári hibásak vagy elfogyott a foszfor?

(#8419) t256


t256
őstag

Én most belekavarodtam a kontrasztarányokba!

LG 32LD550: 70000:1
Samsung LE32C530F1WXXH: High Contrast (1000000:1)

100ezer HUF mindkettő. Tényleg ekkora a különbség a két tévé kontrasztaránya között?
Emiatt a Samut venném, viszont az LG 100Hz-s.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#8420) gejala válasza dh66e (#8418) üzenetére


gejala
őstag

Minden LCD elöregszik. Az enyémen is nyomot hagy már a böngésző a felső részen, ami messziről bandingnek néz ki, de közelről kivehetően a böngésző nyoma az.
Persze kérdés, mennyit van használva. De egészen biztos, hogy lényegesen hajlamosabb lesz az ilyen "beégésekre", mint újonnan.

t256:
A Samsung (meg Sony) tévéknek lényegesen nagyobb a kontrasztjuk az LG-knél a felhasznált panel technológiája miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8421) SSwift2 válasza gejala (#8420) üzenetére


SSwift2
tag

Nekem a laptop 5 éve napi 13-14 órát megy ez idő alatt állandóan a böngésző van megnyitva mégsincs semmilyen beégés....

(#8422) c41r0^ válasza t256 (#8419) üzenetére


c41r0^
őstag

Dinamikus kontrasztaránnyal ne foglalkozz, marketing bullshit.

El kell döntened, hogy melyik a fontosabb és arrafelé billenjen a mérleg nyelve: sötétben is jó fekete és kicsivel jobb kontraszt (C530), vagy sötétben bevilágítósabb és inkább mélysötét lila fekete, de 100Hz (LD550), nappal nem igazán lesz különbség képre a két TV között.

Azt vedd figyelembe, hogy a Samsung médialejátszó képességeiről az itt írtak inkább a C550/650 és feljebb kategóriára értendőek, a C530 ezen képességei eléggé korlátozottak, tehát amit a C530 lejátszik USB-ről, azt az LD550 is le fogja.

A focimeccsek miatt én az LG felé hajlanék (100Hz miatt), de ha kevés meccs és több filmezés lesz sötétben, akkor a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#8423) i.attila


i.attila
tag

Helló,

LE40C650-es TV-m van, eddig ritkán néztem rajta TV-t meg DVD-t inkább csak külső vinyóról filmeket. A UPC box meg a DVD felvevő SCART-on keresztül csatlakozik, és sajnos azt tapasztalom, hogy kicsit késik a kép a hanghoz képest. Szinkronizált filmeknél annyira nem gond, de pl. híradónál meg koncerteknél azért észrevehető. Próbáltam már kikapcsolni mindenféle képjavító izét, még game módot is beapcsoltam, de nem lett sokkal jobb. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit lehet ezzel kezdeni? Beállítás vagy szervíz?

(#8424) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Pár hónapja vettem, egy Philips 32"-os led tv-t. Az a problémám, hogy két pixel beégett. Ezzel otthon lehet vmit csinálni, vagy gariztatni kell? Egyáltalán a pixelhiba benne van a garanciális javításban?

Köszi a választ!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8425) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali!

Felkerült falra a TV-m, viszont hátul van az USB-je, amit így gyakorlatilag nem tudok használni.
Kérdés; megteszi egy mezei, egyszerű USB hosszabbító (40-50cm-es elég) vagy érdemes pl. aranyozottat venni kicsit drágábban?

Külső HDD-ről, pendrive-ról néznénk róla filmet.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8426) macikos válasza runner 125 (#8425) üzenetére


macikos
addikt

Aranyozott USB :C

A digitális jelátvitelnél teljesen mindegy! Tehát felesleges aranyozottat venni. Inkább arra figyelj, hogy a kábel vastag legyen.

(#8427) runner 125 válasza macikos (#8426) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól van na vazeg...

Mivel árulnak olyat is, megkérdeztem, sőt vaterán ez is szerepel;

"Az érintkezők aranyozott felületének köszönhetően kevesebb az ellenállás (OHM), így a nagyobb hosszúságnál nagyobb sebességgel küldheti adatait a számítástechnika világában.
Ajánljuk külső hangkártyák használatához is."

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8428) vlevi válasza runner 125 (#8425) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vinyótól függ. Pendrive-nak mindegy, a 2.5"-s az én tapasztalatom szerint nem fogja bírni, a hosszabbítón nem megy át elég enyergija, vagy mi a fene, de 3.5"-s gond nélkül elmegy. Annál ugyebár máshonnan jön a táp. Azért tudom, mert én is hasonló gondban vagyok, és én is hosszabbítóval oldottam meg.

(#8429) nightshadow


nightshadow
veterán

2011-es Philipsek: [link]

(#8430) paplaci81


paplaci81
csendes tag

Sziasztok.Tegnap vettem egy Philips32PFL3605H/12 tipusú lcd tévét.Problémám a következő.Bármilyen beállitás után a képen a fehér színek lila foltokban pompáznak :(( .Valaki már találkozott ezzel a jelenséggel?

(#8431) paplaci81 válasza paplaci81 (#8430) üzenetére


paplaci81
csendes tag

Sziasztok.Az elöbbi kérdésemhez csatolva. tv műsor alatt a műsorvezetőknek foltos a fejük :Y

(#8432) dh66e válasza paplaci81 (#8431) üzenetére


dh66e
veterán

szerviz majd megoldja.

(#8433) Tihemer


Tihemer
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném kérdezni, hogy a SONY KDL-40EX505-ös készüléken lehet magyar nyevet választani?
A KDL-40EX500-as helyett ajánlották, megvenném, ha lényegi különbség nincs köztük.

(#8434) syler123


syler123
veterán

Szerintetek a Philips 32pfl7605 jó vétel 155k -ért?
Xbox 360hoz használnám elsősorban, úgy 99%-ban. :D

(#8435) szuro


szuro
csendes tag

halli nekem sajnos lene 1 kis problémám van egy ien tipusu tv-em Grundig Sedance 27 LW 70-5605 TOP na most az vele a problémám hogy akép eláto tejes területén 1 nagy halvány négyzet van valami árnyék lehet vagy nem tudom mi atol a kép szép de alata lácik hogy sokal szeb képvan ara lenék kiváncsi hogy milehet vele a probléma vagy ha valakinek volt ien tipusu problémája menyi be fájna ezt nekem meg javitatni?????

(#8436) zazahoho


zazahoho
őstag

sziasztok

LG - 37LE5500 tv -t nézeget ,árban 149 ezer ft,szerintetek jó féle?esetleg más típust ajánlotok ,azt is szívesen veszem ,ezt néztem még Samsung UE37C5000 :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8437) Klemens


Klemens
őstag

Philips 32PFL3605(100K), vélemény?
Ezt is üti a Samsung C530?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8438) dadly


dadly
csendes tag

Sziasztok

Nekem volt 1 samu plazmám és tökéletesem üzemelt amik össze nem törtem usb ról ment minden. Most vettem 1 Lg 42ld420-at az igaz hogy a menürendszeren sokkal több varia van mint a samun de bedugtam usb és nem tudok vele filmet nézni visszaolvasva láttam hogy meg lehet őket CSINÁLNI hogy film is mennyen de nem találtam hogyan tudtok nekem ebben segíteni?!
Amúgy elég szomorú hogy ez alapból nincs benne a samunál ez nem volt kérdés

(#8439) hoffman_ válasza c41r0^ (#8315) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jelenleg nekem is valami puttó 1000ft-os 1,8-as van, de lassan érik az új TV, és oda kelleni fog egy 9m-es. Egy Belkin Pure AV-t néztem(9k) az egyik legolcsóbb ilyen méretnél, nem is ez a kérdésem. Miért vannak hdmi kábelek 20 ezerért, meg 60 ezerért? Ugyanúgy 5-9-15 méterről beszélünk, mi kerül rajta 60k-ba?

Más: Érdemes +50ért 40"-est venni 32"-es helyett? Nem vicces kérdésnek szánom, komolyan. Relatíve jó tévét szeretnék, viszont nem 10 évre. Jelenleg a szobaméret miatt(háló), pont jó lenne a 32"-es, és 50k plussz már elég húzós. Ne is agyaljak rajta? (Viszont 1 év múlva szóba jöhet, hogy költözöm)

Valamint idén van már utódja az EX500-nak? Mert az elmúlt 4 hónapban semmit nem változott az ára se felfele, se lefele, be van betonozva, és nem nagyon láttam újat még a Sony honlapján.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8440) hoffman_ válasza hoffman_ (#8439) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az utolsó részét megválaszolom, láttam már az EX x20-as szériákról a linket. Az EX520 nem teszik jobban, mint az EX500. Remélem nyárra csak pozitív hatásokat fogunk érezni az árakon.

Viszont új kérdés. Azért a 40"-est kérdeztem a 32"-es ellenében, mert a 37"-es ugye nem ugyanaz a panel, mint az másik kettő. Ezért ódzkodtam tőle idáig. Azonban nem tudom, hogy ez végső soron hátrány-e. Valaki fel tudna világosítani ezen a téren? (habár hogy 161k vagy 178k, az már majdnem mindegy)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8441) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Kérlek benneteket, ne hajtsatok el a nyomorult kérdésemmel, gondolom ezerszer feltették millió formában, de még mindig nincs konkrét elképzelésem, pedig holnap vásárolni fogok...
Ami biztos, hogy 32'' a méret, de hogy ledes vagy "sima" lcd legyen, azt nem tudom eldönteni. 130K körül szánnék rá, ahogy itt visszaolvastam a c650 pont kijönne belőle, csak ugye az "kifutó" modell, és a ledes szebb (csak nem jobb?). Nekem megbízható -főleg upc-médiaboxon érkező digitális adásra- kellene, plusz minimális dvd nézegetés. Ledesből a samu c5000 van ebben az árkategóriában, de láttam Philipset is... Mit válasszak? Tapasztalatokra lenne szükségem a döntéshez...

Köszönettel: Tutivesztes

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#8442) nightshadow válasza Tihemer (#8433) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX500 és EX505 között csak annyi a különbség, hogy az EX505-ben van szatellit tuner is (DVB-S). Viszont az EX505 az argep.hu szerint kb. 25-30k-val drágább. Ha nincs szükséged a szatellit tunerre, akkor pénzkidobás.

(#8443) nightshadow válasza hoffman_ (#8439) üzenetére


nightshadow
veterán

Érdemes +50ért 40"-est venni 32"-es helyett?

Mekkora lenne a nézési távolságod?

(#8444) nightshadow válasza hoffman_ (#8440) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sony(-Samsung) 37”-ben nem gyárt panelt, hanem más gyártótól veszi. Emiatt érdemesebb a 40”-est venni.

(#8445) BBéci válasza Tutivesztes (#8441) üzenetére


BBéci
titán

A LED-eseknek gyakorlatilag semmi előnyük a CCFL-esekkel szemben, ezért nem éri meg több pénzt adni értük.
Bár a C5000 tutivesztesnek is nevezhető egy C650-nel szemben.:DD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8446) BBéci válasza hoffman_ (#8439) üzenetére


BBéci
titán

Ha egyszer lesz lehetőséged valami komoly, pármilliós rendszeren összehasonlítani az említett és másfajta kábeleket, rögtön tudni fogod, miért kerülnek annyiba, esetleg még sokkal többe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8447) nightshadow válasza syler123 (#8434) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintetek a Philips 32pfl7605 jó vétel 155k -ért?
Xbox 360hoz használnám elsősorban, úgy 99%-ban.

Elvileg megfelel játékra, mert 25ms körül van az input lag, ami elvileg elfogadható:

„Gaming Lag

Testing the PFL7605 in all the presets, excluding game mode, gave a result of 40ms which can be best described as average. However in games mode, this improved to 25ms which can be considered a good result even for quick gamers.” forrás: [link]

Viszont, ha 99%-ra csak játékra kell, akkor minek egy ilyen drága 100Hz-es tévét venni 155k-ért? Ugyanis amikor a tévét átkapcsolod Game Mode-ra, akkor a 100Hz az első, amit kikapcsol a tévé. Persze kérdés, hogy mire szeretnéd használni a maradék 1%-ban?

(#8448) metron


metron
tag

Sziasztok,

Keresnek egy 40" koruli "best buy" lcd TV-t. Nem a tokeleteset, hanem egy relative olcsot amit azert nem akarok kivagni 5 perc utan. Az ar kb. 500euro, nemetorszagi vasarlas. Ebbe az arkategoriaba nem nagyon fer bele a LED, meg nem is gondolom, hogy also, kozep kategoriakban az akkora nagy kulonbseg. Kb. 95%ban filmek (DVD, HD) es TV, 5%ban ms flight simulator. Egyetlen kenyelmi funkciot szeretnek az a DLNA kabelen es a TV lejatszoja vigye az .mkv filmeket (nagyreszt). Neztem a Samsung LE40C650-et. Errol van valakinek tapasztalata?
A LED mennyit szamit kepminosegben alsobb-kozepkategoriaban? (EDGE LED, nincs local dimming) A 100Hz-nek van egyaltalan ertelme LCD TV-nel?

koszonom!
udv

(#8449) Tihemer válasza nightshadow (#8442) üzenetére


Tihemer
csendes tag

Köszönöm, az ára azonos lenne (190k mindkettő). Viszont azt az infót kaptam, hogy az a + tuner (DVB-S2) Magyarország területén nem használható, de nem is lenne fontos nekem.
Ami fontos lenne az, hogy rosszabb ne legyen mint az EX500-as.

(#8450) Cyrin válasza hoffman_ (#8439) üzenetére


Cyrin
addikt

"Valamint idén van már utódja az EX500-nak? Mert az elmúlt 4 hónapban semmit nem változott az ára se felfele, se lefele, be van betonozva, és nem nagyon láttam újat még a Sony honlapján."

egyrészt sokat változott az ára, tavaly ősszel még 350 volt, most már 250-ért is van 46-os.

másrészt van egy táblázatom az új SONY modellekről, érdemes átböngészni, mindenesetre érdekes dolgok derülnek ki belőle, pl hogy CCFL háttérvilágítás csak a CX modellekben lesz, az EX LED-essé válik.
Akit érdekel a táblázat annak elküldöm. Vagy valaki fel is rakhatná ide.
Az új modellek árairól pedig itt találtam infót, bár azt nem tudom mennyire megbízható.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.